Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) ZozzHUN válasza Winne (#4650) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Annak darabja 114W-t eszik :)

(#4652) Winne


Winne
nagyúr

Hát jelentem valami nem klappolt a dologgal, nem adott abszolut képet cf-ben egyik kártyán sem, alapon ment a gép, de nem töltött semmit, majd újraindítás után az egész uefit kinullázta... Azóta a tuningom a megszokott értékein nem működik, több kell a procinak ugyanahhoz az órajelhez.

5let?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4653) radi8tor válasza Winne (#4652) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gép elindult rendesen (töltött meg minden) vagy el sem indult vele?
(lehet kevés lesz a táp neki)

⭐ Stella

(#4654) Winne válasza radi8tor (#4653) üzenetére


Winne
nagyúr

Bekapcsolt, nem is kapcsolt ki, de nem adott képet és mivel ssd van már benne, még csak hang alapján sem tudom, hogy töltötte-e az oprendszert. :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4655) radi8tor válasza Winne (#4654) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1 db CF hidat használtál?
Felső kártyába dugtad a monitort? (ami a CPU-hoz közelebb van)

⭐ Stella

(#4656) Winne válasza radi8tor (#4655) üzenetére


Winne
nagyúr

Igen és igen. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4657) radi8tor válasza Winne (#4656) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

POST képet sem láttál? (gép indulásakor az alap infók)
Ha igen, akkor meg lehetne próbálni csökkentett módban indítani a Windowst (F8 nyomkodása bootolásnál)

⭐ Stella

(#4658) Winne válasza radi8tor (#4657) üzenetére


Winne
nagyúr

Full semmi, nem adott képet egyáltalán.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4659) radi8tor válasza Winne (#4658) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Esetleg 1 kártyával BIOS-ba belépve load setup defaults, majd két kártyával próbálni.
Ezek után már nincs ötletem. :(

⭐ Stella

(#4660) Winne válasza radi8tor (#4659) üzenetére


Winne
nagyúr

mmint default uefivel próbaljam meg?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4661) radi8tor válasza Winne (#4660) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen.

Vagy Cmos Clear (jumperrel az alaplapon).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4662) Winne válasza radi8tor (#4661) üzenetére


Winne
nagyúr

cmos megvolt már a crash után, de majd csak este tudom megnézni, most már csak telóról vagyok. Köszi.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4663) radi8tor válasza Winne (#4662) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Most nézem a képet, amit a másik topicba linkeltél.
Nem lehet, hogy hozzáért a hangkártyának valamelyik fém alkatrésze a lenti VGA kártya hátuljához?
Vészesen közel vannak egymáshoz...

⭐ Stella

(#4664) Doomod


Doomod
csendes tag

Sziasztok!

Nemrégiben vettem a HD5850-em mellé még egyet, de sajnos a tápom csak egy Corsair HX520-as amivel igazából el is mennek Crossfire-ben viszont hatalmas FPS laggok vannak játékokba gondolom nem kapnak elég feszt a kártyák. Ezért láttam egy csomó helyen hogy mellé raknak még egy tápot, és akkor az tud tehermentesíteni, ezt meg is csináltam csakhogy amelyik karira a másik táp volt rákötve, beindítás után csak 100%-on elkezd pörögni a ventije persze a rendszer feláll csak ilyenkor nem látja a crossfire-t a rendszer( a másik táp egy Zalman 360W). A kérdésem az lenne hogy ezt hogy a francba kell megoldani, vagyis hogy lássa a két kártyát két táppal és ne csak pörögjön a ventije mint az állat.

A választ előre is köszönöm!

Konfigom:
Video: 2db Sapphire HD5850
Proci: Corei7 2600k
Ram: 8GB Corsair Vengeance
Alaplap: Asus P8Z68-V PRO/GEN3

[ Szerkesztve ]

(#4665) Winne válasza radi8tor (#4663) üzenetére


Winne
nagyúr

Nemnem, erre ügyeltem. :) Ami vicces, hogy kivenni nem tudtam, mert nem jön le a csati róla és nem akartam kárt tenni benne... :S

Este beteszem mindenképpen még egyszer, most már csak azért is, de most a másikat teszem a felső slotba.

Még egy dolog fura, semelyik monitorozó program sem mutatja a gpu loadot és a hőmérsékletet... (azon gondolkozom, hogy az új uefi miatt is lehet ez, mert frissítés előtt mintha ment volna. :F )

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4666) aleister válasza Doomod (#4664) üzenetére


aleister
veterán

Erre ne vegyél mérget, de én úgy tudom, hogy nem illik 2 kommersz tápot egy gépbe rakni. Ha jól emlékszem addig nincs gond, amíg a kettő közül az egyik le nem testel. Vannak külön erre a célra (plusz vga meghajtás) kisegítő tápok.

Szerintem inkább a tápos totyikban tedd fel ezt a kérdést. Nagyon régen olvastam erről, s biztos sokat torzult bennem már az infó.

Egyébként nálam 500-as táp vígan viszi az 5850CF-et. Akár még húzhatnék is rajta, de minek.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4667) radi8tor válasza Winne (#4665) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt nem mondtad, hogy BIOS-t frissítettél az alaplapon.
Tedd vissza a régit rá, lehet hogy bugos amit feltettél. :K

⭐ Stella

(#4668) Winne válasza radi8tor (#4667) üzenetére


Winne
nagyúr

Muszáj volt, mert a double bios visszaírta magát autón az első variációra, ami f0s, aztán gondoltam a legújabbat teszem fel akkor. A lap topicja nemigen pörög, így onnan nem kapok választ a legjobb biosra, próbálom kiguglizni, de mindent találok csak egy érvekkel ellátott választ nem a kérdésemre. :D

Szerk.: [link]

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4669) lovi81


lovi81
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni CF tesztelésre, magyarán tudni szeretném, mit tud a rendszerem, anélkül, hogy bármi is elfüstölne..

Elsősorban tesztprogi/elemzőprogi ajánlásokat várok, de persze ha valakinek hasonló/ugyanilyen konfigja van, örömmel olvasnám a tapasztalatait:

Deszka: Gigabyte MA790X-DS4
CPU: AMD Athlon 64 X2 6000+ 3,1GHz (89W)
RAM: Geil 4GB DDRII Black Dragon Dual Channel
Táp: Corsair VX550W
VGA: SAPPHIRE RADEON HD4850 TOXIC FULL 512MB (2db)

Ha esetleg hőmérsékleti max. értékekkel, ill. tesztprogi értékekkel is tudtok segíteni, azt is köszi!

Respect! :R

L.

(szerintem)

(#4670) radi8tor válasza lovi81 (#4669) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tesztproginak 3DMark Vantage-t ajánlom.

Hőmérsékletet MSI Afterburnerrel szoktam nézni, de GPU-z is tudja monitorozni (Sensors fül).

Az értékekkel kapcsolatban szerintem Google lesz a barátod.

Első találat: [link]
16. oldalon van pl a hőmérséklete.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4671) Winne válasza radi8tor (#4670) üzenetére


Winne
nagyúr

Az én két 7850-esem közül egyiket se monitorozza egyik program sem hőmérsékletileg és terhelésileg sem. :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4672) lovi81 válasza radi8tor (#4670) üzenetére


lovi81
csendes tag

Thx! :R

(szerintem)

(#4673) radi8tor válasza Winne (#4671) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nálad akkor komoly dolgok vannak. :F

⭐ Stella

(#4674) Winne válasza radi8tor (#4673) üzenetére


Winne
nagyúr

Fura a dolog, mert a 6870-et monitorozza tökéletesen, még a 7850 driverével is. :)

Holnap estére összerakom a másik gépet is, aztán abban is ki tudom próbálni a két 7850-et. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4675) Winne


Winne
nagyúr

Összeraktam a másik gépet, beletoltam a két 7850-et CF-be. Ugyanúgy nullázta a biost, de beállítottam és utána már nem bántotta.

Arra kellene valami okosság, hogy hiába rakom fel a profilt a driver mellé, nem kerül be a CCC-be a crossfire, így nem tudom bekapcsolni. GPU-Z látja mindkét kártyát, de írja is, hogy nincs bekapcsolva a CF.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4676) radi8tor válasza Winne (#4675) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mind a két kártya működik külön tökéletesen?

⭐ Stella

(#4677) Winne válasza radi8tor (#4676) üzenetére


Winne
nagyúr

:K :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4678) radi8tor válasza Winne (#4677) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha jól értem két különböző alaplappal sem mentek a kártyák CrossfireX-ben?
Akkor vidd vissza garanciában őket.

A BIOS nullázása az lehet a PCIe 3.0 miatt lehetett (előtte PCIe 2.0-s kártya volt a gépben).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4679) Winne válasza radi8tor (#4678) üzenetére


Winne
nagyúr

A második gépben egyáltalán nem volt még kártya, az teljesen új, az elsőben meg egy 6870oc volt. :)

Nem lesz cf, csak tesztelni akartam, az egyik az enyém, a másik meg haveromé. Ma még nálam lesz, próbálok okosítani rajta valamit, megcserélem a kártyákat, újrateszem a ccc-t, vagy nem tudom. Fura, hogy nincs bennt a catalystban a crossfire, ezt nem is értem.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4680) Winne válasza Winne (#4679) üzenetére


Winne
nagyúr

"The second GPU is running at PCIe 2.0 x2. For Crossfire this will not work and will be disabled."

Ez lehet baj?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4681) radi8tor válasza Winne (#4680) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, ez egyértelműen azt jelenti hogy nincs Crossfire..

⭐ Stella

(#4682) Winne válasza radi8tor (#4681) üzenetére


Winne
nagyúr

A winreinstall megoldotta a szenzoros problémám, a cf-t feladtam, nem éri meg több időt rászánnom.

Köszönöm az eddigi segítséget. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4683) Byga007


Byga007
aktív tag

Sziasztok olyan problémám van hogy végre összeraktak a crossfire rendszeremet xp van telepítve és nem raktam újra a rendszert de a catalist felismerte a crossfire -t és be is pipáltam de nem vettem észre egy játéknál sem teljesítmény növekedést maradtak a fps ek amenyik voltak valaki leírná hogy kellene csinálnom ?? alaplap msi 990xa-gd55 2 Gigabyte hd 6850 oc

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#4684) radi8tor válasza Byga007 (#4683) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miből gondolod, hogy nem ismerte fel?
Melyik játékokról van szó?
A driverhez való CAP-ot is telepítetted?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4685) Byga007 válasza radi8tor (#4684) üzenetére


Byga007
aktív tag

cf et felismerte a catalistban gta 4 meg call of duti mw3 meg tomb raider underworld

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#4686) prokxy válasza Byga007 (#4685) üzenetére


prokxy
veterán

Nézd meg Furmark-kal, (benchmark 720p), hogy mennek-e CF-ben...együtt kell skálázódniuk! ;)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#4687) prokxy


prokxy
veterán

Miért van az, hogy a játék mehetne 100-200FPS-sel, de csak 90-100-120-szal megy, néha csak 80-nal. MSI AB-vel nézve a kártyák 40-50%-on mennek...nem, ezek nem a ventik, azok 35-40-en. :)
Ötlet? /BFBC2 ről van szó egyébként/

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#4688) 88Prot válasza prokxy (#4687) üzenetére


88Prot
tag

Mien 2 kari van az I7-ed mellé?

(#4689) radi8tor válasza Byga007 (#4685) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

GTA4 és MW3 nem támogatja Crossfire-t.
Tomb Raiderrel nem volt dolgom.
Ez a játékok hibája, nálad minden jól megy. :K

⭐ Stella

(#4690) Winne válasza radi8tor (#4689) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez komoly? Haverom ezért vett fel anno téged steamen, hogy miért nem megy jól neki az MW3, ha be van kapcsolva a cf, egy kártyával jobban megy neki. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4691) radi8tor válasza Winne (#4690) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, végül nem írt nekem egyszer sem :)
Nagyon nem zavar a CF hiánya MW3 alatt, mert limitálva van a játékban az FPS 91-re.

⭐ Stella

(#4692) prokxy válasza 88Prot (#4688) üzenetére


prokxy
veterán

Adatlap...:)
2db Sapphire 6970.

BF3 alatt teljesen jó, megvan a 80-120 FPS átlagban, ott maxon hajtja a kártyákat.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#4693) Winne válasza radi8tor (#4691) üzenetére


Winne
nagyúr

Ja mondta, lusta mint a sz*r. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4694) 88Prot


88Prot
tag

Hali

Tehát adott egy pc Asus Sabertooth 990Fx, benne egy AMD FX-6100, 2x 5770 Crossfire-ben, 8giga ram bla bla bla a lényeg a 2*5770 Crossfire mindkét kari Asus cucore. Van egy monitor a D-SUB kimeneten és egy TV (Philips 1080P) a HDMI kimeneten. Klónoztam az asztalt, tehát mindkét kijelzőn ugyanazt látom namost mikor belépek egy játékba a TV kiírja hogy no signal... mikor a desktopba vagyok minden rendben filmetis tok nézni meg minden egyéb, de mikor játszom legyen az BF3 vagy NFS Run vagy akármi akár Sims is lehet nem ad jelet a TVnek milehet a probléma?
Természetesen mikor kikapcsolom a CCC-be a crossfire-t megy a játék mindkét kijelzőn...
pls HELP

(#4695) radi8tor válasza 88Prot (#4694) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ugyanezt a kérdést tedd fel a Catalist driverek topicjában. :R

⭐ Stella

(#4696) 88Prot válasza radi8tor (#4695) üzenetére


88Prot
tag

Igen mert minden topicba szerintem beleillik.... de elnézésedet kérem ha felzaklattalak vele...

(#4697) radi8tor válasza 88Prot (#4696) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem felzaklatás kérdése, de láthatod mennyi válasz érkezett a kérdésedre itt... :U

⭐ Stella

(#4698) 88Prot válasza radi8tor (#4697) üzenetére


88Prot
tag

Most megnéztem, kiterjesztett módban megy... de ilyenkor valami nem jó, mert monitoroztam a videókarikat GPU-Z-vel és nem megy 100 vagy 98, 99%-on a mag csak 70 valamennyi aztán 80valamennyi aztán 90 aztán megint esik mikor meg kikapcsolom kiterjesztett módot duplicate-re ( kettőzés) akkor 95% alá nem megy a kihasználtsága a vidikari magjának szal nem vágom :D

(#4699) radi8tor válasza 88Prot (#4698) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha működik rendesen és megvan a kellő FPS számod a játékban, akkor ne foglalkozz a GPU kihasználtsággal. :N
Oldalakat lehetne írni róla mitől függ mennyire van terhelve a kártya.

⭐ Stella

(#4700) Jumeogi


Jumeogi
csendes tag

Hello

Van 1db VTX3D VX6850 1GBD5-2DHX PCIE kartyam. Akarok meg egyet melle a kerdes az, hogy erdemes vagy inkabb vegyek egy masik erosebbet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.