Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) todyor válasza gazso75 (#400) üzenetére


todyor
tag

A C: meghajtóra tedd a Phoenixcard-ot, és onnan indítva előjönnek a feliratok.

[ Szerkesztve ]

(#402) todyor válasza gazso75 (#400) üzenetére


todyor
tag

1. Nyelv beállítás (kínairól): Settings - bal menü "A", aztán felülre kattintani és a "MAGYAR"-t kiválasztani
2. Kodi applikáció nem működik, uninstall (a settings menüben), aztán USB-ről a kodi-16.1.app telepítése.
A Kodi v17.6 "Krypton" nem működik (nem tudja kicsomagolni az applikációt!!!)
3. A power gomb ki/be kapcsoláshoz is működik.
4. Rendszer frissítést NE!!!, mert "eltünteti" a rendszer beállítások menüpontot !!!
5. Jó hűtést a procinak, mert eléggé melegszik!

[ Szerkesztve ]

(#403) NicholasMat


NicholasMat
újonc

Sziasztok!
Jelenleg melyik modelt tudnátok ajánlani az alábbi szempontokhoz? PC2, Plus 2, Win Plus, stb közül.
- 4K streaming vezetékes hálózaton
- Dolby Atmos pass-through HDMI-n
- 3D ISO lejátszás
- OpenElec vagy hasonló Kodi futtatása

Köszönöm előre is.

(#404) kbhuinfo válasza NicholasMat (#403) üzenetére


kbhuinfo
tag

PC2 tudja, amit írsz, de én nem voltam elégedett a minőséggel.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#405) NicholasMat válasza kbhuinfo (#404) üzenetére


NicholasMat
újonc

Köszi kbhuinfo!
Hogy érted a minőséget? Kép-hang, esetleg a hardware? Melegedés, csatlakozók ilyesmik?

(#406) kbhuinfo válasza NicholasMat (#405) üzenetére


kbhuinfo
tag

Nem homogén a képleképzés, néha csíkozást láttam. Amúgy a képminőség (színek, mozgások, dekód) rendben volt, a HW bírta.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#407) tukko1 válasza kbhuinfo (#406) üzenetére


tukko1
aktív tag

Tudja valaki van már új libreelec vagy coreelec orange pi-re? :F

(#408) turkf80 válasza tukko1 (#407) üzenetére


turkf80
csendes tag

Készül, de csak h3 SoC-ra és napi szinten még használhatatlan.
https://forum.libreelec.tv/thread/13228-very-early-community-images-for-h3/

(#409) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Tervezek venni egy H2+, cél az vmi okos otthon vezérlő/feldolgozó egység féleség lenne, aminek 0-24 be kellene mennie. Szerintetek mennyire alkalmas erre a feladatra? Elsősorban a melegedés végett kérdezem.
Ui: Ha esetleg zátonyra futna a projekt, lehet LE menne rá, de akkor is 0-24 ben menne nem szeretném mindig kikapcsolgatni, arra megfelelne? A wifije mennyire erős? 4-5 m-re van a router és van közben egy 30cm vastag fal is.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#410) Piedon válasza Nerazim (#409) üzenetére


Piedon
tag

Wifije gyenge, lassú, nem ajánlanám csak a wifi miatt, de külön wifivel jól megy (nálam egy rtl8812au van rákötve). Nekem 0-24-ben megy, melegedni nem melegszik bár van rajta hűtőborda és Armbian fut alatta aholis túlmelegedés esetén visszavesz az órajelből.

[ Szerkesztve ]

(#411) Nerazim válasza Piedon (#410) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi az infókat. Tudnál linket küldeni wifire és bordára? Ha szabad megkérdeznem te mire használod?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#412) Piedon válasza Nerazim (#411) üzenetére


Piedon
tag

Jelenleg nálam wifi-ethernet hídként működik, de nemsokára zigbee hub, mqtt (wifin keresztül) átjátszó lesz belőle.
Wifi, a bordára nem tudok küldeni, mert azt kollégától kaptam, de bármelyik raspberryre való borda jó rá.

(#413) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Remélem tud valaki segíteni.Low budgetből (max 15k-ig) keres ismerősöm olyasmi megoldást, mellyel pár dolgot meg tud osztani másokkal (képek, pár video) és webes felületen vagy alkalmazásban el tudja élni .
Erre van sok ingyenes cloud megoldás tudom, de én az alábbit találtam.

Orange PI One Plus (adapter,ház, táp => ~ 35usd postával) + vennék egy 32-es SD-t, melyre telepítenék valami linux disztro-t (armbian, Debian...) és Nextcloud-ot tennék rá (vagy Nextcloud PI-t)
DDNS-t a router tud, mert Asus, porotkat átengedném és ezzel kész is lennék.

Próbálkozott valaki ilyesmivel?

Akár más Orange PI eszközzel és Nextclouddal/Owncloud-al?

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#414) kbhuinfo válasza stigma (#413) üzenetére


kbhuinfo
tag

owncloud-al mukodik. Nekem orangepi+ddns+letsencrypt+apache2+owncloud+samba+nfs szolgaltatja ugyanezt. Remelem nem hagytam ki semmit. Kozben tovabbmentem up pc2-re (atom, 4GB), mert kellett a memoria masra is.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#415) stigma válasza kbhuinfo (#414) üzenetére


stigma
addikt

Köszi szépen, infó miatt küldtem egy pü.-t.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#416) Qukac


Qukac
tag

Sziasztok,

vettem egy Orange Pi Plus 2E-t, de jelenleg katasztrofális vele a felhasználási élményem. 2 igényem lenne vele kapcsolatban, minimális torrentezés (aztán 1080p-s mkv lejátszása) és esetleg 1080p 60 FPS-es Youtube videók lejátszása. Elsőnek raktam rá egy Armbiant, aminél sehogy nem tudtam előcsalni a grafikus felületet. Aztán Lubuntuval próbálkoztam, ahol már megjelent a GUI, de 360p-s Youtube videó úgy szaggatott rajta, mint nagymamám a nokedlit, így ezt is elvetettem. Aztán a gyártó honlapjáról raktam fel egy Androidot, ám az olyan bugos mint aminek én még semmilyen opreációs rendszert nem láttam.

Esetleg tudtok a fent említett felhasználási kérésre ajánlani valamit, amit telepíthetek, mert egyelőre megbántam az eszköz vásárlását (fenttartom, hogy rossz hardvert is vásároltam esetleg, ami azokra a dolgokra amire szántam nem alkalmas).

(#417) Qukac válasza Qukac (#416) üzenetére


Qukac
tag

Esetleg még a Lubuntu SD kártyáról eMMC-re másolásában szeretnék még segítséget kérni, bár ott belefutottam egy olyan problémába is, hogy le akart szedni valamilyen update-et és nem tudta, miközben a 64GB-os kártyán csak az os image volt fent és azt írta, nincs elég hely.

(#418) alevan válasza Qukac (#416) üzenetére


alevan
őstag

ARMbiannak melyk verzióját töltötted le?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#419) Qukac válasza alevan (#418) üzenetére


Qukac
tag

A gyártó honlapjáról ide dobott az armbian oldalára és innen szedtem az image-et:

https://www.armbian.com/orange-pi-plus-2e/

Mivel Linuxos tapasztalatom gyakorlatilag nincs, akár én is benézhettem valamit az egésszel és lehet ott van az a gui, csak én vagyok hozzá suta

[ Szerkesztve ]

(#420) alevan válasza Qukac (#419) üzenetére


alevan
őstag

Ha legörgetsz az oldal aljára, ott van egy Other download options alatt a régi, 3.4.y kernelen alapuló armbian.

Mivel tele van az Alwinner binárisaival, sokkal jobb multimédiában. Etcher-el tedd fel SD kártyára, és próbáld ki.

Armbian eMMC-re való telepítéshez, és más beállításokhoz nyiss terminal-t és írd be: sudo armbian-config.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#421) Qukac válasza alevan (#420) üzenetére


Qukac
tag

Köszönöm a gyors segítséget, a héten még rápróbálok és nem hagyom, hogy negatív szájízt hagyjon a tegnapi szenvedésem az eszközzel. Mint laikus kérdezném azért még, hogy az igényeimhez jó hardvert választottam és ezzel a disztróval ez viszonylag problémamentesen fog menni? Abból indultam ki, hogy hasonló hardverű Androidos eszközök képesek erre, akkor egy Linux disztrónak is meg kellene tudnia oldani ezeket a feladatokat.

(#422) alevan válasza Qukac (#421) üzenetére


alevan
őstag

Mint laikus kérdezném azért még, hogy az igényeimhez jó hardvert választottam és ezzel a disztróval ez viszonylag problémamentesen fog menni?

Nem. A H3 SoC nem túl erős, rengeteg dolog nincs támogatva nyílt forrású driverekkel videógyorsítás terén és az Alwinner nem ad sok segítséget. Egy RK3328 vagy RK3399 chippel szereld dev board jobb választás lett volna.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#423) dannju


dannju
tag

Sziasztok !
Orange Pi PC Pluson szeretnék Tv-got nézni . A problémám az lenne fel tetem Android 7 bétát m1 től az m5 ig megy de utána azt írja hogy rootolt pedig nem .

Valaki tudna segíteni benne?
Egy alap Android bőven jó lenne semmi különleges kérés nem lenne.

(#424) Qukac


Qukac
tag

Sziasztok,

Sikerült feltenni az Armbiant, viszont nem annyira boldogulok a programtelepítéssel. Bármilyen parancssoros próbálkozásom eddig kudarc volt. Találtam egy Armbian Config Managert ahonnan emmc-re raktam.a rendszert és hogy ott lenne egy pár alkalmazás de ezekre entert ütve nem történik semmi, és az alkalmazás keresőben sem jelennek meg a kívánt programok.

Csak egy torrent kliensre és egy mkv-t lejátszó videós programra lenne szükaégem.

(#425) Qukac válasza Qukac (#424) üzenetére


Qukac
tag

SIkerült megoldani a problémát, segítenék, ha valaki hasonlóba futna bele:

Csomag telepítésnél ezt a hibaüzenetet kaptam és nem települt a csomag.
Kicsit utána keresve a problémának a következő linkre bukkantam, ahol a parancsokat végrehajtottam és működni kezdett végre a dolog:

[link]

Remélem valakinek sikerült segíteni :)

(#426) vinibali


vinibali
őstag

használ valaki mainline kernellel i2c eszközt?
Arch Linux 4.17-tel, 1 darab HDMI cec eszközt lát az i2cdetect. 4.19-cel már két eszköz, egy mv64xxx i2c driver is látszik.
amikor a header-re rádugom az i2c eszközt az nem látszik, csak armbian meg hasonló régi szarokkal.

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#427) dtth


dtth
csendes tag

Kedves Fórumozók!
Orange pi one plus-t néztem ki multimédia lejátszónak. I2s-en külső dac-ot raknék rá. Javaslatot tapasztalatokat kérnék, mivel semmi saját tapasztalatom a témában. Kérdéseim:
- az Orange pi one plus jó választás?
- i2s porton ES9018/ES9028 vagy PCM5102 dac gond nélkül megy?
- milyen rendszert, lejátszó szoftvert lehet, érdemes használni?
- Volumino müködik vele?
Köszönök minden segítséget.

(#428) kerekes.pter


kerekes.pter
csendes tag

Sziasztok
Az új libreelec 9 elég jól működik mind torrentezni mind filmet lejátszani van még hibája bőven de most már használható. Orange pi plus 2e - n használom
https://forum.libreelec.tv/thread/13228-very-early-community-images-for-h3-and-a64/

[ Szerkesztve ]

(#429) x4matyee1986


x4matyee1986
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Melyik opi-t ajánlanátok a következő feledatokra.
Transmisson+NAS.
Én a opi zerot néztem Nas boardal. Ha ezt veszem bírni fogja a transmissiont is? Médialejátszás nem kell. Arra van külön eszköz libreelec-el.

(#430) vinibali válasza x4matyee1986 (#429) üzenetére


vinibali
őstag

a transmission elég jól bánik az erőforrásokkal, egy magos 400Mhz körüli MIPS processzoron is vígan elfut (TP-Link router + OpenWRT)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#431) #53667584


#53667584
törölt tag

Van egy OrangePi One-om, amin armbian fut. A boot az sd-n van, maga a rendszer egy usb-n csatlakoztatott HDD-n. Ez így tökéletesen működik, feltéve ha bekapcsol. Mert arra nem mindig hajlandó. Ha nem lenne áram és kikapcsolna, vagy csak SSH-n keresztül adnék neki egy reboot-ot, biztosan nem kapcsolna be. Ilyenkor oda kell menni hozzá, és párszor eljátszani azt hogy kihúzom a konnektorból, majd visszadugom. Ha ezt a ki-be dolgot eljátszom kb. 10x akkor elindul és tökéletesen működik akár hónapokig. Lehet ezzel valamit kezdeni vagy ez ilyen?

(#432) vinibali válasza #53667584 (#431) üzenetére


vinibali
őstag

meg kellene nézni soros porton, hogy mi történik az adapter ki- és behúzgálásakor.
szvsz jobb lenne, ha az SD lenne a rendszer (1-2GB) és nem csak a boot, másik meghajtóról csak a fontos/nagy helyigényű partíciókat csatolná fel az eszköz, pl: /home, /opt stb...
nem gyakori, hogy valaki csak boot-ot tart microSD-n.

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#433) #53667584 válasza vinibali (#432) üzenetére


#53667584
törölt tag

Van egy raspberry pi-om és egy banana pi-om is. Mindkettőnél csak a boot van az SD kártyán. Armbianban alapból van rá lehetőség, hogy mindent átpakoljon USB-re/SATA-ra. Gyorsabb is, és nem kell 3 havonta új SD kártyát venni.
A soros porttal most nem tudok mit kezdeni, nincs hozzá hw.

(#434) vinibali válasza #53667584 (#433) üzenetére


vinibali
őstag

usb2.0 csatik vannak az alaplapon, nem egy hatalmas sávszélesség az sem :)
ha csak az olvasnivaló rendszer van a microsd-n, az egy jobb fájlrendszerrel (pl f2fs) szerintem összességében jobb sebességet érsz el, mintha ugyan ez egy ext4 és hdd lenne.
milyen tipusú kártyák hullanak el 3 hónap alatt?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#435) #53667584 válasza vinibali (#434) üzenetére


#53667584
törölt tag

Volt már minden. Sandisk, A-DATA, Kingston, stb. A rasbperry pi-om a Sandiskeket nagyon nem szerette. Volt olyan, hogy a rpi már nem olvasta a sandisk sd-t, de minden másban működött.

(#436) vinibali válasza #53667584 (#435) üzenetére


vinibali
őstag

én a Samsung EVO-kra esküszöm mostanában, de a Transcend is nagyon jó. úgy látom, nagyon felhígult a kínálat, Kingstonból régen még nagyon jó minőséget lehetett venni.

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#437) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Sziasztok!

512-es Orange Pi zero-ról futattok webszervert meg fájlszervert, és kb 2 nap üzemidő után azt vettem eszre hogy kikapcsolta magát, és az ethernet porton lévő ledek folyamatosan világítottak, hűtőborda van rajta. Kihúztam, bedugtam elkezdenek villogni az ethernet ledjei, aztán megint folyamatosan világítanak. Hagytam egy óráig táp nélkül, utána megint rendesen működik. Valaki valami ötlet hogy mi okozhatja, kb 50°C átlaghőmérsékleten fut, de tervezek rá faragni egy nagyobb bordát.

(#438) vinibali


vinibali
őstag

Logokat nézted már?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#439) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Na ez hirtelen eszembe se jutott, de meg is nézem gyorsan :))

(#440) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Nemigazán találtam benne semmi feltünőt, csak azt a kiesett részt, ameddig kihúztam, lehet végig futott, csak valamiért a ledek megzavarodtak, azt meg se néztem hogy fut e, csak azt néztem hogy miért világít mint egy karácsonyfa miközbe eddig nem csinálta.

(#441) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Mindenesetre azóta fut szépen, majd ha véletlen megint megbolondul tüzetesebben megvizsgálom.

(#442) kbhuinfo válasza x4matyee1986 (#429) üzenetére


kbhuinfo
tag

qbittorrent+samba+nfs. Nalam bevalt, de aztan megis valtottam erosebb vasra. Most a medialejatszom csinalja a nas+torrent feladatokat is.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#443) kbhuinfo válasza vinibali (#436) üzenetére


kbhuinfo
tag

Nalam DB szerver is fut rola tobb mint 1,5 eve. Az sd kartya koszoni szepen jol birja.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#444) dannju


dannju
tag

Sziasztok PI-re tud valaki olyan androidot ami nincs rootolva ? TV-go alkalmazást szeretnék nézni róla.

(#445) vinibali válasza dannju (#444) üzenetére


vinibali
őstag

ha nem mond senki majd okosat, megpróbálhatod unroot-olni

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#446) kbhuinfo válasza vinibali (#445) üzenetére


kbhuinfo
tag

Magisk root-nál van mód elrejteni a root-olást. K&H bank megette nálam, szóval működik.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#447) fcnato


fcnato
csendes tag

Sziasztok,

Érdeklődnék az Orange Pi3-al kapcsolatban, röviden:
- Van-e már valakinek tapasztalata Pi3 -al (2gb ram verzió)
- Képes-e futtatni bármilyen GNU Linuxot, vagy csak orangepi oldalon elérhető Ubuntu/Debian megy?
- NAS Board-al menne, és valami DLNA-val lenne megosztva a TV-vel, de elkéne vinnie 4K filmeket is, ez menni fog neki?
- Ha a hálózat lehal(vagy a tv valami miatt nem játsza le), akkor a 4K-t képes-e lejátszani HDMI-n (gondolom HDR már túl nagy falat lenne :/ )
- Elég-e a passzív hűtés?
- Ahogy olvastam az eMMC van, de inkább nem használatos, ha ez valóban így van akkor inkább az eMMC nélkülit vegyem?
- Ezen a board-on van mPCI, ez csak ssd-t támogat vagy bármilyen más csatolót, a csatlakoztatott HW-t képes lesz kezelni?
- Ethernet port ténylegesen tudja a gigabitet?

Köszönöm,
János

(#448) (jan)


(jan)
őstag

Urak!

Létezik már valamilyen *elec ami napi használatra alkalmas sima opipc-re ? (h3 1g)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#449) st3v3np3t3r válasza fcnato (#447) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Armbian...

Az Armbianban vissza van korlátozva a CPU freki,amihez elég egy passzív hűtés, de van rá mód, hogy a freki 100%át használja az Armbian,ahhoz már aktív hűtés kell.

Van rá Kodi, ami tudtommal natívan támogatja a 4K lejátszást, de csak olyan megjelenítőn ami 4K-s... a kimeneti felbontás Armbian alatt parancssorból konfigurálható.

Nincs gond az integrált eMMC-vel...nekem legalábbis anno nem volt...

elvileg PCI Express 2.0 kompatibilis,tehát wifi és ssd is megy vele szerintem...

Elvileg tudnia kell a Gigabitet...

Amikor nekem volt Orange Pi-m, azok tudták a specifikációkban foglaltakat...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#450) FuZol81


FuZol81
újonc

Sziasztok. Orange pi-n a hdmi-n miért nem megy át a hang csak jack kimeneten? Retroorange pi-t hasznalok és az emulátorban van hang a hdmi-n...

Nyomassuk a retró géjmet'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.