Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Rabbitf_24 válasza Sweet Lou 6 (#648) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

a biosban be tudod állítani...

olvas el a könyvet...

van ide mód, htpdsfdf mód, meg még egy ...

neked a htpsffkt kell, bocsi nem tudom fejből...

(#652) Sweet Lou 6 válasza Rabbitf_24 (#651) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Kösz, most már Vista alatt tökéletesen működik! :B

sweetlou6.wordpress.com

(#653) Rabbitf_24 válasza Sweet Lou 6 (#652) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

szivesen

(#654) danati


danati
senior tag

A BIOS-ban kikapcsoltam minden amit csak lehetett de akkor se tudom frissíteni :W

(#655) Rabbitf_24 válasza danati (#654) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

netről próbálod?

(#656) Lacika25


Lacika25
tag

Sziasztok!

MSI K9N SLI Platinum alaplapom van, ATI kártyával és nem működik a Dual Core Center. 5200+-os proci van benne, elméletileg mennie kellene. A honlapon azt olvastam, ha ATI-t használok, hogy tegyek fel valami 8.26-os drivert, de nem találtam. Vista alatt szeretném használni. Aki tudja a megoldást a problémára, kérem írjon.

Előre is köszi!

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#657) Rabbitf_24 válasza Lacika25 (#656) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

csak akkor működik a videókártyás része a dual core centernek, ha
msi videókarid van.. (mindegy hogy ati vagy nvidia)

(#658) Lacika25 válasza Rabbitf_24 (#657) üzenetére


Lacika25
tag

köszi a választ, de nekem egyáltalán nem működik, hibával leáll

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#659) danati válasza Rabbitf_24 (#655) üzenetére


danati
senior tag

Igen

(#660) Sweet Lou 6 válasza Rabbitf_24 (#657) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Egy ezzel kaocsolatos gondom van nekem is: msi nx7600gt-m van és a dual core centerben abszolút még rákattintani sem lehet

sweetlou6.wordpress.com

(#661) Rabbitf_24 válasza Lacika25 (#658) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

jah maga az egész nekem se indul el, hanem hibával kilép...
szar az egész..

(#662) Rabbitf_24 válasza danati (#659) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

ne netről frissítsed, olvass vissza, le van írva hogy működik

(#663) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

MSI honlapján új hangdriver és utilytik

sweetlou6.wordpress.com

(#664) jel19


jel19
csendes tag

Üdv: mindenkinek!
Ismét segítségeteket szeretném kérni. Jó néhány hónappal ezelőtt kínlódtam egy abit kn9-es alaplappal heteken át a fórum oldalain mire "beállt". Egy hónapja megadta magát, és mivel garós volt még kicserélték. Helyette egy MSI k9n neo v3-ast kaptam, de így első ránézésre és olvasva az előttem szólókat, nem biztos, hogy "egyenértékű" lapot kaptam cserébe. A régiben tetszett, hogy szinte mindenen lehetett állítani és az nforce4 ultra chipset mintha jobbnak tűnne! Szerintetek melyik az erősebb, jobb lap??? :U

(#665) Bazsi75 válasza jel19 (#664) üzenetére


Bazsi75
csendes tag

Szerintem ez szubjektív. Mivel a paraméterek majdnem ugyanolyanok ezért nekem pl a két lap ugyanaz. Mondjuk én nem is állítgatok rajta. Ha gyorsabb gépet akarok akkor veszek olyat ha meg nincs rá pénzem akkor meg élek ezzel. Szerintem az MSI semmivel se rosszabb mint az Abit vagy az Asus. De ez az én véleményem :)

(#666) Lacika25


Lacika25
tag

Sziasztok!

Haveromnak narancssárga színű az MSI K9N SLI Platinum alaplapja. Valaki tud erről infót? Mert a mostani Platinum lapok feketék, a sima SLI lapok pirossak. Ezeket mikor gyártották? Esetleg valaki tudja az MSI kontakt címét.

Előre is köszi!

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#667) Bazsi75 válasza Lacika25 (#666) üzenetére


Bazsi75
csendes tag

(#668) Edy313


Edy313
csendes tag

Szevasztok! Én azt szeretném kérdezni hogy a BIOS-ban ha a HyperTransportot 800Mhz-ről 1000Mhz-re állítanám az mennyit ér? meg lehet e valami baja a gépnek? valamit ki szeretnék eszelni(Tuning vagy valami) mert észrevettem hogy játékközbeni loadingoknál nagyon belassul a gépem, ebből gondolom hogy a memóriákkal vagy azok kezelésével lehet gond... jah V1-es verzióm van és bios frissítés után a memória kezelés az Everest szerint drasztikusan visszaesett(pl. a memory copy 7800mb/s helyett csak 6300mb/s, azért ez is klafa, felraksz valami újabbat és rosszabb lesz :U ). Segítségeteket előre is megköszönöm!

(#669) Lacika25


Lacika25
tag

Hali!

HT-t hogy tudom a lapomon visszaosztani? K9N SLI. Mit állít a cpu dynamic overclocking-nál, ha pl. 3%-ra átállítom, mert everest szerint semmit.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#670) Sweet Lou 6 válasza Edy313 (#668) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A HT-t nyugodtan tedd fel 1000-re mert ez a referencia órajel, nem lesz semmi baja, viszont ha 800-on hagyod elvileg lassabb. Hyper Transport egy nagysebességű összeköttetés a cpu a ram és a chipset között, ezért érezhetted lassabnak.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#671) jel19


jel19
csendes tag

Köszönöm a választ! Azóta "beüzemeltem" a lapot gyakorlatilag au. mint az Abit. Bár nem tudom mind a két alaplapnál miért eröltetik a Realtek hangrendszert mert ez aztán egy nagy kalap sz.... Hol van már az Nforce2 Nvidi-ás hangrendszere?????
Ezen a lapon pl,. ha mikrofont csatlakoztatok, -amit annak rendje és módja szerint felismer a lap és fel is tudja venni a hangot- egyidőben nem adja ki a hangszórókra ugyanezt. Valaki? találkozott már ilyennel???
MSI K9N NEO V3; 2GB; 8600GT; AMD AX2 4400+

(#672) slater83


slater83
csendes tag

hali. Nekem van 1 problemam ezzel a lappal, megpedig h win xp feltelepul ra de a vista 32bit nem! Valakinek ilyen gondja van? Valami megoldas? Koszi :(((

(#673) Sweet Lou 6 válasza slater83 (#672) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nekem át kellett a BIOS-ban állítani a merevlemezkezelést IDE-ről AHCI-re. De ha meg így van akkor meg az xp nem megy :)

sweetlou6.wordpress.com

(#674) Rabbitf_24 válasza Sweet Lou 6 (#673) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

nekem is amint elkezdené betölteni a windowst, egyből újraindul...

(#675) Rabbitf_24 válasza Sweet Lou 6 (#673) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

xp-nél vagy kislemez kell telepítése vagy az ide mód...

de az a baj, hogy amint írtam, ahcpi be nekem nem indul a winfos....

(#676) DarchonX


DarchonX
csendes tag

hello mindenkinek!
lenne nekem egy olyan problémám hogy van egy ismerősöm akinek összeraktam egy gépet msi k9n neo-f v2-es deszkával és ment az szépen rendesen vistával is meg xp-vel is, de 2 nap múlva amikor bekapcsolja a gépet akkor eljut a vadászgépes képernyőig és ott meg áll és nem csinál semmit és éppen emiatt még a biosba se tudok belépni... próbáltam mindent, kicseréltem a winyót, a ramot, a procit nem, még az órajel-generátort is kiszedtem meg visszaraktam, de sehogysem akar csinálni semmit.....
most akor gyári hibás a lap vagy mi?
ha valaki tud nekem segíteni akkor azt megköszönném és privátban írjatok lécci mert nem mindig nézem a topicot!
előre is thx
:R :R :R

M2N-MX, AMD 3200+ - Freezer 64Pro, Leadtek 7600GT, 2x512 DDR2 800 Mhz, Raidmax Ninja

(#677) End-ru


End-ru
aktív tag

Az első problémám a lappal! Vettem a videokarimra egy Arctic cooling accelero s1 passzív hűtőt, ami nem egy kis darab ugyebár. A gond az, hogy a videokari hűtője pont a Sata csatlakozók fölé került. Az alsó kettő csati éppen hogy használható erőltetve, de a felső kettőt teljesen eltakarja. Eddig elég volt a 2 csati a DVD írónak és a vincsinek, de most terveztem egy újabb vinyó megvételét. Szóval ez szívás, vagy nem lesz új winchester, vagy cserélni kell a lapot. :O

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#678) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Na látom megdöglött a fóruma ennek a remek antituning lapnak :DDD
Szal nem nyugszom vhogy nyomni kéne egy kis plusz feszt ennek a lapnak(msi k9n neo-f) néztem külföldi oldalakon beszélnek vmi bios moddolásról amivel fentebb lehet nyomni a feszt egy kicsivel, csak én nem tok angolul, vki elolvasgathatná mi írogattak fórumon :D
LINK
LINK
LINK
Valami olyat is írtak, hogy az ultra biosát rakták a sima neo-ra???

(#679) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Áááááá látom közbe ők se jártak sok sikerrel...mind1 is, többet nem veszek msi-t az tuti :DDD

(#680) End-ru válasza Sandormaster (#679) üzenetére


End-ru
aktív tag

A V3-as szériánál, a legújabb biossal nekem minden állítható. Nem olyan antituning lap már ez széria. Nekem a 4200+@2600 Mhz-en működött stabilan, az 533Mhz-es Geil 660-on nem is rossz eredményekkel!
A fentebb leírt probléma miatt már lecseréltem azt a lapot, de nem a tuning potenciál miatt, hanem a Sata csatlakozók miatt. Most van helyette egy KN9 Ultra, de sokkal többet ezzel se hoztam ki a rendszerből. Ja, a lap fent van az Apróhirdetések között :))

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#681) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Ááááá én is rájöttem persze, hogy nincs értelme húznom egy egymagost, meg annyira nem is érdekel, csak néha hirtelen felindulásból elkövettem volna egy kis tuningot :DDD .....csakhát ugye.....na mind1, lesz ez még így se :D , remélem az ősszel debütáló vadíúj 45nm-es amd széria odab*sz az intelnek, jó lenne ha végre az ATI szárnyalása mellett az amd is haladna :)

(#682) Delekhan


Delekhan
csendes tag

Hello mindenkinek!

Vettem egy új gépet és a következő a problémám: 5200+-os AMD64, MSI K9N Neo V3 alaplap. A BIOS frankón látja, hogy 2700 MHz, viszont a windows, sőt még az everest szerint is 1 GHz-en megy csak. Ami még furcsább, hogy ha felrakom az AMD oldaláról leszedett progit, ami kiírja az aktuális órajelet (AMD Power Monitor), akkor 2700 MHz...csakhogy!: amint bármi olyat csinálok, amihez proci kell (akár elindítok egy programot), már az is rögtön 1000 MHz-et ír ki mindkét magra. Tehát ha kéne, pont akkor veszi vissza!!! A BIOS-ban a szórzót próbáltam kézzel 13-ra állítani (az is furcsa, hogy az a max, és nem 13,5, de ez mindegy), akkor is 1 GHz-es marad a windows és minden program szerint; a BIOS továbbra is látja 2700 MHz-nek. Szintén fennáll minden a Cool'n'Quiet kikapcsolásakor, valamint még arra gongoltam, hogy az ACPI hibás adatot küld a windows-nak, így azt is megpróbáltam kikapcsolni, de úgy meg el sem indul az oprendszer...bármi ötlet? Akármi??? Köszönöm, maradok tisztelettel:

Delekhan

(#683) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Hát sajna nekem gőzöm sincs mi lehet a probléma ilyen jellegű problémával még nem is találkoztam :Y

[ Szerkesztve ]

(#684) finest


finest
őstag

Sziasztok!
MSI K9N NEO-F V3 tulajoktól kérdezném, h elférnek-e egy nagyobb VGA-tól a Sata csatlakozók. Elég szűkösnek tűnik a hely, van valakinek tapasztalata valami nagyobb VGA-val, pl. 8800GT / GTS mellett van olyan csati, ami egyáltakán használható?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#685) End-ru válasza finest (#684) üzenetére


End-ru
aktív tag

A 667Hsz-ben pont ezt ecseteltem. Amúgy a VGA-tól elférnek a csatik. de ha egy nagyobb darab hűtő van rajta, ami nagyon lelóg, akkor a sata csatlakozók neccesek. Nekem a felső kettőre lógott rá, de ha a passzív hűtőre nem egy, hanem két 12 cm-es ventit tettem volna, akkor egyik sem lett volna használható.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#686) Ventur@


Ventur@
senior tag

Sziasztok! Van egy nagy gondom és a segítségetek kérném. Adva van a következő gép:

MSI K9N NEO F V3
AMD Athlon 64 X2 4800+ 65W
2 x 1 Gb Kingston DDR2 800 (KVR800D2N5/1G típus számmal)
Chieftech GPS 350EB 101-A
XpertVision 8600GT Super 512Mb GDDR3 Dual DVI + TVOUT (csak egy hatalmas borda van rajta semmi több!)
250 Gb Hitachi HDD IDE
160 Gb Samsung HDD Sata
LG 4167B DVD-RW IDE
Leadtek Winfast TV2000 XP Expert
Creative SB Audigy SE
Samsung 720n 17" TFT
Genius egér és bill.
Delux ház

(bocsi ha nem kell minden de inkább leírtam :B )

Nos a gép rendesen összepakolva ahogy kell csatlakozók a megfelelő helyre dugva. Első bekapcs és már gyanus h nincs a csipogás majd bejön a vga bios és utána az msi logo és fagyás. Reset után gép felpörög ventik mennek viszont a monitor csak készenlétbe marad (villog a led rajta). Kikapcs és bekapcs után vga biosnál fagyás. Lépés megismételve msi biosba már be tudok menni de pár mp után ismét fagyás. Memoriákat próbáltam h csak 1 db úgy is h nem dualban és semmi változás (a fentebb leírt fagyások valamiekét mindíg produkálta). Vinyókat írót lehúztam tuner hangkártya kiszed és továbbra is csak a gond.
Amire rájöttem:
Táp okés mert a régi gépbe betéve simán megy vele win feláll semmi gond. Memoriát néztem a Kingston oldalán és a lap támogatja. Procit szintén támogatja.

Na és nekem itt állt meg a tudomány. Mindent amit csak tudtam kipróbáltam (cmos clear, elem kivesz, kábelek cseréje). Mivel más PCI-X kártyát ill. lapot nem tudok szerezni így nemtom h hol lehet a gond. Ha bárki aki tud segíteni vagy valami infót adni annak nagyon megköszönöm. Fontos lenne mert direkt ezér vettem új alkatrészeket. Régi gép már több mint 3 éves megérett a cserére.

Még egyszer köszönöm előre is a válaszokat!!!

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#687) End-ru válasza Ventur@ (#686) üzenetére


End-ru
aktív tag

A gépet most raktad össze és nem ment még egy percet sem? Alaplap, memoria, proci voltak már használva, vagy tök újak?
Elemet meddig vetted ki? Az én új lapom se akart elsőre beröffenni, háromszor kellett az elemet kivenni mire megértette, hogy el kell felejtenie a régi beállításokat.
Ha tudsz, kérj kölcsön egy másik memoriát, nekem az is gyanús!

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#688) Ventur@ válasza End-ru (#687) üzenetére


Ventur@
senior tag

Az alaplap, memó, proci, táp, vga teljesen zsír új. Annyit ment h összeraktam bekapcsoltam és ennyi. Az elem több percig is ki volt véve és semmi hatás nem volt. Most nincs itt a gép mer elvitte egyik haverom. Ő tud szerezni másik vga-t procit memó mindent. Szal majd várom h mi lesz. Köcce infót majd továbbítom neki :K .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#689) Skodry


Skodry
aktív tag

msi k9neofv2öm van és a kérdés,h miben kül a v3?
Haver vett egyet betolta a v2helyére és még wint sem kellett rakni. 1-2 kondival több látszólag, de amugy mi?

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#690) Skodry válasza Skodry (#689) üzenetére


Skodry
aktív tag

Ez azért fontos mert lapváltást tervezeek és melyik lenne a jó msi ből ami előrelépés???SLI előny

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#691) End-ru válasza Skodry (#689) üzenetére


End-ru
aktív tag

A tapasztalatok szerint a V3-nak jobbak a tuning lehetőségei, vagyis a BIOS-ban több mindent tudsz állítgatni. Ettől függetlenül ez még mindig egy alsó-közép kategóriás AM2-es lap. Ha már váltani szeretnél, szerintem nézz körül más gyártók háza táján is, ne legyél ennyire elfogult az MSI-vel.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#692) Ventur@


Ventur@
senior tag

Na megtörtént a lap csere. Egy másik K9N Neo F V3-at kaptam és ez már műxik jól :) . De egy kérdés:

Feltettem a Dual Core progit hozzá és a procit 50 fok körülire írja akkor ha nincs terhelés (terhelés mellett sem volt 57-nél több!). Ez most a két magra értendő vagy egyben a proci? Mer van egy Core Temp nevű kis alkalmazás ami a magok hőmérsékletét külön külön írja. Akkor most meik a helyes? Esetleg tudtok-e ajánlani valami jó hűtőt hozzá amivel ha kicsit meghúzom a porcit ne legyen gond. Most a gyári van rajta amit kaptam hozzá. Ja és egy 4800+om van.

Előre is köcce mindenkinek a választ.

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#693) End-ru válasza Ventur@ (#692) üzenetére


End-ru
aktív tag

Hűmérséklet monitoringhoz használd az Everest nevű progit. Két magos procinál kiírja külön a processzor hűmérsékletet, és külön-külön a 2 mag hőmérsékletét (ami jó esetben csak 1-2 fokot tér el, a mérés egyébként sem ennyire pontos).
Hűtőnek én a Cooler Master Hyper TX2-t javaslom, több cikk is van fent a prohardveren róla, fóruma is van. Szerintem a legjobb ár/érték arányú hűtő.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#694) danati


danati
senior tag

Sziasztok!

Ma próbáltam frissíteni a BIOS-t de nem tudtam.
Mindíg ezt írta ki: Kép

Vki help pls! :R

(#695) kiki144


kiki144
csendes tag

Sziasztok!

Leszeretném cserélni a mostani AMD X2 4400+ procimat egy AMD Phenom X4 9600-ra, és az lenne a kérdésem, hogy vajon beletudnám-e tenni az MSI k9n neo-f v3 alaplapomba? Támogatja ez a lap a 4 magos AMD procikat?

(#696) danati válasza kiki144 (#695) üzenetére


danati
senior tag

Tudomásom szerint csak a BIOS-t kell rajta frissíteni és akkor támogatja.

(#697) End-ru válasza kiki144 (#695) üzenetére


End-ru
aktív tag

Mondjuk egy ilyen proci alá illendő lenne valami jobbacska lapot tenni szvsz. :K

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#698) kiki144


kiki144
csendes tag

Igen, én is elgondolkodtam ezen, hogy nem ártana venni 1 jobb lapot de arra most jelenleg nincs pénzem, majd kicsit késöbb de még nem is biztos, hogy ezt a procit veszem meg. Lehet, hogy az AMD X2 6400+ BE-t. Az viszont biztos, hogy vagy ez vagy az a proci fog bekerülni a mostani lapomba.

(#699) danati


danati
senior tag

(#700) Ventur@ válasza kiki144 (#698) üzenetére


Ventur@
senior tag

Ha jól néztem az msi honlapját akkor ezt a procit nem támogatja a lap ( infó itt: http://global.msi.com.tw/index.php?func=prodcpusupport&prod_no=1244&maincat_no=1&cat2_no=171&cat3_no=#menu ).

A Phenomokat meg majd csak 3.0 feletti biossal. Jelenleg ehhez a laphoz a 2.6 a max ami letölthető. Ez is msi honlap infó. Szal ha még sem jó nem kövezni :) .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.