Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) st3v3np3t3r válasza turkf80 (#50) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

33-35fok az nem hinném hogy meleg...fullon meg a venti,a borda sincs alulméretezve
Meg oldalt is vannak szellőző lyukak :)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#52) user12 válasza st3v3np3t3r (#51) üzenetére


user12
őstag

Ha a mostani meleg időjárásokban mérted, teljesen rendben van :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#53) st3v3np3t3r válasza user12 (#52) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

persze :D a venti folyamatosan megy, egyenlőre nem sikerült a GPIO-t életre keltenem hogy a ventiszabályozást meg tudjam oldani....a hőfoklekérdeés működik, de a GPIO pontokat nem tudom kapcsolni,illetve parancsra nem kapcsolja be a rendszer...ezzel még játszadozom szabadidőmben...

35foknál felelsleges hogy bekapcsoljon a venti, olyan 65-70foknál elég lenne...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#54) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Abszolút láma vagyok a témában, de ettől még érdekel a dolog. Szerintetek, mennyire megvalósítható az, hogy a házunk külső kameráit rákötve egy orange pi-re, külső merevlemezre rögzítsem a felvételt. Tudja ezt egy orange pi? Csak azért mert néztem h jóval olcsóbb mint egy Rasp.pi. Ha igen akkor elég egy 512mb verzió is belőle vagy kell az 1 giga?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#55) st3v3np3t3r válasza Nerazim (#54) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

elég speciális felhasználás lenne, hány és milyen kamerát szeretnél rajta használni?

szerintem az 512 gyenge lesz hozzá,főleg hogy élőképet kell hogy kódoljon és mentsen...de ha több kamerát szeretnél használni,akkor lehet hogy az 1 giga is kevés lesz

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#56) Nerazim válasza st3v3np3t3r (#55) üzenetére


Nerazim
őstag

Szerintem kb 2, de max 3db kamera lenne.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#57) st3v3np3t3r válasza Nerazim (#56) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Gondolom ip kamera lenne...majd otthon átnézem az app kínálatot hogy van-e ilyen app egyáltalán. Egy ilyen boardon az asztali appok nem futnak... Amúgy ha nincs ilyen rögzítő app raspire,akkor nem fogod tudni ezzel megoldani...
Milyen minőségben kéne rögzíteni?
Csak ip kamerakkal tudnád megoldani...
De ez biztosabb megoldás
[link] inkább ezt ajánlanám

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#58) user12 válasza Nerazim (#54) üzenetére


user12
őstag

Ha IP kameráról van szó, akkor igen, megoldható és alkalmas rá.
Debian-ra pl a ZoneMinder egy tök jó alkalmazás, de ha csak egy szimpla FTP szervert kreálsz és oda tolják fel a kamerák a képeket/videokat az is jó lehet.
Analóg kamerákhoz nem ajánlom, ahhoz inkább vegyél egy CCTV egységet beépített merevlemezzel - sokkal többet ér, mint bármilyen összerakott PC konfig.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#59) st3v3np3t3r válasza user12 (#58) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

szerintem a kamera rögzítés+egy ftp szerver egy 512es narinak sok lenne...aktív hűtés mindenképpen kelleni fog, mivel 0-24ben dolgozna a SoC...ha sikerül is megvalósítani...mondjuk ha már ilyenen gondolkozik valaki, akkor azt zárt láncúra csinálja és tartsa be az érvényes jogszabályokat...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#60) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

új projekt az opi+2e-vel....

armbian nightly WifiAP....

[link]

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#61) szcsabesz


szcsabesz
újonc

Sziasztok!
Nemrég vásároltam egy Orange pi-t.
Korábban probléma volt, hogy HDMI-vel csatlakozva a tv-hez nem volt hang, de ez magától megoldódott. :-)

Most nekem is a pontos idő automatikus beállításával van problémám.
Feltelepítettem az ntp-t.
Látszólag szinkronizál, de valójában mégsem.
Most, 12:00-kor ezt írja ki:

Azaz annyit késik, amennyi időre kikapcsoltam.
ntpq -p -re:

Mint látható, a reach-tól kezdődően nullák az oszlopok.
Érdekesség, hogy a fidesznek is van time szervere. :-)

Armbian van a gépemen.

Van valami ötletetek, hogy miért nem megy?

(#62) azbest válasza szcsabesz (#61) üzenetére


azbest
félisten

ha kézzel indítva frissül az idő, de boot után nem, akkor az lehet a baj, amit már írtam korábban is: később áll fel a hálózat, mint ahogy az ntpd frissíteni próbál.

(#63) szcsabesz válasza azbest (#62) üzenetére


szcsabesz
újonc

az ntp-t leállítottam, újraindítottam, de nem frissít. a syslog-ban láthatóan folyamatosan próbálkozik, de eredmény nélkül:

(#64) st3v3np3t3r válasza azbest (#62) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

az NTP nekem sem frissít, én ezt a korábban megosztott másolási módszerrel tudtam szinkronba hozni...

azbest....ha eth0-án van net, bridge-elnem kne wlan0-ra hogy legyen netem wifin? belevágtam ebbe az AP projektbe...eth0-pppoe kapcsolat működik, wifi dhcp wpa2-vel működik de eth0<->wlan0 up/down link nem...
ebben kérhetnék segítségedet?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#65) azbest válasza st3v3np3t3r (#64) üzenetére


azbest
félisten

hostapd ugrik be, mint wifis nethez kapcsolódó szolgáltatás. Az openwrt routeren pedig wpad-mini az alapértelmezett csomag ehhez. Szóval ezekkel kapcsolatban keress leírást, sima általános debianos leírások valsz passzolni fognak

(#66) user12 válasza szcsabesz (#63) üzenetére


user12
őstag

Nekem gyanús, hogy valami tűzfal vagy portnyitás probléma van a háttérben.
A PI-ről tudod pingelni az időszerverek IP-jét?
Router/gateway, stb tűzfal logjához hozzáférsz?

Tudom javasolni még a pool.ntp.org, time.windows.com, time.nist.gov címeket

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#67) szcsabesz válasza user12 (#66) üzenetére


szcsabesz
újonc

Én is valami hasonlóra gyanakodtam, de nem találtam semmit... A neten angol nyelvű oldalakon is körbenéztem, valaki az openntpd-t javasolta, de ez sem jött be.

Sikeresen meg tudom pingelni az időszerverek IP-jét.
Az Armbian-ra tűzfalat nem tettem fel, úgy tudom, alapból nincs rajta.
A routeren külön portot nem nyitottam az időszervernek, tudtommal nem is kell. Az ugyanezen a routeren levő PC pontos ideje frissül Linux Mint alatt.
A router logjához hozzáférek, de nem látok az időszerverhez kapcsolódó gyanús dolgot.

Több time servert is próbáltam, de egyik sem jött be.

A router saját idő beállítása sem megy. TP-LINK routerről van szó.
Error code: 5028
Get GMT unsuccessfully, make sure that you have already connected to Internet.
(pedig van internet!)
Lehet, hogy mégis a routeren kell valamit állítani. Holnap körbenézek.

[ Szerkesztve ]

(#68) gazso75 válasza Nerazim (#54) üzenetére


gazso75
aktív tag

Szia,

én 1 db IP kamerát használok vele, de nem igazán eszi az OPi-t, a zoneminder nagyon zabálja.
Motion/MotionEye kombót javasolok. Én csak mozgásra rögzítek, egyébként 0/24-ben streamel.
Webes felületen távolról is tudod konfigurálni.
1 hónap alatt így kb. 300GB le 300 GB fel a forgalom. :Y :Y :Y
Bár én nem lokálisan, hanem egy földrajzilag más helyre rögzítek, ezért van ekkora forgalom.

(#69) Nerazim


Nerazim
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#70) user12 válasza szcsabesz (#67) üzenetére


user12
őstag

Esetleg reset a routeren?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#71) turkf80


turkf80
csendes tag

DIY ház projekt kész

[ Szerkesztve ]

(#72) #88165312


#88165312
törölt tag

Sziasztok!

Ha valaki esetleg Androidot (4.4.2) szeretne telepíteni Orange Pi-ra (H2/H3-as verziók), ezt a rendszert ajánlom neki:
https://www.h3droid.com/

Egyrészt a legfrissebb (a teljes hardverrel működőek közül) 3.4.113-as kernellel rendelkezik, másrészt szinte az összes Orange Pi változathoz van megfelelő konfiguráció, amit telepítés közben ki lehet választani, és ezért nincs akkora túlmelegedés mint a "hivatalos" változatok esetén (amik az orangepi.org-on fent vannak). Google szolgáltatások rajta vannak alapból.
Már az első bootolásnál angolul indul a rendszer (magyarul is tud persze), így nem kell keresgetni a kínai menüpontok között a nyelvváltáshoz :)
Kínai appok szintén ki lettek takarítva, ha pedig valaki rootolni akarja akkor Windows-os gépre dugja rá a Pi-t az OTG porton keresztül, kapcsolja be az USB Device módot és a KingoRoot PC alkalmazással működik az egy kattintásos root.

Kétféle mód van a telepítésre:
- Van egy univerzális .img fájl amit Win32DiskImager-rel rá lehet rakni SD kártyára, ebben az esetben a telepítés az első bootoláskor fog megtörténni, ekkor kell kiválasztani hogy milyen típusú Orange Pi-on fog futni a rendszer.
- Vagy létezik egy Linuxos telepítőszkript, ami helyben a gépedről felrakja az SD kártyára a rendszert, és ugyanitt kell kiválasztani a Pi típusát is.

eMMC-re (azaz belső memória) is lehet telepíteni, csak egy kicsit nehézkes még (Armbian-ról el kell indítani a telepítős szkriptet és beállítani az eMMC-t telepítési helynek, persze előtte érdemes lementeni mindent és előre törölni a rajta lévő partíciókat). Hamarosan jön hozzá (elvileg) egy normális telepítő is, amivel WIndowsról vagy Linuxról USB-n át egyből a belső memóriába lehet telepíteni a rendszert.

(#73) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Stabil verzió v5.30 3.4.113 kernellel
Teszt verzió v5.32 4.11.8 kernellel

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#74) turkf80


turkf80
csendes tag

Sziasztok!
Olyannal valaki találkozott már hogy egy kártya image egyszercsak bootloopos lesz? Újraindítás után mintha kifagyna. Azonos kártyára ugyanaz az image visszatéve megy újra.
Más kérdés: a scrip.bint nem tudom átalakítani fex formátumra. Valaki találkozott már hasonlóval? Azt mondja, hogy GPIO 21error. Valakinek ötlete rá? A gyári image túllóg a képernyőn. Nem nagyon, de zavaró.

(#75) st3v3np3t3r válasza turkf80 (#74) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

hali,először is melyik image-et használnád,mert sok van...

bin2fex/fex2bin parancssal lehet átkonvertálni terminálban

a többi dolog image függő

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#76) turkf80 válasza st3v3np3t3r (#75) üzenetére


turkf80
csendes tag

Eddig eljutottam a bin2fex ir hibát. Armbian és openelec bint próbáltam áttenni sikertelenül.

(#77) st3v3np3t3r válasza turkf80 (#76) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

armbian van nekem is a plus2e-n.
windows alatt w32diskimager,linux alatt dd parancssal kell kiírni a képfájlt...viszont ha minden képfájlt hibásan tesz rá,akkor ellenőrizni kéne az sd kártyát hogy nem-e blokkhibás...de egy low format sem ártana neki...

h3display parancssal tudod a felvontást állítani,viszont ha kilóg a kép,az megjelenítő gond...

a bin2fex/fex2bin csak su vagy sudo(rendszergazda) módban működik!

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#78) turkf80 válasza st3v3np3t3r (#77) üzenetére


turkf80
csendes tag

Ez az érdekes. Diskimagerrel csináltam. Minden működik. Mind a 2 tvn kilóg a kép. Több kártyával próbáltam már. Minden tökéletesen megy ezen kívül, csak ennyi a gond vele. Illetve van egy openelecből egy bin ami helyesen van a kép, de az 1080n megy. Az egyik tv pedig csak 720ig támogatja

(#79) st3v3np3t3r válasza turkf80 (#78) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem lg smart tv-n tökéletes megy,720ban is meg 1080ban is...hdmi-n... analog video-n jelszinkron hiba esetén kilóghat a kép...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#80) Piedon válasza turkf80 (#78) üzenetére


Piedon
tag

720p50Hz beállítást is próbáltad, mert nálam is túllógott, de úgy emlékszem azzal jó lett, illetve ha a tv beállításai között van overscan akkor azzal kell variálni. Openelecnél/libreelecnél expert módban van lehetőség a túllógás beállítására.

[ Szerkesztve ]

(#81) tukko1


tukko1
aktív tag

Sziasztok!
Van egy orange pi zero! Csináltam belöle egy wifi radiot! Beleraktam 15x10x7cm-es dobozba, de nagyon melegedik 69 fokot ír és elkezd akadni a stream a mpd-be. Lejebb is lehet venni a cpu órajalét vagy csak emelni lehet. Ha esteleg lejebb lehet venni akkor kevésbé fog melegedni?
Debian 5.25 van rajta azthiszem(nem tudom pontossan,mert nem vagyok otthon)!

[ Szerkesztve ]

(#82) azbest válasza tukko1 (#81) üzenetére


azbest
félisten

például itt van egy fórum, ahol órajel módosításról van szó. A h2 és h3 socok kapcsán [link]

Lehet a bin és hex fájlos varázslás nem is kell (mert azt csak a magasabb felső órajel miatt szerkeszti), hanem csak a /etc/default/cpufrequtils tartalmát kell megfelelően módosítani, hogy alacsony maradjon.

Egyébként a melegedésre valószínűleg ő is visszaveszi az órajelet. Bár emlékeim szerint le is kapcsolgat magokat. Érdemes lenne megnézned, hogy amikor akadozni kezd, akkor hány mag és milyen órajelen dolgozik.

(#83) st3v3np3t3r válasza tukko1 (#81) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

hűtőborda sem ártana neki, de még talán hűtőventi is a bordákhoz+ szellőzőlyukak... én a plus2e-m 4*1.6GHz-en használtam ArmBian-nal(Armbian 1.3-ra korlátozza) és nagyobb munkák alatt igen csak tudott fűteni...a freki csökkentés meg nem a legjobb megoldás a hűtésre, mivel kisebb órajelen lassabban dolgozik, tehát több időt tölt max órajelen ami megint csak nem jó mert ugyan úgy el kezd majd melegedni, ráadásul mivel WifiAP-nek használod így meg még úgyse ajánlatos hogy csökkentsd a cpu frekit...1.2ghz-es alapból, 900 alatt meg nem biztos hogy stabil maradna...grafikus vagy parancssoros debiant használsz?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#84) tukko1 válasza st3v3np3t3r (#83) üzenetére


tukko1
aktív tag

Hát pontossan ez van rajta: Armbian_5.25_Orangepizero_Debian_jessie_default_3.4.113 Azt nem tudom hogy van-e grafikus felülete mert a zero-n nincs hdmi kimenet!
Ezt csinátam meg: [link]

(#85) st3v3np3t3r válasza tukko1 (#84) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ha nincs rajta se svideo kimenet se, akkor nem valószínű hogy van grafikus felület...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#86) tukko1 válasza st3v3np3t3r (#85) üzenetére


tukko1
aktív tag

Openelec-re milyen orange pi-t érdemes venni és mennyire használható orange pi-n pédául a raspberry pi-ez képest?

(#87) st3v3np3t3r válasza tukko1 (#86) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

elvileg mindegyik modellen jól megy....

bár én olyanra javasolnám ami legalább 1GB rammal van szerelve

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#88) turkf80 válasza tukko1 (#86) üzenetére


turkf80
csendes tag

Nekem pi one van 512 mb rammal. A 16os openelec meglepoen gyors es stabil. Igaz azon nincs infra és analog hang kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#89) tukko1 válasza turkf80 (#88) üzenetére


tukko1
aktív tag

Vettem egy Orange Pi PC-t, majd megírom én is hogy fut az OpenElec.
Azoknak az Orange PI-ket amiken van külön táp csatlakozó, lehet micro usb-n keresztül is áramot adni nekik?

(#90) st3v3np3t3r válasza tukko1 (#89) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

egyik orange pi sem tudja a microusb-n keresztüli tápfogadást, egyedül OTG funkciója van...

amúgy elég szépen fut rajta :) volt nekem is OPi PC-m :)

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#91) turkf80 válasza tukko1 (#89) üzenetére


turkf80
csendes tag

Vagy a tápcsatlakozó(kerek) vagy a gpio porton keresztül tudsz tápot adni. Javasolt egy minimum 2A es táp. Illetve hűtőborda.

[ Szerkesztve ]

(#92) antyg


antyg
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Teljesen új vagyok ebben a RPi, OPi, BPi témában.
A kérdésem az lenne, hogy egy OPi használható lenne egy torrentezésre használt kis rendszernek?
Mindössze annyi lenne a terv, hogy egy ilyennel (melyet szeretnék majd távoli asztal kapcsolattal elérni, kezelni stb.) és egy USB-n rákötött HDD-vel szeretnék torrentezésre használni. Ez csak a letöltéseket kezelné, vezérelné, az esetleges filmek megosztását nem kütyü végezné, hanem egy már üzemben lévő NAS. Arra, minden letöltött cucc automatikusan átmentésre kerülne.
Kérdés, hogy lehetséges ilyen egyszerű kis konfigot összeállítani, ha igen mi, vagy mik kellenek hozzá (felsorolás szinten, hardver, szoftver).
Gondolkodtam ebben illetve az RPi-ben is, viszont azt látom, hogy ez olcsóbb, valamint 16Gb FLASH is van integrálva, így nem kell külső sd kártyával szórakozni. Valamint látom, hogy van rajta power gomb, így elképzelhető, hogy WOL-t, is bár ez kevésbé érdekes számomra, de ki tudnám használni. A lényegesebb inkább a távoli asztal elérés lenne.

Köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv: AntyG

AntyG

(#93) st3v3np3t3r válasza antyg (#92) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

üdv, nekem volt Opi-m, torrentezésre használtam armbian+transmission klienssel...
viszont NAS-ként használható-e az jó kérdés,én nem próbáltam...lehet megoldható csak sok lenne vele a gond
a powergomb Opi-n még nem működik, a kernel nem támogatja...
a távoli asztal hozzáférés se biztos hogy menne,mivel arm rendszerre van fejlesztve maga a rendszer így az asztali verziós funkciókból nem minden került portolásra...
Nas-ként inkább egy usb-s router lenne jó, azt hálózati tárolóként beállítani és arra menteni
Rpi-s témában viszont a saját topikban érdeklődj
szoftveres támogatsában a Rpi jóval előrébb jár, a Opi meg jobb hardveresen, Bpi-nek meg van routeres boardja is ami ha jól emlékszem gigabites...
ha ennyi mindent szeretnél használni egyszerre akkor neked egy windows alapú tv okosító kellene, azt gond nélkül el tudod érni távoli asztallal, még akár teamviewerrel is akár... csak ez költségesebb viszont az általad használt funkciók mindegyikét egyszerre tudja, barkácsolás nélkül...valami hasonló vagy egy ilyen...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#94) azbest válasza antyg (#92) üzenetére


azbest
félisten

Transmission a boardra. Sambával felcsatolni a NAS tartalmát a boardra. A transmission közvetlenül tud oda menteni. A transmission tud olyat, hogy átmozgatja a kész tartalmat másik mappába. Csak arra kell figyelni, hogy le kell állítani előbb a transmissiont és utána szerkeszteni a konfigot, mert kilépéskor felülírja.

A vezérléshez pedig nem kell külön be távoli asztalozni. Konzolos ssh sem kell külön.
Ha win gépről kezelnéd, akkor transmission remote gui kell oda, úgy néz ki mint egy uTorrent. Lehet indítani, leállítani, letörölni dolgokat a felületéről. De van webes felülete is, csak az fapadosabb.

(#95) st3v3np3t3r válasza azbest (#94) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

pont ezért javasoltam inkább windows-os sticket :D az sokkal egyszerűbb és különösebb bonyolultság nélkül megvalósítható az amit szeretne...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#96) antyg válasza st3v3np3t3r (#93) üzenetére


antyg
csendes tag

Köszönöm a választ!
A OPi-t csak letöltésre használnám, NAS-om az van. Nekem csak az OPi arra kell, hogy torrenten töltsön/megosszon, és a letöltött cuccokat pakolja fel a NAS-ra. USB-n, ha ideiglenes letöltött fájlok tárolására külön van igénye, akkor tudok rakni USB-s HDD-t.
A távoli asztal csak azért kellene, hogy onnan tudjam kezelni esetlegesen a torrent klienst.

AntyG

(#97) antyg válasza azbest (#94) üzenetére


antyg
csendes tag

Köszönöm a választ!
Igen a feltelepített rendszert és a torrentet is, egy WIN 10-es laptopról szeretném adminolni, kezelni stb.
Maga a gép bent lenne a NAS szerver mellett egy szekrényben.

AntyG

(#98) antyg válasza st3v3np3t3r (#95) üzenetére


antyg
csendes tag

Nézegettem ezeket a Win10-es stick-eket is, de nem olvastam róluk sok jót, ráadásul még min. dupla annyiba is kerülnek. :D
Kisebb mókolással egy ilyen OPi is megfelelne szerintem a követelményeknek. De még nézelődöm és keresgélem a legjobb megoldást. :DD

AntyG

(#99) st3v3np3t3r válasza antyg (#98) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

azért ajánlottam w10es sticket mert azzal mindent tud egyben amit szeretnél, egy ilyen boardal meg lehet 1-2 napod rá fog menni,meg ugye a komplikációk amik közbe jöhetnek...főleg az amit azbest is írt,csak nehezítené a működtetést...olcsó húsnak híg a leve, inkább vegyél dupla annyiért w10es sticket, mint fele annyiért egy egy arm board-ot, ami vagy jó lesz,vagy nem és akkor már plusz költséged lesz ha nem jó...inkább menj biztosra...megveszel 20-30$ egy arm boardos kittet, szívsz vele napokat mire be tudod normálisan állítani, vagy 40-60$ért vegyél egy w10es sticket amit fél nap alatt beállítasz és kész...de ha kihívásra vágysz én nem beszéllek le róla :D

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#100) antyg válasza st3v3np3t3r (#99) üzenetére


antyg
csendes tag

Ne érts félre nem kötözködöm, vagy akadékoskodom, csak "hangosan gondolkodom". :D Köszönöm a segítséget, megfontolom, már a Win10-es stick-eket is nézegettem külföldi oldalakon... és a szívás/fél napi könnyed meló közötti különbséggel kapcsolatban egyetértek. Már csak egy ilyen kütyüre van szükségem a többi rész már kész (NAS, router, hálózat stb.) Köszönöm még egyszer!

AntyG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.