Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#801) Kvazár válasza Zozzer888 (#800) üzenetére


Kvazár
őstag

Thx a helpet! :R

Viszont:
Canon 60D
Canon D60

Csak, hogy legyen kivétel az analógiában. :DDD ;]

Eladó cuccaim: -

(#802) madgie válasza Zozzer888 (#796) üzenetére


madgie
titán

"Ugyan honnan is tudná hogy Te mit szeretnél?"

Talán mert a normális AF rendszer a legközelebbi kontrasztos célra húz át. Mondjuk ha csak pár fix af érkélelőmező van, akkor kuka az egész, de nekem a Pana MILC-eken pont az a standard, hogy arcfelismerés ON, ha ott nem talál, átáll auto AF-re, annak 90%-osan ismerem a viselkedését, ha meg az sem OK (ami 100-ból 5) akkor rábökök az LCD-re gyorsan és oda húz be az AF.

(#803) Zozzer888 válasza madgie (#802) üzenetére


Zozzer888
addikt

Az se jó, ha arra húz rá.Hisz csomószor nem arra akarok fókuszálni...szóval nekem csak ne találgasson:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#804) madgie válasza Zozzer888 (#803) üzenetére


madgie
titán

Akkor csak megbököm a kijelzőt :))

Vagy kicsit dekomponálok, hogy az általam kinézett dolog legyen legközelebb. Hülyén hangzik, de nekem ez a G3 kábé a hetedik Panasonic gépem, úgy ismerem már az AF működését, hogy sok módszerrel elérem azt, amit szeretnék (Olympus-oknál pl utáltam, hogy mindig négyzet alakú az AF mező, ezért porténál hajlamos volt az arc helyett az arc mögé, mondjuk a fára vinni az élességet).

(#805) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Olyat lehet a lightroom-ban csinálni, hogy csak a szem alatti árnyékot tüntetem el? (Esetleg fog és szem fehérje világosítást is?)
És, ha igen, akkor azt, hogyan kell csnálni? :F

Eladó cuccaim: -

(#806) goldnarmz válasza Kvazár (#805) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

"Esetleg fog és szem fehérje világosítást is"

Develop - Adjustment Brush - Effect szekció - Teeth Whitening

(#807) aleister


aleister
veterán

Nem kifejezetten LR kérdés. de lehet, hogy ez a progi is meg tudja ezt csinálni: hogyan lehet RAW-ból kinyerni az indexképként beágyazott jpg-t?

Megsérült sajna pár állományom, de tökéletesen elég lenne a jpg, mert webre lennének az adott képek.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#808) #24334592 válasza Zozzer888 (#796) üzenetére


#24334592
törölt tag

+1

fokuszalsz, de nem exponalsz. Majd komponalsz es losz :)

(#805) Kvazár: errol szuper oktatovideok vannak fent, csak keress ra gugliban, h portrezas.

[ Szerkesztve ]

(#809) aleister válasza aleister (#807) üzenetére


aleister
veterán

Megtaláltam a választ. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#810) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

LR ben tudok olyat csinálni, hogy több képből csinálok a végén egy képet?
Tehát a lényeg hogy egy 75*110 vászonképet akarok csináltatni, és otthon úgy akarom megcsinálni, hogy ezt több képből rakom össze (kollázs) és a végén 1 filet nyomtatnak ki.

Vagy mit ajánlotok?

Köszönöm

(#811) *Ropi* válasza .: JuSzT :. (#810) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az LR nem tud ilyet. GIMP...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#812) .: JuSzT :. válasza *Ropi* (#811) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:R

(#813) Sera26


Sera26
aktív tag

Sziasztok!

Lightroom 4.4-t használok PC-n, melyben van egy Athlon 64 X2 6000-s procival, 4gb DDR2-s rammal. A vinyó egy 1,5 terás samsung vinyó.
Sokszor a hajamat tépem annyira lassú a jpg-be konvertálás, ráadásul a NEF-ek törlése is sokszor meghiúsul ha épp exportálás közben sikerül elindítani.
Mivel tudnék kissé "felgyorsulni"? Több ram? Erősebb proci? Vagy váltsak SSD-re? Esetleg dobjam ki az egészet és ezeket sorban cseréljem le? :F

(#814) *Ropi* válasza Sera26 (#813) üzenetére


*Ropi*
félisten

Memória (+ RAMdisk) + Proci + SSD.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#815) .: JuSzT :. válasza Sera26 (#813) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Elso korben egy ssd-t vegyel. Igenytol es kerettol fuggoen a 64gb mar eleg lehet. Azon csak a rendszer es progik,meg a nyers kepek,aztan igy exportalj.
Szvsz ez a legolcsobb es leglatvanyosabb upgrade. 10e ft

(#816) Sera26 válasza *Ropi* (#814) üzenetére


Sera26
aktív tag

Na, ez a legfájóbb megoldás anyagilag de köszi a választ. :D
Amúgy létezik egy olyan alap proci+ram páros ami alá tuti ne adjam?

.: JuSzT :.

Köszi, SSD-vel régóta szemezek, de mindig visszatart ez az élettartam dolog. Nem vagyok nagy hardveres, de egyetlen dolog amit írnak mindenhol gyenge pontnak, hogy xy-szor írhatsz rá aztán vége. Ettől ne parázzak? Gari van és kész? :F

[ Szerkesztve ]

(#817) Fandango válasza Sera26 (#816) üzenetére


Fandango
veterán

Normal hasznalata mellett reg lecsereled az SSD-t, minthogy elerd az irasi ciklusok szamat. (OCZ, Intel, Samsung markak ajanlottak)

[ Szerkesztve ]

(#818) Sera26 válasza Fandango (#817) üzenetére


Sera26
aktív tag

Köszönöm, tulajdonképpen megnyugtattál és talán meg is győztél :)
Ahogy néztem 120GB-s Samsung 3 év garival remek ár/érték arányban van. Meglesem mit hoz a Lightroom sebességén ;)

(#819) *Ropi* válasza Fandango (#817) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem mondanám. 2 éves masszív LR használat kinyírt egy 64 GB-os Kingston SSD-t kolléga gépében. És az még 10000 írási ciklust tudott, a mostaniak már csak 3000-et...

Ezért kell RAMdisk, mert az nem degradálódik az írástól (legalábbis nem ilyen mértékben).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#820) radi8tor válasza *Ropi* (#819) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vagy nagyobb SSD-t kell venni és akkor a belső wear-leveling algoritmusnak több mozgástere van.
Várom már egy ideje a 16GB-os DDR3 modulokat, de attól tartok ilyen nem lesz egyhamar (csak szerver memóriában van).

De SSD-nél még alternatíva lehet az ipari felhasználásra készült példányok. Van itthon egy X-25E 32GB-os, ez PB-okban mérhető írási mennyiséget visel el, akár napi 24 órás használat mellett. De még mindig nem olyan gyors, mint a RAMdisk. :(

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#821) Sera26


Sera26
aktív tag

Ajaj, akkor csak igazolódik a félelmem :O
3000 ciklus??? Azért ez elég röhejes...

[ Szerkesztve ]

(#822) radi8tor válasza Sera26 (#821) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem belefér 2 évente venni egy SSD-t főleg, ha ebből él meg az ember.
Az a 3000 ciklus lehet akár 300TB írás is. :K

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#823) Sera26 válasza radi8tor (#822) üzenetére


Sera26
aktív tag

Azért az ebből való megélésből rendkívül messze állok, alapvetően csak türelmetlen vagyok :D
De végül is 3 év gari van ezekre, akkor csak belefér a csere vagy szervíz vagy akármi :K
Jól van, köszönöm nektek a válaszokat, nem offolok tovább :R

[ Szerkesztve ]

(#824) #31757056 válasza *Ropi* (#819) üzenetére


#31757056
törölt tag

A samu 840 pro is mar csak 3000-et bir?

(#825) radi8tor válasza #31757056 (#824) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, az még jóféle MLC. 5 év garanciával.

⭐ Stella

(#826) #31757056 válasza radi8tor (#825) üzenetére


#31757056
törölt tag

Koszi! Kozben kikerestem itt a PH-s cikkekben, ezen az oldalon levo tablazat szerint az osszes MLC 3000-et tud, ettol a TLC a gyengebb, ami mindossze 1000-et. Az SLC-s SSD-k ara pedig csillagaszati sajnos.

(#827) radi8tor válasza #31757056 (#826) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Garancia nélkül elég olcsók már. :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#828) .: JuSzT :. válasza Sera26 (#821) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Meg az ssd csak feldolgozásra van, nem azon tároljuk a kész anyagot. 2 évente 10-15e ft bele kell férnie.
Én vinyót is cserélek 2 évente, hiába 100% os, nekem ne szarjon be váratlanul.

(#829) Sera26 válasza .: JuSzT :. (#828) üzenetére


Sera26
aktív tag

Nekem sz@r szokásom, hogy a PC-s dolgaimat addig nyúzom, amíg mennek. Ebből rögtön kiderül, hogy nyilván nem ezek adják a kenyerem javát, de amióta "pici" megszületett a fotók is értékesebbé váltak :)
A nyers képek száma azóta meghatványozódott és a feldolgozásra fordítható idő is drasztikusan csökkent a büfisztetések, fürdetések, stb. számának függvényében :DDD
Emiatt akarok "gyorsítani", és ha 2 évente SSD csere az ára, akkor legyen.... :DD
Köszönöm még egyszer Mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#830) Fandango válasza *Ropi* (#819) üzenetére


Fandango
veterán

Azt mondtam normal hasznalat mellett, amit te irtal az egy kicsit tul mutat ezen. :))

(#831) *Ropi* válasza Fandango (#830) üzenetére


*Ropi*
félisten

Heti néhány babafotózás anyaga nem olyan sok... :N Viszont ahhoz képest masszív használat, hogy valaki heti 2-3x veszi elő. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#832) pitman válasza Sera26 (#813) üzenetére


pitman
őstag

Nálam is ez a helyzet, nagyon lassú a konvertálás. Én úgy látom (legalábbis az én esetemben), hogy a processzor a gyenge láncszem. Ugyanis konvertálás közben a rendelkezésére álló memóriát soha nem használja ki, sőt elég tetemes mennyiség szabadon van, a HDD szintén nincs megizzasztva, viszont a processzormagok 100%-on vannak terhelve és más programot nem is nagyon lehet ilyenkor futtatni. Szerintem mindenképpen próbáld a beruházás előtt meghatározni azt a komponenst, ami a szűk keresztmetszetet adja, nehogy a végén ugyanott legyél az új - nem megfelelően lecserélt - hardverrel, mint korábban (persze nyilván mindenképpen gyorsulni fog a régihez képest, csak lehet, hogy később még mást is cserélni kell).

(#833) Sera26 válasza pitman (#832) üzenetére


Sera26
aktív tag

Igazából ez ugye egy kétmagos rendszer, van még négymagos gépem, igaz az a szülői házban maradt, de lehet azt a hétvégén átköltöztetem egy próba erejéig. Ráadásul ha jól emlékszem az már DDR3. Hátha nyerek némi erőforrást.
Egyébként ahogy írtam a konvertálás mellett maga a nef-ef törlése sem egyszerű feladat. Olyat, hogy mondjuk hirtelenjében hármat kitörlök egymás után, lehetetlen.

(#834) *Ropi* válasza Sera26 (#833) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Egyébként ahogy írtam a konvertálás mellett maga a nef-ef törlése sem egyszerű feladat. Olyat, hogy mondjuk hirtelenjében hármat kitörlök egymás után, lehetetlen."

Ezt kifejtenéd bővebben? :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#835) Sera26 válasza *Ropi* (#834) üzenetére


Sera26
aktív tag

Betölti a nef képet, nyomok egy DEL-t, teljes törlés (nem csak a katalógusból, hanem végleges), bal felső sarokban írja, hogy Remove and move to photo to recycle bin na és itt kell várni hosszú másodperceket, és ha eközben már a következő képre nyomnék hogy törlés, akkor hiba üzenetet dob (The file named "XY" could not be moved to the recycle bin), hogy nem sikerült. Ha kivárom az előzőt, akkor nincs gond. Ugyanezt írja, ha mondjuk jpegbe konvertálás közben törölnék.

[ Szerkesztve ]

(#836) *Ropi* válasza Sera26 (#835) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kukát szoktad üríteni? És az ideiglenes fájlokat? Töredezettségmentesítést mikor csináltál utoljára a HDD-n?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#837) Sera26 válasza *Ropi* (#836) üzenetére


Sera26
aktív tag

Kuka nem aktív, sosem használom, viszont töredezettségmentesítés nem tegnap volt :)

(#838) #31757056 válasza *Ropi* (#836) üzenetére


#31757056
törölt tag

NTFS fajlrendszerben semmit nem szamit a toredezettsegmentesites, csak placebo.

(#839) End-ru válasza .: JuSzT :. (#810) üzenetére


End-ru
aktív tag

Ilyesmire gondoltál? Ezt én LR-ben raktam össze. A print fülön lehet bedobálni a képeket egy lapra, utána meg el lehet menteni file-ba.

[ Szerkesztve ]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#840) *Ropi* válasza Sera26 (#837) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor itt az ideje! ;)

(#838) Cayman: A junction pointos linkekre tényleg nem, de a többire igen. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#841) .: JuSzT :. válasza End-ru (#839) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen, lényegében igen. INNEN jött az ötlet, és arra gondoltam hogy ezt 1 file-ban is meg lehet csinálni, és akkor ez sokkal egyszerűbb.

Köszönöm

(#842) bubi92


bubi92
őstag

Ilyennel találkoztatok már? Amikor legutóbb kiexportáltam, még semmi baja nem volt, most meg megmakkant.

(#843) aleister válasza bubi92 (#842) üzenetére


aleister
veterán

Megsérült a fájl feltehetően.

Nem is oly rég én is jártam így. A NEF-be ágyazott preview jpeg-et ki tudtam a fájlból menteni, így a java megmaradt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#844) *Ropi* válasza bubi92 (#842) üzenetére


*Ropi*
félisten

Sérült fájl.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#845) gboszi válasza .: JuSzT :. (#841) üzenetére


gboszi
senior tag

@End-ru: De jó, hogy irtad, mert én nem akartam okoskodni. Olyan határozott válasz jött, hogy ilyet nem lehet LR-ben, hogy elbizonytalanodtam:)

@Juszt:Netról tudsz különféle preseteket is letölteni hozzá, s akkor még könyebb dolgod van ;)

[ Szerkesztve ]

"If you're good at something, never do it for free!"

(#846) *Ropi* válasza End-ru (#839) üzenetére


*Ropi*
félisten

Megint tanultam valamit: így jár az ember, ha nem használ egy funkciót... :D A print modul nálam ki van gyilkolva a Lightroomból, hogy kevesebb erőforrás kelljen neki és gyorsabb legyen. :) Nekem csak 3 füle van: library, develop és web.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#847) aleister válasza *Ropi* (#846) üzenetére


aleister
veterán

Nem csak a Print, hanem a Book fül is tud ilyet Csak, hogy még gyümölcsözőbbé tegyük a napot. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#848) *Ropi* válasza aleister (#847) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az is le van tiltva. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#849) aleister válasza *Ropi* (#848) üzenetére


aleister
veterán

Jaja, nekem is, csak most szopok az LR-ekkel, és gyakorta reinstallálom őket. Ilyenkor meg fent vannak még a modulok.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#850) Fandango válasza *Ropi* (#846) üzenetére


Fandango
veterán

Amire nincs szukseg ahogy irtad te is, azokat hogy lehet "kigyilkolni"?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.