Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:29:16

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) vence


vence
junior tag

Sajnos az Edge fórumok (ezt kivéve) leginkább halottak ...
Ezért itt kérdezném meg:

Edge 30 -cal (nem 30 Neo!) van valakinek tapasztalata ??

(#1102) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Mostanában többször azt csinálja a telefon, hogy lenémítom, majd egy idő után átvált magától rezgőre vagy vissza rezgőre + hangra.
Nálatok nem fordult ilyen elő?

(#1103) GR44


GR44
csendes tag

Sziasztok.
Az utóbbi másfél hétben azt vettem észre, hogy teljes inaktivitás mellett is 3-4-5 %ot esik a töltöttsége a telónak óránként. Az akku adatoknál nem látok kiugró értéket egyik app-hoz sem. Illetve az újraindítások sem segítenek. Próbáltam letiltani mindent appnak a háttérben futását, de nem segített. Próbáltam a különböző akku beállításokat is. Repülő üzemmódban megszűnik a probléma, de ugye ez nem élhető megoldás. Tapasztalt már valaki ilyet?

(#1104) tomazin válasza GR44 (#1103) üzenetére


tomazin
veterán

probald meg wifi nelkul. lehet,h folyamatosan szakad a wifi emiatt erolkodik. ha ez nem akkor letiltani a sim(ek)et,h esetleg az eszi-e az erosforrast.

(#1105) eisento


eisento
addikt

Gyerekek lehet rosszul emlekszem de google pixel telokba van lehetoseg felvenni a beszelgetest. motorolanal nincs megoldva veletlenul ugy hogy ne kelljen felrakni egy kulon appot? :F
ezt a semmilyen AOD-ot rohadt nehezen szokom meg bassza meg :(
feltettem azt az aodos appot megvettem a full verziot is, de kurva nagy faszsag hogy felebresztem a kijelzot majd ujjlenyomat azonositas es ugy tudok belepni a teloba... lEgalabb a telo alap szoftverebe lenne benne egy olyan lehetoseg ha ertesites jon akkor felebreszti a telot par masodpercre...

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1106) Ronyn válasza Phoenixy (#1097) üzenetére


Ronyn
senior tag

Valahol írták ,hogy jön rá 14 is,szerepelt a 14-et kapó telók között
Pl. [link]
1103
Nálam a Samsungok csinálták ezt,de azok alapból, este 30% alatt nem volt érdemes letenni,ha akarták még ébresztést :Y

1105
Ha értesítés jön, felébreszti a telót,(nálam legalábbis)
Szerintem még külön appal sem tudod felvenni (EU szabályozás ,ez van)

[ Szerkesztve ]

Ego sum... Ronyn 🧔

(#1107) Ronyn válasza eisento (#1105) üzenetére


Ronyn
senior tag

Az értesítési kijelző be van kapcsolva?

Ego sum... Ronyn 🧔

(#1108) pietrrr válasza eisento (#1105) üzenetére


pietrrr
aktív tag

"lEgalabb a telo alap szoftverebe lenne benne egy olyan lehetoseg ha ertesites jon akkor felebreszti a telot par masodpercre..."

Ilyen van, én így használom. Még a felvillanó szélek színe is állítható.

#1103 GR44
Nem lehet, hogy a bekapcsolt 5G szívja jobban az akksit?
Én az utóbbi időben már átállítottam 4G preferáltra, így kevésbé merül.

(#1109) eisento válasza Ronyn (#1106) üzenetére


eisento
addikt

felebreszti de kulon ra kell menni hogy lasd mi jott...

szerk: Nektek facebook messengernel vannak chatfejek? En ha felrakom az appot van egy rovid ideig utana eltunik a chatfej kapcsolo es csak a buborekos megoldas marad....

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1110) pietrrr válasza eisento (#1109) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Én eddig azt hittem, hogy a chatfej meg a buborék szinonímák 😅
Én ezt amúgy kikapcsoltam, mert nálam már a Samsung S10+on is szarul működött.
Mostanában meg a Messenger sok sebből vérzik. Csomószor késve kapom meg/küldi el az üzeneteket, lassan (vagy nem is) tölti be a képeket. De szerintem ez nem Moto, hanem általánosabb Messenger betegség.

(#1111) eisento válasza pietrrr (#1110) üzenetére


eisento
addikt

en ugye realme gt masterrol jottem ott meg most is mukodik a chat fej....

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1112) gixxergabi válasza eisento (#1111) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Ezt <-- csináld meg. Nekem Vibernél bevált.
Sztem ez az app szüneteltetése (ideiglenes file-ok törlése és értesítések leállítása) volt a fő bűnös.

(#1113) forceberg válasza vence (#1101) üzenetére


forceberg
veterán

Én is azért írtam ide, mert még ez a topik mozog valamennyire, segítettek is a kérdésemre.
Mi érdekel a 30-asról?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1114) vence válasza forceberg (#1113) üzenetére


vence
junior tag

Általános tapasztalatok, elégedettség ...
ismert problémák stb
Mennyire jó ez az SD 778G chipset?
Mostanában nem használják ...

Nagyon megtetszett ... gondolkozom rajta.
Privát is jöhet.
vagy jelezd melyik 30-as topikba írod, hátha sikerül feléleszteni.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1115) XSiGma válasza gixxergabi (#1112) üzenetére


XSiGma
aktív tag

Köszi, végre újra jönnek a Messenger értesítések - bár alapból elég hulladék mostanában még asztali gépen is..

(#1116) forceberg válasza vence (#1114) üzenetére


forceberg
veterán

Eddig én elégedett vagyok vele. A teljesítménye elég. A kamerasziget környékén tud néha langyosodni.

Egyedül az ujjlenyomatolvasó nem talál néha elsőre. Lehet, hogy én vagyok a béna, vagy érdemes lenne újra tanítani az ujjakat, jobban forgatva? Eddig oldalsó gombos telefonjaim voltak, az nekem jobban bejött.
A kamerája is elég jó, találtam rá működő GCAM-et is, annyi, hogy abban néha nem akaródzik váltani a normál és a wide kamera között, de nekem kellett a kézzel állítható ISO és a DNG nyers képfájlok miatt.
A videóról mintha azt olvastam volna, hogy az OIS miatt lehet, hogy néha "berezonál", vagy mozdul egy picit a kép?
Nemrég volt 100-ért Emagon a 256-os verzió, de már ott 129e.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1117) sniper112 válasza forceberg (#1116) üzenetére


sniper112
aktív tag

érdemes újat csinálni és több pozicióban megadni neki, vagy több újat nekem is 2 új van hozzá rendelve. a messenger és facebook nem jó mostanában megint, ezért jobban is merülhet a telefon is. én próbáltam a gcamet szinte az összeset a legrégebbitől a legújabbig hát lehet jó fényben jobb képeket készít de én nem láttam hogy nagy difi lenne a gyáritól, de ha valaki talált jót akkor ossze meg nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#1118) forceberg válasza sniper112 (#1117) üzenetére


forceberg
veterán

Nekem azért kellett a GCAM, mert az e30 gyári kamera appjában nem találtam DNG lehetőséget.
Messenger helyett a FB Lite-ot használom, de nem értesítésekkel.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1119) vence válasza forceberg (#1116) üzenetére


vence
junior tag

Köszi!

Az ujjlenyomatolvasó témában megelőztek, :)
Már én is több helyen olvastam, hogy addig kell újra rögzíteni, amíg az elvárások szerint nem működik. Ezek a szenzorok már jók, tehát szinte mindig a nem jó rögzítés a hiba oka.

Pedig a moto szokta adni a DNG-t, lehet ott van valahol eldugva ...

[ Szerkesztve ]

(#1120) forceberg válasza vence (#1119) üzenetére


forceberg
veterán

Meg is lett a DNG, a Profi kameramódnál elérhető.
Viszont kipróbáltam, a GCAM képe alapból sokkal sötétebb, kb. 1,3FÉ-kel, de ugyanoda felhúzva, sokkal tisztább, nem is értem, hogy hogy? Pedig ugyanarra lett beállítva, ISO100 és 1/4 záridő.
Holnap kinti fénynél is megnézem, ha az is ezt adja, akkor hiába a DNG a gyári sw-ben, marad a GCAM...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1121) sniper112 válasza forceberg (#1120) üzenetére


sniper112
aktív tag

pontosan melyik gcam ? csak mert én nekem ami nagyon zavart még a gcamokban hogy nagyon lassan reagált a mozgatásokra és így a fényképezés és nehezebb volt vele.

(#1122) forceberg válasza sniper112 (#1121) üzenetére


forceberg
veterán

MGC_v9.1.098
De nekem Edge30 van.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1123) p00h válasza sniper112 (#1121) üzenetére


p00h
tag

Mindegyik ezt csinalja, hogy fotózásnál az élőkép darabos sajnos. Többet kipróbáltam, sajnos még nem találtam olyat amelyiknél nincs ez a probléma...

(#1124) sniper112 válasza p00h (#1123) üzenetére


sniper112
aktív tag

értelek én nekem is igy volt ,végig mentem 9.2 -ig vagy hogy van most , csak nekem így pl nehéz volt fényképezni mert picit elmozdult a kezem és vége már nem lett éles a kép.

(#1125) OP3N DOTT T


OP3N DOTT T
tag

E-Simre tud bárki menteni névjegyet vagy csak fizikai simre,netán egyikre sem engedi a teló.

(#1126) forceberg válasza p00h (#1123) üzenetére


forceberg
veterán

Mennyire darabos? Szabadban, jó sok fénynél is ez van? Nem kevés fénynél nézted, hogy a záridőhöz igazítja a képernyő frissítését?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1127) krizitomo válasza forceberg (#1126) üzenetére


krizitomo
tag

tenyleg darabos, mintha ~ 10 fps lenne az elokep, barmilyen fenyviszonynal, viszont ha megszokod, kitapasztalod akkor szerintem jo. (most edge 40rol van szo, mar nem tudom ki kerdezett a 30rol :))) ha jatszol a hdr+-al, akkor a kepkeszites sem csuszik annyit. viszont ha mar megy, akkor is jobb kepeket lo, mint a gyari.
egyreszt nem szatural tul olyan samsungosan, masreszt az elesites is visszabb van fogva, szerintem szebb kepeket lo, p30hoz vagyok szokva, gcammel azert nagyon hasonlo kepek keszulnek

nekem ami meg szomoru, az az opencamera, hiaba allitok barmit, kicsit arnyekos reszen nagyon zajos. viszont ez az egyetlen app, amit talaltam eddig es ugy rogziti a videot, hogy nem tesz mindenfele zajszurest meg tokomet a hangra, egeszen tiszta marad, hallhato az osszes apro zaj, nem tompitja el.

[ Szerkesztve ]

(#1128) OP3N DOTT T válasza OP3N DOTT T (#1125) üzenetére


OP3N DOTT T
tag

Előző kérdésemre a simre mentéssel kapcsolatban valaki tud mondani valamit.Lecsekkolná valaki??

[ Szerkesztve ]

(#1129) tomazin válasza OP3N DOTT T (#1128) üzenetére


tomazin
veterán

amikor menteni akarok egy nevjegyet akkor felajanlja,h simre mentsem. mivel van egy fizikai sim is a telefonban igy arra mentene. egyaltalan van ertelme ennek a gondolatnak,h esimre menteni? az esim gyak egy konfig plusz egy privat kulcs, amivel authentikalod magad,h tenyleg te akarsz kapcsolodni a halozatra.
szoval annak szerintem nincs ilyen funkcioja.

[ Szerkesztve ]

(#1130) adabra válasza OP3N DOTT T (#1128) üzenetére


adabra
senior tag

Szerintem nem lehet SIM-re menteni telefonszámot. A Google Névjegy alkalmazásban a G fióko(ka)t lehet választani, valamint az "Eszköz"-t lehet kiválasztani mentés céljaként. Ez utóbbi szerintem nem a SIM-et jelenti.

Szerintem az e-SIM esetén ennek nincs is értelme, a fizikai SIM telefonszámait pedig valami cél szoftverrel lehet masszírozni.

Egyébként van ismerősöm, aki korábban szándékosan SIM-en tárolta a telefonszámait. Amikor elhagyta a telefonját, nem volt őszinte a mosolya (és főként nem az elveszett készülék miatt)...

(#1131) sniper112 válasza OP3N DOTT T (#1128) üzenetére


sniper112
aktív tag

nem lehet esimre menteni, nem látok semmilyen opciót erre.

[ Szerkesztve ]

(#1132) pietrrr válasza OP3N DOTT T (#1128) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Én sem látok SIM-re mentés opciót a gyári (google) tárcsázóban.
ESIM-et nem használok, de arra való mentésnek túl sok értelmét nem is látom.

Más:
Nektek az automatikus fényerő, és a telefonálás közbeni elsötétítés tökéletesen működik?
Nálam app-váltás során egész gyakran előfordul, hogy túlságosan lecsavarja a fényerőt.
Telefonálás közben meg előfordul, hogy az arcommal elnyomkodom, mert nem alszik el :F
Egyedi ez a problémám vagy másnál is jön?

(#1133) tomazin válasza pietrrr (#1132) üzenetére


tomazin
veterán

arccal nyomkodas nincs, kulonben azonnal kuldtem volna vissza a telefont.
automatikus fenyerovel sincs bajom.

(#1134) vence válasza tomazin (#1129) üzenetére


vence
junior tag

Hát ezt elég rosszul gondolod ... :(

Az eSIM-ről ...
"An eSIM (embedded-SIM) is a form of SIM card that is embedded directly into a device. Instead of an integrated circuit located on a removable SIM card, ..." (F: Wikipedia)

Tehát a pontos jelentése "beágyazott" -SIM,
(ez az elektronika területén eléggé ismert fogatom!)
azaz a SIM-chip beépítésre kerül a készülékbe.
Azaz, ebben az esetben a mikrokontroller IC nem az eltávolítható SIM kártyán(-ban) található, hanem fixen be van építve a ... (pl telefonba).

Ebből következően ugyanazokat a funkciókat, szolgáltatásokat tudja, mint a normál SIM-en lévő társai. Legalábbis elméletben.
Az OS alapesetben csak az elérést biztosítja.

Ha úgy lenne ahogy írtad, akkor viszonylag egyszerűen "minden" telót eSIM-képessé lehetne tenni, de ...
tudjuk, hogy ez nem így van, mert még viszonylag kevés ilyen készülék van.

De az eSIM-hez kapcsolható ajánlatok rohamosan szaporodnak,
(mondjuk nem Mo-onÍ) tekintve a sokkal egyszerűbb megvalósíthatóságot.
Ugyanis adott a háttér az eSIM formájában.

[ Szerkesztve ]

(#1135) krizitomo válasza vence (#1134) üzenetére


krizitomo
tag

ettol meg a valasz nem lett meg. valoban be van epitve, de ha nincs letoltve hozza a konfig, nem mukodik. azt leszamitva, hogy nem irta ezt, igaza van es a kerdesre ugyanugy nem lett valasz.
de nem is ertem mondjuk, hogy miert lenne jo esimre menteni, ha utana nem hordozhato

(#1136) OP3N DOTT T válasza krizitomo (#1135) üzenetére


OP3N DOTT T
tag

Azért gondolkodtam el rajt,mert google fiókot használtam a névjegyeknek telefonra nem voltak lementve.Viszont pont olyankor kezdtem el komolyabban kivesézni a névjegy és hiváslista beállításait amikor menet közben olyan helyre értem ahol hol van hol nincs térerő.Aztán lámcsak átnavigálok a névjegyekre tök üres majd a hivás listámra ott meg csak számok nevek nélkül.Vagyis ha csak google fiókos névjegyeket használok lefedettség nélküli helyen azt sem tudom adott esetben visszanézni ki keresett.Ekkor döntöttem úgy,hogy sokkal jobb lesz ha simre vagy az eszközre mentem a számokat, goggle fiókba meg néha leszinkronizálom manuálisan hogy ne vesszenek. Viszont e-simet használván simre mentés nem volt.Ezért voltam kiváncsi,hogy én nem találom vagy nem is lehet.Bár tegnap betettem mellé egy fizikait is de akkor is csak olyan volt, hogy sim kezelése kiírta hogy nincsenek rajt névjegyek.Se új névjegy hozzáadásnál sem fájlból importálásnál nem volt hogy sim.Ez volt az ok. Persze lementettem eszközre a névjegyeket azt hali.Csak fura volt,hogy ott a beállításoknál a sim kezelés rá menteni meg nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1137) vence válasza OP3N DOTT T (#1136) üzenetére


vence
junior tag

Itt az az alapvető probléma, hogy a SIM-en, ill, a mikrokontrollerben az erre a célra rendelkezésre álló hely nagyon behatárolt egy névnél, így nem tudja egy az egyben fogadni az androidos névjegyeket.
Ezért hanyagolják a gyártók egy ideje ezt az opciót.
A SIM nem fejlődött az Androiddal, csak a méretekkel variáltak.

Egyébként is könnyebb az "illetékteleneknek" hozzáférni, ha az OS kezeli, mintha a SIM-en lenne a névjegyzék. :DDD
Nem túl rég volt erről szó részletesebben, nem tudom sikerül-e a fórum-keresővel ráakadni.

(#1138) krizitomo válasza OP3N DOTT T (#1136) üzenetére


krizitomo
tag

ez erdekes, nalam rendszeresen van, hogy nincs terero, de soha nem tuntek el a kontaktok, sem a hivaslistabol, sem mashonnan, olyankor ha uj nevjegyet akartam googlere menteni akkor panaszkodott csak.
ahol lakom rendszeresen elmegy az aram ha vihar vagy szelvihar van, az antenna is onnan kapja (nincs se szunetmentes, se aggregator rajta, hogy jo legyen), amikor elmegy terero sincsen soha. semmi, abazolut 0. vagy ha pinceben, melygarazsban, dolgozok. de ilyet meg nem tapasztaltam soha tenyleg, hogy lementett kontakt nem latszik, elvileg mentve kene lennie telefonon is, csak be van, szinkronizalva a fiokkal. legalabbis en igy tudom. :F

(#1139) OP3N DOTT T válasza krizitomo (#1138) üzenetére


OP3N DOTT T
tag

Előtte még sosem volt nekem se ilyen,pedig volt már hogy térerő miatt megszakadt a hívás és akkor se volt ilyen. Sőt mikor ez történt hirtelen nem is tudtam hova tenni a dolgot gyors visszaraktam őket Vcard-ból aztán mikor visszajött Wifi meg hálózat nekiállt szinkronizálni és megtriplázódtak a névjegyek, na akkor mondtam hogy ennek vége ekkor indult az egész történet. Mondjuk nekem a Wifi hívás is be volt kapcsolva és ez melóhelyen volt pont ott ahol a wifi lefedettség is hiánycikk, így lehet a szerencsétlen véletlenek összejátszása generálta a jelenséget. De már mindegy is most már csak az eszkőzre mentett névjegyekkel használom azóta, így ez nem fordulhat elő. Előző telefonjaimon is eszközre mentett névjegyekkel nyomultam marad így, a google fiókos sosem volt szimpi. Ez az eset sem erősített meg hogy megkedveljem.

[ Szerkesztve ]

(#1140) Ájvé


Ájvé
veterán

Mondjuk én sem értem, bár nekem alapból szinkronizált az új készülék így miután ez megvolt minden névjegy elérhető volt kapcsolattól függetlenül (mondjuk flightmódba is).
Viszont nem értem hogy tűnhet el bármi is, ha egyszer már a készüléken van, esetleg ha SIM kártyán vannak és kiveszed azt.
Google fiók felhőbe tárolja a névjegyzéket és ha beállítod szinkronizálja a készülékkel, viszont én úgy tudtam hogy csak szinkronizáció után tudod elérni telefonon, de lehet tévedek.

(#1141) krizitomo válasza OP3N DOTT T (#1139) üzenetére


krizitomo
tag

tegnap kivancsisagbol kivettem a simet, lenyomtam a wifit, bekapcsoltam, minden kapcsolat nelkul ott volt az osszes kontakt meg uzenet meg hivaslista, ugyhogy az valami veletlenek sorozatanak kulonleges anomaliaja lehetett, egyszeruen nem tudom reprodukalni a dolgot. :F

(#1142) sixabi


sixabi
csendes tag

Messenger értesítésekkel szopat most a a telefon. Késve kapom meg vagy csak akkor ha megnyitom a messenger app-ot.

Ötlet hogy oldhatnám meg ezt a problémát?

(#1143) OP3N DOTT T válasza sixabi (#1142) üzenetére


OP3N DOTT T
tag

1046-os hozzászólásban leírtakat zongorázd végig, voltak már páran ugyanezzel,nekik segített.Nekem is jó azóta is.

[ Szerkesztve ]

(#1144) GR44 válasza pietrrr (#1108) üzenetére


GR44
csendes tag

Köszi a tippet, ez valóban segített. Bár azt nem értem, hogy eddig miért nem volt probléma ezzel.

(#1145) OP3N DOTT T


OP3N DOTT T
tag

A saját pc-s alkalmazását (Rescue and Smart Assistant) használja valaki? Így elsőre korrektnek tűnik.Érdekelne mennyire megbízható,Xiaomi után felüdülés lenne hogy van egy értelmes használható gyári program Motorolákhoz szükség esetére.

(#1146) OP3N DOTT T


OP3N DOTT T
tag

Szélvilágítás működik mindig, vagy csak lefordítva? Nálam csak lefordítva hiába állítok bármit de úgy is csak a hívásokat meg ébresztést, értesítéseket nem,ahoz be kelett kapcsolni a kijelző felébresztését alvó üzemmódba. Viszont akkor teljes kijelző kapcsol be nem a szélvilágítás.

(#1147) Atomgoa


Atomgoa
csendes tag

tegnap jött egy frissítés,de maradt a január 1-i biztonsági csomag...igazából nem tudom mi változott

(#1148) tomazin válasza OP3N DOTT T (#1146) üzenetére


tomazin
veterán

igen, sajnos rosszul fogod a telefont ha ilyen elvetemult igenyeid vannak, hogy nem leforditott telefonnal is szeretnel edge lightingot....

(#1149) vence válasza OP3N DOTT T (#1145) üzenetére


vence
junior tag

A Moto G54 vagy G84 topikban (esetleg mindkettőben)
volt már szó róla, többen használták/-ják..

Eddig semmi panaszról nem olvastam, megbízhatónak tűnik.

(#1150) OP3N DOTT T válasza tomazin (#1148) üzenetére


OP3N DOTT T
tag

Túl sok vizet nem zavar, bár nem tudom hogy lehet rosszul fogni egy telefont.Akkor szerinted mire való a beállításánál az a kapcsoló hogy, -Csak lefelé fordított képernyő esetén mutassa.Csupán előtte Xiaomin volt ugyanilyen ott működött bárhogyan hogy csak a széle villan értesítéseknél.Meg vagyok nélküle de minek a kapcsoló ha csak lefele működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.