Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  PH!otóstalálkozó és megbeszélő topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9151) Freddy76 válasza hp1950 (#9148) üzenetére


Freddy76
addikt

Szerintem is érdemes rákérdezni; kevés étterem van felkészülve arra, hogy szezon előtt beesik egy turistacsoport. Továbbá ha az a kétszemélyes tál mindenkinek elfogadható, és előtte berendelünk belőle valamennyit, akkor még árengedményt is lehet kérni :DDD . Vagy ajándék kávét.

Én most akarom eladni a fix 50/1.8-at, és venni egy 35/1.8-at, szóval bizonytalan az obi. Bár most egy ügy kapcsán váratlan, mondhatni talált pénz áll a házhoz, és elkezdtem gondolkodni azon, hogy a házasságom elég érett-e egy fényerős zoom-ra, de aztán adtam magamnak egy pofont, és azt mondtam, hogy előbb tanuljak meg normálisan fényképezni, majd ha 30.000 expo után úgy érzem, hogy kell, akkor térjek vissza erre. Megaztán egy normális monitornak több értelme lenne. Hülye egy hobbi ez, basszus.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9152) j.bravo válasza j.bravo (#9149) üzenetére


j.bravo
addikt

Kiderült, sajnos Viki és a Fiat nem érnek rá, szóval ha valakihez még lehetne csatlakozni utazásilag, az nagyon jó lenne...
ha végül ez nem jön össze és páran vonattal v busszal megyünk, összeszervezhetnénk azt is.

Whatever.

(#9153) Chapel


Chapel
addikt

Ugyan erősen támogatom az egy obis megoldást, de nálam is képlékeny még (addig tervem szerint már meg lesz az új obi), most azt mondom ha egy, akkor:
Canon 60/2.8 USM ekv. 96mm

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#9154) j.bravo válasza Freddy76 (#9151) üzenetére


j.bravo
addikt

ááá, nem hülye, csak drága. Vagy nem ia drága csak mi nem keresünk elég jól... a pozitív szemlélet jegyében rendes szmájli, nem durcás :)

Whatever.

(#9155) Real_Necro válasza t_a_m_a_s (#9136) üzenetére


Real_Necro
veterán

Utasaim még nem tudják, de mi biztosan 7-kor fogunk elindulni. Belekalkulálom azt is, hogy ha útközben megállunk kicsit fotózni... :DDD Esetleg hajnali városfotózás után egyből indulás Veszprémbe? ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9156) t_a_m_a_s válasza Real_Necro (#9155) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

vagy hajnali városfotózás Veszprémben? :)

Holnap majd jól beletépünk...

(#9157) Real_Necro válasza t_a_m_a_s (#9156) üzenetére


Real_Necro
veterán

Annyira korán nem tudok kelni. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9158) Sucuka válasza t_a_m_a_s (#9156) üzenetére


Sucuka
senior tag

Fuh, megint 80 feletti hsz. mennyiséget kellett "feldolgoznom" :D

Szóval, ha jól értesültem, akkor Zozzant fórumtár a 65-ös főút irányából jönne, akkor nekem lehet, hogy ez jobb is lenne, ha beférnék hozzá. Viszont akkor cserben kell hagynom eastsider urat. Nem tudom hogyan legyen...

Ami a hajnali városfotózást illeti, még az is jó lenne :)

Obi tekintetében szintén tanácstalan vagyok... sok lesz az ekv 50 mm közeli obi, így ezt a tendenciát én is növelném, akár az 50/1.8-at, akár a 35/1.8-at tenném rá. Van még a 18-105, meg a Sigma 70-200/2.8... Ha kiagyaltam magam, akkor én is bővítem a listát.

(#9159) Chapel válasza Real_Necro (#9155) üzenetére


Chapel
addikt

"...mi biztosan 7-kor fogunk elindulni"

Az azt jelenti, hogy minimum 6kor kelés... aha, értem, oké.... :D

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#9160) hp1950


hp1950
tag

Nem akarom keverni az utaslistát, de szükség szerint az én helyemre be tud ülni akinek fontosabb! Mivel én csak Füreden csatlakozom a társasághoz, tudok saját kocsival menni!

(#9161) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Azon gondolkodom, hogy mégiscsak a 11-18-at kéne vinnem a 35-ös helyett, azzal nagyobb poénokat lehetne lőni...

Egyszer már próbálkoztam ezzel, szerintem nem is lett olyan rossz: [link]

hp1950: szerintem nem gond, ha több autó lesz, az a lényeg, hogy kevesebb ne legyen;)

Mindenki: aki még nem küldte el a számát, vagy nincs meg régről, vagy megváltozott, tegye már meg, hogy átdobja priviben. Gyors összeraknám egy táblázatban és megküldeném mindenkinek...

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#9162) j.bravo válasza t_a_m_a_s (#9161) üzenetére


j.bravo
addikt

Jók ezek kolléga, bátran cserélj szerintem.

Whatever.

(#9163) *Ropi* válasza t_a_m_a_s (#9161) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem is eszembe jutott, hogy perverz leszek és 10 mm-rel jövök. ;)

Viszont úgy tűnik, hogy mi is autóval jövünk, akkor lesz hely bőven. :)

Ok, Hétfőn Skype, most porzok el egy tetthelyre terepszemlézni. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9164) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Látszik, hogy péntek van, nem pörög a topic. :U

Kamerát hoz valaki talira, hogy mozgóképen is meg legyen örökítve a "vonulás"? :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9165) *Ropi* válasza Real_Necro (#9164) üzenetére


*Ropi*
félisten

Majd valaki Androidos telefonnal felveszi 1080p-ben. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9166) t_a_m_a_s válasza *Ropi* (#9165) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Az enyém csak 720p-tud ;)

OK, a hétfő deal :DD

Holnap majd jól beletépünk...

(#9167) fattyu válasza t_a_m_a_s (#9166) üzenetére


fattyu
veterán

s95 nálam lesz. "ratyi" 720 de annak egész normális.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#9168) Real_Necro válasza *Ropi* (#9165) üzenetére


Real_Necro
veterán

Valakinél csak lesz majd egy D7000 :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9169) killerjohn válasza *Ropi* (#9165) üzenetére


killerjohn
addikt

ok, én vállalom :) de akkor már inkább a Canon S200...

[ Szerkesztve ]

(#9170) j.bravo válasza *Ropi* (#9163) üzenetére


j.bravo
addikt

A manuális filmes váz perverziónak számít a mai világban? :)

Whatever.

(#9171) *Ropi* válasza j.bravo (#9170) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mi az, hogy! :DD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9172) fattyu válasza j.bravo (#9170) üzenetére


fattyu
veterán

Még az is lehet én középformátummal megyek :P

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#9173) j.bravo válasza fattyu (#9172) üzenetére


j.bravo
addikt

Az aztán a perverzió :)
Pentacon six/Kiev, vagy Mamiya/Hasselblad? Csak a cipelendő méret miatt kérdezem, mennyire vagy, hmm, elszánt :)
Bármelyik is, ha hozod mindenképp szeretnék kipróbálni, ha nem bánod!

Whatever.

(#9174) Chapel


Chapel
addikt

Ha valaki tud hozni 550D-hez pótaksit vállalom hogy 1080p-ben videózgatok :)
Érthető módon a live-view-val a full HD videó erősen szívogatja az aksit, szóval tényleg ha valahonnan lenne 1 esetleg 2 pót... :B Cserébe a manual is beállításoknak hála, tényleg nem lehet panasz a minőségre.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#9175) fattyu válasza j.bravo (#9173) üzenetére


fattyu
veterán

yashica 124g

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#9176) KTTech válasza *Ropi* (#9163) üzenetére


KTTech
veterán

Akkó gondolj rám is :DDD

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#9177) Real_Necro válasza Chapel (#9174) üzenetére


Real_Necro
veterán

Vagy viszek bikakábelt oszt rákötjük akksira. Kanyonnak jó lesz :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9178) Freddy76 válasza Real_Necro (#9177) üzenetére


Freddy76
addikt

Az autómban van 220V-s csatlakozó, ott tudjuk tölteni...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9179) *Ropi* válasza KTTech (#9176) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ok, de még nem 100%. :)

@ Real_Necro: Majd ott pattogtatjátok szegény képfényezőt az út közepén? ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9180) j.bravo válasza fattyu (#9175) üzenetére


j.bravo
addikt

hmm, kétaknás, azt a mindenit. Tényleg elcipelnéd? Hol hívatsz és szkenneltetsz? Vagy magad csinálod?

Whatever.

(#9181) fattyu válasza j.bravo (#9180) üzenetére


fattyu
veterán

Szkennelni magamnak, bár bevallom hívás még nem történt. Nincs meg túl rég és nem használtam sokat mer fos idő meg a 2 digis váz mellett, meg a távmérős filmes mellett... meg télen amugysem vittem túlzásba a fotózást :D Na de majd nemsoká.

De lassan majd beadom az első 3 tekercset. Meglássuk ilford mit mutat 6x6on :)

Meg kéne tanulni hívni amugy tervben is van de még nem ruháztam be a dolgokra.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#9182) j.bravo válasza fattyu (#9181) üzenetére


j.bravo
addikt

és hol hívatsz? Én még csak dm-ben hívattam eddig :D meg ottani filmre lőttem, bár volt fuji is. Ciki, mi? Főleg hogy a jelenleg befűzött film kb tavaly nyár óta bent van :(

Whatever.

(#9183) *Ropi* válasza j.bravo (#9182) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jut eszembe, még nálam van a szkennelendő anyagod. :Y Addigra van időm megcsinálni. ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9184) j.bravo válasza *Ropi* (#9183) üzenetére


j.bravo
addikt

hú b m, el is felejtettem... kvázi meglepetés lesz :)

Whatever.

(#9185) *Ropi* válasza j.bravo (#9184) üzenetére


*Ropi*
félisten

:D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9186) fattyu válasza j.bravo (#9182) üzenetére


fattyu
veterán

Fuji neopan 400 ha van azt ajánlom. Már ha szereted a fekete fehéret.
Én a 35ösöket eddig pálvölgyiben hívattam.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#9187) killerjohn


killerjohn
addikt

bocsi az offért, de tudnátok dobni egy linket ahol olvashatok arról, hogy a mai digi korszakban milyen előnnyel jár igazi filmre fotózni? nagyon érdekel, mert nekem teljesen kimaradt az életemből.

(#9188) KTTech válasza killerjohn (#9187) üzenetére


KTTech
veterán

Max. a feeling... egyébként a mai digitális gépek mindenben megelőzték már (megfelelőt választva). Dinamikában évek óta, felbontásban (a nagyon kis érzékenységűt - ISO25 körülit) nemrég.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#9189) j.bravo válasza killerjohn (#9187) üzenetére


j.bravo
addikt

Pár éve azonos formátum-méret esetén a filmmel egy igazán hozzáértő jobb minőséget is el tudott érni. Mára azonos méretben már lehagyta a digi a filmet, hogy a középformátumú film még többet tud-e a leica ("fullframe") diginél, arról folynak a viták :)
Nyilván a nagyobb érzékelő ugye mindig jobb, az a kérdés hogy mennyivel. Egy KF digi hátfal még csak keveseknek megfizethető, egy KF filmes rendszer viszont ma már elérhető.
De a lényeges különbség a hangulat, a feeling ;)
szerk.: lassan megy a gépelés mobilon, amikor elkezdtem írni, KTtech hsz-e még nem volt itt :)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#9190) KTTech válasza j.bravo (#9189) üzenetére


KTTech
veterán

De a Tied pontosabb, én nem raktam bele, hogy azonos fizikai méretnél :) (mondjuk ez sem teljesen igaz, mert pl. zaj szempontjából a kompaktok is jól állnak a filmmel szemben, és 5-6FÉ átfogást tudtak, ami a kb. a diafilm dinamikaátfogása).

Amiben jobbak a filmek az a monokromatikus megvilágításban készült képek: a digitálisnak ezzel gondja van (kék/piros fénynél a tényleges felbontás a valósnak 1/4-re esik vissza). Normál felhasználásnál általában olyan 65-75% körüli a tényleges információ a fizikai pixelszámhoz képest.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#9191) j.bravo válasza KTTech (#9190) üzenetére


j.bravo
addikt

Köszi, így már tényleg közel teljes az összehasonlítás :)
(zöld fénynél fele, igaz?)
(nem is mertem még diázni emiatt. Azért egyszer megpróbálom majd.)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#9192) KTTech válasza j.bravo (#9191) üzenetére


KTTech
veterán

Igen, zöldnél a fele. Valójában azért mindnél több, mivel nincs teljesen monokromatikus fény, hacsak nem lézerrel nyomulunk.

Egyetlen szenzor kivétel a Sigma Foveonja (de annak meg olyan kicsi a valós felbontása, hogy majdnem mindegy...)

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#9193) aleister válasza *Ropi* (#9146) üzenetére


aleister
veterán

Ehhez én sem tudnék többet hozzátenni. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9194) aleister válasza t_a_m_a_s (#9138) üzenetére


aleister
veterán

Nem tudom volt-e már a veszprémi parkoló témában előrelépés...én az Óváros teret ajánlom. Korán (nem, nem az iszlám szent könyv) még van hely, és a belváros szívében, a Vártól 1 percre van.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9195) killerjohn válasza j.bravo (#9189) üzenetére


killerjohn
addikt

mindkettőtöknek köszönöm, hogy felhomályosítottatok!

(#9196) fattyu válasza killerjohn (#9195) üzenetére


fattyu
veterán

Még egy dolog. Nagyításnál nincs pixelesedés. Nyilván 18 megapixelből már elég embereset lehet nyomtatni de akinek kissebb felbontású váza van ott hamarabb bele lehet futni hogy szétesik a nyomtatott kép. Egy középformátumú negáról viszont brutál méretű nyomatot lehet büntetlenü elkövetni.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#9197) KTTech válasza fattyu (#9196) üzenetére


KTTech
veterán

Ez csak a felbontás kérdése. Egy D800-as képből már elég embereset lehet nagyítani, ami közelít a KF filmek minőségéhez... főleg, ha nem kis érzékenységről van szó (nagy érzékenységű filmeknél meg ugye erősen romlik a felbontás, már ISO200-nál is...).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#9198) fattyu válasza KTTech (#9197) üzenetére


fattyu
veterán

Persze meg ott vannak a 40plusz mps középformátum hátfalak is tehát megvan a digitál megfelelője, de azért a d800 sem az a kifejezetten elérhető valami. :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#9199) t_a_m_a_s válasza aleister (#9194) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Még nem foglalkoztam, foglalkoztunk vele, vártam, higy a helyi erő javasoljon valamit;-) Szerintem tök jó lesz.

Holnap majd jól beletépünk...

(#9200) KTTech válasza fattyu (#9198) üzenetére


KTTech
veterán

A D800 bevezető ára annyi, mint az 5DmkII-é volt nem is olyan régen... nem elérhetetlen, szerintem :) és azért valljuk be, nem általános az, hogy ekkora felbontásra szükség legyen. 8Mpixelről jó egész jó minőségű 120x90 cm-es képet nagyítottam anno (igaz megmasszíroztam kicsit sSpline-al). Ugyanez 5DmkII-vel nagyságrendekkel jobb lett volna, az is igaz, de nézési távolságból (kb. 1m) nem volt vele gond.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  PH!otóstalálkozó és megbeszélő topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.