Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) kp78 válasza Ndruu (#100) üzenetére


kp78
addikt

Köszi a tippet, de azt hiszem inkább a gazdaboltot keresem fel ;]
Ezt is legalább annyira utálnám, mint amim van :DDD

(#102) ngabor2 válasza Ndruu (#100) üzenetére


ngabor2
nagyúr

uhhh... essejobb, a tolerálható lábak számát bőven túllépi (az számomra 3+/-1).

(#103) esti mese


esti mese
újonc

sziasztok
segítsetek beazonosítani egy szender félét
most láttam, csíkos és szürke
viszonylag elég nagy volt (a kacsfarkúhoz képest)

[ Szerkesztve ]

(#104) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Sziasztok!

Légyszíves ha tudtok, segítsetek kitalálni nekem, hogy milyen rovar lehet a képeken látható egyed. Kettő ilyet is megöltem már. Valami reggelre össze szokta csípni a lábam. Szúnyog nincs és mást még nem igazán láttam.

Képek:
[link] [link] [link] [link] [link] [link]

Káros az emberre, hogyan lehet kiírtani?

Ilyet vettem, de mikor beszaladt a szobámba akkor is üzemelt szóval ezekszerint nem sokat ér: [link]

Előre is köszönöm,

üdv kíváncsi.

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#105) kíváncsi válasza kíváncsi (#104) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Na csak megtaláltam: house centipedes a neve, magyarul házi százlábú: [link]

Megnyugodtam, nem károsak, lárvákat, pókokat fogyasztanak. Bővebb infó itt: [link]

Üdv kíváncsi

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#106) Brent válasza kíváncsi (#104) üzenetére


Brent
aktív tag

De szép állatka ... pár napja éppen itt ültem a gép előtt , este volt,csak a monitor fénye világította meg a szobát és láttam hogy a gépház mögött a falon ilyen centipedes mászik !

Reflexből akartam adni neki egy szívbőljövő pacsit de csak az oldalát találtam el így lehuppant a földre ! Vagy 20 percen át ezt a dögöt kerestem :DDD mert féltem attól hogy valamelyik reggel úgy ébredek hogy ez a búrámon dekkol nahát akkor vittem volna ki fejjel a falat pedig alapjába véve nem félek ezektől a kis mocskoktól de az ágyam az tiltott zóna az ilyen csúszómászóknak meg végülis az egész szoba de ottmég elfogadom ha nem sikerül kinyiffantani őket...

A kis fickót sajnos azóta se láttam, de bízom benne hogy az ütés következtében sérültek a belső szervei és békésen kimúlt a szekrény mögött. :D

[ Szerkesztve ]

(#107) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Látott már valaki ilyen pókot?
Hazai termés, esténként szokott előjönni (ritkán), falon mászkál, kicsit vöröses a lába, kinyúktott lábakkal (a lábak végeitől a lábak végéig) legnagyobb kiterjedése ~25mm.
Hálóját még nem láttam, pedig kerestem...

Nagyon hasonlít a Black house spider-re (Badumna insignis), de az elvileg csak Ausztráliában él.

Harrrr!!!!

(#108) Ndruu válasza Ndruu (#107) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Félénk UP!, mert nem szeretném ha megcsípne...

Sok meghalt már közülük, mert rossz helyen voltak rossz időben, de hátha hasznos jószág, akkor viszont csak kiraknám az udvarra.

Harrrr!!!!

(#109) Kidus


Kidus
őstag

Valaki tudja esetleg, hogy ez mi a bubanatos halal f*sza?
Itt figyel a teraszon, es nem merek kimenni :U

link

link

Fel arasznyi legalabb, epp vedlik, es sotet van.... en meg inkabb megyek mashova cigizni.

szerk: epp bazinagy szarnyakat noveszt, es hintazik a boren :F
Remelem reggelre el is repul.
Valami lepkeallat, csak azert erdekel micsoda, hogy utana tudjak nezni, visszajon-e :D

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#110) Ndruu válasza Kidus (#109) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Szerintem cicada, azaz kabóca. Hogy pontosan melyik fajta, azt nem tudom, de nem bánt, nem esz meg.


forrás: wikipedia

A pókot még mindig nem tudom milyen fajta, de jó lenne megtudni...

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#111) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv,

Jó kis topic ez, upolom: valaki tudja, hogy miféle szerkezet ez? >>
[bogár]

jó kemény hátú, elég kicsi bogár, 6-8mm lehet. Csak jópofa a görbe orrával :)

[ Szerkesztve ]

(#112) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ezt a bogarat tegnap láttam az ablakpárkányon, valami piszok hangosan kattogott :D
Nem tudja valaki, hogy mi ez?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#113) kraftxld válasza kraftxld (#112) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Közben a természetbúvár barátom megmondta, hogy lombszöcske :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#114) Nakivagyok


Nakivagyok
tag

Hello

Szeretném megtudni mifajta "bogárovar" lehet ez :)
3pár láb (4 elöl 2 hátul nem ugróláb) két hosszú csápja van, mondhatni kicsit kifli alakja.. sárgás barnás, és csak horvát országban találkoztam vele, néha 1-1 el. Elég rossz képem van róla, de nem csináltunk jobbat, pedig jól nézett ki :) aki tudja írjon: akiterdekel@gmail.com
köszi!

[ Szerkesztve ]

(#115) Nakivagyok


Nakivagyok
tag

Kép ami lemaradt...

[ Szerkesztve ]

(#116) Nakivagyok


Nakivagyok
tag

-

[ Szerkesztve ]

(#117) Taru


Taru
tag

Hello!

Nekem sajnos nincs képem de 2db "bogarat" is szeretnék azonosítatni (csak úgy kiváncsiságból).

1. Szürkés mintázatú vmiféle lepkének nézett ki de amikor elnyomtam (mint városi nem igazán rajongok értük) akkor roppant mint a kemény hátú bogarak szoktak. :Y Fura volt, főleg a fény vonzotta meg én (vagy a lámpára szállt vagy engem támadott meg, de nem zümmögott, gondolom vmiféle lepke csak ilyet még nem láttam). Kb 1-2 cm volt lehet kicsitt nagyobb (az éjjeli lepke mérete volt kb., elég vaskos testel, az is szürke a feje kissé fehér szerű, nem volt "csápja" mint az éjjeli lepkének).

2. Kicsi (kb 1 milliméter), hengeres, hosszúkás testű, fekete, volt a hátán egy csík (sárgás fehér, kicsit talán vajszínű), szörösnek tűnt, nem ilyedős, nem láttam hány lába lehetet pedig elég közel hajoltam (és nem repült el, pedig alig voltam 1 cm-re), hogy beazonosítsam mi is lehet (bogár vagy valami föld darabka, aznap ültettem növényeket tehát lehetett volna föld darab csak nem értettem, hogy került pont a falra). Amikor elakartam nyomni papírral (igazábl kosznak néztem és le akartam törölni) elszállt, de felém, nem tudtam elkapni és eltünt. Azóta még 1x láttam repülni, de azóta semmi (lehet nem ugyanazt).

Ötletek? Eddig egyiket sem láttam ezért érdekelne mik lehettek (főleg a második, az első biztos egy álltalam nem ismert lepke lesz). :F

[ Szerkesztve ]

(#118) Ariadne


Ariadne
őstag

Hű, ilyen topik is van? Este belinkelem a képet is, de hogy el ne felejtsem, leírom, milyen állatot szeretnék azonosítani. Gugli barátommal próbálkoztam, nem találtam.

Bpen a Hármashatárhegy tetején lévő Rekettyés vendéglátóipari egységnél két alkalommal is láttam egy fura szöcskeféle jószágot. Első ránézésre szöcske, szokásos zöld rovar, viszont piros lábai vannak, és második ránézésre feltűnő, hogy nagyon púpos a potroha. Láttam belőle egy kicsit és pár nappal később egy nagyot is, ezért nem hiszem, hogy valami egyedi elfajzott vagy beteg jószág lett volna. Kíváncsi lennék, mi volt az, ha valaki tudja, ossza meg velem plz...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#119) lmer2


lmer2
újonc

Üdv!
Tudnátok nekem segíteni, hogy milyen rovar lehet ez? A lakást támadják.. :-(
http://www.kepfeltoltes.hu/view/100913/lak_nk_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
2mm hosszúak
Előre is kössz,
LMer

(#120) bassgirl válasza crab (#1) üzenetére


bassgirl
újonc

Szia, nem olvastam végig, hogy meglett-e, de a kedvenc bogaram, és gondoltam megosztom :) a neve:szender
http://m.blog.hu/to/tomtit/image/szender%20szép.jpg

Minden jót! :)

(#121) glutamin válasza bassgirl (#120) üzenetére


glutamin
őstag

Micsoda topic. A nevezett szender-t már én is sokszor megcsodáltam. Egyik horvátországi nyaraláson le is videóztam az erkélyen. Elég sötét lett sajnos az egész, de a lényeg, hogy ott lent a tengerparton kb 2x ekkorára megnőnek ezek. A törzsük kb mint a középső ujjam szemben a nálunk megtalálható kb kisujj nagyságúakkal.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#122) Pollux66 válasza spidersoft (#111) üzenetére


Pollux66
tag

ez egy ormányosbogár faj! h pontos melyik azt nem tom!

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#123) Pollux66 válasza Ndruu (#107) üzenetére


Pollux66
tag

Valszeg darócpók. [link]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#124) Ndruu válasza Pollux66 (#123) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

:R Nagyon úgy néz ki, hogy ez az (Segestria florentina).

Harrrr!!!!

(#125) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Fogalmam sincs mi ez, de nem szeretném, ha a rágói a közelembe kerülnének...

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#126) huntermati válasza Ndruu (#125) üzenetére


huntermati
tag

Ez mi? :)

Mert egész jól néz ki :K

(#127) Ndruu válasza huntermati (#126) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Eddig fogalmam sem volt, mi ez, de hosszadalmas kereséssel végül megtaláltam.

Valamilyen zöldfátyolka (Chrysopidae) lárvája. Itt egy nagyon jó kép róla (aphid lion, aphid wolf néven többet is találni). 3-4 mm az egész lárva.

Trash bug-nak is nevezik (szemetes rovarnak lehetne talán lefordítani), mivel a hátukon lévő apró szőrökre mindenféle koszt, szemetet (vagy áldozataik bőrét, maradványait) aggatnak.

A kertben elég hasznos állatka.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#128) huntermati válasza Ndruu (#127) üzenetére


huntermati
tag

Köszi :B

De azért nem szívesen találkoznék vele én sem :N

(#129) Diplomata


Diplomata
aktív tag

Üdv.Valaki ismeri ezt a bogarat?, mi lehet a neve a kis szenyának, lehet hogy ez csípked éjjelenként.[link]

(#130) Noddy válasza Diplomata (#129) üzenetére


Noddy
senior tag

Valamilyen cserebogár féle, lehet hogy valamilyen szipoly... legalábbis a csápja alapján. Fotóról nehéz azonosítani :)
Tudtommal emberre ártalmatlanok.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#131) lonesomestr


lonesomestr
újonc

[L:/dl/upc/2012-03/28/374816_raovicit223xwvoz_dsc04548_medium.jpg](IMG:/dl/upc/2012-03/28/374816_raovicit223xwvoz_dsc04548_medium.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Sziasztok! Napi 2-3 darabot szedek össze az egyik szoba ablakpárkányán, alig élnek, repülni még nem láttam őket és mászni is alig... Mi lehet ez és mit(kit) eszik? Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

06209378475

(#132) GERMIDOR válasza Ndruu (#107) üzenetére


GERMIDOR
újonc

Közönséges házi zúg pok:D

(#133) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Pár nappal ezelőtt már betámadt hozzám egy pók a 10.re, és most az előbb megint, valami hasonló jószág újra tiszteletét tette nálam.
Lekaptam, valahogy így festene, ugye nem mérges?! :DDD A hátán végigvonul egy sötétebb vonal.



[ Szerkesztve ]

(#134) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

A szobámban igen apró állatkákra lettem figyelmes, többnyire a mobil kijelzőjén mászkálva vettem őket észre, de most némi kutakodás után többet is találtam belőlük. Sajnos nincs jó képem, nem is nagyon tudnék csinálni róluk méretüknél fogva.
Szabad szemmel sem lehet többet látni, ill de, van csápjuk is.:

Azokról az apró fehérkés pöttyökről van szó. Mik lehetnek azok?

Let's begin, de gozaimasu!

(#135) _ak_ válasza _ak_ (#134) üzenetére


_ak_
addikt

Pluszba talán annyit tudnék mondani, h inkább a sötét helyeket kedvelik.

Let's begin, de gozaimasu!

(#136) _ak_


_ak_
addikt

Senki semmi? :(

Let's begin, de gozaimasu!

(#137) Noddy válasza _ak_ (#136) üzenetére


Noddy
senior tag

Ennyi leírás kb. több száz fajra illik :) De nyugodj meg, nem veszélyesek emberre.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#138) _ak_ válasza Noddy (#137) üzenetére


_ak_
addikt

De gondolom csak nem fordul elő több száz a lakásban? Nagyobb / jobb kép nincsen. Több infót megfigyelésből nem tudok mondani.

Minden amit találtam (általában lakásban előfordulók közül) vagy bőven nagyobbak vagy egyáltalán nem lehetne látni, ill. csípnek. Ezek kicsúsztak mindenből és így azt sem tudom, h mire tippeljek.

És bár láthatóan nem érdeklem őket, a komfort érzetemet jelentősen csökkentik.

Let's begin, de gozaimasu!

(#139) mickemoto


mickemoto
őstag

Kizárólag ősszel jelennek meg a tetőri szoba ablakban(évek óta),langbérián keresztül jönnek be, apróbb légyhez hasonlóak pöttyös szárnyakkal.Kevésbé szívósak mint a legyek.Valami ötlet?

(#140) _ak_ válasza _ak_ (#134) üzenetére


_ak_
addikt

Mint kiderült, valószínűleg portetű volt.

Let's begin, de gozaimasu!

(#141) Muton


Muton
addikt

Heló!
Az milyen rovar/bogár/akármi lehet, ami kb 1 cm hosszú, sötét, fordított ék alakú (tehát elől szélesebb, hátrafelé elkeskenyedik) legömbölyített fejjel. Valószínűleg nagyon sok pici lába van a leste alatt. Néha a wc-ben látom, vagy valamilyen lefolyóban.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#142) Muton válasza Muton (#141) üzenetére


Muton
addikt

[link]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#143) athomi


athomi
veterán

Tudja valaki hogy milyen típusú pók ez a világos undormány? :D Ugyanis nálunk ilyenek szoktak lenni a lakásban. :(

(#144) athomi válasza athomi (#143) üzenetére


athomi
veterán

Közben megtaláltam, sárga dajkapók.

(#145) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Szentmártonkátán is felütötte a fejét a szender.Nagyon szép kis bogár! :)

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#146) Reno7


Reno7
senior tag

Sziasztok

Miféle bogár lehet ez? kép1 kép2
Mind a kettő ~1cm hosszú, lassú mozgású, és az ágynemű tartóban találtam. Találtam az első képeb látható bogár színével és méretével egyező kinyílt tokot is...gondolom abból jött ki a második képen látható bestia.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#147) Richard!


Richard!
addikt

Üdv!

Sztetek ez milyen bogár lehet? kép1,kép2, kép3
3-5 mm hosszúságú,kemény hátú,repülni tud

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#148) Noddy válasza Richard! (#147) üzenetére


Noddy
senior tag

Elképzelhető, hogy zsizsik. Pláne, ha valamilyen élelmiszer közelében volt (liszt például).

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#149) Richard! válasza Noddy (#148) üzenetére


Richard!
addikt

Az a helyzet,hogy csak az én szobámban vannak ezek a dögök :(((

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#150) Met


Met
nagyúr

Ma találtam a kertben egy kb. 4-5-cm-es fekete pókot, a teste, ami jó dagadt volt, mintha sötét szürke lett volna. Milyen vadállat volt ez?
A lapátot nem bírja:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.