Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Noddy válasza Met (#150) üzenetére


Noddy
senior tag

Hát ez elég kevés információ, mert sok féle ilyen állat él amire illik a fekete és sötétszürke jelző :D

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#152) Met válasza Noddy (#151) üzenetére


Met
nagyúr

És ha azzal is kiegészítjük hogy kurv@nagy ?:D
Kertes házban nőttem fel még de nem láttam ekkora pókot 39 év alatt.
Testalkatra mint egy trantula de a lábai nem voltak olyan vastagok.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#153) Noddy válasza Met (#152) üzenetére


Noddy
senior tag

Még magyar viszonylatban is egy 4-5 cm-es pók nem nagy... szongáriai cselőpók vagy a mérges dajkapók sokkal nagyobb, de még egy nagyra nőtt keresztespók is nagyobb ennél. De alapvetően a hazai pókfajok az első kettő kivételével veszélytelenek, csak a légynek tudnak ártani.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#154) Met válasza Noddy (#153) üzenetére


Met
nagyúr

Az említett kettő közül egyik sem úgy nézett ki.
Nem kell neki ártani, elég ha látom és akkor előjön a hegylakó effektus, csak egy maradhat és az én vagyok :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#155) mickemoto válasza Noddy (#153) üzenetére


mickemoto
őstag

Miért, ezek miért veszélyesek?

(#156) Noddy válasza mickemoto (#155) üzenetére


Noddy
senior tag

Aki érzékeny rá (allergiás) azoknál anafilaxiás sokkot válthat ki. De halálos mérgű pók nem él Magyarországon a természetben, hacsak el nem szabadul valahonnan egy külföldi faj.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#157) mickemoto válasza Noddy (#156) üzenetére


mickemoto
őstag

Aki érzékeny rá az darázscsípéstől is kaphat, sajnos.

(#158) Noddy válasza mickemoto (#157) üzenetére


Noddy
senior tag

Persze. De a lényeg az az, hogy a magyarországi pókok csak annyira veszélyesek mint egy méhecske vagy darázs (jobban mondva a több száz pókfajból is csak kettőnél áll ez fent). Nincs ok tőlük rettegni különösebben.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#159) Szevam válasza Ndruu (#107) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Lassan naponta találok ilyen darócpókot a szobámban. Mennyire veszélyes? Eléggé rémisztő. (Ahogy befogtam a söröskorsóba, nekiállt jó vastag pókhálót nyomni a hátsójából.) :O :F

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#160) Noddy válasza Szevam (#159) üzenetére


Noddy
senior tag

Mo-n nincs emberre ártalmas pókfaj. Három faj van ami allergiásoknál/érzékenyeknél problémát okoz, de egészséges emberre azok is veszélytelenek. Az hogy a hálójukkal kényelmetlenséget okoznak már más kérdés...

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#161) Szevam válasza Noddy (#160) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Köszi a választ, időközben kiderítettem, hogy valószínűleg barna kövipók lesz :D.Azért izgulok, mert attól félek bemásznak a gépbe, és valami kalamajkát csinálnak, esetleg behálózzák :/

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#162) Noddy válasza Szevam (#161) üzenetére


Noddy
senior tag

Ez a félelmed teljesen jogos, de a rendszeres géptakarítás hozzátartozik az élethez, ahogy pókhálózni kell a lakást úgy a gépet is :) Amúgy a pókháló nem okoz zárlatot, maga az állat se.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#163) Szevam válasza Noddy (#162) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Azért nehezebb, egy pókhálót kitakarítani a gépből (nem láttad milyen sűrűn - vastagon szőtt az a dög), mint csak "kiporolni" szerintem :)

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#164) Noddy válasza Szevam (#163) üzenetére


Noddy
senior tag

Nem akarok elmenni géptakarítási témába mert ez a topik nem arról szól, de megnyugodhatsz a pókháló nem okoz több kárt mint a por és nem is nehezebb eltávolítani, max más módszerrel, mert a sűrített levegő nem viszi ki, de egy puha ecset igen.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#165) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ez miféle lehet?

(#166) Noddy válasza FoxiestFox (#165) üzenetére


Noddy
senior tag

Nagy valószínűséggel Harlekinkatica (Harmonia axyridis) lárva. [link]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#167) FoxiestFox válasza Noddy (#166) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az lesz, köszi. :D Azt sejtettem, hogy nem kifejlett valami. Szép. Kár, hogy invazív faj.

(#168) Noddy válasza FoxiestFox (#167) üzenetére


Noddy
senior tag

Hát igen. Sajnos elég sok kellemetlenséget is okoz. Ősszel berepül mindenhova és tömegesen lep el mindent.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#169) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Erre van tipp hogy mi lehet? Kiástuk a bokrot ami elpusztult és a gyökerénél ilyeneket találtunk.

(#170) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
Fürdés után megcsípett ez a DÖG! A csípése szúrós, és gyorsan terjedt, kb 1 percig fájt aztán elmúlt a fájdalom és egy piros kör alakú csípéshelyem van. Kérlek, ha tudok pár szót mondjatok róla.

(Keresgéltem, de nem találtam róla semmit :( )

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#171) Richard!


Richard!
addikt

Üdv!
Ez miféle szerzet lehet? A lábaival együtt kb tenyérnyi nagyságó.

[link]

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#172) mickemoto válasza Richard! (#171) üzenetére


mickemoto
őstag

Egy pók. :D
Egy jobb felbontású kép sokat segítene.

[ Szerkesztve ]

(#173) Richard! válasza mickemoto (#172) üzenetére


Richard!
addikt

Load full resolution...12 megapixel ( 4608×2592 )
Nem elég? :F :)

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#174) mickemoto válasza Richard! (#173) üzenetére


mickemoto
őstag

Hol készült a kép? Magyarországon?

(#175) Richard! válasza mickemoto (#174) üzenetére


Richard!
addikt

Németországban

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#176) mickemoto válasza Richard! (#175) üzenetére


mickemoto
őstag

Csak azért mert Magyarországon a legnagyobb asszem a szongáriai cselőpók, de az nem hálószövő.

(#177) Gooffancs


Gooffancs
tag

Sziasztok!

Valaki esetleg tudja, hogy milyen rovarok ezek?

Fényre jönnek, spirálban (mint a kerge úgy) repülnek, pár órán belül meghalnak és nagyon sok van belőlük.

[link]

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#178) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

Hetente pár ilyen bogarat találunk a házban itt-ott:

Nem tudom, hogyan jutnak be, szeretném megtudni, miféle, mit tegyek ellenük.

Köszönettel: Zsolt

(#179) mickemoto válasza Bozso68 (#178) üzenetére


mickemoto
őstag

Tegnap csaptam le egyet itthon.Nem tudom miféle, de hogy repülni és csípni tud az biztos.Kellemetlen a csípése, sokáig gyógyul, fáj , viszket és bepirosodik.Nem is csíp inkább harap. :(((

(#180) Bozso68 válasza mickemoto (#179) üzenetére


Bozso68
senior tag

Közben ránéztem neten, szerintem a mienk lisztbogár. (Kisebb valószínűséggel futrinka.) Csípés még nem volt a családban.

(#181) mickemoto válasza Bozso68 (#180) üzenetére


mickemoto
őstag

Amire én gondolok az kb. ugyanígy néz ki , tehát fekete kemény szárnyú és olyan centi hosszúságú.

(#182) Bozso68 válasza mickemoto (#181) üzenetére


Bozso68
senior tag

Az enyém kb 12-14mm. Kitinpáncélja hosszanti bordázatú, fekete.

(#183) Suker10 válasza tboy93 (#169) üzenetére


Suker10
aktív tag

Valószínűleg az elhalt növényi részeket fogyasztó földigiliszták utódai.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#184) Suker10 válasza Richard! (#171) üzenetére


Suker10
aktív tag

Ha ez az, amire gondolok, akkor egy idegenről van szó. Elképzelhető, hogy valamilyen szállítmánnyal érkezett. Ezek a pókok sokkal melegebb éghajlaton élnek, itt nem tudnak áttelelni. Mérge közepes erősségű, a marása fájdalmas.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#185) Erunosta


Erunosta
tag

Én ma este láttam egy ilyen kacsafarkú szendert a temetőben a virágok közt. Azt hittem kolibri, mondom vki tartott ilyet aztán megszökött és próbál éldegélni itt. Hazajöttem és gyorsan rákerestem a neten mi is lehet ez. Én csíkosnak láttam a hátát, kicsit mint a darazsaknak sötét és világos csíkok. Érdekes élmény volt, örülök, hogy én is láttam ilyet életemben.

(#186) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Milyen szerzet a következő rovarka:

Mostanában napi szinten találkozunk velük a lakásban. Legjobban a verőköltő bodobácsra hasonlít, de nem piros, hanem ahogy a képen is látszik, barna színe van.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#187) mickemoto válasza vzsryl (#186) üzenetére


mickemoto
őstag

Ez lehet ugyanaz? Nálunk is előfordul időközönként egy egy példány.
Nem tudom mi lehet, engem is érdekelne.Tudja esetleg valaki?

Nem ugyanaz mert a mintázatuk nem egyforma.

[ Szerkesztve ]

(#188) Zsombe


Zsombe
senior tag

Sziasztok!

Tudja valaki mi lehet ez a "szépség"? :F

[ Szerkesztve ]

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#189) mickemoto válasza Zsombe (#188) üzenetére


mickemoto
őstag

Erre én is kíváncsi lennék. A szokásos poloskák mellett jelentek meg csak kevesebb van belőle. Most ősszel találkoztam vele először.

(#190) Richard! válasza Zsombe (#188) üzenetére


Richard!
addikt

Szia!

Nyugati levéllábú poloska szvsz.

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#191) coqito válasza mickemoto (#187) üzenetére


coqito
tag

Szia, ez valami mezeipoloska faj. Húzódnak be védett helyre telelni a hideg elől.

(#192) coqito válasza vzsryl (#186) üzenetére


coqito
tag

Szia, nem látni túl jól, de szvsz verőköltő bodobácsról lehet szó. Dobd ki a szabadba, majd eltelel máshol. Nem ártalmas de házikedvencként se tartanám mert keves trükköt tud megtanulni :/

(#193) coqito válasza tboy93 (#169) üzenetére


coqito
tag

Szia, valamilyen csigafaj petéi lehetnek. Nem valószínű, hogy közevan a pusztuláshoz.

(#194) patomi


patomi
őstag

Sziasztok, nem ismeritek fel véletlen ezt a kis bogarat? Kb. 0,5-1mm szal nagyon pici, ezért ilyen a kép .

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#195) coqito válasza patomi (#194) üzenetére


coqito
tag

Szia, valamilyen Collembola faj (Ugróvillás) cserepesnövények talajában tök normális, hogy jelen van, bomló szervesanyagot eszik, nem okoz gondot.

(#196) patomi válasza coqito (#195) üzenetére


patomi
őstag

Koszi, de érdekes, mert a konyhában találtuk. Próbáljuk kiírtani, de mivel konyha nem egyszerű.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#197) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok!
Ez mi lehet, szerintem darázsnak néz ki de annak hatalmas.

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#198) Compika válasza Compika (#197) üzenetére


Compika
aktív tag

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#199) Richard! válasza Compika (#197) üzenetére


Richard!
addikt

Szia!

Ez egy óriás tőrösdarázs, szóval jól tippeltél ;)
"Az óriás tőrösdarázs vagy óriás-tőrösdarázs nem csak hazánk, de Európa legnagyobb darázsfaja is."[link]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#200) coqito válasza Compika (#198) üzenetére


coqito
tag

De várj, ez nem bántja az embert, pollent és fakárosító más rovarokkl táplálkozik! Plusz védett faj. Örülj, hogy van a közeledben. Nagyon hasznos faj. A "tőrje" a petecsöve, a fa kérge alatt élő fákat károsító rovarfajokba tud így petézni. <3

[ Szerkesztve ]

(#201) Sidonia


Sidonia
újonc

Kérném a segít ségeteket, nem tudom milyen a következö képen lévö rovar és hogy lehet kiirtani ?

https://i.imgur.com/ZMqqcfJ.png

(#202) coqito válasza Sidonia (#201) üzenetére


coqito
tag

Esetleg, ha olyan képet töltesz föl, amin látszik az említett rovar, akkor nagyobb eséllyel tudjuk azonosítani :D

(#203) Sidonia válasza coqito (#202) üzenetére


Sidonia
újonc

Elnézést, de elöször nem jöttem rá hogyan kell képet feltölteni

[ Szerkesztve ]

(#204) Gondwana válasza Sidonia (#203) üzenetére


Gondwana
addikt

Tökmaghéj? Pelyva?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#205) Zsoxx válasza Sidonia (#203) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Szárnyashangya?

(#206) lev258 válasza Sidonia (#203) üzenetére


lev258
veterán

Szerintem úgy értette, hogy ilyen homályos kép alapján elég nehéz azonosítani.
Talán valamilyen molylepke.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#207) mickemoto


mickemoto
őstag

Tudja valaki hogy ez miféle szerzet? Lakásban találtam pár ilyet, lassan mászik, akár a falra is, 3-4 mm hosszú.

[ Szerkesztve ]

(#208) VIPowER


VIPowER
senior tag

Nem tudja valaki ez miféle élőlény lehet? :)

(#209) coqito válasza VIPowER (#208) üzenetére


coqito
tag

Hali. Mekkora az élőlény? Ha pár mm akkor talán sárgaszalagos bibircsesbogár lárvája. Ragadozó faj, ha több van belőle akkor tápláléka is van.

(#210) coqito válasza mickemoto (#207) üzenetére


coqito
tag

Szia. Valamilyen ormányosbogár. Vélhetően valamilyen gabonád megtalálták és abban szaporodnak.

(#211) VIPowER válasza coqito (#209) üzenetére


VIPowER
senior tag

Szia.
Nem vettem észre eddig hogy válaszolt valaki.
Olyan 3-5 mm között lehet kb.

(#212) mickemoto válasza coqito (#210) üzenetére


mickemoto
őstag

Köszi. Igen, gabonafélékben fordul elő.

(#213) qdak


qdak
addikt

Hello,
100 számra vannak a falon, járdan, mi lehet?
Kb 1-2mm, nagyon gyorsak, és kb ugranak, ha közelítek a kamerával: [kép] [kép] [kép]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#214) mickemoto válasza qdak (#213) üzenetére


mickemoto
őstag

Nem látom mit is kellene látni.

(#215) qdak válasza mickemoto (#214) üzenetére


qdak
addikt


[kép]

Ennél jobban nem ment, olyan pici és gyors.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#216) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Új bogárfaj: Zsuzsóka

Hmm ezt tavaly is simogattam. Makacs jószág és barátságosnak tűnt. Elpakoltam aztán visszajött és megállt a kezemnél. (Ezt vagy 3x) :DDD

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#217) qdak válasza mickemoto (#214) üzenetére


qdak
addikt

Most nagyon sokat sikerült elcsipnem, Lizzy vizes edénye alatt voltak:
[kép] [kép]

Ennél jobban ráközelítve homályos :(

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#218) fradi81


fradi81
veterán

Hali ez mi lehet?

moto g72, Ninebot d28e

(#219) qdak válasza fradi81 (#218) üzenetére


qdak
addikt

[link] kb?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#220) fradi81 válasza qdak (#219) üzenetére


fradi81
veterán

Hasonlít, ha lesz még majd megvizsgálom :)

moto g72, Ninebot d28e

(#221) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok.
Mik lehetnezek ezek az izék?
A kutya táljában találtam őket az udvaron. Esővíz volt benne, kb két hete öntöttem ki az esővizet belőle, azóta fejlődtek ki benne ezek a valamik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.