Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Rambazárban kinéztem magamnak egy crucial cl8-as kitet, illetve egy mushkint. Vélemények? :U

[ Szerkesztve ]

(#1452) adamssss válasza BalaNce87 (#1451) üzenetére


adamssss
veterán

Mind kettő nagyon jó ram. Esetleg még hyperx-et nézhetsz, azt lehet hogy olcsóbban is megkapod.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1453) BalaNce87 válasza adamssss (#1452) üzenetére


BalaNce87
addikt

Úgy látom, hogy a Mushkin 1.35 Voltra van belőve. Ez azt jelenti, hogyha AMD procihoz veszem, akkor emelhetek feszt és ki tudok esetleg sajtolni belőle komolyabb időzítést is?

(#1454) adamssss válasza BalaNce87 (#1453) üzenetére


adamssss
veterán

Igen. Ez azt jelenti hogy ez a ram kisebb feszen tudja ugyanazokat az értékeket elérni. :K
De ha tuningolsz, szerintem az órajelen érdemes tornászni az ugyanis többet számít az időzítésnél.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1455) Az-X


Az-X
őstag

Végül is ADATA Plus Series 1600+ ramból vettem 4x2Gb-ot.
Az alaplap egy ASUS P7P55D-E, a proci egy Core i7 860. Minden automatára van állítva így a ram 1600MHz-en megy 8-8-8-24-es időzítésekkel. Nagyon szimpi darab, hozza ami rá van írva :) Élettartam garancia... csak ajánlani tudom mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

:)

(#1456) adamssss válasza Az-X (#1455) üzenetére


adamssss
veterán

Húzni próbáltad?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1457) BalaNce87 válasza Az-X (#1455) üzenetére


BalaNce87
addikt

Szépek, gondolom az ára is az volt :D

(#1458) Az-X válasza adamssss (#1456) üzenetére


Az-X
őstag

Nem próbáltam húzni... kellene? :B :))
Valószínű ki fogom próbálni mert kíváncsi vagyok mit bír a 860 de egyelőre még nem volt rá időm.

:)

(#1459) Az-X válasza BalaNce87 (#1457) üzenetére


Az-X
őstag

Nem volt vészes.. 18+fa volt 1 kit ára. Így a 8G-ért fizettem összesen 45-öt.
Nézegettem még a Gaming Series-ből 2000-eset is, csak az CL9-es. Bár 1600-on lehet az is CL8. Az is kb hasonló áron volt.

:)

(#1460) BalaNce87 válasza Az-X (#1459) üzenetére


BalaNce87
addikt

Mondjuk igen, ez egy korrekt ár érte manapság. De azért nem mindenki tud ennyit szánni RAM-ra. Ezért kapsz egy fasza vidkarit is :D

(#1461) Geri Bátyó válasza BalaNce87 (#1460) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Csak azért tűnik soknak, mert 8 gigát vett. A legtöbb embernek ennyire nincs szüksége. Viszont legalább lesz valaki, aki tud informálni az A-Data modulokról, mert nem ismerek senkit akinek ilyen lenne. A memóriakártyáik és a pendrive-jaik jók, az kétségtelen.

Jó ár és igényesnek tűnő kivitelezés. Ennél gyengébbet én sem vennék.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#1462) Kristof86


Kristof86
tag

Sziasztok a DDR2 2GB (2 x 1GB) PC2-6400 Low Latency Kit 4-4-4-12 CL-4
memóriámat szeretném bővíteni 4 gb ra a gigabyte alaplapomba!
Milyen márkát ajánlanátok patrioton kívül (mert MO-on már nem igen kapni) vagy ilyenkor nem léphet fel inkompatibilitási hiba? :R

(#1463) adamssss válasza Kristof86 (#1462) üzenetére


adamssss
veterán

Ugyan ilyent ha tudsz szerezni. Nézd meg árgépen vagy a rambazárban! Ha nincs add el a kitet és vegyél 2x2gb-ot.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1464) Az-X válasza BalaNce87 (#1460) üzenetére


Az-X
őstag

Videokártyára nem nagyon van szűkségem. Teljesen jó ez a GTS 450. Többnyire PS-ban dolgozom, az meg eszi a RAM-ot. Így a 8G mellett le tudom tiltani a virtuális memóriát :)

:)

(#1465) Az-X válasza Geri Bátyó (#1461) üzenetére


Az-X
őstag

Nagyon szívesen informálok ha van valakinek kérdése :)

:)

(#1466) Geri Bátyó válasza Az-X (#1465) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Csak a szokásos kérdések. Mennyire stabil? Mennyire megbízható? (ezeknek a megválaszolásához némi idő kell) Tuningolható-e?
Illetve a spec. ben azt írják, hogy 1.55-1.75V. Tudja stabilan 1.65-ön a gyári értékeket?

Szimpatizálok az A-Dataval, de memória terén eléggé újoncok (legalábbis nálunk). Örülnék, ha még egy jó gyártó megjelenne a piacon, akivel lehet számolni.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#1467) BalaNce87 válasza Geri Bátyó (#1466) üzenetére


BalaNce87
addikt

Szerintem a most beszerezhető darabok is megbízhatóak és ugyanilyen árban kaphatóak.

(#1468) Geri Bátyó válasza BalaNce87 (#1467) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Igaz, de egyre több gyártó megy tönkre, vagy adja fel a korábbi "pozícióit". Sokkal jobb, ha többszereplős a piac. Nagyobb a választék és jobban konkurálnak egymással. Ez nekünk, vásárlóknak csak jó, főleg, ha egy relatív olcsó és megbízható gyártóval bővül a kínálat.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#1469) Az-X válasza Geri Bátyó (#1466) üzenetére


Az-X
őstag

A gyári alap beállítása 1600MHz 8-8-8-24 és 1,65V
Ezen eddig tökéletesen stabil. Tuningolni nem próbáltam még, de megteszem majd :)

Az ADATA abszolút nem újonc!!! Már a DDR I korszakban voltak hatalmas alkotásai! Amikor az átlag RAM-ok max 400MHz-en mentek akkor az ADATA-nak volt 500-566 de ha jól tudom még 600-as modulja is. Nekem anno volt szerencsém birtokolni 2x512 ADATA Vitesta 566-ost és bizony eszméletlen dolgokat lehetett vele csinálni :)

:)

(#1470) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

2x2 GB DDR3-as memóriát keresek Asrock N68C-S-be X3 440 mellé. Iponon pár száz Forintos különbségekkel van Kingmax, Buffalo, A-data, A-data Gaming Series, és nem CL9-el jelzett 1066-osok. Mit ajánlanátok? Köszi előre is.

(#1471) Geri Bátyó válasza Az-X (#1469) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Most, hogy mondod, a DDR-600 ról anno én is olvastam, de látni még nem láttam nálunk A-Data modult.

Gyanítom, hogy hosszabb távon is megbízható lesz, ha a többi termékükből indulok ki.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#1472) Az-X válasza Geri Bátyó (#1471) üzenetére


Az-X
őstag

Találtam egy régi képet az 566-osokról :) A 600-as is ugyanígy nézett ki csak 566 helyett 600 volt ráírva :DDD Kb 1 évig használtam aztán egy haverom vette meg, ő kb 2 évig aztán ő is eladta... szerintem most is működik valahol :) Annó még a Ready nevű számítógép üzletben vettem. Akkoriban sehol máshol nem lehetett beszerezni. Talán 2-3 hetet kellett rá várnom... de milyen boldog voltam mikor a kezemben fogtam :))

:)

(#1473) Az-X válasza (Bundás) (#1470) üzenetére


Az-X
őstag

Szia!

Ipon-t ilyen szempontból nem ismerem, de a Kingmax és az A-data a nagykerben élettartam garis. Rosszul nem járhatsz velük. A Gaming Series-en pedig még szép fekete hűtőlemez is van. Ezek közül nem nagyon fogsz mellényúlni.

:)

(#1474) Geri Bátyó válasza Az-X (#1472) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Csini az a piros borda. :DDD (ezt annak tükrében mondom, hogy nekem most ez van a gépemben :D ).
Nekem a 2.8-as Prescott mellett 500-as Kingmax volt (4x256). Nemrég még használtam a munkahelyemen azt a konfigot. Most egy jóbarátomnál van. 500 MHz CL3: brutális az is, de hol van az 566-hoz képest?

(Mintha Bacsisnak lenne 600-asa.) :F

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#1475) BalaNce87 válasza Geri Bátyó (#1474) üzenetére


BalaNce87
addikt

Ezek a RAM-ok nekem is nagyon bejönnek, de ahogy látom ezeket nem gyártják már. Pedig nagyon jó időzítésekkel mentek. :C
Árgépen 42k az ára :Y

[ Szerkesztve ]

(#1476) Scorpus válasza Qru (#1419) üzenetére


Scorpus
csendes tag

Megfogadtam a tanácsod, és megnézegettem a RAM választékokat, most kinéztem egyet ami megfogott. :) Természetesen véleményt kérek róla:

Mushkin - 996958 - Radioactive Frostbyte
Dual - 4GB (2x2GB) - 1600Mhz - CL6 - 6-8-6-24 - 1.65V -

Egy ASUS P5E3 Pro alaplapban lenne, C2D E8400 E0 procival, az FSB 1600MHz-re a proci 3,6GHz-re húzva.

A mostaniakon kívül a régi rendszerben is voltak pozitív értékeléseim -> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Scorpus

(#1477) Qru válasza Scorpus (#1476) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az jó, de feleslegesen gyors, a Core 2 amúgy sem gyorsul sokat a ddr3-as ramtól. Egy sima CL7-es Mushkin is bőven elég lenne. Pl egy Black Line model.

#nincsbennetarcsi

(#1478) Scorpus válasza Qru (#1477) üzenetére


Scorpus
csendes tag

Az rendben van, hogy a C2D nem fog nagyon gyorsulni, de én most úgy szeretnék RAM-ot venni, hogy pár évig ne kelljen. Később már egy 4magos fog hozzá társulni, mondjuk egy Q9650, azután meg ki tudja, valamilyen Core i7. És a RAM-okat ezek mellé is ugyanúgy szeretném majd berakni, hogy ne kelljen cserélni őket. Így sem éri meg?

A mostaniakon kívül a régi rendszerben is voltak pozitív értékeléseim -> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Scorpus

(#1479) Pingan


Pingan
tag

Sziasztok!

Ha ugyanolyan márkájú és típusú, órajelű viszont eltérő időzítésű ramokat pakolok egymás mellé, abból lehet gáz?

A-DATA 1600MHZ CL8-as ram mellé vennék még +2gb modult, ami viszont csak CL9-ben van.

Tuninghoz kellene.

(#1480) Qru válasza Scorpus (#1478) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Q széria sem fog profitálni belőle, de az i7 az majd igen.

Pingan: Bukod a DC-s működést ha nem egyezőek az időzítések. Emiatt ki kell egyenlítened, vagy a CL8-asat lazítani CL9-re vagy a CL9-et tuningolni CL8-ra. Alapból az első felállásban indul majd a gép.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1481) Pingan válasza Qru (#1480) üzenetére


Pingan
tag

Hmm köszönöm, akkor átgondolom még a variációkat :)

Virtuális géphez pedig kevés a 4Gb ram :P

(#1482) Scorpus válasza Qru (#1480) üzenetére


Scorpus
csendes tag

Köszönöm hogy ilyen sokat segítettél RAM ügyben, nagyon rendes vagy! :) Még gondolkodnom kell kicsit, hogy mennyire is lesz hosszútávra véve, és majd aszerint döntök. Köszi mégegyszer!

A mostaniakon kívül a régi rendszerben is voltak pozitív értékeléseim -> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Scorpus

(#1483) Archer


Archer
őstag

Sziasztok!
Crosshair 3-ba szeretnék 2x2 giga 1600-as ramot. Amiket néztem most elég jó árban:
- Kingston HyperX blu
-A-Data Gaming Series V2.0

Árban az A-Data 2k-val drágább. A lényeg az lenne, hogy a lap hibátlanul menjen velük, a támogatott ramok között egyik sincs bent de az ugye még nem jelent semmit.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#1484) Geri Bátyó válasza BalaNce87 (#1475) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én nemrég vettem (1-1.5 hónapja) itt, de akkor még 10K-val drágább volt. (nem bánom, mert alaplapot már nem találok olyat, mint amit akkor vettem)
Lehet, hogyha elszáll az agyam, veszek még egy adagot (más kérdés, hogy minek :DDD )
Qru kolléga megerősítése után mertem megvenni és nem csalódtam benne. Elképesztően jó! Ezúton is köszönet Qrunak! :R

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#1485) JuliusK válasza JuliusK (#1385) üzenetére


JuliusK
tag

Összeraktam az új cumót és tökéletesen működnek együtt. Köszönöm még egyszer a segítséget!

(#1486) Osynho


Osynho
addikt

Hy.
Kingston HyperX, vagy Geil Black Dragon 4gb-os, 1066mhz-es KIT-et vegyek? CL5ben gondolkodom, de ahogy látom, a Dragonnak van 6-os verziója is. Az adatlapomon lévő gépbe menne. :U

(#1488) Archer válasza Archer (#1483) üzenetére


Archer
őstag

A-Data lesz, meglátjuk mit tud.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#1489) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.

E két kit közül szeretném megvenni az egyiket 2k a külömbség szerintetek megéri?A CL8-at vennem?Nem vagyok nagy tuningos,nem tudom mit jelent a CL9-CL8 (azt olvastam hogy valami időzités)de,ennyit tudok csak róla.Persze azért némi segitséggel húzni szeretném kicsit majd a gépet,nem tudom mennyire van ott jelentősége?:R

1.CORSAIR TwinX 6144Mb DDR3 1600Mhz CL8 TRIKIT
2.CORSAIR TwinX 6144Mb DDR3 1600Mhz CL9 TRIKIT

[ Szerkesztve ]

(#1490) adamssss válasza lajosx (#1489) üzenetére


adamssss
veterán

Ha nem vagy nagy tuningos, elég a cl9. Semmit nem hoz egyébként egy átlag fekhasználónak.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1491) lajosx válasza adamssss (#1490) üzenetére


lajosx
őstag

Végülis arra döntöttem hogy 2eft külömbséggel megveszem a cl8-at aztán majd lessz valahogy.Köszi a választ.

Üdv.Lajos.

(#1492) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok.
Gép vásárlás előtt állok a proci egy Intel I5 760 lessz, az alaplap pedig egy MSI P55-GD65.
Ehez kellene nekem 2x2GB ddr3-as ram, olyan 25k környékén, néztem már egy pár kit-et, de kíváncsi vagyok az ajánlatokra.

(#1493) adamssss válasza Recon666 (#1492) üzenetére


adamssss
veterán

Szia!
Ha szeretnél tuningot akkor az A-data-nak vannak nagyon jó árú 2000mhz-es ramjai 24k-ért.
Ha nem akkor én egy "sima" hyperx-et vennék 1333 vagy 1600-at.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1494) Recon666 válasza adamssss (#1493) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ehhez mit szólsz: [link] vagy ez [link] bár az időzítés a második javára billenti a lécet.

(#1495) adamssss válasza Recon666 (#1494) üzenetére


adamssss
veterán

Ha nem is az időzítés de a mhz biztosan. Az első nagyon rossz vétel lenne.
Egyértelműen a második.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1496) Recon666 válasza adamssss (#1495) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Miért lenne rossz vétel? 1333mhz-es, de jó az időzítése és nem is sokba kerül, hiába a 2000mhz, ha gyenge az időzítés, az előbb linkeltre ez nem igaz.

(#1497) adamssss válasza Recon666 (#1496) üzenetére


adamssss
veterán

18-ért vehetsz cl8-as hyperx-et.
Amúgy az időzoítés kanyit sem számít szóval nem érdemes azon lovagolni.
Ráadásul a 2000mhz-es adata fogja tudni a cl8-at.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1498) Recon666 válasza adamssss (#1497) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Már, hogy ne számítana az időzítés, legalább annyira, mint a mhz, hiába a gyors memória, ha később jut hozzá az adatokhoz.

(#1499) Archer válasza Recon666 (#1498) üzenetére


Archer
őstag

Azért a Mhz-ből többet profitál szerintem, szintetikus méréseknél legalább is a 2000 MHz biztos többet hoz mint a jobb időzítések. A gyakorlatban meg szerintem elhanyagolható.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#1500) lampardzal


lampardzal
csendes tag

Hello!

Most szeretnék venni egy új gépet és érdekelne a véleményetek!

Lehet, hogy olvastam már itt a választ, de nem vagyok benne biztos, ezért újra megkérdezném: Mennyire nagy a különbség 2X2GB DDR-3 1333MHZ Kingmax és 2X2GB DDR-3 1666MHZ Kingmax között? Játékra lesz a gép, sokat számít vagy nem, mert a a kettő között 6800Ft különbség van!

Ja, és még annyit szeretnék kérdezni, hogy a KINGMAX-hoz milyen alaplapot érdemes választani?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.