Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 21:12:26

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36401) exedoc


exedoc
senior tag

Fu gyerekek... van gondom.. Ugye régóta nézegettem már a cuccokat váltás miatt. Az asszony összefogva a szüleimmel dolgoztak egy kicsit, és szülinapomra vettek RAM-ot. Asszony tudta, hogy 32GB kell, és nem tudom kit kérdeztek meg de kaptam egy ilyet:

KHX432C16FB3AK4/32 - 3200 MHz 4x8GB

Namost az még hagyján, hogy még csak nem is ezt a márkát vettem volna, de hogy 4 kit-es modul... Ráadásul semmit nem találok róla milyen chip-es, csak annyit hogy single ranked. Természetesen a választott alaplap QVL-jében még csak hasonló sincs.

[ Szerkesztve ]

(#36402) koko52 válasza exedoc (#36401) üzenetére


koko52
veterán

Kipróbáltad? Vagy nem is akarod kibontani? Mindenesetre rossz döntés volt :DDD

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#36403) exedoc


exedoc
senior tag

Nem tudom kipróbálni mert proci meg lap még sehol. Mindenesetre utólag már értem miért volt részéről a nagy tiltakozás, hogy ne merjek venni semmi ilyet mert másra kell a pénz. :)
Hát... most aztán mindenhol megvakarós..
Indokolatlanul drága ráadásul akárhol nézem, nem volt jó vétel.

3200-as Ballistics-et akartam venni, hogy Micron E-die-al tudja még azt is, amit itt fent ennek már nem kéne. Ejjh.. fingom sincs mit csináljak.

[ Szerkesztve ]

(#36404) exedoc válasza exedoc (#36403) üzenetére


exedoc
senior tag

Még jó, hogy egész eddig a Ballistics-et nézegettem, szinte már előre belőttem. :DDD Ennek 4 modullal szerintem az öregistenharagja is kell majd fesz-ben, ráadásul még a 3200Mhz is ingatag egy B550-es lapban AMD-vel. Ha megy majd egyáltalán... Fuha... :O

(#36405) koko52 válasza exedoc (#36404) üzenetére


koko52
veterán

Elállhatsz a vásárlástól.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#36406) exedoc válasza koko52 (#36405) üzenetére


exedoc
senior tag

Igen, 14 napon belül valóban. Viszont ezt már 16 napja vették, csak most kaptam meg. Írtam már az üzletnek, most várom a választ mi lesz. De szerintem ez így sakkmatt. :W

(#36407) Beba Snake válasza exedoc (#36406) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Én még nem esnék kétségbe a helyedben. 4x8Gb single rank modullal azért tennék egy próbát. A B550 lap típusára kéne az alaplapos tocsikban rákérdezni.

Ram cserén később is lehet majd agyalni.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#36408) exedoc válasza Beba Snake (#36407) üzenetére


exedoc
senior tag

Az lesz köszi. A lap egyébként egy ASRock B550 Extreme4 lett volna.

(#36409) edward2 válasza exedoc (#36408) üzenetére


edward2
addikt

QVL szerint látok egy ugyanolyat de csak 1x8giga méretben. Ha 4 modulos akkor annak nem kéne mennie ugyanúgy? Természetesen hozzá nem értőként mondom.

(#36410) exedoc válasza edward2 (#36409) üzenetére


exedoc
senior tag

Igen tényleg ott van. Ez érdekes... ezt hogy nem láttam én eddig? :F
Hát nagyon kíváncsi leszek. Mindenesetre 4 modullal kicsit nehezebb a dolog, majd kiderül. :) 3200-on menjen, azzal már elégedett lennék.
Viszont akkor az Micron J-die. Valaki? Az milyen?

[ Szerkesztve ]

(#36411) exedoc


exedoc
senior tag

Reddit-en azt írják, nem rossz a J-die, legalábbis hasonlóan reagál mint az E, bár azt vették észre 4 modullal kicsit instabil, több RAM + SOC fesz kell neki. :( Mondjuk ez valahol logikus jah. Illetőleg kapott JEDEC 3200C22-t.

[ Szerkesztve ]

(#36412) Biga123 válasza exedoc (#36411) üzenetére


Biga123
addikt

Pont a napokban mondtam nejemnek ,h olyan jó lenne ha meglepne karira valamivel, na ez storno :D

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#36413) exedoc válasza Biga123 (#36412) üzenetére


exedoc
senior tag

Eegen... ez kb. olyan segítség volt mint a sportszeletes csávó. :D Azért örültem is neki meg egy picit olyan, hát jah...Ja és akkor kibökte, hogy úton a lap... na ott már leültem. Viszont abból az jön amit eredetileg is lesegettem. ASRock B550 Extreme4. :C

(#36414) Biga123 válasza exedoc (#36413) üzenetére


Biga123
addikt

Értékeld a szándékot és küzdj meg a 4 modullal!
Remélem 2xxx es proci lesz csak hogy ne legyen könnyű ;]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#36415) exedoc válasza Biga123 (#36414) üzenetére


exedoc
senior tag

:D Értékelem. Kihozzuk ebből a legjobbat. 3700X, vagy 3800X lesz egyébként. :)

(#36416) Biga123 válasza exedoc (#36415) üzenetére


Biga123
addikt

Nekem 4 modul patriot blackout ment 2933 on 2600 al .. szal még bármi előfordulhat.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#36417) exedoc válasza Biga123 (#36416) üzenetére


exedoc
senior tag

Reméljük szerencsés lesz. Erről a Micron J-die-ról nem tudom milyen. Állítólag jó. Majd kiderül :)

(#36418) Banderos


Banderos
tag

Sziasztok msi mag z390 tomahawk alaplap és i7 8700k hoz nézelődöm 2*16gb ramot szeretnék venni amit kinéztem Patriot Viper Steel 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz PVS432G320C6K mi a véleményetek vagy mit ajánlanátok?

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=banderos&submit=

(#36419) RECSKA válasza Banderos (#36418) üzenetére


RECSKA
veterán

[link]

Csak a crúciál!!! :DDD

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#36420) aerosmith


aerosmith
őstag

Sziasztok, 10900K és 3080Ti mellé keresek RAMot, (alaplapot még nem tudom)
32 gigát milyen bontásban lenne érdemes venni? 2x16 vagy 4x8?
cmk32gx4m2f4000c19 megéri vagy felesleges 4000es ramot venni?
Csak épelmékű tuningot akarok a prociban is, semmi extrát.

(#36421) exedoc válasza aerosmith (#36420) üzenetére


exedoc
senior tag

2X16 inkább. Bár a Ryzen szereti nagyobb frekit viszont a 4000-es alapból feláras. Egy 3200-as Crucial E-die (innen a fórumról tudom) elmegy 3600-on tuti de néha feljebb is. Crucial Ballistics (Sport) jó vétel, nagyon jó áron vannak most.

Fentebb RECSKA memóriaszakértő kolléga által linkelt RAM jelenleg a legjobb vétel.

[ Szerkesztve ]

(#36422) Banderos válasza RECSKA (#36419) üzenetére


Banderos
tag

Köszönöm a segítséget :R

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=banderos&submit=

(#36423) exedoc válasza exedoc (#36421) üzenetére


exedoc
senior tag

Ja, hogy Intel mellé lesz :DDD Amellé is jojaz :D

(#36424) Tuhajohn


Tuhajohn
tag

Sziasztok, kisebb gép upgrade-be kezdtem. Szerintetek milyen ram-ot vegyek ebbe a configba?
cpu: Ryzen 5 3600
alaplap: asrock b450m steel legend
ram: HyperX Predator 16GB (2x 8GB) DDR4 3200MHz CL16 (jelenleg ez van kinézve)
gpu: GTX 1060 (később cserélve lesz)
tápegység: még kérdéses
Jó lesz ez így szerintetek?

(#36425) KAMELOT válasza aerosmith (#36420) üzenetére


KAMELOT
titán

Látom páran készítik a 1500-2000€ a vga-ra :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36426) BiP válasza exedoc (#36423) üzenetére


BiP
nagyúr

és szerintem nem a legolcsóbb ajánlatot keresi :)

[ Szerkesztve ]

(#36427) exedoc válasza BiP (#36426) üzenetére


exedoc
senior tag

Akkor meg kell venni 64GB-t. Fu hogyan vettem volna én is..

(#36428) BiP válasza exedoc (#36427) üzenetére


BiP
nagyúr

Úgy értem, ha alapból 4000-es ramot kérdezett, (10900k és a még nem létező, de várhatóan 2 vesébe kerülő 3080Ti mellé), akkor szerintem nem az lesz a szempont, hogy olcsó és jól tuningolható 3200-as legyen :)
Itt a 90% 3200-as vagy 3600-as ramokat keres, lehetőleg olcsón, nekik a húzható Ballistix több, mint jó ajánlat.

(#36429) Beba Snake válasza Tuhajohn (#36424) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Abból a szempontból, hogy összerakod és működik, arra igen, egyébként meg rohadtul nem.

Táp: "Még Kérdéses" gyártójú táppal még nem találkoztam, de 25 éve volt "Vörös Csillag MGTSZ" gyártmányú tápom. :DDD tápos tocsikban kérdezd meg.
Lap: na aztatatatat nem venném, amikor vannak nagyon jó MSI B450 ... MAX lapok minden fajta igényre. Jóindulatúak és nagyon felhasználó barátok.

CPU: Na, ez OK!

RAM: Régen nagy Kingston rajongó voltam, de a Ryzenes konfigomhoz a G.Skill Aegis 3000/cl16 2x8GB KIT-et vettem. Nem bántam meg. Most vagy a G.Skill-ek mellett maradsz vagy pedig Crucial Ballistix... Van-e az XMP beállítások mellett további ram tuning célod? és mennyit szánnál egy 2x8GB-os KIT-re? Na erről kéne infő és akkaor nagyon faja tippeket fogsz kapni. :K

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#36430) Csurga2


Csurga2
csendes tag

Sziasztok!

Nem igazán tudtam kinézni a specifikációkból, hogy ehhez az alaplaphoz: asus gryphon z87, milyen RAM lenne a legjobb választás, ha 32gb-ot szeretnék belepakolni. A legnagyobb órajeles kellene, I7-es proci van benne meg egy GTX 1060. Régebbi gép, de egyenlőre nem cserélném le, most viszont eléggé káosz van a ramoknál, van benne 2x4gb 1600 Mhz-s (Kingston Hyperx 1600kz talán) meg egy 8gb-os szintén Kingston Hyperx, de 1333 Mhz(?). Ezeket elpasszolnám majd hardverapron, és helyettük kellene szerintem 4x8 Gb, csak eltévedtem az órajeleknél, hogy mit enne meg maximálisan az alaplap. Minden segítséget köszönök! Ha van elfekvoben neked valami akár használtan, akkor pedig írj privatot, lehet hogy vevő lennék rá! :R

[ Szerkesztve ]

(#36431) Beba Snake válasza Csurga2 (#36430) üzenetére


Beba Snake
junior tag

4x8GB Kingston DDR3 1600-as CL9-10-es rammal biztosan el fog boldogulni.

Az 1866-osra nem mernék mérget venni.

[ Szerkesztve ]

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#36432) Csurga2 válasza Beba Snake (#36431) üzenetére


Csurga2
csendes tag

Köszi a választ, a speci alapján tudja az 1866-osat is, nagyjából egy árban vannak, szóval ezért is kérdeztem meg hogy mit lenne érdemes. Szerintem a proci is kihajtaná.

(#36433) exedoc válasza BiP (#36428) üzenetére


exedoc
senior tag

Hát igen. Egy jó 3200-as felmegy 3600-ig. A Ryzen szereti a sebességet, bár 3733 felett, már nem hoz túl sokat szerintem, ráadásul csak melegebb lesz. Részemről maradok 3200-on a lehető leghűvösebben, proci tuning nem kell, rendereléssel úgyis sokat fog dolgozni..Azt megértem, hogy valaki rángatja feljebb, mert játékba sosem lesz 100%-ra terhelve se a proci, se a ram. Nálam meg gyakorlatilag olyan lesz mintha mindig stress tesztelve lenne mindkettő.

(#36434) exedoc válasza Csurga2 (#36430) üzenetére


exedoc
senior tag

1866-on el kell vigye elviekben.

(#36435) Csurga2 válasza exedoc (#36434) üzenetére


Csurga2
csendes tag

köszi, akkor ez lesz!

(#36436) BiP válasza exedoc (#36433) üzenetére


BiP
nagyúr

3733 felett azért sem hoz, mert akkor felezi az infinity fabric-et.
De itt mindegy is, az illető inteles konfigba kérdezte a 4000est, az meg máshogy működik.

(#36437) KAMELOT válasza BiP (#36436) üzenetére


KAMELOT
titán

Ameddig a lap bírja, mehet bármi.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36438) exedoc válasza BiP (#36436) üzenetére


exedoc
senior tag

Igaz. Intel más, meg is feledkeztem róla.

(#36439) BiP válasza KAMELOT (#36437) üzenetére


BiP
nagyúr

Jaja.

(#36440) Albigator


Albigator
őstag

Lehet kicsit off de azért témába vág, hogy nem milyen, hanem mennyi RAM-ot vegyen az ember.
Volt itt korábban valaki, aki megmutatta egy űrszimulátoros játéknál (Star Citizen) meghaladhatja a 22 gigát is a memóriahasználat. :Y
Persze ez nem olyan népszerű game ha jól tudom.
Én akkoriban, vagy inkább utána kezdtem nézegetni a RAM-okat és ez alapján döntöttem el ha van egy ilyen game, akkor lesz több is, ezért vettem 32 gigát inkább...

Na elég népszerű cím következik, amivel csak most kezdtem játszani (van benne kb 2-3 órám):

COD Warzone


(jobb minőségű kép link)

a gulagban még picit feljebb is kúszott

Annyi még a "csalás" h háttérben futott a Chrome is pár ablakkal és egy ablakban néztem közben streamet. ;] (Nálam ez általános dolog, h miközben játszok megy vmi a háttérben sokszor: twitch v YT stb.)
De eddig így is csak 14.X GB max memóriahasználatra emlékeztem más játékoknál

Amúgy még a durva h a 8GB VRAM is kevés lesz lassan. :C

[ Szerkesztve ]

(#36441) RECSKA válasza Albigator (#36440) üzenetére


RECSKA
veterán

jozan paraszti eszre hagyatkozva nincs ebben semmi meglepo...

Gyerekek, 2020 van. Nem az a jo, ha sok a szabad ramod, hanem az, ha szinte elfogyott ( a rendszernel meg nem megy a toredezett piac miatt, de a vgaknal mar megy, es sok modern motor hasznalja is... ), csakhat nem mindegy, mivel van tele... Manapsag mar minden "MI" arra torekszik, hogy kitalaljak a kovetkezo lepesed... Melyik a gyorsabb? Betolteni a ramba egy uj texturat, effektet, helyszint, barmit, vagy csak kikeresni?

Mikor androidos teloknak is pucolgatjak a ramjat, meg asztali gepen is kulonbozo memoriafelszabadito progikat hasznalnak, es csodalkoznak hogy mikrolaggos meg nem teljesen "fluid" a cucc...

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#36442) Geresics válasza Geresics (#36234) üzenetére


Geresics
addikt

Srácok, van egy kis kehe! :(((
Lecseréltem az ASRock Z77 Extreme4 + Core i5-3570K + 2x4GB Ripjaw kombót.
MSI B550 Tomahawk + Ryzen9 3900X + 2x16GB 3200MHz Aegis RAM lett rendelve (de 2x8GB-ot küldtek, szóval hétfőn csere :W ). De a baj nem (csak) ez!
Összeraktam a gépet úgy, hogy az alábbi cuccok kerültek a CoolerMaster CM690 házba:
- MSI B550 Tomahawk alaplap (MS-7C91)
- AMD Ryzen9 3900X processzor (100-100000023BOX)
- 2x8GB G.Skill Aegis 3200MHz RAM (F4-3200C16D-16GIS)
Amik maradtak a régi rendszerből (eddig mind hibátlanul szerepelt):
- Gigabyte GTX960
- 500GB Samsung EVO SSD
- X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro
- Coirsair VX450
2x3TB HDD-t nem kötöttem be.

Win10Pro install telepítésnél megfagy. Oldottam már meg sok sz@rt eddig, de most kezdek tanácstalan lenni! Amit próbáltam:
- mindkét RAM-ot egyesével, más-más slotokban is
- RAM-ok 2133 és 3200MHz-en is
- CPU alapon és Boostolva is
- X-Fi-t kivettem, alaplapit enegélyeztem
- BIOS-t frissítettem
- VGA-t kivettem (el sem indult)
- Win10Pro (2020.08) UEFI
- Win10Pro (2020.08) CSM
- Win10Pro (2019.10) UEFI
- Win10Pro (2019.10) CSM
- Windowsok pendrivere Microsoft MediaCenterrel
- Windowsok pendrivere Rufus 3.11-el
Mindig, kivétel nélkül, és mindig ugyan ott fagy le a telepítés: Boot, SSD kiválasztása, Fájok előkészítése, Összetevők telepítése, Frissítések telepítése, Befejezés, REBOOT, Előkészítés és hasonló feliratok, REBOOT, majd a végén a kék ablak alatt forognak a fehér pöttök, és egyszer csak megáll! Mindig. Minden esetben. :W
Az még megfordult a fejemben, hogy a CPU gyári pasztázását lecserélem (egy pillanatra felpörög a venti fagyáskor), de nem nagyon hiszem, hogy pont mindig ugyan ott melegedne fel! Már lehúztam az alaplapról a hűtő oldalában lévő 2 kábelt is (amik nem tudom miért felelnek), ill. lehúzom a 3 házventit is, valamint az előlapi USB-t is, de semmi változás.
Ha jövő héten kicserélik a RAM-ot, és az sem oldja meg, akkor ilyenkor mi van? :F

u.i.: ezt beteszem más topikba is, hátha...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#36443) KAMELOT válasza RECSKA (#36441) üzenetére


KAMELOT
titán

Ott a pont :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36444) BiP válasza Geresics (#36442) üzenetére


BiP
nagyúr

- a pendriveot kihúztad az első reboot után?
Össze tud akadni vele.

(#36445) Geresics válasza BiP (#36444) üzenetére


Geresics
addikt

Igen, olyan is volt

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#36446) RECSKA válasza Geresics (#36445) üzenetére


RECSKA
veterán

az ssd-t ugye teljesen szuzre formaztad?

en megneznem masik rammal, vgaval..

Annal a stepnel, ahol szetfagy, drivereket telepit...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#36447) Geresics válasza RECSKA (#36446) üzenetére


Geresics
addikt

Igen, sőt, ma reggel megpróbáltam egy HDD-re telepíteni, és az is pont ugyan ott fagyott :(((

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#36448) RECSKA válasza Geresics (#36447) üzenetére


RECSKA
veterán

memtestet nyomass mar.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#36449) Tamas1982.1


Tamas1982.1
tag

Lap: Asrock A320M-HDV R4.0
CPU: Ryzen 3200G
SSD: Patriot Burst
Táp: BQ System Power 9 400W

Sziasztok! Ehhez keresnék 2x4 GB RAM-ot, ha lehet valami olcsót, megbízahatót. Az én otthoni gépemben 2x8 GB Aegis van, azzal elégedett vagyok.

(#36450) BiP válasza Geresics (#36445) üzenetére


BiP
nagyúr

Kár. Ebben bíztam, mert ugyanezt a jelenséget produkálja. (Nincs kékhalál, hanem csak megakad a boot, és karikázik)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.