Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok

Hozzászólások

(#13251) iammclovin válasza gyikica (#13249) üzenetére


iammclovin
csendes tag

írj egy emailt a szerviz.msi@albacomp.hu címre a géped és a saját adataiddal, és majd visszaválaszolnak Neked :) amúgy volt bontási engedélyed a gépre? mert akkor veszett a garancia ha a matricák sérültek a noti alján

(#13252) ProdyG válasza ziggi_zug (#13250) üzenetére


ProdyG
senior tag

csak annyi van, hogy S/PDIF kimenet. de a felhasználói kézikönyvben azt írja, hogy optikai kábelt kössek bele, a koaxxal kipróbáltam és nem megy....
egyébként ha jól működik ez a S/PDIF, akkor minden hangot kiküld digitálisan jól?
kezdve a windows hangoktól mindent? tehát mindent fogok hallani, amit eddig hallottam? :)

(#13253) gyikica válasza iammclovin (#13251) üzenetére


gyikica
csendes tag

Igen a garanciát elvesztettem , mert procit és vga-t is kicseréltem benne meg átpasztáztam.
Megpróbálok írni a címre amit adtál de félek 4 csavar nem biznisz nekik.
Nincs olyan üzlet ahol ilyen pici műszerész csavarokat kapni?

(#13254) ProdyG válasza gyikica (#13253) üzenetére


ProdyG
senior tag

nekem is ilyan laptopom van, a vga-t hogy cserélted ki benne?

(#13255) ProdyG


ProdyG
senior tag

felraktam az msi ex620-amra a Win7-et, de jónéhány gomb nem működik. pl ECO.
ez ellen lehet vmit tenni, vagy csak vistával fog menni minden normálisan? köszi

(#13256) Rellind


Rellind
senior tag

Ha valakinek kellene RAM!!! M673asomba volt...Eladó..

(#13257) gyikica válasza ProdyG (#13254) üzenetére


gyikica
csendes tag

Zsocánál lehet [link] venni mindenféle vga-t meg procikat.Én is tőle vettem mindkettőt.Az EX620X mxm 2-es foglalatú így elég könnyű cserélni őket.

[ Szerkesztve ]

(#13258) ProdyG válasza gyikica (#13257) üzenetére


ProdyG
senior tag

és milyen milyen vga-t vettél a HD3470 helyett? jobb lett a játékbeli teljesítmény?
3dmark06 esetleg? :)

(#13259) Infranyuszi válasza ProdyG (#13255) üzenetére


Infranyuszi
tag

ex620as a géped vagy gx620??
mert ha gx620 és nem mennek rajjta a gombok,akkor én nem rakok rá win7et, haeccersohase visszakapom

(#13260) gyikica válasza ProdyG (#13258) üzenetére


gyikica
csendes tag

Én egy QuadroFX770M-et vettem és most a 3dmark06 vista64-el 5863-at mutat.
Persze , hogy sokkal jobban mennek a játékok.De a procit is lecseréltem egy P9500-ra.

(#13261) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Mától csatlakoztam hozzátok,egy VR630X laptoppal.Remélem nem volt rossz döntés,de az biztos ár/tudás arányban ez a gép a legjobb amit kapni lehetett 0 % thm mellett.
Win7 64 bit lesz rajta és Ubuntu mellé,hogy ne legyenek problémáim :)

(#13262) ProdyG válasza Infranyuszi (#13259) üzenetére


ProdyG
senior tag

EX620-am van, de biztos lesz driver rövid időn belül, legalábbis remélem :)

(#13263) ProdyG válasza gyikica (#13260) üzenetére


ProdyG
senior tag

hú az nagyon durva, ezt nem gondoltam volna.
elárulod priviben, hogy mennyibe került ez neked? a proci+vga..... :R

(#13264) grabber válasza grabber (#13261) üzenetére


grabber
addikt

Azzal mit lehet csinálni ha filmnézés és adat másolással 1 óra alatt lemerítettem a gépet teljesen.Win 7 gazdaságos,nem is a recomended mód és legkisebb fényerő :O
Ma vettem 3 napos garanciával még tudok variálni.

[ Szerkesztve ]

(#13265) kali válasza grabber (#13264) üzenetére


kali
legenda

az akkumulátor a teljes kapacitását 3 - 4 feltöltés után éri el!
az első feltöltés lehetőség szerint a noti kikapcsolt állapotában kell - kellett volna -, hogy történjen, és ilyenkor érdemes kicsit tovább tölteni, mint amikor azt jelzi, hogy az akkumulátor feltöltött állapotban van!
amúgy konkrétan melyik noti? amd powernow bekapcsolva?
de sokkal többet ne várj ettől a szériától, egy 2 órás filmet már nagyon necces végignézni vele, sőt...

[ Szerkesztve ]

(#13266) grabber válasza kali (#13265) üzenetére


grabber
addikt

Hát a kikapcsolt állapotban tuti nem volt.Bekapcsoltam feltöltöttem max-ra +2-3 órát még töltöttem majd megnéztem meddig bírja nélküle.
Most memtest megy és közben töltöm az akksit.Azt hittem már az IOnos akksikat nem kell bajlódni+már fel volt töltve az akksi kb úgy kaptam meg :F
Nem raktam még fal a powernow-ot,mert visszaolvasva állítólag nem használ.

Nekem az a lényeg,hogy 2,5-3 órát bírjon netezéssel.MErt filmet már nem nagyon néznék olyan helyen ahol nincs energia ellátás.

Akksit cserélni vagy plusz akksi meg drága gondolom?

(#13267) kali válasza grabber (#13266) üzenetére


kali
legenda

xp alá kell az amd powernow driver, vista vagy win 7 alá már nem! viszont a bios adott beállításában minden oprendszer esetében legyen megfelelően beállítva a powernow funkció!
az általad történő első feltöltés számít - attól függetlenül, hogy gyári feltöltéssel kaptad, hiszen nem szállítják/tárolják teljesen lemerített/feltöltetlen állapotban -, még li-ion és li-pol akkumulátorok esetében is!
net mellett 2 óra kisajtolható belőle, de 3 óra semmi esetre sem... mondom ezt úgy, hogy nem árultad el, hogy melyik típus?!?! milyen proci van benne?

[ Szerkesztve ]

(#13268) grabber válasza kali (#13267) üzenetére


grabber
addikt

35W TDP X2 QL 62 :( + NVIDIA 9100M Dual Core-t nem akartam és integrált Inteles vga-t sem,a többi gép meg ehhez képest keveset tudott

Biosban akkor mit kell beállítani?Akksival most mi legyen,memtest megy és töltöm közben.Kapcsoljam ki és töltsem.

Azt hogy lehet megcsinálni,hogy lehajtom a monitort akkor nem kikapcsol a gép hanem csak a képernyőt kapcsolja le?VAgy ez mindig így volt?

[ Szerkesztve ]

(#13269) kali válasza grabber (#13268) üzenetére


kali
legenda

powernow -> enabled
a töltés már mindegy, hagyhatod tovább futni a memória ellenőrzését.
ha win 7 van fent - korábban azt említetted -, akkor;
vezérlőpult -> rendszer és biztonság -> energiagazdálkodási lehetőségek -> (bal felül) a főkapcsoló funkciójának megadása!
a használt energiagazdálkodási séma speciális beállításában a proci beállításánál a minimum 5% legyen (a teljesítménycentrikus séma kivételével alapban annyi is!)

(#13270) eye4eye


eye4eye
csendes tag

Sziasztok!
Juliusban vettem egy MSI ex623x-080 -s laptopot. Elinte minden rendeben volt, windows vistám van rajta. Viszont egy ideje kezdem észrevenni hogy a játék amivel játszom egyre jobban szaggat. Minden beállitás ugyanaz, ujratelepitettem a játékot is. Emelett a gép egyre hangosabb, már aztis mondhatnám rá hogy nagyon hangos :( a gép egyre hangosabb, a teljesitmény pedig romlik. Gondoltam arra hogy a cooler lett poros vagy piszkos ezért bemelexik ezért lekorlátozza a gépem müködését. Már olyan is elöfordul hogy a filmek is elkezdenek laggolni :( 2év teljes körü garanciám van rá szoval a manuális tisztitás kivan csukva :S Ti mire gondoltok milehet a baja? és ha ez a baja akkor mit tehetek hogy neveszitsem el a garit?
Válaszotokat elöre is köszönöm :)

(#13271) iammclovin válasza eye4eye (#13270) üzenetére


iammclovin
csendes tag

Szerintem ki kell cserélni a ventit, küld szervizbe a gépet

(#13272) kali válasza eye4eye (#13270) üzenetére


kali
legenda

azért csak próbáld meg házilag - szétszedés nélkül - kifúvatni és/vagy kiporszívózni, hátha csak elkoszolódott a venti/légjárat!

(#13273) varsam válasza eye4eye (#13270) üzenetére


varsam
őstag

Nézd meg, hogy le tudod-e szedni a géped hátulján valamelyik takaróelemet, anélkül a garis matricákat megsértenéd, ha igen, akkor szedd le és jól fújd és porszívózd ki a port.
Ha nem tudod leszedni, akkor is próbáld ezt, így is sok portól meg lehet szabadítani a gépet. Ha ezek után sem csöndesedik, akkor valszeg szerviz.

Csak érdekességképp írom, hogy kicseréltem az EX600 ban lévő T5450 procimat egy T7500-ra :) Minden tök simán ment, egyszerű mint az ágyba.... :D

(#13274) Stereopheis


Stereopheis
tag

Esetleg ezekre valaki...? :U

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#13275) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Sziasztok!

Van egy EX600X-es notebook-om XP Pro SP3-val, az a problémám, hogy a videókártya (8400M G) nem veszi vissza az órajeleket, hanem mindig 400/800/800-on pörög. Ez mitől lehet?

"War does not determine who is right - only who is left."

(#13276) haxxika


haxxika
senior tag

Szevasztok. Lenne egy olyan kèrdèsem, van nekem az ex600am, alap hogy csapàgyas venti. Mennyibe van kb. egy ilyen venti szervize? Most jàrt le a gar ès eddig nem tudtam nèlkuloyni a gèpet viszont mostmàr lehetne. Tehàt ha van olyan koyuletek aki mar jarta ezt az utat, irjon pls, koszi :D

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#13277) enerdzsájzer


enerdzsájzer
tag

Nem boldogulok.Gx600 vebkamera gondom van.msn közben állandóan kifagy és azt írja ki, hogy az eszköz gyorsabb működésre képes, ha gyorsabb usb-be dugom merthogy most csak usb 1-esbe van dugva. :W Próbáltam drájvert frissíteni de helyzet változatlan.
Valami ötlet valakinek?Vagy valami gigamega drájver xp alá?

(#13278) varsam válasza haxxika (#13276) üzenetére


varsam
őstag

Én ma szedtem szét a gépem procicsere miatt, és mivel már szét volt kapva, így a ventit is kiszedtem és megtisztítottam. A komoly méretét elnézve, ha 1000ft-nál többet kérnek érte, de inkább 500, akkor már az is sok. Egyébként sztem jobban jársz, ha te magad cseréled ki, sokkal hamarabb megvan. Kb fél órát szerelgettem - szétszedés, tisztítás, proci ki-be, pasztázás mindent és összeszerelés - mindezt szépen nyugodtan. Sztem csak rendeld meg a ventit és te cseréld ki, egyáltalán nem nagy kaland, ha már nem garanciális a dolog. Ha esetleg kell kis segítség, akkor írj.
Az enyém is volt már cserélve, igaz még garanciálisan, akkor egy hónapot töltött szervizbe.

[ Szerkesztve ]

(#13279) hedzs


hedzs
csendes tag

Sziasztok,

Egy érdekes problémában kérném a segítségeteket. Van egy MSI m677 notim és mivel alapból 100 gigás hddt kapott a kicsike lassan ideje volt már lecserélni. Vettem egy Western Digital Scorpio Black 320 gigás 7200 rpmes vinyót, hazaérve boldogan kikaptam a 100as fujit, beleraktam a gépbe az újat, belöktem egy xp telepítő cd-t a dvd meghajtóba és vártam, hogy belakhassam az új szerzeményemet. Igenám, csak a bootképernyő után nem történt semmi, csak fekete képernyő :( Megnéztem a BIOSt, ott elvileg minden rendben volt, felismerte az új HDD-t és minden tulajdonságát, látta a dvd meghajtót is. Felötlött bennem, hogy lehet az xp cd a szar, gyorsan visszaraktam a régi vinyót, azzal viszont teljesen jól működött, a bootképernyő után fogadott a rendes szöveg ("ha cdről szeretne bootolni nyomjon meg egy gombot blablabla")...

Szóval teljesen tanácstalan vagyok, remélem van valakinek valamilyen ötlete erre a problémára, előre is köszönöm a segítséget.

h.

(#13280) makro


makro
aktív tag

Sziasztok,

eladóvá vált a kis MSI notim
1 éves, tökéletes állapotban
link itt

(#13281) kali válasza varsam (#13278) üzenetére


kali
legenda

pedig nem 500 vagy 1000 forint az (nem mindig a méret a lényeg, sőt...), pláne nem, ha szervizben történik a csere, és rászámolnak még 1 - 2 óra munkadíjat is...
de ha tudsz 1000 ftért szereni olyan ventit, akkor én vevő lennék nagyobb tételre is! :K

(#13282) varsam válasza kali (#13281) üzenetére


varsam
őstag

Én csak magára a ventire gondoltam, h nem lehet egy drága darab. A munkaköltség az persze sokkal több, de mondtam hogy könnyen be lehet szerelni. Sztem ha felhívja a szervizt, biztos tudnak szerezni egy ventit.

(#13283) enerdzsájzer válasza enerdzsájzer (#13277) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Na.Úgy tűnik lesz dolgom a szervizzel nekem is.Ha a kijelző ki van nyitva, hiába nyomom a kamera gombját semmi.Ha a kamera be van kapcsolva és csukom le a kijelzőt akkor csipog hogy eszköz kapcsolódva, meg hogy az eszköz gyorsabb működésre is képes.Ha nyitom a fedelet akkor eszköz eltávolítva és eltűnik a kamera az eszközök közül.Arra tippelek hogy megtört a madzag ami a kamerához megy.

(#13284) eye4eye válasza varsam (#13273) üzenetére


eye4eye
csendes tag

Bocsi , hogy tegnap nemvoltam, de nemigen voltma itthon sokat. Ma reggel kiporszivoztam a drágát, ki is jött egy nagyobbocska szöszi a coolerböl. Hajszállal jobb lett, de még igyis fennáll a probléma. tehát jobb lett, nem jo :S

(#13285) enerdzsájzer válasza enerdzsájzer (#13283) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Most már egyáltalán nem működik. :W :W :W :O :O :O :O :O

(#13286) vranyek


vranyek
aktív tag

van értelme lecserélni 8600Gt-hez a 190.62 driver-re a 190.56-ot??

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#13287) Csabee. válasza vranyek (#13286) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ha játszol akkor igen! De ez hogy kerül ide az MSI WIND topicba?

Üdv: Csabee.

(#13288) vranyek válasza Csabee. (#13287) üzenetére


vranyek
aktív tag

köszönöm szépen, és elnézést az off-ért! :)
egyébként ez nem wind-es topic,hanem simán MSI notiké, a WIND-es az külön van :K

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#13289) Csabee. válasza vranyek (#13288) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Igen azt meg én néztem be:, de sebaj, lényegében a friss vga drivert fellehet rakni nyugodtan!

Üdv: Csabee.

(#13290) Stereopheis


Stereopheis
tag

Üdv!

teljeskörű technikai infót szeretnék az MSI GX600-ról.
paraméterek, msi logó pontos helye a széleitől, ilyenek.
tudnátok valami linket adni?
hivatalos honlapon nem találtam hasonlót :/

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#13291) iammclovin válasza Stereopheis (#13290) üzenetére


iammclovin
csendes tag

Fedlapot cseréltek a szervizben? vagy miért pont a logó pontos helyére vagy kiváncsi ? :D

(#13292) kali válasza Stereopheis (#13290) üzenetére


kali
legenda

matrica vagy ilyesmi miatt kérdezed?

(#13293) krystman


krystman
őstag

Én kb.1hónapja hoztam vissza a szervizből a VR-610-es laptopomat, venti cserével, mert már kibírhatatlan volt. Most 1hónap után megint olyan, hogy nagyon halkan mintha megint berregne a venti. Nem idegesítő, csak ha nagyon odafigyelek rá. És rettentő halkan hallani. Most, akkor megint kezdi a venti a zúgását, vagy várhatom, hogy megint beadja a kulcsot? Nekem 2hetet volt először oda a gép. Ja, és érdekes, mert venti hibával vittem be a gépet a szervizbe, és az egész kijelzőt a fedlappal együtt kicserélték. Pedig annak semmi baja nem volt. Ilyet miért csinálnak?

[ Szerkesztve ]

(#13294) Stereopheis válasza kali (#13292) üzenetére


Stereopheis
tag

jah, matricám lesz, de nem bízom annyira a vonalzóban, hivatalos paramétereknek jobban örülnék :)

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#13295) kali válasza Stereopheis (#13294) üzenetére


kali
legenda

hát, az msi logó helyét illetően bízz inkább magadban (és a vonalzódban)... ;)

(#13296) Csabee. válasza Stereopheis (#13294) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Hol csináltatod? Van ahol ki is vágják neked, mert nekik megvannak a típusokhoz a pontos paraméterek! Legalábbis ahol én csináltattam!

Üdv: Csabee.

(#13297) lazlo8


lazlo8
tag

http://homar.blog.hu/2009/09/11/fel_eve_javit_egy_msi_laptopot_az_albacomp

(#13298) kali válasza lazlo8 (#13297) üzenetére


kali
legenda

csak a téma címe helytelen... :U
és illene megtanulni linkelni is... (súgó)

[ Szerkesztve ]

(#13299) lazlo8


lazlo8
tag

bocs azthittem jo helyre írtam.. msi notebook topic nem? vagymiahiba?

(#13300) kali válasza lazlo8 (#13299) üzenetére


kali
legenda

igen, ez az msi notebook topic! na mindegy, hoszzú... :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.