Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  PH!otóstalálkozó és megbeszélő topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1) adik


adik
őstag

Időpont: 2014.04.12-13
Helyszín: Balatonfüred
Szállás: ABIGÉL APARTMANHÁZ
Program:
2014.04.12. 10:00 - találkozó az apartmanház előtt, lecuccolás ITT
délelőtt: közös fotózás, beszélgetés, egymás cuccának szemre- és kézbevételezése
ebéd
délután: ebéd utáni szuszogás, fotózgatás a sétányon, tóparton, igény esetén Tihany vagy bármi más:)
este: közös kaja-pia, diskurzus az apartmanház Szőlőlugas Vendégházában
másnap: magunkhoz térés, hazamenés
Szeretnétek valami ennél konkrétabb napirendet? Karimával lehet esetleg egyeztetni fotós helyszínek ügyében, el lehet bóklászni Tihany Sajkodi részén, a teázó az erő mélyén még mindig üzemel és kedves kis program lehet.... Vagy csak simán leparkolunk, felpattintunk egy sört és onnantól gyalogszerrel megközelíthető helyeket látogatunk meg:) Ebédhez nézzünk valami konkrét helyet vagy majd rögtönzünk? Szerintem utóbbi, annyi kajázó van a sétány környékén, hogy mindenki megtalálja az igényének megfelőt...

Az eredeti 1. hozzászólás adik nevéhez fűződik:

Hát akkor do it!

[ Módosította: crey ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2) adik


adik
őstag

Én szívesen vállalom, hogy javasolok sok szép helyet, el is kalaúzolok oda mindenkit, kattogtatok is, azt is tudom, hogy hol lehet isteni gyrost enni, szuperjó csapolt pilsner urquel sört inni. az tis tudom, hogy hol lehet szuper éjszakai fotókat készíteni. akármilyen témában.
mindjárt írom bővebben is.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3) adik


adik
őstag

Állatkert, Citadella, Vár, csodállatos szecessziós házak vannak a Deák - Astoria útvonalon (persze eldugva), kiváltképp szép a panoráma a Hármashatár-hegyről - este is, nagyszerű hangulat van a West Balkánban (szoció-fotósok előnyben :) ). Szín- és formajáték-tanulmány este a Lágymányosi-kampusz, illetve a Művészetek Palotája. Parlamentben asszem lehet túristáskodni is.
Szt. István bazilika?
csak időpontot mondjatok. Javasolnék egy vasárnapi napot, mert akkorra tisztább a levegő.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4) j.bravo válasza adik (#3) üzenetére


j.bravo
addikt

Hű de belelendült a kolléga (helyes helyes, dicséretes!)
Ha vasárnap, akkor bárminemű esti bulihely forgalmával kapcsolatban kétségeim vannak, de a westbalkánban még nem voltam, nemtom :D

A Hármashatár és/vagy János-hegyi mászást támogatom. Akár gyermekvasutazással is színesíthető a program, ha a kedves publikum benne van.

Kalandor részéről felmerült (még Esztergomban) a Normafa, ha jól tévedek, azt is bele lehetne iktatni.

Jó, persze szelektálni kell...

Felvetnék egy olyat, hogy döntsünk, hogy napközben hegyet-völgyet járni szeretnénk-é inkább, avagy a város aszfaltját koptatni. Mindkét verzió (attól tartok) jócskán ki tud tenni egy egésznapos túrát... De azt is lehet hogy megbeszéljük honnan induljunk, és akkor kényelmes tempóban mennénk és amire jut idő, arra jut, amire nem, arra nem... hmmm?

Whatever.

(#5) biggamer


biggamer
veterán

Ha szabad vagyok, nekem okes. :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#6) werttzui


werttzui
őstag

Tőlem mehet én is most javasoltam a talit ;]

PENTAX

(#7) rlazol válasza j.bravo (#4) üzenetére


rlazol
addikt

Normafa->Erzsébet kilátó - persze éjjel...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#8) adik


adik
őstag

ok akkor ki van a városi és a természetes dolgok mellett?

urban : nature : mix = 0 : 0 : 1

persze, hogy szelektálni kell, hiszen marha sok minden van ebben a városban (is)

javaslataim (amit ki lehet egészíteni)

09.03 : 09.10 : 09.17 : 09.24 = 0 : 1 : 1 : 1

(több mindenre is lehet szavazni)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#9) adik válasza j.bravo (#4) üzenetére


adik
őstag

Ha vasárnap, akkor bárminemű esti bulihely forgalmával kapcsolatban kétségeim vannak, de a westbalkánban még nem voltam, nemtom

hétfőn dolgozik a sokmindenki. :) azért javallom azt, mert tök szép színes lampionok vannak, jó kaja a közelben, jó itókák, jó árak, jó vendégek (és szépek :) ), jó pultosok, jó hely, na! (nem, nem kapok semmilyen jutalékot az ingyéreklámér')

Kettő, csipkebokor vessző!

(#10) j.bravo válasza adik (#8) üzenetére


j.bravo
addikt

Részemről mostani hangulatom alapján a nature-re tenném a voksot, illetve a mix-re (fél-fél pötty, monnyuk).

Az időpontot illetőleg viszont minél később annál jobb (hátha lesz gépem újra :D) na jó, nem, legfeljebb egy Canon A60-nal megyek.
Viszont részemről az első időpont kilőve, mert Tunéziában leszek, a második is necces (épphogy hazaérünk), a két későbbit preferálnám.

Whatever.

(#11) adik válasza adik (#8) üzenetére


adik
őstag

urban : nature : mix = 0 : 1 : 2

09.03 : 09.10 : 09.17 : 09.24 = 0 : 1 : 2 : 2

csak mindenki jegyezze meg, hogy mire szavazott, s akkor később tudom módosítani.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#13) adik


adik
őstag

tessék szépen szavazni időpontra, látnivalóra!

Kettő, csipkebokor vessző!

(#14) adik válasza j.bravo (#10) üzenetére


adik
őstag

mert Tunéziában leszek

és oda milyen gépet viszel? (tudod, a leglényegesebb kérdés :DD )

Kettő, csipkebokor vessző!

(#15) drkbl


drkbl
őstag

Csak javaslat szintjén:
VI. Közép-Európai Mozdony Grand Prix és II.Nemzetközi Étkezőkocsi Találkozó, Vasúttörténeti Park, 09.16-17.
[link]
Részemről (többször) körbefotózva, bár most az S5600-al lehetne jobb videokat készíteni az ügyességi/gyorsasági versenyekről.
Veszély: Tavaly egy nem kellőképpen felfűtött Skoda betakarta a nézősereget korommal, vastagon ;] Obi/gépvédelem szükséges, tömeg van.

(#17) j.bravo válasza adik (#14) üzenetére


j.bravo
addikt

Na ez a legnagyobb bajom, ha olvastad az azonnali fotós kérdésekben meg a digifotóim topikban elszórt panaszkodásokat-fejtegetéseket, az A1-em épp garis szervizben (ccd halál), és vsz szeptember közepére lesz csak kész.
Pont a dolog kimenetelétől függően kezdtem tervezgetni az esetleges déeseler vásárlást.
Közben persze néha elbizonytalanodom hogy van-e értelme ennyit fektetnem a fotózásba a rászánható idővel-tehetséggel... főleg hogy a másik hobbim is drága tud lenni.
Úgy néz ki egy Pana FZ5-öt tud az egyik haver kölcsönadni, az már végülis nem rossz csak meg kéne ismerkedni vele... Meg kitalálni hogy teszem rá a 62mm-es polárt...



[Szerkesztve]

Whatever.

(#18) werttzui


werttzui
őstag

Ha mondjuk október akkor natura ...ilyenkor legszebb a természet! :U

PENTAX

(#19) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Ez talán időjárásfüggő is, ha dögmeleg lesz ne menjünk főni a városba :F De én mindenképpen a szép épületek-témák közé mennék. Szemptember vége felőli időpontokat részesítem előnyben, úgyis szabadnapot kell kérnem, akkorra még tudok.

(#20) Allien válasza Jeannie (#19) üzenetére


Allien
veterán

Szvsz, minden megoldható! Bár, szerintem szombati napok jobbak, ha estefelé is akar valaki kattogni (nem kell sietni, hogy másnap korán keljen az embör, már elvileg). Tehát, javaslat, kezdés minnél korábban, napfelkelte, külváros, de legalábbis magaslati helyről fotózás. ha melegszik a helyzet, tehát az aszfalt kezd olvadni, akkor árnyékos helyre kell menni, tehát épület(ek) belseje (Bazilika, Parlament, stb...), késő du. pedig fény/árnyékok keresése az épületeken, majd a naplemente, bár, ez necces, mert a lenyugvó nap budáról pestet fotózva hírtelen szürkévé teszi a pesti oldalt. Ergo, erre külön ki kell találni valamit.
De, lehet speckó helyek is, mint extra magas épületek-ből/ről fotózás, bár ez komolyabb szervezést kíván (esettleges engedélyek beszerzése).:B
Most pl volt egy esemény, az első ''Tűzoltó lépcsőfutás versenyét'' rendezték meg a mai napon (a New York-i 9/11 eseményekre emlékezve). 22 emeletet kellett megtenniük a tűzoltóknak, ''menetfelszerelésben'', tehát gumicsizma, tűzoltó nadrág+kabát, sisak, és levegő palackal (természetessen, maszkot fel, és ebből szívták be jazokszigényt). :C :))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#21) adik válasza Allien (#20) üzenetére


adik
őstag

nekem az jutott eszembe, hogy szombat délután-este találkoznánk, és még a hajnali órákban is tudnánk kattogni. pl az Alagútból nagyon szépek a fények. csak tudni kéne, hogy mikor van napkelte, napnyugta. Be vállaltok-e ennyit.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#22) KrAt


KrAt
veterán

Feltétlenül megyek, ha nem épp gólyatáborban leszek :)

(#23) Allien válasza adik (#21) üzenetére


Allien
veterán

A napkelte/nyugta a meterologiai intézet oldalán szerintem fent kellene, hogy legyen, de némelyik TV csatorna meterologiai jelentésében is szerepel, ez NEM lehet probléma!;)
O.K., alagút jó téma, de le kell záratni addig!:DDD ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#24) adik


adik
őstag

urban : nature : mix = 1 : 1 : 3

09.03 : 09.10 : 09.17 : 09.24 = 0 : 1 : 3 : 3


ha jól értem.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#25) adik válasza Allien (#23) üzenetére


adik
őstag

alagút jó téma, de le kell záratni addig!

nem gond! ha akarod Halle Berry is pózolhat a lánchídi oroszlán szájánál ;) bár az alagút tetejénél nem tényező szerintem a forgalom :)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#26) Jeannie válasza adik (#21) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Az én naptáramban benne van naponta a napkelte-napnyugta, ez nem gond. Az éjszakai fényképezés ötlete nekem kifejezetten tetszik ;]

(#27) Allien


Allien
veterán

Egy mai eseményről.
[link]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#28) adik válasza Jeannie (#26) üzenetére


adik
őstag

akkor már csak azt kell megtudni, hogy mások is benne vannak-e egy éjszakai túrában, vagy csak mi. :)

tessék szépen pörögni, írni sokat ide!

Kettő, csipkebokor vessző!

(#29) KrAt válasza adik (#28) üzenetére


KrAt
veterán

Én is benne lennék egy éjszakai túrában :)

(#30) j.bravo válasza adik (#28) üzenetére


j.bravo
addikt

Engem is felírhatsz! Bár attól tartok a Bp-n kívül lakóktól nem várhatjuk el hogy az ottlét miatt éjszaka vezessenek (ha van mit - ha nincs, akkor szállást is kell szervezni...)

Whatever.

(#31) adik válasza j.bravo (#30) üzenetére


adik
őstag

legrosszabb esetben egy különítmény még tovább megy éjszaka. tudok isteni jó non-stop helyeket, meg ''józanodókat'' is. (ott van kaja is, nem csak pogácsa)


szóval eddig éjszaka 4 user, amúgy meg:

urban : nature : mix = 1 : 1 : 3

09.03 : 09.10 : 09.17 : 09.24 = 0 : 1 : 3 : 3


gyerünk, tessék szépen még jelentkezni. van még hely! :)

(sajnos szállásban nem tudok segíteni szervesen, de szurkolni tök jól tudok)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#32) adik válasza KrAt (#22) üzenetére


adik
őstag

gólyatábort nem szabad kihagyni. bár jobban belegondolva nekem eddig 2 gólyatáborom volt, 2006/őszi fótos tali viszont nem lesz több :)) :))
(gólyatáborok még augusztusban szoktak lenni, nem?)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#33) KrAt válasza adik (#32) üzenetére


KrAt
veterán

Ez fősuli, így szeptember elején lesz, mert nincs akkor még tanítás, így én szeptember végén (nem, nem Petőfi :P ) mennék a legszívesebben :)

(#34) j.bravo válasza KrAt (#33) üzenetére


j.bravo
addikt

Gólyatábor szvsz: sulija válogatja.
Némelyikben kell egy adott alkat hogy buliként értékeld (merthogy a felsőbbévesek agyba-főbe szívatnak, erről szól lényegében a tábor, és ha rosszul (negatívan, ''nem értve a poént'' reagálsz, akkor egy kicsit kevésbé fognak békén hagyni), viszont némely másikban ilyen hajlam nélkül is valóban jó buli.
Az viszont biztos, hogy az egész fősulin végigkísérő barátságok-szövetségek tudnak szövődni, akármelyik típust is szervezi az adott szak.

Whatever.

(#35) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Végül is szervezhetünk akár egy 24h-s ''rendezvényt'' is, mondjuk lehetne közbeiktatni 3-4 óránként előre megbeszélt helyeket, ahol tudnak csatlakozni a később érkezők :))

(#36) KrAt válasza j.bravo (#34) üzenetére


KrAt
veterán

Igen, ezt én is tudom. Ez benne van, ellenben ha ott ottvagyok, megismerhetek egy csomó embert, és mégis, hátha jó lesz :) Mert miért ne lenne jó? :) Majd kiderül, nem félek tőle :)

(#37) j.bravo válasza KrAt (#36) üzenetére


j.bravo
addikt

Igen, utaltam is rá a hsz végefelé :) Melyik fősuli egyébként?
(Ha műszaki, remélem az alkoholt jól bírod - ezt tapasztalatból mondom :D)

Whatever.

(#38) KrAt válasza j.bravo (#37) üzenetére


KrAt
veterán

Jaja, észrevettem :)

Igen, műszaki, az alkohollal sok bajom nincs, de ha én nem akarok inni, akkor nehéz rávenni. De mivel akarok :DDD


Nade on: vki hoz majd ilyen ''előtétlencséket''? Mert szívesen kipróbálnék ilyen makrólencsét, mert majd szeretnék venni, csak nem tudom, gépemhez (Fuji S5600) érdemes-e :) Ha meg igen, akkor milyet :U

(#39) Jeannie válasza KrAt (#38) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Fú, fú, az engem is érdekelne, szerintem az S5500-ra is rámegy mit neked hoznak :DDD

(#40) KrAt válasza Jeannie (#39) üzenetére


KrAt
veterán

Persze, sztem tuti :) Majd akkor megtanítasz fotózni? :DDD

(#41) j.bravo válasza KrAt (#38) üzenetére


j.bravo
addikt

Nálam lesz egy Raxnox dcr-250 makró előtét, mindkettőtök gépére rá lehet tenni 2 mp alatt. Az s5500-hoz kell az adaptertubus (benne kellett hogy legyen a gyári dobozban).

[Szerkesztve]

Whatever.

(#42) KrAt válasza j.bravo (#41) üzenetére


KrAt
veterán

Hűű azt vhogy meghálálom, ha kipróbálhatom :) (sört szereted? :P )

(#43) zsiga667


zsiga667
addikt

Bejelentkeznék én is. Részemről inkább város, időpont jelenleg mindegy, ennyire előre úgyse tudok tervezni.

(#44) adik válasza KrAt (#38) üzenetére


adik
őstag

Igen, műszaki

akkor egy november végi talira már ki is józanodsz majd :))


nem rossz ötlet a meeting pointok beiktatása, esetleg telefonszámmal kiegészítve.

lencsék: sztm a legtöbb user hoz mindent, ami csak mozdítható és akár a legkevesebb köze is van a fotózáshoz. :)

milyen lenne az, hogy olyan 1 óra körül találkoznánk? simán sok időt el lehet kattogni azoknak is, akik hazamennének este, majd indulna az éjszakai járat. kezdhetnénk (praktikus okokból) valahol zöldben, majd szépen ereszkednénk le. HHH / Normafa / Vár / Citadell, s onnan mennénk a pesti oldalra, ott meg amit. Bazilika / szép belvárosi házak / Andrássy / állatkert
pihenőpontok vannak bőven a város bármely pontján, ezek könnyen megközelíthetőek és tökéletesen alkalmasak későn érkezők bevárására is.
alkonyati órában esetleg Duna-part, vagy nyitott helyek, mint Margitszigeten az új placc, vagy WB, hangulatfotókhoz komolyan verhetetlen, majd indulna az éjszakai járat. Mupa kivilágítva azért nem rossz tanulmány, de a Citadelláról is lehet nem gyenge képeket készíteni. (Olyan hosszú csíkot húznak a fényszórók és annyi, amennyit csak akarsz!)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#45) adik


adik
őstag

éjszaka 4 user

urban : nature : mix = 5 : 1 : 3

09.03 : 09.10 : 09.17 : 09.24 = 1 : 2 : 4 : 4


a mindegy szavazat az mindenhova 1-1 pöttyöt jelent.

Zsiga! éjszakai opció?

Kettő, csipkebokor vessző!

(#46) KrAt válasza adik (#45) üzenetére


KrAt
veterán

MI az az urban? :B

mod: köszi! értem :)

[Szerkesztve]

(#47) adik válasza KrAt (#46) üzenetére


adik
őstag

város :)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#48) zsiga667 válasza adik (#45) üzenetére


zsiga667
addikt

Nincs állványom, így nem valószínű.

(#49) adik válasza zsiga667 (#48) üzenetére


adik
őstag

Nincs állványom, így nem valószínű.

nekem sincs, és nagyon valószínű :)
tudod, van az a mondás, hogy olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó. nekem cca 1-1.5 KG a gépem de még én is vallom, hogy ''olyan nincs, hogy valami nem állvány'' :))

Kettő, csipkebokor vessző!

(#50) zsiga667 válasza adik (#49) üzenetére


zsiga667
addikt

Hát most voltam két hete Portugáliában, és egyetlen éjszakai képem se lett éles, pedig egész jól ki lehetett támasztani a tetőterasz korlátjának a gépet. De azért lehet bevállalom, ha még bírom. :)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  PH!otóstalálkozó és megbeszélő topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.