Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:29:16

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Hali!
Duplakoppos elaltatást hol tudom beállítani? Sehogy nem sikerült rátalálnom :F

(#852) gixxergabi válasza pietrrr (#851) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Kézmozdulatok - Kijelző alvó üzemmódba állítása

(#853) tomazin válasza Milka 78 (#849) üzenetére


tomazin
veterán

Szamomra +1 toltenivalo, vinni kell magaddal kacat lenne. Talaltam mar a problemara megoldast, de nyaljanak sot akik ezt ennyire butan csinaltak meg.

(#854) tomazin válasza Ájvé (#833) üzenetére


tomazin
veterán

Sajnos az alzas folia fekete keretes es a fekete keret kisebb, mint a kijelzo.
Konnyu volt felrakni cserebe, majd meglatjuk meddig birja. Felfekudni jol felfekszik.
Ha nem lenne az a fekete vacak a szelen akkor ajanlanam is.

(#855) Ájvé válasza tomazin (#854) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát időlegesen talán akkor megteszi, próbáltam tippet adni, de nem lett a legjobb.

(#856) tomazin válasza Ájvé (#855) üzenetére


tomazin
veterán

no para, igertem,h visszajelzek, meg is tettem :))

(#857) XSiGma


XSiGma
aktív tag

Végre megérkezett a többször említett, 1.5 hónapja rendelt alis hydrogel fólia. Hibátlanul illeszkedik mindenhol, a kerekített szélekre is szépen feltapad.
Hint: még nem használtam hydrogelt, és kissé máshogy kell felrakni, mint mondjuk egy üveget. Érdemes előtte videón rákeresni a technikára. Ha a felső réteg lehúzása után nem kielégítő az eredmény, a hibák simán eldolgozhatóak alatta - ne húzzátok le egyből, ahogy én tettem az elsővel. :))

(#858) adabra


adabra
senior tag

Múlt heti tapasztalat:
VW Golf 8 + 3 órás autóút + Edge 40 a vezetéknélküli töltőpadon* + vezetékmentes Android Auto (Google Térkép navigációval + YouTube Music + kb 20 perc telefonálás ) = alig emelkedett a töltöttség (bár nem is csökkent) + érkezéskor igencsak forró volt a telefon

* Nem tudom, hány W-os a Golf csí töltője.

(#859) Milka 78 válasza XSiGma (#857) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hát persze, hogy elfogyott :(((

[ Szerkesztve ]

(#860) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Én az emagról rendeltem ezt a fajta Hydrogel fóliát egyszerre a telóval, hogy sos legyen valami rajta. Azt nem tudom, hogy meddig lesz fent, de méretpontos, nem fekete keretes és szépen felfekszik az ívekre. Ami hiba van az az én bénaságom/figyelmetlenségem miatt lett (4 pici buborék). Magyar nyelvű, fényképes felrakási útmutató is van hozzá.

(#861) gixxergabi válasza Milka 78 (#860) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Én se tudok felrakni fóliát-üveget, mindig marad vmi kis szemét, pedig már minden praktikát bevettem, pl. zuhanyzás után a fürdőszobában, hogy a pára leszedjen minden szálló vackot, de mikor lehúzom a fóliát róla, attól feltöltőtik elektrosztatikusan és bukta az egész...tudom, ássam be magam térdig, hogy le legyek földelve...

(#862) SpydeR3412 válasza tomazin (#830) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Lenne szíves ezt lefordítani valaki, mert a google nem a barátom.
Köszönöm előre is!

(#863) XSiGma válasza SpydeR3412 (#862) üzenetére


XSiGma
aktív tag

Kezdőképernyő -> egy ponton hosszan nyomd -> Modulok -> Beállítások modul -> hosszan nyomva tedd a Kezdőképernyőre -> nyisd meg -> Háromgombos navigáció -> nyisd meg újra

(#864) tomazin válasza SpydeR3412 (#862) üzenetére


tomazin
veterán

maskor: deepl.com

(#865) Ájvé válasza SpydeR3412 (#862) üzenetére


Ájvé
veterán

Fő képernyőn tartsd az ujjad a képernyőn még bejön a helyi menü, itt válaszd a modulokat, itt keresd meg a beállítások parancsikont, ezt állitsd képernyőre (nyoma tartod rajta az ujjad még képernyőre helyezed), ha kitetted képernyőre fel fog ugrani egy helyi választó menü ezek közül válaszd ki a háromgombos navigációt. Ez után ez főképernyőn marad (bármikor törölhető és vissza helyezhető ugyan így), ezt megnyitod és át tudod váltani a 3 gombot.

(#866) l!nk87


l!nk87
aktív tag

Gcam-mal kapcsolatban tudna valaki segíteni majd? :)
Melyik működik legjobban/stabilan, honnan érdemes beszerezni, stb :R

[ Szerkesztve ]

(#867) krizitomo válasza XSiGma (#857) üzenetére


krizitomo
tag

raneztem en is, fene a szajukat, nincs.
nekem julius vege ota van fent a hidrogel folia, viszont bal felso sarokban elkezdte elengedni. mondjuk nyaron legalabb 10 orat viz alatt is volt, esett pofara betonon, fube sokszor, zsebembol ki az auto ulese melle, ahonnan alig lehetett kibanyaszni. eddig azert egesz jol birta :)

(#868) SpydeR3412 válasza XSiGma (#863) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

& Ájvé: Köszönöm!

tomazin: máskor is ugyanazt fordítja, mint a g-s és ugyanúgy nem tudom értelmezni...

[ Szerkesztve ]

(#869) tomazin válasza SpydeR3412 (#868) üzenetére


tomazin
veterán

akkor nem szoltam.

erre esetleg tud itt valaki valaszolni?

(#870) angyall


angyall
tag

Média Markt 12 ezer forintos hiper szuper fólia nem egész egy hét után elkezdett lecsúszni a kijelzőről. Persze blokkot eldobtam, mert ki a fene gondolta volna, hogy egy hét alatt gatya, anélkül pedig nem cserélik. Na mindegy, tanulópénz, de idegesítő. A Telekomban raknak fel fóliát, vagy csak az ott vásárolt készülékekre? Ha nem, marad az emagos. Meg lehet irok egy szép levelet a média marktnak. 😁

Motorola Edge 40 , IPad 2021, Baseus Bowie M2s

(#871) Milka 78 válasza angyall (#870) üzenetére


Milka 78
nagyúr

12 ropiért az szép baleset :(

(#872) darál0w válasza angyall (#870) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nálam jó november óta... :))

feleségemé is, pedig ő nem kíméli :U

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#873) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Hali!
Nem tudjátok, itt van olyan lehetőség, hogy töltés közben kiírja a zárképernyőre (AoD), hogy menny idő van még hátra 100%-ig?
A Samsungon hozzászoktam, tök jó kis funkció.
Egyébként eddig baromi pozitív a benyomásom a telóról. Ezek a saját Moto feature-ök is tök jók, pl a suhintásos lámpa, de amit eddig sehol nem láttam, az a hátlap duplakoppintása. Ez valami zseniális és még hasznos is :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#874) vinpilu válasza pietrrr (#873) üzenetére


vinpilu
senior tag

E szerint a bejegyzés szerint nincs ilyen opció Moto Edge 40-ben. Reméljük megfontolják és egyszer bekerülhet.

(#875) intuicio válasza pietrrr (#873) üzenetére


intuicio
aktív tag

"de amit eddig sehol nem láttam, az a hátlap duplakoppintása."
Erre mit kellene csinálnia a telónak? Már fél órája kopogtatjuk, de nem főzte meg a kávét se :(

(#876) l!nk87 válasza intuicio (#875) üzenetére


l!nk87
aktív tag

Azt csinálja amit beállítasz
:D

Motorola alkalmazás - kézmozdulatok - gyorsinditás és tadam :C

(#877) vence válasza angyall (#870) üzenetére


vence
junior tag

Biztos, h jól csináltál mindent a felrakásnál?
Mert valszeg ez lesz a kifogás, ha valahogy igazolnád is a vételt.

Bankkártyával fizetted esetleg?
De én lehet kérnék tanácsot a fogyasztóvédelemtől is, úgy is csak unatkoznak! :DDD
Szerintem itt egy szavatossági kifogás/eljárás lehetne a kulcs.
Gondolom nem örülne az MM, ha a vizsgálat végéig nem árulhatná a
terméket.

Egy emilt az MM-nek egyébként megér, szavatossági igényre, ill.
fogyasztó védelmi eljárás kilátásba helyezésére hivatkozva.
Udvariasan, h ezt mennyire szeretnéd elkerülni.

Persze az egésznek feltétele, h vmi módon igazold a vételt.
Esetleg tanúkkal ...
Néha érdemes még a csomagolást is eltenni.

Németben valószínűleg ezt szó nélkül benyelte volna az MM ...
pedig ott jobb árakkal dolgoznak.

Egyébként ilyen drága fólia árában már benne kellene legyen a felrakás is és akkor egyértelműbb lenne a helyzet.

(#878) angyall válasza vence (#877) üzenetére


angyall
tag

Ott helyben tette fel az Okospultban dolgozó srác. :)
Másnap visszamentem, szerencsére akkor már ő dolgozott, emlékezett rám, és kicserélte egy másikra, de azzal sem jobb a helyzet, ugyanúgy elválik az oldalán, de ezt legalább vissza tudom tenni addig , amíg nem lesz koszos a fólia alatt. Várok pár napot vele, ha nem lesz jobb, visszaviszem ezt is, erről szerencsére már megtartottam a blokkot. :))

Motorola Edge 40 , IPad 2021, Baseus Bowie M2s

(#879) Milka 78 válasza angyall (#878) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem tudom mivel dolgoznak, de fentebb linkelt fólia nekem nem válik el, pedig még el is bénáztam a felrakását.

(#880) vence válasza angyall (#878) üzenetére


vence
junior tag

Ugye-ugye! :C

Azért sok szempontból tanulságos a dolog ...
nem szabad az első akadálynál feladni.

És főleg nem szabad ilyen nagyságrendű összegeket benyelni,
de inkább kisebbeket se, mert nálunk már úgyis rászoktak!

(#881) Redneck


Redneck
veterán

Lassan megunom a hivatalos úton, itthon beszerezhetetlen Poco F5 12/256 vadászatot. Érdekelne az Edge 40, de a tesztben leírt videós probléma, kicsit elbizonytalanít.
Még mindig vannak stabilizálási gondok, vagy megoldották szoftveresen? :U

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#882) krizitomo válasza Redneck (#881) üzenetére


krizitomo
tag

csak ki kell kapcsolni kameraszoftverben az EIS-t, az optikai marad, a ketto egyutt nem mukodott rendesen. csak OIS teljesen jol mukodik

(#883) tomazin válasza krizitomo (#882) üzenetére


tomazin
veterán

ezt a gyariban meg lehet tenni? mert en nem talaltam meg.

(#884) krizitomo válasza tomazin (#883) üzenetére


krizitomo
tag


videonal bal oldali menuben van ez a remego kez jel, ezt kell atnyomni a gyari appban

(#885) Ateess


Ateess
tag

Sziasztok!

Vásárolt már valaki lunar blue színben valami hazai, vagy külföldi, de megbízható forgalmazótól? Kicsit tartok a műbőr hátlaptól, hogy néhány év múlva mennyire fog szétesni, ragadni, stb., de ahogy látom nem nagyon kapni itthon, csak horror áron a feketéhez képest, például emagon?
Nem is értem, hogy miért nyomatják ennyire a műbőrt most minden gyártónál, szép, jó a fogása, de a műbőr még tartós nem maradt, szerintem még tok alatt sem, de lehet tévedek.
A másik kérdésem, hogy kisgyerkőc mellé venném, mármint nem neki, hanem arra, hogy őt is fotózzam, ebből a szempontból milyenek a fotós tapasztalatok? Előzőleg egy Huawei P30 Pro használtam, majd méretcsökkentés miatt egy Huawei P40, amit most használok, tudom, méretben P30 Pro az Edge 40, de azt már megkapta feleségem és Android Auto, illetve vezetékmentes töltés miatt szeretnék váltani, de mellette a fotózás is fontos, hogy öreg koromban szép képeket nézegethessek és mutogathassak a gyerekekről. :)

Köszi előre is a segítségeteket!

(#886) Ájvé válasza Ateess (#885) üzenetére


Ájvé
veterán

Nappali fénnyel lehet jó fotókat csinálni vele. Műbőr tartósságáról csak a jövőben lehet majd beszélni, nekem nem tűnik rossznak, én mondjuk tokbam használom és nem is volt szempont számomra. Gondolom azért nincs nálunk Lunar Blue mert nem nagyon került hivatalosan forgalomba.
Azért nyomják a gyártók, mert valahogy el kell adni, ezt is vegán bőrnek nevezik, hogy ezzel is plusz reklámot csináljanak.

(#887) SpydeR3412 válasza Ateess (#885) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Nekem a p40 lite után jött ez a teló. Fotózásban nem kicsit van a huawei alatt

(#888) Milka 78 válasza Ateess (#885) üzenetére


Milka 78
nagyúr

10 ropi a vegán hátlap (7 a Lunar Blue), max venni kell egyet tarcsiba.

(#889) vence válasza Ateess (#885) üzenetére


vence
junior tag

Ezt csak a gyakorlat mutatja meg!

A jó minőségű műbőr tud jobb lenni még az igazitól is,
pl. az átlagos festés az igazinál gyorsan kophat és a kéz-zsírra is érzékeny, tágulhat tőle.
De műnél is az anyag és a festés - vagy bevonat - minősége a kulcs.

A Lunar Blue szín nekem is tetszik,
ha vegán :D egy okkal több, hogy megnézzem milyen élőben.
Élőben sokszor más a szín, mint a renderes képeken!

Érdekes, inkább a színesek szoktak az olcsóbbak lenni, mert az csak réteg igény.

Próbálj külföldi fórumokon (amazon, GSMAr, stb.) kutakodni.

Lehet a Flipkart lenne a legjobb, mert nagy melegben, izzadó kéznél jobban előjöhetnek a problémák és a hindik szeretnek írogatni is!
A moto G54 biztos van náluk, elméletileg abból is van vegán hátlappal.
Ha találsz valamit, 1 privinek örülnék!
Szerintem a műbőr egyébként nem vegán :Y

De hatalmas marketinges húzás volt, mert a vegan nagyon "in".

(#890) krizitomo válasza Ateess (#885) üzenetére


krizitomo
tag

Nekem felemas tapasztalataim vannak. P30 Prorol valtottam, meg mindig megvan az is, ugyhogy szoktam tesztkepeket csinalni magamnak. Nappal jo fenyben egesz egymas mellett van a 2 telefon, foleg ha gcamot hasznalok a gyari helyett. Gyari hajlamos a keket tultolni erosen, tobbit mertekkel, de azt is. Van aki azt szereti, en nem mindig szeretem, ha vilagitoan kek lesz az eg. Bemozgasnal (pl gyerek fut) elofordul szellemkepesseg, konkretan ugy fog kinezni a mozgo targy, mintha egy elkenodott arcu szellem lenne. Gcammal ez is megszunik. Esetek tobbsegeben azert teljesen jol hasznalhato kepek szuletnek. Reszlet neha meg tobb is latszik, mint a P30 pron, ez mar valoszinuleg az 50mpx-es binning miatt van. Ha csinalok 50mpx-es kepet az viszont messze elmarad a huwei 40esetol. Reszletessegben is, szinekben is.
Ejszakainal huawei akkor van elonyben, ha tenyleg keves a feny, pl csillagokat fenykepezek, eget, felhot, stb. Ha vannak fenyforrasok, utcai lampak, neon, kirakat, akkor kepes szebb kepeket is loni a p30 prohoz kepest is, valoszinuleg ott is a nagyobb felbontas meg az alacsonyabb rekesz miatt.
Osszessegeben nincs sok kulonbseg, szoftverrel tosznanak valamit, hogy ne szinezze igy el, akkor nagyon jo lenne, gcammel jo is, illetve az ejszakain ha modositananak, az is sokat dobna rajta. Az a legjobb, hogy ejszakai fenykepezes utan rogton megnyitom, akkor egy pillanatig latszik egy jobb kep, aztan mintha a hdr vagy valami stackeles akkor vegzodne a hatterben es eltunnek az ertekes reszletek, a zajjal egyutt a vilagos reszek is eltunnek. Tobb fenynel rogton megszunik ez a gond. Jelenleg igy allok vele, sokat nem vartam tole, de tenyleg gcammal p30 pro szintu kepek simam reprodukalhatoak.

(#891) l!nk87 válasza krizitomo (#890) üzenetére


l!nk87
aktív tag

Tudnál segíteni majd gcam ügyben? :R
Igazából forrásra volna szükségem, honnan szedjem :)

(#892) Ájvé válasza l!nk87 (#891) üzenetére


Ájvé
veterán

Korábban linkelte már.

krizitomo:
Köszi én is letöltöttem, kipróbálom, van valami jó config hozzá? Vagy ennyire felesleges belemélyedni?

(#893) krizitomo válasza Ájvé (#892) üzenetére


krizitomo
tag

igazabol probaltam elore krealt konfiggal is, anelkul is, nem nagyon lattam kulonbseget. ha felrakod es alap beallitasokkal losz egy kepet, mar sokkal normalisabb szinu kepek vannak.
persze ezen felul van sok plusz, probalgattam ezt a hdr+-t is, eleg szep dinamikaatfogasu kepeket nyom, ejszakai mod kb ugyanaz, mint a huaweinel is, szinte semmi kulonbseg normalhoz kepest, max, ha valami vilagos is van a kepen, az nem eg ugy ki.

ami nekem baromira tetszik, hogy gcamban van 4k 60fps, igaz ug, menti, hogy nem biztos, hogy egyszeruen vissza tudod nezni valoszinuleg a h.265/hevc kodolas miatt, amit letoltottem galeria appot (ami hasonlit a p30 proehoz) az pl nem jatsza le, de vlcvel, google fotokkal nezheto. es mukodik, valoban 4k 60fps, bar volt, hogy mikroakadasok voltak benne, amit nem tudom mitol fugg, mert valamikor van, valamikor nincs, fuggelten attol, hogy fut-e a hatterben valami. gondolom mivel pixelre alapvetoen, ezert barmi befolyasolhatja. egyedul nekem videonal a hattermosasos video nem megy ezzel a gcammal, de szerintem az eletben nem hasznalnam soha, csak vegigprobaltam mindent :)
kb annyit allitottam, hogy a raw+jpg beallitasok is keznel legyenek.
normal fenyben nagyon csecse.

(#894) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Gcam-ből, már a 8.8.224 is elérhető, nekem is az van fent.

[ Szerkesztve ]

(#895) Ájvé válasza Milka 78 (#894) üzenetére


Ájvé
veterán

Az jó, de honnan van meg?
Ez az?

[ Szerkesztve ]

(#896) Milka 78 válasza Ájvé (#895) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Igen és felülről a 4-ik (aweme). Annál elég csak telepíteni az apk-t és nem kell a config-ban berhelni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#897) Ájvé válasza Milka 78 (#896) üzenetére


Ájvé
veterán

Köszi, megnézem majd.

(#898) krizitomo válasza Milka 78 (#894) üzenetére


krizitomo
tag

nem frissitettem meg azota, van valami kulonbseg egyebkent? ami erezheto is

(#899) Milka 78 válasza krizitomo (#898) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem tudom, mert nálam nem volt fent a 8.7, de külhoni fórumon ezt ajánlották. :)

(#900) sniper112 válasza Milka 78 (#894) üzenetére


sniper112
aktív tag

én néztem ezeket a gcam eket és hát a program nem lenne rossz de nekem lassan reagál a dolgokra mintha akadozna az egész.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.