Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok

Hozzászólások

(#13851) RBJ válasza kali (#13850) üzenetére


RBJ
addikt

nincs benne az aksi .nem villog. bekapcsolt állapotba nem csinál semmit ha nyomok a fokapcsolon

de érdekes mikor ki van kapcsolva bekapcsolnám semilyen indulási muvelet nem látszik egyből ez a hibernált funkcio jon be.
ha mond vagy segit valamit az energia gazdálkodás high performancon van ha jol emlékszem vagy ha van ilyen.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13852) RBJ


RBJ
addikt

olvasva az előző hozzászólásokat már két éve használom hibamentesen a notit mondhatom állandoan megyen és soha semilyen gondom nem volt vele.
gondok többsége a felhasználó hibájából ered. gondolom én.
ha most uj notit vennék megint msi t választanék a piros GT szériából

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13853) kali válasza RBJ (#13851) üzenetére


kali
legenda

próbáld meg akkumulátorral hálózati táplálásról, és csak akkumulátorról is!

(#13854) tibibi


tibibi
őstag

sziasztok van egy msi u210 noti a win7 nem akar elindulni a win7 logóig eljut aztán nem megy tovább nem fagy ,mert az ikon folyamatossan mozog .de nem tud bootolni.Ha ujra inditom akkor felajánlja a win7 javitását aminek neki kezd ,de 5 órán keresztül csak megy a folyamat kijelző és semmi :O Próbáltam rá rakni egy másik win7-et az usb rack-be beleraktam a samsung dvd írómat fel is ismeri,de a bootolás után megint csak nem kezd el telepiteni hanem meg áll a win7 logónál .Próbáltam xp-vel azzal se megy :( valami sata driver kellene neki ? vagy mi a megoldás?? köszönöm elöre is .

(#13855) RBJ válasza kali (#13853) üzenetére


RBJ
addikt

ezt mind megcsináltam már. semmi. de megyek megpróbálom most megint.
még jo hogy az asszony most kapot msi netbook ot és tudok róla írni.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13856) Vyndree válasza RBJ (#13855) üzenetére


Vyndree
őstag

Szerintem vegyetek még párat, akkor nagyobb esély van rá, hogy valamelyik menni fog. :) Komolyra fordítva, többek között az MSI laptopoknak is elég sokszor megáll az alaplapjuk. Nem olcsó mulatság, főleg ha pont lejárt a gari, ezért adtam el én is az MSI-m a gari lejárta előtt. Sajnos nem olyan nagy márka, mint volt pár éve (alaplap, videókártya tekintetben), sereghajók lettek minden tekintetben.

A HP Pavilion-ba 300-400 euró között mozog egy alaplap ára, MSI-nek csak a fele, bár ez nem hiszem hogy vigasztal.. Használtan meg elég lutri.

[ Szerkesztve ]

(#13857) mynames válasza Thunderzolee (#13847) üzenetére


mynames
senior tag

Már átnéztem, köszi a linket, semmi érdemest nem találtam, és közben rendeltem egy külsős LG írót 10700 Ft-ért (bruttó).

Üdv: mynames

(#13858) mynames válasza Vyndree (#13856) üzenetére


mynames
senior tag

Hát igen, ez elgondolkodtató. Akkor most én egy nagy lutri "tetején ülök" az EX610X-szel :) ?
Szerintem a következő notim Dell lesz...

(#13859) kali válasza Vyndree (#13856) üzenetére


kali
legenda

nem áll meg az msi notiknál gyakrabban az alaplap, mint bármilyen más gyártónál!
minden gyártónál hozzávetőlegesen egyenlő az esélye, hogy elszáll az alaplap!
ha már annyira nyomod ezt a hp mizériát, akkor leírom, hogy láttam már olyan hp elitebook 8530p notit, amiben 3 hét után alaplapot kellett cserélni, pedig nem olcsó kategória, 400 e ft volt a noti! továbbá dell studio xps 1640 notiban is volt már ilyen, ott 2 hét után adta meg magát az alaplap, pedig az is egy 350 e ft-os noti volt!

[ Szerkesztve ]

(#13860) tibibi


tibibi
őstag

valaki segitene?

(#13861) kali válasza tibibi (#13854) üzenetére


kali
legenda

xp alatt még csak jelenthetne problémát bizonyos illesztő(k) (például; ahci/sata) hiánya telepítéskor, de win 7 alatt nem!
amit érdemes kipróbálni; bios frissítése/újrahúzása!

(#13862) Vyndree válasza kali (#13859) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem HP-m van illetve Pavilionom volt, de eladtam. Most egy Dell Inspiron 9400-asom van, ennek az új ára 550-600eFt volt (akciósan vot 439.900 Ft + ÁFA ) 2-2,5 éve. Ezeknek évente 3 alaplap volt a fogyasztott mennyiségük, ugyanis a GeForce 7900GOja az 1920-1200-as felbontásban széthajtotta magát. Az enyémben a kisebb felbontású kijelző van (1440x900), lassan 3 éve megy eddig hibátlanul. A GeForce 9600GTnél is jobb játékokra ez a kártya!
A "Call of Duty Modern Warfare 2" (COD6) 1440x900-ban, full grafikával 45-50FPS-sel megy!

Egy VR610-essel kezdtem (novemberben még az volt) és eddig plusz 15eFt-omba került ez a garis Dell laptop. :)

(#13863) Coolmat válasza tibibi (#13854) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Gyárilag volt rajta Win7, vagy te telepítetted külön az elsőt? Ha gyárilag volt rajta, akkor próbáld meg előcsalogatni a rejtett partícióról a telepítőjét (a gép indulásánál valamilyen billentyűkombinációt kell nyomnod, olvasd el a használati utasítást ezügyben, valószínűleg recovery néven fog benne szerepelni). Ha lehet törölj le minden partíciót a rejtetten kívűl, és ne gyors formázással hozz létre egy újat a rendszernek, már ha engedi a win7 telepítője ezeket beállítani. Ha ez sem segít, akkor próbálkozhatsz a BIOS defaultra állításával, vagy frissítésével.

(#13864) tibibi válasza kali (#13861) üzenetére


tibibi
őstag

lehet gond az usb rackban levö samsung dvd író biosban látja el is indul róla a telepités aztán nem megy tovább :F :U

(#13865) kali válasza Vyndree (#13862) üzenetére


kali
legenda

nekem az a tapasztalatom, hogy aki vr szériás msi noti vesz, annak utána szinte bármilyen noti isten lesz... :)

[ Szerkesztve ]

(#13866) tibibi


tibibi
őstag

a gond,hogy használtan vettem és a srác letörölte a recovery particiót lementette ugyan dvd-re ,de usb-s rackben lévő dvd-ről nem megy tovább csak a windows inditása logóig .

[ Szerkesztve ]

(#13867) Coolmat válasza tibibi (#13866) üzenetére


Coolmat
őstag

Akkor marad a BIOS frissítés :(

(#13868) tibibi válasza Coolmat (#13867) üzenetére


tibibi
őstag

bele merjek vágni? van valami leírás esetleg? :R

(#13869) kali válasza tibibi (#13868) üzenetére


kali
legenda

leírás a széria letöltési részlegében, a letölthető bios állomány kategóriájában; link
konkrétan ez; link
kis segítség; #10963

[ Szerkesztve ]

(#13870) RBJ


RBJ
addikt

most kaptam a hírt hogy tulmelegedett és a chipset kiment.-
ami 32 e tud javítani a haver. szevasz 220 e notebook. két évet bírt.
most filózok, hogy vegyek ujjat és adják el alkatrésznek a notit ami csak 40 ha kiárulnak belőle.amit nem tudok , hogy jol átvernek e intel dupla proci van benne 2 ghz t7250
2 * 1 gram , 250 g hdd 15'4 kijelzo MSI EX600E

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13871) mynames válasza RBJ (#13870) üzenetére


mynames
senior tag

Valki árul itten 100ért egy EX610X-et 17hó garival, gondoltam szólok, hátha érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#13872) kali válasza RBJ (#13870) üzenetére


kali
legenda

ha mindent kiárulsz belőle, akkor sem kapsz sokkal többet érte - kérdés, hogy mikorra sikerül minden használható hardvert eladnod, és úgy megéri neked, hogy benne álljon a pénzed, vagy sem...

mynames; csak ne tk szériás proci lenne benne... :U

(#13873) Vyndree válasza RBJ (#13870) üzenetére


Vyndree
őstag

A #13856-ben megírtam, az alaplap szokott megállni bennük, csak lehurrogtak a büszke MSI tulajok... Sajnos nyílt titok, tipikus MSI betegség. Ezért adtam el mielőtt lejárt volna a garancia, nekem előre szóltak a szervizesek. (2-5 éves korukban kb. 60-70%-os az alaplap meghibásodás)

RAM, proci, HDD viszonylag hamar elmegy, a kijelző meg ha megvan hirdetve lehet ráharap valaki (aki épp eltöri). Ma vettem 160GB-os wincsit 6k-ért használtan, a 80GB-ot hamar kinövöm. Az új 320GB-os 2,5"-os, 2 év garaciával 12500Ft, valahol közötte lesz a 250GB-osod reális ára (8-9k).

(#13874) RBJ


RBJ
addikt

azon se csodálkoznék ,ha gyárilag lenne direkt ugy megoldva ,hogy két év körul elszálnak az msi notik.már hallottam mástol is , hogy jó ha két évet birnak csak ugy voltam vele , hogy velem ez nem fordulhat elő. na így jártam biztos rá se nézek az msi re.
most azon vagyok ,hogy asztali gép vagy noti legyen. elvileg nem horgdozom sehova a gépet csak helytakarékosság gyanánt választottam anno a notit.
na ugrott az év végi prémcsim

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13875) kali válasza Vyndree (#13873) üzenetére


kali
legenda

akkor ismét lehurroglak, mert minden msi notit egy kalap alá veszel - és nem lenne szabad általánosítani, csak mert neked volt egy kevésbé ajánlott szériás notid, és befürödtél vele...
a sok szériából csak néhánynál veszélyeztetett az alaplap, tehát elenyésző mennyiségben - ezért nem tipikus msi betegség! vagy ha 100 darab különböző szériás msi notiból 6 esetben alaplapot kell cserélni a 2 éves garanciális időn belül, akkor az már tipikus probléma? sőt, azon 6 darabnál sem lett volna indokolt a teljes alaplap cseréje, csak így egyszerűbb volt...
mellesleg nem vagyok nem vagyok büszke msi tulaj - bár van egy kis msi notim a hordozhatósága és a hosszú akkumulátoros üzemideje miatt, de tényleg csak azért tartottam meg, mert ezzel a szériával nincs gond, remekül teljesít!

RBJ; kíváncsi lennék a notidra, mert én más hibát sejtek, ami olcsóbban javítható!
az biztos, hogy gyártói szándékosságot nem szabad feltételezni abban, hogy 2 év után elromlik valami, pláne nem, mert az olcsóbb szériásak 2 - 3 évre vannak tervezve szinte minden gyártónál! fogyasztói társadalom...

[ Szerkesztve ]

(#13876) Vergilia válasza mynames (#13871) üzenetére


Vergilia
tag

"Valki árul itten 100ért egy EX610X-et"
--- és milyen jól teszi, én is árulnám ha ilyenem lenne! :C
Kicsit sokallom érte, ennyiért már felsőbb kategóriás gépet lehet venni (HP, Dell), elég nagy baleknak kell lenni, hogy ennyi pénzt adjanak ezért.
Nem szabad "Value" MSI-t venni, bár én a többit sem ajánlom!

(#13877) Vyndree válasza kali (#13875) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem a 2 évnél fiatalabb gépeknél mondtam, és talán nem is annyira a gyártóval akadtak gondjaim, inkább a gyártóval és saját vakságommal. Nem lett volna szabad megvennem, de első laptop vásárlásom volt, nem olvastam utána és senki nem segített. Előfordul.

A Dacia-sokat se szidom, ki lehet fogni jó szériás Logan-t is, de ha teheted akkor annyi pénzért vehetnél rendes autót is, mert itt is kb ekkora a különbség sajnos. :(
Na jó, nem jó a hasonlat, mert az MSI-t nem a franciák tervezték és nem a románok gyártják. ;)

(#13878) Vyndree válasza RBJ (#13874) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem ismerem a körülményeid, de ha csak otthon használod akkor egy asztali géppel jobban jársz. A monitornak és a billentyűzetnek kell a hely, maga a gép ugye máshol is lehet, az egérnek meg ugyanannyi hely kell. Ha nem viszed soha sehova, akkor egyértelmű.
Az asztalinak még az előnye, hogy újonnan 3 év garival novemberben vettem alaplapot 11k-ért, még a 4 magos procit is kezeli, a 2,5GHz-es Core 2-es procim 4,163GHz-en hajtja stabilan. Szóval jóval olcsóbb szervizelni, elég azt az alkatrészt cserélni, ami tönkremegy.

(#13879) tibibi


tibibi
őstag

szerintetek ha visszaküldöm garanciális javításra a notit recovery partició nélkül akkor bukom a garanciát vagy csak kifizettetik a javitást meg a szállitást?Most is itt ülök elötte
fut a folyamat kijelző ,de nem települ se az xp a vista és a win7 sem . :W :W

(#13880) RBJ válasza kali (#13875) üzenetére


RBJ
addikt

hát anno 230 e vettem nem nevezném olcsó szériásnak.
első noti vársálásom volt anno és annyi pénzért azt tunt a legjobb vételnek.
most kinéztem a fujitsu amiló PI 3560 t jó árérték arányunak tűnik

[link]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13881) Vyndree válasza tibibi (#13879) üzenetére


Vyndree
őstag

Szerintem megcsinálják, de munkadíjat kérni fognak. Hívd fel a szervizt, hátha tudnak információt adni erről.
Más típusnál, ha nem megfelelő nyelvű a billentyűzeted, akkor a honlapjukon, a laptopod alján látható Sercice Tag-ot bepötyögve tudsz rendelni olyat, amilyet szeretnél. Természetesen a gép életében csak egyszer ingyenes, de mégis elegánsabb mint az Albacomp szervize...

(#13882) Vyndree válasza RBJ (#13880) üzenetére


Vyndree
őstag

A helyedben elkerülném a Value triót (Acer, Fujitsu, MSI).

Ez nem tetszik? Vagy itt egy másik Dell Inspiron 1545, ezeken 3 év garancia van, és nem elszállítják, hanem egy szerelő jön ki házhoz és ha lehet, ott a helyszínen megcsinálja, csak akkor viszi el ha ez nem lehetséges.

(ha a depu.hu-n a keresőbe beírod a "Dell Inspiron 1545" kulcsszót, akkor gyengébb kivitelben, jóval olcsóbban olcsóbban hozzá lehet jutni)

[ Szerkesztve ]

(#13883) kali válasza RBJ (#13880) üzenetére


kali
legenda

2 éve még más árban mozogtak a notik, de arányában akkor sem a drágább - inkább a megfizethető - kategóriába tartozott az ex600 széria!
a linkelt fujitsu siemens notinál szerintem kevés lesz az 1 év garancia...

(#13884) Vyndree válasza kali (#13883) üzenetére


Vyndree
őstag

A Fujitsu is az Albacomppal van leszerződve szerviz ügyileg, ha jól tudom a gyártó azokra is 2 évet vállal, nem egyet (szerintem rosszul van kiírva az oldalon).

RBJ:
A Dell minden készülékre 3 évet vállal, milyen jól jött volna ez most neked... Még teljesen ne add fel, szerintem nézesd meg még valakivel, hátha megmenthető.

[ Szerkesztve ]

(#13885) RBJ válasza Vyndree (#13884) üzenetére


RBJ
addikt

havernál van
elvileg már szétkapva . 32 e meglehetett volna csinálni de nem akarok vele foglalkozni mert semmi garancia nincs rá , hogy 1-2 honap mulva nem e megint ez lesz a vesztem.
akkor kidobott pénz.
inkább veszek ujjat és tudom , hogy két évig jó.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13886) Thunderzolee válasza RBJ (#13880) üzenetére

Az jó noti, de kizárólag garanciakiterjesztéssel vedd meg.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13887) Vyndree válasza RBJ (#13885) üzenetére


Vyndree
őstag

Ha megcsináltatod és egyben eladod, vagy elcseréled, akkor szerintem jobban kijössz belőle és az adataid is le tudod menteni róla.
A Fujitsu-tól is óva intelek, de a döntés a tied, Te fogod használni. :)

(#13888) MarioG


MarioG
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek nekem:

Adott egy VR630-as gép, win 7-el, és nem találok sehol vga, és tárprocesszor drivert!
Már rengeteg helyen néztem, de nem találtam, csak xp-hez, meg vistához. A társprocesszorról meg semmit.

Köszi

(#13889) kali válasza MarioG (#13888) üzenetére


kali
legenda

ha win 7 32 bit, akkor a noti gyártójának a letöltési részlegében találsz illesztőket; link
amihez nem lenne, ahhoz a vista illesztő is jó!

[ Szerkesztve ]

(#13890) MarioG válasza kali (#13889) üzenetére


MarioG
csendes tag

64 bit :D

(#13891) Vyndree válasza MarioG (#13890) üzenetére


Vyndree
őstag

Nyomj a "Frissítés"-re, és leszedi magának a megfelelő drivert.

(#13892) MarioG


MarioG
csendes tag

Sajnos ez nem jött be. a társprocesszorhoz nem talál, a vga-n most a legfrisebb szabványos driver van, tehát azt nem tudja frissíteni. :(((

(#13893) kali válasza MarioG (#13890) üzenetére


kali
legenda

a notihoz nincs hivatalos gyártói 64 bit támogatás, így csak küszködés lesz...
melyik bios verzió van fent?

[ Szerkesztve ]

(#13894) Vyndree válasza kali (#13893) üzenetére


Vyndree
őstag

A VR610-eshez kaptam, és a gyártó honlapján is volt elérhető driver...

(#13895) kali válasza Vyndree (#13894) üzenetére


kali
legenda

32 bit alá biztosan, de 64 bit alá nem ad az msi! :( link

(#13896) mynames válasza kali (#13872) üzenetére


mynames
senior tag

Miért olyan gáz a TK-s proci?

(#13897) MarioG válasza kali (#13893) üzenetére


MarioG
csendes tag

Hát igen, sajnos nincs, és keresgéltem máshol is, de nem találtam. Legalább ha a videokártya típusát kiderítenénk, akkor ahhoz talán lehetne találni.
De ha ez tényleg nagy küszködés, leszedem, és felrakok egy 32 bites verziót. Csak úgy gondoltam, hogy dual core procihoz már nem árt a 64 bit...

A bios verziót délután megnézem, ha az számít valamit.

(#13898) tibibi


tibibi
őstag

Na kérem akit esetleg érdekel miért nem települt a gépemre semmilyen oprendszer az okulás végett elárulom ha válaszol egy kérdésre!!
Ti hogyan küldenétek vissza egy notit garanciába?
1 akksi ki bele a dobozba . :U
2 akksi a gépben bele a dobozba. :U

(#13899) csibor válasza tibibi (#13898) üzenetére


csibor
őstag

Én a 2 megoldást választottam,igaz személyesen vittem be a Székesfehérvári albához.

(#13900) tibibi válasza csibor (#13899) üzenetére


tibibi
őstag

akkor neked esetleg elhitték volna ,hogy semmit nem hajlandó telepiteni ,mert kivettem pár órára az akksit és reggel hiba nélkül felszaladt a win7 :F :Y képzeld el ha felküldöm akksi nélkül és ott egyből sikerül nekik nem néztek volna hülyének :W mindegy a lényeg ha valakinek nem települ semmilyen os.akkor akksi kivétel pár óra pihi és már megy is .
itt van rá utalás

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.