Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok

Hozzászólások

(#13401) Batmause válasza syl5 (#13400) üzenetére


Batmause
tag

Akkor passz...:O

(#13402) Frenky89


Frenky89
őstag

Hi!

Egyis ismerősöm vett egy teljesen új MSI CR600-at. Alapból FreeDOS van rajta, de egyik OS-t sem sikerült boot-olnia /XP;7;ubuntu/ - formázva nem lett.

A gyári CD-vel boot-ol, viszont a nyelvválasztás után kiírja, hogy vmi system rekonstrukciós fájl hiányzik.

Ilyenkor mi a teendő?

(#13403) Batmause


Batmause
tag

Feltettem a gépre a Win7-t és pár drivert nem találtam meg sajnos. A wi-fit és a hangkártyát nem tudtam feltenni. Egy 64 bites 7600 RTM van a gépen.

Drivert nem tudok a netről kerestetni a Win7-nel? Wifi routerrel tudok netre csatlakozni, csak nem tudom hol érem el ezt a funkciót - ha van.

Örök hálám üldözze a segítséget, de én már lassan feladom.

(#13404) Batmause válasza Batmause (#13403) üzenetére


Batmause
tag

A hangkártyát úgy tűnik sikerült megoldani. Kis segítség azoknak, akiknek hasonló gondjuk van/volt/lehet:

http://www.lytebyte.com/2009/02/22/realtek-high-definition-audio-driver-for-windows-7/

(#13405) kisza25


kisza25
félisten

sziasztok szerintetek melyiket vegyem MSI CX600X-018HU
vagy Asus K50AB-SX078L
persze az utóbbiba rakatnék+2Gb RAM-ot 9k ért így az 156800.- lenne
nem tudok dönteni erősebb proci, vagy erősebb VGA
AMD X2 QL65 vs Intel dual-coreT4200
HD4570 vs HD4330
mennyire megbízható MSI :F
a válaszokat előre is köszi :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#13406) kali válasza kisza25 (#13405) üzenetére


kali
legenda

a cx600 széria erősen felejtős, mivel sis chipset munkálkodik benne - és úgy általában minden notis gyártó esetében hanyagolni kell a sis chipset által vezérelt notikat!
és ez nem általánosítás, hanem sajnos tény...
de még ha nem sis chipset lenne az adott msi notiban, akkor is a linkelt asus noti lenne a javaslatom, jelentősen megbízhatóbb és jobb - működés, minőség, és támogatás szempontjából is!

(#13407) kisza25 válasza kali (#13406) üzenetére


kisza25
félisten

köszi a gyors választ! én ezt olvastam "Ezzel szemben a CX az nVIDIA MCP79MVL chip köré lett tervezve"
akkor most melyik lehet ebben :U
mert ugye CR-re írják a SIS-t CX-re az NV-t
én is asus felé hajlottam, csak azért a T4200-as erősebb, ha nem is sokkal és az bizonytalanított el

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#13408) kali válasza kisza25 (#13407) üzenetére


kali
legenda

gyártói leírás; Chipsets - SiS® 672DX+SiS 968 (link)
hidd el, amennyit dobna rajta az erősebb proci, azt el is veszi a sis chipset, sőt...

[ Szerkesztve ]

(#13409) kisza25 válasza kali (#13408) üzenetére


kisza25
félisten

közben meg találtam én is köszi akkor marad ASUS :R
holnap meg is veszem :))

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#13410) deedee


deedee
őstag

hi
beadtam szervízbe és 5-10 munkanapot mondtak a kerregő venti cserélésére

majd meglátjuk,mennyire állják a szavukat :D

(#13411) nif


nif
csendes tag

Hello!
Problémám adódott az MSI VR600X-239EU gépemmel. Olyan történik hogy eltünik a hangja, azt irja a win hogy nincs telepítve de az eszközkezelő sem látja. Ujrainstall után van pár újraindításig aztán megint eltünik! Mikor eltünik a hang nagyon megnő a boot ideje is.
Nem tudom mi lehet driver összeakadás vagy hardver hiba? :W

Tudtatok, a sugarzas tartosit! Es vilagitasz is tole a sotetben!!!

(#13412) kali válasza nif (#13411) üzenetére


kali
legenda

amit érdemes lenne kipróbálni; bios frissítése/újrahúzása, (op)rendszer újratelepítése - normális oprendszer - nem buherált, gányolt...stb -, valamint a megfelelő illesztők feltelpítése! de sajnos hardveres hiba is lehet...

(#13413) petakpa1


petakpa1
őstag

GX610 vs. AHCI

GX610 notimra winxp sp3-at (xp2-es telepítőbe magam integráltam a microsofttól letöltött sp3 csomagot, de egyéb driver-t nem) telepítettem. A telepítés egyből sikeres volt, nem kellett semmit sem állítanom a bios-ban.

Viszont a merevlemez teljesítményével nem vagyok elégedett:( Az asztali gépemet gyorsabbnak érzem, pedig az csak egy régi nforce2 lap UDMA133-as vinyóval.

Kicsit utánnaolvasgattam a témának, és akkor akadtam rá az ahci problémára. Tekintve, hogy nekem egyből felment az ahci driver nélküli xp, gondoltam, azért mert alapból ide módra volt állítva a BIOS. A BIOS-ba betekintve, viszont nincs ahci opció, sőt úgy alapból nagyon kevés dolgot lehet állítani.

Kérdéseim:
1) Hogyan lehet megállapítani a windows-ban, hogy milyen üzemmódban megy a vinyó (ATA/SATA)
2) Ha a "lassúságot" leszámítva jól működik a cucc, érdemes e ahci beizzításával bajlódni winxp alatt?
3) Mivel tud többet a natív ahci md az emulált ide módnál? Sebesség egyéb feauture-k... stb.
4) Ha felteszem a legújabb 119-es biost (most 118-as van), akkor megjelenik-e az ahci kapcsoló a biosban?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#13414) kali válasza petakpa1 (#13413) üzenetére


kali
legenda

régebben csak intel chipset által hajtott notiknál volt kérdéses az ahci mód, az amd, ati...stb chipset esetében alapban ide módra volt állítva az átvitel, ezért is ment fel simán az xp, az ahci/sata illesztő integrálása - telepítéskor történő beadagolása - nélkül!
nem érdemes külön bajlódni az ahci/sata illesztő integrálásával a telepítőbe, sebesség szempontjából látványos különbség amúgy sincs az ide és az ahci/sata mód között, csak néhány olyan funkciótól esel el, ami esetedben amúgy sem kimondottan hiányzik/kihasználható; hot swap, ncq...stb!
érdemes lehet frissíteni a bios verzióját, de nem az ahci mód miatt!

(#13415) nif válasza kali (#13412) üzenetére


nif
csendes tag

BIOS frissitest meg ne csinaltam.
Nem buheralt rendszerekkel probaltam mar Vista32 SP2, Win7Ult, Win XP SP3 most probalkozok vele.
A Bios nal az a gondom hogy a web a xp-ala 1.0b a vista ala pedig 3.1 biost kinal fel.
Az MSI LIve Update4 viszont nem kinal semmilyen bios frissitest azt irja minden driver utility up to date! Viszont nem adja ki az MB tipusat sem a videokarit azt mondja standard vga adapter. A lemezéröl felteszem a vga drivert akkor kekhalal a vga miatt. A netrol amit kinal az MSI az meg azt irja nem felel meg a rendszer a minimalis kovetelmenyeknek
:O
Köszi a gyors valaszt!

Tudtatok, a sugarzas tartosit! Es vilagitasz is tole a sotetben!!!

(#13416) petakpa1 válasza kali (#13414) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi a gyors választ frissítettem a bios-t, de érdemi változást nem észlelek. ahci mód választó opció sem jött fel a bios setup-ban:(
a tények alapján én is úgy gondolom, hogy ide módban üzemel most a cucc, de szeretek mindenről saját szememmel megbizonyosodni. Azt nem tudod, hogy a win hol írja ki az aktuális üzemmódot?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#13417) kali válasza nif (#13415) üzenetére


kali
legenda

akkor ott már az alap illesztéssel (chipset...stb) is gond van!
a bios csak dos alól frissíthető! nem mindegy, hogy melyik oprendszer alatt melyik bios verzió van fent! már az is probléma lehet, ha vista/win 7 alatt az xp alá kiadott bios verzió van fent, illetve fordítva! mindig az oprendszernek megfelelő bios verzió legyen fent!

petakpa1; a oprendszer által kiírt átviteli infókra nem érdemes támaszkodni, nekem ahci6sata módban megy a rendszer - a bios felületén van állítási lehetőség -, az oprendszer mégsem jelzi ki normálisan az ahci/sata módot!

[ Szerkesztve ]

(#13418) nif válasza kali (#13417) üzenetére


nif
csendes tag

Az eredeti BIOS van meg rajta, ezzel mukodott kb 1,5eve vista volt rajta eddig aztan eltunt a hangja meg egyszer felfutott a vista kb 5 perc alatt aztan mar 30 perc sem volt elegendö neki.
A zöld csik szaladgal es varakozik ha gyozom kivarni akkor betolti az rendszert.
Úgy erzekeli hogy van halozat pedig nnincs benne a vezeték a wireless meg le van tiltva, azt irta hogy 10 megabit halozat felderites es panaszkodik hogy nincs IP server.

Tudtatok, a sugarzas tartosit! Es vilagitasz is tole a sotetben!!!

(#13419) buherka válasza Jozsó (#13370) üzenetére


buherka
addikt

Az a 2 USB jó lesz 3-nak is...mert e-Sata port USB-ként is használható ;)
Egyszer fogtam ilyen noti a kezemben és egyből kiszúrtam :U

(#13389) Wyverine...a GX620 és GX623 tök ugyan úgy néz ki. Külsőleg semmiben nem térnek el egymástól.
A GX620-hoz kapsz egeret+táskát a GX623-hoz nem kapsz semmit. Ez 100%

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#13420) geprombolo


geprombolo
senior tag

Sziasztok! Haver vett egy MSI CX 600-ast, win7 RC-vel van telepítve, valahogy nem találtam sehol a tapipad beállításait. Arra jutottam, hogy fel sincs telepítve a driver, meg a megfelelő progi a beállításhoz. Így olyan érzékeny, hogy kínlódás vele dolgozni. Meg tudja nekem mondani, hogy milyen gyártmányú a tapipad? Remélem Synaptics, az a legelterjedtebb.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#13421) geprombolo válasza geprombolo (#13420) üzenetére


geprombolo
senior tag

Hoppá, elírtam. "Meg tudja nekem valaki mondani?"

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#13422) laja80


laja80
tag

sziasztok!

msi ms6837d notebookhoz keresek drivereket,bluetooth és webcam de nemtalálok sehol.
vki segitsen lécci!

köszi

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#13423) Windows NT


Windows NT
tag

Üdv. Mindenkinek!

Sűrgős megoldásra lenne szükségem, van egy MSI GX600 214HU laptopom melyben Intel T8100 proci dolgozik és tudja a virtualizációs technológiát.

A bibi csak az, hogy a gyártó ezt letíltotta a biosban és ráadásul egy un. "butított" biost rakott rá amiben jóformán semmit nem lehet állítani.

Itt a PH-n már ajánlották a frissítést, de hiába ez sem segít mivel közvetlen hozzá nincs frissítés, de próbáltam és úgy tett mintha lefrissítene de a régi ált vissza.

Úgyhogy rajtam már kifogott, ráadásul elbarmolni sem szeretném és a gariszerviz sem tud többet mint én.

Olyan embert szeretnék találni aki persze nem ingyen de profi módon akár még a mai nap folyamán meg tudná krekkelni, hekkelni tökmindegy csak menjen a virtualizálás a Windows 7-n XP mode kellene de sűrgősen a munkahelyi vacak dos miatt, mivel szeretnék áttérni a 7-re a rendkivül elavult XP helyett.

Segítséget előre is köszönöm.

Ha valaki tud segíteni hívhat a 30 988 2931 mobilon. Sűrgős lenne.

Üdv: Windows NT

Eredeti Windows Valódi Előny!!! Hamis Windows Valódi Hátrány!!!

(#13424) Newyorker


Newyorker
addikt

MSI CX600X-018HU notit akarom megvenni, a kérdésem az, hogy Win XP-t fel tudom rá telepíteni?

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#13425) kali válasza Newyorker (#13424) üzenetére


kali
legenda

kezdem a negatív véleménnyel; a sis chipset miatt nem ajánlott széria!
az xp feltelepíthető rá - ahci/sata kikapcsolós/telepítőbe beintegrálós/telepítéskor külön beadagolós mutatványra esetlegesen szükség lehet!
viszont a gyártói illesztős/alkalmazásos/funkcionális támogatás sem az igazi ezen szériánál az xp esetében!

[ Szerkesztve ]

(#13426) Newyorker


Newyorker
addikt

150ezer maxért milyet érdemes venni, ami ebben az árban a legtöbbet teljesíti és XP-re?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#13427) Wyverine válasza buherka (#13419) üzenetére


Wyverine
csendes tag

Köszi Buherka,
akkor azt hiszem jobban megéri a GX 620-as és olcsóbb is már :)

(#13428) Wyverine válasza buherka (#13419) üzenetére


Wyverine
csendes tag

Köszi Buherka,
akkor azt hiszem jobban megéri a GX 620-as és olcsóbb is már :)

(#13429) Imibácsi


Imibácsi
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Láttam, hogy itt elég sűrűn kell vinni az msi gépeket szervizbe. Nekem is venti problémám lenne a pr210-es notimon. Konkrétan nem kerreg, csak cicereg halkan. Ellenben baromi idegesítő.

A kérdésem az lenne, hogy a csavarokon volt garis matrica amiket már jó régen felszakítottam tisztítás céljából. Ettől még átveszik gariba javításra?

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#13430) kali válasza Imibácsi (#13429) üzenetére


kali
legenda

átveszik, csak esetlegesen fizetni kell majd a javításért, mert így már nem kimonodttan garis a noti...

(#13431) Pret_1G


Pret_1G
csendes tag

Hát parasztmódszer de bejött. Nekem is kerregett erre fogtam egy kis varrógépolajat és nyakon öntöttem a ventit és azóta nincs kerregés. Szépen forog nem melegszik túl szal ....

 MacBook mid-2010 Lion 10.7 - iMac G3 500Mhz - iPad2 16GB Wifi

(#13432) kali válasza Pret_1G (#13431) üzenetére


kali
legenda

az is egy megoldás... :)

(#13433) vranyek


vranyek
aktív tag

Sziasztok!
Egy éves gx600-asomon zörög a ventillátor bekapcsolás után 2-3 percig, nem hangos, nem zavaró, de hallható, és mint már írtam pár perc után abbahagyja...
van valakinek hasonló tapasztalata, illetve tudja mi lehet a megoldás?
lehet kosztól? vagy mindenképp korosodás???

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#13434) deedee


deedee
őstag

tegnap elkészült a gép.... :DDD
meglepően gyorsan... :U
múlt hét kedd délután lett beadva és tegnap már okés is volt...

(#13435) Coolmat válasza vranyek (#13433) üzenetére


Coolmat
őstag

Hinnye, már nálad is :( Hidd el később még jobban fogja csinálni. Nekem is így kezdte, hogy bekapcsolás után csak pár percig, aztán egyre többet és többet, most már csak akkor nem zörög, ha majdnem maxon megy a venti.
Megoldás lehet a fent említett olajozás, de ez sajnos ez sem végleges, kihúzhatod vele még jópár hónapot, aztán újra elő fog jönni. A rendes megoldás a csere. Ezt csak azért nem léptem még meg, mert nem tudom nélkülözni a notebookot, leghamarabb januárban tudom csak beadni. Addig meg elzörög a régivel, addig sem az új kopik ki :)
Kipucolni tényleg nem árt néha. Ha nem akarod felbontani (megsérteni a matricát), akkor próbálkozz porszívóval a venti nyílása körül. Ettől sajnos nem fog megoldódni a zörgés, de nyerhetsz akár 5 fokot is a CPU-GPU hőmérsékletén.

(#13436) Wyverine


Wyverine
csendes tag

Szaisztok!

Valaki tudja, hogy hol lehet venni személyesen Zalman ZM-NC 1000-et Budapesten? cinkota alsón(ilonatelep) kívűl, mert az messze van;)

(#13437) kali válasza Wyverine (#13436) üzenetére


kali
legenda

például; link

(#13438) eami


eami
addikt

Sziasztok!

Én is MSI-vel szemezgetek mostanság, mégpedig egy GX623-at néztem ki. Kicsit visszaolvasva azonban eléggé elbizonytalanodtam. Papíron már szinte túl tökéletes is ilyen árban, de ha tényleg ennyi szívás van vele akkor lehet inkább más után nézek.

GX623-as szériával eddig kinek mi a tapasztalata?

ThinkPadeket is nézegetek, de (persze) ilyen árban nem igazán találtam jót. Sőt a magasabb árkategóriában sincs pl HDMI :(

(amúgy szeretem a thinkpadeket, céges notim egy t400as)

[ Szerkesztve ]

(#13439) Wyverine válasza kali (#13437) üzenetére


Wyverine
csendes tag

Köszi.
ma megvettem, sokkal jobb a gép (gx620)

(#13440) Eazy


Eazy
csendes tag

Hali!

Az MSI MS-163A (GX600, csak nem a lángnyelves, hanem anélküli:)) gépemhez keresnék drivereket, de a hivatalos oldalon csak Vistához vannak, Win7-hez nincsenek, de még csak 64 bites Vista sincs, amit használhatnék a 64 bites Win7-emhez.
Igazából nem nagyon van gondom a Win7 autómatán felrakott drivereivel.
De az XP-n nekem még voltak a wifi és bluetooth bekapcsolásakor felugró kis ikon, hogy tudjam hogy bekapcsoltam, meg a hang és fényerőt is jelezte amikor állítottam. Nemtom melyik driver felelős ezért, de jó lenne felrakni. Valamint ugye most azt sem tudom mikor van bekapcsolva a wifi és a BT, de akárhányszor nyomogatom végig a gombot, BT-m nincs, tehát gondolom annak a drivere sem okés.

Ha valaki tudna segítenek ezek beszerzésében, azt megköszönném!

Üdv.

(#13441) kali válasza Eazy (#13440) üzenetére


kali
legenda

a system control manager alkalamzásra gondolsz!

(#13442) Coolmat válasza Eazy (#13440) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

A kis ikonokat a Kali által is említett System Control Manager tudná megjeleníteni. Csakhogy a drága MSI nem adott ki belőle 64 bites változatot, ezért már Vista64-el sem működött, frissebbet meg nem hajlandók csinálni. Hidd el, nem vesztessz vele sokat, mert minden más működik rendesen. Legegyszerűbben onnan tudod megállapítani, hogy be van-e kapcsolva a BT/Wifi, hogy a ledsor jobb szélső ledjét figyeled: ha zölden világít akkor csak a Wifi, ha kéken akkor csak a Bluetooth, ha vegyesen (mindkettő egyszerre, ilyen bugyikék színűen) akkor mindkettő be van kapcsolva. Hangerőszabályzó ugyanúgy működik, ha a csík kell akkor pedig nyisd meg a windows beépítettjét. Fényerőt ugyanúgy tudod gyorsbillentyűvel ill. a windows energiagazdálkodásnál állítani. Bluetooth drivert eleve ismer a Win7, csak hagyni kell, hogy felrakja az összes illesztőjét (magyarul ne nyomkodd tovább, ha bekapcsoltad a bluetoothot, várd meg amíg mindent feltesz). Ha mégsem lenne jó az alap windowsos driver akkor innen letöltheted a legújabb gyártóit. Ja és megelőzvén a kérdést, a webkamerát is fel kell tudni ismernie kapásból a Win7-nek.

(#13443) Eazy válasza Coolmat (#13442) üzenetére


Eazy
csendes tag

Köszi a segítséget!
Valóban én voltam figyelmetlen a ledek tényleg jelzik!
Viszont az a poén, hogy most vettem észre, hogy ugyen elvileg a bekapcs gomb melletti volt eredetileg ami változtatgatta, de a Win7-el átrakta a szélsőre, szóval én voltam a hülye hogy nem próbáltam ki.
A webkam működik.

Mégegyszer köszi mindkettőtöknek!

(#13444) Zoli0830


Zoli0830
csendes tag

Sziasztok! Laptop vásárlás előtt állok, ezen gondolkodom, MSI VR630X-236HU 130e

[link]

Valakinek van véleménye róla, esetleg tapasztalat?
Válaszokat előre is köszi :D

(#13445) Boond válasza buherka (#13419) üzenetére


Boond
addikt

ÉS hogy? sima usb-t tudok csatlakoztatni vgay kell rá spec kábel?

(#13446) gfefe


gfefe
őstag

üdv mindenkinek. lenne egy fontos és sűrgős kérdésem.

van egy MSI EX630X-018 laposom benne egy integrált 9100+9300gs kari.... lecserélném a 9300gs-t egy 8600gt re, de érdekelne, hogy vajon ha a 9100+8600gt lesz a gépemben akkor is le tudom majd kapcsolni a 8600 ast mint most a 9300ast.

Előre is köszi mindenkinek.

Tényleg sűrgős és fontos lenne. :U :R

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#13447) Coolmat válasza gfefe (#13446) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

A HybridPower-t csak a 9000-es széria és annál újabbak támogatják ([link]), ezért sajnos nem tudod majd lekapcsolni a 8600-ast, ha ilyen terveid vannak, akkor próbáld meg inkább a 9600M GT-t (szigorúan GDDR3-as RAM-al szereltet). Egyébként is sok buktatója van a dolognak: MXM foglalatos-e a dedikált kártyád (abból sem mindegy, hogy melyik MXM szabvány), vagy az alaplapra van "hegesztve" az is? Ha MXM-es, és ki tudod cserélni fizikailag, akkor támogatja-e a notid BIOS-a a kártyát, esetleg csak 2D üzemmódban megy majd? Tud-e elég kakaót biztosítani a tápod a megnövekedett étvágyú gépnek?
Szóval mielőtt megvennéd a kártyát, mindenképpen próbáld ki előtte, rendesen működik-e minden szempontból, hogy aztán ne a vásárlás után derüljön ki, hogy kidobott pénz volt.

(#13448) gfefe válasza Coolmat (#13447) üzenetére


gfefe
őstag

huha.... pedig reménykedtem,h ogy le fogom tudni kapcsolni...

a kari kivehető... itt is van már az asztalomon... :DDD
Ma jönne érte a gyerek , hogy megvenné, de ez igy necces.... pláne, hogy egy 8600gt-t akarok ami ezek szerint fox, hogy nem kapcsolható le...

minden esetre vajon menne benne? foglalat tökéletes.... csak vajon felismerné a gép.... vagy csak az integrált 9100 menne... vagy netán csak a 8600..... vmi pontos infód nincs ezzel kapcsolatban.

Segítséged pedig nagyon köszönöm.

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#13449) Coolmat válasza gfefe (#13448) üzenetére


Coolmat
őstag

Elvileg a 9300-as és a 8600-as is MXM2-es foglalatú, vagyis fizikailag bele tudod tenni. Hogy elindul-e, az más kérdés, elég valószínű, hogy meg se fog nyikkani. Ha mégis, akkor csak az egyik fog üzemelni (esetleg mindkettő úgy, hogy az egyik a laptop monitorjára, a másik pedig külső monitorra küldi a képet, bár ez elég extrém felállás lenne :) ), ha szerencséd van akkor a 8600, ha nem, akkor meg csak az integrált szutyok. Előre megjósolni lehetetlen, melyik eset jön be, ezért azt javaslom, hogy ne adj túl a 9300-ason addig, amíg ki nem próbáltad az újat, mert még a végén kártya nélkül maradsz (ill. az alaplapi vackod lesz csak meg). A másik javaslatom pedig az, hogy 8600 helyett keress inkább 9500 vagy 9600-ast (mindkettő MXM2-es tudtommal). Kicsivel nagyobb a teljesítményük (feltéve hogy GDDR3-as RAM-al szereltek, ezt hangsúlyozom megint, mert nagyon fontos!), és le lehet őket kapcsolni. Esetleg az alaplapod is jobban szeretné a 9-es szériájú kártyát mint a nyolcasat.

(#13450) gfefe válasza Coolmat (#13449) üzenetére


gfefe
őstag

9500 ast eddig nem láttam sehol...
9600 akadna, de annak borsosabb az ára is, de majd meglátom,hogy mi van :)

köszönöm a kimerítő válaszadást és segítséget..
Sajnálom a dolgot mert így a 8600gt sztornózva lesz.... :U

DOWNLOAD ██████████████ 105%

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.