Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) todyor válasza Dr. Gabo (#300) üzenetére


todyor
tag

Van Orange Pi Zero-ra is nekik. [link]
Az OPI Zero pedig kici, ócó.
(Azért csak óvatosan az okos hűtőszekrénnyel, mert szeret vásárolni, ha unatkozik...!)

[ Szerkesztve ]

(#302) todyor


todyor
tag

Vagy ez (Armbian rendszerekre, köztük OPI-ra is!): [link]
Lehet kísérletezni!
Még valami. Ha DC dugós táp kell, akkor az 4x1,7mm-es legyen! Az általában használt ennél vastagabb, és nem megy bele!

(#303) gambeca


gambeca
tag

Szaisztok!

Ma hozta meg a postás a tápot is.

Milyen rendszert tegyek fel ha media lejátszóként is akarom használni?
Úgy mint egy popcornt vagy egy dunet.
Távot is szereztem egy popcorn a-100 távját.
Szeretném még airplay unpn vagy dlna is használni.
Az orenge pi adja ki nekem a hangot erősítőre és tableten vezérelném a zenei anyagomat.
Elsőnek csak működjön a media lejátszás

Nem találtam semmi épkézláb leírást.
Remélem ti tudtok nekem valami indítást adni, hogy merre keressek.
Még azt sem találtam meg hogy milyen rendszert tegyek rá.

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#304) todyor


todyor
tag

Sziasztok!
Tudja valaki, mivel lehet még SD kártyára kiírni androidos OPI image-et? A Phoenixcard ablakában semmilyen felirat, szöveg, üzenet nem látható, így nem lehet használni. Van valami alternatívája, ami működik?

[ Szerkesztve ]

(#305) alevan válasza todyor (#304) üzenetére


alevan
őstag

Etchert próbáltad?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#306) todyor válasza alevan (#305) üzenetére


todyor
tag

Próbáltam, de azt mondta, hogy "Nem bootolható formátum", és nem volt hajlandó. Végül is igaza volt!
Viszont felszenvedtem vakon, feliratok híján az üres mezőkre kattintgatva a Phoenixcard-dal próba cseresznye alapon. Végül is elindult. Alkalmas felbontás választással még a TV-re is kiment a képe HDMI-VGA adapteren keresztül. Nem egy nagy durranás. Csak az válassza, akinek nincsenek nagy igényei. Én is csak kíváncsiságból próbáltam ki...

(#307) peter1998 válasza todyor (#304) üzenetére


peter1998
tag

Én a win32diskimagert használom.Nekem szokott működni.

(#308) todyor válasza peter1998 (#307) üzenetére


todyor
tag

Android telepítéshez nem jó. Ugyanis az android-os image, ami az SD-re kerül, az maga a telepítő, ami az első indításkor lefut, és telepíti a rendszert.
Az OPI oldalán írják is:
"Install Android OS image
Android image can not use the dd command under the Linux nor the Win32Diskimager under Windows, you need to use PhoenixCard to make the TF card."

(#309) choco01


choco01
addikt

Hali.

Valaki próbálta már "nasként" használni valamelyik OPiét? Kérdésem az lenne hogy a torrentezés hogy megy rajta?Volt olyan vémemény más eszköznél hogy egy buszon megy a net meg a hdd és elég lassú így.. :F

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#310) alevan válasza choco01 (#309) üzenetére


alevan
őstag

Nekem OPI Plus 2e-m van. Armbianos mainline debian van raja. A következő szoftverekkel:
-samba
-deluge
-sonarr
-watcher

Rákötve egy ótvar kínai USB2-SATA adapterrel egy 500GB HDD. 24/7 megy, seedserverként használva (azok a fránya linux ISOkat vissza kell szeedelni).

Sambán a max sebesség 20MB/s (egy UASP kompatibilis adapterrel maxxolni lehetne az USB2-t), de bőven elég arra, hogy samba megosztással streameljek linux isokat hálózati médialejátszóra, tabletre.

Mondjuk ezen a modellen minden USB külön csatornát kapott a CPUhoz, net dettó.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#311) choco01 válasza alevan (#310) üzenetére


choco01
addikt

Akkor egy Plus 2-n Sata-n feltehetően tudna egy 50-60al írni, nem? :U

Gondolom akkor annál is külön csatornán megy minden.. :F

És egyébként elég stabil? Nekem is seedelni kéne.. meg ugye letölteni, meg a letöltött tartalmakat dlna-n esetleg plexen tovább nyomni, nem tudom tud-e ilyet..sima debianra gondoltam hogy menne rá, nem tudom miben másabb a rászánt debian mint az eredeti?Webmin, apache, transmisson, dlna kéne hogy fusson egyidőben, max 30-40 torrent, meg egy weblap, nem tudom ezt elbírja-e vagy kevés hozzá.. :U Szerinted?

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#312) alevan válasza choco01 (#311) üzenetére


alevan
őstag

A Plus 2e-n nincs SATA.

Samba másolás 25%ban terheli a procit. 12 torrent egyidejű letöltése + 30 seedelése (konkrétan 2 seedelt torrentnél van adatmozgás) 42%ban terheli a procit.

Plexet meg hasonlókat nem használok.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#313) choco01 válasza alevan (#312) üzenetére


choco01
addikt

Nem 2e hanem sima 2-t néztem,ezen van sata.

Általában 3-4 dolognál nem töltök le többit egyidejűleg, inkább 30-40et kéne seedelnem..szóval gondolom kibírná még mellette a dlna-t meg a samba-t..olyan 40-50 mb/s-el ha töltene a torrent az már király lenne, nem tudom neked hogy tölt amikor annyira terheli.. :F

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#314) gambeca


gambeca
tag

Sziasztok!

Honnan tudok beszerezni egy olyan phoneix card programot amin látszanak a gombok feliratjai?
Amiket sikerült beszereznem, azoknak egyiknél sem látszik.
Jöhet pm-ben is.
Köszi.

A phoneix card progival valahogy sikerült felszenvednem egyébként egy androidos rendszert pi pc 2 lapra, de 12 óra eltetlével is csak a logó fogadott... (allwintech feliratos logó).
Az sd kártya class 4-es.

Egyébként milyen sd kártyát ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#315) todyor válasza gambeca (#314) üzenetére


todyor
tag

Én is szívtam a PhoenixCard-dal. Próbáltam Win7, és XP alatt is, sehol egy felirat. Kénytelen voltam én is "vakon" felírni a kártyát. Valami kínai karakterkészlet lehet a ludas, de hát mit tehetünk...
Azért a 4-es SD kevés lesz, min.10-es kellene, abból is jóféle!
Mondjuk Sandisk Ultra 10. De ne kínából rendeld, mert piszkosul jól hamisítanak, és csak töredékét tudja a kártya a garantált sebességnek. Ha itthon veszed, visszaviheted a boltba, ha nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#316) gambeca válasza todyor (#315) üzenetére


gambeca
tag

Vettem is egy kingston 16gb class10 karit.
4pénz volt...

Phoneix card progival valahogy fement az android rendszer.
Pozítiv változás, hogy az egér és a bill már üzemel e kártya alatt.
Az előző alatt nem ment.

Arra lennék kíváncsi, hogy valóban több óra is lehet míg letelepíti magát az os?

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#317) todyor válasza gambeca (#316) üzenetére


todyor
tag

Ott valami nem stimmel!
Nálam (Opi PC, 16G Sandisk SSD 10) kb. egy perc alatt települt, és elindult.

(#318) gambeca válasza todyor (#317) üzenetére


gambeca
tag

Mit javasolsz?

Sajnos vaktában nyomogatom a phoneix card programot.
Asszerint amit láttam az interneten valahol...

Pi pc 2 van nekem.

[ Szerkesztve ]

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#319) alevan válasza gambeca (#318) üzenetére


alevan
őstag

Próbálj egy másik SDt, ha van. Ha nincs, tedd újra phoenix carddal és próbáld újra.

Rendszerlemeznek a minnél nagyobb IOPSal rendelkező SD kártyák ajánlottak.

Próbáld meg ezt a phoenixcardot.

A betűk ha nem jelennek meg, jobb click az exére és a compatibilitás pontnál próbálkozz a megjelenő opciókkal.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#320) todyor válasza gambeca (#318) üzenetére


todyor
tag

Eredetileg ezek a gomb feliratok:

Én így csináltam:

(#321) todyor


todyor
tag

Talán megvan a megoldás!
A C: meghajtóra tettem a Phoenixcard-ot, és onnan indítva előjöttek a feliratok. Hát nem dili? :))

(#322) gambeca válasza todyor (#320) üzenetére


gambeca
tag

Köszi.
Így már végre működik.

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#323) todyor válasza gambeca (#322) üzenetére


todyor
tag

Nagyszerű!
Még néhány jó tanács, észrevétel:
1. Nyelv beállítás (kínairól): Settings - bal menü "A", aztán felülre kattintani és a "MAGYAR"-t kiválasztani
2. Kodi applikáció nem működik, uninstall (a settings menüben), aztán USB-ről a kodi-16.1.app telepítése.
A Kodi v17.6 "Krypton" nem működik (nem tudja kicsomagolni az applikációt!!!)
3. A power gomb ki/be kapcsoláshoz is működik.
4. Rendszer frissítést NE!!!, mert "eltünteti" a rendszer beállítások menüpontot !!!
5. Jó hűtést a procinak, mert eléggé melegszik!
6. Hálózat alatt elérhető megosztott Windows könyvtár is ha kell. (Network Neighborhood)

[ Szerkesztve ]

(#324) gambeca válasza todyor (#323) üzenetére


gambeca
tag

Nem indul a kodi 16.1...

Hogy tudom a hang kimenete átállítani i2s kmetre?
Vettem egy hangkártyát és használnám, nèhány hozzászólással visszább van fotó is.

Ha nem jön össze akkor cakk pakk lehet vinni (lap, táp, borda).

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#325) todyor válasza gambeca (#324) üzenetére


todyor
tag

A 16.1 Kodi-nak pedig mennie kellene. Nálam működik, az biztos. Próbáld még egyszer uninstallálni a az eredetileg fent levőt (az tényleg nem ment), aztán újra fel a 16.1-et.
DAC-ot nem is értem...A hdmi-n a hang is kimegy. Ha nem jó (nem elég) a tv hangszórója, lehet kapni többféle hdmi extractort, ami szétszedi a hangot, és a képet.
Például: [link]
A meglévő DAC-ot vagy eladod, vagy félreteszed, hátha később áttérsz valami tiszta linux-os rendszerre, és akkor kisérletezhetsz vele.
A DAC-ok felélesztése amúgy sem egy egyszerű dolog még linux alól sem, nemhogy android alatt.

(#326) gambeca válasza todyor (#325) üzenetére


gambeca
tag

Hdmi-t nem tudom rákötni a sztereó erősítőre...
A dac a hangminősége miatt kell.
Az alaplapi hang az felejtős.

Feladom, akinek kell vigye, 10pénz cakk pakk (opi pc2, alu bordák, 5v 3A táp).
Kb 2 hete van meg.

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#327) st3v3np3t3r válasza gambeca (#326) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

a 3,5es csati az kombinált...svideo+audio,4pines 3,5es jack...azon kell jönnie hangnak, csak megfelelő jack dugóval link

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#328) todyor válasza gambeca (#326) üzenetére


todyor
tag

A hdmi-t nem is kell rákötnöd az erősítőre. Azért javasoltam a hdmi extractort. Azt bedugva a hdmi kimenetbe kettéválasztja a hangot és a képet. A rajta levő hdmi aljzatról mehet tovább a kép kábelen a tv-be, vagy monitorba, a hangkimenetéről pedig a hang az erősítőbe. A hdmi-n kiküldött digitális hang minőségénél pedig semmilyen DAC nem jobb.
Amúgy most tettem fel egy Armbian Ubuntu desktop rendszert és alá egy Kodit-t (ez egy médialejátszó). Egészen pofás lett. Lehet, hogy jobban tetszene, mint az androidos verzió. Ubuntu alatt valószínűleg könnyebben elérhető a GPIO is, a DAC kezeléséhez.
Persze neked kell eldöntened, akarsz-e még küzdeni vele...

(#329) gambeca válasza todyor (#328) üzenetére


gambeca
tag

Van linked az armbian linuxhoz?
Megy rajta lan meg a hardveres videó gyorsítás is?

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#330) gambeca válasza st3v3np3t3r (#327) üzenetére


gambeca
tag

Tudom, hogy ott is jön ki hang...
De én kifejezettem azért vettem a külső dacot, hogy azt használjam.
Többe került mint a lap maga.

Az a hdmi leválasztós kütyü nem érdekel.
Kinézetere sem tűnik valami jó hangúnak.

Egy audiophile renszerhez akarom használni, azon te sem hallgatnál alaplapi jack dugós hangkártyát, ami még akár zajos is lehet.
A külső dacon meg van egy jó minőségű es9023 audió dac, minőségi rca dugókkal, illetve egy jó minőségű 50mhz tcxo kristály.

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#331) todyor válasza gambeca (#330) üzenetére


todyor
tag

Ahogy gondolod...
Armbian Ubuntu az OPI-dhoz: [link]
Bár azt írják, hogy "testing", attól még jól működhet. Van azért ott az archívumban régebbi verzió is.

Nálam az alábbi telepítés vált be:
Először monitoron root, 1234
Új leszó
User megadás
Reboot, és már desktop!

1024x768 felbontás VGA-n ok!
h3disp -m 32

Kodi telepítése desktopról indított terminálról:
> sudo apt-get install software-properties-common
> sudo add-apt-repository ppa:team-xbmc/ppa
reboot
> sudo apt-get install kodi

Indítás desktop-ról,
vagy a rendszerindításba betenni (indítópult, automatikusan induló programok-hoz)

[ Szerkesztve ]

(#332) st3v3np3t3r válasza gambeca (#330) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ez a board nem ennyire egyedi igényekhez készült... ha nincs hozzá arm optimalizált driver,nem fogod tudni használni...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#333) gambeca válasza st3v3np3t3r (#332) üzenetére


gambeca
tag

Akkor nem fárasztom magam, ha valakinek kell, akkor itt van.

Akkor mégis melyik lapot használjam/ melyiket ajánlanátok?
Rpi 3?

[ Szerkesztve ]

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#334) todyor válasza st3v3np3t3r (#332) üzenetére


todyor
tag

Azért nem gondolnám, hogy túlságosan egyedi igény az, amit akar. Szeretne egy médialejátszót építeni minőségi képpel és hanggal. Szerintem sokan vagyunk (lennénk) így ezzel. A "board" pedig igenis alkalmas erre. Nyilván küzdeni kell vele, de szinte minden segítség fellelhető a neten. És ha kicsit tanul az ember és ráadásul a végén egy saját maga építette médialejátszó büszke tulajdonosa lehet, akkor megéri.

(#335) st3v3np3t3r válasza todyor (#334) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ez a board nem prémium média lejátszó, ez egy learning/development board...tanulásra,fejlesztésre... az armbian sem ilyen célra van, a kodi sem... talán a raspberry lenne erre célra, de az se biztos... mivel arm architektúrára épül, ha a dac-hoz nincs arm driver, akkor nincs esély... attól hogy linux kompatibilis,az csak x86/64 architektúrára érvényes, arm-re nem...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#336) todyor válasza st3v3np3t3r (#335) üzenetére


todyor
tag

Azt hiszem, nem is prémium lejátszó az igazi cél, hanem hogy mégse az alaplapi audio menjen az erősítőre.
Persze én kipróbálnám azt is, mielőtt ítéletet mondok felette. Ezért ajánlottam a bizonyára sokkal minőségibb, és ezerszer könnyebben kivitelezhető megoldást a hdmi extractorral. Nem kellene turkálni a bin.script-ben, a kernelben, és még ki tudja hol...(mert azért lehet, hogy működhet a DAC OPI-n is).
[link]

(#337) st3v3np3t3r válasza todyor (#336) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ezzel csak az baj, hogy a GPIO kezelés Armbian alatt nem a legjobb... anno próbáltam a cpu temp alapú cpu fan cooler vezérlést 5.24 alatt és sajnos csalódás volt, nem működött :( valószínű kernel szintű driver gond lehet, az armbian fórumon többen is írták hogy mennie kéne, de még sem ment...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#338) todyor válasza st3v3np3t3r (#337) üzenetére


todyor
tag

Maximálisan egyetértek! Ez egy nagyon rögös út, és csak annak szabad vállalkozni rá, aki elég kitartó, és van már elég tapasztalata (vagy ha nincs, szeretne még többet tudni). Bizonyos szempontból az OPI azért jobb, mert nem olyan, mint a RPI, amit csak össze kell dugni és kész.
Megjegyzem elindult a vezérhangya nálam is. Rendelek egy ES9023-at (470.-Ft.), néhány ellenállás, meg kondi, és kész a DAC. Aztán jöhet a küzdelem!

[ Szerkesztve ]

(#339) gambeca válasza todyor (#338) üzenetére


gambeca
tag

Van hozzá egy pi pc2 lapom :)

Ezt vettem meg külső dacként.
[link]

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#340) st3v3np3t3r válasza gambeca (#339) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ez raspi b+hoz van,nem minden raspi extension board kompatibilis, vegyél egy raspi b+ boardot, azzal nagyobb eséllyel menni fog

az egy dolog hogy a kivezetés raspi komparibilis, de az nem jelenti azt hogy működik is rendesen...

todyor nincs ezzel baj... ha ilyen olcsó,és érdekel, próba cseresznye... amúgy ha próbálkozni akarsz, akkor raspbian... raspi rendszer port opi-re... azon hátha működik...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#341) gambeca válasza st3v3np3t3r (#340) üzenetére


gambeca
tag

Már úrom van egy rpi3

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#342) todyor


todyor
tag

Gondolom sokan küzdöttetek már azzal, hogy VGA monitort szerettek volna hdmi-vga adapterrel az Orange pi lapjukhoz használni, de nem sikerült, mert vagy nem volt kép, vagy a monitor kiírta, hogy "hibás felbontás", esetleg csak egy telipiros képernyőt láttak.

Az oka ennek az, hogy az "EDID" be van kapcsolva ezeknél a rendszereknél, és
a monitorról érkező azonosító értelmezésekor felülbírálja a mi általunk megadott
felbontást, akárhogy próbálkozunk!
Meg kell tehát ezt akadályoznunk, ne hagyjuk, hogy ők döntsenek helyettünk!

Ennek két módja lehet:

1.
Indítás (reboot) kihúzott VGA csatlakozóval (a hdmi-vga bedugva)
Miután a rendszer felállt, a monitor rádugható, és lesz kép a monitoron!
Ez viszont nem igazán ajánlott, mert veszélyes lehet bármelyik hardverre !!!
Ezért a 2. megoldás javasolt!

2.
Olyan VGA-VGA adpater kell a hdmi-vga adapter, és a monitor közé, ahol:

pin 4 - ID bit 2. kihagyva
pin 12 - ID bit 1. kihagyva
pin 15 - ID bit 3. kihagyva
Csak az RGB jel (1,2,3), az RGB test (6,7,8), és a szinkron (13,14) vezetékek vannak bekötve.
Mellékeltem egy rajzot is hozzá.

Ha mégis azt jelzi, hogy hibás felbontás, akkor a monitorunk tényleg nem tudja azt.
Ilyenkor SSH-n terminálból a h3disp paranccsal beállítható a monitorunk felbontása.

Például:
h3disp -m 31 (800x480)
h3disp -m 32 (1024x768)
h3disp -m 33 (1280x1024)

[ Szerkesztve ]

(#343) alevan válasza todyor (#342) üzenetére


alevan
őstag

Akkor ez pl. a retrorangepi rózsaszín szinekben való pompázását is megoldaná? Köszi az tanácsot :R

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#344) todyor válasza alevan (#343) üzenetére


todyor
tag

Könnyen lehet, hogy az ellen is jó. Az 5.24, 5.25-ös verziókkal nem volt bajom (amíg nem upgrade-eltem őket), attól felfelé nem volt semmi használható. Talán egyedül az android. Most, amiket próbáltam, mind ok. A LibreElec, OpenElek (a kettő tök ua - csak mondom...még méretre is) egyedül az, ami SSH tiltás miatt nem adta meg magát. A tv-hez nem volt kedvem miatta(miattuk) átköltözni. A retro-t nem próbáltam, de lehet, hogy arra is sort kerítek.

(#345) todyor válasza alevan (#343) üzenetére


todyor
tag

Nos kipróbáltam a retrorangepi-t. E nélkül az adapter nélkül csak teli piros képernyő. Adapterrel egyből lett kép, és el is indult. Kontrollerem nincs, úgyhogy nem sokra jutottam vele....
Ha nem jó a felbontás, van telepítve h3disp, azzal beállítható. SSH is van. Belépés: root, jelszó: orangepi

(#346) st3v3np3t3r válasza todyor (#345) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem orange pi pc-n meg plus 2e-n hdmi-n tökéletesen működött, a legtöbb új monitoron van már analóg VGA mellett digitális DVI bemenet, HDMI2DVI adapterrel tökéletesen működik, a HDMI2VGA konvertálással mint láthatod sok a baj, el kell találni a megfelelő felbontást+képfrissítési frekit ahhoz hogy jól működjön...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#347) todyor válasza st3v3np3t3r (#346) üzenetére


todyor
tag

A hdmi természetesen ok, hiszen arra tervezték. Nekem és sokunknak viszont a vga monitorhoz csatlakozás volt problémás. Nem mindenkinek van akár digitális hdmi-s monitora. Vagy nem a család tv-jét akarja elfoglalni, amikor ott van egy régi jó kis crt monitor. Arra kértem megoldást. Mivel nem kaptam, magamnak kellett megoldanom. Nem a hdmi-vga konvertálással van a baj, hanem azzal, hogy a monitor és a opi között elcsúszik valahol a kommunikáció, ugyanis az EDID be van kapcsolva, csak rosszul értelmezheti az opi, és nem azt a képformátumot küldi ki, amit kellene. Valószínűleg feloldható lenne a probléma, ha tudnánk hol kell az EDID-et kikapcsolni, de eléggé eldugták. Másrészt minden rendszer más és más. Hol script.bin-ben, hol config.txt-ben, boot.cmd-ben kell (kellene) kikapcsolni, ha egyáltalán ott lehetne, mert semmi használható infó mondjuk a script.bin, vagy a config.txt-ről.
Nehéz ez így. Ezért választottam ezt az univerzális megoldást.

(#348) turkf80


turkf80
csendes tag

Sziasztok!
Elég furcsa hibába szaladtam bele. Van 2 orange pi itthon. (Egy one és egy PC)
Próbáltam rajtuk android image-t futtatni, ami el is indul, de véletlen szerűen a fő képernyőre visszalépked egy program futtatása közben. Esetleg van valakinek ötlete, hogy miért lehet ez?
Mintha bezárná az alkalmazást néha. Hiba üzenetet nem ír ki utánna.

[ Szerkesztve ]

(#349) todyor


todyor
tag

Ha érdekel valakit, a SaplerBox-ot [link] telepítettem OPI PC-re.

SamplerBox Orange Pi PC-re

Egy command line rendszer telepítése:
Armbian_5.25_Orangepipc_Ubuntu_xenial_default_3.4.113.img
Csak az 5.25 (5.24) rendszerek alá tudtam működőképes SamplerBox-ot feltenni.
Az „apt-get upgrade” TILOS, mert használhatatlan lesz a rendszerünk erre a célra!

A szükséges Python csomagok és audio könyvtárak telepítése:
apt-get update (Az „apt-get upgrade” TILOS !!!!)
apt-get -y install git python-dev python-pip python-numpy cython python-smbus portaudio19-dev libportaudio2 libffi-dev

Alsa Equalizer(opcionális):
apt-get install libasound2-plugin-equal

pip install setuptools
pip install rtmidi-python pyaudio cffi sounddevice

Töltsük le a SamplerBox-ot:
git clone https://github.com/josephernest/SamplerBox.git

cd SamplerBox
python setup.py build_ext --inplace

A SamplerBox futtatása:
cd /root/SamplerBox
python samplerbox.py.

És kész! Már játszhatunk is a csatlakoztatott MIDI billentyűzeten!

Megjegyzések:
A /root/ könyvtárba települ fel, vagyis a /root/SamplerBox/ könyvtár alatt található minden, ami a kezeléséhez, beállításához kell.
A 0-val , 1-gyel, 2-vel, stb. kezdődő könyvtárakban vannak a hangminták. Ezeket játssza le.
Alapból csak egy /0 Saw nevű, egyszerű hangminta található.
Ezt cseréljük le a http://www.samplerbox.org/instruments oldalon található zongora hangmintára. Ez legyen a 0-s, és akkor az indul elsőként. Ha több hangmintát teszün fel és a billentyűzetünkön van olyan, hogy program +/- gomb, akkor azzal válthatunk a hangminták között.
Hangmintákat magunk is készíthetünk! A hogyan-ra az eredeti oldalon kapunk választ.
Pendrive-ra is tehetjük a hangminta könyvtárainkat, és ha a samplerbox.py fájlban megadjuk ezt, akkor arról tudunk zenélni.
Én feltettem az usbmount-ot, így magától felismeri a pendrive-ot, ha bedugjuk.
> apt-get install usbmount
A pendrive pedig a /media/usb alatt lesz elérhető. Ezt kell megadni elérési útnak.

Észrevételek:
A hangminták betöltése a méretüktől függ, és egy lassabb SD kártya esetén hosszabb időbe is telhet. Legyünk türelmesek, vagy készítsünk kisebb hangmintákat.
A latency, vagyis a billentyű lenyomása és a hang közötti időkésleltetés nálam egészen kicsi, alig zavaró, pedig csak az alaplapi audio kimenetet használtam fejhallgatóval. Egészen jó a hangminősége is.
Állítólag külső USB „hangkártyával” még ezek is sokkal jobbak lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#350) todyor válasza st3v3np3t3r (#327) üzenetére


todyor
tag

Bocs, de megakadt a szemem a bejegyzésen, és javítanám (ha lehet).
Az egyik, talán nem annyira lényeges, de a kevésbé tájékozottak miatt pontosítandó, hogy nem Svideo, hanem Kompozit jel van kivezetve az aljzaton. Ez nem mindegy, ha valaki használni is akarná.

A másik viszont már fontos, mert a linkelt jack dugó bekötése nem jó az OPI-hez. Ugyanis kétféle bekötés létezik. Az egyik sorrendje (a legbelső érintkezőtől kifelé): bal csatorna, jobb csatorna, test, video.
Ami viszont nekünk kell, ott a sorrend: bal csatorna, jobb csatorna, video, test.
Tehát a közös test van legkívül. Ez így néz ki:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.