Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) st3v3np3t3r válasza todyor (#350) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

köszi...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#352) azimut


azimut
aktív tag

Az OPI Win Plus EMMC utólagos heftölése nálam kudarccal végződött. Tehát: Megjött a 16 Gb-os EMMC chip, amit szaxerűen beforrasztottak. Armbian micro SD-ről, sudo nand-sata-install, de nincs ilyen "meghajtó".

1. Vagy nem jó a chip,
2. Vagy mégsem szaxerű a beforrasztás,
3. Valamiféle előkészítés, formázás kéne.

Nagyobb fizikai baj nem trötént, mert SD-ről ugyanúgy működik, mint eddig. Szomorú történet :O

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#353) st3v3np3t3r válasza azimut (#352) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

szerintem a chippen kívül más alkatrész is hiányzik...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#354) alevan válasza azimut (#352) üzenetére


alevan
őstag

Edit: [link]

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#355) azimut válasza alevan (#354) üzenetére


azimut
aktív tag

Igen, ezt a néhány hozzászólást már megtaláltam korábban. Van ott valami sunxi nand-part dolog, tehát a partíció előkészítése. Ebbe még beleásom magam.

Ez az ARM architektúra számomra idegen, de józan parasztlogikával úgy gondolom, hogy ha beteszek egy cuccot, az még valahogy nincs kész, valahogy fel kéne ismertetni, illeszteni az egészhez. Ha Armbian parancssorból elérném valahogy... Most éppen Androiddal szórakozok az sd-kártyáról, ez nagyon nem működik, play áruházat keres. Böngésző, beállítások van, a többi csak felvillan.

Még ha nem is lesz belőle semmi, a felvetés egy kicsit a keresőmotoroknak szól, hátha kitaposta már valaki ezt az ösvényt. Vagy elrettentés miatt. A neten eddig egyetlen eredményt sem láttam, de folyamatosan keresem.

Még az oroszokban lehet reménykedni: hokedlin szerelős videók, hőlégfúvóval beforrasztott chipek, cirill betűs beszéd. Az indiai tech-guruk konzervdoboz és ragasztópisztoly segítségével működő rakéthajtóművet farigcsálnak. Imádom ezeket a videókat :)

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#356) fifticenti01


fifticenti01
csendes tag

Sziasztok!

Van egy orange pi pc 2-m amivel már kezdek jóba, de a dlna server nem akar össze jönni. Fel tudom telepíteni be tudom állítani a mappát de a tv n nem jelenik meg a film. Próbáltam 2 progit is a serviio (ezt használom laptopon is sz.tem első osztályú) és most tettem fel a "plex"-et... valami ötlet? Telefonon is próbáltam le játszani, ott meg jeleníti a filmeket de azt írja hogy nem el érhető a file.. pedig a samba serveren windows alól le tudom játszani. Valaki találkozott már ilyennel vagy tud ra valami megoldást?

Előre is köszönöm!

(#357) Piedon válasza azimut (#352) üzenetére


Piedon
tag

Honnan rendelted és milyen típus a chip?

(#358) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Sziasztok!

Futtat valaki közületek OpenMediaVault-ot?
Tervezek összedobi egy NAS-t, aminek feladata lenne a torrentezés max 30 torrentig, DLNA, ilyesmi.

Néztem a Raspberry, Banana lapokat is, most eljutottam ide. Nem tudok dönteni.
Szerintetek az OPi PC2 megfelelő lenne erre a célra, vagy másik lapot ajánlanátok?
RPi 3B, BPi M2 Berry, és OPi PC2 lapokon agyalok. Mindnek van előnye és hátránya is bőven. Mivel ez egy "low budget project" lenne, ezért nem elhanyagolható az árkülönbség az OPi javára.

(#359) alevan válasza DIEGO15 (#358) üzenetére


alevan
őstag

Bőven elfut, ám ha több, mint egy HDDt kötnél rá USBn, ajánlott az OPi Plus 2e. 50 aktívan seedelő torrentet is elbírnak.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#360) DIEGO15 válasza alevan (#359) üzenetére


DIEGO15
őstag

Köszönöm. Annyival jobb a soc, vagy a dupla ram számít ennyit? esetleg más? :)
Első körben 1db 3,5" 500GB HDD-t kötnék rá külső táppal, de ha betelik akkor beszerzek majd egy 1terrás 2,5" hdd-t is mellé.

[ Szerkesztve ]

(#361) alevan válasza DIEGO15 (#360) üzenetére


alevan
őstag

Annál a boardnál minden USB belső buson van kötve a procihoz. Vagyis minden USB (megfelelő UASP compatibilis SATA-USB átalakítóval) a teljes USB2 sebességet elérheti (kb 39MB/s).

A legtöbb boardon viszont egy darab USB jön ki a processzorból, ami bemegy egy usb hubba, onnan pedig megy a konkrét USB csatalkozókba. Így pl. ha 4 usb csatlakozó van, megosszák az egy darab USB port sebességét.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#362) DIEGO15 válasza alevan (#361) üzenetére


DIEGO15
őstag

Tudsz olyan írást mutatni ami az OPi PC-ről szól? Mert a linkelt leírásban nem esik róla szó, de még csak H5-el szerelt lapról sem. Én egyelőre nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#363) alevan válasza DIEGO15 (#362) üzenetére


alevan
őstag

PC

PC2

Illetve mindenképp ajánlott valamilyen borda rá, pl ilyen: [link]. Másképp throttingolni fog.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#364) DIEGO15 válasza alevan (#363) üzenetére


DIEGO15
őstag

Köszönöm. Ezt megtaláltam azóta én is. :) és természetesen a PC2-re gondoltam, csak félreírtam.

Hűtést mindenképp teszek rá. Néhány szép nagy bordát teszek rá és egy Arctic F8 silent fogja hűteni. :)

(#365) kerekes.pter


kerekes.pter
csendes tag

sziasztok

olyan kérdesem lenne hogy plus 2e-re próbált-e már valaki osmc kodit telepíteni?

(#366) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Sziasztok.
Orange pi plus 2e micro usb taprol meghajtható, vagy csak az otg miatt van rajta?
Koszi
Udv

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#367) DIEGO15 válasza sanyi0627 (#366) üzenetére


DIEGO15
őstag

Szia. Utóbbi.

(#368) sanyi0627 válasza DIEGO15 (#367) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Rendben.
Koszi

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#369) kerekes.pter válasza sanyi0627 (#368) üzenetére


kerekes.pter
csendes tag

sziasztok

olyan kérdesem lenne hogy plus 2e-re próbált-e már valaki osmc kodit telepíteni?

(#370) tukko1 válasza kerekes.pter (#369) üzenetére


tukko1
aktív tag

Én szerintem orange pi-re nincs OSMC, még Libreelec se nagyon van!

(#371) csubyy válasza tukko1 (#370) üzenetére


csubyy
tag

LE volt rá, egy OPI PC-n sokáig használtam, de a mostani állapotát nem ismerem.

(#372) alevan válasza kerekes.pter (#369) üzenetére


alevan
őstag

Jelenleg Kickstarteren megfinanszírozva alakul a hardveres dekódolása a legnépszerübb videóformátumokat, , mint a h.264 vagy a HEVC. A H3 támogatás kb őszre várható. Miután megvan, libreelec kiad egy mainline kernelre épülő verziót.

Addig az egyedüli Kodi disztró ami megy is, a legacy kernelre épülő, zárt binárisokat tartalmazó, Jernej által összedobott OpenELEC.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#373) turkf80 válasza alevan (#372) üzenetére


turkf80
csendes tag

Sziasztok! Valaki pi PC-n használja az android 7 imageet?

(#374) #54536960


#54536960
törölt tag

Sziasztok,
Van egy Orange Pi Zero -m amit internet átjárónak használok, viszont furcsán viselkedik...
Próbáltam többféle szoftverrel, többek között ubu 3.4 -es kernel, debian 3.4 -es kernel, ubu 4.14 -es kernel, debian 4.14 -es kernel. (hivatalos armbian oldalról)
3.4 -es kernel esetén véletlenszerűen újraindul kb 10-20 óra után.
A táp 1500mA -es, legnagyobb terhelés esetén sem megy az áram 700mA fölé illetve terhelés esetén sem esik a feszültség 4.95V alá. Próbáltam több microSD-vel, de a hibát mindegyikkel produkálta.
A hőmérséklet (természetesen szereltem rá hűtőbordát):
ubu 3.4 kernelel volt a legmelegebb 56-66°C
debian 3.4 kernel 50-55°C (Jelenleg ezzel használom)
ubu 4.14 és debian 4.14 esetén 45-48°C
Viszont 4.14 -es kernel esetén napokig stabilan működött.
A probléma amiért 3.4 -es kernelt preferálom az maga a funkció:
USB LTE modem internetét továbbítja ethernet irányba .
3.4 -es kernel esetén 30-40Mbit -es sebességgel
4.14 -es kernel esetén 15-20Mbit -es sebességgel
A kérdésem az lenne, hogy honnan lehetne kideríteni, hogy mi okozza a rejtélyes újraindulásokat és hogyan lehetne orvosolni?
Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#375) #54536960 válasza #54536960 (#374) üzenetére


#54536960
törölt tag

Update: Zeroshell -el stabilan működik (3.4.113-ARM-ZS kernel)

(#376) vinibali


vinibali
őstag

sziasztok.
szeretne valaki mostanában megválni az orangepi eszközétől?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#377) feket663


feket663
tag

Sziasztok! Egy OrangePi Lite-al küzdök, szeretnék rá telepíteni egy Spotify lejátszót. Találtam is a neten egy nekem szimpatikus verziót, ahol szájbarágósan le is van írva, hogy hogyan kell az üres panelt ilyenné varázsolni. Itt található: https://github.com/thk4711/orangepi-radio/wiki/System-Configuration

Végig is csináltam, a processzormagok és a grafikus processzor kikapcsolását kivéve, mert az a weboldal, ahol keres, az már nem létezik.
No de ez a kisebb probléma, az a nagyobb, hogy ír egy linket, ahonnan le kellene tölteni egy kulcsot, amit a megfelelő helyre be kellene másolni. Sajnos ez a link sem él már, így teljes egészében megakadtam, sajnos nem tudom, hogyan tovább...

Esetleg tud-e valaki segíteni ebben a dologban? Az is jó lenne, ha egy OrangePi lite-ra való egyéb Spotify lejátszó projektet tudnátok linkelni, ahol működik minden, és a telefonnal külső lejátszóként lehetne használni. Sajnos a tudásom még ahhoz is kevés, hogy bármilyen probléma esetén ne akadjak meg, és a környékemen senkit nem ismerek, aki ebben a témában akármilyen szinten is lenne...

Köszönettel: István

(#378) kbhuinfo válasza csubyy (#371) üzenetére


kbhuinfo
tag

Kiraly!

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#379) Pioneer71


Pioneer71
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy Orange PI Lite2-őt, de az istenért sem tudom normálisan életre kelteni.
Android rendszert abszolút nem tudok rá varázsolni, ubuntu elindul, de szinte semmi nem működik benne, debian működik, de olyan lassú a böngészés meg a multimédia, minta valami 100éves celeron proci lenne.
Armbian rendszer be sem bootol.
Van valaki aki szájbarágósan el tudná mondani, hogy hogyan tudnám normálisan üzembe helyezni.
Előre is köszi az infókat.

(#380) turkf80 válasza Pioneer71 (#379) üzenetére


turkf80
csendes tag

Szia! Az androidot a gyári oldalról szedted le? Phoenixel írtad ki?
Milyen kártya van benne? Milyen a tápegység?

[ Szerkesztve ]

(#381) kbhuinfo válasza turkf80 (#380) üzenetére


kbhuinfo
tag

No igen, tápegység fontos - de csak a stabilitás miatt. Lite2 - nem tudom pontosan, mire szánod, de nem kapsz asztali teljesítményt ezektől :)

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#382) Pioneer71 válasza turkf80 (#380) üzenetére


Pioneer71
csendes tag

Igen a gyári oldalról szedtem le, a tápegység egy 2,5A -es dugasztáp, nem kínából való.
Egy 32GB-os class10-es kingston sd-re írtam phoenixcard-al. Próbáltam a 3.10-est és a 4.1.3-as is.
Az "Allwinner H6" logóíg jut el, aztán ott marad.
Az ubuntu desktop elindul működik, de nem indul el a böngésző (input-output error hibát ír ki). A gnome player nem játszik le semmilyen videót.
A Debian Jessie elindul működik, a böngészőt is meg lehet nyitni, böngészni is lehet, viszont a youtube videókat nem játsza le. Se a vlc, se a gnome nem játszik le egyetlen egy videót sem.
Az Armbian oldalán lévő rendszer el sem idul.

A youtube-on látott videókból nem úgy tűnik, hogy egy lassú hardwer lenne.

[ Szerkesztve ]

(#383) turkf80 válasza Pioneer71 (#382) üzenetére


turkf80
csendes tag

Nem melegszik a SoC? Más kártyával próbáltad? (Pl. A felskálázott 4gb-os kártyák is tudnak ilyet csinálni)
Az ambrian még azt hiszemnem végleges, azzal léhet könnyen zűr.
A droidnak menni kellene. Talán az a legstabilabb most (ha jól tudom, bár jelenleg nincs itthon lite2, vagy one plus).
A phoenix nem írt hibát írás közbe?
Az első boot több perc is lehet.
Tudsz egy hibakeresést csinálni a kártyával?

[ Szerkesztve ]

(#384) turkf80 válasza turkf80 (#383) üzenetére


turkf80
csendes tag

https://youtu.be/kAaA4hjVMgU
Esetleg egy link igaz oroszul. A phoexinel nem mindegy product, vagy startupba van-e!

[ Szerkesztve ]

(#385) azbest válasza Pioneer71 (#382) üzenetére


azbest
félisten

az android nekem sem indult el orange pi pc-n, amíg ki nem cseréltem a tápkábelt. Nagyon érzékenyek a feszültségesésre.

(#386) Pioneer71 válasza turkf80 (#383) üzenetére


Pioneer71
csendes tag

Melegszik, de raktam rá hűtőbordát. holnap jön meg a másik kártya, egy 16Gb-os kingston.
Startup módban írtam fel a droidod, a 4-es phoenix volt hogy hibát írt ki elsőre.
Hogyan lehet hibakeresést csinálni a kártyával?
Holnap megpróbálom labortápról megtáplálni és meglátjuk mit lép rá.

(#387) turkf80 válasza Pioneer71 (#386) üzenetére


turkf80
csendes tag

Elvileg a windowsba van surface scan, vagy a partition minitool tud írástesztet csinálni minden megajtón.
De ez csakegy ötlet. Először ezeket a hibákat zárd ki. Nekem pl. Elvileg egy 32gb os kingstont küldtek a pi pcvel, ami egy 4gb os volt átcimkézve és amint több mint 4 giga került rá nem olvasta vissza és belefagyott.

[ Szerkesztve ]

(#388) turkf80 válasza turkf80 (#387) üzenetére


turkf80
csendes tag

http://tablet.hvg.hu/tudomany/20110320_usb_teszt

(#389) nesd


nesd
csendes tag

Sziasztok!

Egy OPI one plus-ra szeretnék DLNA szervert (Android 7), hogy 4k filmeket tudjak lejátszani a Smart TV-n, így nem kéne a gépet bekapcsolgatni. HDMI-vel is összekötném őket, mert az a terv, hogy a UPC Horizon Go alkalmazást felraknám rá, hogy tudjam nézni a TV csatornákat online, mert ehhez a TV-hez nincs set top box.

Több kérdésem is lenne:
1) Mennyire alkalmas erre ez a board?
2) Melyik DLNA szerver ajánlott?
3) DTS, DOLBY közül milyen formátumokat visz át DLNA-en keresztül?
4) A HDMI-je tudja a CEC-t? (Nem akarok billentyűzettel, egérrel vesződni. Csak csatornaváltásra akarom használni HDMI-n keresztül az android felületét.)
5) Mennyit fogyaszt úgy, hogy fut a DLNA szerver, de nem kell kiszolgálnia senkit? Mérte már valaki?
6) Aktív hűtés ajánlott, vagy elmegy passzívval is? (Nem menne 0-24-ben a filmnézés, viszont nem tervezem magát az eszközt ki-be kapcsolgatni.)
7) Google Play Store működik rendesen?

Köszönöm előre is a teljes, vagy részleges válaszokat! :)

(#390) kbhuinfo válasza nesd (#389) üzenetére


kbhuinfo
tag

Próbáltam, működött, de aztán váltottam róla. Nekem qbittorrent is megy és lejátszás+letöltés megterhelte.

1) Mennyire alkalmas erre ez a board? - Teljesen.
2) Melyik DLNA szerver ajánlott? - Minidlna-t használtam, mást nem próbáltam, mert működött jól.
3) DTS, DOLBY közül milyen formátumokat visz át DLNA-en keresztül? Nem tudom, dolby-t biztosan. (biztos a dlna szerver (de)kódol?)
4) A HDMI-je tudja a CEC-t? (Nem akarok billentyűzettel, egérrel vesződni. Csak csatornaváltásra akarom használni HDMI-n keresztül az android felületét.) Nem volt, de nem ástam bele magam.
5) Mennyit fogyaszt úgy, hogy fut a DLNA szerver, de nem kell kiszolgálnia senkit? Mérte már valaki? Pár watt - miért fontos?
6) Aktív hűtés ajánlott, vagy elmegy passzívval is? (Nem menne 0-24-ben a filmnézés, viszont nem tervezem magát az eszközt ki-be kapcsolgatni.) Passzív volt.
7) Google Play Store működik rendesen? Nem android volt fenn, hanem armbian vagy dietpi.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#391) Pioneer71 válasza turkf80 (#387) üzenetére


Pioneer71
csendes tag

Működik!
Felraktam a gapps-os droidot és tökéletesen működik. A baj az volt, hogy nem vártam elég időt az első indulásnak. Azt senki nem írta, hogy majd negyed órát kell várni az első bootra.
A lényeg, hogy megy.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#392) nesd válasza kbhuinfo (#390) üzenetére


nesd
csendes tag

Köszi a választ! :) Esetleg van még olyan, aki használta hasonlóra, android oprendszerrel? Mennyire stabil úgy ez a rendszer? A Google Play Store is érdekelne, hogy működik -e rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#393) turkf80 válasza Pioneer71 (#391) üzenetére


turkf80
csendes tag

Írtam, hogy az első boot sokáig tart. Azt nem, hogy kb 15 perc! 😃

(#394) turkf80 válasza nesd (#392) üzenetére


turkf80
csendes tag

Én egy pi pc-t használok (H3) android 7 rendszerrel. Azon megy a play store és elég stabil (igaz beta kiadás)

[ Szerkesztve ]

(#395) #54536960


#54536960
törölt tag

Van egy eladó orange pi zerom hozzávaló műanyag fehér dobozkával,ha érdekel valakit dobjon egy üzit.

(#396) tukko1 válasza fifticenti01 (#201) üzenetére


tukko1
aktív tag

Valaki tudja, hogy áll az orange pi a dual os-al? Még moat sem lehetséges!
És tudni már mikor lesz libreelec rá?

(#397) turkf80 válasza tukko1 (#396) üzenetére


turkf80
csendes tag

Milyen lapra? A h3 soc elvileg tudja az android 4.4 + armbian dual bootot. Librelec 7 van rá ami megy, vagy 8 vpu támogatás nélkül.

(#398) tukko1 válasza turkf80 (#397) üzenetére


tukko1
aktív tag

Nekem android openelec dualboot kéne orange pi pc-re!

[ Szerkesztve ]

(#399) gazso75


gazso75
aktív tag

Sziasztok,
PhoenixCard_V3.1.0_20130618-al raknám fel az Android 7 bétát az Opi One-ra, ha elindítom 2 particoót létrehoz az első ismeretlen, a 2. FAT32.
Ha berakom a Pibe az sd-t, villog a piros led a végtelenségig.
A PhoenixCard eleve nem ír semmi szöveget, minden üres, így csak google képek alapján jelölök kattintgatok, azekszerint rosszul.
Mit tegyek ?

(#400) gazso75


gazso75
aktív tag

Na, sikerült, elindult.
Kínai, és állandóan Launcher problémára hivatkozik, és tetű mint az állat.
Ez ilyen, vagy szar az sd-m ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.