Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) masoo válasza Ciccuka (#25600) üzenetére


masoo
tag

Szia

A kérdés nem a garancián dől el, a 10 is jobb mint a 3-5 év.
Az élettartam garanciában az a megfoghatatlan számomra, hogy ha a nekem ajánlott ram mondjuk 4év múlva megszűnik a gyártónál, akkor volt 4 év garanciám elméletben, utánna a gyártó mondhatja azt is, hogy bocs erről szól az élettartam garancia. Persze a valóságban azt ígérik, akkor is cserélik ha hibásodás lenne, max olyanra ami gyártásban van helyette.

A kérdés azonban az inkább hogy minőségi és működési stabilitási oldalról megközelítve corsair vagy g.skill vagy teljesen mindegy hogy vengeance vagy ripjaws.

(#25602) KAMELOT válasza Ciccuka (#25600) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem akkor abban az árban választhatsz másik ramot. Csak mint tudjuk durva 5 évente lecseréled a géped! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25603) masoo válasza KAMELOT (#25602) üzenetére


masoo
tag

Szia

Igen éppen ezért írtam, hogy nem a garancia fog végül győzedelmeskedni a döntési prioritásban.
Magam is rágódtam rajta, hogy 2100-3000 mhz közötti ramot veszek és a célgépben 1600on járatom cl9-en, mert majd jó lesz később évek múlva mikor a tervező gépet lecserélem, de igazából annyira kiszámíthatatlan merre jár a technológia 2-3 év múlva, kijön e valami nagyon új és jobb stb, hogy végül nem láttam értelmét, majd akkor amikor itt az idő, veszek másikat ami akkor lesz éppen megfelelő.
Viszont a kérdés még él, vengeance vs ripjaws.

(#25604) KAMELOT válasza masoo (#25603) üzenetére


KAMELOT
titán

Milyen alaplapba kell a ram?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25605) masoo válasza KAMELOT (#25604) üzenetére


masoo
tag

u3e1 type2 toshiba
intel
ivy bridge
a vezérlő 1600mhz -t kezel elvileg 1.5 v-n

köszönöm

(#25606) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.milyen ramot vegyek i5 5675c és Asrock z97 pro4 hez?van itthon 2x4gb 1600Mhz 1.5v kingston ramom ami jo bele.érdemes e magasabb óra jelű és 1.3 v ve
Venni ha nem lessz tuning

(#25607) masoo válasza kromatika (#25606) üzenetére


masoo
tag

Szia

Az én véleményem szerint amit eddig a témában megtudtam, NEM.

Ha sokat játszol akkor is elég 8gb ram. Én is csak azért megyek fel 16ra mert 4 volt és a tervező programokhoz kell több ram, de 8 még nekem is elég lenne, de biztos ami biztos. Sokan vannak akik 32gb ramot tesznek a gépbe mert annyit kezel stb, és soha nem tudják kihasználni, de a média mindig azt mondja vegyél vegyél vegyél és nem mondja a lényeget, hogy mi gazdagodjunk....
Ők vesznek.

Ésszerű határok között 8gb ram elég, tervezéshez talán a 16 még kellhet ritka esetekben, bár a cad programokhoz remélem hasznom lesz belőle.
A memóriák között talán az időzítés ami egy kicsit számít, hogy cl9 10 11 stb, de úgy olvasgattam, hogy igazából a cl9 a jobb 1600mhz-n de a cl11 is talán csak tesztek alatt produkál valami látható eredményt.

A kingston pedig nem rossz ram attól függetlenül hogy pendrive-ban sosem venném, csak azért nem cserélném le, a 2 miatt dual channel megy (intel esetén ez 20-70% közötti gyorsulást is eredményez azt olvastam róla) 8 gb elég, szerintem hagyd ennyiben, ha a reklámokat bevetted vagy sznob vagy, akkor bővíts 16-32 re :)
Akkor is bővíts ha itt tudnak rá értelmes érveket felsorolni. Meglátjuk

Sok sikert hozzá :)

(#25608) Ciccuka válasza masoo (#25607) üzenetére


Ciccuka
veterán

intel esetén ez 20-70% közötti gyorsulást is eredményez azt olvastam róla)

Ilyet hol olvastál? :W

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#25609) kromatika válasza masoo (#25607) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm a választ.Én tulajdonképpen arra gondoltam hogy az 1600mhz modulokat lecserélném mondjuk 1866 Mhz vagy netán 2400 MHz ramokra?(Tudom hogy teljesítményben nem sokat számit,de a csere nekem minimális töbletbe kerülne)Tehát hogy az i5 5675c procim tuning nélkül,az asrock z97 pro4 lapban azokat 1866Mhz-n járatná e,tuning nélkül,vagy ahhoz már tunning kell hogy annyin fussanak?

[ Szerkesztve ]

(#25610) MK VII válasza kromatika (#25609) üzenetére


MK VII
veterán

Az 1600-as ramjaidnak az órajelés a BIOS-ban feltolod 1866mhz-re.. Kiolvastatod AIDA-val vagy a memória gyártó oldalán utána nézel mennyi az időzítése a ramodnak 1866mhz-en és kézzel beállítod az értékeket. Esetleg még szűkíteni is tudsz a késleltetésen egy kis fesz hozzáadásával.. Tök feleslegesen cserélnél ramokat. 1866mhz fölött szinte észrevehetetlen a különbség már a memóriák közt.. Tesztek alatt hoz jobb eredményeket, de gondolom nem tesztelgetésre használod a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#25611) kromatika válasza MK VII (#25610) üzenetére


kromatika
veterán

Ok.érem.Köszi.

(#25612) masoo válasza Ciccuka (#25608) üzenetére


masoo
tag

Most fejből meg nem tudom mondani neked, de a cikk a dual channelről az időzítésekről stb-ről szólt és azt írták benne, intel esetén a javulás 20-70% lehet, míg amd erre nem annyira érzékeny ezért ott 5-10% az elérhető érték.
Igyekszem majd előásni a cikket a tonna közül amikből tájékozódni próbáltam.

(#25613) Kaci84 válasza masoo (#25612) üzenetére


Kaci84
őstag

Sziasztok!

Jelenlegi Ramom helyett milyent kellene venni, hogy ne legyen rosszabb/lassabb

MSI H170 Gaming M3 lapba lenne, CPU vagy i5-6600 vagy i7-6700

Keret nincs a választék fogja meghatározni, de nem szeretnék hatalmas összegeke bukni az DDR3-DDR4 váltáson.

Jelenlegi konfigom lenn.

(#25614) margithid


margithid
veterán

Szerintetek melyiket vegyem?
[link]
[link]
A gépemben már van memória, kompatibilitási gond lehet valamelyikkel?

(#25615) Ciccuka válasza masoo (#25612) üzenetére


Ciccuka
veterán

Marhaság akárhonnét is szedted.
AMD-nél jelenthet többet bizonyos esetekben.

Single channel vs. dual channel

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#25616) masoo válasza margithid (#25614) üzenetére


masoo
tag

Szia

a gond az, hogy a gépedbe nem látunk bele így nem tudni milyen van benne most és mihez kellene kompatilisnek lennie a linkelt kettőnek.

ciccuka:
legyen úgy, a net ettől kétséges sajnos, bármit ki lehet írni, így lehet vmi hamis és lehet valami valós.
Mivel ez a fórum nem rossz, a cikket elfogadom és az infót köszönöm :)

(#25617) margithid válasza masoo (#25616) üzenetére


margithid
veterán

Crucial 1333 MHZ-es van benne, én úgy tudom, hogy ezek a ddr3-as ramok már kompatibilisek egymással nem?

(#25618) masoo válasza margithid (#25617) üzenetére


masoo
tag

Első körben nézd meg az alaplapodat, mert fontos lenne tudni, mi a pontos neve stb, mert abból ki lehet deríteni, hogy milyen memóriákat támogat, gondolok itt arra, hogy 1333mhz vagy 1600mhz memória támogatást tud e adni. Gyanús az, hogy 1333mhz az amit támogat, mert most is ilyen mhz-n fut a tiéd.
Azok a ramok amiket mutattál biztosan tudnak 1333mhz-n is futni így feltehető hogy komoly gond nem lesz és elmennek egymással, én is egy crucial mellé tettem egy samsungot 2+4 gb ram kiosztásban egyik 1333 cl9 a másik alapban 1600mhz cl11 és átment 1333mhz cl9re a samsung is, mert támogatta a dolgot. Vagy várj kicsit estig a nagyokra akik talán pontosabb választ is tudnak adni neked, de az alaplap nevét kérni fogják hozzá.

Én mondjuk vennék a helyedben egy kitet és eladnám a saját memóriámat azzal csökkentheted a kiadást is.
akkor biztos a kompatibilitás és örülhetsz is :)

(#25619) margithid válasza masoo (#25618) üzenetére


margithid
veterán

Két gépem van, lehet mindegyikben lesz bővités:
Asrock B75 Pro 3M
Asus H87 Pro

(#25620) masoo válasza margithid (#25619) üzenetére


masoo
tag

az Asrock támogatja a Dual Channelt és a DDR3 1600mhz memóriákat, ebből akkor ha teljesen új memóriát nézel akkor párban tedd (kit) ezzel a dual channel kipipálva és ddr3 1600mhz cl9 időzítésű memóriát keress. Kingston hyper x / g.skill / corsair / samsung ect

Az Asus pedig 1866 ddr3 memóriákat is támogat egy cikk szerint, ott viszont nem tudom lenne e érezhető különbség 1600mhz cl9 vagy 1866mhz között. Nem biztos, hogy szőröznék vele, ott is kiszolgálna az 1600mhz cl9. persze szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#25621) margithid válasza masoo (#25620) üzenetére


margithid
veterán

Az egyik kingston 1866 mhzes, akkor az nem menne az asrockban?

(#25622) masoo válasza margithid (#25621) üzenetére


masoo
tag

Arra nem találtam cikket, de nem kizárt, úgy néztem, hogy a memória kezelője 1333/1600mhz memóriákat támogat, ez persze a tapasztalatok szerint nem zárja ki azt, hogy 1866mhz elfusson benne, de ha nem fog menni, akkor a memória le fogja magát lassítani 1600mhz-re és arra az időzítésre (cl) amit a gyártó társított hozzá az 1600mhz futáshoz.
Szinte biztos, hogy át fog állni 1600ra de működni fog, mert a biosban általában a memória kezelés auto értékkel szokott beállítva lenni, és ilyenkor a memória igazodik az alaplap támogatott értékeihez, ez az asrock esetén 1600mhz. Viszont itt mondják sokan, hogy lehet kézzel is állítgatni és ezzel gyorsítani a memóriákat, akkor auto-ról kézi beállításra teszed, kikeresed programmal, hogy milyen cl időzítési érték társul az 1866mhz értékhez a memóriádnál és kézzel erre az értékre állítod. Aztán veszel mellé egy ugyan olyan (ha még van) kingstont mint amiről szó van és ha mázlis vagy lesz dual channeled is ha nem akkor is simolán lesz sok memóriád 8 gb azért nem árt, de általában az játékokhoz is bőven elég szokott lenni.

Viszont az 1866mhz biztosan megy asusban. Gondolom itt is manuálisan kell beállítani biosban, de nem talállomra, hanem azokra az értékekre amin üzemelni is tud, ezt ki lehet olvasni programokkal.

(#25623) ronati


ronati
tag

Z97i plus alap + 4670k milyen Memóriát vegyek? Most 8G 1333-al megy. A lap 3200Mhz (OC)-t ír maximumnak.

(#25624) Ciccuka válasza ronati (#25623) üzenetére


Ciccuka
veterán

G.Skill-el biztosan nem lősz mellé

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#25625) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok!

DDR4-re váltanék. Lapom MSI H170 Gaming M3, Intel i5 6600. Jól látom, hogy az proci 2133MHz ramokat támogat és mivel tuning nincs, gyakorlatilag nem is fogja kihasználni a nagyobbat? Akkor talán a minnél kisebb időzítésre hajtsak.

Élettartam garis:
Kingston HyperX Fury Black DDR4 2133MHZ 16GB KIT2 CL14 25e Ft.

Corsair Vengeance LPX DDR4 2400MHz Kit2 CL14 16GB CL 14 26,5e Ft.

GeIL Super Luce 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz GLB416GB3000C15ADC CL15 27e Ft.

10 év garis:

Patriot Viper 4 16GB (2x8GB) DDR4 2666MHz PV416G266C5K CL15 23e Ft.

Az élettartam garit hol kell érvényesíteni? Van amelyik bolt ugyanarra csak 10 év garit ad. És a 10 évből mennyit lehet náluk érvényesíteni?

[ Szerkesztve ]

(#25626) Ciccuka válasza Kaci84 (#25625) üzenetére


Ciccuka
veterán

G.Skill DDR4 kínálat

Az élettartam garanciát a gyártónál tudod intézni közvetlen. Általában a honlapjukon (RMA).

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#25627) garam93


garam93
csendes tag

Sziasztok!
Van egy ASRock 970DE3/U3S3 alaplapom, jelenleg 2x2GB Kingston KVR1333D3N9K2/4G memória üzemel benne dual channelen. Szeretném bővíteni őket, de az alaplap leírása alapján kompatibilis memóriákat már nem találok a boltokban, tudnátok esetleg segíteni, hogy milyen memóriát vásároljak, hogy kompatibilis legyen mind az alaplappal, mind a már meglévő dual channeles memóriákkal?
Köszönöm szépen!

(#25628) Ciccuka válasza garam93 (#25627) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mekkorára?
Milyen az elvárt időzítés?
Mekkora feszültség?
Milyen áron?
G.Skill DDR3

Egyébként AMD esetén lehet, hogy 1333MHz-n (esetleg 1600-on) kell ezeket járatni alacsony időzítéssel.
Nehezen lehet találni AMD-hez jó memóriákat.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#25629) Baxxu


Baxxu
újonc

Sziasztok!

Gépépítésbe kezdtem és a tanácsotokat szeretném kérni RAM-mal kapcsolatban. :)
Eddig így áll a gép (szinte csak játékra használnám)

Táp: SEASONIC G Series 550
Alaplap: ASROCK H170M Pro4
Proci: INTEL Core i5-6500 3.20GHz 1151 BOX
Videókártya: GIGABYTE Radeon R9 270X WindForce 3X OC (barátomtól használtan még garis)
Merevlemez: WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

DDR4 2133 Mhz kell bele és 4 slotos a deszka, én úgy terveztem hogy először csak 1 db HyperX 8GB Savage DDR4 2133MHz CL13 HX421C13SB/8 vennék bele, és egy két hónap múlva még egy ugyan ilyet, és ha esetleg nem lenne elég a 16 GB akkor még vennék bele egyesével 8 GB-seket szép lassan.
Erről mi a véleményetek? Tudom így csinálni? Felismeri majd a rendszer mindig? Mert láttam hogy lehet venni kit-ben is őket és úgy egyszerre 16gb két darab nyolcassal, de arra most nem futja. Ezért gondoltam hogy egyesével veszem majd őket. Szerintetek így jó? Valamint csak azért néztem hyperx-et mert jól néz ki és a streameken is azt látom :D ha tudtok jobbat olcsóbbat vagy van valami gond ezzel a márkával kapcsolatban akkor kérem szóljatok. :R

Üdv: Baxxu

(#25630) srs24


srs24
csendes tag

Sziasztok! Nem vagyok egy számítógép zseni, ezért fordulok hozzátok. Adott egy régebbii asztali gép i3as processzorral és 4GB RAM-mal.. Mindig figyelem, hogy melyik hány %on van, alapjáraton CPU:2-3%, RAM 30-35%, sajátgép+chrome(4-5lap) kombóval CPU 15-20% , RAM ~70. Ezért gondoltam arra, hogy kéne még bele 4GB RAM.
A kérdésem az lenne, hogy milyen RAM-ot kell bele vennem, tudnátok-e valamilyen webshopot ajánlani + egy rövid leírás is jó lenne, hogy hogyan is kell beszerelni(eddig még csak takarítottam a gépem pl. a ventillátorokat, de még soha nem raktam bele semmit).

A gép adatai:
Processzor
Intel Core i3 540 @ 3.07GHz 47 °C
Clarkdale 32nm technológia

RAM
4,00GB Dupla-csatorna DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)

Alaplap
Gigabyte Technology Co., Ltd. H55M-S2 (Socket 1156)

Válaszotokat előre is köszönöm, srs.

(#25631) Zalanius válasza srs24 (#25630) üzenetére


Zalanius
tag

RAM-ok szerelése ügyében egy bekezdés szövegnél hasznosabb egy pár másodperces youtube videó, ha nem csináltál még hasonlót. De először körül kellene nézni a gépházban, mert "Dupla-csatornát" írtál, jó eséllyel tehát 2 db memóriamodul van jelenleg az alaplapodban, és nincs több üres slot. "Bővíteni" tehát nagyobb modulokra való cserével tudnál.

A RAM telítettsége becsapós lehet, Vista óta szeretnek az oprendszerek előtölteni, szabad kapacitással ügyeskedni, már ha nincs letiltva ez a szolgáltatás. Nem biztos ám, hogy 70%-nál bármi ok van az aggodalomra egy netezős gépnél.

--= Zalán =--

(#25632) srs24 válasza Zalanius (#25631) üzenetére


srs24
csendes tag

Köszönet a tájékoztatásért! :B
Ha tényleg ez a helyzet, és mégis a bővítés mellett döntenék akkor 2x4GB DDR3at kéne vennem?

(#25633) Zalanius válasza srs24 (#25632) üzenetére


Zalanius
tag

Igen, ha jó volt a tipp, és jelenleg 2*2GB üldögél a slotokban, akkor egy csere 2*4-re volna az első opció. A gyártó szerint a lap max. 8GB-ot kezel, 64 bites oprendszert feltételezve. Itt van a vonatkozó memory support list.

--= Zalán =--

(#25634) srs24 válasza Zalanius (#25633) üzenetére


srs24
csendes tag

Köszönöm a választ! :) Egyébként igen, win 10 64bit van rajta jelenleg

(#25635) MK VII válasza margithid (#25614) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Akármelyiket veszed mennie kell azokban a lapokban amiket írtál viszont másik memóriákkal együtt már nem garantált a működés, főleg nem dual-ban.
Látom az egyik B-s a másik H-s lap. Azoknál a lapoknál érdemes 1600mhz-en maradni. Illetve vehetsz bele nagyobb frekvenciájút, de a lapokba passzoló processzorok 1333-1600mhz-ig kezelik a ramokat.
BIOS-ban ezeknél a lapoknál az sem biztos, hogy feljebb lehet állítani manuálisan 1600mhz-nél magsabb frekvenciát.
A helyedben nem a meglévő mellé vennék még ramot, hanem teljesen új kitet tennék bele az inkompatibilitás elkerülése végett.

(#25629) Baxxu
Szia.
Természetesen vehetsz úgy ahogy leírtad csak mindig teljesen ugyan olyan modult kell venned. Pár hónap múlva még biztos kapsz ugyan olyat, de, ha fél-egy év múlva is akarsz még tenni bele akkor lehetsz gondba, mert nem biztos, hogy már árulják azt a bizonyos memóriát. Mindig újítanak picit és van, hogy más chipekkel szerelik, mert épp más chipek lesznek nekik raktáron, akkor viszont nem biztos a kompatibilitás.

[ Szerkesztve ]

(#25636) sunnyi


sunnyi
csendes tag

Sziasztok!
Két pár memória áll rendelkezésemre, egyiknél az időzítést, másiknál az adatátvitel a nyerőbb...
Szerintetek meiket érdemes választani?

Köszi,
Sunnyi

[ Szerkesztve ]

Nyugalom, a hosszú élet RITKA!

(#25637) MK VII válasza sunnyi (#25636) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Az 1600mhz CL9-es kitet válaszd. Valamivel gyorsabb.

(#25639) Ciccuka válasza sunnyi (#25636) üzenetére


Ciccuka
veterán

Egyiken 3.2 másikon 3.0GHz a processzor!

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#25640) Bogya75


Bogya75
tag

Sziasztok!
Acer 5310-es laptopom memóriáját szeretném bővíteni. Kérdésem az lenne,h baj e ha az eddigi 667 MHz-es kártyák(2X 1GB)helyett 800MHz-eseket(2X2GB) teszek?

[ Szerkesztve ]

Samsung A71

(#25641) Ciccuka válasza Bogya75 (#25640) üzenetére


Ciccuka
veterán

A 800MHz-esek visszafele is kompatibilisek.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#25642) TheGame


TheGame
újonc

Hello mindenkinek, szeretnék 16GB RAM-ot venni a gépembe, de őszintén nagyon nem értek hozzá hogy mit érdemes, vagy mi az ami jó az alaplaphoz, ezért kellene a segítség.

Alaplapom:
GIGABYTE GA-P67A-D3-B3
Intel P67/rev.1.0
Socket1155/PCI-E2.0x16/ATX
4 DDR3 2-CH/HD Audio
GbE LAN/2 SATA 6Gb/s/2 USB3.0

Igazából néztem support listát hozzá ( nem tudom hogy mostanság még számít-e), de nagyon nem tudtam eligazodni rajta hogy melyiket érdemes venni hozzá, párat már nagyon nem is lehetett kapni... legfőképp a játékok miatt szeretnék 16GB-ot venni, ha kérhetném esetleg csatolhatna az illető majd egy weboldalt is a RAM-hoz ahonnan érdemes rendelni, köszönöm előre is a válaszokat, segítséget!.

(#25643) sipi009


sipi009
újonc

Sziasztok!
Van egy Lenovo z50-70 laptopom, amiben jelenleg gyárilag 4Gb Ram van. Van még egy RAM slot a laptopban és abba tervezek venni még 4Gb-ot. A kérdésem hogy milyet vegyek mert totál nem értek a laptop memóriákhoz.
Köszönöm előre is.

(#25644) Ciccuka válasza sipi009 (#25643) üzenetére


Ciccuka
veterán

Legjobb, ha pont ugyanolyat raksz bele ami eredetileg is benne volt.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#25645) tal-garius


tal-garius
aktív tag

Hellosztok!

Asus Maximus VIII Hero
INTEL Core i7-6700K
mellé szeretnék memóriát venni.
HyperX 16GB Savage DDR4 2400MHz CL12 KIT-t néztem ki. Kérdés, megérné több Mhz, vagy maradjak a minél alacsonyabb CL-nél? Ez a gyártó ad CL12-es 2400-as RAM-okat, a következő a Corsair, de már csak CL14-esek.

(#25646) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Laptop konfig elott allok es memoraiugyileg tobb varrians is jatszik, de fogalmam sincs melyik lenne ajanlott:

Velemeny? Gondolom a 1x8GB jobb otlet lenne az esetleges kesobbi bovithetoseget figyelmbe veve...

Melyiket ajanlanatok?

(#25647) MK VII válasza tal-garius (#25645) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv..
Teljesen jó az a kit amit kinéztél. 2400mhz-hez CL12-es időzítés nagyon jó. Kb feleslegesen vennél magasabb mhz-es ramot. Gondolom egy ilyen konfigba menni fog egy jó VGA is szóval nem sokat nyernél magasabb mhz-cel.
Vedd a kitet!! ;)

(#25646) No.01
Szia.
Ha tervezel bővíteni a közeljövőben akkor mindenképp érdemes az 1x8GB-os modult venned.

(#25648) tal-garius válasza MK VII (#25647) üzenetére


tal-garius
aktív tag

Köszi.

(#25649) No.01 válasza MK VII (#25647) üzenetére


No.01
őstag

Koszi, igen lehet a kesobbiekben majd bovitenek...

2 kerdesem lenne meg:
- mivel a HyperX es a Crucial is egy arban van igy erdekelne, h van-e barmi kulonbseg a ketto kozott esetleg egyik preferaltabb, mint a masik?
- a masik kerdesem, h kesobbi bovites eseten ugyanilyen RAM-ot kell(ene) vennem?

[ Szerkesztve ]

(#25650) Ciccuka válasza No.01 (#25646) üzenetére


Ciccuka
veterán

Attól függ milyen gép, ha AMD-s, akkor Dual Channel-el jóval gyorsabb.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.