Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31201) jFox válasza PLaci58 (#31196) üzenetére


jFox
őstag

Nézz szét a Hunyadi utcán az EMO-ban! Ott láttam sokféle antennát. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#31202) elistvan


elistvan
senior tag

Van 6 rossz agps vga-m (nem ad képet sípol...) Radeon 9550 6600Gt és társai. Érdemes a sütőzéssel megpróbálni "helyrehozni"

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#31203) .:Kristian:. válasza elistvan (#31202) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Mi ez a sütőzés? Mikor találták ki ezt? Mostanában egy csomó hibás vga hirdetésében olvasok róla, hogy sütéssel talán javítható. Nem emlékszem, hogy anno lett volna ilyen. Berakod a sütőbe és megjavul? :F

(#31204) Gaga_30 válasza .:Kristian:. (#31203) üzenetére


Gaga_30
tag

Kazánban már biztosabb a siker...

Lehet vállalok is nagyüzemben Pc szervizelést...

[ Szerkesztve ]

(#31205) .:Kristian:. válasza .:Kristian:. (#31203) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Közben vettem a fáradtságot és utánanéztem. Itt egy cikk aki esetleg még nem hallott róla.

Gaga_30: Vagy nyársaláskor a kolbász meg a szalonna mellé felhúzod a vga-d is. :D

[ Szerkesztve ]

(#31206) PLaci58 válasza elistvan (#31202) üzenetére


PLaci58
őstag

Most grilleztem, hozhattad volna a kártyáid :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#31207) Lupin. válasza bnorci71 (#31180) üzenetére


Lupin.
tag

privi ment

(#31208) elistvan válasza .:Kristian:. (#31205) üzenetére


elistvan
senior tag

Placi: Kösz a felajánlást. Biztos kapott volna a kártya egy kis pikáns füstös ízt.

Kristian: Állítólag a környezettudatosság miatt újabban mikor felforrasztják a nyákra a bga-t meg a többi chipest valami ónmentes ragasztó/kötőanyagot használnak így környezetbarátabb ugyanakkor nem tart addig és hamarabb elválik a 2 anyag egymástól. A melegítés hatására ilyen mikrorepedések eltűnnek (állítólag 8-10 perc stabil 200-220 fok közt) ha kissé folyóssá (ilyen takonyszerűvé, nem folyékonnyá) tesszük az anyagot mert kitölti a hézagokat mikor visszaszilárdul. Nem örök érvényű a dolog csak időleges. Gondoltam megkérdem van-e valaki a topicban akinek vannak ez irányú pozitív tapasztalatai.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#31209) PLaci58 válasza elistvan (#31208) üzenetére


PLaci58
őstag

Azt tudod, hogy ezek a kártyák füsttel mennek?

Lehet, hogy ólommentes pasztát ( Pb free) használnak, meg a mai csipek magasabb hőmérsékleten mennek és a hőtágulás dolgozik :D
Ez egyébként technológiai hiba. Nem melegítik fel eléggé gyártásnál és rideg marad a forrasztás.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#31210) mycso válasza elistvan (#31208) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

kb. 1 hónapja -iSO- kolléga:

[link] [link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#31211) Jarod1 válasza elistvan (#31208) üzenetére


Jarod1
addikt

elistvan : Kristian:

Az ólommentes forrasztás magasabb hőmérsékleten zajlik mint az ólmos és ez ridegebb is, megdermed,...a fél Debug világ utálja,,,, és rengeted hibásodik meg 1-2 éven belül, elválig a Bga 1-2 lába padtől,,, most éppen 1 halom Ram problémás termék jön vissza... :O és ez álltalános hiba mivel már mindenben ezeket használják..

[ Szerkesztve ]

(#31212) kicsitrash válasza Jarod1 (#31211) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

nem lehet mindent több tizévekre gyártani... :)

(#31213) Jarod1 válasza kicsitrash (#31212) üzenetére


Jarod1
addikt

az lehet, de mondjuk nem örülnél ha 1 lélegeztető gép , pont emiatt krepálna be alattad:)

(#31214) kicsitrash válasza Jarod1 (#31213) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

eleve nem terveztem ilyen géppel kapcsolatba kerülni (remélem nem baj :) )...

azért az orvosi gépeknél nem véletlenül kérik el azt az árat, amit...

(#31215) Gus válasza Jarod1 (#31211) üzenetére


Gus
aktív tag

Az a szomorú, hogy a tervezett elavulást környezetvédelmi okokra fogják rá.
Így nagyságrendekkel nagyobb elektronikai hulladéktömeg keletkezik, mintha a hagyományos ólomtartalmú forrasztóanyagokat használnák továbbra is.
Ez az ROHS technológia egy szélhámosság, ami a fogyasztói társadalom terméke.
:W
Amúgy ez a "sütőzés" csak időlegesen oldja meg többnyire a problémát, néhány hónap után újra előjön az esetek nagy százalékában. Persze még így is jobban megéri, mint kidobni az eszközt.

(#31216) Gaga_30 válasza Gus (#31215) üzenetére


Gaga_30
tag

Nem az a gond, hogy otthon megsüti valaki mondjuk a VGA-t és használja még egy pár hónapig, hanem az amikor utána eladja működőként.

(#31217) kicsitrash válasza Gaga_30 (#31216) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

pedig egy komplett reball sem kerül egy vagyonba... de mondjuk egy 10 ropis kártyát felesleges.

Illetve miskolcon nem is tudok olyat, aki foglalkozik ilyennel, vállal bga javitást...

[ Szerkesztve ]

(#31218) jFox válasza kicsitrash (#31217) üzenetére


jFox
őstag

Most vettem új elektromos, hőlégkeveréses sütőt. Jó pénzért vállalok VGA sütést! : :)) :DD

Amúgy arra azért oda kell figyelni, hogy az olyan alaktrészeket amik nem bírják a magas hőmérsékletet, előtte le kell szedegetni a cuccról. Külömben vagy ráolvad, vagy kidurran, vagy egyéb káresemény történik. ?K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#31219) wwenigma válasza kicsitrash (#31217) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az a probléma ha a BGA annyira fostalicska, hogy elengedi a lába az ónt és többet nem tapad rá - fluxozhatod amennyire tudod, akkor sem. Nincs semmi baj az ólommentes forrasztással, amig elsőrangú anyagokat és alkatrészeket használunk, de ha valamit elszur a BGA gyarto, vagy a gyartocég vagy nemtom, na akkor tényleg 1-2év és dobhatod ki...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#31220) lakisoft


lakisoft
veterán

Ha valakit érdekelnek Ernie Ball húrok nyugodtan keressen privátban.[link]

(#31221) kicsitrash válasza wwenigma (#31219) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

ez viszont a mai világban mindennel igy van... nem lehet sz... -ból ostort fonni. De ha sikerül is, csattintani nem tudsz vele :)

(#31222) PLaci58 válasza kicsitrash (#31221) üzenetére


PLaci58
őstag

Na, ha sikerül vele csattintani, akkor vagy igazán sz...-ban :D
Ma már elfogadott az elektronikai gyártásban, hogy a termékek 20%-a meghibásodik az első 2 évben! Valamikor ezrelékekre voltak ezek tervezve.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#31223) wwenigma válasza PLaci58 (#31222) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

IPC Class-tól függ hogy mennyi elfogadott és milyen kritériumok vonatkoznak a forrasztásokra, egyebekre. Van néhány... [link] ;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#31224) Oly


Oly
senior tag

Nincs valakinek ismerose a Szemerey Transnal?

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#31225) jFox válasza Oly (#31224) üzenetére


jFox
őstag

Mire lenne szükséged?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#31226) PLaci58 válasza wwenigma (#31223) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem ugyanarra gondolunk. Én a hibátlan termékek működés közbeni meghibásodására gondoltam és nem a gyártási selejtre.

jFox! EMO-ban nincs teleszkópos antenna.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#31227) Teng


Teng
aktív tag

Ha esetleg van valakinek eladó DDR2es Noti memoriája 667es is jó, de 2GB-s kellene esetleg írjon rám mert megvenném. De van a gépbe egy 1GB-os esetleg ráfizetéssel is cserélném 2GB-osra.

(#31228) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Eladó Continental 165/70 R14-es nyári gumiszett.Szerintem még bőven jó. 5 db van belőle. 3k/db. Képek: 1 2

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#31229) plaschil


plaschil
aktív tag

Hello!

Nem ismer valaki Miskolcon motor villamosságis embert? Ma meg holnap délelőtt kellene egy kis időt rám szánni. Vagy ha ma meg tudjuk oldani, akkor csak ma.

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#31230) vepe


vepe
senior tag

Nem tudjátok, hogy a Vodafonnál felmondható-e most egy előfizetés?

Nem régen kaptam egy sms-t, hogy x-y dolog miatt az ASZF ...pontja alapján felmondható az előfizetés

Olyan esetben is érvényes lehet, ha 1 hónapja hosszabbítottam az előfizetést?

(#31231) Vangelis válasza vepe (#31230) üzenetére


Vangelis
nagyúr

ugorj be a vodafone topikba.

elvileg igen ha emelték a tarifádat.

De keresd meg Oly-t.. Ő az illetékes :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#31233) ABnormal


ABnormal
őstag

50 000 ft és a tápod nem kell sajna 4 éves a proci és használt gari nélküli!! az alaplap meg bocsi be semmire se jó ha érdekel szólj!!

ezt most kaptam,na ezekről beszéltem nem is olyan régen itt...

(#31234) scapegt válasza vepe (#31230) üzenetére


scapegt
senior tag

Mi is szeretnénk szerződést felbontani/felmondani az áremelés miatt, ami ugyan nem lesz magas, de épp elég indok, hogy a 2 éves hűséget végre megbontsuk :D
Gondolom jogosan mondom fel a szerződést, ha ők - bár önhibájukon kívül, de - egyoldalúan módosítanak szerződést. Már csak azt nem tudom, mi van abban az esetben, ha némelyik előfizetéshez telefont is vásároltunk tavaly nyáron...abban az esetben is hagyják, hogy ott hagyjam őket, vagy úgy már nem?

(#31235) bnorci71 válasza PLaci58 (#31226) üzenetére


bnorci71
addikt

a Vörösmarty-Szilágyi sarkon az autósboltba próbáld meg esetleg

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#31236) PLaci58 válasza bnorci71 (#31235) üzenetére


PLaci58
őstag

Köszi, majd hétvégén veszek a piacon :D

scapegt!

Szerintem, ha kedvezmények voltak a szerződéskötéskor (készülék kedvezmény), akkor azokat a hátralevő hűségidő arányában kifizettetik, de maga a szerződés kötbér nélkül bontható.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#31237) vepe válasza scapegt (#31234) üzenetére


vepe
senior tag

megkérdezzük..1 hónapja vettem 3 telót, hátha megmaradhat, vagy kifizettetik?.. :D

(#31238) Relo


Relo
tag

Nem tudjátok hol tudnák venni fehér belebújós pulóvert miskolcon?
Minta és kapucni nélküli és viszonylag vastag kellene.
Bejártam ma az összes kínai áruházat meg néhány egyéb ruhaboltot, de sehol nem találtam.

(#31239) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani valami jó wellness szállodát Miskolcon, elfogadható áron? Vizsgák utána a párommal elmennénk egy kicsit lazítani 1 max. 2éjre.
Valami frankó környezetben. Vagy Miskolc környékén.

(#31240) PLaci58 válasza .:Kristian:. (#31239) üzenetére


PLaci58
őstag

Kérdés, hogy mennyit szeretnél költeni. Ha hotel, akkor a Palotaszálló.
(gondolod, hogy mi ismerjük a helyi szállodákat? :DDD )

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#31241) jagada


jagada
őstag

Segítsetek, Szafari mániás matricákat keresek, már csak 4 db hiányzik, de a legtöbb SP@Rban már elfogyott és nem adnak többet.

Ezek lennének:
21, 38, 121, 122

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#31242) PLaci58 válasza PLaci58 (#31240) üzenetére


PLaci58
őstag

Bástya Wellness Hotel : [link]

Őszintén szólva vannak hotelek a belvárosban, de én azokba nem szívesen mennék pihenni. Inkább Tapolca vagy Lillafüred. Jók a belvárosi szállodák is csak én nem vágynék olyan forgalmas helyekre.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#31243) Gyíkac válasza jagada (#31241) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

ez valami garfild-os csoda???

mert it melóba láttam a fali újságon h. valaki szintén ezzel üti el a a szabad idejét, ha gondolod megnézem milyen cserealapjai vannak mert így tette ki. miket cserél és miket keres..

ha van akkor nézek egy teló számot, és lerendezitek.

bb

(#31244) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Eladó
Continental 165/70 R14-es nyári gumiszett.Szerintem még bőven jó. 5 db van belőle. 3k/db.

Sapphire 7850 2 GB
Garancia még : (23 hónap gar van még rá). Természetesen mindene megvan.
Miskolcon található! Posta ON (fizetem a felét)
Beszámítok:20k-ig Ati/Nvidia VGA-t (csak gddr5) . Esetleg nagyon jó árú 460gtx-t.Érdeklődni priviben
Ára: 60k

Samsung 80 gb 7200-as ata 100%-os ata winyó
( becsült működési idő : 25 nap) HD Sentinel képet küldök. 5k
+ajándék usb 2.0-ás külső rack-et.

Aerocool AERO-S202 ház eladó
Ajándék Thermaltake 12cm-es venti+új Coolink COOLSWIF2800 8cm ventit 5k

Értelmesebb dolgot: sata winyót, pendrive-ot esetleg kisebb gépet (a videókártya kivételével ) beszámítok.

[ Szerkesztve ]

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#31245) jagada válasza Gyíkac (#31243) üzenetére


jagada
őstag

Köszi!

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#31246) PLaci58


PLaci58
őstag

5x5 cm-es sima ventillátor kéne nekem. Lehet bontott is, csak jó legyen. 2-3 db.
Óccó jeligére :DDD

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#31247) sly105


sly105
tag

Na megérkezett az új szolgáltatótol a netem.T-online 25 megás optikán. :Y
Eddig tetszik.Ha hiszitek ha nem a 120-as fiber power nél hamarabb betölti az oldalakat. :C

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#31248) Gyíkac


Gyíkac
aktív tag

Miskolc és környékén 4.1 kicsit használt, kinézetű, de gyönyörű hangzású creative 4.1-es hangrendszer eladó!

irány ár 4500

2ét éve nem használom.. mióta 5.1-re cseréltem. (szintén creativera)

(#31249) PLaci58 válasza Gyíkac (#31248) üzenetére


PLaci58
őstag

Képet tudsz mutatni róla, esetleg típusszám?

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#31250) Lajkó válasza .:Kristian:. (#31239) üzenetére


Lajkó
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.