Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#130) mr_ricsi válasza #41635072 (#129) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Hát ez a kézileg állítgatás nem éppen okoz színhűséget."
A régebbi monitoromat színkalibráltattam. És tényleg láthatóan szebbek a színei. A következő monitoromnál arra gondoltam, hogy megspórolom a kalibráció árát. Egymás mellé rakom a 2 monitort, mindegyikre kiteszem ugyanazt a színt, és szemre beállítom egyformára.
De minél többet állítgattam, annál kevésbé hasonlított. Jó sok idő múlva feladtam, mondván, hogy gyengébb minőségű az LCD-je, ezért nem lehet beállítani. Aztán úgy adódott, hogy valaki szívességből műszerrel megmérte, és azokkal a beállításokkal már nagyon hasonlóak a 2 monitor színei.
Én tudom magamról, hogy a színekben béna vagyok, például a bőrszínem árnyalatát az általános iskolától kezdve még soha nem tudtam előállítani, ha most belekezdenék, nagy eséllyel valami 40 napos vízi hulla bőrszíne sikerülne. (Vagy egy négeré. Vagy egy indiáné.)
Lehet, hogy te is hasonló cipőben jársz, csak még nem tudsz róla.

"6-8-12ml-ért 3000-6000Ft igen sok, pofátátlan és nemutoljára teljesen irreális összeg."
Ez igaz, de van a másik véglet is, amikor a 300Ft-os és megelégedéssel használt utángyártott patron helyett gondolkodás nélkül megveszi a másikat, csak mert azt 30Ft-tal olcsóbban adják.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.