Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Faszagyerek válasza Madmax81 (#249) üzenetére


Faszagyerek
csendes tag

Hali
Amennyire én tudom csak az SLI technikával több,más minden ugyanaz.Amugy az nvidia oldalán kirészletezik az egész nforce 500-as családot,ott meg tudod nézni.Én már rég néztem,más nem jut eszembe.Amennyire tudom,az 590-esnél vannak nagyobb eltérések.(komolyabb idevezérlő,sok extra...stb.).De ez az árán is látszik.Szóval ha nem akarsz 2 vga-t sli-ben,vagy raid tömböket csinálni,szerintem ez is tökéletes.Amugy meg atomstabil megbizható lap.Eddig 5-tel volt dolgom,gond nélkül.

Tényleg,-csak kiváncsiságból- valaki kisérletezett már ezen a lapon raid-del.Leirhatná tapasztalatait.

''Kiáltsátok a világnak,igazságot a szép hazámnak''

(#252) Dassler válasza Dyno (#248) üzenetére


Dassler
őstag

Nem fontos bedugni. Árához képest nem rossz lap, 1-2 fogyatékosságal ,amivel azért együtt lehet élni. Nekem is van iylen (is)

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#253) Dyno válasza Dassler (#252) üzenetére


Dyno
veterán

Mit értesz fogyatékosság alatt :F :R

(#254) Dassler válasza Dyno (#253) üzenetére


Dassler
őstag

Hát a hűtőbordája nem a leg izmosabb, egy venti elkél rajta, ez mondjuk igaz az egész MSI K9N családra - oda a hangtalanság - a tápcsatik elhelyezkedése a lehető legrosszabb - mellesleg leszokhatnának már erről a lapgyártók -, meg a cpu-hűtő foglalata is el lehetne forgatva 90 fokkal, szerencsésebb lenne hőcsöves hűtők esetén, mert így elég sok, alacsonyabb építésű rálóg a memória foglalatokra. Amúgy más nyűgje nincsen. Előnye, hogy nem teljes méretű ATX, így jól elfér kisebb házakban is - valszeg nem CC Stacker tulajok vesznek iylen lapot - ennek köszönhetően viszont picit zsúfoltabb is, nagyobb vga-k esetében - 8800-as család, bár gondolom nem sok fut iylen lapban - megint nem a leg kényelmesebb, ugyanis a vga rálóg az amúgy is forró bordára, amire így mindenképpen kell valami venti, mivel semmi levegő nem éri. Kb ennyi.

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#255) Dyno válasza Dassler (#254) üzenetére


Dyno
veterán

És ha én nem tuningolok akkor és elkéll rajta ventilátor :F jah a vga-m zalman hűtős és ahogy elnézem az Ultra tipuson fújná a lapot is a vga ventije előre is angyon köszi :R

(#256) Vandit. válasza Dyno (#255) üzenetére


Vandit.
addikt

.


[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#257) Madmax81 válasza Dassler (#254) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali az ehyém MSI márkájú .
Kerestem a Bios ban egy két beálitást és nem találtam például nem tudok +feszkót adni a procinak ,és nem tudom álitani a PCIe órajelét, nem tudom de csak az 550 szériára igaz vagy csak erre MSI alaplapra ??

1956-2010 07.22 Varga László

(#258) Dyno


Dyno
veterán

Ennek a lapnak is problémát okozz a 667MHz-s ram :F :R

(#259) Christoph


Christoph
aktív tag

Hi Skacok

Egy Msi k9n neo lappal kapcsolatban lenne kérdésem, nem tudom melyik altípus fejből, a lényeg, hogy nf550-es és nem gigabites.....

A probléma az, hogy a winxp nem látja a hálozati adaptert....a biosban egy opció van az integrált LAN-nal kapcsolatban, ott bekapcsolva, a gyári cd-ről ethernet, meg minden driver felrakva, de egyszerüen nem lát semmit az xp.

A csatlakozó világít, mintha minden rendben lenne, persze adatforgalom nincs, sőt a rákotott adsl modemmel sem tudnak osszeszinkronizálni, nincs kapcsolat.

Mi lehet a probléma???

Előre is koszi.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#260) Flagstaff2 válasza Dassler (#254) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Az összes K9N alaplaphoz tökéletes választás egy HR-05 SLI chipsethűtő,teljesen passzív és jól meghűti a chipet. Nem lóg bele sem a VGA-ba,sem a PCI portok síkjába,nálam az Accelero S1 nem kis passzív bordája alá is befért némi hézaggal.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#261) Faszagyerek válasza Christoph (#259) üzenetére


Faszagyerek
csendes tag

Hali
Szerintem hibás a beépitett LAN. Lan kártyával próbáltátok már,azt meglátja?Ha netán azt se látná az XP,akkor Op.rendszer hiba.Ez esetben ujrarakás.

''Kiáltsátok a világnak,igazságot a szép hazámnak''

(#262) Dassler válasza Flagstaff2 (#260) üzenetére


Dassler
őstag

Ja, de az MSI-ken ez a hosszított borda végett felmegy? Még nme próbáltam.

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#263) Dassler válasza Madmax81 (#257) üzenetére


Dassler
őstag

Ezek általában BIOS függő dolgok - ha jól tudom -, de az olcsóbb lapokon nem biztos, hog ezek a funkciók megjelennek, amiken jellemzően olcswóbb chip van.

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#264) Dassler válasza Dyno (#255) üzenetére


Dassler
őstag

Elmegy simán is, nekem is úgy van, csak kellemetlenül forró, ennyi.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#265) Dassler válasza Dassler (#262) üzenetére


Dassler
őstag

Bár a konfigodból ítélve igen :)),hogy így megválaszoljam a kérdésemet. Bár a kopbability listában not compatible-ként szerepel.

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#266) Dyno válasza Dassler (#264) üzenetére


Dyno
veterán

okss akkor nem gáázz őő #258-as hsz-re tudsz valami segítséget nyújtani :F :R

(#267) Faszagyerek válasza Dyno (#266) üzenetére


Faszagyerek
csendes tag

Szia
Nálam 3 hónapig 2 x 512 samsung 667 -es ramok voltak,nem volt velük semmi gondom.
Ment hibátlanul az egész.

''Kiáltsátok a világnak,igazságot a szép hazámnak''

(#268) Faszagyerek


Faszagyerek
csendes tag

Hali
valaki próbált már ezen a lapon valamilyen szintű RAID-et összehozni?Ha igen,légyszi irjátok meg.Egy kis tapasztalati infó jól jönne. Kösz előre is.

''Kiáltsátok a világnak,igazságot a szép hazámnak''

(#269) Flagstaff2 válasza Dassler (#262) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

nem értem a kérdésed. Az aláírásomban szereplő konfigból nem derül ki hogy én mire raktam fel ezt a hűtőt? :) Annyi hogy az enyémen vízszintesen áll a gyári hűtő (jól lerontva a borda hőellenállási mutatóját,míg asszem ezen függőlegesen áll. De ha a chip melletti rögzítőfurattal átellenben (a chip mellett közvetlenül,csak az átellenes sarkánál) ugyanúgy van rögzítőlik,akkor rá kell menjen.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#270) Dyno válasza Faszagyerek (#267) üzenetére


Dyno
veterán

Szia köszi szépen :R

(#271) Dassler válasza Flagstaff2 (#269) üzenetére


Dassler
őstag

Közbenmár megválaszoltam magamnak :) A rögzítő furatos mondatodat nem egészenértem. Légyszi még egyszer.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#272) Dassler válasza Dyno (#266) üzenetére


Dassler
őstag

Nem tudom, én soha nem használtam 667-es RAM-okkal.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#273) dr.bubo válasza Dyno (#258) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nekünk kingston 1024Mb/667MHz rammal vigan megy, több mint fél éve. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#274) Flagstaff2 válasza Dassler (#271) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Akkor nekifutok még egyszer. :) Szal a chip ami a borda alatt van,az nem akkora mint a borda. Csak a fele. Ha nálad függőlegesen áll a bprda akkor pont a felső fele alatt van a chip. Szal a borda perpill a chip egyik sarkán levő furatba,meg lejjebb az alaplapon egy furatba kapaszkodik. A felső furattal átellenes oldalán a bordának középtájt ha van még egy furat,akkor fel tudod tenni a HR-05 SLI-t.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#275) Dyno válasza dr.bubo (#273) üzenetére


Dyno
veterán

Okés Köszi szépen az infót :R

(#276) Dassler válasza Flagstaff2 (#274) üzenetére


Dassler
őstag

ahham, értem, mit akartál kihozni. thx. Lényeg, hogyha a szabványos heyen is van lyuk, akkor felszerelhető. Mindjárt meg is nézem. Jó lenne, ha fel lehetnepattintani.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#277) .:Kristian:. válasza dr.bubo (#273) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

szintén, csak 2x 512-be :) amíg 533,667,800-as ramok vannak benne addig nincs semmi baj :D

(#278) danee91


danee91
senior tag

Hali!
Vki tud vmit az msi k9n neo-f v3-as lapról. BIOS-ban lehet rendesen tuningolni, milyen feszeket lehet vele állítani? Mert a sima, nforce 550-es lapon nem lehetett se procfeszt állítani, se pci-e, asszem csak memo. Ez az új amúgy nForce 560-as.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#279) Attesz01


Attesz01
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég raktam össze egy új konfigot, benne az új MSI k9n neo V3 alaplappal, és egy érdekes probléma jött elő: már az első bekapcsolástól kezdve, a gép nem indul el a bekapcsolásra (csak a ventik és a vinyó pörögnek föl, kép nincs), de egy reset után már minden normálisan működik, ahogy kell. Ezt minden indításkor eljátsza, és egy kicsit már idegesítő, mert minden alkatrész új és fogalmam sincs hogy mitől van ez.

Van valami ötletetek hogy mi lehet a hiba? Vagy találkozott már valaki hasonlóval?

Bios frissítés még nem jöhet szóba mert a legújabb verzió van rajta. Ja és van még egy furcsa dolog: a bios-ba belépve a H/W Monitor menüben mindig lefagy a gép, és a Dual Core Center-ben, ha üzemmódot (venti sebességet) váltok, általában szintén lefagy.

a konfig:
MSI k9n neo V3
AMD A64 X2 3800
Kingmax 1GB 800MHz
Galaxy 7300GT DDR3 256MB
FSP Bluestorm II 400W

(#280) Attesz01 válasza danee91 (#278) üzenetére


Attesz01
csendes tag

Ezen sincs sok tuningolási lehetőség: lehet állítani az órajeleket (FSB: 200,9-214 MHz, pci-e: 100-114 MHz, CPU: 1000-2000, ram), a cpu feszt (1,4-1,2V) és elvileg a memo feszt is (1,9-2,3V) de nálam ezt nem engedi, fixen 1,9 (igaz hogy a kingmax leírása szerint 1,8V kellene neki).

(#281) Dassler válasza Attesz01 (#279) üzenetére


Dassler
őstag

Szia,

nekem az elődje egyik példánya produkált ugyanilyen jelenséget - hol elindult, hol nem a képernyő, ill. fagyott a BIOS menüben -, memória csere után elmúlt, tehát nálam a memória nem tetszett neki valamiért (Samsung chipes no-name volt, GEIL-re cseréltem).

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#282) moonster


moonster
tag

Sztok!

Egy éve használom a K9N-neoF-et, 2x512 MB 667-es PQI ramokkal, es megy mint atom, sot azota meg oprendszert sem frisitettem.
de most kene.
Adtak anno ehhez az alaplaphpo valami driver cd-t?
esetleg le lehet tolteni a netrol?

kocce

- Errare humanum est -

(#283) cl.aci válasza moonster (#282) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Szia.
Van hozzá gyári telepítő lemez, de az MSI honlapján megtalálsz mindent, ha otthon van neted
a honlapon van live update lehetőség. :)

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#284) guru720


guru720
csendes tag

Sziasztok!
Egy MSI K9N Neo-F V2 alaplapom van és lenn egy kérdésem:
Ebbe az alaplapba beletudok rakni egy 1GB-os Samsung 667MHz-es memóriát? Mert sehol sem találtam rá választ.
A válasz sürgős lenne és előre is köszi mendenkinek, aki válaszol.

(#285) Dassler válasza guru720 (#284) üzenetére


Dassler
őstag

Miért ne tudnál?

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#286) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Hello

szeretnék venni egy MSI K9N Neo F V3 at.
megnéztem a gyártó oldalán, hogy a 4400+os X2 procival még nincs teszt befejezve a kompatibilitás miatt. Valakinek esetleg van ilyen konfigja?

vagy ha esetleg jót / rosszat tudtok róla mondani, akkor ne kíméljetek...



:R :R

(#287) SiDan válasza Rabbitf_24 (#286) üzenetére


SiDan
tag

Engem is érdekelne... :)

(#288) Dassler válasza Rabbitf_24 (#286) üzenetére


Dassler
őstag

Nekem 4600+ ill. 5600+ is megy a V2-es verzióval, a hármas csak nem rosszabb. Bár BIOS-t mindenképp érdemes frissíteni szvsz

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#289) Rabbitf_24 válasza Dassler (#288) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Hello

v2-t vettem, megy vele a 4400+os, ha valakit érdekelne :DDD

valami jó monitorozós progi nincs ehhez az alaplaphoz?
speedfan nem jó, everest nem írja ki a proci hőjét, dualcore center meg nem megy....

:R

(#290) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!
Nekem is k9n Neo lapom van, de a BIOS-ban sehol nem találom, hogy hol adhatnék a CPU-nak egy kis feszt.?
Lehetésges, hogy ennek a lapnak nem lehet adni?
Ha más BIOS-t tennék megoldódhatna a probléma?

(#291) Dassler válasza misirulez (#290) üzenetére


Dassler
őstag

A Cell Center-ben namit találsz, annyit lehet nyúkálni a dolgokban, semmi többet

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#292) Dassler válasza Rabbitf_24 (#289) üzenetére


Dassler
őstag

Érdekes, nekem megy a dualccore center.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#293) misirulez válasza Dassler (#291) üzenetére


misirulez
senior tag

aha... :((( azért kösz a választ.
Sajnos amit kinéztem videókártya az igényeli a 2,5GHz-es X2-t, enyém meg csak 2,0GHz-en megy. Reménykedtem benne, hogy megúszom nagyobb költségek nélkül, de ezekszerint plusz költségként minimum egy lapot is cserélnem kell... :((( :(((

(#294) Dassler válasza misirulez (#293) üzenetére


Dassler
őstag

Már 30 körül kapsz újonnan egy 5600+-as procit itt a pH-án, ha olyan vga-át veszel, ami igényli a 2,5GHz-et, akkor sztem ez belefér.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#295) Lacika25


Lacika25
tag

Sziasztok!

Most akarok ilyen lapot venni, de a tápom csak 20+4 tűs, viszont a képeken 20+4+4 tűs-nek látom, a régi tápom akkor nem elég?

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#296) dr.bubo válasza Lacika25 (#295) üzenetére


dr.bubo
őstag

Eléghozzá a 20 tüs is. De lehet kapni 20pin-->24pin átalakitot. kb. ezer forintért.
pl.
[link]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#297) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Hello

van valakinek gondja sb live-val ezen a lapon, nekem igen.
nem akarja beismreni meg ha igen, akkor sistereg.
milyen az alaplapi hangkártyája, hogy szól?

:R

(#298) SteveButabi


SteveButabi
csendes tag

Hello!

El tudná nekem mondani valaki a pontos menetét a processzor tuningnak egy MSI K9N Neo-F V2 alaplapon? Totál nem értek hozzá :)
Sok mindent olvastam, de okosabb nem lettem, mert nem mertem kiprobálni, pl. a volt állítást.
4000+ X2 proci van benne,667Mhz samsung memoval.
Ha CSAK az fsb-t állítom magasabbra(200.9-ről pl. 220-ra), nem indul be a gép. Gyárí hűtő van minden, ezen nem is szeretnék változtatni.
Előre is köszi!

(#299) Rabbitf_24 válasza SteveButabi (#298) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Ez egy antituning lap, úgyhogy ne is próbálkozz :(

(#300) Rabbitf_24 válasza Dassler (#281) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Most hogy visszaolvasok, biosba nekem is fagyott, párszor,
mert nem volt bennt a ram a helyén ( alubordák nem engedték teljesen benyomni ::)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.