Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:29:16

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Milka 78 válasza OP3N DOTT T (#1150) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mert nem csak lefelé müködik. Nálad van valami frixi. Hívásnál értesítésnél kapcsol a képernyő és közben megy az élvilágítás.

(#1152) bobby_30 válasza pietrrr (#1132) üzenetére


bobby_30
tag

Szia!Sajnos nàlam is előfordul hogy telefonàlàs közben nem sötètül el a kèpernyő, ès így random bóklàszok a menüben

(#1153) OP3N DOTT T válasza Milka 78 (#1151) üzenetére


OP3N DOTT T
tag

Tomazin 1148-as hozzászólásából nem ez jött le.

(#1154) eisento válasza bobby_30 (#1152) üzenetére


eisento
addikt

nalam meg pont forditva, mikor le akarnam mar tenni nem erzekeli hogy elvettem a fulemtol es meg kell nyomnom a kikapcs gombot hogy feleledjen a kijelzo es le tudjam tenni... :U

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1155) tomazin válasza OP3N DOTT T (#1150) üzenetére


tomazin
veterán

ezt cinikusan irtam.
motorola forumon olvastam,h felfele forditva az edge lighting addig jelez amig a hivas van. szoval semmi ertelme.

(#1156) Milka 78 válasza OP3N DOTT T (#1153) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Lehet elbeszéltünk egymás mellett... :)
Ha olyat akarsz, hogy (felfelé fordítva) csak az élvilágítás menjen hivásnál, üzinél és amúgy tök sötét legyen a képernyő az nem fog menni.
Ellenben ha hívnak/üzennek akkor felébreszti a kijelzőt és pluszba megy az élvilágítás. SMS-nél pl a beállított "aod" + élvilágítás. Nálam sötét téma van beállítva azon lehet látványosabb, de csodára ne számíts.
Realme/OnePlus-on ugyan így működik hozzáteszem ott is csak hívás időtartama alatt, (meg üzinél egyszer)ergo az értesítési led kiváltásra alkalmatlan.

[ Szerkesztve ]

(#1157) sniper112 válasza Atomgoa (#1147) üzenetére


sniper112
aktív tag

azt hittem csak nálam volt valami amiatt letöltötte , de akkor nem, meg a play is frissült de maradt minden úgy, január 1 el.

(#1158) sniper112 válasza OP3N DOTT T (#1146) üzenetére


sniper112
aktív tag

szélvilágítással együtt működik sajnos, annyi a különbség ha fejjel lefelé van akkor erősebben világit a szélvilágítás.

(#1159) sniper112 válasza pietrrr (#1132) üzenetére


sniper112
aktív tag

ez sajnos előfordul nekem is néha a fényerő lehet tok miatt is hogy túlságosan eltakarja hátúl a fényérzékelőt. a fólia meg bekavarhat a közelségérzékelőnél vagy a tok felsőrésze és felébreszt a fülnél tartva.

(#1160) sniper112 válasza OP3N DOTT T (#1145) üzenetére


sniper112
aktív tag

igen jól működik frissit is ha kell meg ugye ha gond van a telóval akkor helyre is állít, bizt mentés csak fotok videókról készit.
és a ready for is jól működik nem kell kábel és gyorsan lehet másolni képeket videókat irányitani meg egyebek.
ha kellenek linket akkor adok szivesen
amúgy kéne már egy leírást csinálni , meg összegyújteni az okosságokat hozzá .

[ Szerkesztve ]

(#1161) vence válasza sniper112 (#1160) üzenetére


vence
junior tag

Kezd el!
Biztos segítenek páran ötletekkel, kérdésekkel, esetleg részeket elvállalva.
Nekem sajnos nem ilyen telóm van, de még lehet! :)

Tulajdonképpen minden telós topik elejére kellene egy, akár "szabványosított" áttekintő rövid specifikációval,
előnyök- hátrányok résszel, ajánlott beszerzési lehetőségekkel.
Ajánlott tartozékokkal, tok, fólia stb.
pl. ez utóbbi jó lenne, ha nem a hsz-ok között lenne eldugva.

Látod, egy vázlatot már adtam is. :D

[ Szerkesztve ]

(#1162) sniper112 válasza vence (#1161) üzenetére


sniper112
aktív tag

értelek és köszi ,szivesen össze is írnám csak ha jól tudom kéne topikgazdnának lenni ehhez hogy lehessen összefoglalót írni.

[ Szerkesztve ]

(#1163) Milka 78 válasza sniper112 (#1162) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Modinak szólsz és berakja ;)

(#1164) OP3N DOTT T válasza sniper112 (#1158) üzenetére


OP3N DOTT T
tag

Pont az volt a bajom hogy kijelzővel felfele nem volt fényjelzés hiá ba volt jól beállítva!Na de királyság! Megoldódott a széleken megjelenő fényjelzés. Az ok a következő volt. Mivel sosem szerettem azt ablakanimációkat mikor a menüben navigálunk ide oda vagy megnyitok valamit vagy bezárok, ezért ezt a funkciót ki szoktam kapcsolni az új telókon már az elején a fejlesztői beállításokban. Ablakanimáció-kikapcs, Áttűnési animáció-kikapcs, Animáció tempója-kikapcs. Így bármit csinálok azonnal animáció nélkül teszi. Viszont most rájöttem, hogy az Animáció tempóját legalább 0,5x-ön kell hagyni Motorolánál mert különben löttek a fényjelzésnek. Úgyhogy most öröm és Bóóódogság nem a teló a ludas. Visszaállítás előtti uccsó próbálkozás volt a megoldásra.Nem gondoltam volna hogy ez az oka..2 hónapja így használtam de eddig nem érdekelt gondoltam valami bug. Okos Motorola buta felhasználója voltam.

(#1165) pietrrr válasza sniper112 (#1160) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Hali!
A readyfor-ról van valami frankó összefoglaló valahol?
Én azt korábban úgy képzeltem el, mint a Samsungnál a DeX-et, de a Motot hiába dugtam monitorra, semmi nem történt. Se asztali mód, se képernyőtükrözés. :F

(#1166) sniper112 válasza pietrrr (#1165) üzenetére


sniper112
aktív tag

a ready for úgy van megoldva hogy alkalmazás kell hozzá
[link] innen letöltöd felrakod microsoft storos és úgy megy minden.

(#1167) OP3N DOTT T válasza pietrrr (#1165) üzenetére


OP3N DOTT T
tag

A Ready for nekem alapból rajt a telefonon az alkalmazásokban,akkor a tiéden is rajt kell legyen.Képek alapján ez ugyanaz mint amit sniper112 linkelt az előző hozzászólásban.Gondolom,hogy abba kell hozzáadni először a készüléket és utána tud rá csatlakozni.Nekem eleinte álllandóan feljött értesítésben hogy csatlakozok e a fiam Phillips tévéjéhez wifin ha a közelében voltam,de kikapcsoltam az értesítéseit mert zavaró volt hogy kérdezgeti állandóan és hozzá se volt párosítva.Gondolom a tévéje csatlakoztatva van a wifihez azért találta meg mindíg.

[ Szerkesztve ]

(#1168) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Köszi-köszi!
Bár így látatlanban kissé értelmetlennek tűnik. Ha egyébként is van asztali gépem (windows), akkor minek használnám a telefont "asztali módban"? :F
A Samsung dex-ben csak monitor kell, meg opcionálisan egér-billentyűzet, és van egy asztali gépem, ami alap feladatokra tök elég.

(#1169) nagim válasza pietrrr (#1168) üzenetére


nagim
tag

Működik úgy is, én az Edge 20 Pro-t használtam itthon monitorra, nyaraláskor TV-re kötve a saját kábelével illetve egy HP dokkolón keresztül is.

(#1170) eisento


eisento
addikt

Hali. Nem tudom erdekel-e valakit de rendeltem alirol 14xxftert wireless toltot. Megjott tokon keresztul is tolti meg varom a magneses tokot hogy azzal is megy-e ha megjon azzal is tesztelem es megirom. [link]

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1171) forceberg


forceberg
veterán

Edge 30: Ezen a xaron tényleg nem lehet kikapcsolni a Wifi keresését?
Egy autós kódolvasóra csatlakoznék, de mivel nincs rajta internet, így állandóan ledobálja, majd keres, utána visszacsatlakozik. Ezt ki lehet írtani valahogy?

Qrva idegesítő, de azt is látom, hogy ha otthon fent vagyok a reuter wifin, akkor is x mp-enként lecsekkolja az elérhető wifiket. Mi ez a baromság?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1172) pietrrr válasza forceberg (#1171) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Bár nekem edge 40 van, azért megírom, hogy nekem nem dobálja a wifit, akciókamerára is stabilan tudtam eddig mindig csatlakozni.

#1170 eisento
Ez milyen sebességgel tölt kb? Nekem van itthon egy ezer éve rendelt, de hasonlóan kinéző, de az baromi lassan tölti ezt a Motot. :F

(#1173) forceberg válasza pietrrr (#1172) üzenetére


forceberg
veterán

THX, majd megnézem még a céges gagyi Samu A13-on, azon is 13-as droid van.
Plusz még ajánlották, hogy próbáljam ki fix IP-vel...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1174) forceberg válasza forceberg (#1173) üzenetére


forceberg
veterán

A Samu A13 egyből műxik.
Az Edge 30 meg a 70Mai kamerára csatlakozik, ahogy kell.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1175) Milka 78 válasza eisento (#1170) üzenetére


Milka 78
nagyúr

AccuBatery-vel nézd meg mennyivel tölt.

(#1176) eisento válasza Milka 78 (#1175) üzenetére


eisento
addikt

ossze vissza ugral de eddig a legtobb 3.4w volt. :DDD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1177) Milka 78 válasza eisento (#1176) üzenetére


Milka 78
nagyúr

2 cellás aksi, át kell állítani, de ez akkor is csak 7w. Az enyém dupla tekercses/Alzás/ACEFAST E14-et ami kb 4500 forint volt. Az 7.5-15w között tölt a hőmérséklet függvényében. A Moto-s töltőfejet és kábelt használom hozzá, azzal jobban szedi a lábát.
Én már csak ezzel töltöm a telót

(#1178) eisento


eisento
addikt

Arra jo lesz hogy ha az asszony tolti a telojat az enyemrol akkor csak radobom erre :DDD tobb mint a semmi

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1179) Viper26


Viper26
nagyúr

Sziasztok,

a fekete változat "eco leather"?
Remélem nem elírás. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro | AW S9

(#1180) XSiGma válasza Viper26 (#1179) üzenetére


XSiGma
aktív tag

Nem az, csúszásmentes gumiszerű texturállt bevonata van, amit így neveztek el.

(#1181) tomazin


tomazin
veterán

Hivasrogzites, call recording, hívásrögzítés

cube acr-t probaltam ki a helperrel egyutt, de csak az en hangom veszi fel a masiket nem. ahogy olvastam ez motorola edge specifikus jelenseg. azert irom le,h mas ezzel mar ne kinlodjon.

[ Szerkesztve ]

(#1182) Viper26 válasza XSiGma (#1180) üzenetére


Viper26
nagyúr

Köszi, nagyon gondolkozom rajta. :)

iPhone 15 Pro | AW S9

(#1183) pietrrr válasza tomazin (#1181) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Van rá alternatív megoldás?

(#1184) Ájvé válasza XSiGma (#1180) üzenetére


Ájvé
veterán

Edge 40? Az műbőr, nem gumi. Nevezik econak, vegánnak meg bárminek, de ez simán műbőr.

(#1185) fenky válasza tomazin (#1181) üzenetére


fenky
tag

Ez az európai adatvédelmi rendelet (GDPR) miatt van, semmin nem működik, max. a 2018 előtti rendszereken. A megoldás, ha a telefon régióját átállítod valami nem európai országéra, amire nem vonatkozik ez a szábályozás.

[ Szerkesztve ]

(#1186) vence válasza Ájvé (#1184) üzenetére


vence
junior tag

Hogy, mit nevezünk műbőrnek, azon lehet vitatkozni ...
(Eredetileg, textilszövet alapja, hordozója volt a műbőröknek.)

Ennek nem gondolom, hogy lenne, inkább puha, szivacsos, de min. rugalmas az alapja és csak vékonyabb a strukturált felülete.

"Vegan - "bőr"-nek nevezni, mindenesetre hatalmas
marketing bullshit!

Ennek ellenére nagyon jól fogadta a piac.
A tesztekben mindenhol jókat írnak róla, állítólag nagyon kellemes a fogása.
Nem tudom a kopásállósága milyen lesz, remélhetőleg alaposan tesztelték!

Most pedig az 1000-1500 Eurós csúcstelók is ilyen hátlapokkal jönnek !!! (Pl.: xiaomi 14 ultra)

Szóval annyira nem lehet ez rossz ...
(A tiéd ilyen ??
Tapasztalatok ?? )

(#1187) Ájvé válasza vence (#1186) üzenetére


Ájvé
veterán

Nyilván eco meg vegán meg tudom is én milyen műbőr, az csak marketing bullshit ahogy te is írtad, ezzel én is egyetértek, de lényeg hogy műbőr, számomra a gumi viszont teljesen mást juttat az eszembe, én ezt nem nevezném guminak. Szóval én ezt akartam kiemelni, aztán lehet van köze a gumihoz is, de én nem nézem annak.
Alapvetően bőr hatású, kellemes a tapintása, puha, mondjuk mindig tokban használom, ez az Indiai muki is úgy hámozta, mint krumplit úgyhogy nem olyan srtapabíró, de amúgy szép meg jó.
Ad neki egy kis luxus érzetet talán, meg egyediséget, szerintem ezért kaphatták fel, engem minden esetre nem ez érdekelt mikor megvettem, mint írtam tokban használom (ezért sem tartom olyan fontosnak, hogy milyen a telefon hátlapja).

(#1188) geotom válasza tomazin (#1181) üzenetére


geotom
tag

Nekem ugyan Edge 30neo-m van de tökéletesen műxik a Cube!

(#1189) Steve198310


Steve198310
őstag

Sziasztok!

VÉDŐ FÓLIA/ÜVEG TESZT!

Mivel nincs megfelelő védőfolia így neki estem a folyékony ragasztóval szerelt védőfólia tesztelésének.

1. körben jól el lett ba...a felhelyezés. Folyt ki alóla ez a lötyi. Azzal a lentülettel ki is ba...am.
Ehhez valami más kell.....
2. kör. Telót körbe ragasztottam egy ragasztó szalaggal. Erre azért volt szükség ,hogy ne follyon a keretre hátlapra stb. ahova nem kell. A felső hangszórót teljes egészében kitakartam. Alul a csati hangszóró szintén kitakarva. ( Elötte teszteletem 2 felesleges védőfóliával/üveggel. Az eredmény egy gumiszerű ragasztó jön létre a kijelző és a védőfóli/üveg között. ) No alá papír törlőt tettem. ( Ami kifolyik arra csepegjen ) Nagyrészt sikerült is. A felittattam a maradékot az oldaláról meg innen-onnan ahól nem akartam ,hogy megkössön.
Az ujlenyomat olvasó megfelelőn működik. A tokom az előzőket ledobta. ( Van egy keret ami letolta a kijelzőről. A gél fóliát szintén felgyűrte. ) Ez eddig fent van.
Amit kaptam a csomagban UV lámpácskát mellőztem. Helyette egy a körmösök által használt lámpa alá tettem 45-50 másodpercre. ( Lányomnak van ilyen pilácsa )

Úgy nézem ez már most túltett élettartamban a többin :DD
A gél cucc is csak adig volt fent míg a gyári tokban volt.

További szép estét.

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1190) Ronyn válasza Ájvé (#1187) üzenetére


Ronyn
senior tag

"Nyilván eco meg vegán meg tudom is én milyen műbőr, az csak marketing bullshit
Nyilván nem marketing, mivel valóban létezik vegán műbőr,egyes vélemények szerint,még tartósabb is mint a hagyományos textilbőr(aka.hagyományos műbőr),a lényege az hogy az igazi vegán műbőr,nagyrészt növényi eredetű alapanyagokból,rostokból készül, minimális polimert (műanyagot) tartalmaz.(Ezért,és a környezettudatos gyártás miatt nevezik vegánnak)
Azt a szarvashibát meg a Motorola (aka Lenovo),sem engedheti meg magának hogy ne vegán bőrt tegyen rá ,ha úgy reklámozza.

Persze,van marketing is benne,de nem a "vegán" kifejezés a bőrre értve, hanem hogy vegán bőr van a telón

[ Szerkesztve ]

Ego sum... Ronyn 🧔

(#1191) XSiGma válasza Ájvé (#1184) üzenetére


XSiGma
aktív tag

Egyrészt gumiszerűt írtam a csúszásmentességre utalva, nem azt hogy konkrétan gumi, másrészt biztos hogy nem műbőr, többen is kifejtették hogy miért.

[ Szerkesztve ]

(#1192) tomazin válasza fenky (#1185) üzenetére


tomazin
veterán

ez nem igaz, idei samukra is irtak,h mukodik a cube acr.
illetve a gdpr nem tudom mennyire jatszik ott, google korlatozta le az apit, mert mas ne gyujtson adatot csak ok (ugye az nem baj, ha a google tarcsazo adatokat kuld a netre...)
szoval mukodhet, csak pl a cube acr helpernek amit aptoidrol kell leszedni, mert az sertene a gplay szabalyzatat annak full accesst kell adni a telefonhoz.
en nem mentem tovabb vele, kihangositottam es felvettem egy masik mobillal amit akartam, nincs igenyem nagyon ra, csak egy felesleges kerulot akartam ezzel megsporolni annak aki belekezd.

(#1193) Ájvé válasza Ronyn (#1190) üzenetére


Ájvé
veterán

Marketing duma, divat meg eladhatóság, teljesen mindegy miből készül, mivel nincs köze állathoz, ezért rá lehet mondani hogy vegán. Ez nem csak itt van, hanem például én szoktam inni zab italt, arra is rá van írva hogy vegán, hát sejthető hogy az hiszen zab, víz, só meg max néhány nem állati eredetű összetevő van benne. Bármire ráírják lassan hogy vegán, hogy rá lehessen húzni és jobban eladható legyen. Pont olyan hülyeség, mint a green washing (mondjuk ezzel alapvetően nem ártanak azért, mármint hogy ráírják hogy vegán).
Úgyhogy marketing bullshit az egész, de nyilván ez az én véleményem.
Azzal én nem tudok mit kezdeni, hogy vegán bőr, mivel nem eredeti bőr (állati), hanem annak bármiből is készült utánzata így ez szó szerint értelmezve "mű" bőr. Szóval ha nem eredeti alatti bőr, de annak egy imitált mesterséges reprodukciója, azaz én olvasatomban műbőr.
Az hogy hogyan nevezik, meg hogyan hozzák létre tök mindegy. Bőrt akartak imitálni, marketinges meg rádobta hogy ha már vannak benne növényi összetevők akkor legyen már vegán, mert milyen f*szán el lehet majd adni.
"nem a "vegán" kifejezés a bőrre értve, hanem hogy vegán bőr van a telón"
Ezt meg nem értem, de szerintem nem is akarom megérteni.

XSiGma
Gumi hatású akkor talán, gumi szerű az már olyan mintha már tartalmazná is az anyagot, hiszen ezért írod, mert nem vagy benne biztos hogy van benne, de akár az is elképzelhető (egyébként ki tudja, még ez is lehet). Na de mindegy is, tényleg lehet bármi ebben a valamiben, nem értek hozzá.

No offense, csak véleményt írtam, másként látunk dolgokat ennyi.

(#1194) vence válasza Ájvé (#1187) üzenetére


vence
junior tag

Ezt a Vegan Leather hátlapot melyik telónál hozták be?

Csinálta valaki más a Motorola előtt?

Használ ilyen VL-es telót vki tok nélkül ??

(#1195) nagim válasza vence (#1194) üzenetére


nagim
tag

Edge 20 Pro-nál már volt, bár itthon nem nagyon lehetett találni, az enyém is kintről jött. Gyári tokkal használom, nagy előnye az üveghez képest, hogy sokkal könnyebb a teló.

[ Szerkesztve ]

(#1196) Ájvé válasza vence (#1194) üzenetére


Ájvé
veterán

Ne haragudj, fogalmam sincs.

(#1197) Milka 78 válasza vence (#1194) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Realme GT/GT Master és ott jött a vegán bőr kifejezés.

[ Szerkesztve ]

(#1198) OP3N DOTT T


OP3N DOTT T
tag

Edge 40-en Akkumulátor menüben a Töltésgyorsítás ki vagy bekapcsolásával tapasztal bárki változást a töltés sebességben? Nem igazán érzek változást töltési időben.Másnál is így van? Mindkét esetben 68 Wattot ír mikor csatlakoztatom töltőre.Valakinek tapasztalat van ezzel kapcsolatban?

(#1199) Ájvé válasza OP3N DOTT T (#1198) üzenetére


Ájvé
veterán

Ilyet én nem látok, hol találtad?
Optimalizált töltés az van, de az akkut védi csak.

(#1200) SpydeR3412 válasza pietrrr (#1165) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Okostévénél semmi nem kell a használatához. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.