Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Arius


Arius
aktív tag

Szeretném, ha írnátok ötleteket, hova milyen hűtőt, megoldást hogy minél halkabb legyen két gép.

Egyik, egy PIV 2.4 Chieftec dragon nagytoronyházban 360-as táppal, msi ti4200, 7200-as winyók. (most titan hűtő van a procin).

Másik, PII celeron 400, venti nélküli tnt2 vga, 300-as acorp táp. Ez utóbbi jó lenne, ha teljesen hangtalan lenne! Tápventit sem szeretném hallgatni normál zajszinten ha egy mód van rá, mert szerverként éjjel-nappal mennie kéne.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#2) PeliScan válasza Arius (#1) üzenetére


PeliScan
addikt

A kisebb gép talán elmegy passzívan, persze csak ha jó a szellőzés... táp esetében annyit tehetsz, h veszel vmi ''nagy'' tápot, mondjuk Chieftek 300W, és akkor alig lezs rajta terhelés, így 800rpm, amit meg sem leeht hallani.

(vagy, ha szeretszt barkácsolni, nézz be az aláírásomba' :D)

(#3) Edem válasza Arius (#1) üzenetére


Edem
senior tag

Vegyél egy potit, kösd rá a táp ventijére, majd addig tekerd még el nem múlik a táp hangja.

A ti4200-ra vehetsz ZALMAN passzívat kb 6-7-ért. Más ötletem arra nincs. A chieftec tápját ne bántsd, mert kár lenne a gariért.

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#4) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Volt 400-as Celeron? Nem csak 366, 433?
Mer' ha húzott akkor biztos nem megy el passzív hűtéssel., legfeljebb légkondicionált szobában, 15 fokon, ház nélkül. ;]

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#5) Arius válasza TheVeryGuest (#4) üzenetére


Arius
aktív tag

6x66-on megy, alapon...aztmondja nekem hogy az 400 :)

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#6) Arius válasza PeliScan (#2) üzenetére


Arius
aktív tag

Végigolvastam :) Most is 300-as táp van benne (PII-ben), habár acorp, de szerintem elbírja ha 5v-on megy benne a venti (lehet próbálom venti nélkül is). A procira én azt gondoltam, hogy szögelek valami nagy bordát (alapban slot1-es celeronon elég pici van), és úgy passzívan, vagy ami talán egyszerűbb, hogy eredeti borda, viszont azt a kis ventit ami rajtavan, leszedem és rábarkácsolok egy 8cm-est, szintén 5v-on...annak nem sok hangja van.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#7) Arius válasza Edem (#3) üzenetére


Arius
aktív tag

A tápját nem bántom, kell a gari :)
Ti4200 egyenlőre marad, mert 9800 nonpro vásárlást tervezek még idén...majd arra veszek zalmant legfeljebb.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#8) Tal2


Tal2
tag

Volt bizony 400-as cerka. Nekem is volt. Socket-es kivitel. Ha jól emlékszem, 500 fölé is tudtam húzni. (Istenem, azok a jó kis BH6-os idők, de jó is volt... :) )
Mai napig sajnálom, hogy megváltam tőle.
A hűtésről annyit, hogy próbálkozhatsz vízzel is. Az tuti csöndes.
A táppal meg ez a potis ötlet nagyon jó. Csak figyelj rá, nehogy teljesen leálljon, illetve nagyon meleg levegőt fújjon ki, mert akkor gáz van...
Ordasinak nagyon jó teljes rendszere van (cpu/chipset/vga). [L]http://www.tuningnet.hu[/L]

A vinyókat is le kellene csöndesíteni, javaslok egy gumis felfüggesztést. Nem adja át a rezgéseit a gépháznak. Szerelj be egy 8 cm-es 12V-os ventit 5 volton hajtva a házszellőzésre, majd belülről minden lemezelemet ragassz be szivaccsal/polifoam-mal.

Üdv. Tal


(#9) Szimat


Szimat
csendes tag

Szegasztok! Mit szóltok ahhoz hogy a ház belső hőmérséklete csökkenne, ha az U-alakú burkolat fémszövetből lenne.
[L]http://www.jurotissu.hu/term_femszovetek.shtml[/L]

(#10) Arius válasza Tal2 (#8) üzenetére


Arius
aktív tag

Víz drága. Tápventi teljesen leáll azt is ki fogom próbálni, mennyire melegszik úgy. Ha megy venti nélkül, akkor teljesen csupaszon lesz se oldalai, sem teteje nem lesz a háznak, ha muszáj bele venti, akkor teljesen be fogom szigetelni hungarcellel belülről, eltömítek mindent kivéve ahol szívja be/ fújja ki a levegőt.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#11) Arius


Arius
aktív tag

Hm...arra gondoltam, hogy van az a tömítőanyag (én csak purhabnak hívom), hajtógázas flakonban van, 1-2 óra alatt megkeményszik, addig meg ragad ezerrel...azzal kifújni belülről a réseket a házban, vagy akár az egészet, hangszigetelés gyanánt...szerintetek? :)):DD

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#12) shtml válasza Arius (#10) üzenetére


shtml
őstag

Acorppal én ezt nem kockáztatnám meg. Megreked benne a forró levegő és mire a táp oldalán érezni kezdenéd, hogy baj van, már meg is történt a baj.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#13) shtml válasza shtml (#12) üzenetére


shtml
őstag

De semmilyen más táppal sem.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#14) Male válasza Arius (#11) üzenetére


Male
nagyúr

A purhab nem jó. Én kipróbáltam (a ház oldalain belül ez van 1-3 cm vastagságban, attól függően, hogy hol menniy hely volt), melegebb lett a gép kb 3 fokkal, a hangja meg alig csökkent. Valami mással próbálkozz, pl parafa.

Az Acorp tápot pedig rakd ki a gépen kívülre, csinálj egy csomó lyukat a tetejére, és a ventit vedd ki belőle (ventirács a helyére!). Ez valószínüleg elég lesz hűtésnek, mivel ezek az egyszerűbb tápok nem melegszenek annyira (mindenféle PFC meg hasonlók nélküli, pillesúlyú tápok).

(#15) Tal2 válasza Arius (#11) üzenetére


Tal2
tag

A purhab, ha jól emléxem, elég kemény lesz. Így már berezeg az is. Valami puha dolog kellene. De a szellőzést mindenkéll meg kell oldeni, különben baj valami alkatrész megadja magát. Nemcsak a CPU-Chipset-GPU melegszik, hanem egyéb áramköri elemek, melyek meglepően fel tudnak melegedni, csak nem érzékenyek annyira a kiolvadásra. Láttam egyszer egy alaplap hőképét (termokamerával) meglepő dolgok vannak rajta. Szóval belül óvatosan a dolgokkal, csak a ház falát javaslom belül beszivacsozni.

(#16) Arius válasza Tal2 (#15) üzenetére


Arius
aktív tag

Be lehet szivacsozni mindent, csak kell mondjuk 2 ventinek hely (2 db 12cm-es, ilyen max 800-as fordulaton...de lehet elég 8cm-es 5V-on, ma kipróbálom), egyik szívja be, másik fújja ki.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#17) Arius válasza Male (#14) üzenetére


Arius
aktív tag

Nah ezért kérdeztem :) Pedig azt gondolná az ember, hogy jó hangszigetelő...bár az inkább hőszigetelésre van kitalálva.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#18) Arius válasza Male (#14) üzenetére


Arius
aktív tag

Én is arra gondoltam hogy kiveszem a ventit a tápbólt (bár próbáltak lebeszélni, lásd feljebb), és szépen kijuggatom a borítását...elöl nem is kell, mert rácsosra van gyárilag vágva az egész eleje...hátulra ventirács, oldalát/tetejét meg tésztaszűrő style kifúrkálom...viszont én a házban gondoltam hogy hagyom, de ha kiteszem a tetejére az mégjobb ötlet :)

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#19) Arius válasza PeliScan (#2) üzenetére


Arius
aktív tag

Nah vettem egy nagy barkácsboltban 3mm-es parafát, meg egy nagy tubus palmatexet, valamint egy új sniccer urat!! :)):DD
Tényleg, Te hány mm-es parafát használtál?

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#20) Male válasza Arius (#18) üzenetére


Male
nagyúr

Ha a házon kívül van a táp és passzív, akkor időnként porold ki, mert a por nagyon rontja a hűtést (porszívót áthúzod rajta amikor takarítasz, és kész is).

(#21) Male válasza Arius (#17) üzenetére


Male
nagyúr

Rá is van írva, hogy hő/hangszigetelő, ezért próbáltam én is (meg azért, mert pont volt itthon), de nem jött be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.