- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- vrob: Az IBM PC és a játékok a 80-as években
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- Argos: Szeretem az ecetfát
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Flashback: Építsünk PC-t akciós alkatrészekből, lassan. upd: 05.28
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
HookR
addikt
válasz
AxBattler #27388 üzenetére
A 2db 80mm-es venti a VGA-t hivatott hűteni (dual slot-os mellett 80x15mm-es fér el), így elvileg egy megfelelő bordával ellátott példány esetén rájuk lehet bízni a VGA szellőztetésének szerepét annak gyárija helyett. Vagy csak a dual slot-os VGA hűtőjét használod, ami így szabadon szellőzhet az oldalsó nyílásokon keresztül. Ha maradt volna a régi elrendezés, de dual slot-os VGA hellyel, akkor a táp akadályozta volna a VGA szellőzését.
Az viszont igaz, hogyha így most az alaplap és CPU hűtésére be is teszel egy 120mm-es ventit felülre, a levegő sokkal korlátozottabb úton távozhat, de ezen lehet javítani az alaplap hátlapi takarólemezének elhagyásával (meglehet a gyári képen sem véletlenül van így). Ha a 120-as venti helyett ODD-t, vagy HDD-t raksz a CPU fölé, akkor csak ennek megfelelően alacsony hőtermelésűek jöhetnek szóba. 3,5"-es HDD-t én amúgy is az SFX táp helyére biggyesztenék (pico vagy paneltáppal pótolva), akár 2db-t, amiről le lehet szívni a meleget a táp nyílásán keresztül 80 v. 92mm-es venitvel, ami egyúttal a CPU körüli rész szellőzését is segítené. Ekkor a meghajtókeret ugyan kiesik, ám 2,5"-es HDD-nek még marad hely mellettük állítva, SSD-nek meg mehet mSATA-s, vagy M.2-es változat.
-
burny
aktív tag
válasz
AxBattler #27388 üzenetére
Kicsit alulértékeled a változásokat: igaz hogy a vga 'csak' 1 slottal több, picit komolyabb 2 slot-os kártyák, amik már alkalmasak játékra (750ti) beférnek és kívülről tudnak friss levegőt kapni, nem fog befulladni a kártya. Ráadásul a táp nincs a közelben sem.
Vga nem fogja blokkolni a ventitket, linkelt képen van 2db beszerelve, 2 slotos vga mellett.
Igaz hogy az alaplap szellőzése fel lett áldozva a vga-ért, de szerintem megérte, szolid gamer igényeket 7 literen elég szépen kielégíti.
Nem mondom hogy hibátlan, lehetne mit javítani rajta, előlapon elrejtve egy kis szellőző rés, vinyóknál oldalt és felett kisebb rácsos rész hogy legyen légáramlás.
Frissíteni megérte ezt a modelt, legalábbis nekem (és valszeg sokan másoknak is), nagyon elgondolkodtatott hogy sg13/cougar qbx helyett ilyet vegyek a közelvjövőben.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tablet felvásárlás! Samsung Galaxy Tab S10+, Samsung Galaxy Tab S10 Ultra, Samsung Galaxy Tab S10 FE
- AKCIÓ! Apple Macbook Pro 16" 2019 i9 9980HK 64GB 500GB Radeon Pro 5500M hibátlan működéssel
- LG 32GQ850-B - 32" NANO IPS ATW / 2560x1440 / 260Hz 1ms / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync / HDR 600
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max/
- Bomba ár! HP ZBook Studio G5 - i9-9980H I 32GB I 1TSSD I Nvidia I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gar
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest