Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Oakley topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:52:03

LOGOUT.hu

Oakley kisokos - hasznos leírás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) koxx


koxx
MODERÁTOR

Lencsetisztításra a legjobb amit lehet venni az a raypath sunbeam mikroszálas kendője [link] Nem olcsó, 3-4 ezer ft, de sok évig használható és garantáltan csíkmentesre lehet törölni a lencsét. A barna csíkos oakley zsák egy vicc, semmi köze a mikroszálas anyaghoz, sima textilanyag. Ami még jó minőség az a nagyméretű HDO kendő.

(#17702) Viry válasza koxx (#17701) üzenetére


Viry
csendes tag

Én mióta a barna zsákom van, egy speckó kendőt használok inkább, amit a tesóm bugázott az ELCOTECH ből. Azzal törölték le a frissen legyártott telefonkijelzők felületét, ez is ilyen mikroszálas, csak kis dudorok vannak rajta, nem sík az anyag, de nagyon puha és nagyon szépen tisztít.

[ Szerkesztve ]

:::: Powered By Eizo ::::

(#17703) hdpe73 válasza tomtrial (#17700) üzenetére


hdpe73
csendes tag

Nekem ilyen van...kuka

[ Szerkesztve ]

(#17704) tomtrial válasza hdpe73 (#17703) üzenetére


tomtrial
tag

Azért nem kuka, eláll benne a szemcsi, végülis jobb mint egy uzsonnás szatyor :D

Mond meg hova dobod, megyek érte :D

[ Szerkesztve ]

(#17705) hdpe73 válasza tomtrial (#17704) üzenetére


hdpe73
csendes tag

Ha-ha-ha...Ez jó volt. Irónikus voltam picit azt hiszem. :D
De ha lesz másik...ezt neked adom.

(#17706) X-metal válasza hdpe73 (#17705) üzenetére


X-metal
csendes tag

Nem értem ezt a túlmisztifikált szemüveg tisztítási parát...
Nekem van pár szemüvegem, a 80%-át hordom is. Nem hordok magamnál például tisztító kendőt, mert simán elhagyom őket.
Keménytok van a kocsiban, de általában abban sincs kendő.
Ha koszos a lencséje, simán megtörlöm a pólómmal, és kész.
Sőt, meg kell mondjam, hogy jobba funkcionál, mint a gyári kendő.
Az majdnem mind maszatol, illetve állandóan mosni kell...
Van szemüvegem napi használatban, így tisztítva fél éve, és patent a lencséje...
Vettem már éjjelnappaliban 200Ft-ért valami világos színű kendőt, ami szintén hibátlan.

Bármilyen X-Metal szemüveged van eladó (egész szemüveg, keret, törött, hibás, hiányos...) engem keress először!!!

(#17707) Djuree válasza X-metal (#17706) üzenetére


Djuree
félisten

pólóvaltörlés ismerős :C én is így szoktam, az mindig tiszta és mindig nálam van, legalábbis nagyjából :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17708) hdpe73 válasza X-metal (#17706) üzenetére


hdpe73
csendes tag

Ajánlom,hogy próbáld ki ezt a műveletet egy női szteccs pólóban...He-he-he... :D

(#17709) PowerBuldog válasza Djuree (#17707) üzenetére


PowerBuldog
veterán

nagyjából mindig van nálad, és nagyjából mindig tiszta ;]

X-metal: ejnye, asszony meg ne tudja :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#17710) X-metal válasza hdpe73 (#17708) üzenetére


X-metal
csendes tag

A Split-hez női divatos streccs poló? Küldj már pár képet privátban. ;)

Bármilyen X-Metal szemüveged van eladó (egész szemüveg, keret, törött, hibás, hiányos...) engem keress először!!!

(#17711) Djuree válasza PowerBuldog (#17709) üzenetére


Djuree
félisten

mindig van nálam, télen nyáron pamut pólót hordok, inget nem szeretem :DD
meg úgy tiszta is, ha épp nem koszolom össze valamivel, amire hajlamos vagyok, muter legnagyobb örömére :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17712) hdpe73 válasza X-metal (#17710) üzenetére


hdpe73
csendes tag

Feljebb van egy...nézegesd azt. :D ...a többit meg gondold hozzá. ;)
...esetleg küldök egy-egy szteccs felsőt.

[ Szerkesztve ]

(#17713) tomtrial válasza X-metal (#17706) üzenetére


tomtrial
tag

Mondjuk ez igaz. Én is csak akkor tisztítom kendővel amikor éppen kiveszem a tokból, ugyebár nincs nálam állandóan a tok, és a kendőt sem hordom magammal. Ezért ilyenkor nincs is jobb mint egy sima 100% pamut póló (lehetőleg oakley :D)

Mondjuk nekem van még egy hülyeségem, hogy amikor leveszem a szemüveget akkor is megtörlöm és úgy teszem el a tokba. Amikor meg előveszem akkor is megtörlöm :D Törlőmániákus lennék? :D

(#17714) Djuree válasza tomtrial (#17713) üzenetére


Djuree
félisten

fogadjunk csak azért vettél oakley-t hogy törölgethesd :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17715) hdpe73 válasza tomtrial (#17713) üzenetére


hdpe73
csendes tag

Inkább én ezt igényességnek nevezném. ;)

(#17716) koxx válasza hdpe73 (#17715) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én meg annak, hogy ki mennyire vigyáz a saját holmijaira úgy általában. Az airsoftra használatos munkavédelmi szemüvegem én sem féltettem. De egy oakleyt illik karbantartani, nem divatból törölgetem én sem a szemüvegeimet, nyáron különösen fontos az izzadás miatt. A foncsort simán kinyírja ha nem törlöd le hosszabb ideig, azt akkor nincs gari, vehetsz újat. Aki polóval törölgeti annak külön gratulálok.

(#17717) Djuree válasza koxx (#17716) üzenetére


Djuree
félisten

bammeg akkor én nem is fogom használni, inkább kiteszem a vitrinbe :DDD a szemüveg van értünk, nem mi érte, sokan ezt fordítva gondolják ;) persze ez nem azt jelenti hogy nem kell rá vigyázni, én is vigyázok mindenemre, főleg ami ilyen drága, de azért nem kell túlzásba vinni. én majd futáshoz is használom a szemüveget, az előzőnek (nem oakley, hanem guarder, airsoft szemü, ehhez képest baromi jó napszemüveg is) a szárgumija teljesen elfeslett az izzadtságtól. erre azért jobban fogok ügyelni, futás után letörlöm majd.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17718) X-metal válasza koxx (#17716) üzenetére


X-metal
csendes tag

Amennyiben ez igénytelenségre, illetve a minőség tönkretételére utaló kritika részedről, akkor felajánlom, hogy szívesen megmutatom neked bármelyik szemüvegemet bevizsgálásra, illetve emlékeztetlek, hogy PL a Fehér R1 talán volt is a kezedben.
Nos, azt is hordam elég sokat. Azt is pólóval törölgettem, azt mégsem volt semmi baja...
Valaki még 1000$ is fizetett érte.

[ Szerkesztve ]

Bármilyen X-Metal szemüveged van eladó (egész szemüveg, keret, törött, hibás, hiányos...) engem keress először!!!

(#17719) koxx válasza X-metal (#17718) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem kritika volt, de sokkal könnyeben sérülhet a lencse. Láttam milyen volt a fehér R1, nem tűnt karcosnak. De egy komolyabb szennyeződést polóval sajnos nem lehet letörölni. A lényeg, hogy az izzadságot le kell törölni a lencséről amint lehet, aztán mindenki azzal törli amivel akarja, én csak mutattam egy jó minőségű kendőt amivel nagyon szépen le lehet takarítani.
Az most nem ide tartozik, hogy ki és miért fizetett $1000-t.

[ Szerkesztve ]

(#17720) tomtrial válasza hdpe73 (#17715) üzenetére


tomtrial
tag

Ezt a törölgetős mókát csak azóta csinálom amióta koxx kolléga mesélte, hogy Ő így szokta csinálni (régen mesélte már ezt :D). Hát mondom jól van, tényleg meg lehet óvni ezzel a szemüveget ha már ilyen drága, és azért az emberi izzadság nem tesz jót sem a bevonatnak sem a gumis részeknek. Nomeg már teljesen rászoktam, hogy így rakom el ... (erről eszembe jutott a Lesz ez még így sem c. Jack Nicholson-os film amikor ki-be zárja az ajtót :D)

(#17721) X-metal válasza koxx (#17719) üzenetére


X-metal
csendes tag

Nyilván a "komolyabb" szennyeződést nem kezdem el beledörzsölni a lencsébe...

De ebbe már tényleg felesleges belemenni, mert ez már csak szőrszálhasogatás.

Én csak annyit akartam mondani ezzel, hogy teljesen felesleges több ezer forintot kiadni a lencsék tisztán tartására, mert ezt sima csapvízzel, és például egy pólóval hibátlanul el lehet végezni.

De mindenki csinálja, ahogy akarja.

[ Szerkesztve ]

Bármilyen X-Metal szemüveged van eladó (egész szemüveg, keret, törött, hibás, hiányos...) engem keress először!!!

(#17722) macikos


macikos
addikt

Én utálom ha koszos a napszemüvegem. Ráadásul nekem matt fekete Monster Dog-om van, amin nagyon meglátszik a bőrről rákerülő zsír. Éppen ezért ha nem is minden használat után, de azért pár naponta csapnál meleg vízzel és szappannal átmosom az egészet és utána az Oakley szövet tartó belső felével óvatosan letörlöm róla a vizet.

(#17723) Djuree


Djuree
félisten

még ezek a sima szemüveghez való alkoholos kendők is jók lehetnek. pár100ft egy csomag, amiben 10db van.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17724) tomtrial válasza macikos (#17722) üzenetére


tomtrial
tag

Érdekes, én anno SupaCow véleményét kértem ki a matt keretekről és azt mondta, hogy a matt keret kényes, meglátszik rajta az ujjlenyomat, nem szereti ezért nincs is neki.
Én bevállaltam egy matt fekete Ten-t és teljesen megvagyok vele elégedve. Azt hittem minden megfog látszódni rajta de kellemesen csalódtam. Az orr és fülrésznél valóban fényesedig kicsit de nem gáz mert ezek mind takarásban vannak. Ha meg a száron vagy kereten véletlen ujjlenyomatot találok akkor azt egy sima ujjhúzással elkenem azt csá :D Szerintem elég igénytelen egy keret a matt fekete ezért használom melóba ahol néha járok koszos helyeken is :D

A fekete polished kereteken szerintem ugyanúgy meglátszik az ujjlenyomat, sőt az apró hajszálkarcok is jobban előjönnek mint matt esetében. Mind a kettőnek megvan az előnye és a hátránya. Fekete színben én most a matt színt részesítem előnyben. (színes keretnél ez már nem jellemző szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#17725) koxx


koxx
MODERÁTOR

Galambos szemüveg a fejemen :)

(#17726) Viry válasza koxx (#17725) üzenetére


Viry
csendes tag

ez a TayRol által említett Suzuki kereskedéses????

:::: Powered By Eizo ::::

(#17727) koxx


koxx
MODERÁTOR

Boci mint galamb :DDD

Viry: igen

[ Szerkesztve ]

(#17728) PowerBuldog válasza koxx (#17727) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Boci mint retardált. :DDD

Amúgy mennyi volt ez az Eyepatch?

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#17729) Brownie0306


Brownie0306
újonc

Láttam ma egy tagot egy romeo-ban a 7es buszon pesten :) jólnéz ki aza szemü :)
véletlenül nem valamelyikőtök volt az? :D

(#17730) harryls válasza Brownie0306 (#17729) üzenetére


harryls
csendes tag

Romeo 1 vagy 2? Mert ha 1.-es volt meg kellett volna kérdezni eladná-e. Ha én látnék egyet az utcán tuti megszólítanám a tulajt :)

(#17731) Brownie0306 válasza harryls (#17730) üzenetére


Brownie0306
újonc

1-es volt szerintem, olyan amilyeneket linkelgetni szoktatok :) aminek típushibája a lencse repedés...

(#17732) tomtrial válasza koxx (#17725) üzenetére


tomtrial
tag

Meg hogy nem all jol!!! Nagyon is jol all neked az eyepatch. Kivancsi leszek en hogy mutatok benne. Amugy meg Bocinak is jol all igy oldalrol nezve:)

(#17733) Brownie0306 válasza tomtrial (#17732) üzenetére


Brownie0306
újonc

valakinek nem kell egy 10.000 ft-os vásárlási utalvány? milyen mofo-s... odaadom 9000-ért :)

(#17734) harryls


harryls
csendes tag

Ebbe marha jól mutatnának az oakley-aim

(#17735) koxx válasza harryls (#17734) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Na nebaz, Sztojkáéknál esetleg :) Ennyiből 2 duplaajtós O vitrin is kijön

(#17736) tomtrial válasza harryls (#17734) üzenetére


tomtrial
tag

Eleg autentikus lenne:)

Koxx: de az nem olasz mar:)

[ Szerkesztve ]

(#17737) tomtrial


tomtrial
tag

Huu most ugy nez ki vegre lesz egy fasza polaros Hijinx-em baro jo aron:) Remelem nem jon tobb licit ra. Root beer keret/bronze polar lencse. Nagyon bejon.

(#17738) gaborcsu


gaborcsu
csendes tag

klasszik crosshair fanoknak egy ritkaság

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#17739) tomtrial válasza gaborcsu (#17738) üzenetére


tomtrial
tag

Hmm ez de szép ... már írtam is neki hogy postáz e magyarba. Sajna nem is lehet rá licitálni sem addig ...

(#17740) TayRol válasza koxx (#17727) üzenetére


TayRol
veterán

egyikötöknek sem áll annyira rosszul. láttam már gázabbat is.

(#17741) koxx válasza TayRol (#17740) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Köszi :)

Na ez a monster azonnal jöhetne

(#17742) B.Ricsike válasza koxx (#17741) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Huhhúúú..... ebben Ace Ventura-san vezetnék, félig kilógnék a kocsi ablakán.... Biztos kikerülnének páran :D

(#17743) PowerBuldog válasza koxx (#17741) üzenetére


PowerBuldog
veterán

rave partyra ideális :D

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#17744) levics


levics
csendes tag

már nem sok van hátra, még olcsó is
....és postáz is :)

[ Szerkesztve ]

(#17745) tomtrial válasza koxx (#17741) üzenetére


tomtrial
tag

Ez igen! Ebben mar tenyleg van valami zold szorny:) Brutalis az orresz koruli mely fekete festes.

(#17746) Djuree válasza levics (#17744) üzenetére


Djuree
félisten

nemmondod hogy ezt megveszed :Y :W :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17747) levics válasza Djuree (#17746) üzenetére


levics
csendes tag

...nem köszi, van egy hasonló már :DDD
gondoltam hátha vki innen :))

koxx: ügyes :C

(#17748) harryls


harryls
csendes tag

Na ez tényleg OFF, de ezt látnotok kell [link]

(#17749) tomtrial válasza harryls (#17748) üzenetére


tomtrial
tag

Ez durva!!! Komolyan ha ennyi pénze van ilyen kocsira akkor miért nem bérli ki a hungaroringet és kerülget kis cigókölköket a kanyarban ... Egy életre elvenném a jogsiját az fix!!!

koxx: jófajta ár, remélem mihamarabb elviszik. azért ez sem rossz :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#17750) Viry válasza koxx (#17741) üzenetére


Viry
csendes tag

Na, ez az igazi frog skin! :R

:::: Powered By Eizo ::::

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Oakley topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.