Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) st3v3np3t3r válasza FuZol81 (#450) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

gondolom a rendszerben hibásan konfigurálták a hdmi-t...én mondjuk csak armbiant használtam, azon átment a hdmi-n a hang...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#452) FuZol81 válasza st3v3np3t3r (#451) üzenetére


FuZol81
csendes tag

Akkor nem a retroorange-s armbiant csak a sima Armbian desktopot?

Nyomassuk a retró géjmet'

(#453) st3v3np3t3r válasza FuZol81 (#452) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

igen...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#454) FuZol81 válasza st3v3np3t3r (#453) üzenetére


FuZol81
csendes tag

Köszi. Meg fogom próbalni!

Nyomassuk a retró géjmet'

(#455) walaki72


walaki72
újonc

Kedves Fórumtagok!

Segítségre van szükségem!
Van egy Orange-Pi PC Plus -om, ami kiválóan működött. Armbian rendszert tettem rá. Futtattam a nand-sata-install-t, ami után megint csak jól működött, viszont úgy alakult, hogy el kellett volna indítanom SD-kártyáról. Alapból a nand-sata-install után hiába volt benne bootolható SD, a belső memóriából indult.
Aztán a /boot/armbianenv.txt-ben kicseréltem a rootdev=UUID=64383220-a185-4473-b3ab-ef1612d4d94c sort arra, hogy sd-ről induljon. Viszont valószínűleg nem jó hivatkozást írtam bele, és most egy végtelen újrainduló ciklusba fut. Ezzel lehet valamit csinálni, vagy sikerült egy extra kisméretű téglát gyártanom?

A lepényhal előre, a reményhal meg utóljára...

(#456) vinibali válasza walaki72 (#455) üzenetére


vinibali
őstag

szia.
úgy tudom a microsd elsőbbséget élvez ha bootról van szó. másrészt ha átírod a rootFS-re vonatkozó sort, indulnia kellene a kernelnek csak meg kellene hogy ragadjon és panaszkodni arra, hogy nem talál partíciót ilyen azonosítóval.
soros porton szoktad nézni, hogy mi történik?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#457) walaki72 válasza vinibali (#456) üzenetére


walaki72
újonc

Szia!
Néztem soros porton.
Csatoltam egy képet róla, a kernel elkezd(ene) elindulni és akkor fagy bele, vagy indul újra.

A boot folyamatot az USB-eszközök ellenőrzése után meg lehet állítani egy Sapce billentyűvel. Akkor a help parancsra bead egy listát, hogy milyen parancsokat lehet használni.

A listának a nagy részét is csatoltam, ami belefért egy ablakba. No itt áll meg a tudomány. Annyira nem ismerem a linuxot, hogy kitaláljam hogy lehetne megszerkeszteni a nem csatolt rootfs-en a /boot mappájában egy txt fájlt.
Az a probléma, hogy valamiért nem az SD-ről indul, ha van benne egy boot-olható kártya.

[ Szerkesztve ]

A lepényhal előre, a reményhal meg utóljára...

(#458) walaki72 válasza vinibali (#456) üzenetére


walaki72
újonc

Szia!

Siker (félig). Nem a rajta lévő rendszer (Armbian) hanem Raspbian az bootolt kártyáról.
Úgy néz ki helyre tudom hozni. Most már csak az a kérdés, ha kártyáról bebootol, hogy érem el a belső nand-ot.
Ha meg tudom szerkeszteni a módosított txt-t, akkor vissza tudom állítani az eredeti állapotot.

[ Szerkesztve ]

A lepényhal előre, a reményhal meg utóljára...

(#459) st3v3np3t3r válasza azbest (#22) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

félrement :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#460) tollaska


tollaska
újonc

Sziasztok, szeretnék vásárolni egy OPi PC mellé egy OPi NAS expansion board-ot. Annyi kérdésem lenne csak, hogy ez a kettő lapka kompatibilis-e egymással vagy sem. Mert a régi OPi PC-re egy merevlemezt szeretnék csatlakoztatni és alap NAS-ként használni. Előre is köszönöm a segítséget

(#461) vinibali válasza tollaska (#460) üzenetére


vinibali
őstag

szia.
én idáig csak Zero-ra láttam az extension board-ot. ott is az egy soros tüskére rádugva. szerintem a sima Pi erre nem képes. de ha menne se számíts hatalmas tempóra, a 100-as net és usb2 nem a legerősebb NAS kombó :)

Orange Pi pinout

Orange Pi Zero Pinout

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#462) tollaska válasza vinibali (#461) üzenetére


tollaska
újonc

Értem, köszönöm szépen a segítséget
Azért ma megrendelem AliExpressről, megtetszett az olcsósága és hogy mi mindenre fel lehet használni. Persze komoly hűtést is veszek hozzá, hiszen olvastam itt, hogy nagyon szeret melegedni

(#463) Qukac


Qukac
tag

Néha torrentezésre használom egy Orange Pi Plus 2E-t, amire rákötöttem egy külső merevlemezt. Ha azt választom ki, a letöltés kábellel is csak olyan 4 MB/s-os értéket mutat maximum Transmissionnel. Nem gondolnám, hogy ez normális, van esetleg tippetek, mit lehetne tenni itt vagy esetleg mit néztem be?

A másik kérdésem az lenne, hogy az Armbian beépített videólejátszójánál ha a videóra viszem a kurzort, az eltűnik, ami nekem nagyon furcsa. Van esetleg valami jobb médialejátszó szoftver, aminél ezt nem tapasztalnám?

(#464) vinibali válasza Qukac (#463) üzenetére


vinibali
őstag

első körben ezeket nézném meg:
- hogy Gigabiten megy-e a hálókártya, illetve hogy az iperf milyen értéket mér.
- hdparm -t /dev/sda milyen értéket ad vissza
- a dev null-ba letöltenék egy nagyobb ISO-t.
ha ezek mind rendben vannak, akkor talán a Transmission nem az igazi valami

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#465) fpeter84


fpeter84
senior tag

Sziasztok! OPi 3 + Androiddal van valakinek tapasztalata? Az elérhető friss image mennyire stabil, használható alaprendszer? Sebességben mit produkál emmc-n? A paraméterei alapján abszolút pörgős felületet kellene nyújtania, de ezt persze totál agyonverheti ha állandóan fagy, programhibázik, stb...

(#466) vinibali válasza fpeter84 (#465) üzenetére


vinibali
őstag

szerintem a full bináris Allwinner stack-en nyomják. jónak kell lennie, nagyon erős a vas. de személyes tapasztalatom nincs

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#467) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Orange Pi PC 2-őn Armbian Bionic-ot használnék, de nem indul el, teljesen halott.
SD Card Formatter-t és balenaEtcher-Portable-1.5.52-öt használtam.
Az Armbian Buster indul, de ott nincs grafikus felület.
Teljesen kezdő vagyok még. Valaki segítene?

(#468) vinibali válasza Zsocó (#467) üzenetére


vinibali
őstag

érdemes lenne egy USB-TTL átalakítóval megnézni, hogy történik-e valami az eszközön amikor áram alá helyezed

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#469) LaySoft válasza st3v3np3t3r (#449) üzenetére


LaySoft
tag

Tudtommal nincs (még?) rá Kodi, mert video driver gondok vannak. De javíts ki, ha nem így van, azonnal töltöm le!

(#470) vinibali válasza LaySoft (#469) üzenetére


vinibali
őstag

a Mesa 19.1-be belekerült már a Lima driver, ami az Allwinner procikban is található: [link]
ha az Armbian berakta, akkor más több más disztró is biztosan használja a nyílt forráskódú drivert.

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#471) supiX


supiX
csendes tag

Sziasztok!

1 hete sikerült beszereznem egy orange pi zero-t , alábbi célokra szeretném használni nas+transmission+samba viszont amit eddig én találtam mint megoldást az a Open media Vault nevezetű program volt. Amivel azt hittem nem lesz problémám de sajnos van .
Elsőre felment a rendszer szerencsére nagyobb hibába telepitéskor, amit tutoriálok alapján csináltam nem ütköztem . A legfrissebb armbian felment (a buster verzió) sd kártyára , majd a kártyát és a kábeleket csatlakoztattam a pi-hez, minden flottul ment elindult a gépezet csatlakoztam putty-val ip-cimen keresztül megcsináltam a jelszó változtatásokat. Majd a a futtathatós "fájl".sh tutoriálok alapján fel is telepitettem az omv-t , ami a legfrissebb béta változatot rakta fel 5.3.0 át viszont az samba szerveren kivűl egyik funkciót se tudtam működésre birni. A tutoriálok alapján fel kell rakni ugye , ahogy mutatták az extra pluginokat. Fel is sikerült raknom de sajnos azokban nem szerepelt a transmission torrent kliens . Nem mellékesen az omv exrák fül alatt lévő beállitások egyikét sem tudom megváltoztatni se nem tudom letölteni a docker , pointer, nevezetű webes modulokat sem .
Ha a beállitásokat változtatom akkor komunikációs error jön elő ha a fenti programokat szeretném installálni akkor dns errort ir a telepités közben , egyszer sikerült csak a dockert felraknia de sajnos semmit nem értem el vele mivel nem tudtam működésre birni.

Tudnátok segiteni abban , hogy feltelepitsem a stabil verziót , 4.1.32-őt amit az oldalukon irnak is mert elvileg arra elérhető a transmission és remélhetőleg nem ennyire bugos mint a béta?

[ Szerkesztve ]

(#472) user12 válasza supiX (#471) üzenetére


user12
őstag

Szia

A helyedben én nem az OMV-vel csinálnám, hanem külön-külön felraknám a sambát, transmissiont, stb. Alapszintű beállításokhoz (ami a legtöbb célra elég) szerintem tök jó tutorialok vannak.
Persze előtte ajánlott egy friss armbian telepítés.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#473) files32


files32
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#474) gagyigeri


gagyigeri
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég szereztem be egy Orange Pi 2G iot tipusú minipc-t
Letöltöttem hozzá a legfrissebb img-et, és rs232-ttl csatlakozóval próbáltam csatlakozni hozzá boot alatt. Sajnos sikertelenül. A leírásnak megfelelően csináltam vele mindent.
Soros port beállítva megfelelően, több USB-rs232 ttl csatlakozót is kipróbáltam, de nem ad ki semmit a PI.
Használta már valaki ezt a kütyüt?

Köszi, üdv. Gergő

(#475) gagyigeri


gagyigeri
csendes tag

Sziasztok!

Senki nem próbálta még az Orange PI 2G iot-t?

Köszönöm, üdv. Gergő

(#476) gkovacs81


gkovacs81
friss újonc

Sziasztok!

Szeretnék megpróbálkozni egy OPI4 beüzemelésével, de jelenleg még a modell kiválasztásánál tartok. Lehet olyan konfigurációt választani OPI4-nél, hogy nincs benne eMMC. Nem világos számomra, hogy eMMC nélkül szimplán az SD kártyáról is tud futni. Valaki meg tudná mondani?

Arra lennék még kíváncsi, hogy hűtést és házat hogyan találhatok hozzávalót? Mintha nem lennének olyan egyértelműen hozzávaló hűtők és dobozok, hanem úgy kell hozzá választani valami általánosat?

Köszi, üdv
Gábor

(#477) mokesz82


mokesz82
csendes tag

Sziasztok.

Van valakinek tapasztalata az RPI-re gyártott Fan Shim Opi-n történő beüzemelésével?

(#478) FireLord


FireLord
aktív tag

Orange Pi pc jack dugójára rá tudok kötni passzív hangfalat? Mekkorát bírna el erősítő nélkül szerintetek?

(#479) slaci007


slaci007
senior tag

Orange pi 5 [link]

Armbian Linux telepítés [link] kipróbáltam működik
Win11 telepítés [link] lepróbálva sok minden még nem működik pl hálókártya
Az ISO elkészítése sokáig tartott gyors gép kell hozzá m2 ssd-n legyen a rendszer de a Ryzen 3600 így is megizzadt.

Tungsram 1896-2022

(#480) Mlordri


Mlordri
újonc

Tetszik az Orange Pi 5, de engem most a compute modul fogott meg, amint megkapom a dokumentációt a srácoktól elkezdem hozzá tervezni a saját boardot. Meglepően segítőkész a gyártó.

Ha bárkinek PC Plus terén segítségre van szüksége, i2c, GPIO, SPI, 1wire, etc keressetek nyugodtan, 4 éve fejlesztek erre a boardra, mert raspberry pi-t nem lehet(ett) kapni és minden sd kártya tönkrement 1-2 év alatt. Legjobb döntésünk volt váltani.

(#481) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Orange Pi PC PLUS az tudna Kodi-t vagy jellyfin kliensként fHD filmeket futtatni? Mellé raknék még ambilight-ot is... :U
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#482) azbest válasza ViZion (#481) üzenetére


azbest
félisten

libreelec az első kulcsszó, ami nekem beugrik az armos boardos kodi-król. Úgy látom van orange pi pc plus variáns [link]
Olyan linux célrendszer, ami kifejezetten adott chipsethez igazított, kodit futtatva fő rendszerként, mintha egy set-top-box lenne.

Aztán ehhez szoktak lenni addonok, amik az egyéb funkciókat és szolgáltatásokat adják hozzá. Alapból van jópár a hivatalos addon repóban, neten rákeresve hogy hívják esetleg az ambilightos addont ha létezik, lehet alapból elérhető rajta máshonnan szedett kézi hekkelés nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#483) ViZion válasza azbest (#482) üzenetére


ViZion
félisten

ööö... :D Leírtad azt, amit már tudok: Libreelec+Kodi+ambilight (Hyperion).

Pi Zero W (nem a 2) szenvedett pár filmmel, ambilight nélkül is. Most Pi 3 B+ vagy ez a következő lépés.
Amit nem tudok, h ez a HW elég-e ehhez, erősebb/gyengébb, mint a Pi 3B+ ? :U
:R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#484) azbest válasza ViZion (#483) üzenetére


azbest
félisten

a sima zeronál a hang lehet probléma, nem bírja el procierőből a hd audiót (dts hd, dolby atmos). A képet hardveres modul játsza le. H264, ha van a pi-re licensz véve akkor av-1 és mpeg2 kép is hardveres. Meg ha rosszul volt beállítva a gpu ram arány, akkor tud akadni (de libreelec alapból tartalmazza az ideálisat, külön distró alá téve kodit könnyű elrontani)

Hangra sajna nem volt lehetőség licenszet venni. Szóval a többi, több magos, nagyobb órajeles soc-nál nem kéne, hogy gond legyen, ott már a proci boldogul a hang dekódolással durvább formátumnál is. A pi4-nél már elhagyták azt a két video licensz lehetőségét, mondván fhd-ban képes procierőből arra is).

Ezek a modernebb allwinner soc-ok is valsz hasonló képességűek, csak sokáig nem volt hozzájuk szoftver. Az orange pi pc-met azt hiszem első 2-3 évben kb semmire sem tudtam használni, de látom most már van arra is libreelec "hivatalos" is.

Kifejezetten média lejátszónak én már régen átálltam hivatalos androidtv és firetv eszközre, mióta olcsón beszerezhetőek azok is. És azokkal mennek a hivatalos streaming szolgáltatások is.

[ Szerkesztve ]

(#485) ViZion válasza azbest (#484) üzenetére


ViZion
félisten

Nem a hang volt a baj, a képpel nem bírt, illetve wifi helyett LAN kellene.
Aranyosak a dedikált HW-k, de ott az ambilight kivezetéseket hova kell forrasztani?
...ha külön rakok arra is eszközt, akkor már nem olyan jó az ára ;)
Köszönöm, maradok a Pi3B+ -nál, megpróbálom azzal. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#486) azbest válasza ViZion (#485) üzenetére


azbest
félisten

ahogy mondtam a hang volt a baja. A képet ugyanaz a modul dekódolja p1-p3 összesben, csak órajelen emeltek. A kis zero képtelen volt a hangot lejátszani időben, 100% procihasználat mellett és ezért akadozott a kép is.
Hang nélkül még 4 sd videó párhuzamos lejátszása is megy :D Fhd-ból azért már csak 1. [link]

[ Szerkesztve ]

(#487) ViZion válasza azbest (#486) üzenetére


ViZion
félisten

Kapott még egy esélyt a kis Rpi Zero W... és csoda történt. Kodi és Jellyfin kuka, Plex jött, zerora Rasplex client -> wifin is tökéletes, transzkódolást a szerver végzi, kész. Nem kell nagyobb vas, ezek szerint. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.