Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:29:16

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Ájvé válasza sniper112 (#900) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem sokat használtam még mondjuk, de nem volt ilyen gondom, gyári viszont tényleg lassú időnként.

(#902) krizitomo válasza Ájvé (#901) üzenetére


krizitomo
tag

nekem eddig egyikkel sem volt gondom, valo igaz gcamben akad kicsit a liveview, de az abban nyilvanul meg, hogy ~15fps volt a nezet, fenxkepezesnel mar teljesen rendben van

(#903) Arcanine


Arcanine
csendes tag

Sziasztok, lett a családban egy ilyen telefon, viszont van vele egy olyan probléma, hogy hívás közben a másik fél vagy semmit nem hall, vagy csak a háttérzajt hallja de a beszéd nélkül, vagy hallja a beszédet is de sokkal halkabban. Néha pedig teljesen jó (mindezt egy híváson belül váltogatva). Próbáltuk buszon is, utcán sétálva is, otthon is, sehogy nem jobb. SIM gond nem valószínű, az előző telefonnal ilyen gond nem volt (Telekom).
Ilyennel találkozott már valaki, tud rá valami jó megoldást?

(#904) Ájvé válasza Arcanine (#903) üzenetére


Ájvé
veterán

Szia
Mondjuk nekem nincs ilyen gondom, de hátha tudok segíteni.
Beállítások-Hang és rezgésben itt kapcsolj ki minden hívás javító funkciót próba képpen.

(#905) Arcanine válasza Ájvé (#904) üzenetére


Arcanine
csendes tag

Köszönöm, megnézzük. :R

(#906) l!nk87


l!nk87
aktív tag

Érdeklődnék, vezeték nélküli töltő vásárlásnál kell valamire figyelni? Vagy 15 w-ot tudja és kb ennyi? :R

(#907) Ronyn válasza l!nk87 (#906) üzenetére


Ronyn
senior tag

Nekem kínai noname töltők töltik , bár a 15 wattot nem bírja sokáig mert eléggé melegszik

Ego sum... Ronyn 🧔

(#908) Ájvé válasza Ronyn (#907) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát lehet nem ilyen noname kellene hozzá, persze nekem fogalmam sincs, sose próbáltam.

(#909) Milka 78 válasza l!nk87 (#906) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Most vettem az Alzából ACEFAST E14-et kb 4500 forintér. Teljesen jól működik.

(#910) krizitomo válasza Ájvé (#908) üzenetére


krizitomo
tag

nalam tobb qi tolto is van, noname is, mindegyikkel van melegedes meg az 5 wattossal is. de masik telefonnal is, nem csak ennel.

(#911) l!nk87


l!nk87
aktív tag

Köszönöm a válaszokat :R

(#912) Ájvé válasza krizitomo (#910) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát akkor ez van, köszi az infót.

(#913) krizitomo válasza Ájvé (#912) üzenetére


krizitomo
tag

sot ha a p30 proval toltom, akkor mindketto melegszik :)
azt csak kivancsisagbol probaltam ki mukodik-e

(#914) Ájvé válasza krizitomo (#913) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem tudom, én egyelőre maradok a madzagnál, meghagyom másnak az úri mókát :D
Type C kibír elvileg 100.000 "dugdosást", szóval elvileg simán kibírja a telefon teljes életciklusát.

(#915) adabra válasza Ájvé (#914) üzenetére


adabra
senior tag

Type C kibír elvileg 100.000 "dugdosást", szóval elvileg simán kibírja a telefon teljes életciklusát.

Nem is azért használjuk, mert félünk az USB csatlakozó elkopásától. :)

(#916) Milka 78 válasza Ájvé (#914) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én is ezt mondtam 1 héttel ezelőttig. Imádom, hogy csak felrakom a töltő állványra, nem kell dugdosni, nem esik le a kábel, nem kell keresnem éjjel a tök sötétbe, csak kézbe veszem a telót és használom.

(#917) Ájvé válasza Milka 78 (#916) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen kényelmi szempontból nem elhanyagolható, ez is megszokás kérdése, nekem nem okoz gondot töltőre dugni.

(#918) eisento


eisento
addikt

Sziasztok. Az edge 40 aodnal van olyan lehetoseg, hogy ha uzenet email barmi jon bekapcsolja a kijelzot es latom ki mit kuldott? Allando az aod vagy x ido utan kikapcsol?
koszonom a valaszokat :R

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#919) mhydas99


mhydas99
tag

Azert az kemwny hogy a G32 ma jelzett be a januari frissitessel (tobb mint 1 eves tipus) mig az edge 40 semmit nem mutat csak uldogel a novemberin. Jo erzes mikor az olcsobb telefonok hamarabb kapnak frissitest. Nem verem magam erre annyira nem erdekel csak azert durva.

(#920) mhydas99 válasza l!nk87 (#906) üzenetére


mhydas99
tag

Nem lesz tul segitokesz de pl. Samsung telefonoknal es Pixeleknel sem mindegy milyen markaju a 15w vezetekmentes gyorstoltes. Mivel egy ideje Samsung mar licensere hivatkozva nem engedi tolteni a telefonjait nwm fizeto gyartoknak. Belkin es Samsung toltok maxon toltenek. Rengeteg masik csak 5-10 wattal hiaba tudjak a 15ot is... Motonal nem tudom hogy van, de a Belkin BoostCharge toltom 15 wattal kuldi azt is.

(#921) Ájvé válasza mhydas99 (#919) üzenetére


Ájvé
veterán

December 13 az utolsó frissítés nálam Edge 40-re. Jó hogy van frissítés alsóbb kategóriás készülékekre is, ez lenne a normális. G32 nem fog mondjuk Android 14-et kapni már (elvileg február közepe vége felé). Szerintem vagyis inkább remélem ezért csúszik az Edge 40 frissítés, mert Android 14-et fog kapni, majd kiderül.

(#922) Milka 78 válasza eisento (#918) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az aod nagyon hasonló a GT Masterhez képest, tehát kikapcsolós (van külső app amivel állandó, linkelve is volt nemrég).
Az aod mérföldekkel jobban látható mint a GT Master-nél.
Ugyan úgy van élvilágítás, de az sem állandó.
Most hirtelen nem vágom, hogy értesítéskor
ébreszti e a kijelzőt, de majd megsasolom.

(#923) mhydas99 válasza Ájvé (#921) üzenetére


mhydas99
tag

Szerintem a Moto csak marcius-aprilis korul kapja meg a 14-et. Meg csak pr napja hoztak nyilvanossagra a frisiitesi listajukat is plusz eleg lassan nyomjak. Ezert is erthetetlen nekem a januari bizt. Update hianya mikor par nap es februar lesz ...de mint mondtam nem halok belw csak tenymegallapitok ;)

(#924) Ájvé válasza Milka 78 (#922) üzenetére


Ájvé
veterán

Ezért külső apppt feltenni teljesen felesleges, van a Motoban "Szélen megjelenő fényjelzések" ezzel értesítéseket megjeleníti, másra nem nem tudom mire kellene az AOD, de persze kinek milyen igényei vannak.

(#925) krizitomo válasza eisento (#918) üzenetére


krizitomo
tag

hello, bekapcsol olyankor par masodpercre, beallitas kerdese. lezart kepernyonel lehet erzekeny adatok elrejteset kapcsolni, akkor csak megjelenik az app ikon, meg max kiirja, hogy 1 uj uzenet, ha at van allitva osszes ertesitesre, akkor mar bele is lehet latni, sot ha nyomod az ertesites ikonjat, akkor aod-on belul is tudod olvasni meg a tartalmat is

[ Szerkesztve ]

(#926) sniper112 válasza mhydas99 (#919) üzenetére


sniper112
aktív tag

már van rescue decemberi frissítés 3-4 végű de még rcs re nem jött ki mármint ota frissítéssel fog jönni hamarosan, csak security frissítés várható, meg esetleg a pixel féle 5g wowifi támogatással karöltve.

(#927) Milka 78 válasza Ájvé (#924) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Engem nem kell meggyőzni nekem sem kell állandó aod. Elég ha mozgásra kapcsol és egy okosóra csodákra is képes e téren...
Ellenben a legtöbb telón folyamatosan van aod és sokan igénylik is (óra, értesítések folyamatos kijelzése).

(#928) Ájvé válasza Milka 78 (#927) üzenetére


Ájvé
veterán

Mint írtam kinek milyen igényei vannak, ha kell AoD akkor legyen, én mondjuk ezért külön appot nem tennék fel, de ez is ízlés dolga. AoD viszont nincs alapba benne, amit írtál az az értesítés lezárt képernyőn, az van benne, AoD nincsen.

(#929) Milka 78 válasza Ájvé (#928) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az az aod csak itt máshogy hívják (értelem szerűen az always ami nem teljesül csak külső appal, de a megjelenítés elve ugyan az)...a kérdező érteni fogja, hisz GT Master-e volt ahol aod-nak hívták és takkra ugyan így működött.

(#930) Ájvé válasza Milka 78 (#929) üzenetére


Ájvé
veterán

"Always" ahogy írtad, mivel nem mindig aktív így ez nem is AoD, csak képernyő értesítés. Xiaomi 12 tudja az AoD-t, be tudtam állítani hogy mondjuk képet mutasson lezárt képernyőn vagy órát és mindig mutatta. Szóval ez nem AoD, de hasznos és jó dolog, nekem nem fontos az AoD.

(#931) Fossza


Fossza
tag

Sziasztok,

Használ valaki ilyen tokot?

Ha igen, milyen a tapasztalat vele? A vezeték nélküli töltést befolyásolja?

[ Szerkesztve ]

(#932) vinpilu válasza Fossza (#931) üzenetére


vinpilu
senior tag

Szia, csak normál tokjaim vannak, azokkal nincs gond a vezeték nélküli töltéssel. Ennek a mágnes és a forgógyűrű pont ott van, ahol a vezeték nélküli töltőtekercs a telefonban. Elképzelhetőnek tartom, hogy problémás a töltés vele.

(#933) SpydeR3412


SpydeR3412
aktív tag

Sziasztok! Van rá opció, hogy elfogadja a telefon, hogy nem kívánok frissíteni és ne nyomja azt folyamatosan az arcomba?

(#934) tomazin válasza SpydeR3412 (#933) üzenetére


tomazin
veterán

play vagy rendszer? (amugy mindketto kikapcsolhato)

(#935) SpydeR3412 válasza tomazin (#934) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Rendszer. Az automatika ki van kapcsolva.
Az még oké, hogy egyszer feldobja, hogy jött új, de utánna is folyamatosan zaklat vele.

[ Szerkesztve ]

(#936) tomazin válasza Ájvé (#833) üzenetére


tomazin
veterán

ujabb tapasztalat az alzas foliarol:
nincs lyuk az elso kameranal, igy sotetebb a kep amit csinal.
amugy eddig tartott az uveg, sikerult 2x leejtenem (szeken kiesett a zsebembol), a masodiknal vegigrepedt.
megjott az alis hydrogel, felraktam. kivancsi leszek mennyire ved ha megint leejtem, meg meddig fogja birni.

(#937) tomazin válasza SpydeR3412 (#935) üzenetére


tomazin
veterán

megneztem, de nem latom,h ki lehetne kapcsolni.
btw szerintem nyomasd vegig, utana jo ideig nem kell majd emiatt izgulni, mert azt irjak itt,h motorola nem kapkodja el a frissitesek kiadasat.

(#938) Ájvé válasza SpydeR3412 (#935) üzenetére


Ájvé
veterán

Okos frissítést ki lehet kapcsolni, de ettől függetlenül a fontos biztonsági frissítéseket fel fogja tenni. Szerintem állítsd be az okos frissítést egy időpontra, igazából semmit nem fog jelezni, magától megcsinálja és újraindul. Nem tudom téged mivel "zaklat" ki tehetnél egy képet, mert lehet nem is rendszer frissítésről van szó.

tomazin
Hát akkor ez elég gyenge, legalább addig kihúzta még megjött az alis fólia.

[ Szerkesztve ]

(#939) l!nk87 válasza Ájvé (#938) üzenetére


l!nk87
aktív tag

Arról van infó vagy tapasztalat, hogy kér -e pin kódot a frissítést követő újraindulásnál? Azért nem kapcsoltam be az okos frissítést, mert vannak napok, amikor nagyon elérhetőnek kell lennem :U

(#940) vinpilu válasza l!nk87 (#939) üzenetére


vinpilu
senior tag

Ha be van állítva, mint biztonsági elem, akkor természetesen minden újraindulás után kéri, hasonlóan a SIM pin-t (ha olyan is van, én ezt amint lehet kikapcsolom). Rendszer pin nálam kötelező, mert céges telónak is használom.
Illetve, ha van ujjlenyomat is, akkor azzal beléphetsz, nem a pin-t kéri mindenképpen.

(#941) Ájvé válasza l!nk87 (#939) üzenetére


Ájvé
veterán

Ahogy írták előttem, más módon is be tudsz lépni, ujjlenyomatot is elfogad ha van megadva. Mintát is lehet megadni patternhez, akkor se kell pin kód. Elvileg ki is lehet kapcsolni, de az nem ajánlott.

(#942) SpydeR3412 válasza Ájvé (#938) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

& tomazin: Köszönöm! De nem szeretnék frissíteni.
Elég mélyen bele mentem a gugliba a menükben és nagyon sok számomra rejtett helyet találtam, ahol rengeteg mindent tiltani kell ilyen esetben. Azt nem gondolom, hogy bármit is frissítene, legalábbis soha nem láttam, hogy tenné és változást sem véltem felfedezni a telón. Persze attól még lehet, nem vagyok profi ebben.
Majd dobok képet, ha megint jön és nem törlöm reflexből az értesítést. Egyébként olyan, mint amikor először jött. Valami javításokat emleget.

(#943) Ájvé válasza SpydeR3412 (#942) üzenetére


Ájvé
veterán

Biztonsági frissítéseket fel fogja telepíteni, akkor is ha kikapcsolod a frissítéseket.

(#944) krizitomo válasza Ájvé (#943) üzenetére


krizitomo
tag

nekem sim pin mindig kell, meg elso bekapcsolasnal nem engedi az ujjlenyomatot feloldashoz, mindenkepp mind a kettot be kell irnom csak utana engedi ujjlenyomattal feloldani. de ez mar korabbi androidnal is igy volt (p30 pro)
inkabb idozitsd nap kozbenre akkor, amikor keznel van, ugy akkor nem ujraindult telefon fog varni, vagy az ebredes elottre

(#945) Ájvé válasza krizitomo (#944) üzenetére


Ájvé
veterán

Pint ki lehet kapcsolni:
Beállítások - biztonság és védelem-további biztonsági beállítások-SIM kártya lezárási beállításai
Ha itt kiveszed SIM kártya lezárását akkor nem kéri többet a PIN-t.
Nekem ezzel nincs problémám, korábbi kérdezőnek jelent problémát. Nekem újra indul az tökéletes, be van állítva okos frissítés és kész.
P30 Pro-t meg ne hozd fel, az a Huawei erősen átszabott rendszere, Motorola meg egy közel stock Android telefon, szóval sok minden egészen máshogy van a két készülékben, úgyhogy nem mérvadó mi volt Huaweien nálad.

[ Szerkesztve ]

(#946) krizitomo válasza Ájvé (#945) üzenetére


krizitomo
tag

persze mas, de a biztonsag az a google altal megkovetelt, ugyhogy abba pont nem lett igy tulzottan belenyulva. egyebkent xiaomin es samsungon is ez az alapertelmezett. sim pint is tudom, hogy ki lehet kapcsolni, inkabb emberrol nem nagyon tudok, aki ki is kapcsolja, foleg ha mondjuk munkahelyi telefonrol van szo.

(#947) eisento válasza Milka 78 (#922) üzenetére


eisento
addikt

koszonom neked es mindenkinek. Gt master utan meg vagy vele elegedve? Mert akkor kovi ceges telom ez lesz :D

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#948) Milka 78 válasza eisento (#947) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Előnyök.

Kijelző sokkal jobb, baromi fényerejét van.
A fényérzékelő jobb mint a Masteren, nem viszi annyira le a fényerőt (de még ez is picit sötét este).
A hangja is klasszisokkal jobb.
A RealmeOS után talán picit "szegényesebb" az stock droid, ugyan akkor kézre áll. Személy szerint kezelhetőbb mint pl. a MIUI.
Amúgy a rendszer nagyon pörgős/fluid.
Töltésileg kb ugyan az mint a Master, de a vezeték nélküli lehetőség marha kényelmes (viszont melegszik közben ami normális).
AOD tök ugyan az mint a Masteren, ellenben sokkal sokkal láthatóbb (nagyobb ikonok, több fényerő). Külső appal valóban állandóvá lehet tenni, már ha kell egyáltalán.
Rezgő motor érzésre erősebb.
Fotóba szerintem jobb mint a Master (gcam), de nem vagyok e téren guru.
Az soc erősebb, +2gb ramot nem kell magyarázni és az adaptív kijelző frissítés, jobb mint a Master esetén (jobban kezeli az appokat, játékokkat). Ott nekem néha gondom volt a Chrome alatt.

Ami gyengébb.

Az aksi 4400-as ami a Dimensyt soc-val kicsit más világ a 778g-hez képest. Egyrészt készenléti állapotban baromi tartalékos e téren veri a Mastert, viszont ha aládurrantasz bármivel is (pl Need For Speed No Limits egy kis netezéssel) az érezhetően szívja az aksit. Persze így is megvan az 1 nap, de a Master sima másfél napos volt viszonyításképpen.
Játékok alatt jobban melegszik (bőr hátlapos) mint a Master igaz abból nekem fehér volt ami nem melegedett annyira.
Plasztik oled kijelző, zéró Dragon Tail vagy Gorilla Glass ami karcolódik. Javallott 0 km-esen rakni rá valamit.

Ami más.

Hajlított kijelző baromi szép, jó a fogása, viszont fektetett modban az NFS alatt rendszeresen beleérek a hajlított felületbe és amíg azt érzékeli addig hiába nyomkodom a kijelzőt, nem történik semmi. Hétköznapi használatba nincs ilyen gond, bár az oldalsó "eszköztárat" néha kétszer is el kell húznom, hogy kinyíljon (gesztusvezérlést használok).
Hozzáteszem megszokás kérdése az egész.
Perpill Hydrogel fóliát használok rajta ami nem ad akkora védelmet mint az edzett üveg és nem is olyan egyszerű felrakni. Van ugyan hajlított üveg rá, de az meg csak a szélein ragad.

Összességében ez egy jó kis teló és egyértelműen előrelépés a Masterhez képest az összes előnyével, hátrányával és másságával együtt. Személy szerint nem bántam meg a vásárlást, 116 ropit röhögve megért. Emag-on most akciós(122-123), meg talán még kuponozható is, meg van egy ucs zöld 117-ért. :K

[ Szerkesztve ]

(#949) tomazin


tomazin
veterán

Aod tema: aki hasznal ilyet az mit?
En eddig 3at raktam fel, nekem kimondottan az kell, hogyha notif van akkor lassam.
AOE: nem sikerult mukodesre birni
Edge notification: ez jol mukodott, tenyleg a szelen vilagit, de 2x kell feloldast nyomni,h eltunjon
True edge: notif buddy Ezt ma raktam fel, de iszonyat gagyi,h nem a szelen fut korbe.

(#950) Ájvé válasza krizitomo (#946) üzenetére


Ájvé
veterán

Xiaomin se használtam soha pint, most is ki van kapcsolva, pattern és kész.
Igen első használat során kéri a PIN-t ez minden telefonon így van, nem is mondtam hogy nincs így, de ki lehet kapcsolni és be lehet állítani mást (pattern). Nincs céges telom, ezt te tudod, de magán telefonnal nyilván azt csinálok amit akarok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.