Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) IxSzDé


IxSzDé
csendes tag

Helló all!
Azt szeretném megkérdezni, hogy ez az összeállitás is tuti lenne???

MSI K9N Ultra-2F
AMD Athlon64 X2 4600 2x512kb AM2
1GB/800MHz DDR-II Kingmax PC2-6400
Sapphire Radeon X1950PRO 256M GDDR3 PCI-E DUAL DVI-I

Szerintetek ez igy korrekt lenne???

by.: BraziŁ <--

(#202) Peti20 válasza IxSzDé (#201) üzenetére


Peti20
tag

Állítólag ha 2 memória modul van egymás mellett és dualban mennek tehát 2*512 akkor az gyorsabb, mint 1 giga...

:)

(#203) Salvatore válasza IxSzDé (#201) üzenetére


Salvatore
tag

Jah korrekt, nyugodtan megveheted.
Jó a ram egybe a későbbiekre nézve. Dual channel játékok alatt alig számít.

A pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta...

(#204) Peti20


Peti20
tag

Valai a #198-asomra???

:)

(#205) IxSzDé válasza Salvatore (#203) üzenetére


IxSzDé
csendes tag

Köcce!

by.: BraziŁ <--

(#206) Kaics válasza Peti20 (#199) üzenetére


Kaics
tag

Bocs, de ha nem nézek be akkor tuti hogy írtok, ha benézek akkor meg kihalt minden.

Stabilan megy most már egy jóideje, minden nap reggeltől estig. 800-as RAM-jaim legalább használatban vannak. Bár terhelés nélkül a C'n'C-nek köszönhetően átvált automatikusan 1200 MHz-re.

A chipset nálam is tűzforró. Nem kell megfogni. Ártani nem árthat egy rendes hűtő, de szerintem felesleges - főleg ha van légmozgás.

Ha úgy érzed, akkor a RAM-okra is rakhatsz valamit. (Revoltec-nél olcsóbbat is kapsz.) Én úgy vagyok vele, hogy vagy van rajta gyárilag, vagy nem lesz rajta, mert nem akarom megkarcolni.

(#198) Szerintem egyszerűen nem működik az a csati. Még nem is figyeltem hogy 3 van. :)

(#207) Peti20 válasza Kaics (#206) üzenetére


Peti20
tag

Működik az mostmár, csak mondom egy ideig nem pörög aztán meg elkezd, gondolom ez a hőszabályzás, de csak az a 3-tűs csati :F :F
És kösszi a válaszokat... :D

[Szerkesztve]

:)

(#208) Peti20


Peti20
tag

Sziasztok!! Lenne egy BIOS-os kérdésem ehhez a laphoz..... A következő helyeken mit tudok állítani???
H/W MONITOR--------> CPUFAN1 MODE SETTING-------> THERMAL CRUISE, vagy STEP SMART FAN...

A következő homály, ugyanígy a H/W MONITORON belül van, két opciója van, enabled, disabled... és CHASSIS INTRUSION a neve......
------> ez nálam azt jelenti, hogy bele enterezünk.... :D :D
Előre is köszi... :R

:)

(#209) Kaics válasza Peti20 (#208) üzenetére


Kaics
tag

CPUFAN1 Mode Setting:

''Step Smart Fan'' - Itt beállíthatod, hogy a különböző hőmérsékletek függvényében, milyen léptékben növelje a rendszer a CPU hűtő sebességét - ''step''.

''Thermal Cruise'' - A rendszer automatikusan irányítja a CPU hűtő sebességét, az aktuális hőmérséklet függvényében, egy adott intervallumon belül tartva a hőmérsékletet. Benne van a nevében: ''thermal''.

Chassis Intrusion: Ez elvileg jelzi, ha a számítógép burkolatába behatolás történt. Ha jól tudom, van hozzá érintkező az alaplapon. Hacsak nem egy cégnél, vagy a nemzetbiztonságnál van a gép, nem tulajdonítanék neki nagy jelentőséget. ;]

(#210) Peti20 válasza Kaics (#209) üzenetére


Peti20
tag

köcce

:)

(#211) Lámék


Lámék
csendes tag

A chipset hűtőjét le lehet cserélni komolyabb barkácsolás nélkül (valami boltban megvehető megoldásra, pl zalman hűtőre), vagy a lyukak annyira rosszul vannak elhelyezve, hogy erre semmi esély? :F

-Kezdünk kicsit neheztelni! -Kezdünk bizony!

(#212) Kaics válasza Lámék (#211) üzenetére


Kaics
tag

Tutira ki lehet cserélni, de ahhoz előbb meg kell venni és meg kell nézni, hogy milyen jó rá! ;]

(#213) Dassler


Dassler
őstag

Az integrált hangkariját használja valaki? Esetleges vélemény?

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#214) Kaics válasza Dassler (#213) üzenetére


Kaics
tag

Kezdetektől fogva az integrált hangkarit használom. Szükségtelennek tartom külön hangkártya használatát.

(#215) muveszur


muveszur
addikt

Hello! van egy ilyen lapom+ 8800gts 320+ x2 4800+ brsibane és az a gondom, hogy ha elinditok egy játékot, leáll a rendszer. 550w chieftec táp van benne amugy. nos van valakinek valami ötlete? a 3dmark teszt vga része simán lefutott, de a cpu-nál lekapcsolt a rendszer... az alaplapi érzékelők szerint 104 fokos volt a 1. cpu mag. (ez lehetetlen, akkor már rég elfüstölt volna). ezenkivűl 55 fokos az alaplap. szerintem ez sok. Lenne valakinek ötlete??? HELP plíz , F1,F1!!!

(#216) drk88


drk88
senior tag

Helo

csak azért irok mert most veszek egy ilyen lapocskat és van 2 ides cuccom 1 dvd irom meg egy vinyom ezt a kettőt ugy még rábirom kötni? :S

(#217) Kaics válasza muveszur (#215) üzenetére


Kaics
tag

Kettőt és könnyebbet! BIOS refresh. Ha az sem segít, akkor lehet próbálgatni más gépben az alkatrészeket. Legrosszabb esetben lapcsere.

drk88: Elvileg pont 2 darab IDE drive-ot tud kezelni. :U

(#218) muveszur válasza Kaics (#217) üzenetére


muveszur
addikt

Hello! Lapcsere lesz! de ez számomra a legjobb eset :DDD .Köszi!

(#219) cl.aci


cl.aci
aktív tag

Sziasztok.
Érdeklődnék vkinek van tapasztalata arctik cooling freezer 64 pro hütővel?
elfér alapon, és a hőfokmérés normálisan működik, mert nálam néha elszált értékeket mutat az alplapi hőfokra :Y Néha melegebb mint a proci :(

[Szerkesztve]

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#220) mgoogyi


mgoogyi
senior tag

Hali!

Elég felemás tapasztalatok vannak a lapról, mindenkinek megoldódtak vele a gondjai,
vagy van aki meggyőződött róla, hogy szar?

(#221) mgoogyi


mgoogyi
senior tag

Volt aki cserélt chipset hűtést?

Meg ezen hogy vannak a chipsetek elhelyezve, az a böhöm nagy borda lefedi az északit meg a délit is? Mert minden alaplapon, amit eddig láttam, azon simán kiszúrom itt a déli amott meg az északi.

(#222) Dassler válasza mgoogyi (#221) üzenetére


Dassler
őstag

Az AMD-s lapokon nincs klasszik értelemen ven északi és déli híd, egy chip van rajta. Amúgy elég forró, de 40-es ventit rá lehet pakolászni. Én nem raktam rá semmit, így csak annyi hátránya volt, hogy vagy kétszer is megégette az újjam :) ha jól szellőzik a z egész konfig, akkor elvan.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#223) Dassler


Dassler
őstag

Amúgy fel lett pattintva az 1.6-os BIOS, meg újra összarakva az egész gép. Állítólag emgszűntek a RAM gondjai, 7en hozom haza.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#224) mgoogyi válasza Dassler (#222) üzenetére


mgoogyi
senior tag

40 mm-es ventit rá lehet rakni a gyári hűtőbordára?

(#225) Dassler válasza mgoogyi (#224) üzenetére


Dassler
őstag

Igen, rá lehet operálni.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#226) mgoogyi válasza Dassler (#225) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Hát majd akkor megteszem :)) , bár azóta beszereztem egy k9n platinumot, de hát
annak is ugyanez a gondja. Bár még egyenlőre nincs meg minden alkatrész :O

(#227) Kaics válasza Dassler (#223) üzenetére


Kaics
tag

Még sohasem frissítettem semmit rajta, pedig már a második pár RAM van benne. Nagyon kifogtam. ;]

(#228) Dassler válasza Kaics (#227) üzenetére


Dassler
őstag

Kezdők szerencséje :P Én a Pentium 100-asom utáni összes lappal szívok egyet mindig.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#229) Csitti


Csitti
csendes tag

Segítségeteket kérném! A mai nap beletettem 4x1GB-os 800MHz-es Kingmax memóriákat, de a gép csak 3,25GB-ot ismert fel belőle. Kipróbáltam a modulokat egyesével, párosával, hármasával, a megfelelő értékeket (1GB, 2GB, 3GB) mutatta a gép, de ahogy újra betettem egyszerre mind a 4-et, újra csak 3,25GB-ot kezelt a 4GB-ból. Segítségeteket előre is köszönöm!

(#230) Kaics válasza Csitti (#229) üzenetére


Kaics
tag

BIOS refresh v. lapcsere. :U

(#231) mgoogyi válasza Csitti (#229) üzenetére


mgoogyi
senior tag

A k9n platinum leírásában is benne van, hogy csak 3,xx + giga memóriát mutat, hogy ha ilyen sokat raksz bele. Igazából nem mutatja a 4 gigát... Viszont azt nem tudom, hogy ennek ellenére kihasználja-e...
Én eladnám az egyiket belőle, szerintem felesleges. Bár nem tom, mire használod.

(#232) Kevin84


Kevin84
csendes tag

Sziasztok.

Nos velem is előfordult mivel a cégnél több mint 10 ilyen lapot használunk. Megoldás: 1.6-os BIOS. Ha felraktad van valami Memory Hole nevű sor a BIOS-ban ha azt bekapcsolod (bár nem tudom miért kell mert régen ez a kapcsoló 15MB felett tiltott minden nemóriát) akkor a lapod induláskor kiírja a 4gb-ot de a windows már csak 3,25-öt fog prezentálni XP alatt. Pár gépen Vista Business 32-bit van ott is 3337MB a jelzett memória mennyiség. Odáig még nem jutottam el, hogy windows hiba-e és egyébbként használja, vagy tudomást sem vesz a többiről. Állítólag (ez nem személyes tapasztalat) 64-bites oprendszernél már mennie kell 4gb ramnak is akadásmentesen.

[Szerkesztve]

''Vén kúrva vagyok már a szakmában!''

(#233) Kaics válasza Kevin84 (#232) üzenetére


Kaics
tag

Na, mit mondtam?! ;]

(#234) Csitti válasza Kevin84 (#232) üzenetére


Csitti
csendes tag

Bekapcsoltam a Memory Hole-t a BIOS-ban, és most már látja az alaplap a 4GB RAM-ot. Ezek után elképzelhetőnek tartom, hogy az XP nem bírkózik meg ennyi memóriával.

(#235) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Ma rászereltem egy kis ventit a bordára, hosszú távon jobb így. Így már nem lehet érezni, hogy forró lenne. [link]

(#236) Kaics válasza .:Kristian:. (#235) üzenetére


Kaics
tag

Ugye, nem is olyan nehéz felrakni a meglévő bordára egy ventit! :C

(#237) .:Kristian:. válasza Kaics (#236) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

meglepően könnyű volt :C

(#238) Dassler


Dassler
őstag

Na valahogy megoldódott a memória gondom. Segítséggel. BIOS fresh, RAM ki-be és már működött is. ...elenben a 8800-as keresz lelóg a lapról, meg áthalad az nb hűtő felett is, szal nemtom, mennyire lesz jó/rossz hatással az amúgyis forrófejű bordára...Amúgy nem teljesen ide tartozik, de ha már így benne vagyok a pötyögésben házat kell cserélnem, mert a vga ütközik a vinyókkal :)) (Antec SLK3000B)

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#239) mgoogyi


mgoogyi
senior tag

Üdv!

Nekem egy k9n paltinumom van, és a következő a kérdésem:
Van egy ún pw2, meg egy pw3 12V-os dugasz.
Az egyik a szokásos procinak való extra dugasz, négyzet elrendezésű, a másik meg ugyanolyan, mint ami a táp 12V-os ágaihoz kell. Ez utóbbi mire való?

A másik gondom pedig az, hogy - 44 fokosnak mutatja a procimat. :F Ez mitől lehet?

Üdv, Googyi

(#240) DeejayJOHNY


DeejayJOHNY
csendes tag

Hali! Nekem kb. 3 hónapja van K9N-Neo F nevű alaplapom.Semmi gond nincs vele,tökéletesen működik.A-Data Vitesta RAM-okkal használom (2x512MB 533 MHz @ 665 MHz),egy 3000+-os AMD Athlon64-gyel (ami @3500+ :) (Tehát egy kis szoftveres tuning is került a rendszerbe... :D )
Na szóval a Legújabb Everestben ezeket az eredményeket hozza:

Memória olvasás: 7057 MB/mp (3.hely) ;)
Memória írás: 6287 MB/mp (1.hely) :R :Y :C
Memória másolás: 6118 MB/mp (1.hely) :R :Y :C
Memória késleltetés: 57.7 ns (4.hely) :)

Szerintem a MSI-K9N-Neo F a király a középkategóriában (Bár lehet hogy a drága RAM-jaim dobnak rajta ennyit...) :DD Üdv.: DeejayJOHNY : . :DD

(#241) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Hali Mindenki!

Haverom vett egy ilyen deszkát A64 X2 3600+-os cpu-val, de amint indul a gép valami ilyen üzit ír ki:

''Warning: Unknow Processor Revision
The processor installed in your system are of an unknow revision...''

És innen csak az F1-el tudok tovább lépni, ja és a BIOS sem ismeri fel a cpu-t.
Szerintetek mit kéne csináljunk? :F

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#242) Kaics válasza Dr. Romano (#241) üzenetére


Kaics
tag

Még mindig BIOS refresh! :o

mgoogyi: A hosszúkás elrendezésű csatolóba egy hosszúkás dugasz megy. :D Extra powa' a lapnak.

Azért mutatja, hogy 44 fokos a procid, mert annyi. :)

[Szerkesztve]

(#243) Dr. Romano válasza Kaics (#242) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Jaja! Most már megoldottuk a bios frissítésével. :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#244) Dyno


Dyno
veterán

4400+-os proci hogy muzsikálna ebben a lapban ja és van valami komolyabb negatívuma a lapnak :F lehet hogy nekem egy ilyenre esne a választásom :R

(#245) ates84 válasza Dyno (#244) üzenetére


ates84
tag

MSI K9N Neo-F helyett én - ha lehetséges - MSI K9N Ultra 2F-et vennék [link] - csak kicsit drágább mint az előbbi, de újabb chipset van rajta.

Csak vélemény... De egyik lap sem rossz!

AMD Phenom II 720 BE | AC Freezer 64 Pro | ASUS M4A78 PRO | GEIL Ultra 4096mb | SAPPHIRE HD4850 Vapor-X 512mb | SAMSUNG SATA2 500gb | SAMSUNG SH-S223 | GIGABYTE SuberB 460w | GIGABYTE GZ-X1

(#246) Dyno válasza ates84 (#245) üzenetére


Dyno
veterán

Húú köszi szépen nem rossz igaazad van de ettől a laptól a K9N Neo-F-től miben tér el :F :R

(#247) Dassler válasza Dyno (#246) üzenetére


Dassler
őstag

Ezen 570-es chip van, különbségeket lásd az ezen chipset családot ecsetelő cikkekben pl itt a ph-án. Amúgy a tápcsatija szerencsésebb helyen van - bár a kieg. csati szar helyen van -, van még egy plussz 4 pines tápcsati a PCIe16x felett, 2-vel több rajta a sata csati meg egyel több a slot, valamint ez picit nagyobb (teljes méretű ATX), mint a NEO-F. Amúgy minden más ugyanaz, mind2 lapnál. A bordája ua. szal valszeg ugyanúgy melegszik, valamint alacsonyabb építésű cpu hűtővel gondok lehetnek a RAM-ok végett - tapasztalat. Nem kell valakinek egy Thermalright XP-120 AM2 kerettel és egy Scythe 120mm-es 21F típusú ventivel? Erre a lapra nem ajánlott :))
Sztem ebből a termékcsaládból az olcsóbbak közül ez: [link] még a legjobb építésű, de nagyobb vga-kkal gond lehet, ha mind a 4 sata csaatit használni szeretné vki. Viszont a tápcsatik legalább végre normális helyre kerültek és egy kicsit normálisabb hűtőbordát kapott.

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#248) Dyno válasza Dassler (#247) üzenetére


Dyno
veterán

A 4pines tápcsati ezeken a lapokon a gigabyteokon is van ilyen csati azokat mindig bekell dugni :F jah szavaidból úgy vettem ki mintha nem ajánlanád :F :R

(#249) Madmax81 válasza Dassler (#247) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali
Szerintetek jelent valamilyen töbletet Az 570 chipset mint az 550 -es alapon, ha mondjuk nincs húzva a gép ???

1956-2010 07.22 Varga László

(#250) AMD Power


AMD Power
titán

Az MSI K9N Neo-F és a MSI K9N Ultra-2F között mi a lényeges különbség? Chipszet?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.