Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Oakley topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:52:03

LOGOUT.hu

Oakley kisokos - hasznos leírás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31101) radi8tor válasza krain (#31100) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

ON-ba tettem. ;)

⭐ Stella

(#31102) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Racing Jacket 30 years of sport edition.

35 ezer körül lenne az ebay-en a buy it now ára.
Ha jól rémlik, a Jawbone-tól csak abban különbözik a Racing Jacket, hogy ez utóbbi kisebb.

Lehet ettől jóval olcsóbb áron is ilyet találni, mi a véleményetek?
Mountain Bike-ra nagyon megtetszett valami ilyesmi az utóbbi időkben.

De még azon is gondolkodom, hogy egy Splice-t keresek, bicajon ha nevetséges is simán elmenne és legalább nagyon tetszik.

32k-ért volt egy az olx-en pár napja, de eltűnt. Pedig gondoltam, kivárok vele pár hetet, majd 25k körül elviszem, úgyse kell senkinek. Ezek szerint mégis kapós egy ilyen divatjamúlt dizájnú Oakley is még manapság.
Esetleg, ha valami leharcoltat szerzek, utólagosan mennyire lehet ezeket javítani? Újrafestés, vagy lencsecsere? Ha jól gondolom, a két csavarral a szürke Splice szemöldök részek ugyanúgy otthon szétszedhetőek, mint az X-Metaloknál, nem?

(#31103) TayRol válasza HagaNRG (#31102) üzenetére


TayRol
veterán

Kisebb a jawbone-nál? Szerintem ugyan akkora. Szvsz 35e nagyon jó ár érte.

[ Szerkesztve ]

(#31104) koxx válasza HagaNRG (#31102) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Semmiben nem különbözik, ill annyi, hogy a szárak végén van 1-1 furat. Bringázni splice :F

"Ezek szerint mégis kapós egy ilyen divatjamúlt dizájnú Oakley is még manapság." Egy Montoya splice új állapotban van vagy $400

[ Szerkesztve ]

(#31105) HagaNRG válasza koxx (#31104) üzenetére


HagaNRG
őstag

Miért, mi a problémád az ötlettel? :F

(#31106) koxx válasza HagaNRG (#31105) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Vannak bringázásra spec szemüvegek, a splice alig takar, másrészt egy 2004-es modell, kb semmit nem kapni hozzá (ha mégis akkor meg aranyáron). De te tudod.

[ Szerkesztve ]

(#31107) HagaNRG válasza koxx (#31106) üzenetére


HagaNRG
őstag

2004-es?
Magamtól valahová a 2000-es évek elejére tettem volna a fénykorát.
De ha jobban belegondolok, tényleg ekörül lehetett, hogy a megboldogult Józsefvárosi piacot elözönlötték a 3000 Ft-os replikák és boldog-boldogtalan Oakley-ben kezdett járni Magyarországon.

Ráadásul mivel az összes modell közül a Splice volt magasan a legvillantósabb, így természetes, hogy az volt az elsőszámú kedvence mindenkinek, így az eredetiek sem nagyon kellettek az emiatt eszmei értékét vesztett szemüvegnek.

Múltkoriban az egyik haverom bukkant fel tréfából egy ilyenben (valami csúcs-zöld/piros keretes űbergagyi verzióban), akkor ütött szöget a fejembe, hogy 10 év várakozás után most már kell egy ilyen.
Sajna az ebay sem nagyon ismeri a Splice-t, az a pár db. amit meg hirdetnek is simán 50 ezer fölött mozog.

Vagy veszek egy leharcoltat és utólag valahogy csinálok belőle valami egyedit:)

Egy-két szakember kifejezetten a Splice tuningra specializálódott, de mire kifizetném az alap szemüveget, elpostáznám az USA-ba, ott szintén kifizetném a tuningot, abból vehetnék szerintem simán egy bontatlan Montoya verziót is.

[ Szerkesztve ]

(#31109) harryls válasza HagaNRG (#31107) üzenetére


harryls
csendes tag

"az a pár db. amit meg hirdetnek is simán 50 ezer fölött mozog." Mert úgy keresel rá hogy Oakley splice, csináld úgy ahogy az igazi gyűjtők, csak annyit írj be hogy oakley és napi 2x 3x nézz rá, a francián, olaszon, spanyolon, németen, angolon és persze USA :) New straight jacket-ből 20db van, splice-al korabeli, árban is ilyesmi. Gondolod mindet 50e-ért vettem? Ja... és persze fel kell tudni ismerni jó szar fotóról is :)

Koxx szárgumi van hozzá, lencsére meg vigyázni kell

[ Szerkesztve ]

(#31110) SteveAd válasza koxx (#31106) üzenetére


SteveAd
tag

Bringara meg erdemes kivarni aprilisig a Jawbreaker-re (akinek nem jo a Radar(lock), M Frame, Racing Jacket vonal). Eleg egyedi megjelenes:
[link]

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#31111) Vole válasza SteveAd (#31110) üzenetére


Vole
tag

"Eleg egyedi megjelenes:"

Ugy erted sz@rul nez ki? :)

(#31112) koxx válasza Vole (#31111) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Valahogy úgy :)

(#31113) HagaNRG válasza harryls (#31109) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszi a hasznos tanácsot!

De még itthon ezt az olx-en, jófogáson el lehet játszani, mert egy idő után az ember simán átlátja a kínálatot, mivel általában ugyanazok a (90%-ban gagyi) Oakleyk forognak újra és újra, de pár ebay-t egyszerre átlátni és fejben tartani...

Félős.
Tény, hogy az átlagember, az, aki vesz egy autót és a kesztyűtartóban talál egy napszemüveget és fölteszi az ebay-re, hátha kell valakinek, az max. annyit fog beírni, hogy Oakley, de ez akkor is macerásnak tűnik. Vagyis inkább kivitelezhetetlennek.

(#31114) SteveAd válasza koxx (#31112) üzenetére


SteveAd
tag

Szerintem k**vara, de ettol meg az Oakleyforumon mindenki meg van orulve. :D
Mondjuk nekem az arccsontom miatt amugy sem lenne jo, mert a Radarlockbol is mar kenyelmetlen volt a Pitch.

(#31115) SANYA28


SANYA28
csendes tag

Sziasztok!
Oil rig hez keresek lencsét. Ha van eladó valakinél, kérem jelezze privátban.
Üdv!

(#31116) harryls válasza HagaNRG (#31113) üzenetére


harryls
csendes tag

Azért nem kell ilyen mereven felfogni. Eleve zárd ki a fix árasokat, csak az aukciósakat nézd, és elég max 2 napra visszamenőleg, abból már látod mi az amit nem nyomtak fel annyira. A fix árasok általában tudják mit árulnak és megkérik az árát.
A keresőben a keresett termék mögé mínusz előjellel zárójelben beírsz valamit akkor azok nélkül fogja belistázni. pl: oakley -(revant), így a revant termékek nélkül adja fel a listát. Lehet fokozni vesszővel és szóközzel, pl: oakley -(revant, pants, display).
Én manapság csak itthon vadászgatok a magas árfolyam miatt

(#31117) Ironman24


Ironman24
újonc

Szia! Megvettem életem első Juliját, viszont 15-ös szártávtartó gumik vannak benne.Ez viszont csak annyira feszíti meg a szárakat, hogy épphogy a fejemen marad. Utánanéztem, és ha jól értettem ehhez a modellhez 15-ös és 25-ös méreteket gyártanak. Ha szerzek bele 25-ös méretűeket, mennyivel kerül közelebb a két szár vége kinyitott állapotban? Köszönöm.Szia.

Vannak akiknek napszemüvege van, és vannak akiknek Oakley-ja.

(#31118) koxx válasza Ironman24 (#31117) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez nem privát akart lenni? :)

(#31119) Ironman24 válasza koxx (#31118) üzenetére


Ironman24
újonc

Bocs. Kicsit szét vagyok esve. :F
Esetleg te tudsz valamit a 15-ös, és a 25-ös méretű szártávtartók közötti különbségről?? :)
Szia.

Vannak akiknek napszemüvege van, és vannak akiknek Oakley-ja.

(#31120) koxx válasza Ironman24 (#31119) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A 25-ös vastagabb :)

(#31121) Ironman24 válasza koxx (#31120) üzenetére


Ironman24
újonc

Szia! Mennyivel vastagabb a 25-ös?Szia.

Vannak akiknek napszemüvege van, és vannak akiknek Oakley-ja.

(#31122) koxx válasza Ironman24 (#31121) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Létezik egyébként 50-es is. De ha a 15-ös laza akkor a 25-ös tutira jó lesz. Pontos méretet nem tudok, majd lemérik ha van vkinek.

(#31123) Ironman24 válasza koxx (#31120) üzenetére


Ironman24
újonc

Szia! Tulajdonképpen ezek a számok mit jelölnek??Szia.

Vannak akiknek napszemüvege van, és vannak akiknek Oakley-ja.

(#31124) koxx válasza Ironman24 (#31123) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mivel amerikai a márka ezért arra gondolok, hogy a vastagságát jelöli inchben. Azaz 0,15" ill 0,25"
Aztán lehet nem így van.

szerk: olvass privátot

[ Szerkesztve ]

(#31125) harryls válasza Ironman24 (#31123) üzenetére


harryls
csendes tag

1,5mm 2,5mm, egy összeszerelt keret azért nem annyira pontos hogy meg lehessen mondani hogy a 25-össel mennyivel lesz szűkebb a keret, meg aztán függ az orrközéptől és a benne lévő tömítéstől is. Nekem általában a 15-ös jó, de volt régebben egy olyan juli keretem amit tömítés nélkül használtam, mert már 15-össel is eléggé szorított.

Koxx a 0,15 inch az nagyon vékony

(#31126) koxx válasza harryls (#31125) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miért? 3,81 mm, nem olyan kevés az.

(#31127) Ironman24 válasza harryls (#31125) üzenetére


Ironman24
újonc

Szia! Tehát ha kicserélem a szárvégek nyitott állapotban 2 mm-rel kerülnek közelebb egymáshoz. :)
Az nekem teljesen okés lenne. Az xx-et 50-esekel használom. Köszönöm, a választ. :R

Vannak akiknek napszemüvege van, és vannak akiknek Oakley-ja.

(#31128) SpeciCanyon válasza SteveAd (#31110) üzenetére


SpeciCanyon
újonc

Huuuuuuuuuuuuuuuu, nekem nagyon bejön :DDD a matte uranium keret a legjobb :)

!!! OAKLEY SZEMÜVEGET VESZEK !!! --- BÁRMILYEN ELADÓ OAKLEY szemüveged van, ÍRJ, KORREKT áron veszek, gyűjteménybe --- http://oakleyhun.blog.hu/

(#31129) harryls válasza koxx (#31126) üzenetére


harryls
csendes tag

Tényleg, valamit nem jól néztem :B Viszont sublerrel megmértem egy 25-öst és az 2,5mm volt

Ironman24 én nem vagyok egy matematika professzor de mivel a forgáspont nem középen van biztos hogy nem csak annyival kerül közelebb a két szár egymáshoz

(#31130) harryls válasza Ironman24 (#31127) üzenetére


harryls
csendes tag

A 15-öst nem cseréled el egy 25.-re és egy 50.-re? Mind a két párat odaadom érte

(#31131) Ironman24 válasza harryls (#31130) üzenetére


Ironman24
újonc

Szia! Nem. Az 50-es méret az XX-emben van és az úgy jó a fejemre. A Julimban 15-ös van, de szerintem a 25-ös jobb lenne. :)

Várjunk csak. Félreértelmeztem amit írtál. Ha nekem jó enne a 25-ös persze, hogy onnantól nincsen szükségem a 15-ösre.

Persze kérdés, hogy mennyire használt állapotúak azok a gumik?

[ Módosította: radi8tor ]

Vannak akiknek napszemüvege van, és vannak akiknek Oakley-ja.

(#31135) harryls válasza Ironman24 (#31131) üzenetére


harryls
csendes tag

2 pár 25-ös van teljesen jó állapotúak, kiválaszthatod, asszem az egyik pár új. Van egy pár barna is. Még 75-öst is találtam :D

(#31136) Surci1


Surci1
tag

Srácok. olyan kérdésem lenne, hogy mennyire rizikós ebay-en szemcsit venni amerikából? Az árak még dollárban is elég barátságosak. Esetleg sokan árulnak ott is hamisat? Mondjuk pl.: new with tags jupiter Lite alu 200 dollár szállítással együtt?

[ Szerkesztve ]

(#31137) Vole válasza Surci1 (#31136) üzenetére


Vole
tag

Semmivel sem rizikosabb mint a vatera. Ha paypal -al fizetsz, akkor raadasul teljesen vedve vagy, az elado nem nagyon tud atverni.

A hirdetesbol hamar le lehet szurni hogy hamisitvany -e a szemuveg.

A vammal viszont vigyazz, ha esetleg megfogjak es szamlat kernek, akkor a $200 -as szemuveged konnyen $250 fole mehet.

(#31138) Surci1 válasza Vole (#31137) üzenetére


Surci1
tag

Igen a vám az benne van a pakliban, az szerencse / balszerencse kérdése is. meg ugye persze az így szerzett szemüvegekre garancia nincs, mert nem hivatalos forgalmazóktól származik. Lehet akkor kockáztatok egyet, nekem igazából a nagyobb félelmen az eredetiségben van.

[ Szerkesztve ]

(#31139) X-metal válasza harryls (#31109) üzenetére


X-metal
csendes tag

Tévedsz :D , az utolsó pár Splice szárgumit kicsit több mint egy éve vettem meg a Lab-ban és azóta sem kaptak...

Bármilyen X-Metal szemüveged van eladó (egész szemüveg, keret, törött, hibás, hiányos...) engem keress először!!!

(#31140) harryls válasza Surci1 (#31138) üzenetére


harryls
csendes tag

Ez az? [link] Mert ez eredeti, csak van néhány negatív feedback-je az eladónak.
Ez nem lenne jó? [link] Hullamos fórumtárs hirdeti

X-metal Hát kb 1 éve vettem én is egy ismerősnek és Isti azt mondta van még.

[ Szerkesztve ]

(#31141) Bati0501


Bati0501
őstag

Jól gondolom,h a sportnapszemüvegeknek (vagyis inkább a lencséiknek) ugyan annyira káros az izzadság,mint a "sima",divat napszemcsiknek?

(#31142) X-metal válasza harryls (#31140) üzenetére


X-metal
csendes tag

Akkor csak előlem dugdossa... :DDD
Hétfőn rákérdezek...

Bármilyen X-Metal szemüveged van eladó (egész szemüveg, keret, törött, hibás, hiányos...) engem keress először!!!

(#31143) koxx válasza Bati0501 (#31141) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen
De van az a folyadék amivel ha lekened akkor tök faszán lepereg róla minden. Nano clear vagy mi a szösz a neve.

(#31144) majorosbence


majorosbence
újonc

valakinek mars vagy X-squared eladó sorban esetleg?:)

(#31145) Bati0501 válasza koxx (#31143) üzenetére


Bati0501
őstag

Köszi.
Igen,ez a neve,~5e.
Kicsit utánaolvastam és azt írják,h egész jó...de nem az igazi azért,és hát nem vmi olcsó - nekem.
Illetve akkor jó igazán,h a lencse gyárilag vízlepergetős.Bár a gyári kezelést nem éri utol ez az utólagos kezelés.

Abban tudsz/tudtok segíteni,h melyik lencsék/szemüvegek ilyen vízlepergetősek?
Bárhogy kerestem rá az Oakley honlapján nem találtam-vagy a leírásból nem értettem meg.

(#31146) koxx válasza Bati0501 (#31145) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Radarok biztosan azok. Az újakat már nem ismerem.

(#31147) albert8 válasza Bati0501 (#31145) üzenetére


albert8
addikt

Tippre az Mframe, radar, racing, split, jawbone.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#31148) SteveAd


SteveAd
tag

Jawbreaker video.
[link]

Tiszta sci-fi :D

(#31149) Bati0501 válasza koxx (#31146) üzenetére


Bati0501
őstag

+albert8: :R

HagaNRG: Esetleg el tudnád küldeni a linket a 35e-es Racing Jacket-ről? Én ennyiért csak keretet találtam. :R

Amit albert8 felsoroltál azokra mind igaz,h jók biciklizéshez is, illetve futáshoz is,már csak az egyéni ízlés,h kinek melyik jön be.
A legjobban talán nekem a Racing Jacket tetszik,de amennyibe kerülnek...

(#31150) TayRol válasza Bati0501 (#31149) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem is nagyon tetszik a RJ, a Jawbone is nagyon jó volt anno, imádtam. Csak igen, amilyen áron mennek mostanában...

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Oakley topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.