Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Terminator47


Terminator47
csendes tag

Bocsi én voltam Láma!! :W Az a lap az LGA775-ös intelekhez való! (Elnéztem egy sort az árlistában! :U ) Azért köszi a fáradozást! :R Úgy hogy nekem is marad a sima Neo-F! :DD Látom jó véleménnyel vagytok róla! Remélem nekem is bejön! De ha valaki tud valamit a tuning részéről írjon! :D

"So Say We All"

(#52) Kaics válasza Terminator47 (#51) üzenetére


Kaics
tag

Neo2-F lehet s775-ös [link] vagy s939 [link]. De még ezeken belül is van több fajta (nVidia, Ati).

[Szerkesztve]

(#53) Terminator47 válasza Kaics (#52) üzenetére


Terminator47
csendes tag

Na igen! De a másik meg S939! Én minden képpen Am2-est akarok! Meg az nforce3-as... :D De azért THX!! :R Marad a sima!

"So Say We All"

(#54) Cs@@bi válasza Terminator47 (#53) üzenetére


Cs@@bi
tag

Hát s939-et már szerintem azért ne, így van! :)

The New Sony Xperia Z1c

(#55) Cs@@bi


Cs@@bi
tag

Nagyon leült a topic..egy UP! :DD

The New Sony Xperia Z1c

(#56) Dassler válasza Cs@@bi (#55) üzenetére


Dassler
őstag

Mindenki elvan a lapjával :D

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#57) Kaics válasza Dassler (#56) üzenetére


Kaics
tag

Holnap este nézem a tuningot - amennyire értek hozzá. :DDD

(#58) Terminator47 válasza Kaics (#57) üzenetére


Terminator47
csendes tag

Na az jó! Ez a dolog érdekel! Várom az eredményeket! :C :DD

"So Say We All"

(#59) Cs@@bi válasza Dassler (#56) üzenetére


Cs@@bi
tag

:C Én is, de olyan jó hozzászolni pláne még ha van is mihez :)) de azért az a jó ha egy topicba nem sokat írnak mert az azt jelenti hogy semmi gond vele :D :R

The New Sony Xperia Z1c

(#60) Cs@@bi


Cs@@bi
tag

Örülők hogy mindenkinek faxán megy a lap! :R ;)

The New Sony Xperia Z1c

(#61) Cs@@bi válasza Kaics (#57) üzenetére


Cs@@bi
tag

Tényleg, megnézted a C&Q-es progit? Műxik?

The New Sony Xperia Z1c

(#62) Faszagyerek


Faszagyerek
csendes tag

Sziasztok!
Bocs ha kicsit hosszú leszek,de csak a tisztán látás kedvéért. Én is most tervezek 1 platform cserét és am2 be agyalok. Úgy szoktam összeválogatni az alkatrészeket,hogy 3 évig ne kelljen alaplap,proci cserét csinálni.Max vga,memoria csere. Procit X2 3600+ ost néztem ki,amibe a tesztek is megerősitettek. Ahogy irjátok ez az alaplap jónak tünik nekem. Amiért irok : 1. Szintén a tuning érdekel (aminek kb 2 év mulva lehet nálam jelentőssége,ha már kezd köhögni pár proginál) 2. Érdekelne milyen ramokat használtok,melyek váltak be,gyártó és frekvencia szerint. Én ddr2 800-asokat terveztem,gyártó még nincs kiválasztva. 3. Aki sata II-es winyókat használ,kérem irja le tapasztalatát. (milyen winyót használ? ,ncq -val vagy anélkül használja? illetve ha mind a kétféleképpen próbálta,mi a tapasztalata? Előre is köszönöm válaszotokat.

''Kiáltsátok a világnak,igazságot a szép hazámnak''

(#63) Cs@@bi válasza Faszagyerek (#62) üzenetére


Cs@@bi
tag

Hello!

A tuningal kapcsolatban én nem tudok írni semmi használhatót, nem probáltam. Ezzle amúgy én is így vagyok, majd csak akkor ha muszály. 1 hete vettem a gépet, azt hiszem ezzel még ráérek foglalkzni, majd a többi forumozó ír úgyis a tuningról.
Én Kingmaxot használok, és kompatibis vele, stabil vele a rendszer, nekem bevált. Ha veszek még egy ramot a gépbe az is Kingmax lesz.
Nekem sima sata-s winyom van, így ebbense tudok segíteni.
Azért remélem hogy ram-ban segítségedre lesz a tapasztalatom!

[Szerkesztve]

The New Sony Xperia Z1c

(#64) Faszagyerek


Faszagyerek
csendes tag

Szia!

Először is kösz a segitséget. :R Még az érdekelne,hogy sima kingmax vagy mars (abitnál ezt ászolták) illetve hány MHz -s?

''Kiáltsátok a világnak,igazságot a szép hazámnak''

(#65) Fáraó


Fáraó
őstag

Hello Mindenki!
A havernak állítottam össze egy gépet és ezt az alaplapot ajánlottam. Hétvégén megyek szerelni, és örömmel olvastam hogy a beszerelés és a telepítés is könnyű. Ezt a C&Q dolgot akkor majd nekem is telepítenem kell. Amit kérdezek: mi a baj a SATA II-es vinyóval (ncq)? Ezt itt vki a vége felé kérdezte.
Én egy jó egymagos procit ajánlottam neki, mondtam hogy még játékot/zenelejátszót nem igazán optimalizáltak többre, elég lesz neki az is.

[Szerkesztve]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#66) Cs@@bi válasza Faszagyerek (#64) üzenetére


Cs@@bi
tag

Bocsi, azt elfelejtettem leírni. Aha Mars, sztem az a legérdemesebb, és 533 mhz-es.

The New Sony Xperia Z1c

(#67) Cs@@bi válasza Fáraó (#65) üzenetére


Cs@@bi
tag

Hello!

Ez jó baráti gesztus volt, ennek a lapnak az ajánlása ;) , mert úgyebár én inditottam a topicot, és nekem nem sok információm volt ezzel a lapppal kapcsolatban az árán és a tulajdonságain kivűl, de amiket írnak a srácok is (illetve hogy semmi rosszat nem írnak :D ) ez csak megerőssítene a vásárlásban. Ezt a C&Q progit meg érdemes feltelepíteni, mert ha csak simán beállítod a C&Q-et az nem elég, gondok vannak a sebesség visszaállásnál!
És sztem is elég egy jó egymagos proci, nekem egy 3500+ a64 van a lapban, de nagyon babán fut minden, egy ilyen proci úgymond középutként megfelelő sztem árban is meg teljesítményben is.

The New Sony Xperia Z1c

(#68) Cs@@bi


Cs@@bi
tag

Közben látom sokaknak felkeltette az érdeklődését a C&Q-es progi így belinkelem.
AMD Cool and Quiet Driver:
[link]

The New Sony Xperia Z1c

(#69) Cs@@bi


Cs@@bi
tag

Van az oldalon egy nVidia SATA RAID Driver is, ha esteleg az alaplaphoz adott cd-n nem lenne fent. Ha jól emléxem valaki a raiddel kapcsolatban is érdeklődőt.

The New Sony Xperia Z1c

(#70) Kaics válasza Cs@@bi (#61) üzenetére


Kaics
tag

A progit ma fogom felrakni, aztán meglátjuk mit tud.

Az is tuning, ha egy A64 3000+ -os procival próbálkozok? :DDD

(#71) Kaics válasza Faszagyerek (#62) üzenetére


Kaics
tag

Engem is érdekelni kezdett pár napja az X2 3600+ -os prockó, úgyhogy valszeg arra fogok cserélni. Kingmax ramot használok és eddig tökéletesen bevállt. A WD SATA2 meg megy. :)

(#72) Cs@@bi válasza Kaics (#70) üzenetére


Cs@@bi
tag

Ok. Hát már mér ne lenne tuning? :D Egy kis buherálással gyári hütővel kitudsz belőle annyit hozni mint az én 3500+ os om alapon. Amúgy nem vagyok nagy tuningos ;]

The New Sony Xperia Z1c

(#73) Cs@@bi válasza Kaics (#71) üzenetére


Cs@@bi
tag

Nekem is felkeltette az érdeklődésemet ahogy láttam a PH!-s tesztjét, de csak addig amig megnéztem az árát :D Egy jó 10k val többe kerül mint az én 3500 ös sima A64-em. Nekem annyit nem ér meg:( :)

[Szerkesztve]

The New Sony Xperia Z1c

(#74) Kaics válasza Cs@@bi (#72) üzenetére


Kaics
tag

Az igazság az, hogy én sem vagyok nagy tuningos (sz@arul nem), épp ezért nem is erőltetem. Valóban szépen elviszi a 2200-at. Érezhetően gyorsabb és egyáltalán nem melegebb. Mit gondolsz, hagyjam így?

Szerintem jóval többet is bír ez a lap, de ennél keményebb tuningot mostanában ne várjatok tőlem. :DDD

(#75) Dassler válasza Faszagyerek (#62) üzenetére


Dassler
őstag

Üdv!

Nos RAM ügyben szerintem ngyon rosszul egyikkel se jársz a nálunk (Mo) kapható márkák közül. Attól függ, milyen procit használsz, érdemes visszanézni a ph AM2-es tesztjében.
Tunung meg mint már írtam, ahhoz nem értek gyakorlatban, sosem foglalkoztatott. Ahogy látom, van itt 1-2 kísérletező kedvű ember :)
Majd én is RAID-be szándékozom kötni a vinyókat, amint megjönnek, szal akkor tudok majd véleményt mondani. a mosani gépben is müxik nekem RAID, és semmi gondom vele.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#76) Faszagyerek válasza Fáraó (#65) üzenetére


Faszagyerek
csendes tag

Üdv. Nincs semmi baj a sata II-vel (tudtommal),csak valahol olvastam,hogy nem látszik különbség a sima és ncq-s beállításnál.Sőt tán még lassabb is ncq-val.Arra vonatkozott a kérdés,hogy ezen az alaplapon ,aki próbálta,mit tapasztalt.Volt külömbség valamilyen irányba,vagy nem.Amint elkel a mostani technikám,rakom össze az uj gépet és letesztelem,ha addig valaki nem próbálkozik vele,de addig hátha lesz ujabb infó.Akkor azt már nem kellene tesztelni,lehetne célirányosan csinálni.

''Kiáltsátok a világnak,igazságot a szép hazámnak''

(#77) Fáraó válasza Faszagyerek (#76) üzenetére


Fáraó
őstag

Hali! Köszi a választ, ennek az ncq-nak akkor én is utánaolvasok, hátha megtudok vmi újabbat.
A tuningról csak annyit szeretnék elmondani, hogy amikor már nincs erő a gépben egy-két progi futtatásához, akkor kell megpróbálni. Van két procim is felhúzva -PIIICel 1.2@1.56 ill. PIIICel 1.3@1.62-, mert most még nincs jobb gépem, de a nagyobb teljesítményre szükségem van. Van olyan eset amikor érdemes megfontolni és alkalmazni. :)

VIGYORRRGAZMUS.....

(#78) Cs@@bi


Cs@@bi
tag

A tuningot majd kiprobĂĄlom most a hĂĄlozattal babrpĂĄlok :D

The New Sony Xperia Z1c

(#79) Fáraó válasza Cs@@bi (#78) üzenetére


Fáraó
őstag

Látszik! Nem mindegyik csomag jött át sértetlenül! :DDD

VIGYORRRGAZMUS.....

(#80) Cs@@bi válasza Fáraó (#79) üzenetére


Cs@@bi
tag

ÁÁ ez nem a gépről volt, hanem telóról, wapról írtam az előző hsz-t :DDD

The New Sony Xperia Z1c

(#81) kovi


kovi
senior tag

Sziasztok!

Tervezem egy ilyen lap vasarlasat, masik kiszemeltem egy Abit K9N, de arra aztmondjak hogy ramvalogatos es a kingmaxot szereti. Az eleg draga ram. Tudnek venni 25 500 ert 1Gb Samsung DDR2 800-ast , de kerdes jo -e ennek a lapnak? Vagyis megy -e benne.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#82) Kaics válasza kovi (#81) üzenetére


Kaics
tag

Valamikor én is számításba vettem, de néhányan panaszkodtak rá, úgyhogy leírtam a deszkát. Ami talán még jó lett volna, az egy KN9 Ultra.

Úgy tudom, hogy 667-es Samsung megy a K9N-ben, szóval 800-as miért ne menne? :U
De hogy ebben az MSI-ben megy-e azt nem tom'. :B

(#83) kovi válasza Kaics (#82) üzenetére


kovi
senior tag

Nem az a lenyeg hogy hany megahertzes mert az a chipset mondja meg hogy tamogatja -e, hanem az adott modult mint gyarto, szereti -e.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#84) Kaics válasza kovi (#83) üzenetére


Kaics
tag

Jaja, hát én is ezt mondom. Csakhogy alapban Kingmax-ot akartam, úgyhogy ez a probléma nálam fel sem merült.

(#85) Faszagyerek válasza kovi (#83) üzenetére


Faszagyerek
csendes tag

Szia !

Erre a samsung ddr2 800 -ra én is kiváncsi lennék,hogy megy ebben a lapban? :U .
Ha ilyet teszel a lapba,kérlek ird meg a véleményed.

''Kiáltsátok a világnak,igazságot a szép hazámnak''

(#86) kovi válasza Faszagyerek (#85) üzenetére


kovi
senior tag

Tennek mert ''olcso'' de megy -e. Ez a kerdes.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#87) Faszagyerek válasza kovi (#86) üzenetére


Faszagyerek
csendes tag

Szerintem megy.Fentebb irták,hogy a Mo.-n kapható összes rammal megy.Szerintem a 3 év garis ramokkal mennie kellene.Azokkal még nem volt baj (tudtommal). 939 -es platformnál beváltak,gondolom itt sincs gond velük,de beszéld le az üzlettel a cserét a vásárlás elején,és ha nem jó cseréltesd ki máfajtára.Rugalmas üzletben ezt megoldják,olyan helyről kell venni.

''Kiáltsátok a világnak,igazságot a szép hazámnak''

(#88) Fáraó


Fáraó
őstag

Sziasztok!
Fentebb írtam, hogy ajánlottam megvételre a témabeli alaplapot a barátomnak. Nos, megtörtént a szerelés és a finombeállítás is. Minden simán ment, a BIOS elég jó, szélesebb skálán húzhatjuk a gépest. A BIOS-ba való bejutáshoz egy-kettőre meg kell nyomni a Del-t, mert könnyen lecsúszhatunk róla :) . Egy dolgot hiányoltam: a két műanyag távtartót nem találtam meg a dobozban (amit csak bele kell kattintani az alaplapba).
Jó alaplap, ajánlani tudom.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#89) Kaics válasza Fáraó (#88) üzenetére


Kaics
tag

Még egy elégedett felhasználó!

Süti. :C

(#90) Taybore


Taybore
aktív tag

Sziasztok, nekem elvileg ma jön meg ez a lapom (másik esélyes az Abit KN9-S vagy KN9-U, attól függ, hogy lesz-e MSI). Elvileg egy 3600+os AM2 megy bele, GF7300GT vagy GF7600GT-vel és 1GB Veritech 667-es rammal. Tuningolni egyenlőre nem tervezek, de lehet hogy egy kis proci és/vagy ram húzás belefér, de nem fogom kihasználni a határokat.Majd lehet, hogy írok a véleményemről pár nap múlva.

(#91) Kaics válasza Taybore (#90) üzenetére


Kaics
tag

Tedd azt! :D

(#92) dr.bubo


dr.bubo
őstag

Most vettem egy ilyen lapot. A lap tervezésénél oda figyelhettek volna a csatlakozok elhelyezésére. PL. a táp csati nagyon rossz helyen van. :F Eddig ennyi a negativuma.
A többiröl késöbb, mert még csak most üzemelem be.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#93) Kaics válasza dr.bubo (#92) üzenetére


Kaics
tag

Bizony, rakhatták volna a RAMok mellé a szélére is mondjuk. Igazából annyira nem nagy ügy.

(#94) Dassler válasza Kaics (#93) üzenetére


Dassler
őstag

Nemtom miért, de az összes olcsóbb (nem csak MSI) lapnál szeretik hátulra rakni. Proci hűtő miatt elég szerencsétlen megoldás. Mivel már csak úgy is egy IDE csati van a lapon, nyugodtan rakhatnák a másik helyére :)

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#95) Dassler


Dassler
őstag

Látom, mnidenkinek gond nélkül muzsikál a lapja :)

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#96) Kaics válasza Dassler (#95) üzenetére


Kaics
tag

Ez van. Ez már csak ilyen tökéletes lap. Várható volt... :D

(#97) kovi


kovi
senior tag

Srácok,
az AData ramokat szereti? Mert ilyet rendeltem hozzá. 667-es

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#98) Dassler válasza kovi (#97) üzenetére


Dassler
őstag

Sztem igen. De majd meglátod.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#99) yerg


yerg
csendes tag

sziasztok!

lehet hogy mi is ilyen lapot veszünk öcsém gépébe. az lenne a kérdésem hogy van-e rajta legalább 2 IDE csatlakozó? bocs ha hülyeségeket kérdezek, csak nemrég óta olvasgatom a hardverekkel kapcsolatos cikkeket/fórumokat és még nagyon sok homályos folt van :U

(#100) dr.bubo válasza yerg (#99) üzenetére


dr.bubo
őstag

1 IDE csatlakozó van rajta, amire 2 IDE eszközt csatlakoztathatsz.[link]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.