Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cs@@bi


Cs@@bi
tag

Hello Mindenkinek!

Most rendeltem egy ilyen lapocskát, és gondoltam rákeresek már hogy van e ennek a lapocskának topicja, hátha megtudok tapasztalatokat a lapocskával kapcslatban ....hát sajnálattal tapasztaltam hogy nincs :F Ezért úgy döntöttem hogy nyítok egyet :)
Remélem érdmes volt megnyítni, na és akkor ide kérem írjon akinek volt ilyen lapja, van ilyen lapja, vagy lesz ilyen lapja, az kérdezzem, vagy osszon meg tapasztalatokat!

The New Sony Xperia Z1c

(#2) Farcryboy


Farcryboy
csendes tag

Hy!

Erdemes volt megnyitni! Pont tegnap raktam ossze egy ilyen lappal szerelt josagot, mondjuk nem magamnak, de azert kiprobaltam h mit szakit. Oruletesen tetszik! Szakit mint allat....

Farcryboy

(#3) Cs@@bi válasza Farcryboy (#2) üzenetére


Cs@@bi
tag

Hello!

Íme az első véleményező! ;) Ezt jó hallani, igazából kedvező ára miatt döntöttem melette, az ASUS-t ütötte ki a nyeregből, remélem is hogy jól döntöttem, mert hosszú távra tervezek vele :DDD

Közben egy kis link izelítőnek aki még nem ismerné eme lapot:

[link]

The New Sony Xperia Z1c

(#4) Dassler


Dassler
őstag

Hali!

Én is filózok ezen a lapon. Mivel nekem bőven elég, és csendesnek is tűnik :)) Tuningolni nem akarok. Szal sztem nekem elég lesz.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#5) Cs@@bi válasza Dassler (#4) üzenetére


Cs@@bi
tag

Igen, én is pont így vagyok vele, nekemis bőven elég, ez az nforce550-es chip meg kimondottan átlag felhasználoknak találták ki, és plusz ott van a hűtés, ami + egy jó megoldás! Semmi extra, csak ami lényeg! - lehet ez egy slogen is :DDD
Ha jővő héten meglesz, és nem olyan sürgős a dolog, tudok majd neked egy két dolgot már mondani, megosztom itt a fórumon úgyis a tapasztalatokat!

The New Sony Xperia Z1c

(#6) Cs@@bi


Cs@@bi
tag

UP!

The New Sony Xperia Z1c

(#7) Dassler válasza Cs@@bi (#5) üzenetére


Dassler
őstag

Az jó lesz. Mindenképpen. Úgysem sürge, mivel most karácsonyig külhonban vagyok a'la job, szal kcisit nehéz lenne beszerelni :D de a vélemény jól jön

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#8) Cs@@bi


Cs@@bi
tag

Oké, igyekszem majd, és remélem csak jókat írhatok!

És közben megjegyezném várok még több emberkét a topicba, biztos vagyok benne hogy van még rajtunk kivül olyan ember akiknek van ilyen lapja és tudna írni egy két dolgot, vagy szemezget a lappal, de bárki írhat akinek csak hozáfüznivalója van az msi lapokkal kapcsolatban, csak ne legyen nagyon off!

Thx. :R

The New Sony Xperia Z1c

(#9) Dassler válasza Cs@@bi (#8) üzenetére


Dassler
őstag

A külföldi oldalakon általában jó lapnak írják le a felhasználók, természetesen van 1-2 ember, akinek becsúszott selejt, és persze van ellenkező vélemény is. Megesik. Összeségében az áráért jónak van titulálva, bár a borda kissé forró, így nem árt jó szellőzés hozzá. szvsz ez minden nforce-os paszív bordás lapról elmondható.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#10) Cs@@bi válasza Dassler (#9) üzenetére


Cs@@bi
tag

Ja, én is nézegettem a keresőbe beírva hogy mit dob ki rá, háát még nem igazán ismert a lap, nekem úgy tünik, egy kis idő kell még míg több ezer hozzászólásos lesz a topic :D
A hűtéssel egyetértek, valami jól hütő- szellőző- ház kell mindenképpen neki, de ez belefér. Amúgy meg minden alkatrész igényli a hüvöset.

The New Sony Xperia Z1c

(#11) Kaics válasza Cs@@bi (#10) üzenetére


Kaics
tag

Szevasztok!

Erre a lapra építettem az új gépem, mivel ez tűnt a legjobbnak az árát és a minőségét tekintve. Nem is volt nehéz rábeszélnem magam az ASUS M2N-E-vel szemben, amiről rettentő sok rosszat hallottam.

Úgy tűnt elég lesz a hűtés a lapon, de tényleg nagyon forró. Kicsit meg is égett az ujjam, pedig épp hogy hozzáértem. Remélem hosszú távon ez nem fog gondot okozni. Ha nem érek hozzá, akkor talán nem. :)

Másrészt elsőre minden stimmelt. Semmi hiba. Stabil. Nagyon elégedett vagyok.


üdv


Miki

(#12) Cs@@bi válasza Kaics (#11) üzenetére


Cs@@bi
tag

Szia!

Na ezt örömmel olvasom, amit írtál. Nálam is ez volt a szitu, ASUS M2n-e volt a nyerő sokáig, míg az utolsó pillanatban rátaláltam erre az MSI lapocskára. na már alig várom én is hogy brtokba vegyem és használjam :) ;) Eddig ''100%'' os a mérlege. :R

A hűtés viszont ahogy te is írod, gyenge pont lehet a lapon, így ha minden ''szakad'' érdemes lehet beruházni egy chipset hütőre Vagy a házban nagyon spéci hütési technikát kialakitani.

The New Sony Xperia Z1c

(#13) Dassler


Dassler
őstag

Jövő héten már én is birtoklok egyet nagy valószínűséggel...Nekem egy Antec 3000-esbe fog lakni, két NorthQ 12-es venti társaságában,+ egy Thermalright proci hűtőre ültettett Scythe, szintén 12-es ventivel...talán elég lesz. Max az 5 vinyó ami még fűteni fog rá :))

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#14) Kaics válasza Dassler (#13) üzenetére


Kaics
tag

Épp azt akartam, hogy halk legyen a gép. Mondjuk egy plusz ventit kibírok. Akkor már ne ettől menjen tönkre idő előtt. De az is igaz, hogy nekem csak egy vinyóm van. Azon kívül csak egy 7600GS fűti a rendszert.

Egyébként 3k körüli házam van. :DDD

[Szerkesztve]

(#15) Cs@@bi válasza Kaics (#14) üzenetére


Cs@@bi
tag

Dassler, az az 5 winyó tényleg fűttt :DD , de persze márkától is függ.
Most ugyebár egy komlett gép vásárlás kellős közepében vagyok, és nekem egy Coolermaster Elite tipusú házikóban fog csücsülni, de azthiszem nem választottam rosszul, az alaplap miatt muszály is hogy jól hütsőn a ház, jó levegőzése legyen.

The New Sony Xperia Z1c

(#16) Dassler válasza Cs@@bi (#15) üzenetére


Dassler
őstag

1db 150GB-os Raptor meg 4db Hitachi T7K500-as (320) - beszerzés alatt -. Egyik sem a melegebb fajtából való. Még néhány apróság hibádzik még, mint vga :C - kivárok az új szériákkal - úgyhogy jelenleg amolyan house made barabone figyel otthon a szekrényembe :)) félig meddig összebuherálva

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#17) Cs@@bi válasza Dassler (#16) üzenetére


Cs@@bi
tag

Mire az a sok tároló kapacitás? :D

The New Sony Xperia Z1c

(#18) Kaics válasza Dassler (#16) üzenetére


Kaics
tag

Nem semmi! Nemrég még örültem, ha volt egy 40-es vinyóm. :)

(#19) Dassler válasza Cs@@bi (#17) üzenetére


Dassler
őstag

a sok legális letöltés :U a viccet félre téve, nem nagyon dobálok ki semmit, még az egyetemi dolgaim is megvannak az utolsó háziig stb. persze archiválok is rendszeresen, ami oylan. Rengeteget fotózok, az összes cd-m begrebbelve, amit szeretek hallgatni géphasználat közben, az sem 1-2GB meg iylenek, hamar fogy a hely, elhiheted :)


[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#20) Cs@@bi válasza Dassler (#19) üzenetére


Cs@@bi
tag

Na hello!

Bocs hogy nem írtam, de tegnap jött meg a gép :C
Na hát így elsőre azt tudom mondani röviden hogy POZITIV. Nagyon szuper a lap, persze elsőre nem is nagyon tudok mit írni, ahhoz több idő kell mint egy nap hogy bővebbet tudjak írni, de egy két dologot leírok.

- Minden simán fel ment, faxán feismert mindent, tepeítők, utilitik felmentek, csak egy gond van, hogy a C'n'Q nem működik :( Eddig. A biosban beállítottam hogy Cool and Quiet Enabled , de a CoreCenterben eddig nem látam proci mhz csökkenést amikor nem használom a gépet, de biztos találok rá megoldást.
Most egész hétvégén a gépet bűvölöm, többek közt a C'n'Q ''problémára'' keresek megoldást, majd még írok.

The New Sony Xperia Z1c

(#21) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Hello!

Nagyon örülök ennek a topicnak, mert én is ezt a lapot néztem ki magamnak. Sempron 3000+ -os proci (256Kb cache) menne bele terveim szerint. (nagyon kevés pénzből kell gazdálkodnom) Szeretném a proceszort tuningolni. MSI lapot még nem használtam, nem ismerem őket, minőség (illetve erröl azért hallotam valamicskét), és a tuning terén. Ha írnátok arról, hogy a lap menyire támogatja a tuningot, nagyon megköszöném. A chipset hűtés forró fejűsége fontos információ volt, ezzel kapcsolatban arra lennék kiváncsi, hogy másik chipset hütő gond nélkül felhelyezhető rá? Még valami a hűtésel kapcsolatban, nem tudok most új házba beruházni, ezért egy régebbi ATX házat kell használnom, ami még hűtésben nem valami előrelátó. Levet oldallapal elengendő lehet a chipset gyári hűtése az első időkben? Minden információt megköszönök, kevés pénzem nem szeretném elherdálni. És higyétek el, tényleg nagyon megkell gondolnom az utolsó Ft-ot is.

(#22) Dassler válasza Stirlitz (#21) üzenetére


Dassler
őstag

A levett oldallap nem biztos, hogy a legjobb megoldás, mert úgy semmi huzat nem éri a bordát, max ha egy asztali ventit mellé raksz. Ha a házba bedobsz egy viszonylag nagy lésgszállítású nyolcast hátra - gondolom annak van helye - ami nem a leghalkabb, de szellőztetni fog, és/vagy tápból is - ha szándékozol venni - pl egy fsp 350PNF, annak elég jó huzatja van, és még nem is nevezhető hangosnak, és még olcsó is. Persze a tápnak elsődelgesen nem a ház szellőztetése a feladata, de a te esetedben sztem megfelel annak is. Lévén korlátozottak az anyagi lehetőségek, és nem szándékozlol csúcs procit, vga-t stb. beszerelni, így a hőtermelés is valszeg visszafogottabb, némi tuninggal is.
Az MSI lapok általában tuningbarát megoldásokkal szolgálnak. Feltéttelezem ennek a lapnak az esetében is van erre lehetőség valamilyen szinten. De majd aki már rendelkezik eggyel, majd az elmondja. Nekem nem kenyerem nagyon a tuning...

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#23) Stirlitz válasza Dassler (#22) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Értem. Tehát fenn hagyhatom az oldallapot, csak házon belül probáljak kialakitaní egy légáramot, ami a chipset hütőbodáján keresztül halad. Azthiszem ez kis barkácsolásal menni fog. Hát vga egyelőre egy sima PCI-os S3 lesz. Ez van. És késöbb sem kerül bele 40000Ft-nál drágább kártya. Köszi a segítséget.

(#24) Kaics válasza Stirlitz (#21) üzenetére


Kaics
tag

A ház oldallapját lehetőleg ne vedd le! Jómagam is kevés pénzből gazdálkodtam: a ház alsó hátsó részébe szereltem egy 8 centis Zalmant, felül pedig a táp hűtője szívja ki a levegőt.

(#25) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Már csak a lap tuning képeségei vannak vissza. Aki kiprobálta már ezzel a lapal a tuningot az ne fogja magát vissza, írjon a tapasztalatairól!

Én is erre gondoltam Kaics! Ventit már kerestem is. :)

[Szerkesztve]

(#26) Kaics válasza Stirlitz (#25) üzenetére


Kaics
tag

Egye fene - ha hazamegyek próbálok valamit kezdeni a tuninggal. De az nem ezen a héten lesz, az tuti. :)

Egyébként nem vok' egy nagy tuningos, azért igyekszem majd.

[Szerkesztve]

(#27) Cs@@bi válasza Kaics (#26) üzenetére


Cs@@bi
tag

Az előző hsz-emben már említettem a C&Q fukció használhatatlanságát. Neked műkődik rendesen? A Bioson kívűl még hol lehet beállítani, vagy bekell egyáltalán még állítani máshol?

Válaszodat előre is köszönöm!
Tuningot én nem probáltam, de nem is nagyon fog egy ideig.

The New Sony Xperia Z1c

(#28) Atlantis


Atlantis
veterán

Céghez ma került egy gép ilyen lappal, benne egy 3800+ A64-gyel.. Korrektnek tűnik, bár ennyi idő alatt ugye sok nem derült ki róla. Valami eszméletlen gagyi(talán Codegen) házban van. Lehet melege lesz, de eddig semmi gondja, bár az Everest nem ismerte fel, így semmit nem tudok róla hőmérsékletileg. Mindenesetre bitanggyors alapon is, tuning nem hiszem, hogy lesz.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#29) Kaics válasza Cs@@bi (#27) üzenetére


Kaics
tag

Nos, igen. A C'n'Q funkció helyes működéséhez nem elég a BIOS-ban beállítani, hanem a Vezérlőpult->Energiagazdálkodási lehetőségek alatt, a sémák közül a Minimális energiagazdálkodásra kell váltani. Ezek után működnie kell. ;)

(#30) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Oksi, eddig mindenki korrektnek nevezte a lapot. Ennek örülök. Elég lenne azt megtudnom a lap BIOS árol, hogy egyáltalán vannak benne a tuninghoz szükséges opciók. Pl: fesz emelés lehetösége, Ht állithatósága, ramok idözitésének állithatósága, ilyenek. Nem kérem senkitöl, hogy tuningolja a prociját, csak megvannak-e a szükséges lehetőségek. :)

(#31) Dassler válasza Stirlitz (#30) üzenetére


Dassler
őstag

Mondjuk Corell Cell chip nincs rajta, de a használati utasításában sem rnak sokkal többet. Sztem oylan marha sokra ne számíts.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#32) Cs@@bi válasza Kaics (#29) üzenetére


Cs@@bi
tag

Ohh nagyon baba! 2 kattintással megoldodott a dolog. Thanks!! :R :R :R

The New Sony Xperia Z1c

(#33) Kaics válasza Cs@@bi (#32) üzenetére


Kaics
tag

Nagyon szívesen! Először én sem gondoltam volna, de kiderült, hogy így kell. :)

(#34) Kaics


Kaics
tag

Ha már itt tartunk: a használat, illetve nem használat során mit tapasztaltál a gép órajelét illetően? Csökkent a hűtő által kibocsájtott zaj, ha nem volt terhelés alatt a rendszer?

(#35) Cs@@bi válasza Kaics (#34) üzenetére


Cs@@bi
tag

Talán egy sugalatnyit halkab, de szinte észrevehetetlen a különbség. Apropó, ma tudtam meg hogy nem elég még ez se mind a C&Q funkciónak, hogy itt ott beállítjuk, egy progit is le kell tölteni hozzá az MSI oldaláról a helyes műkődés véget úgyanis állítólag gondjai vannak a visszaállással! Most töltöm lefelé.

The New Sony Xperia Z1c

(#36) Kaics válasza Cs@@bi (#35) üzenetére


Kaics
tag

Mik vannak?! Erről nem tudtam. Akkor az is lehet, hogy érzékelhető lesz a változás a progival... :R

(#37) Cs@@bi


Cs@@bi
tag

Up! :C

The New Sony Xperia Z1c

(#38) Cs@@bi válasza Kaics (#36) üzenetére


Cs@@bi
tag

Na megtaláltad a progit? Sikerült valamiféle használhatóságát felfedezni?

The New Sony Xperia Z1c

(#39) Kaics válasza Cs@@bi (#38) üzenetére


Kaics
tag

Igen, megnéztem az MSI oldalát és találtam is néhány progit, de még nem foglalkoztam vele. Talán jövő hét elején lesz időm.

Nálad történt valami?

(#40) Cs@@bi válasza Kaics (#39) üzenetére


Cs@@bi
tag

Én ma raktam fel és a különbség érezhető!! Mostmár nem csak 1000Mhzen megy, hanem ahogy folyamatosan nézem a Core centert lépked szépen lefelé meg felfelé, nincs gond a visszaállással.

The New Sony Xperia Z1c

(#41) Kaics válasza Cs@@bi (#40) üzenetére


Kaics
tag

Ez a program véletlenül nem AMD Cool and Quiet Driver névre hallgat? :F

(#42) Cs@@bi válasza Kaics (#41) üzenetére


Cs@@bi
tag

De!

The New Sony Xperia Z1c

(#43) Kaics válasza Cs@@bi (#42) üzenetére


Kaics
tag

Süti. Akkor tudom melyik az. Majd felrakom. :))

Ezzel az MSI i-Speeder-rel próbálkoztál már? Vajon tényleg meggyorsítja a netezést?

(#44) Dassler


Dassler
őstag

Valaki RAID részét használja?

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#45) Kaics válasza Dassler (#44) üzenetére


Kaics
tag

Én még nem, de már tervben van egy másik 160-as vinya és akkor még az is lehet. :D

(#46) Terminator47


Terminator47
csendes tag

Sziasztok! Én is egy ilyen lapoz néztem ki annyi különbséggel, hogy neo2-f. Sokban különbözik? Amúgy egy 4200 X2-es lesz benne. Milyen a tuning potenciál? Arról már lehet tudni valamit? :DD

"So Say We All"

(#47) Cs@@bi válasza Kaics (#43) üzenetére


Cs@@bi
tag

Még nem probálkoztam vele. Tényleg meggyorsítja a netezést? :D Mert akkor hasznos kis progi. Amúgy lehet csemegézni, van még egy két progi fent. Nekem a hálókártyára kellene valami de bezzeg azzal kapcsolatban semmit nem találok :(

The New Sony Xperia Z1c

(#48) Cs@@bi válasza Terminator47 (#46) üzenetére


Cs@@bi
tag

Én személy szerint a tunninggal kapcsolatban semmi érdemlegeset nem tudok írni, majd a többi sorstárs. Viszont a neo2-f-es változatról még nem hallottam, érdekes, sanda gyanúm hogy úgyan ilyen nforce 550-es chipsetvan benne, csak lehet van még rajta valami kis extra, esetleg felszereltségben, nem tudom, utánna kell nézni. De az Msi-t csak ajánlani tudom mint ahogy mindenki más itt a topicban!
Apropó: Most ünnepli az Msi ebben az évben a 20 éves fenállását [link]
Sok boldog születésnapot nekik és még több ilyen jó alaplapot, és miegy mást! :D :D :R :C

[Szerkesztve]

The New Sony Xperia Z1c

(#49) Dassler


Dassler
őstag

neo2-f? :F tudnál vmi linket?

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#50) Dassler


Dassler
őstag

Én csak 1 kínai oldalt találtam. De ott ugyanazok a specfikációk szerepelek a neo-F-nél, mnit a neo2-F-nél. gyhogy fogalmam sincs, miért 2-es revízió, hacsak nem valami felépítés beli különbség van, ami így nem tűnik ki elsőre.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.