Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:29:16

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) krizitomo válasza vence (#1648) üzenetére


krizitomo
tag

most az utolso samsungok kameraban is jok, az elozoeknel a szinkezelest nem tudja bevenni a gyomrom. edge 40 gyarija is hasonlo volt, azert hasznalom gcamet. huaweihez szokott a szemem. anno amikor megjelent a mate 10 pro, sokaig azon is rosszak voltak a szinek, de szerencsere visszavettek belole

(#1652) grafnet válasza OP3N DOTT T (#1649) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Na, ez érdekes!
Egyben sajnálatos is, ha valóban eSIM mellett nem kapsz frissítést.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1653) tomazin válasza grafnet (#1652) üzenetére


tomazin
veterán

nekem jon. (bar nekem nem neo van)

(#1654) Ájvé válasza Bl.Gyo. (#1650) üzenetére


Ájvé
veterán

HMD egy Finn startup cég, ők használják (még) a Nokia márkanevet, igaz persze ők is Kínában gyártatnak és most már talán saját név alatt fognak futni. Szóval a HMD Global nem kínai cég alapvetően.

(#1655) vence válasza OP3N DOTT T (#1649) üzenetére


vence
junior tag

Ez azért érdekes, de kicsit az én sejtéseimet igazolja.

A 30 Neo -s topikban panaszkodtak most frissítési problémákra ...
(mostanában vettek páran, mert jó akciók voltak az eMAG-on.
És szerintem is külső "dolgok" okozzák, hogy a telók nem tudnak frissíteni, csak a 30 Neo nem eSIM-es, de a sima SIM-re írt dolgok, profil stb. ugyanígy bejátszhat ...

Egy mostani Yetis kártya is szépen ott hagyta a szemetét a telómon, amióta kipróbáltam a hálózatukat. És minden bekapcsolásnál előjön, miközben a Voda után nem maradt látható nyom, de egy másik telót azért rendesen belassított.
Tehát, sajnos nem tudhatjuk, hogy már egy-egy SIM is mit rak és hagy a telefonokon, vagy milyen letöltéseket varázsolnak a készülékekre később. Egy biztos a kémkedés, adatgyűjtögetés megy ezerrel !!!
A szolgáltatások minősége már kevésbé izgatja őket.
Tényleg nagyon tanulságos volt ilyen szempontból a Y. kártya aktiválása is. WTF

Szóval, ha az OTA nem működik abban rendesen benne lehet a szolgáltató is.
Lehet SIM és mobil hálózat nélkül kellene próbálni, akinek problémája van.

(#1656) vence válasza Bl.Gyo. (#1650) üzenetére


vence
junior tag

Előre is elnézést, de ...

Imádni való, ahogy te és sokan itt, megfelelő háttérismeret nélkül, érzelmi alapokon közelítetek meg szakmai dolgokat.
Ott van megbízható forrásból, tényszerűen, hogy milyen cég és ezt nem én vagy ti, hanem a jogi kritériumok döntik el.

Ha az okfejtésedet egy jogi vizsgán adnád elő, simán kirúgnának és a legközelebbire megtanulonád, hogy mik a meghatározó tényezők.

Egyébként pedig valószínűleg jobban követtem a Motorola cég és a mobilrészleg sorsát és az átalakulást, beleértve a "harcos" éveket, mint, akik itt hiányos ismeretek alapján "kínaizgatnak".

Két mondattal én, részemről le is zárom a vitát:

Az átalakulás során nem feltétlenül a Lenovo eredeti tervei, szándékai mentek át ... valaki/-kik ügyesek és meggyőzőek lehettek a Motorolánál és/vagy a Lenovo-nak nagyon kellett az a szakembergárda, úgy komplett.
(Nem beszélve arról, hogy ez már nem az első kanyar volt a részéről, tehát voltak tapasztalatai, tudhatta, hogy mit rontott el az előző körben, mire érdemes figyelni, áldozni.)

A régi és a mai Motorola mobiltelefon választék között nem látok lényeges eltérést. Pl. ma is vannak spéci US-szériák ... választék,
csak pluszként bejött, vagy felfejlődött a kínai piac.
És semmi lényegi változást nem látok, ahogy a hagyományos Motorola-piacokat kiszolgálják, abban sem, max. valami fejlődést, ami az eltelt időből és a jobb pozíciókból adódik.

És lenne még pár apró, kevésbé látványos részlet is, a lényeg, hogy semmi nem indokolja a kínaizást.
Ennyire az almás is kínai teló akkor ... :D

[ Szerkesztve ]

(#1657) Bl.Gyo. válasza vence (#1656) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Jó'van akkor...

(#1658) Ronyn


Ronyn
senior tag

Istenem...
Minden mobiltelefont a Motorola Mobility LLC, a Lenovo 100%-os tulajdonában lévő leányvállalat tervez és gyárt.
A Lenovo kínai de facto a Motorola is kínai
A termékfejlesztés fönöke is kinai,ami elég fontos pozíció, mondjuk pl. meghatározza az irányvonalat
Az hogy a bejáratott márkanév alatt akar Ö is hasonló telefonokat gyártani ,az természetes, mint ahogy az is hogy nem rúgja ki a jó szakembereket. De ez már nem a Motoroláról szól , hanem a Lenovoról aki ott akar lenni az amerikai piacokon.
A többi csak megmagyarázás

[ Szerkesztve ]

Ego sum... Ronyn 🧔

(#1659) vence válasza Ronyn (#1658) üzenetére


vence
junior tag

Ha már ennyire képben vagy, gondolom azt is tudod, hogy ki a márka tulajdonosa! :D

És azt is beírhattad volna, hogy ki annak a névtelen kínainak a főnöke ... :)
Ha már példálózol ...

[ Szerkesztve ]

(#1660) Ronyn válasza vence (#1659) üzenetére


Ronyn
senior tag

A Márka tulajdonosa a Motorola Trademark Holdings, LLC,- egy elvileg harmadik (nem anya)cég - (ezt szokták így) mivel a márkanevet több cég is használja.
Többek között a KINAI tulajdonú a Motorola Mobility,!

Ott van megbízható forrásból, tényszerűen, hogy milyen cég és ezt nem én vagy ti, hanem a jogi kritériumok döntik el.

Ja, ha már joggal példálóztál - ennek a KINAI tulajdonú a Motorola Mobility-nek jogilag semmi köze a régi Motorolához!
A Motorola Mobility egy új cég ,amely kivált a Motorola Inc-ből és használ(hat)ja a márkanevet. A Motorola Inc jogutódja a Motorola Solutions.
Az hogy hol van a székhelye, lényegtelen,az csak egy épület :DD

A főnök alatt netán erre a Sergio Buniac-re gondoltál?... :)) :D

Ego sum... Ronyn 🧔

(#1661) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Egyébként kit érdekel hogy kínai vagy amcsi? Nekem az a lényeg hogy jó legyen! Az előző Huawei tuti kínai volt mégis ha még lenne androidos Huawei csak azt vennék!

hmm...

(#1662) Ronyn válasza Kiskutya (#1661) üzenetére


Ronyn
senior tag

Simán, a Mate 20 Pro jó telefon volt,meg a Motorola is. :C
Engem sem érdekel, más szokott zavarni :O ;]

Ego sum... Ronyn 🧔

(#1663) vence válasza Ronyn (#1660) üzenetére


vence
junior tag

Az egyébként milyen jogi kategória, hogy
"elvileg harmadik" ??

Adott esetben egyébként, nem feltétlenül lényeges, hogy mit és hogy
"szoktak".
A MM egyébként sem kivált ... ( ha már ennyire kötekedsz és kutakodsz! :D

És ha már - szerinted - a Mot. Sol. a jogutód, akkor miért nem nála vannak a névhasználati jogok, ők ugyanúgy engedélyezhetnék a márka használatát ...!

Egyébként pedig tőlem úgy kínaiztok, ahogy akartok ...
ha titeket ez tesz boldoggá! :C

@ Kiskutya

Ott a pont! :)
Nyilván, ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#1664) grafnet


grafnet
Topikgazda

Barátságosan megköszönöm mindenki nevében ezt a végtelenül részletes tulajdonosi kör háttérelemzést!

Ezzel ezt itt és most be is fejezhetjük, fejezhetitek.

[ Módosította: lugosi ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1668) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Megint szar a messenger tegnap óta......

hmm...

(#1669) forceberg válasza Kiskutya (#1668) üzenetére


forceberg
veterán

Biztos nem véletlenek ezek... :(

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1670) Kiskutya válasza forceberg (#1669) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ok de mivel a moto nem frissített csak a messenger cseszett el valamit! Napokig jó volt már kezdtem azt hinni végre minden ok.....

hmm...

(#1671) forceberg válasza Kiskutya (#1670) üzenetére


forceberg
veterán

Nem is a motora írtam, hanem úgy általában. Ha mindig, minden úgy működne, amire a technika és a sw is adott lehetne, akkor sokkal ritkábban cserélgetnék az emberek az eszközeiket.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1672) BB9360


BB9360
aktív tag

Üdv!

Normális, hogy még mindig ezt adja legfrissebbnek?
Android 13, T2TL33.3-62-3-3-1 2023. November 1.
Telekomos vásárlás.
Köszönöm.

(#1673) sniper112 válasza BB9360 (#1672) üzenetére


sniper112
aktív tag

nem teljesen normális,
két opció van , amit olvastam hogy reseteled a hálózat beállítást, és a sim kártyát ki veszed és törlöd az e simet és úgy ha minden igaz újra inditás után letölti a frissítést
vagy
van ez a program
rescue and smart assistant és azzal rakod fel a legújabbat viszont itt előszőr backup kell és utána meg gyalul mindent.

(#1674) BB9360 válasza sniper112 (#1673) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszi. Esim nincs. Hogyan resetelem a hálózati beállításokat?

(#1675) BB9360 válasza BB9360 (#1674) üzenetére


BB9360
aktív tag

Megvan. Majd lehet, kipróbálom.

(#1676) sniper112 válasza BB9360 (#1675) üzenetére


sniper112
aktív tag

Beállítások -> rendszer -> beállítások visszaállítása.

(#1677) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Emagon 125 ropi fekete verzió amihez jár a -10%-os kupon. Ha egy 490 forintos patront mellé kuponozol 112842 forintér vihető + Ajándék Voda kártya és vírusirtó is jár vele.

(#1678) sniper112


sniper112
aktív tag

na egy kis teszt után nekem legalábbis most jól működik az értesítés messenger és facebooknál
legújabbak vannak fent
de a következő beállítások élnek most nálam amivel úgy fest jó
mind2 appnál hosszan tarva az ikonon előjön a kis előugró menü ott pedig infó és ott
mobiladatok és wifi legalul a korlátlan adathasználat pipa
az app szüneteltetése ha nem aktív azt a csúszkát kivenni
az alkalmazás akku használatánál pedig korlátlanra állítani
ami még fontos pedig beállítások akkumulátor résznél kivenni
az alkalmazások használata háttérbent
az adaptív akkumulátor is ki van kapcsolva
És ezek az alkalmazások zárolva is vannak
így most működik a dolog és frissítésnél sem állítodik el ez a beállítás
és újraindítás után is marad ez a beállítás
ami a gondot okozza szerintem ha aktív ez az alkalmazások használata háttérben ez mindig valamiért elállítodik ha le van zárva a teló, vagy újraindítva és frissítve van az alkalmazás

[ Szerkesztve ]

(#1679) Ronyn válasza sniper112 (#1678) üzenetére


Ronyn
senior tag

Nekem meg pont ezzel a beállítással nem ment.
(Eddig így volt beállítva (a korlátlan adat nem volt bekapcsolva,de annak nem hiszem hogy jelentősége lenne , mivel az csak arra az esetre vonatkozik ha be van kapcsolva az Adatforgalom csökkentő))

Most pont azok vannak bekapcsolva,amit te kikapcsoltál,és úgy jó
Alkalmazások használata a háttérben>be >Engedélyezés mindig>ide betettem azokat az appokat,amivel probléma volt,és most így jól működnek
Adaptiv akku is be, akkumulátor teljesítmény növelése is be.
Más alkalmazás is jól müködik így ,ami eddig szintén mindig bealudt
Természetesen az Alkalmazás oldalán az "Alkalmazás akkumulátorhasználata" korlátlanra van állítva nekem is az említett appoknál.

Lényeg ,hogy én hiába kapcsoltam ki az Alkalmazások használata a háttérben funkciót, ugyanúgy korlátozta , mintha igazából nem is lenne hatása a kikapcsolásának, ugyanúgy müködött a korlátozás továbbra is :)) :Y

Mondjuk azt én is észrevettem ma,hogy a Messenger ma már nem volt a Mindig engedélyezett appok között,pedig tegnap tettem bele.
Valahogy elfelejtette. .. :F

[ Szerkesztve ]

Ego sum... Ronyn 🧔

(#1680) sniper112 válasza Ronyn (#1679) üzenetére


sniper112
aktív tag

Aha , hát nem tudom ,nálam meg folyton elálitodott ha be volt kapcsolva és nem volt korlátlan ra állítva és állandóan azt írta hogy kapcsolódás Messenger be , pluszban ha frissült az alkalmazás akkor is már alapon volt vagy ha újraindítottam is alapon volt.
de amit még állítottam az pedig a SIM nél hogy a 2g hangot kikapcsoltam, azóta stabilabb a hálózati jel, ez nem hiszem hogy köze lenne hozzá.

(#1681) grafnet


grafnet
Topikgazda

Na, akkor már csak a többieknek kell ezeket kipróbálni!
Eddig 1-1 az "állás". :DDD :Y

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1682) OP3N DOTT T


OP3N DOTT T
tag

Szerintem meg a Meta App Manager és a Meta Services alkalmazásnak is döntő szerepe van a messenger működésébe,úgy tudom ezek szabályozzák a működését,szerintem azokon is be kell állítani ezeket.Ezt próbálta már valaki?

(#1683) Ronyn válasza OP3N DOTT T (#1682) üzenetére


Ronyn
senior tag

Korábban már írták ,hogy azokon is kikapcsolták az optimalizálást, és hasonló próbálkozások...
De igazából a lényeges az a Meta Services, azon meg nem nagyon lehet állitgatni,alapból ki van kapcsolva az optimalizálás és egyebek

[ Szerkesztve ]

Ego sum... Ronyn 🧔

(#1684) sniper112


sniper112
aktív tag

Valaki a gyári tesztelő programban a mikrofon tesztet megnézné ? A 3 mikrofon közül az alsó elég recsegősen vesz fel nekem a másik kettő jó.

(#1685) Ronyn válasza sniper112 (#1684) üzenetére


Ronyn
senior tag

És hol van a gyári tesztelő program?

Mindenesetre nekem most ezzel a beállítással,olyan automata funkció is müködik,más appoknál (nem Messengerről beszélek) , ami már hónapok óta nem működött, csak eddig azt hittem az app hibája... :Y

Ego sum... Ronyn 🧔

(#1686) vence


vence
junior tag

A Razr 50 Ultra egy leak szerint 1.200 Euroról indul.
[GSM Ar.]

Közben Németben, a Lenovo (és vele a Motorola) elbukott egy royalty-pert, pontosabban annak egy szakaszát és átmenetileg nem értékesíthet semmilyen 3,4, 5G stb. modemmel (WWAN) rendelkező cuccot!

Ez a nemrégi BBK sztorihoz hasonló ügy és jelenleg (csak) No-ra vonatkozik.
Ott könnyebb az ilyen pereket megnyerni.
Az előző kanyart UK-ben még a Lenovo nyerte, az USA céggel szemben.
[WiWo]

[ Szerkesztve ]

(#1687) sniper112 válasza Ronyn (#1685) üzenetére


sniper112
aktív tag

Devicehelp, készülék súgó, ott van ilyen hardver teszt

(#1688) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Nemtom én most bármit állítok nem jönnek még az üzenetek csak ha elindítom az appot. Messenger még Viber esetén ..... Az az érdekes hogy két vagy három régebbi Messenger verzió jó volt pedig semmit nem állítottam az akku beállításokban. Eddig annyira nem izgatott de most már egyre jobban idegesít mert volt egy két dolog ami fontos lett volna és lemaradtam a későn érkezett ilizenet miatt......

hmm...

(#1689) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Nem akarom elkiabálni de úgy néz ki megoldottam a messenger gondot! Annyit csináltam hogy a beállítások visszaállítása menüben az alap beállításokra nyomtam. Utána ha indítottam a messengert nyomtam egy engedélyt és azóta jönnek az értesítésesek! Az akku beállítások maradtak alapon!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#1690) Scooter86101


Scooter86101
tag

Sziasztok, nem tudja valaki hogyan tudnám azt megoldani hogy , a billentyűzár ideje azonnal történjen ... mert úgy hogy megnyomom a gombot és még kb egy másodperc mire lezár az elég érdekes... most is úgy jártam lezártam egyből raktam a zsebembe és elnyomódik mire "reagál" a lezárásra... :)
Köszönöm .

(#1691) sniper112 válasza Scooter86101 (#1690) üzenetére


sniper112
aktív tag

Beállítások -> biztonság és adatvédelem -> képernyő zárolása ott a kerék re kattintva majd zárolás időkorlát nal azonnal.

(#1692) Scooter86101 válasza sniper112 (#1691) üzenetére


Scooter86101
tag

Nem. Nem erre gondoltam. Hanem nézd meg hogy megnyomod a lezár gombot oldalt, és kell neki kb 1 mp mire elsötétül ... ugymond nem azonnal abban a pillanatban zár .. a régi telefonjaim ahogy megnyomtam oldalt a bill.lezár gombot szinte azonnal le is zártak , ennek kell egy mp mire lezárja , és ha gyorsan akarod lezárás után a telefont zsebre tenni , mire lezáródik benyomódik egy ikon ha úgy érsz közben a kijelzőhöz . Remélem érthetően próbáltam megfogalmazni.

(#1693) vinpilu válasza Scooter86101 (#1692) üzenetére


vinpilu
senior tag

Én dupla koppal kapcsolom ki a kijelzőt, bár nem látok különbséget a fizikai gombhoz képest, szinte azonnal elsötétül mindkettőre.

(#1694) tomazin válasza Scooter86101 (#1692) üzenetére


tomazin
veterán

igen, van egy apro delay, de kizartnak tartom,h ez allithato lenne

(#1695) Scooter86101 válasza tomazin (#1694) üzenetére


Scooter86101
tag

Igen erre a delay re gondolok. Pont elég ennyi delay hogy megnyisson valami a gomblenyomás és a lezárás között... ha úgy érek a kijelzőhöz.

(#1696) adabra válasza tomazin (#1694) üzenetére


adabra
senior tag

Nem tudom, hogy összefüggésben van-e ezzel, de a hangerő állítás is késve jelenik meg.

(#1697) sniper112 válasza Ronyn (#1685) üzenetére


sniper112
aktív tag

sikerült tesztelni ?mert nekem eléggé recseg és jó lenne tudni hogy én csinálok valamit rosszul vagy tényleg rossz és szervíz. meg néha telefonálásnál is mondják hogy nem hallanak úgy.

[ Szerkesztve ]

(#1698) Ronyn válasza sniper112 (#1697) üzenetére


Ronyn
senior tag

Én nem találtam a tesztet, de ha recseg,az biztos hogy nem normális,vagy vizes,vagy valami más probléma van

Ego sum... Ronyn 🧔

(#1699) sniper112 válasza Ronyn (#1698) üzenetére


sniper112
aktív tag


Víz nem érte, max valami oda mehetett szösz vagy nem tudom csak érdekel hogy másnak e ilyen mert ha nem akkor küldöm szervizbe.

[ Szerkesztve ]

(#1700) Ronyn válasza sniper112 (#1699) üzenetére


Ronyn
senior tag

Nekem jónak tűnik, nem recseg, bár nincs külön teszt az egyes mikrofonokhoz

Ego sum... Ronyn 🧔

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.