Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) banhammer válasza dr.bubo (#1500) üzenetére


banhammer
veterán

Éljen...

Akkor olyan lesz, mint az Externet ügyfélszolgálata.
Évente egyszer felveszik a telefont és mire a megfelelő emberhez elérsz megőszülsz.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1502) Dictator^ válasza kabelmania27 (#1490) üzenetére


Dictator^
veterán

Irtam egy kb fél oldalas szöveget, elküldtem, persze nem figyeltem, és kiderült, hogy hiba miatt nem küldte el a postomat. (@nyád)

Naszóval, vinyóval még bírni fogom, jelenleg egy 2TB-s van bent , amin fogytán a hely, de van egy másik 2TB-s tartalékom.

Viszont ami tényleg lényeges, hogy nem kell járatni a gépet, ha leakarok húzni egy 10GB-s FullHD filmet. 10perc, ha minden jólmegy, és lejön.. de akár lehet 20 is.. A mostani 3-4-5 óra helyett megváltás, persze ugy, hogyha töltök, akkor online játék kilőve, böngészés borzalmas.. Topnetnél elég ha 9mb/s-sel jön és van tartalék.. Plusz nem kell órákat járatni a gépet, ha nem vagyok itthon , hogy 1! filmet leszedjek.

Meg a választás is egyszerübb, kinézek valamit, nem várok 4 órát, hogy megnézzem/megnézzük..

És Topnet ide vagy oda, ez már nem olyan lesz mint annó az ADSL (56k modem után), hogy bejön és éjjel-nappal töltesz. Ez a korszak lejárt, ami érdekel leszedem és gyk. üresbe áll a Net.. Nem hiszem, hogy nagyobb forgalmam lesz Diginél mint itt.. csak az idő lesz kevesebb, amit a várakozással eltöltök.

(Még villanyszámlán is sporolás lesz :)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1503) kabelmania27 válasza Dictator^ (#1502) üzenetére


kabelmania27
félisten

Jaja, villanyszámlán is lehet spórolni.
Az a lényeg hogy jófajta routerrel kell rendelkezni, van olyan ismerős akinél nem tudta a 80as netet átvinni a régi router.

(#1504) banhammer válasza kabelmania27 (#1503) üzenetére


banhammer
veterán

Olyat kell venni aminek 10/100Mbps WAN portja van.

Pl.: TP-LINK.
Olcsó, megbízható és nagyon stabil cuccokat gyárt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1505) Dictator^ válasza kabelmania27 (#1503) üzenetére


Dictator^
veterán

Tplink 1043 van, szóval elvileg bírnia kell, eddig midenkinél vitte a Topnetet. (Sőt ha jól olvastam a UPC FiberPower 120-át is).

Bár nálunk Maglódon szerintem többen is Topnetet köttettnek be mivel így is olcsóbb lesz mint a UPC..
Cimbik közül nem sok lesz, aki nem a Topnetet rendelt elő..
(sávszélt remélem bírni fogja, igy, hogy instant 3-4 város ugrik rá a gerincre majd )

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1506) gyáliSanyi válasza Dictator^ (#1489) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Youtube videókhoz írtam a példát!
Aki meg nem csak levelezésre... használja annak meg már kell a min. 20Mbit, ezzel én is egyetértek. Azt akartam kihozni belőle, hogy számomra az UPC 120/10 nem érné meg annyira, mint egy Digi 20/10 vagy 40/20 még akkor is, ha csak 20%-al lenned drágább a 120-as júpící, meg úgy általában a felhasználók többségének is szerintem 40Mbit-ig elég.

Live poor, die ritch.

(#1507) kabelmania27 válasza Dictator^ (#1505) üzenetére


kabelmania27
félisten

Kíváncsi leszek, majd az élménybeszámolókra, hogy fogja bírni a terhelést ez az új rendszer csúcsidőben, amikor mindenki ezerrel fog letölteni:D
Az a router már a jövő, az át fogja vinni a 80megabitet.:)
Legtöbb ismerősnél 20megabites működik, azt mondták többre nincs szükségük.
Egyik helyen 3-an használják egy albérletben ezt a 20megás netet, tökéletesen működik nekik.

[ Szerkesztve ]

(#1508) kabelmania27 válasza gyáliSanyi (#1506) üzenetére


kabelmania27
félisten


Koliba épp ilyen a net, lehet nagyfelbontású youtube videókat nézni:D

(#1509) SirKero válasza Dictator^ (#1505) üzenetére


SirKero
őstag

Nekem is ez van tökéletesen viszi a 80/25 netet.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#1510) banhammer válasza SirKero (#1509) üzenetére


banhammer
veterán

Mi a pontos típusa?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1511) SirKero válasza banhammer (#1510) üzenetére


SirKero
őstag

TP-Link TL-WR1043ND

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#1512) banhammer válasza SirKero (#1511) üzenetére


banhammer
veterán

Akkor elméletileg a TP-Link TL-WR841N-nek is tudnia kell a 80Mbitet.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1513) SirKero válasza banhammer (#1512) üzenetére


SirKero
őstag

Nem feltétlenül. Inkább határ eset. Ezért cseréletem le mert a TL-WR1043ND - ban már Gigabites portok vannak.

A TL-WR1043ND tartalmazza az Access Pointot (802.11n/b/g), szélessávú routert (xDSL vagy kábelmodem számára) és 4 portos Gigabit Ethernet (GbE) switchet.
[link]

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#1514) kabelmania27 válasza SirKero (#1513) üzenetére


kabelmania27
félisten

A digi által adott optikai eszköz is gigabites, ha 100megabit fölötti csomagok is lesznek a Diginél, szükség lesz a gigabites routerre.:)

(#1515) SirKero válasza kabelmania27 (#1514) üzenetére


SirKero
őstag

Ezért cseréltem le a régit erre :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#1516) kabelmania27 válasza SirKero (#1515) üzenetére


kabelmania27
félisten

Helyes:)

(#1517) Dictator^ válasza kabelmania27 (#1507) üzenetére


Dictator^
veterán

SirKero is Topnetet fizetett elő, neki megvan a sebesség.. ő már "hozzánk" tartozik.
Szóval majd kiderül, amikor még 2 város is fent lesz a gerinchálón.. (de csak bírni fogja)-

Mellesleg most láttam a RCS-RDS -es kisfurgont Maglódon a Sugár Útnál, szóval viszik tovább a kábelt a Sugár úton át az Aradiba is..

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1518) kabelmania27 válasza Dictator^ (#1517) üzenetére


kabelmania27
félisten

Jaja kiderül:)

(#1519) bigdady


bigdady
nagyúr

Ez mennyit bírna? 54et?

[ Szerkesztve ]

(#1520) Dictator^ válasza kabelmania27 (#1518) üzenetére


Dictator^
veterán

Bár mint 29-es körzet, mi mindenképp nyerünk rajta.
Mivel nincs itt a Fiber, ha csak a sebesség fele lenne meg (akkor is örülnék, később lehet anyáznánk persze) de akkor is előrébb lennénk mint most.

SD boxos kérdést feltettem DigiLAN topicba, ha esetleg tudod , benézhetnél és válaszolhatnál rá :)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1521) dr.bubo válasza SirKero (#1513) üzenetére


dr.bubo
őstag

A TP-link wr1043nd-nél nem csak a lan portok gigabitesek, hanem a wan port is. :) Mig a wr841nd, wr941nd-nek csak a lan portjai gigabites, ezek még éppen elviszik a 80Megát, de 100M feletti sebességet már nem, mert a wan port nem bírja átvinni azt a sebességet.
Tehát aki a jövőre is gondol az olyan routert szerezzen be, aminek a lan és wan portja is gigabites. :)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#1522) banhammer válasza dr.bubo (#1521) üzenetére


banhammer
veterán

Addigra ugy is leesnek a gigabites routerek arai a lelektani 10 ezer Forint ala.
A regi routert meg nem kell kidobni, jo lesz az tartalekba.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1523) smog86 válasza banhammer (#1522) üzenetére


smog86
senior tag

Meddigre? Honnan tudod hogy 2 hónap múlva nem emelnek sávszélességet?

(#1524) SirKero válasza dr.bubo (#1521) üzenetére


SirKero
őstag

Igen:
4db. 10/100/1000 LAN portok
1db. 10/100/1000 Mbps WAN port
1db. USB 2.0 port

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#1525) cskamacska válasza dr.bubo (#1453) üzenetére


cskamacska
addikt

Nem láttam erre utaló jeleket, sajnos semmi hír róluk.
Mondjuk szép lenne ha nyárig ide is elérnének, mert jövő februárig eladtuk a lelkünket az Amszterdam-Tel Aviv tengelynek némi alamizsnáért. :B Mondjuk a jelenlegi alternatíva nem túl acélos, a Té kábeltévé szolgáltatásától nem estem hasra, az internet sem teljesen stabil ismerősnél, míg eddig zúpécé legalább sziklaszilárd és 99,9%os elérhetőséget biztosított.(persze jó drágán :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#1526) banhammer válasza smog86 (#1523) üzenetére


banhammer
veterán

Ha ket evre alairod a 80 Mbit-re a szerzodest akkor 2 evig 80-at fogsz kapni.
Mar nincs az, mint anno 2004 vegen volt, hogy a T-Online puszira megemelte az ADSL sebesseget.
384-rol 512-re.
512-rol 768-ra? (ebben nem vagyok biztos)
Anno akkor is csak azert emelt, mert a UPC megemelte a kabelnetje sebesseget.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1527) bigdady


bigdady
nagyúr

UPC nem akar emelni? Nincsenek ilyen pletykák?
Van 1 MB csomagja is, nem semmi 4500 Ft-ért telo nélkül.
Vicc hogy 1 2,5 meg 8 mb-os csomagja van és köztes nincs.

(#1528) smog86 válasza banhammer (#1526) üzenetére


smog86
senior tag

Felfelé mindig lehet módosítani a szerződést.
Amúgy meg legutóbb a DIGI még "puszira" emelte.

(#1529) dr.bubo válasza banhammer (#1526) üzenetére


dr.bubo
őstag

Attól, hogy 2 évre aláírod a szerződést, a digi emelhet a net sebességen. :) Meg bármelyik szolgáltató is emelhet, mint ahogy régebben meg is tették.
A t-home is fog emelni fokozatosan sávszélt T-home fórum.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#1530) gyáliSanyi válasza kabelmania27 (#1508) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Na erre még rákapcsolódik az a 80 felhasználó...

Live poor, die ritch.

(#1531) kabelmania27 válasza gyáliSanyi (#1530) üzenetére


kabelmania27
félisten

Gigabit jön be a koliba, 800fős a koli.

(#1532) leviske válasza banhammer (#1526) üzenetére


leviske
veterán

Elméletileg ez nem így van. Ha 2 évre aláírsz, az annyit jelent, hogy addig köteles vagy a netszolgáltatásukra előfizetni, de ez alatt ugrálhatsz a csomagok közt föl-le. Szóval, ha időközben kijön egy gyorsabb csomag, azonos áron, akkor igényelheted, hogy tegyenek át.

(#1533) Dictator^: Akkor kénytelen leszek elmenni orvoshoz, mert vagy már tényleg a memóriámmal vannak komoly gondok, vagy a felfogóképességem kezdi felmondani a szolgálatot. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1533) Dictator^ válasza leviske (#1532) üzenetére


Dictator^
veterán

Lefele nem, csak fel.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1534) bigdady válasza Dictator^ (#1533) üzenetére


bigdady
nagyúr

hogy ne engedné ugyanazon áron lefelé :) Ez a júpíszi :DDD

(#1535) kabelmania27 válasza bigdady (#1534) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha lejárt a hűségnyilatkozat, mehetsz az olcsóbb csomagba vissza.
Mondok egy példát, egyik barátomnál 60/6-ból engedtek visszamenni az olcsóbb 50/5re

(#1536) banhammer válasza leviske (#1532) üzenetére


banhammer
veterán

Csak felfele mehetsz, de akkor is fizetned kell valamennyit.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1537) Linkh


Linkh
tag

Üdv!

Egyik ismerős mondta,hogy nézzek utána,hogy milyen telefon előfizetés lehetne neki. Mivel anyja már elmúlt 70 éves,így hirtelen mondtam,hogy van valami 70+ az talán jó is lenne,mert csóró nyugdíjasokra is gondol a"kedves" upc. De most jobban utánanéztem és nekem úgy tűnik,hogy ez a 70+ csomag egy nagy átverés,mert pl. Normál csomag minden tekintetben olcsóbb, a percdíjak között nem is kicsi a különbség. Most vagy valamit figyelmen kívűl hagytam vagy tényleg nem éri meg ez a 70+ díjcsomag?

(#1538) kabelmania27 válasza Linkh (#1537) üzenetére


kabelmania27
félisten

Itt azt írják hogy lebeszélhető 1000Ft vezetékes irányba.

(#1539) Dictator^ válasza Linkh (#1537) üzenetére


Dictator^
veterán

Attól függ mennyit beszél. Mennyit áldozna rá..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1540) Linkh válasza Dictator^ (#1539) üzenetére


Linkh
tag

Azt hiszem Normál díjcsomag lesz ebből,mert ha jól tudom,nem nagyon telefonálnak,inkább őket hívják. Így meg a legolcsóbb előfizetés a jó.
Egyébként azt az 1000Ft lebeszélhetőséget nem vettem észre,bár szerintem így is elég húzósak azok a percdíjak.

(#1541) bigdady


bigdady
nagyúr

Rendeltem ma egy digitális hbo max pack csomagot. Első hónap ingyenes és lemondható 30 nap múlva. Most hogy eltört a lábam pont kapóra jön egy hónapra :)

[ Szerkesztve ]

(#1542) smog86 válasza Linkh (#1540) üzenetére


smog86
senior tag

Amerre lakik, ott nem válik elérhetővé a DIGI? Ott 500Ft-os havidíjért bármennyit beszélhet vezetékes irányba.

(#1543) Zolás


Zolás
addikt

Már én is nagyon várom, hogy ideérjen a Digi. Nekem is 1043-as routerem van, de egyelőre a legkisebb netet kértem. Majd ha keveslem, feljebbváltok.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#1544) Dictator^ válasza Zolás (#1543) üzenetére


Dictator^
veterán

Hát még én :)
Szintúgy 1043-as router, bár én Topnetet kértem, a lentebb leírtak miatt (letöltési idő, fogyasztás (áram)).

Még mindig nem lett meg a Sugár út, pedig ügyködtek pár napja.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1545) Anonymus X


Anonymus X
tag

A UPC 29-es körzet ma remekel (8 Mbites ADSL):

Ugyanaz, ugyanolyan, ugyanannyi, ugyanakkora stb. szavakat egybeírjuk, amennyiben hasonlóságot, egyformaságot fejezünk ki velük.

(#1546) Dictator^ válasza Anonymus X (#1545) üzenetére


Dictator^
veterán

Wow, ma szakadt a netem kb 20 perce. Megláttam a speedtested , gondoltam csinálok egyet.
8mbit net:

Nem csak ideiglenes, fixen tartotta a 10mbitet, 1.2mb/s-sel töltök torrenten keresztül folyamatosan..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1547) Anonymus X válasza Dictator^ (#1546) üzenetére


Anonymus X
tag

Valahonnan el kellett venni a kraftot :). Viccet félretéve nem tudom mit csinálnak, de most meg 100 ms pinget mérek még kevesebb le- és feltöltéssel :DDD .

Ugyanaz, ugyanolyan, ugyanannyi, ugyanakkora stb. szavakat egybeírjuk, amennyiben hasonlóságot, egyformaságot fejezünk ki velük.

(#1548) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Itt a 2.5mbit mindig 2.5mbit

Ping testnél még futott a letöltés, de nem sokkal kevesebb az nélkül sem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1549) Rent válasza Anonymus X (#1545) üzenetére


Rent
senior tag

Ugyanez 1,19mbit letöltés 8mbites vonallal 29-es körzet Monor, ja és ugyanúgy 59ms ping, már bejelentettem, csaj azt mondta 2 óráig nem tudnak mit kezdeni vele. Rohadjanak meg.

Alig várom, hogy bejöjjön Digi és végre lemondjam ezt a *****.

[ Szerkesztve ]

(#1550) Dictator^ válasza Anonymus X (#1547) üzenetére


Dictator^
veterán

Kössz szépen :D

Még mindig jön az adott cucc, 1.2mb/s-re beállva :D
Durva..

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.