Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-18 18:36:55

LOGOUT.hu

A topik mindazokhoz szól akik foglalkozni szeretnének, vagy már foglalkoznak vasútmodellezéssel. Nem csak szegecs számláló technikákról szól az oldal, elfér rajta minden ami modellvasút. Vagyis a legpontosabb, profin kivitelezett modelltől, a házilagosan, papírmasé-fűrészpor technikával készült terepasztalig bármi.
Új vagy régi, digitális vagy analóg, bárki bármilyen témával jelentkezhet, hogy a közösség okuljon, szórakozzon általa. Kiállításokon készült képekkel, vagy a saját alkotásokról készült fotókkal és persze megfelelő magyarázó szöveggel a képekhez.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) ezsolti válasza Quasi_modo (#4700) üzenetére


ezsolti
tag

Mivel nem akartam szétoffolni a topikot ezért írtam csak ennyit!
Az azért ne legyen már gond ha egy 4.4MB-os fájlt le kell tölteni! Kb 1 másodperc.
Hogy jön ide az előre like? Nem is értem, ez egészen más! Tudod attól még nem kell megvenned semmit mert letöltöd.....
Miért ne működhetne így egy hirdetés? Nem kötelez a letöltés semmire!

...és nem kívánsz kötözködni, dehogynem.....
Peace...

(#4702) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

A sufnituning folytatódik!

Helyére került az összes felsővezeték tartó oszlop és már a vezérlő is összeállt. Egyszerű mint a százas szög, de amit tudnia kell azt tudja. Praktikusan hagytam helyet a két trafó mögött, ide kerülnek majd a Delta vezérlők, ha lesznek. Meg majd Deltamodulos mozdonyok is lesznek. Egyszer...


Az állomás... Villamosított fővonal, gőz-dízel üzemű mellékvonal


A nyíltvonalon is állnak az oszlopok...


A vezérlő! Egyszerű, de nagyszerű! :))

Legkésőbben a jövő hét végén, itt vonatforgalomnak kell lenni! Minden esetre ez előbb készen lesz mint a 2-es vonala a MÁV-nak!

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#4703) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

[link]

Beindult a forgalom!

Még csak egy - egy szerelvénnyel próbaüzemben. De a hét végén már kipróbáljuk a teljes kapacitású üzemet is egy - két óra vasutazás keretében. Jelenleg minden működik szépen, rendben. Persze még van meló dögivel, elsősorban a felső vezetéket befejezni. Közben jöhet a sok kis apróság gyártása is, illetve néhány jelző is összeszerelésre illetve bekötésre vár a pálya mentén. Október 9 premier! :-) Addig próbálunk keményen, nehogy lebőgés legyen a dologból.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#4704) Batman2 válasza YanezTTrain (#4702) üzenetére


Batman2
őstag

"előbb készen lesz mint a 2-es vonala a MÁV-nak!" :D

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#4705) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Mostanában lesz valahol valami nagyobb modellvasút kiállítás?

BANZAII

(#4706) YanezTTrain válasza MaciG (#4705) üzenetére


YanezTTrain
tag

Jelen pillanatban is tart Nyitrán. Egy hetes összeröffenés van ha jól tudom.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#4707) pirosvilamos válasza YanezTTrain (#4706) üzenetére


pirosvilamos
tag

Valahol Balatonon is van, talán Füreden..az most van

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#4708) MaciG


MaciG
addikt

Köszi mindkettőtöknek! :R

És esetleg van valami nagy modellvasutas oldal ahol ezeket nyomon lehet követni mikor, hol, merre?
Régen modelleztem majdnem 5 évig, de aztán ráhagytam (idő hiány, költözések,stb.), de mások "'játékait" szívesen elnézegetem. :)

BANZAII

(#4709) pirosvilamos válasza MaciG (#4708) üzenetére


pirosvilamos
tag

Talán a hobbivasut.hu, ahol írnak ilyesmiről.
Az indóhz hülyeségeket ír, esetleg az index vasútmodelles fórumba szoktak beírkálni ilyesmit a szervezők.
Októberben tuti, hogy lesz Szolnokon kiállítás, csak azért tudom, mert meghívtak :)

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#4710) MaciG válasza pirosvilamos (#4709) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi. Szolnok az nem is lenne messze. Majd ha tudsz pontos részleteket, mikor,hol, akkor majd oszd már meg itt is légyszi. :)

BANZAII

(#4711) YanezTTrain válasza MaciG (#4710) üzenetére


YanezTTrain
tag

Októberben Szolnokon kívül Pesten a Tatai úton a vasúttörténetiben a Temofeszt. 9-11 között. Ennél nagyobb nincs fél Európában. Reméljük a szolnokiak nem pont ezt a hétvégét szúrták ki az ottani kiállításnak.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#4712) pirosvilamos válasza YanezTTrain (#4711) üzenetére


pirosvilamos
tag

Nem, a 23-i hosszú hétvégét...

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#4713) dedike


dedike
addikt

Ezt a cikket olvastátok? Mi a véleményetek róla?

Jó szerencsét!

(#4714) YanezTTrain válasza dedike (#4713) üzenetére


YanezTTrain
tag

Reméljük, nem jut arra a sorsra mint Fugerték vállalkozása. Sőt! Talán egyszer még esetleg belevágnak a Bhv, Szili, Csörgő gyártásba is. Nem lenne rossz egy Szilit és egy Csörgőt Marklin rendszerre megépíteni. Ha volna miből.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#4715) Batman2 válasza YanezTTrain (#4714) üzenetére


Batman2
őstag

Miért, a Fuggerth megszünt ? :U

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#4716) YanezTTrain válasza Batman2 (#4715) üzenetére


YanezTTrain
tag

Olyanokat hallottam innen onnan, hogy becsődöltek. Mondjuk nagyon nem is lehet kapni sehol fugi dolgokat, legalább is az internetes oldalain a modellboltoknak nem nagyon találni sem mozdonyt sem kocsit.Pedig biztosan lenne rá kereslet.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#4717) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Na! Mozsmár tuti, hogy kiállítunk idén! :DD

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#4718) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Lassan lassan időnként a 0e -s asztalon is történik ez meg az.

Tenyészik a zöldség egyre nagyobb területen, hamarosan a kőfalak és az úttestek is a helyükre kerülnek. No meg néhány épület is talán.


Elkészült a vontatni való is két lepattant forgóvázból, némi fa, karton, műanyag, ragasztó és modellfesték hozzáadásával.


És íme a kicsiny szerelvény, talán lesz idő egy második kocsi építésére is.

[ Szerkesztve ]

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#4719) Batman2 válasza YanezTTrain (#4718) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Nagyon jól sikerült a kocsi, gratulálok hozzá !! :K

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#4720) YanezTTrain válasza Batman2 (#4719) üzenetére


YanezTTrain
tag

Volt több órás próbamenet, jól vizsgázott. Nem billeg, nem siklik. Alulra felszerkesztettem két 2800 mAh-s tölthető cerkaelemet, ezek mint ballaszt funkcionálnak, illetve a ledes belső világítás is jól működik velük. Na persze semmi speciális nyáklap meg ilyenek! Csak olyan sufnituningosan egy műanyag lapon az egész, de nem látszik, nem csúnya, viszont tök jól világít. :-)

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#4721) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Használ valaki valami szoftvert az épületek megtervezéséhez? :B

(#4722) energymen


energymen
tag

Sziasztok
van pár dolgom eladásra ha valakit érdekel.
PL:Váltok
vagonok
mozdony(BR120)

Hétköznap 6-18ig dolgozom tehát telefonon keres.Ha valamit Hirdetsz Telefon számot vagy valami elérhetöséget adjál(Minek Hirdetsz akkor?)

(#4723) Batman2


Batman2
őstag

Szevasz

Hova való vagy, jársz e Debrecenben, vagy Nyíregyen néha ?
Milyen sínanyagod van, régi vagy új ?

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#4724) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

A 0e terepasztal autóverseny pályájához megérkeztek a verseny biztonságáért felelős mentő és rendőri egységek. :D

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#4725) dedike válasza YanezTTrain (#4724) üzenetére


dedike
addikt

Ez nagyon jó! :C :R

Jó szerencsét!

(#4726) Latyi007


Latyi007
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok nekem felvilágosítást adni, hogy a Láng-ban (Rozsnyai u.?) működik még a börze? Ha igen, mikor van?

Köszi

(#4727) Quasi_modo válasza Latyi007 (#4726) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

[link]

valami

(#4728) Latyi007 válasza Quasi_modo (#4727) üzenetére


Latyi007
csendes tag

Köszi!! :R

(#4729) Batman2 válasza YanezTTrain (#4724) üzenetére


Batman2
őstag

Ó, micsoda jó kis autók,pont mint az igaziak !!
Gratula a beszerzéshez!

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#4730) pirosvilamos válasza Latyi007 (#4728) üzenetére


pirosvilamos
tag

Azt azért tudni kell, hogy október 11-én, és 24-én NEM lesz börze.

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#4731) YanezTTrain válasza pirosvilamos (#4730) üzenetére


YanezTTrain
tag

11 ok. temofeszt. 24-ről mit tudtok? Lesz valami buli 23-án?

:DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#4732) pirosvilamos válasza YanezTTrain (#4731) üzenetére


pirosvilamos
tag

Hosszú hétvégén börzét rendezni nem rentábilis :D
Legalábbis a szervező mondta, h soha többé börze 3 napos ünnepen...

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#4733) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Még két hét és megtelik a füsti....

Kivételesen nem füsttel, hanem a sok vasútőrülttel...

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#4734) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Egy hét és TEMOFESZT emberek!

Addig is pár kép a legfrissebb ősöreg vasakról:

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#4735) Szólista


Szólista
senior tag

Most hétvégén egy kis kedvcsináló vasútmodell kiállitás

Nem vagyok normális. Na és?!

(#4736) pchris


pchris
tag

Sziasztok!

Új vagyok még a modellezésben. Régóta tervezem, hogy összerakok egy egyszerűbb pályát, amihez nemrég szereztem egy adag Piko N-es sínanyagot. Elsőre jobbnak látom, ha valami kész tervet építek meg, és ehhez keresném a korabeli pályaterv füzetet németül vagy angolul (vagy ha létezett akkor akár magyarul is). Ha valakinek megvan és megválna tőle, akkor megvenném, vagy ha szkennelve, digitálisan fellelhető, azt is megköszönném!

Üdv

(#4737) Szólista


Szólista
senior tag

Kimentem a TEMOFESZT-re.nagyon jó kiállitás.Örülök,hogy megismerhettem YanezTTrain-t,pofás "kis" terepasztalt készitett és hozott el.
Csodálom azokat a régi mozdonyokat/kocsikat,hogy minden zokszó szó nélkül csak mennek és mennek. :C :R
Amikor megláttam az RC Kamionmodelleseket teljesen lefagytam. :R Az valami eszméletlen jó,azok a kamionhangok. :Y

Nem vagyok normális. Na és?!

(#4738) YanezTTrain válasza pchris (#4736) üzenetére


YanezTTrain
tag

Egy két tipp pályatervre:

[link]

[link]

[link]

Illetve egy ingyenes pályatervező, ami ismeri a régebbi vágányrendszereket is.

[link]

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#4739) YanezTTrain válasza Szólista (#4737) üzenetére


YanezTTrain
tag

Nagyon sok új ismeretséget köt az ember egy-egy ilyen kiállításon és ez jó.

Azt még had mondjam el, hogy a mai zárás után volt egy igazi kis csemege, a kiállítók közül aki akart elmehetett egy kicsit vonatozni a 010-es Nohabbal, utána pedig a kerti vasúton volt vonatozás, ahol szintén volt egy Nohab ami a saját kocsijaival szállította az utasokat. Naná, hogy nem hagytam ki a 010-est. Sem. Azért nem gyenge amikor az a laza 1960 lóerő meglódul és feldübörög a V16-os GM motor. A Nohab kürt meg aztán...

:DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#4740) Szólista válasza YanezTTrain (#4739) üzenetére


Szólista
senior tag

Ez a lehetőség volt a látogatók részére(16h-ig) is csak annyira leragadtam az RC-nél,hogy kifutottam az időből. :W :W

Nem vagyok normális. Na és?!

(#4741) pchris válasza YanezTTrain (#4738) üzenetére


pchris
tag

Köszönöm!
Nézem. De ha valakinek mégis megvolna a keresett kiadvány...

(#4742) Batman2 válasza pirosvilamos (#4730) üzenetére


Batman2
őstag

No,erről is lemaradtam sajnos, külföldön vagyok.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#4743) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

No. Hát meg volt a Temofeszt is. Ez az idei igen csak kapkodva lett összehozva szerintem. Ilyen szar helyünk még nem volt kiállításon. Az, hogy egy bazi nagy ajtó mellett voltunk, amit fojton nyitogattak és nyitva hagytak egy dolog. Hogy taknyom nyálam folyik emiatt egy másik dolog. De hogy négy napon át rajtunk keresztül hordták a vizet a kávé és tea főzéshez, ebédkészítéshez, kondér mosáshoz, vizes vödrökkel rodeóztak a terepasztalok körül több mint idegesítő volt. Ez úton is szeretném felhívni a rendezőség szíves figyelmét arra, hogy legközelebb kicsit jobban gondolják át a kiállítás berendezését. És lehetőleg ne egy héttel a kiállítás előtt küldjék a tervet, megfosztva a kiállítókat a bejárás és az esetleges észrevételek, nemtetszések jelzésének lehetőségétől.

Uff!

[ Szerkesztve ]

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#4744) pchris


pchris
tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene nekem, hogy megértsem a Piko FZ2-es trafóm túláram védelmének működését.
Szereztem egy eléggé lerobbant állapotú, nem működő trafót. Mivel az FZ1-es elődjéhez hasonlóan ez is képes lenne túlélni egy atomtámadást is, sikerült a trafó kivezetéseket újravezetékelve, a szabályozót bekötve, működésre bírnom. Most így van + és - 12V-om szabályozhatóan, és 16V váltó feszültségem is. Viszont egyik ág túláram védelme sem megy.
Ha jól értelmezem, akkor egy bimetálnak kellene zárlat esetén leoldani és a visszajelző lámpának (FZ2-nél ez LED) kigyulladni. Minden bizonnyal félre is van kötve a védelem. Szétszedve ezt látom:


Kérdésem, hogy hogyan lenne helyesen bekötve a védelem (mindkét ágon), illetve mi mehetett benne tönkre, hogyan javítható adott esetben? Vagy van-e valami lehetőség egy házilag elkészíthető, megbízható túláramvédelmet összerakni akár a dobozon belülre, ha belefér?

Köszönöm!

(#4745) pirosvilamos válasza pchris (#4744) üzenetére


pirosvilamos
tag

Szia!

Az FZ1 kapcsolási rajza: FZ1

Hátha segít :)

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#4746) pchris válasza pirosvilamos (#4745) üzenetére


pchris
tag

Szia!

Köszönöm! Az elv mindkét trafóban ugyanaz. Sikerült is bekötnöm, működik szépen.

Üdv
Krisztián

(#4747) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Itt a rossz idő. Átestünk a Temofeszten, mint vak Béla a talicskán. Hát itt az idelye, hogy a saját asztalomat is rendbe tegyem. A sokszori toldás-foldás megtette a hatását. Sikerült egy jó nagy és nehéz batárt összecsavarozni, ami mozdíthatatlan. És nagyon sok látványeleme nem érvényesül, mi több egy-egy korábban hozzá készült elem a falon lóg hely hiányában.
Most jött el apillanata az új asztal építésének. Ímhol a terv. Kompakt, minden rátervezve, ráképzelve. A teljes pálya felett felsővezeték, a pályaszint különbségek és az emelkedők normálisan belőve, hogy valóban használni lehessen a pályát. Mivel a helység igen csak kicsike ahol a vasút tenyészhet, kénytelen voltam szerényre venni az asztal méretét. Minössze 195 x 155 cm-t igényel a pálya. H0-ban ez igazán nem egy nagy terepasztal. Persze a hegyes angol terep az marad! Négy vonattrafó fogja a pályát kiszolgálni, az egyik villanygép(E63) a teljes pályarendszeren közlekedhet, a felsővezetékről, a többi mozdonytól teljesen függetlenül.

Hétfőn befejeződik az új asztalszerkezet építése, kedden indul a régi deszka bontása. Meg van a téli elfoglaltság!

:DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#4748) pirosvilamos válasza YanezTTrain (#4747) üzenetére


pirosvilamos
tag

Ha a legalsó két csonkát egyenesen hagyod, van hely modulokkal hozzácsatlakozni az asztalhoz.

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#4749) pirosvilamos válasza pchris (#4736) üzenetére


pirosvilamos
tag

Igaz, nem PIKO, hanem Minitrix, de nekem van scannelve.
Fellelhetőségét privátban megadom.

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#4750) pchris válasza pirosvilamos (#4749) üzenetére


pchris
tag

Szia!

Elméletileg jön már valahol egy német nyelvű példány a keresett piko pályatervekből, de azért minden ötletet szívesen fogadok, úgyhogy ha megadnád privátban a forrást...

Előre is köszönöm!

Ha megjön a füzet, beszkennelem, és igény esetén megosztom.

Üdv
Krisztián

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.