Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok

Hozzászólások

(#13301) haxxika


haxxika
senior tag

Vki tud már ujabb nvidia driver packot az ex600-hoz win 7re? már várnám hogy rakjam a 190.xx-et csak még nem tudom van-e :D

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#13302) kali válasza haxxika (#13301) üzenetére


kali
legenda

(#13303) beke.andree


beke.andree
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy MSI GX630X-as laptopot és ahhoz képest, hogy Athlon X2 64bites CPU-val szerelték nincs hozzá 64 bites driver a neten, legalábbis a honlapjukon! Egyébként Win 7-tel használnám!

Ha vki tudja honnan lehetne hozzá drivert szedni ossza meg velem!

Köszönöm

(#13304) kali válasza beke.andree (#13303) üzenetére


kali
legenda

az semmit sem jelent, hogy 64 bit képes procival szerelnek egy notit - mellesleg mostanság már szinte minden (notis) x2 proci 64 bit képes...
tedd fel a win 7 64 bit oprendszert, szinte mindenhez ad majd illesztést, de ha valamihez mégsem, akkor adott hardverhez a gyártó honlapján - vagy valahol máshol - biztosan találni majd illesztőt, a "problémás" hardver pontos paraméterének ismeretében!
viszont 64 bit alatt, gyártói támogatás hiányában nem garantálható a noti minden extra funkciójának maradéktalan működése!

[ Szerkesztve ]

(#13305) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok ma hozzájutottam egy MSI VR610-X notihoz nemtudjátok a kamera drivert honnan lehet lecsipni hozzá? esetleg egy linket megköszönnék uraim

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13306) kali válasza aram01 (#13305) üzenetére


kali
legenda

(#13307) aram01 válasza kali (#13306) üzenetére


aram01
nagyúr

köszönöm

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13308) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

3 hete elküldtük msi vr610 típusú notebookom szervizbe h nem jó benne a wifi mert nem tölti be az oldalakta vagy csak nagyon lassan és zúgott a ventilátor. Péntek délután vissza kaptuk a ventilátort kicserélték benne de a wifit nem csinálták meg. Azt írták, h Windows Xp Sp2 vel két órán át tesztelték és működött de ubuntu 9.04 van rá telepítve. A szervizet nem tudtam felhíni mert este értem haza, h bizonyítsam be h nem működik benne a wifi? Nem akarom hónapokig küldözgetni szervizbe.

(#13309) kali válasza Vikt0r (#13308) üzenetére


kali
legenda

valószínűleg szoftveres/illesztős hiba lesz, és nem a wifi modul hibája...
próbáld ki talán te is más oprendszer alatt; xp és vista - hiszen hivatalosan ezekhez van gyári támogatás, az ubuntu - linux - nem nagyon érdekli a szervizet...

(#13310) Vikt0r válasza kali (#13309) üzenetére


Vikt0r
aktív tag

Amikor megvettük xp lett rátéve és azzal működött 4-5 hónapig utána elkezdte azt csinálni, h néha nem töltötte be utána meg már alig vagy egyáltalán nem. Feltettem rá utána a vistát de azzal se javult a helyzet. Tudom, h nem érdekli a szervizt, h milyen op. rendszer van rajta de ha ubuntu van rajta, h tudták xp-vel tesztelni?

(#13311) Balázs1986 válasza Vikt0r (#13308) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ha tényleg rendesen működött nekik XP-vel, akkor a kártyának semmi baja, ezért nem is fogják cserélni. Ha meg tudod oldani, próbálj ki te is egy Win-t, és ha azzal megy, akkor
tesztelgesd az Ubuntut, hátha ott a hiba (pl. rossz driver, vagy valami...)

Szerk.: Kali lekörözött, ha látja egy mod, kiszedheti ezt a hsz-t :)

Tesztelni tudhatták akár másik (pl usb) winyóval, akár live cd-vel...

[ Szerkesztve ]

(#13312) kali válasza Vikt0r (#13310) üzenetére


kali
legenda

de, az vélhetően érdekli a szervizt, hogy milyen oprendszer van rajta - már ha az beleesik a gyártó által hivatalosan támogatottak egyikébe...
a tesztelés mikéntjének több lehetésges módja is van; másik - esetleg külső - merevlemezről, vagy live xp segítségével...stb!
a nem töltötte be azt jelenti, hogy nem látta az oprendszer a wifi modult?

[ Szerkesztve ]

(#13313) Vikt0r válasza kali (#13312) üzenetére


Vikt0r
aktív tag

xp-vel kb 4-5 hónapig működött utána azzal sem

az op. rendszer látta a wifi modult csak az oldalak nem hozta be

[ Szerkesztve ]

(#13314) kali válasza Vikt0r (#13313) üzenetére


kali
legenda

továbbra is fenntartom, hogy szerintem 99.9%-ban nem a wifi modul - hardveres - hibája...
rengeteg oka/megoldása lehet; router, router beállítása, router firmware frissítés, router - wifi közötti kapcsolat, wifi driver/utility frissítése/újrahúzása, elnyomja a jelet egy - vagy több -, a közelben azonos - vagy szomszédos - csatornán működő jel, védelmi rendszer - annak beállítása/hibája, és még sorolhatnám...

[ Szerkesztve ]

(#13315) Balázs1986 válasza kali (#13314) üzenetére


Balázs1986
addikt

...vagy egyszerűen csak pár hó alatt felgyülemlett spyware-ek tömkelege :D

[ Szerkesztve ]

(#13316) kali válasza Balázs1986 (#13315) üzenetére


kali
legenda

ezt azért nem említettem, mert írta, hogy xp után tett fel mást is; vista, majd ubuntu.
bár, ha több particiója van, és nem mindig mindet formázta le, akkor windows oprendszerek esetében bármi lehetséges...
az ubuntu részét nem véleményezem, mert annyira nem áll nekem az a világ.

(#13317) GerSoft


GerSoft
csendes tag

Nemrég vettem egy VR630-os gépet. Vistát telepítettem rá, és igazából csak a tapipaddal van gondom. Működik, de PS2 egér drivert telepített a rendszer hozzá. Így viszont nem tudom beállítani a jobb szélét a görgetésre, ahogy a legtöbb touchpad esetében. Az MSI honlapján nincs külön driver.
Van valakinek javaslata?

(#13318) kali válasza GerSoft (#13317) üzenetére


kali
legenda

volt már szó róla; #13234

(#13319) Stereopheis


Stereopheis
tag

Üdv!

NHC-ből nincs professional edition?

persze olyan ami már nem bugos.

előre is köszi!

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#13320) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok érdemes lenne egy vr 610-x et kicserélni ex600-ra? látványos lenne a gyorsulás?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13321) szunyoghalo


szunyoghalo
csendes tag

sziasztok
m655-ös MSI-m van 1 gb rammal. azthiszem sima ddr.
nemtudjátok, hogy az 1 giga egyben van benne, v. 2x 512?
(tudom, everest, de ahányszor eddig everestet tettem fel, szétfagyott az oprendszerem indításnál és többé nem bootolt be :) )
szoval ha van vkinek tudassa már velem, köszi

(#13322) haxxika válasza kali (#13302) üzenetére


haxxika
senior tag

Köszi de nem értem vele semmit.... én olyanra értem ami laptopspecifikus.... mer ez nem akarja felismerni nekem, megjegyzem hogy 7600as windows7em van 32bit

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#13323) kali válasza szunyoghalo (#13321) üzenetére


kali
legenda

akkor nézd meg a cpu-z segítségével, nem kell telepíteni, csak futtatni; link
az spd fülön kell lenyitni a slot #1...stb fület, hogy válts a modulok között - ha esetleg kettő van benne...

haxxika; felismeri az, csak a megfelelő inf files is kell hozzá - amit adott fórumon meg is találsz! ;) az újabb hivatalos notira szabott illesztőre, szokás szerint várni kell még...

[ Szerkesztve ]

(#13324) GerSoft válasza kali (#13318) üzenetére


GerSoft
csendes tag

Igen, ki is próbáltam, de csak annyi történt, hogy a kiírás szerint az MS PS2 egér helyett PS2 compatible Touchpadot ír, de görgős egérként kezeli.
Nincsenek azok a beállítási lehetőségek, ami egy touchpadnál kellene.

Már vagy ötször újrainstalláltam a drivert, de nem jutok tovább...

(#13325) kali válasza GerSoft (#13324) üzenetére


kali
legenda

synaptics touchpad? oprendszernek megfelelő illesztőt telepítetted? 32/64 bit szerint is?
a tálcán - jobb alul - megjelenik a synaptics mutatóeszköz ikonja?
ha igen, akkor arra jobb klikk -> mutatóeszköz tulajdonságai -> eszközbeállítások (fül) -> beállítások / itt sem jelennek meg a beállítási lehetőségek?

(#13326) szokelaszlo


szokelaszlo
tag

Sziasztok. Annó vásároltam egy EX 610 11HU-tipusu készüléket.3 szor 20-30 napot töltött szervízben,volt hogy el sem hoztam mert a hiba továbbra is fennt állt. Legutobb kellett a gép így elhoztam,hiba továbrais maradt.Most 2 hónapja ismét szervízben van de visszahívták.Bevittem a töltőt ahogy kérték.20 nap infóm sem volt a gépről mert sem Székesfehérváron.sem Pesten nem veszik fel a telefont.Ma kaptam egy emailt meg egy telefont hogy mégsempénzt utalnak hanem csere készüléket adnak.Folyt köv : SZERVIZ.MSI

Tisztelt Ügyfelünk,

Az MSI a hibás készüléke helyett egy végleges cseregépet fog az Ön részére biztosítani. Ezért megkért minket, hogy vegyük fel Önnel ismét a kapcsolatot, elfogadja-e azt a készüléket, amit ők az Ön számára cserének szánnának.

A következő linken szereplő notebookot ajánlották fel Önnek:

http://www.c-enter.hu/webshop/msi/notebook/intel_processzoros/ulv_celeron/msi_x600041hu_xsli_X600-041HU.html

http://eu.msi.com/index.php?func=prodtmpspec&maincat_no=135&cat2_no=665&cat3_no=&prod_no=1855

Kérjük minél előbb jelezzen vissza. Amennyiben elfogadja a cserekészüléket, kérjük adja meg rögtön a postázási címet is, ahova az MSI csomagküldővel küldheti a notebookot (lehetőség szerint olyan címet adjon meg, melyen a nap nagy részében tartózkodik, mivel a UPS futár Hollandiába fogja visszaküldeni az át nem vett csomagot).
Üdvözlettel,
MSI szervíz Kérdem én:Nem netbook erősségű gépet adtam le mondjuk Msi Wind-et meg sem közelíti sem funkcionalitásban sem teljesítményben a lecserélendő gépemet.Mi alapján határozták meg milyen gépet adnának helyette.Már MSI ingyen sem kellene.Ja és a legjobb hogy az Albacom-os ügyintéző is ezt mondta.

[ Szerkesztve ]

(#13327) kali válasza szokelaszlo (#13326) üzenetére


kali
legenda

nem vagy köteles elfogadni...

(#13328) GerSoft válasza kali (#13325) üzenetére


GerSoft
csendes tag

A tálcán egy touchpad formájú ikon van. Az egérkurzort fölé húzva "Synaptics mutatóeszköz" látszik. Jobbklikkre a felugró ablak neve: Egér tulajdonságai (Kerék, Hardver, Gombok, Mutatók, Az egérmutató beálításai és Eszköbeállítások fülekkel).
A Hardver fülön az eszközöknél: Synaptics PS/2 Port Compatible Touchpad, a Típusnál: Egér vagy egyéb mutatóeszköz. Az Eszközbeállításoknál Kerekes egér van a név oszlopban, PS2 a Port oszlopban. A beállítások gomb mögött a Gombok elemnél csak Balra gomb művelete és Jobbra gomb művelete választható.
Az illesztőprogram verziója: 13.2.6.1.

Javaslat?

(#13329) aram01


aram01
nagyúr

srácok melyik a kamera gyors gombja? nemtom hol kell beröffenteni :B msi vr 610-x

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13330) kali válasza GerSoft (#13328) üzenetére


kali
legenda

a gombok funkció alatt kell(ene) lenni a virtuális görgetés almenünek, azon belül lehet állítani a görgetést; függőleges görgetés engedélyezése, vízszintes görgetés engedélyezése - és az almenükben lehet állítani/kijelölni a görgetési területet...stb!

(#13331) kali válasza aram01 (#13329) üzenetére


kali
legenda

manual - na jó, ne olvasd végig; p1 gomb! ;)

[ Szerkesztve ]

(#13332) aram01 válasza kali (#13331) üzenetére


aram01
nagyúr

köszi tesó :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13333) GerSoft válasza kali (#13330) üzenetére


GerSoft
csendes tag

A Gombok menüben az eszközök: "Kerekes egér a(z) PS/2 porton" van, Jobbkezes / Balkezes beállítás, Duplakattintás sebessége és a ClickLock bekapcsolási. Nincs virtuális görgetés beállítási lehetőség.
Az Eszközöknél a kerekes egér helyett még kiválasztható a lenyíló menüben "Egyé mutatóeszköz" (az Egyé nem elírás, hiányzik a 'b'), de ettől nem változik a beállítási lehetőség.
:(

(#13334) kali válasza GerSoft (#13333) üzenetére


kali
legenda

a gombok almenü alatt;
tp

[ Szerkesztve ]

(#13335) GerSoft válasza kali (#13334) üzenetére


GerSoft
csendes tag

Nálam ez van ugyanitt:

(#13336) kali válasza GerSoft (#13335) üzenetére


kali
legenda

valami nem stimmel azzal az illesztővel, vagy illesztéssel...
próbáld meg a hivatalos utolsó vista illesztővel;

Synaptics_Driver_v10_1_8_Vista32 / Synaptics_Driver_v10_1_8_Vista64

a notihoz hivatalosan kiadott chipser driver telepítve van?

[ Szerkesztve ]

(#13337) Batmause


Batmause
tag

Egy technikai kérdésem lenne. Volt-e valakinek olyan hibája a billentyű az egyik napról a másikra nem, vagy alig lehetett benyomni? Megváltozik a nyomás pontja, hátározottról alig érezhetővé? Egy M677X-ről lenne szó - a mostani lenne a 3 vagy 4-ik szervízes körút. Ha kérem szerintetek lehetséges a jóváírás? Már a tököm ki van, hogy fél évente szevízbe kell vinni minden szarért - gyárilag nincsen BT (vagy a gyárban nem tették bele, vagy boltban szedték ki), majd egy alaphiba, illetve kisebb gebaszok.

(#13338) enerdzsájzer


enerdzsájzer
tag

Ma elvitte a futár szívem csücskét.Webkamera madzagja megtört.Kíváncsi vagyok mikorra lesz kész.Le fogom cserélni egy asztali gépre,amit én rakok össze.

(#13339) GerSoft válasza kali (#13336) üzenetére


GerSoft
csendes tag

Sajnos, továbbra sem megy. Felraktam már minden elérhető frissítést, még egy régebbi synaptics drivert is.
Van valaki, akinek VR630x-236HU gépe van, Vista32-vel, és működik a touchpad scroll?

(#13340) kali válasza GerSoft (#13339) üzenetére


kali
legenda

még próbáld meg ezt a chipset illesztőt aláhúzni - ha nem lenne fent/nem ez lenne fent; link

(#13341) iammclovin válasza Batmause (#13337) üzenetére


iammclovin
csendes tag

Billentyűzet hiba miatt a szerviz hivatalosan nem írathatja jóvá a készüléked ha jól tudom...

(#13342) Stylie válasza szokelaszlo (#13326) üzenetére


Stylie
tag

Milyen ismerős...

Hétfőn én is kaptam egy ugyanilyen levelet az MSI szerviztől csak nekem egy CX-700-as laptopot ajánlottak fel...Bár a procija jobb mint az L735-ösömé, de hát az már egy 2 éves laptop könyörgöm...a videókártyája viszont rosszabb, ráadásul sis chipset...hagyjuk. Írtam is vissza, hogy köszönöm nem kell, vagy felajánl egy másik laptopot, olyat amiért én eredetileg vettem az L735-öt - tehát egy gamer kategóriás laptop legyen - vagy pedig legyen a levásárlós vagy pénzvisszakérős megoldás, ugyanis kiderítették, hogy ki volt a disztribútora az L735-ösömnek - mert, ahogy már korábban elmeséltem, a bolt, ahol vettem, jogutód nélkül megszűnt, ilyenkor a nagykert veszik elő - és oda mehetek voucheres megoldás esetén.

Komolyan mondom vicc ez az MSI, de nem kicsit...szar gépeket csinálnak, szív vele a user, és utána még ha el is jut nagy nehezen és sok szívás után a jóváíráshoz, még akkor is át akarják cseszni...azon csodálkozom, hogy még nem húzták le a rolót :F

(#13343) kali válasza Stylie (#13342) üzenetére


kali
legenda

miért húznák le a rolót, amikor annyi "madár" vásárol msi notit, hogy bőven jó a forgalmuk? sok ember vesz még úgy notit, hogy hű de erős, és még olcsóbb is, mint a ~ azonos tudással bíró más gyártó notija...
sőt terjeszkednek, bővítenek, lásd; futáros ügyintézés bevezetése!

(#13344) Batmause


Batmause
tag

Pont ma van a jótállás utolsó napja, de a 2003. XI. törvény szerint a fő alkatrészre 1 év garancia jár pluszba, ezt megkaptam, iletve a készülék garanciája a szevízben töltött idővel nő meg.

Az esetemben itt 50+ napról van szó. Csesztek kiértesítést küldeni, kérdés, hogy lehet-e ezt érvényesíteni. A szervízlapon a javítás kezdete és vége lett feltűntetve - és nem a laptop leadása és átvétele, ugyebár nem az én hibámból lett átvéve 1.5 hónappal később. Szerintetek?

Javítani akkor is javítják, nem? Gondolom ilyenkor kompletten cserélik a teljes billenytűzetet.
Nem vészes, de akkor is zavaró a shift nyomás pontja, mert igencsak be kell nyomni, hogy vegye a jelet... :W

(#13345) Stylie válasza kali (#13343) üzenetére


Stylie
tag

Oké, hogy veszik, de nem igaz, hogy nem árt nekik a sok-sok hibás gép és az ügyfelekhez való ilyesfajta hozzáállás...

(#13346) kali válasza Stylie (#13345) üzenetére


kali
legenda

mi kicsi ország vagyunk, és a kicsik hangja nem mindig hallatszik el egészen fentig...
de azért lassan alakulgat valami, lásd; a mostanság beindult futárosdi, valamint ha minden igaz, akkor saját kezébe akarja venni a cég a szervizelést!

(#13347) enerdzsájzer válasza enerdzsájzer (#13338) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Namán össze is raktam egy tuti asztalit.350megaherc P2 192mb ram,4mb ati rage pro vga,30giga vinyó.A gép 11 éves.Kb. 4 évig volt a padláson, ázott, egerek beleköltöztek szétrágtak néhány kábelt, nagyon csunyán le volt (van) lakva.Kitakarítottam, kapott egy ikszpét és most arról netezek.Kár hogy nem megy rajta a stalker, mert akkor maradna ez.Ja igen DELL márkájú.

[ Szerkesztve ]

(#13348) GerSoft válasza kali (#13340) üzenetére


GerSoft
csendes tag

Kipróbáltam ezt is, de így sem megy a scroll. Ma volt nálam egy EX630X gép, ahol működik a scroll. Sima MS egér driver van benne, amivel helyből megy a scroll, nem kell hozzá synaptics. Összehasonlítottam, ugyanaz a verziójú a driver.
Már arra gyanakszom, hogy hardveres a gond. A BIOS a legújabb (1.0J), minden változatban próbáltam már a telepítéseket.
Beszéltem az Albacomp szervizesével telefonon. Ilyen problémáról nem hallott még. Említettem neki a synaptics drivert, amiről szintén nem hallott még, így azért kicsit elbizonytalanodtam, hogy mennyire van MSI-ben a topon. Itt a fórumban többször volt szó erről a driverről, így azért legalább hallania kellett volna róla.
Egyszóval nem tudom, hogyan tovább...

(#13349) kali válasza GerSoft (#13348) üzenetére


kali
legenda

anno az msi letöltési részlegében is elérhető volt a synaptics pointing device driver, sőt régebben még az msi notikhoz adott illesztős cd/dvd lemezeken is rajta volt!

(#13350) grabber válasza kali (#13349) üzenetére


grabber
addikt

Nekem is uaa problémán.Nem ajánlja fel a görgetési beállításokat,mert nincs.Driverek azt hiszem az összes fent van.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.