Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) yerg válasza dr.bubo (#100) üzenetére


yerg
csendes tag

köszi :R tényleg sikerült hülyeséget kérdeznem :B

(#102) dr.bubo


dr.bubo
őstag

A kérdésem az, hogy az alaplapon van elölapi microfon csatlakozó? Ha van, akkor hogy kell csatlakozni. Bár az alaplap leirásában ugy látom, hogy az k9n-f alaplapon nincs. :F

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#103) Dassler válasza dr.bubo (#102) üzenetére


Dassler
őstag

Van, mint minden lapon. Simán rádugdosod a megfelelő csatikat a megfelelő helyre. Ház függő, de többnyire valami oylasmi van a madzagra írva, hogy ''mic'' vagy ''mc'' vagy ''m'' Az alaplapon meg front panel audio csatlakozók megfelelő kisztására dugod, amit a használati utasításban megtalálsz. Jelen esetben ''jaud1'' néven fut a lap bal alsó sarkán a floppy csati meg a cd-audio csati társaságában. a használati utasítás 2-15. oldalán találod a leírást. konkrétan mic kiosztás nincs benne, de sztem a jack 1-re v. jack 2-re dugva működni fog. Én nem használom, mivel a házamon nincs elöl audio csatlakozó :)

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#104) dr.bubo válasza Dassler (#103) üzenetére


dr.bubo
őstag

Köszi. Azt eddig is tudtam, hogy a csatlakozó hol van az alaplapon.
Már minden féle variáciot kipróbáltam, hogy a mic. csatlakozot hogytegyem, de sajna nem müködik. :(

Az elölapi hang kimenet müködik.

Van olyan itt, aki használja az elölapi mic.-t? És müködik is neki? :F

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#105) Dassler válasza dr.bubo (#104) üzenetére


Dassler
őstag

Oks :) nem akartam túl kioktatónak/dedósnak hangzani, csak múltkor kaptam azé, hogy ő ezt honnan tudja... :U

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#106) dr.bubo válasza Dassler (#105) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nem voltál kioktató/dedosnak hangzó :) annyira :DDD :D :))

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#107) Chaser válasza Cs@@bi (#66) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is kingmax mars volt, viszont 667 mhzes, simán ment 800on. MSI K9GNM llapban, intvga-s kis microatx-es csoda, ennyi volt a max tuning amit tudott, azt is sw-esen:)

Valaki írta a tuningot..nekem 2800+@1600mhz volt, 3500+@2ghzen olyan stabilan ment öröm volt nézni:)..ennél többet szintén a lap miatt nem tudtam kihozni belőle.

Aki meg occcsón meg akarja úszni a dolgot, bőven elég ha a legkisebb semit veszi, max! 5%-kal megy kevesebbet mint egy azonos órajelű a64..vagy annyival se:) Aztán lehet majd cserélni 3600as x2re, ha végre emberbaráti ára lesz..nemigaz hogy az intel legkisebb 2 magosát már 24k bruttóért meg lehet venni, amd meg bőven egy tizessel drágább...



[Szerkesztve]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#108) Dassler válasza dr.bubo (#106) üzenetére


Dassler
őstag

megnyugodtam...

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#109) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Le tudnátok írni, h mennyi tuningra képes a lap?
Ugye ez is CELL biosos? Miket és meddig lehet állítani?

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#110) Kaics


Kaics
tag

Nem lesz ez így jó... Nem tudom elhinni, hogy senki sem épít erre a lapra gépet! Ahogy elnéztem a boltok nagy része raktárról árulja és fogy is nekik rendesen. :U

(#111) expression


expression
csendes tag

Hellosztok

Nekem is ilyen alaplapom van és szeretnék biost frissíteni.Van leírás hozzá de nem vágom az angolt.Tudna valaki segíteni?

(#112) hangyatojás


hangyatojás
csendes tag

Sziasztok

Nálunk a gyerek kapott karácsonyra egy sulinetes gépet, amiben ilyen msi lap van, de nem tudunk internetezni vele. a gép routeren keresztül csatlakozik, a többi gépet el lehet érni, de az internetet nem. vinxp SP2, gyári cd driverek vannak rajta

tudna valaki segíteni ? kösz

(#113) Kaics válasza expression (#111) üzenetére


Kaics
tag

Mit kell lefordítani?

(#114) SallerMaster


SallerMaster
csendes tag

Sziasztok!

Én is egy pár hete vettem egy ilyen lapot és első indítás után 2perccel elszállt rajta egy IC. :((( Gondolhatjátok milyen érzés volt, zsír új gép és 2 perc alatt elszál...
Na mind1, negatívum kb ennyi volt:). Szerencsére 1hét alatt kicserélték és azóta nincs vele semmi gond. Én 800as Kingmax Mars rammal, meg egy 3500-as procival használom. Ez a Cool N Quiet tényleg jó 40 fok fölé még nem ment a procim:)
Tuningot még nem próbáltam, de ha nagy rá az igény akkor lehet hogy húzom egy kicsit, csak hogy lássuk, hogy mennyit tud. ;]

(#115) expression válasza Kaics (#113) üzenetére


expression
csendes tag

Ez lenne az: http://www.msi.com.tw/program/support/bios/bos/spt_bos_list.php?kind=1

3 lehetőség közül lehet választani,gondolom a nem fat filesystemes kell

(#116) a_Günter


a_Günter
csendes tag

Sziasztok!

Szereztem a következő vasat :
- MSI K9 NEO alap
- AMD A64 3500+
- Inno3D GF 7600 GST
- Kingmax 1GB DDR2/800 MHz

Volt alapból egy Chieftec 350W -os tápom, ezzel nem indult.
Szereztem ezután egy kaki Mercury 450W -ost, de ezzel sem ment.

A kérdésem az lenne, hogy esetleg még nagyobb tápot rakjak alá (és akkor milyet), vagy inkább a fenti alkatrészek egyike lehet hiba forrása?

(#117) Stirlitz válasza a_Günter (#116) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Na szerintem ez a lap hibás. Van, hogy az ember hibás alaplapot fog ki.

Ventilátorok nem pörögnek fel, ugye? (CSak azért kérdezem, hogy nehogy félreértselek)

[Szerkesztve]

(#118) a_Günter válasza Stirlitz (#117) üzenetére


a_Günter
csendes tag

Nos...minden ventillátor felpörög, még a vincsi is életre kel, csak éppen nincs semmi kép.
A videókártyán van két DVI kimenet és egy TV kimenet. Ha DVI => VGA átalakítóval rákötöm a monitorra úgy sincs kép, ha simán a tévére kötöm úgy sincs.

(#119) Kaics válasza a_Günter (#116) üzenetére


Kaics
tag

Véleményem szerint, ez a konfiguráció már jóval kisebb táppal is beéri.

Újak az alkatrészek, esetleg használtak?

(#120) Kaics válasza expression (#115) üzenetére


Kaics
tag

Mindenekelőtt szeretném felhívni a figyelmed arra, hogy ha zavartalanul működik a rendszer, akkor semmi szükséged a BIOS frissítésére!

[link] - egyébként szerintem erre van szükséged.

1. Ellenőrizd a BIOS-t, hogy a ''BIOS FLASH Protection'' engedélyezve van-e. Ha igen akkor tiltsd le.

''BIOS setup/chipset setup/BIOS protection/disabled'' - egyes lapoknál nincs ilyen funkció.

2. ...K9N Neo-F esetén a következő helyen találod a BIOS frissítéseket:
[link]

3. ...

4. Miután letöltötted a lapodhoz tartozó BIOS frissítést, tömörítsd ki az archívumot a gyökér könyvtár egy tetszőleges könyvtárába!

5. Bootolj be egy rendszerlemezről! ... XP esetén létrehozhatsz egy rendszeríndító lemezt egy floppy formázásával, ahol egyúttal bejelölöd a ''rendszerfájlok másolása'' opciót!

6. Bootolsz és beírod a következőket:

C: <enter>
cd\'' a könyvtár neve, ahol a kitömörített fájlok találhatók '' <enter>
Afud408 A7260NMS.150 <enter> <--- (1.5-ös frissítés esetén)

7. Indítsd újra a gépet!

(#121) a_Günter válasza Kaics (#119) üzenetére


a_Günter
csendes tag

Minden a négy alkatrészem zsír új.

(#122) Kaics válasza a_Günter (#121) üzenetére


Kaics
tag

Lehet, hogy tényleg a lap lesz a hibás, bár én nem zárnám ki sem a prockót, sem a RAM-ot. Az lenne a legjobb, ha szereznél alkatrészeket és próbálgatnád! Speaker sípolások vannak? Mennyit és milyet sípol?

(#123) dr.bubo válasza a_Günter (#118) üzenetére


dr.bubo
őstag

Az elem lehet, hogy gyenge benne, vagy nincs a helyén rendesen. Mozgasd meg egy kicsit a foglalalatában, vagy vedd ki és tedd vissza.
A cmos jumper is jól van a tüskéken? Mert nekem nem volt rajta rendesen, hanem cmos clear-n volt, és ugyan azt produkálta mint neked, ventik, vinyo felpörög, de kép nincs, nem bootolt be.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#124) a_Günter válasza dr.bubo (#123) üzenetére


a_Günter
csendes tag

Az elemet már vagy 10-szer kivettem, visszatettem, c-mos jumper ide-oda. Már csak a kalapácsot nem próbáltam az eladó térdein(nomeg heréin). Kedden viszem cserére a cokmókot. Azért kösz a segítséget.

(#125) M@no


M@no
tag

Srácok! Nagy kérésem, kérdésem lenne!

MSI K9N-Neo alaplapom van, benne egy X2-es A64-es 3600+ os proffesszor figyel!
Felraktam Egy Windows XP Professional X64 Edition-t!
A problémam annyi, hogy itt jelen van ez a Microsoft UAA high definition driver, amit kér! A probléma az hogy ez valamiért nem működik!
Az eszközkezelőben a felkiáltó jelet rakja mellé és ezt írja ki:

Windows cannot initialize the device driver for this hardware. (Code 37)

Bocsi az angolért, de hát angol az XP..

Van valakinek valami ötlete?? :F :F

(#126) M@no


M@no
tag

Na már meg is oldodott! Letöltött magának frissítést és hál istennek, benne volt a javítás!! :D

(#127) Dassler


Dassler
őstag

Halihó!

Keresztkérdés: a proci ventijét szabályozza ez a lap, vagy kössek rá potmétert?

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#128) Dassler válasza hangyatojás (#112) üzenetére


Dassler
őstag

Feltételezem a többi gépről megy a net is...(?)

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#129) Kaics válasza Dassler (#127) üzenetére


Kaics
tag

Nem kell hozzá semmi. Szabályoz ez mindent... :D

(#130) Dassler válasza Kaics (#129) üzenetére


Dassler
őstag

Okhay, mer nekem egy 21F-es S-flex üzemel, és nem tűnt hangosnak, ahhoz képes, hogy mit tud :) szal akkor ezé.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#131) torrente74


torrente74
tag

Sziasztok

Leszedtem az AMD Cool and Quiet Drivert, de látom az MSI oldalán, hogy az X2-es proci nincs felsorolva. Ezek szerint az X2-höz nem is kell ez a driver?

Leszbikusok nem léteznek, csak nők akik nem találkoztak még Chuck Noris-szal!

(#132) Kaics válasza torrente74 (#131) üzenetére


Kaics
tag

[link] - AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor Driver for Windows XP and Windows Server 2003 Version (x86 and x64 exe) 1.3.2.16

(#133) torrente74 válasza Kaics (#132) üzenetére


torrente74
tag

Köszi :R

Leszbikusok nem léteznek, csak nők akik nem találkoztak még Chuck Noris-szal!

(#134) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Engem is tuning érdekelne milyen beállításokkal milyen procit ill. milyen fsb-t sikerült elérni? Csak mert pl. nem láttam pci-e fixálási lehetőséget. :F

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#135) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Up!!!

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#136) ftc


ftc
nagyúr

Engem is érdekelne mit bir tuningban a lap...meg hogy mennyire stabil

(#137) Hun'reeth válasza ftc (#136) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Úgy tűnik (bátyám vett ilyet), hogy antituning a lap. :(
A pci-e frekvencia nem állítható nem fixálható, a proci szorzója sem állítható, stb. 220-as fsb-ig jutott és valószínüleg az így elmászkáló pci-e freki betesz a videokártyának. :U

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#138) ftc válasza Hun'reeth (#137) üzenetére


ftc
nagyúr

pff akkor nem tom mit vegyek 20K alatt akarok maradni...lehet marad az Asrock...azt meg nem tok beszerezni...néztem ennek a lapnak a NF570-es fajtáját ott meg melegedési gondokról irnak...

(#139) Hun'reeth válasza ftc (#138) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Mi most az Abit Kn9s -t nézzük. Az is nf550 -es chip de a manualja szerint tuningbarátabbnak tűnik. Most próbálok tájékozódni.

És 20 alatt van.

Stabilitás gond egyébként nincs az msi-vel.

[Szerkesztve]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#140) Hun'reeth válasza Hun'reeth (#137) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Úgy látszik mégsem mászik el a pci-e freki. :F Akkor más lehet a gond. Talán a chipset fesz. kevés?

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#141) dref


dref
csendes tag

ilyen lapom van .... feszt szeretnék emelni .... tényleg nem lehet ?:O

(#142) Kaics


Kaics
tag

Kissé kihaltunk. Hiába...nem húzom, nem tuningolom, nem szerelgetem, nem maszekolok rajta... :D

(#143) Kaics


Kaics
tag

Gyerekek! Milyen tapasztalataitok vannak az integrált hangkarival kapcsolatban?

(#144) Harlekino válasza Kaics (#143) üzenetére


Harlekino
csendes tag

Igaz még csak néhány napja nyúzom, de szerintem nem rossz.
Egy Creative Inspire 5100-as cuccra van kötve, és azon szerintem egész jól szól.
Szerintem próbáld ki, sokat javultak az alaplapi hangkarik is.

(#145) Kaics válasza Harlekino (#144) üzenetére


Kaics
tag

Van egy 2x80-as Technics erősítőm és két saját építésű hangfalam. Meg vagyok elégedve, viszont kíváncsi vagyok mi lenne a különbség, ha egy komolyabb hangkarival próbálnám.

(#146) audittqp


audittqp
csendes tag

A hétvégén jön meg nekem is egy hasonló gép, már alig várom hogy sziijjje nyúzzam:

MSI K9N NEO-F
AMD Athlon 64 3800 AM2
Zalman CNPS9500 AM2 OEM
1024/533 MB DDR2 (KINGMAX) 3 év
MSI 7600GT 256MB DDR3 PCIE

Valakinek esetleg van valami tapasztalata pl. a videokarival kapcsolatban?!?!
Ha igen akkor irjátok le lécci!
Köszi
:Y

Rolee - Ár/érték a fontos!

(#147) Kaics válasza audittqp (#146) üzenetére


Kaics
tag

A tuningot illetően - amint láthatod -, nem sok jó hírrel szolgálhatunk.

Annyit mondhatok, hogy én ezt egyszer összeraktam és onnantól kezdve nem volt vele semmi gondom. Már azt csodálom, hogy úgy szétszedett állapotban nem indult el! :D

(#148) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Nem tudjátok véletlen ez a lap kezeli a Kingmax 667 Mhz-es ramokat rendesen 667 mhzen?Az én Asusom csak 533-nak látta, de a Samsung már ment 667-en simán.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#149) Kaics válasza Ace Ventura (#148) üzenetére


Kaics
tag

Most nem mondom, hogy próbáltam, mert nem volt alkalmam. De szerintem kezelné. :U

[Szerkesztve]

(#150) csigabig


csigabig
tag

Na az a helyzet fiatalok én használom ezt a lapot már 2006.12.10 dátum ota.
Semilyen rosszat nem tudok mondani rola.A tuningot nem értem.Már azt nem
értem benne hogy miért szükséges ez egy 3500+ os vagy az feletti procira.
Na mindegy izlések és pofonok.Nekem azota müködik rendesen.Soha semilyen
gondom problémám nem volt vele.Szoval egy szoban elmondva szuper a lap !! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.