Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  PH!otóstalálkozó és megbeszélő topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10651) Sucuka válasza TayRol (#10611) üzenetére


Sucuka
senior tag

(#10611) TayRol: Nincs alapkövetelmény, csak meghívásos a csoport.

(#10613) ballington: Miért is jó? Hát mert így nem kell + 1 csoportot létrehozni, szerintem mehet a képberakás oda, ha az adminok/modik is úgy gondolják.

(#10612) spanyoll: Fototrend anno a PH! társportálja volt (remélem jól mondom), mint ahogy most a Mobilarena. De majd a "Házigazdák" kiigazítanak :)

(#10648) cOxeR: Nagyon jó kis "életkép" a "világunkból" :)

(#10620) t_a_m_a_s: Pedig a D7k nagyon bejött neki :)

(#10627) werttzui: Kedves ismerősömnek mindig említem hogy jó kis gép az, főleg azért mert az obikhoz viszonlag jól jut hozzá a C-hez és az N-hez viszonyítva... erről majd írok privit, szeretnék kérdezni pár dolgot, hogy tudjak neki segíteni.

(#10636) Freddy76: Azért nyilván valami "ragadt rá" abból, amit mondtunk neki, hogy fogásra, kényelemre nézze meg, mert a többi úgyis rajta múlik majd, nem a gépen. Egyébként ha jól emlékszem, a Canon-osok szinte csak nagyágyúkkal jöttek (5DMkII, 7D), belépőt nem is láttunk. Ropié pedig nem belépős gép, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#10652) Fejo


Fejo
őstag

Korábban már téma volt a topicban a május 5-6.-i WTCC futamra egy találkozó szervezése.

Kinek lenne kedve hozzá?

Aki esetleg nem tudná mi az a WTCC: [link] :DDD

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#10653) TayRol válasza Fejo (#10652) üzenetére


TayRol
veterán

en mindenkeppen megyek asszonnyal, de csak nézőnek.:) a 90-es tamron nem éppen a legjobb a messziről való fotózáshoz, bár a nagylátó a boxutcában jol jon...

cOxeR: engem ismersz, add nekem!

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#10654) cOxeR


cOxeR
Ármester

Ismerősnek szívesebben adnám: [link]

(#10655) cOxeR válasza Fejo (#10652) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszönjük, hogy a google a barátod! :DDD

(#10656) Freddy76 válasza Sucuka (#10651) üzenetére


Freddy76
addikt

Igen, a d7000 nagyon tetszett neki, de végül azt mondta, hogy valamiért Canont szeretne. Erre mondtam, hogy akkor nincs miről beszélni, vegyen azt. Annak örülök, hogy a 7d plusz 200e Ft-os obiról letett, és inkább ésszel építi a felszerelését.

Coxer: köszi, engem ismersz, úgyhogy hétvégn Monorra menet beugranék érte :C .

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10657) cOxeR válasza Freddy76 (#10656) üzenetére


cOxeR
Ármester

Gyere 1:1-be beszámítom a passátodat... és nem kell szenvedned, hogy jó képet csinálj róla! ;]

(#10658) Freddy76 válasza cOxeR (#10657) üzenetére


Freddy76
addikt

:N

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10659) cOxeR válasza Freddy76 (#10658) üzenetére


cOxeR
Ármester

Év legjobb üzlete lett volna... :))

(#10660) killerjohn válasza cOxeR (#10659) üzenetére


killerjohn
addikt

:DDD

(#10661) Real_Necro válasza cOxeR (#10659) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ugyanmár, nem láttad a fotón milyen böszme nagy "orra" van? :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10662) Freddy76 válasza Real_Necro (#10661) üzenetére


Freddy76
addikt

Arról nem is szólva, hogy minden zónataxisnak ilyen volt annak idején.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10663) *Ropi* válasza Real_Necro (#10661) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mint egy szimatoló kiskutya. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10664) cOxeR válasza Freddy76 (#10662) üzenetére


cOxeR
Ármester

Már értem miért akarod eladni... éjjel taxizni szoktál, és sok benne a km... :))

(#10665) forceberg válasza Fejo (#10652) üzenetére


forceberg
veterán

+1(2)

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#10666) cOxeR válasza Fejo (#10652) üzenetére


cOxeR
Ármester

Most jut eszembe, kedvem Nekem is lenne! De időmbe nem fér bele, ha ez is fontos. :DDD

(#10667) t_a_m_a_s válasza cOxeR (#10666) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én is pont így vagyok ezzel...:(

Holnap majd jól beletépünk...

(#10668) Freddy76 válasza cOxeR (#10664) üzenetére


Freddy76
addikt

Ne is mondd, killerjohn kollégával kipuffogtuk magunkat ezen :((( . Nem adnám el, de most el kell költenem egy nagyobb összeget cégben fejlesztésre, vagy szívni fogok adóval. Szóval az a hülye helyzet, hogy vagy eladom a vw-t, ráteszek egy millát, és veszek egy autót (cégbe), vagy azt az egy millát év végéig be kell fizetnem adóba. Tehát állam bácsi okosan emel adót, de nem azt éri el, hogy befizetem, hanem inkább elköltöm egy olyan dologra, amire nincs olyan nagy szükségem, max. a kényelmi faktort emeli. Lenne helye annak a pénznek, és ha azt mondaná állam, hogy fizess be 300e-t, akkor befizetném, és a maradékot félreraknám, de nem, ő vinné az egészet. :W

Persze Nikon d800-at is vehetnék, adó szempontjából az is jó lenne:DDD

Fejo: kedvem nekem is lenne, de május 5-én egy 200 fős holland-magyar esküvőt fogok leceremóniamesterkedni, szóval vasárnap offon leszek. Mármint nem a topikban, hanem amúgy.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10669) j.bravo


j.bravo
addikt

Srácok, leadtam végre hívatni+szkennelni a filmet, hétfőre lesz meg. Ennyi csúszás (ugye) belefér? :)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#10670) cOxeR válasza Freddy76 (#10668) üzenetére


cOxeR
Ármester

Még ha valami jóféle Canon vázat vennél... ;]
Tudom miről szól a dörgés... tapasztalni meg majd csak fogom a saját bőrömön.
Ma is lett egy újabb aláírt esküvőnk. :)

(#10671) killerjohn válasza cOxeR (#10670) üzenetére


killerjohn
addikt

na ja, nekem épp azzal szop a könyvelőm, hogy vissza kellene igényelni 1.5M áfát, de tök macerás bemenni ezért apehba, nekem nem fontos hogy nálam legyen, szóval inkább nem könyvel le most egy rakat költségszámlát, így csak 1 hónap múlva kellene, de addigra lesz még bevétel, így nem kell fizetni se, mivel van visszaigényelhető bla bla. mondtam neki, hogy hagyjon ezekkel, mert kitépem az agyamat a helyéről, és elköltözök az usa-ba, vagy tenerifére, ahol a 6 éves is le tud adózni, arányaiban fele ennyit, és nem kell fenntartania évi 450.000-ért könyvelőt egy 5 fős cégnek... még jó hogy egy darabig ingyen melózik :) azért mondjuk az is vicc, hogy idehaza annyi az adó, és úgy van kialakítva a cégek eszközvásárlása, hogy a 950k-s 5dmk3 vásárlása valójában csak kb 450k-val terheli meg az ember zsebét... ja, és ez kb mindenre igaz, akkorák az adóterhek... jókat röhögtünk ezen a Koloskában, igaz, hogy addig jó, amíg az ember ezen tud röhögni...

(#10672) ballington válasza Fejo (#10652) üzenetére


ballington
addikt

Én is szívesen kimennék oda, egy kis svenkelés, meg hogy egyáltalán kijutni egy ilyen versenyre.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#10673) Freddy76 válasza cOxeR (#10670) üzenetére


Freddy76
addikt

Kívánom, hogy minél előbb tapasztald, mert azért jobb, ha az a probléma, hogy sok adót kellene fizetni... Én sem azért puffogok - és killerjohn sem - mert annyira rossz venni egy jobb autót, vagy egy jó gépet a cég pénzén, hanem azért, mert elb...ott a rendszer. Értelmetlen.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10674) KSparrow


KSparrow
senior tag

Srácok! Egy kis segítség kéne! Itt van ez a kép, a régi általános iskolámról (most 100 éves).
Az igazgató megkért, hogy készítsem el ezt a képet most (holnap) és egymás mellé tesszük. sőt, ha sikerül, akkor összeteszem PS-ben is, ilyen átmentesnek.
Sszerintetek ez a kép milyen gyújtótávval készült? :F

:R :R :R

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#10675) *Ropi* válasza KSparrow (#10674) üzenetére


*Ropi*
félisten

50 mm lehetett. Nem görbülnek látványosan a képszélek, tehát nem nagylátó (hacsak nem vágtak belőle utólag, vagy műszaki objektívvel fotózták, amit kétlek). :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10676) cOxeR válasza KSparrow (#10674) üzenetére


cOxeR
Ármester

Egyértelmű 50-es, szerintem is.

(#10677) j.bravo válasza cOxeR (#10676) üzenetére


j.bravo
addikt

Vagy legalábbis a használt formátum alapobjektívjével, ami annak a látószögnek felel meg mint az 50mm a Leicán :) 1912-ben még ugye nem volt 35mm-es Leica-film.
Aps-c géppel Ksparrownak akkor 50, vagy 35mm-en kéne inkább próbálkoznia? :D

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#10678) j.bravo válasza j.bravo (#10677) üzenetére


j.bravo
addikt

Persze, nem biztos hogy a lenti kép is száz éves. Reggel van, na. Még nem ért le a kávé.

Whatever.

(#10679) Freddy76 válasza KSparrow (#10674) üzenetére


Freddy76
addikt

Hmmm. Te a Halom utcai leányiskolába jártál? :))

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10680) KSparrow válasza Freddy76 (#10679) üzenetére


KSparrow
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek! :R :R

Akkor még az volt, ma már koedukált ;]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#10681) cOxeR


cOxeR
Ármester

(#10671) killerjohn, (#10673) Freddy76
Értem én és tudom is, hogy miként megy ez... evás-ként 42% adó :F
Nem normálisak egyszerűen... kifizeted még az áfa-s cuccokat a megmaradt pénzből és a keresetednek a ~70%-át állambácsinak fizeted... nem tudod magad eladni ilyen feltételek mellett... ha mindezt betartod... 1 óra munkáért 40-50k-t kellene elkérni... hogy valaki legálisan tudja ezt művelni.

"minél előbb tapasztald"
így legyen... ;)

[ Szerkesztve ]

(#10682) Freddy76 válasza cOxeR (#10681) üzenetére


Freddy76
addikt

Az eva még hagyján, legalább egyszerű, tervezhető, és egy adóval le van tudva minden - még akkor is, ha viszonylag sok, de legalább a nettó jövedelmed kb. 75 %-a a zsebedben marad. De te ebből a szempontból szívás iparágban dolgozol, mert egyrészt evásként nem tudod a drága felszerelésed és a költségeid elszámolni, másrészt a megrendelőid nem akarnak áfát fizetni. Szóval megintcsak ott tartunk, hogy mit érnek el az adóemeléssel: mindenki szürkül, mint az offtopik. Ahelyett, hogy lenne egy normális adómérték, amit mindenki befizetne, hogy nyugodtan alhasson.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10683) Real_Necro válasza Freddy76 (#10682) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem szeretnék nagyon ünneprontó lenni, bár nem vagyok vállalkozó, de az adó engem is terhel, viszont ezt lehet inkább itt kellene folytatni, ez már nagyon OFF téma. :U

apeh_avagy_hogyan_lehet_lehuzni_rolunk_minden_bort

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10684) cOxeR válasza Real_Necro (#10683) üzenetére


cOxeR
Ármester

Inkább privát, mert nincs energiám agyvérzést kapni, ilyen témakörös topikok olvasása közben. ;)

(#10685) Fejo válasza KSparrow (#10674) üzenetére


Fejo
őstag

Szerintem is 50mm lehet.

Miért ne sikerülne összepakolni? Nem egy nagy ördöngősség, nekem elhiheted... ;)
Csak arra kell nagyon figyelni, hogy lehetőleg pont ugyan onnan lődd, ahonnan az "elődöd".

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#10686) t_a_m_a_s válasza KSparrow (#10674) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Esetleg Fejót kérdezd meg, ő eléggé benne van ebben a régi-új montázs témában.

szerk.: Eh, már megint lassú voltam:)

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#10687) Fejo válasza t_a_m_a_s (#10686) üzenetére


Fejo
őstag

:D

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#10688) cOxeR válasza t_a_m_a_s (#10686) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem senki nem lepődött meg... végül is ezért csiga a jeled! ;]

(#10689) Real_Necro válasza cOxeR (#10684) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem ez sokunknak gyenge pont, mindenki issza a levét, mindenki próbál előre jutni. Részemről csak egy kérés, mert én is le tudnám írni a terheimet, de minek hergeljem magam vele? Jobb nem lesz sajnos. :U

ON

Mikor is lesz meg a fotóalbum? :)

Kicsit idegesít, hogy pont akkor van hosszú hét, mikor szép az idő, virágzik az orgona, lehetne menni ki lőni pár jó képet. Tervez valaki vasárnap hajnalban Bp-n fotózást? :)

(#10688) cOxeR

"végül is ezért csiga a jeled!"

Oviban nekem is az volt. :D

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10690) cOxeR válasza Real_Necro (#10689) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én holnapra vettem ki szabadságot... hogy mehessek fotózni, remélem tényleg szép idő lesz, mert mindenfélét lehet hallani... :)

(#10691) Real_Necro válasza cOxeR (#10690) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én is még beszélni akarok ügyvezetővel, gyártás amúgy is 20%-on lesz, irodák meg üresen, akkor én sem jönnék. :)
Szerintem ha összejön, akkor Hajógyári szigetre fogok kimenni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10692) TayRol válasza Real_Necro (#10689) üzenetére


TayRol
veterán

én 4 napos zempléni bringatura fotozással egybekötve. most ez a következő.:)

fotóalbum engem is érdekel.:)

(#10693) cOxeR válasza Real_Necro (#10691) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szombatonként sehol nincs nagy pörgés...
Jövő hétvégi fotózást oda terveztük, de szerintem a nehézkes be és kicuccolás miatt valami mást kell találnom (elég sokmindent kell ahozzá kipakolni és odacipelni)... valami virágos zöld rész kellene, és a közelben valami szép épület, második helyszínnek... valamint víz, tó, folyópart...

(#10694) t_a_m_a_s válasza cOxeR (#10688) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Köszi:) Ez az összefüggés eddig eszembe sem jutott... Le vagyok lassulva, no:))

Holnap majd jól beletépünk...

(#10695) Real_Necro válasza cOxeR (#10693) üzenetére


Real_Necro
veterán

A becuccolást nem értem. A K hídon be lehet menni kocsival, meg van parkoló is. :) Virágos részről nem nagyon tudok, talán az erdősebb részen.
Folyópart adott, vagy ott van Római part.
Épület is van arra, bár nem tudom be lehet e oda menni:

[link]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10696) cOxeR válasza Real_Necro (#10695) üzenetére


cOxeR
Ármester

Kiegészítők... (design asztal, szék az alanyoknak... nekünk meg létra, állványok és a fotós felszerelés)
Nem akarok bemenni az épületbe, képelemként van rá szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#10697) spanyoll


spanyoll
addikt

@Real_Necro: Én jövő héten elvileg félig-meddig ráérős vagyok hét közben, egyik nap lehetne tolni egy napfelkeltés fotózást valahol ha gondolod :)
Amúgy nekem is most van tervben két fotózás, az egyik mondjuk az holnap, ismerős csajszit fotózom Solymáron, van ott pár nagyon jó helyszín, a másik pedig ami nagyon jó, az XVII.-ben egy temető (vagy talán már XVIII...), amihez egy nagy erdőn keresztül be lehet sétálni. Na oda kiviszem punk barátomat, aztán róla némi drakula fotók :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10698) Real_Necro válasza spanyoll (#10697) üzenetére


Real_Necro
veterán

Hétközben nekem meló, meg hétvégék is szűkösek, Hajógyári meg közelben van (5 perc séta), ezért is írtam. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10699) spanyoll válasza Real_Necro (#10698) üzenetére


spanyoll
addikt

Akkor mindegy :) Nekem talán, de csak nagyon talán jó a vasárnap délelőtt, mert szombat este egyik legjobb barátomnak van a születésnapja, aztán nem tudom / hiszem, hogy délelőtt én használható leszek :D
De ha mégis akkor abszolút jó lenne valami kis fotózgatás, a hajógyárin nekem lenne pár ötletem, amit megörökítenék :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10700) Freddy76 válasza cOxeR (#10696) üzenetére


Freddy76
addikt

Réges-régen Ropi linkelt igen szép fotókat, amelyeket a tatai tó partján készített. Víz+virágok+vár, tiszta Comoi tó hangulat, Bp.-től fél óra.

Vagy a Kopaszi Gát, bár hétvégén egész Budapest ott van...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  PH!otóstalálkozó és megbeszélő topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.