Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 21:12:26

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37451) jeni válasza genlog (#37450) üzenetére


jeni
félisten

így egyértelműen nem tudok tuti tippet adni.
tény,hogy árban tudásban (?) a Predator van felette.
nekem a gépben a Predator van amikor vettem az volt a top,de drága volt. igaz abban Samsung B-die chipek vannak 3600Mhz-n.
most fele annyiba kerül egyes boltokban,de nem tudni,hogy az még Samsung chipes,feltehetőleg már SK Hynix C chip van már rajta esetleg Micron,mivel több helyen is írták,hogy Samsung chippel már nem lesz új memória KIT, ha mégis akkor annak nagyon megkérik az árát. ez látszik is a memória árakon.
szerintem vedd meg és otthon megnézzed,ha müxik akkor jót vettél ha mégis Hynix C vagy Micron chippel van már szerelve akkor eltudod dönteni 14 nap alatt,hogy megtartod-e vagy sem?
a gyereknek is ez van de az övé 3200Mhz és az SK Hynix C. elsőre tutira tudta azt ami rá van írva,gond nélkül megy a gépében.

(#37452) jeni válasza genlog (#37450) üzenetére


jeni
félisten

találtam két táblázatot ami mostaniakra vonatkozik

[link]

ez jó áron van 2x8Gb és Samsung chipes

F4-3200C16D-16GTZR Trident Z RGB

[ Szerkesztve ]

(#37453) genlog válasza jeni (#37452) üzenetére


genlog
junior tag

Köszi!

(#37454) fudi2002


fudi2002
Topikgazda

Egy kis infót találtam Ballistix 3600cl16 Single rank - Dual rank ügyben, mert ugye mind2 lehet. Ha valaki rendel akkor erre rá tud kérdezni a shopnál.

The Crucial Support informed me that the .M16FE1 variant is dual rank and the .M8FB1 is single rank
Purely on the logic ago I would suggest the most important data like this:
M 16 F E 1 -> 16 chips / 8 per side (Dual Sided), Rev E .
M 8 F B 1 -> 8 Chips (Single Sided), Rev B

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#37455) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

Sziasztok, Asus Fx 505 dy laptopba szeretnék egy kis bővítést, jelen esetben RAM területén. Segítsetek, milyen memóriát vegyek bele, melyik lehet jó? Jelenleg DDR4-es 8 Gbyte-os Samsung, 2666 Mhz.es memória van benne, 1 slotba. 16-ra szeretném növelni, de kicsit elvesztem a Mhz-ekbe, meg a CL számokba. :D Köszi, ha tudok segíteni.

Oneplus 8T 8/256

(#37456) jeni válasza ruszi_tomi (#37455) üzenetére


jeni
félisten

Ha kapsz ugyan Samsung memóriát akkor olyat vegyél a típusa szerint és ez rá van írva a memória egyik oldalán.
Samsung, 2666 Mhz.
ha nincs a piacon akkor keresned kell két egyformát.
Ha két egyforma nagyobb frekiset veszel az nem baj legfeljebb a laptopod nem tudja kihasználni a nagyobb MHz-t.
Meg kell nézni ha van ilyen lista a neten az Asus laptopod részénél ,hogy mit javasolnak?

(#37457) genlog válasza ruszi_tomi (#37455) üzenetére


genlog
junior tag

Persze SO-Dimm (DDR4) RAM-ot vegyél, mert az megy a laptopba, ami különbözik az asztali kiviteltől.

(#37458) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

sziasztok, 32Gb-ra bővítenék:

i9 9900K@5 GHz,
Gigabyte Z390 aorus pro wifi
2x8GB Hyperx predator HX430C15PB3K2
GAINWARD RTX 3070 Phoenix GS

hogy járnék jobban, ha vennék még egy párat, de az a vízhűtés kábelei miatt nehezen férne, vagy 2x 16Gb, ha igen, akkor mi lenne ajánlott. Szinte csak játékra, főleg multi 1440p 144Hz
egyáltalán ajánlott-e bővíteni? vagy ráér?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#37459) KAMELOT válasza Csokifalo (#37458) üzenetére


KAMELOT
titán

2x16gb ha kell a több ram.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37460) Csokifalo válasza KAMELOT (#37459) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

szia. na jó, de milyen? amit legjobban kihasznál a setup? illetve érdemes-e? köszi

(#37461) jeni válasza Csokifalo (#37460) üzenetére


jeni
félisten

hello
ami van neked az a Kingston HiperX Predator 3000Mhz CL15

ezen próbáltál mazsolázni 2x16Gb ramot?
a márkánál maradva ez van neked a listában.
HyperX16GB 2Rx8 HX436C17PB3K2/32 SSHynix17-19-19-39 1.35vvVVv 2400
igaz nem villogós LED kivitelű

jövőt tekintve én semmikép nem vennék 3600Mhz alatt,az is igaz sokan megveszik egy egy jobb darab 3200-t és feltolják 3600-ra.
ennek az a hátránya,hogy nem garantált a 3600 mivel az már ez esetben tuningnak, OC-nak számít.
lassan talán már jövőre a 4000Mhz lesz a min. vásárlás,ezek az értékek évente emelkednek.
a lapod OC-t tudja a 4266Mhz-t
az Alzában láttam mér 2x8Gb 4000Mhz új memória KIT 43e.Ft áron.
igaz neked most az elsődleges cél a 2x16Gb

(#37462) Csokifalo válasza jeni (#37461) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

hali. köszi a tanácsokat
9900K most lett a múlt héten, eddig 8600K-volt, alaplap is csak a nyáron frissült, a 3070-es VGA is 3 hetes ( előtte 5700XT ) szóval eddig elégnek gondoltam a ram-ot, pont azért is kérdeztem mit lenne érdemes. Akkor 2x16Gb 3600 felett turkálok köszi szépen
Bár kíváncsi lennék más véleményére is, hogy mennyit hozhat pluszba a 3000 és a >3600 közti különbség ebben az összeállításban játékoknál 1440p-ben, hogy megéri-e a felárat mert 3000 és 4000 MHz között van 3x felár kb 50 és 150,000 ft

[ Szerkesztve ]

(#37463) jeni válasza Csokifalo (#37462) üzenetére


jeni
félisten

lehet a 3200Mhz is de akkor lottó lesz a dologból,hogy kitudsz-e sajtolni 3600-t vagy többet azon ramnál.
én úgy vagyok vele ha gyárilag nem azzal hozzák ki forgalomba akkor nem reszkírozom meg annak vételét,hogy hátha a 3200-ból kihozok 3600-t vagy 3733Mhz. h nem jön ki akkor nem is élhetek a panasszal,hogy ez miért csak ennyit tud.
akik értenek ehhez,járatosak ebben, azoknak kevésbé rizikós annak a megvétele.
u.i.:
kisebb időzítés és a nagyobb freki azok együttesen mind javítanak a dolgon persze a több ram is játszik ilyenkor.
kérdés a 9900K meddig tartód meg a lappal? mikor váltasz majd feljebb?
a 3070 karid majd nem ,hogy csúcs lehet érdemes jobb memóriát venni.
bár nem tudom a 9900K az hibába csúcs proci de az is lassan 4-5 éves típus.
nem tudom a 9900K proci meddig támogatja a frekit? alapból ha jól tudom 2666Mhz valamint a Giga lapod is meddig bírná el a freki emelést OC--ként?
ha két éven belül váltanál én akkor nem vennék nagyon drágán DDR4 ram KIT-t.
az össz cuccaidat nézve lehet nem gond a 150ezres RAM KIT megvétele nálad.
+15-20 FPS többlet az azzal jár,hogy a nagyobb frekis RAM KIT-t vegyem még +100000Ft felárral ÉN BIZTOSAN NEM VENNÉM meg.

Intel pártiként én inkább a következő generációra tenném félre a többlet pénzt.

2 éven múlva már a DDR5 lesz majd, akkor jó páran váltanak majd erre.

[ Szerkesztve ]

(#37464) Csokifalo válasza jeni (#37463) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

értem amit mondasz, a kérdés inkább az, hogy megéri-e az 50k és a 150k közötti felár azt, hogy 3000 vagy 4000MHz, vagyis egyáltalán ebben a setupban ez a MHz különbség pl hány fps? mert ha ilyen 5-10 amire gondolok, akkor felesleges 100k-val többet kiadni 2 ramra...pl ezt elnézve van 5 db fps a 3200 és a 4000-s ram között pl BF multi: [link] miközben a két ram között van 100.000 Ft

[ Szerkesztve ]

(#37465) KAMELOT válasza Csokifalo (#37460) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha ennyire kell akkor vehetsz Viper 4400mhz 2x KIT (2x8Gb) az 126€/KIT

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37466) jeni válasza Csokifalo (#37464) üzenetére


jeni
félisten

90 ropi 2 db KIT megvétele 4000Mhz
86 ropi 2db KIT megvétele 4133Mhz
95 ropi 2db KIT megvétele 4400Mhz
kérdés tudja-e rendesen kezelni a 4db ramot az alaplapod?
"ha vennék még egy párat, de az a vízhűtés kábelei miatt nehezen férne"
másképp vezetnéd el a kábelt? elforgatva a hűtőt?

[ Szerkesztve ]

(#37467) Csokifalo válasza jeni (#37466) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

már csak az a kérdés, hogy érdemes-e 32gb a 16 ellenében, játékra? :)
"az össz cuccaidat nézve lehet nem gond a 150ezres RAM KIT megvétele nálad."
45 éves vagyok családos :DDD , azért nekem se mind1 hogy mennyit és mire költök, XBOX SeriesX lett volna, de inkább a gépre költöttem, szóval azért nem szándékozok 150-et csak ramra költeni, az volt a cél, hogy a 16-ot ésszerű keretek között 32-re növeljem, már ha szükséges egyáltalán, a kérdés is úgy szólt, mivel azért egyre több gamer gépbe botlok amiben 32Gb van

[ Szerkesztve ]

(#37468) jeni válasza Csokifalo (#37467) üzenetére


jeni
félisten

Ebben az esetben "kedves apuka" én a régit KIT-et eladnám és vennék egy jó 2x16Gb KIT-et.
Így a káposzta megmarad és a kecske is jól lakik.
Mondhatnám legyen még 1 KIT ugyanabból de egyre inkább majdan nehezebb lehet megválni a 2x8Gb KIT-től. Az emberek már inkább a 2x16-ra váltanak.
Nem minden játéknál de egyre többet írnak úgy játékokat,hogy a rendszer memóriából is igénybe vesz.
Ezért a 2x16Gb javallott és a CPU is jobban szereti meg ahogy írtad a vizes blokk kábelezése ütközik a memóriánál elhelyezése miatt.

Nekem is gáz mert a közkedvelt Dark Pro 3 hűtőm miatt a Corsair Vengeance RGB Pro ami 58000Ft volt 2db 1x16Gb 3600Mhz CL18 memória nem fér el a 2. slotban. Csak a 3. és a 4- slotba tudom elhelyezni,ebben az esetben nem lesz dual mód és az XMP sem lehetséges. Bár a bekapcsolásnál eddig nem láttam ezt a figyelmeztetést írja ki.
A Pedator HiperX 2x8GB 3600Mhz CL16 ami Samsung B-die hibátlanul megy a gépemben és elférnek rendesen a hűtő alatt. Ezt akartam leváltani 2x16Gb ram KIT-re.
Ellenben a tegnap vett Corsair meg nem fér el mellette,hozzá ér a hűtőhöz ferdén,és én nem erőltettem bele a foglalatba.
Vehettem volna az említett Patriot KIT 2x8GB ami azt jelentené,hogy nem lesz több RAM a gépemben ami nem lenne előre lépés,amúgy nem volt célom a 4400Mhz ami úgyis feszt. emeléssel járna jóval nagyobb CL elérése mellett.

SKU CMW16GX4M1Z3600C18

Alacsonyabb profilút kell vennem vagy a hűtőt lecserélni kisebbre vagy vizes blokkot kell vennem amitől parázok ,hogy folyadékos.

(#37469) sittes79


sittes79
addikt

sziasztok,

TEAMGROUP Module Memory RAM DDR4 32GB (2X16G) PC3600 Dark Z, TDZAD432G3600HC18JDC01

USAból uk ba venném 110 font-ra jönne ki kb.

Megéri?

(#37470) Csokifalo válasza jeni (#37468) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

köszönöm a kimerítő segítséged, már látom milyen irányban induljak. Egyelőre úgy gondolom lesz egy 3600-as 16-os időzítéssel 2x16 Gb...aztán majd ha ez kevés lesz, váltok jövőre
ezzel szemezgetek egyelőre: [link]

(#37471) genlog válasza jeni (#37461) üzenetére


genlog
junior tag

De a CL-szám is fontos. Hiába 4000 MHz, ha nagy a CL.
Sajnos olcsón nincs jó memória, soha nem is volt ilyen.

(#37472) jeni válasza genlog (#37471) üzenetére


jeni
félisten

Korábban Írtam,hogy mindkettő lényeges.
Legtöbb bolt épen a CL adatokat írja kisebb számokkal,majdnem,hogy eldugva a sorok közt.
Ha megnézzed a nagyobb frekis memóriáknál a Mhz-n felfelé indulva a CL számok is emelkednek. Amelyik még CL16-n vagy alatta van az már brutális árazású KIT.
Általánosan minél kisebb Mhz van annál kisebb az időzítés.
Nagyobb frekin az időzítések is emelkednek.

(#37473) genlog válasza jeni (#37472) üzenetére


genlog
junior tag

A táblázatod alapján a 2133 MHz-es CL 13-mal rendelkező memória hasonló teljesítményű, mint a 3000 MHz-es CL 17. :U

[ Szerkesztve ]

(#37474) jeni válasza genlog (#37473) üzenetére


jeni
félisten

ott a sebesség azonos mindkét esetben.
ha így vesszük linkeltem be egy CL13 2666Mz 32GB KIT-t.
pedig ennek elvileg még 1,2V-al kellene mennie.
a táblázatot az összefoglalóból emeltem ki.
amúgy is frissítésre szorul(na).
korábban nem az volt a kérdés,hogy melyik a gyorsabb? ;]
szerinted tudatosan fognak az emberek DDR4 ram esetében 2133Mhz frekiset venni nagyon alacsony CL időzítéssel és használni?
az is igaz nem is kapni már DDR4 2400Mhz alatti memóriákat.
másról nem szólnak a memória topikok,hogy általában a 3200mhz vegyék és azt nyomják fel 3600Mhz vagy afölé. :U
lévén a 3200Mhz még jelentősen olcsóbb a 3600Mhz-nál.
én is csak azért venném/veszem a 3600Mhz-t mert nincs gyakorlatom a különböző memória beállításokhoz.
én csak kettőt választok ki ez esetben:
XMP on vagy ha ez nem megfelelő akkor a frekit emelem a névértékre és a 1,35V.
a többire nincs türelmem.

[ Szerkesztve ]

(#37475) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Sziasztok,
Másfél-két hónapja vásároltam egy új asztali gépet amibe ilyen RAM-ot kértem. Sajnos a gép nem működik tökéletesen, volt már kb 10 kékhalálom amióta megvan. A Win10 újra lett húzva kétszer, de nem oldódott meg a problémám. Korábban már csináltam memória tesztet (Windows Memory Diagnostic Tool ), de nem hozott hibát. Ma viszont az utolsó kékhalál után (MEMORY MANAGEMENT) lefuttattam újra a tesztet ami azonnal hibát dobott.

Holnap leadom a szervizbe a gépet, de félek, h ebből memória csere lesz. Kérdésem a következő: szerintetek érdemes ettől lassabb memóriát venni a gépbe? Múlt héten beszéltem egy szerelővel aki azt mondta, h ezek "tuning memóriák", és emiatt lehet instabilabb a gépem. Őszintén szólva fogalmam sem volt erről, én egy külföldi portál ajánlása alapján (illetve PH!-s segítséggel) válogattam össze az alkatrészeket a gépembe. Vagy lehet, h csak simán belefutottam egy hibás darabba?
Köszi a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#37476) jeni válasza bulikavagyok (#37475) üzenetére


jeni
félisten

Hello!

Gondolom a memó teszt miatt kell egybe adnod a gépet a szerviznek.
Ha egy boltból van akkor van esélyed arra,hogy nem fogják majd arra ,hogy nem memória hibás.
Ezt a memória KIT-et más gépben is tesztelted?
Inkább cseréltesd ki,és lehet esetleg az alaplapod nem szereti. próbálj az alaplap listájából olyat választani ami szerepel és kapható csonkra azonosan.
A memtest86+ 5.41b verzióval is tesztelted?
Netről leszedhető.
Én vagy 10 órán át keresztül futtattam le. HiperX Predator és a Corsair is simán hiba nélkül végig mentek külön külön,az utóbbinál nekem már elhelyezési gondom van a hűtő miatt.
egyesével is tesztelted mindegyik slotban?
Nagyobb az esély annak,hogy hibás darabot kaptál,bár a memóriák ritkán mennek tönkre.
KIT-ben vetted egyben?

[ Szerkesztve ]

(#37477) Balázs_Sz


Balázs_Sz
csendes tag

Sziasztok,

Ryzen 3700X + Asus TUF Gaming B550-Plus pároshoz keresek 16 GB dual chanel RAM-ot.

Ez a Crucial Ballistix [Link] merült föl, ami kedvelt darabnak tűnik (gondolom a jó MHz + CL együtállás miatt). Viszont sem a proci, dem az alaplap támogatási listáján nem találom. Ennek ellenére jó lehet?

(#37478) jeni válasza Balázs_Sz (#37477) üzenetére


jeni
félisten

A memória KIT népszerű de nem mindent tesztel le az alaplap gyártó.
Ezek szerepelnek az alaplapod listájában ha tutira akarsz menni.
Az első SS kialakítású a másik meg DS.
A gyári alaplapod listájában benne vannak.
CMK16GX4M2Z3200C16
CMK16GX4M2B3200C16R

[ Szerkesztve ]

(#37479) bulikavagyok válasza jeni (#37476) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi a választ! :R
Én is úgy gondolom, h tesztelni akarják. Lehet, h most éjjel lefuttatom azt a tesztet amit javasoltál.
Más gépben nem volt lehetőségem tesztelni. De amúgy is elég ritkán jön elő a hiba, most több mint másfél hetet ment hibátlanul.
Igen, KIT-ben vettem! Pont azt amit linkeltem.

[ Szerkesztve ]

(#37480) gtamass


gtamass
friss újonc

Sziasztok!
Ryzen 9 3900X proci mellé, egy ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WI-FI lapba milyen 64 GB-os (2x32) 3600 MHz-es memóriát tennétek? Kinéztem a G.SKILL Trident Z (RGB, Neo) típusokat, de normális áron decemberre ígérik az egyik boltban. Jó lenne 110e körül, max 120-125e, ha nagyon nincs semmi. Nem játékra építem a gépet, hanem nagy számítási kapacitást igénylő munkára. QVL-eket néztem, de nem nagyon van közös többszörös 3600 MHz-es, 2x32 GB-os RAM esetén. A [link] oldalon van némi info a lappal elvileg kompatibilis memóriákról, de jó lenne, ha biztosabbat tudnék (nem beszélve a CPU-val való kompatibilitásról).
Üdv

(#37481) jeni válasza gtamass (#37480) üzenetére


jeni
félisten

ha nem ragaszkodsz a 3600Mhz és inkább 3200Mhz vennél amit hátha azt is fel lehet húzni 3600-ra?

(#37482) gtamass válasza jeni (#37481) üzenetére


gtamass
friss újonc

Nem nagyon akarom húzni, akkor lehet inkább megvárnám a december közepét. Bár 3200 MHz-es CL16-os memóriával lehet ugyanott lennék.

(#37483) jeni válasza gtamass (#37482) üzenetére


jeni
félisten

a G.Skill Neo volt a másik amit kinéztem,csak drágább volt 13000Ft-al,ezért maradtam a Corsair-nál.
ahogy gondolod,vannak akik inkább 3200-t veszik ha jobb áron van és felhúzzák nagyobb frekire .
igaz erre semmi garancia nincs.
a G.S.kill további előnye,hogy hosszabb a garancia ideje.
jó a lista amit linkeltél,elmentettem az én alaplapomat is megtaláltam benne és azt a memóriát amit most vettem. bár nem a QVL listában van alapból.
így másnak is a gépében az adott a memória KIT müxik,ez megnyugtat,bár nálam nem KIT hanem szólós kivitelű 2db.
Alza lista 2x32Gb KIT 3600Mhz-től felfelé
a Predator az szerintem nagyon jó,ha nem feltétel a LED kivitel.
az Asus listáját nem nem néztem utána benne van-e?
ezek tutira benne vannak a listában.
Predator 3200Mhz
[link]
Corsair 3600Mhz

[ Szerkesztve ]

(#37484) KAMELOT válasza bulikavagyok (#37475) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt a ram lesz a hibás. Vegyél valami más fajtát. Dominator, Viper

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37485) Bajgunar válasza bulikavagyok (#37475) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Memtest86+ , HA az hibát ír, akkor 100% h memória hiba. Ha nem ír ~6-8-10 órán át, akkor nem ram.
Miért ne lehetne?
Anno mikor megjelent (akkor a legdrágább volt kb) Geil Black Dragon 1066-os, (amiket elvileg megsütnek, kínoznak, eső alá teszik, stb... mielőtt eladják!) 4*2Gb-os quad kit! Nekem a 4. Kit volt hibátlan!
Hogy? Hazahoztam be, teszt, hiba, csere, haza, teszt, megint hiba, be pcx-be a gép! hoztak cserét, teszt, AZ is hiba! :O , nah hoztak mégegy kit-et s az lett nem hibás! Mikor mondta srác, h ilyet még ő se látott, h a 4. Kit volt hibátlan, megkérdeztem, hogy akkor nem e kéne másik? Mondta nem, ez már tuti hibátlan. Úgy is volt vagy ~6 évig azzal a ram-al ment a gép. S élettartam garis volt.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#37486) bulikavagyok válasza Bajgunar (#37485) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi a tippet! Lefekvés előtt megpróbáltam elindítani egy tesztet, de nem sikerült. Hiába csináltam bootolható pendrive-ot, nem tudtam működésre bírni. Ezt töltöttem le:

KAMELOT: Köszi Neked is!

[ Szerkesztve ]

(#37487) KAMELOT válasza bulikavagyok (#37486) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem is a Gskill ramok mentek aztán 1x csak BS. Semmi oc. Nyomtam neki egyenként tesztet. Kiderült, hogy az egyik hibás. 1 hónapig kínlódtam mire kicserélték másra, mert olyan kedves bolt volt. Azóta csak 1 helyen vásárolok mindent.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37488) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok! Erre a ramra lenne szükségem: HMA81GS6JJR8N-VK. Tőlük már vásárolt valaki, megbízhatóak?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#37489) Frozen


Frozen
őstag

üdv kicsit volt időm ketyerézni ezt sikerült elérni

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#37490) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Úgy tűnik, h gyorsan megoldódni látszik a problémám. Már vissza is hívtak a boltból, h az ő tesztjeik alapján is hibás az egyik modul. Sajnos nem tudják azonnal cserélni, és mivel KIT-ben vettem ezért az sem megoldható, h az egyik benne maradjon a gépben amíg gariztatják a másikat. Szval kb egy hónapig nélkülöznöm kell ezt a memóriát. Felajánlottak addig egy cserét, de az szerintem csak 16 giga lesz. Most elgondolkozom azon, h vegyek-e bele másik típusú (és márkájú) RAM-okat, és ha visszakapom az újakat akkor adjam el őket itt az aprón, vagy bírjam ki egy hónapig a 16 gigával és reménykedjek abban, h a következő körben már hibátlan darabokat kapok. Alszom rá egyet szerintem. :B
Köszi még egyszer mindenkinek a segítséget!

(#37491) Bajgunar válasza bulikavagyok (#37490) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Mire kell több? Játékra, otthonra? 16 is bőven sok...
Sztem vmi Crucail vagy Corsair jobb lett volna.
Nem értem bolt, mit ül rajta...
Adjon másikat. Ezt meg küldje vissza cserére. Miért te ülj rajta, ha kellene a gép, meg te fizess rá, te időd menjen mikor kifizetted!
Valahogy vedd rá őket, h adjanak másikat, mert kell a gép.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#37492) bulikavagyok válasza Bajgunar (#37491) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Mire kell több? Őszintén, fogalmam sincs! Leginkább játékokat, illetve tőzsdei programokat futtatok. Soha nem néztem, h épp mennyi van használatban, de nem is szeretném ezt figyelni, ezért vettem bele többet. De igazad van, simán lehet, h ugyanúgy ellennék 16-tal is.
Hogy miért "ülnek rajta"? Elvileg Lengyelországba kell visszaküldeniük. Mondjuk ez nem magyarázat az egy hónapos átfutásra - azért az nem a világ vége.
Adnak másikat, nem erről van szó. Csak arra gondoltam, h típust váltok - ha már így alakult. Anyagilag nyilván rosszabbul járnék, de ez legalább gyors megoldást jelentene a problémámra.

[ Szerkesztve ]

(#37493) jeni válasza bulikavagyok (#37490) üzenetére


jeni
félisten

azt gondolom a bolt vegye vissza hibásként a KIT-t és ajánljon fel levásárlást.
így akkor olyat vehetsz ami neked megfelel és elegendő lesz.
ha várni kell ezért akkor én inkább várnék. ha meg nem tudják javítani és más lesz a párja akkor elállnék az üzlettől.
a csere 2x8Gb lesz KIT-ben ez csak kölcsönben?
ha kibírod akkor elfogadható.
ha véglegesként akkor ne mert a tied 2x16Gb!
F4-3200C16D-32GTZR

(#37494) Balázs_Sz válasza jeni (#37478) üzenetére


Balázs_Sz
csendes tag

Köszi szépen :R

Az SS / DS számít?

Egyébként ezt találtam még, ami az alaplap és a proci listáján is szerepel. Ez is CL 16, mint amiket írtál, de gyorsabb (3466 MHz). A notkyon kalkulátort használtam összehasonlítgatni az árukeresőn elérhető RAM-okat és ez jött ki legjobbnak a nekem megfelelő áron belül (30E).
Lehet valami előnye a másik kettőnek ehhez képest (az áron kívül)?

Az alaplap leírásában a 3000-es Ryzeneket is megnevezi, amikor azt mondja, hogy 4 x DIMM, Max. 128GB, DDR4 használható. Viszont itt egy másik topikban arra figyelmeztettek, hogy 4 modul egyszerre nem biztos, hogy jó a 3XXX prociknak. Ezt akkor hogyan kell érteni? Ha bővíteni akarok, akkor lehet 4 RAM, ha a gyártó által tesztelt, vagy inkább akkor sem?

(#37495) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
A meglévő G.SKILL Trident Z 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C14D-16GTZ RAM-om mellé szeretnék vásárolni még 2x8 GB-ot. Ugyan ezt a típust már nem találtam. Mit lehez a G.Skill-el összerakni?

Köszi!

(#37496) genlog válasza r6man123 (#37495) üzenetére


genlog
junior tag

Úgy hallottam, a 4 egyszerre nem jó, hiába van a lapon 4 slot. A nem szervereken csak szemfényvesztés.
Javítson ki valaki, ha tévedek.

(#37497) jeni válasza r6man123 (#37495) üzenetére


jeni
félisten

G.Skill Trident Z
jössz egy Johnnie Walker-rel.
abban egyetértek nem az igazi megoldás a 4x8Gb használata,ettől még mehetnek rendesen a gépben.
ha megnézzük a PCX YouTube videóit a gépszerelésnél akkor látható,hogy vannak amikor 8db memória modullal veszik gépeket.
vannak korlátai,határai de menni fog vele.

[ Szerkesztve ]

(#37498) bulikavagyok válasza jeni (#37493) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A cserérről még nem tudok semmi konkrétumot, holnap reggel megyek be hozzájuk, h megbeszéljük... Jaja, ez a visszavétel-levásárlás kombó lenne a legkorrektebb megoldás. Javítás nekem eszembe sem jutott, eddig úgy gondoltam, h memóriánál alap az azonnali csere, vagy nem? :B

[ Szerkesztve ]

(#37499) jeni válasza bulikavagyok (#37498) üzenetére


jeni
félisten

Az azonnali biztosan nem,de...
Az itthoni szervizek sehogy sem javítanak ramokat.
Sem alkatrész sem eszköz sem technika ehhez nem áll rendelkezésre.
Azt gondolom ahogy írtad koábbban a Lengyelek (feltehetőleg az Európai központ,elosztó ott van) is letesztelik és ők fogják jóvá írni a cserére való igazolást vagy ugyan ilyet küldenek helyette.
Mivel a bolt vagy a szerviz is elismerte,hogy rossz a memória KIT egyik darabja, fel lehetne vetni nekik,hogy élnél a levásárlási lehetőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#37500) bulikavagyok válasza jeni (#37499) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi a tippet! Fel fogom vetni nekik! :K

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.