Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#117) Taru


Taru
tag

Hello!

Nekem sajnos nincs képem de 2db "bogarat" is szeretnék azonosítatni (csak úgy kiváncsiságból).

1. Szürkés mintázatú vmiféle lepkének nézett ki de amikor elnyomtam (mint városi nem igazán rajongok értük) akkor roppant mint a kemény hátú bogarak szoktak. :Y Fura volt, főleg a fény vonzotta meg én (vagy a lámpára szállt vagy engem támadott meg, de nem zümmögott, gondolom vmiféle lepke csak ilyet még nem láttam). Kb 1-2 cm volt lehet kicsitt nagyobb (az éjjeli lepke mérete volt kb., elég vaskos testel, az is szürke a feje kissé fehér szerű, nem volt "csápja" mint az éjjeli lepkének).

2. Kicsi (kb 1 milliméter), hengeres, hosszúkás testű, fekete, volt a hátán egy csík (sárgás fehér, kicsit talán vajszínű), szörösnek tűnt, nem ilyedős, nem láttam hány lába lehetet pedig elég közel hajoltam (és nem repült el, pedig alig voltam 1 cm-re), hogy beazonosítsam mi is lehet (bogár vagy valami föld darabka, aznap ültettem növényeket tehát lehetett volna föld darab csak nem értettem, hogy került pont a falra). Amikor elakartam nyomni papírral (igazábl kosznak néztem és le akartam törölni) elszállt, de felém, nem tudtam elkapni és eltünt. Azóta még 1x láttam repülni, de azóta semmi (lehet nem ugyanazt).

Ötletek? Eddig egyiket sem láttam ezért érdekelne mik lehettek (főleg a második, az első biztos egy álltalam nem ismert lepke lesz). :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.