Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) phegedus2


phegedus2
csendes tag

Sziasztok van egy kis gondom, a gépemben kettő vinyó van.
Egy sata és egy ide, ha az idéset ki húzom a gép nem bootol be pedig a sata az elsődleges meghajtó és az oprendszer is azon van mi lehet a gond. Petya

(#752) RexpecT


RexpecT
addikt

Valaki használ a V3-as verzióhoz AC Accelero S1 rev 2 hűtést?A 4670emen szeretném lecserélni a hűtést,de a Sata csatik nagyon közel vannak :W .

(#753) danati


danati
senior tag

Hi!

Létezik valamilyen hackelt BIOS neo v1.0 hoz?
Olyan kellene amivel tudom állítani a processzor feszültségét BIOS-ból. A legújjab 1.9 es van most rajta de ezzel se tudom állítani a feszt. Vagy van valamilyen parancs vagy valami amivel elő tudom hozni ezt a funkciót? :)

(#754) Tom5


Tom5
addikt

Hi laptulajok!

MSI k9n neo-f v2 megeszi az AMD X2 7750-es procit?! :F

(#755) Hurkafej válasza Tom5 (#754) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

msi oldalán ott kell lenni hogy miket támogat

(#756) trickyy


trickyy
senior tag

Sziasztok!

Most szeretnék összerakni egy gépet arra gondoltam veszek egy ilyen lapot:

MSI K9N NEO-F szerintetek ezzel hogy menne egy amd athlon 5200+ proci, 2 GB rammal, és egy 7900GTvel ? (CoD2-re kellene a gép) megérné összerakni?

Előre is köszönöm!

(#757) RexpecT válasza trickyy (#756) üzenetére


RexpecT
addikt

7900 GT felejtős szerintem...

(#758) trickyy


trickyy
senior tag

Tudom,azóta már rájöttem én is.Asus P5K-SE lett belőle,Intel c2d E6300 és egy Ati HD4850.

(#759) mode19


mode19
csendes tag

Helló!

Tegnap vettem egy ilyen lapot. Van 2 problémám vele ami kicsit furcsa benne: proci hőmérséklethez 8°C-ot szokott irni pluszminusz pár fok. Másik dolog, hogy bekapcsolás után minimális szinten felpörögnek a ventik, várni kell kb 6-7 mp-et és utána indul csak el normálisan a gép. Van ezekre esetleg valami "gyógymód"?

Galaxy Tab 2 7.0 (P3110)

(#760) danati válasza mode19 (#759) üzenetére


danati
senior tag

Szia

Az indulás nekem is így történt mindig szerintem ez a normális. A rossz hőmérséklet jelzést pedig egy BIOS frissítés lehet hogy megoldja, ha nem akkor a prociban a szenzorok mutatnak rossz értékeket (gyakori az amd prociknál) ezt pedig tudtommal nem lehet orvosolni.

(#761) varga27


varga27
csendes tag

Hi!

Nekem is van egy ilyen lapom (rev.1)
1.9 es Bios van. És a cpu feszültséget nemtom állítani. Vki tud vmi megoldást?
Esetleg van újabb bios vagy valahogy eéő lehet hívni a "tuning" beállításokat?

Üdv.

(#762) danati válasza varga27 (#761) üzenetére


danati
senior tag

Ennél a lapnál csak windows alól lehet állítani a cpu feszültséget

(#763) varga27 válasza danati (#762) üzenetére


varga27
csendes tag

Kösz a gyors választ.

Még annyi hogy milyen progival? mer nekem a vga driver mellé van vmi nvidia progi (nTune utódja) és ott lehetne állítani de sötét a rész ahal kéne állitani és igy nem lehet xD

(#764) danati válasza varga27 (#763) üzenetére


danati
senior tag

próbáld meg a systool-al

(#765) suto


suto
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis kérdésem lenne: a K9N Neo-F V3 és a K9N Neo V3 ugyanaz? (utóbbi -F nélkül).

Ahogy én láttam, ugyanaz, de akkor mi az a "-F"?

(#766) Sweet Lou 6 válasza suto (#765) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Igen, ugyanaz. Az "F" én se tudom, hogy miért van ott (a dobozon sincs rajta).

sweetlou6.wordpress.com

(#767) suto válasza Sweet Lou 6 (#766) üzenetére


suto
csendes tag

Köszi!

Egy ilyen alaplapot vizsgálgatok teljesítmény optimalizálás szempontjából. Mejd készülök új procit rakni bele, egyelőre Sempron 2800+ üzemel. 2.9-es BIOS-t raktam rá. Elméletileg van benne opció a processzor feszültségének állítására, de valamiért mégsem lehet. Pedig nem szürkével van feltűntetve, hanem fehérrel (mintha lehetne állítani).

(#768) Sweet Lou 6 válasza suto (#767) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nekem csak egy hétig volt ilyen lapom, de akkor tudtam állítani a feszültséget. Mondjuk ez már 1-2 éve volt, próbáld meg szerintem egy régebbi biossal.

sweetlou6.wordpress.com

(#769) suto válasza Sweet Lou 6 (#768) üzenetére


suto
csendes tag

Vagy újabbal. :) Azaz bétával.

(#770) Krisinto


Krisinto
őstag

MSI K9N Neo-F
veszek egy ilyen lapot a napokban
ha dobok mellé egy ATi 3650-et nem gabajodik majd össze az NVidia chipsettel?

(#771) suto válasza Krisinto (#770) üzenetére


suto
csendes tag

Nem hinném. Miért tenné?

Legfeljebb nem tudod kihasználni a videokártyádat teljes mértékben. Pl. mert az alaplap még csak a PCIe 1.0-t tudja.

(#772) suto


suto
csendes tag

Ha minden igaz, hamarosan ki tudom próbálni ezt a lapot egy AMD Athlon II X2 250 -es procival. Esetleg van valakinek tapasztalata AM3-as processzorokkal ezen az alaplapon?

(#773) Skodry


Skodry
aktív tag

Üdv.

Msi k9neo v3 ba bemegy a 9500phenom?
honlapon nem írja hogy tesztelték volna ezzel.
Valaki használ 3vagy 4 magot bios frissítés nélkül?

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#774) Skodry válasza RexpecT (#757) üzenetére


Skodry
aktív tag

üdv.

7900GT fullon kiprörgeti a cod2 őt nem tudom miért felejtős szerinted,dx9 es a játék akari is...

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#775) suto válasza Skodry (#773) üzenetére


suto
csendes tag

Úgy tudom, Beta BIOS-szal megy, a 3.0B verziótól felfele.

(#776) suto válasza suto (#772) üzenetére


suto
csendes tag

Na, beleraktam ebbe a lapba egy Athlon II X2 250 -es procit. Működik szépen. Hasít.

(#777) Terentius válasza suto (#776) üzenetére


Terentius
őstag

Jó neked!Nekem csak Rev 1.0-ás van,ezért a max ami belemegy az a 6000 X2 :(

Poco F5 12/256 Gb

(#778) suto válasza Terentius (#777) üzenetére


suto
csendes tag

Na igen, amikor elkezdtem a dolgoknak utána nézni, akkor egyszer bennem is "megállt az ütő", hogy nem Rev 1.0-s lapom van? Aztán megnyugodtam, hogy 1.1-es. Amúgy már nem emlékszem, hogy pontosan mi is a különbség a kettő közt.

Egyébként még vannak gondjaim az AM3-as procival, a teljesítmény az rendben van, de a szenzor szerint eléggé melegszik, most azt próbálom eldönteni, hogy jól mér-e a szenzor.

(#779) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Hali!

Egy MSI K9N NEO F alaplapom van. Ati HD2400-al raktam össze egy idő után kb egy nap elkezdet megakadni, nem indult. 8 sípszó--- videokari hiba sajnos nem tudom másik pcie-s videokarival kipróbálni. Néha elindul, de hamar megáll. Ez vajon videokari vagy a chipset romlott el?

(#780) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Nem a videokártya, másik karival is xar.
Javítanék mert hiányosak voltak az ismereteim. A prociba van beépítve az északi híd, így ő vezérli a PCI-expressz buszt, így vagy az x16-os foglalat, vagy a procifoglalat a xar. A proci remélem csak nem okoz ílyen hibát.

(#781) suto válasza Taoharcos (#780) üzenetére


suto
csendes tag

Szia!

Szerintem ez téves, a prociba nincs beépítve az északi híd, csak a memóriavezérlő. A PCIe vezérlését továbbra is az alaplapi chip végzi.

Nem tudom, milyen videokártyákkal próbáltad, szerintem nézd meg olyannal is, amelyik még nem a PCIexpress 2.0-s hanem az 1.0-s verzióhoz készült. Lehet, hogy elméletileg a 2.0-snak is kompatíbilisnek kellene lennie, de mi van, ha mégsem?

(#782) m a n i a C


m a n i a C
csendes tag

Szevasztok!

4 éve vettem egy ilyen alaplapot, Bios frissítéssel kellett kezdeni, hogy használni is lehessen.

Természetesen ismét megszopatott...

Pár napja vettem egy Sapphire 5750 kártyát egy AMD Athlon 64 X2 5000+ AM2 procit.. Miután betettem az alaplapba és elindítottam, nem történt semmi, azon kívül hogy a ventillátorok pörögnek. Se kép se hang, még a Bios-ig sem jutottam el. Ezután vissza a régi proci, új Winfos, Bios frissítés 1.9-re, majd ugyanaz fogadott újra. Most ilyenkor mi a fenét tehetek.

Direkt azért vettem ezt a csóri procit hogy majd kihúzom vele még kb 2 évig és ne kelljen alaplapra költenem:(

(#783) apollo12 válasza m a n i a C (#782) üzenetére


apollo12
veterán

heló szerintetek egy K9N Neo V2 bele mehet egy amd athlon x2 7750 es

(#784) MrCsiT válasza apollo12 (#783) üzenetére


MrCsiT
addikt

Szia!

a 73-as hsz szerint teljesen jól megy A7369NMS.30O.zip Bios-szal.

Nekem véletlen megvan már az R is ( ez a legújabb, 2010.03 havi, ma szedtem le MSI fórumról) , ha kell, itt letöltheted, feltettem. Ez Neo V2 és V3 hoz is jó,ahogy olvastam.

Ha jól tudom, ezzel a flash-tool-lal fel lehet tenni. (még nem próbáltam, de majd fogom 1-2 héten belül..)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#785) MrCsiT válasza MrCsiT (#784) üzenetére


MrCsiT
addikt

..a flash-tool direkt linkje

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#786) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!
Adott egy MSI K9N neo alaplap. Szeretném az előlapi panelen levő audio kimenetet bekötni.
Itt a kézikönyv szerinti leírás:[link]

ezek meg a kábelen levő feliratok:
MIC IN
R IN
L IN
MIC BIAS
R OUT
GND
L OUT
GND

Sejtés, hogy mit hova? Köszi

.

(#787) Fenyő válasza apollo12 (#783) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha vki AthlonII / PhenomII X2/3/4 procit tenne K9N Neo V2/3 lapba az nyugodtan megteheti, a 3-as beta biossal minden további nélkül menni fog, én pl egy AthlonII X2 245E 45W-os procit tettem egy Neo V2-esbe, a lényeg, hogy max 95W TDP-és procit eszik (ez főleg PhenomII X4-eseknél érdekes);

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#788) mariacchi


mariacchi
csendes tag

hello help légyszíves

MSI K9neo 6400+ proci 2*2gb egyforma sorozatszám szerint egymás utáni ramok

auto beállitás biosban 667 megy a ram teszem 800 ra meg 251mhz teszem 400 ra 402 mennek

erre valami okosság esetleg?

előre is köszönöm

Ha az ember magányra vágyik, akkor nem az egyedüllét, hanem csak a megfelelő ember közelsége kell neki!

(#789) Willis++


Willis++
csendes tag

Sziasztok!

Tudom, hogy 50ezer éves a topik, de hátha valaki tud segíteni. Szükségem volna az MSIHQ flash tool-ra, de a fórumukra nem lehet regisztrálni, működő linket pedig sehol sem találok. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.