Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 21:12:26

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25607) masoo válasza kromatika (#25606) üzenetére


masoo
tag

Szia

Az én véleményem szerint amit eddig a témában megtudtam, NEM.

Ha sokat játszol akkor is elég 8gb ram. Én is csak azért megyek fel 16ra mert 4 volt és a tervező programokhoz kell több ram, de 8 még nekem is elég lenne, de biztos ami biztos. Sokan vannak akik 32gb ramot tesznek a gépbe mert annyit kezel stb, és soha nem tudják kihasználni, de a média mindig azt mondja vegyél vegyél vegyél és nem mondja a lényeget, hogy mi gazdagodjunk....
Ők vesznek.

Ésszerű határok között 8gb ram elég, tervezéshez talán a 16 még kellhet ritka esetekben, bár a cad programokhoz remélem hasznom lesz belőle.
A memóriák között talán az időzítés ami egy kicsit számít, hogy cl9 10 11 stb, de úgy olvasgattam, hogy igazából a cl9 a jobb 1600mhz-n de a cl11 is talán csak tesztek alatt produkál valami látható eredményt.

A kingston pedig nem rossz ram attól függetlenül hogy pendrive-ban sosem venném, csak azért nem cserélném le, a 2 miatt dual channel megy (intel esetén ez 20-70% közötti gyorsulást is eredményez azt olvastam róla) 8 gb elég, szerintem hagyd ennyiben, ha a reklámokat bevetted vagy sznob vagy, akkor bővíts 16-32 re :)
Akkor is bővíts ha itt tudnak rá értelmes érveket felsorolni. Meglátjuk

Sok sikert hozzá :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.