Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) albert8 válasza adamssss (#900) üzenetére


albert8
addikt

Ilyen szöveget honnan lehet leszedni?
hogy mien ram tuti ra jó bele?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#902) Jorus válasza albert8 (#901) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az alaplap gyártója teszi közzé a tesztelt, és garantáltan kompatibilis RAM-ok listáját. Értelemszerűen ennél sokkal több modul jó a lapba, de a listán található modulok működését a lap gyártója garantálja.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#903) kadam4 válasza Jorus (#902) üzenetére


kadam4
tag

Akkor már értem. Ezek biztosan menni fognak, a listában nem szereplő ramok is valószínűleg menni fognak, de előfordulhat olyan, ami mégsem megy.

Köszönöm a válaszokat.

http://www.mobilgyujtemeny.hu

(#904) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Sziasztok! Ebbe az alaplapba mehetnek ezek a ramok?
Alaplap weboldala szerint: "4 x 1,5V DDR3 DIMM foglalat, legfeljebb 16 GB"

(#905) bálint0520


bálint0520
tag

Sziasztok
Az lenne a kérdésem hogy van egy asus p6x58d-e alaplapom és nem tudom hogy milyen ram ot vegyek hozzá 2 fajta ram on gondolkodom de nem tudom melyik legyen.

1.
KINGSTON HyperX 6144Mb DDR3 1600Mhz CL9 XMP TRIKIT
vagy
CORSAIR DDR3 Dominator CMP6GX3M3A1600C8 6GB KIT

[ Szerkesztve ]

(#906) Alex123 válasza kacsyx (#904) üzenetére


Alex123
senior tag

Kingstone, Kingmax, Corsair 1,65V-ig tuti...

(#907) Alex123 válasza bálint0520 (#905) üzenetére


Alex123
senior tag

Amelyik olcsóbb vagy több a gari rajta...

(#908) bálint0520 válasza Alex123 (#907) üzenetére


bálint0520
tag

Hát mind a ketönek ugyananyi az ára és talán a corsair on 1 ével töb gari van.

(#909) Alex123 válasza bálint0520 (#908) üzenetére


Alex123
senior tag

Ha a fesszel nem lesz gond - gondolom, hogy i7-es mellé lenne- , akkor sztem. nyugodtan a Corsairt, talán egy "hangyaf*nyival" gyorsabb is az időzítése miatt....

(oszt ha nem válna be, 8 nap csere garancia van int. rendelés esetén...) :)

[ Szerkesztve ]

(#910) bálint0520


bálint0520
tag

Oké és köszi és igen i7 930 mellé lesz.

(#911) Alex123 válasza bálint0520 (#910) üzenetére


Alex123
senior tag

Az alaplap gyártójának oldalán kell lennie ram komp. táblázatnak, azt is meg lehet még nézni vásárlás előtt...

Nincs mit. :)

[ Szerkesztve ]

(#912) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok!

A kérdésem pont a téma címe lenne.
Az alaplapom maximum ddr2 1066mhz-s ramot bír el és most van benne 2x1gb Kingmax ddr2 800mhz-s ram. Ezt szeretném is benne hagyni, de mivel 4 slotos ezért akarom bővíteni, és azon gondolkoztam, hogy 2x2gb ddr2 1066mhz-s kéne bele. Azt olvastam, hogy a Kingmax ramokat szeretik a Gigabyte alaplapok(enyém: Gigabyte GA-P35-DS3), ezért ez a márka jó lenne nekem szerintem, de kérdezem, hogy ti mit ajánlanátok?
Illetve, hogy ugyebár a mostani két ram is dual chanelbe van és a következőt is abba akarom, de azt olvastam egy helyen, hogy a 2gb-osokat nem jó dual chanelbe kötni, vagyis nem mindig "találják" meg egymást és néha csak simaként üzemelnek. Nektek mi a véleményetek erről? Illetve, hogy egyáltalán mit ajánlotok? Olvastam itt mindenféle a feszültség fontosságáról és valami CL számról ami esetenként fontos egyeseknek.
De többet nem tudok, sajnálom. Szóval a nagy kérdés, hogy "Milyen RAM-ot vegyek?"
Köszönöm előre is a türelmeteket és segítségeteket.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#913) kacsyx válasza Alex123 (#906) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Ezt írják a ram oldalán: "Standard 256M X 64 Non-ECC 1600MHz 240-pin Unbuffered DIMM (DDR3, 1.7-1.9V, CL9, FBGA, Gold)"
Ezek szerint akkor ez a ram ebben a lapban nem oké?

(#914) Alex123 válasza kacsyx (#913) üzenetére


Alex123
senior tag

Ha jó látom ez egy AM-es lap lenne, na ezekről a rendszerekről majd más valaki, sajna sosem voltam AMD-s.....

De: megnéztem, a ram komp. listában nincs benne ez a típus (persze ettől még jó is lehetne), meg úgy olvastam valahol, hogy talán az AM-procik mellé magasabb fesz.-ű ramokat is be lehet rakni, de majd jön egy HOZZÁÉRTŐ és megmondja....

Látatlanban, sztem nem. :U :F

(#915) adamssss válasza AssAssynn (#912) üzenetére


adamssss
veterán

Nem ajánlom az eltérő sebességű és fajtájú ramok vásárlását, mert sok jó nem fog belőle kisülni.
Szerintem add el a mostani 2gb-ot és vegyél 2x2-őt.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#916) Qru válasza kacsyx (#913) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az am3-as lapba jo az amit kineztel, ott nincs megkotve, hogy max 1.65V lehet a ram fesz.

#nincsbennetarcsi

(#917) Weetjoue


Weetjoue
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy vennék egy 1,65V-os Mushkin RAM-ot és hogy passzol e a lapba.(giga H55-UD3H )
Olvasgattam a hsz-eket, és egy srác kérdezte majdnem ugyanezt hogy a P55-ös giga deszkájához a hivatalos honlap 1,5V-ot ad meg (nekem is), de a memóriája 1,65V-os. Qru válaszolta hogy a P55 bírja az 1,65V-ot( vagy valami hasonló ), de hát ugye ez H55 lenne, és szinte biztos vagyok hogy igen de azért megkérdezem nehogy a végén ezzel legyen problémám. :D
Előre is köszi a segítséget!!! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#918) kacsyx válasza Qru (#916) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Köszi, én is így tudtam, hogy AM3-nál nincs korlát! A Gigabyte leírásában az az 1.5V zavart meg csak.

És Neked is köszi Alex!

[ Szerkesztve ]

(#919) zazahoho


zazahoho
őstag

sziasztok
kérdésem a következő,1156-os rendszer i760 proci,melyik a jobb megoldás 2x2 gb vagy 4x2 gb ram 1600mhz-es .
nyilván jobb a több de van-e gyakorlati haszna, , például játék vagy egyéb programok kihaszánlják-e?vagy érdemesebb 2x2 gb nagyobb órajelűt venni?

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#920) adamssss válasza zazahoho (#919) üzenetére


adamssss
veterán

Szerintem átlagfelhasználónak bőven elég egy gyors 2x2 giga. Annál többet jelenleg semmi sem használ. Aztán pár év múlva ha kevésnek érzed veszel még 2x2-őt.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#921) Weetjoue válasza Weetjoue (#917) üzenetére


Weetjoue
csendes tag

Ja és mégvalami. Ha a RAM 1.65V-os akkor az azt jelenti hogy 1.65V-tól kezd el működni vagy hogy addig emelhető a feszültsége? :F

(#922) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Sziasztok!

Phenom II X4-hez valszeg Gigabyte alaplapba szeretnék 4 GB RAM-ot.
Nem nagyon tudom, hogy milyen márka lenne jó (Geilt úgy tudom nem szereti)
Tuning nem lesz. Videóvágásra lesz használva a gép, ha ez számít.

Lécci ajánljatok vmit.
Köszi

(#923) AssAssynn válasza adamssss (#915) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszi a választ!

Akkor sem ha négy slotos a lap és van kettő sárga és kettő piros színű? Tehát a két azonos színű tartozik egybe gondolom. S akkor úgy sejtem, hogy egymást nem zavarják be, mert így 2x2-s a dual chanelje a lapnak.
Továbbá még a régebbi hozzászólásomhoz annyit, hogy Intel Core2Duo e4500 a procim és valahol azt olvastam, hogy az inteles procik érzékenyek a ram feszültségére vagy mi. De ezt nem tudom ,hogy hogy van. (még mindig aktív a régebbi és mostani kérdésem is)

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#924) Qru válasza kacsyx (#918) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1,5V az a hivatalos specifikáció szerinti alapfeszültsége a DDR3-as ramoknak (DDR2-nél ez 1,8V), azért van odaírva a 1,5V.

Weetjoue: A memóriavezérlővel van összefüggésben ez esetben. Az intel új procijai alá (i3/i5/i7) max 1,65V-os ramot lehet betenni, mert ha ettől nagyobb feszen járatod a ramod sérül a memóriavezérlő.

Tibicsucsu: Kingmax-ot szereti a Giga deszka. Ha meg a drágább tuningos ramok érdekelnek akkor: Corsair, G.Skill, Mushkin.

mod:

AssAssynn: Felesleges 4GB-nál több ram szvsz. Max ha munkára kell (nagyfelbontású 3D-s tervezés, renderelés pl). Add el a mostanit és vegyél 2x2GB 800-as ramot. Alig lassabb mint a 1066-os.

C2D nem fesz érzékenyek, oda mehet akármilyen feszültségű DDR3-as, csak az új Intel procik érzékenyek rá (Core i3/i5/i7).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#925) Weetjoue válasza Qru (#924) üzenetére


Weetjoue
csendes tag

Kösz, akkor most már nyugodtam megveszem, na de sietek mert megyek rutinra :DD :DD :DD

(#926) Qru válasza Weetjoue (#925) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ok, hajrá! :)

#nincsbennetarcsi

(#927) AssAssynn válasza Qru (#924) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszi a választ! Egyébként lehet, hogy jövőre vagy utána munkára is fogom használni, mert most állok továbbtanulás előtt és lehet ilyen szakirányba megyek el. Egyébként most játékokra használom többnyire. Azért nem akarom eladni, mert azért még is csak több a 6 mint a 4 és nekem nincs pénzem új gépet venni sem most, sem az elkövetkező pár évben. Van egy jó alaplapom, most szeretnék venni ramot aztán a procim az még jó, de azt lehet húzni is, vga-k meg még az újak is jók bele, úgyhogy ezért csinálom így. Amúgy ha szerinted elég 4gb-is akkor nem lenne egyszerűbb még kettő ilyen ramot vennem? Tehát még 2x1gb Kingmax ddr2,800mhz? A későbbi bővítés miatt nem akarnám ezt egyébként.
Még azt hadd kérdezzem már meg, hogy ramot használtan érdemes-e venni és ha igen mire kell odafigyelni?

Ó, igen és még annyit szeretnék kérdezni, hogy ha ilyen ramot akarok venni, tehát ddr2-s inkább 1066, de elfogadható a 800mhz-s is. Tehát most megéri venni, vagy esetleg jövő nyárra lejjebb megy az ára? Ez azért érdekelne, mert jövőre érettségi, tehát nem fogok olyan sokat gépezni, de utána viszont igencsak fogok. Szóval jó lenne már most is a ram, de ha jövő nyárra esik az ára akkor kibírom azt is.
Köszönöm a türelmeteket előre is.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#928) zazahoho válasza adamssss (#920) üzenetére


zazahoho
őstag

én is erre gondoltam,mert feleslegesen nem dobál ki pénzt az ember :N ,csak ez az 1156 rendszer számomra még újdonság
thx :R

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#929) Alex123 válasza AssAssynn (#927) üzenetére


Alex123
senior tag

Szerintem elegendő a meglévő 800-asok mellé uo. 800-asat venni....

Valahol olvastam, hogy 4x1GB ram "lassabb", mint 2x2GB?
De szerintem ez csak szintetikus tesztekben jön ki a "hétköznapi" feladatoknál nem hiszem, hogy észre fogod venni....

Ha a pénz számít, teszel bele még 2x1GB 800-as ramot, és lehet használt is (a memtest megmondja, hogy hibátlan-e) és sztem nem vársz vele, mert ugye most már kifutó típusok a DDR2-es memók, nehogy jövőre az alacsony készlet miatt aránytalanul drágán adják majd őket....

[ Szerkesztve ]

(#930) albert8


albert8
addikt

Ezt milyennek találjátok?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#931) adamssss válasza albert8 (#930) üzenetére


adamssss
veterán

A ram maga jó, de i7-be szerintem érdemes tri-kit-et venni.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#932) albert8 válasza adamssss (#931) üzenetére


albert8
addikt

Mármint i5 760 hoz?
25k jobb mint az geil evo?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#933) adamssss válasza albert8 (#932) üzenetére


adamssss
veterán

Ja nem i5 760-hoz teljesen jó.
Én a 9xx-ra gomdoltam.
Sorry

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#934) albert8 válasza adamssss (#933) üzenetére


albert8
addikt

geil evohoz képest milyen?

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#935) jaddz


jaddz
csendes tag

Nekem is EZ lenne a kérdésem, mert nem értem. Most az oldalon elírták az árát, vagy mi a frászkarikától ilyen olcsó?? A Corsair TwinX szintén 2x2GB-os KIT drágább, pedig csak 1333-on megy. Amúgy nem Tri-Kit, nem láttam még 4GB-os Tri-Kitet ;)
Nade mondjatok erre valamit please, jó lesz MSI H55M-E33 lap és Core i5-760 mellé? Kihasználja, hogy 1600Mhz-es? Ahogy olvasom a feszültsége 1.65V, tehát stimmel. Eddig a Geil Value 2x2GB-os 1333Mhz-en működő párját néztem, de hát ha ez 3000forinttal drágább, nyilván ezt venném ha okés.

[ Szerkesztve ]

(#936) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy p5q lapba egy E6400 mellett van 2x1gb GeIL black dragon CL4-4-4DDR2667 ramom és ezt szeretném bővíteni, legalább 4gigára, de a 6 jobb lenne. Nem tudom hogy jönnék ki jobban, ha ez maradna, és mellé vennék még valamilyen kitet, vagy ezt elpasszolnám (manapság már nemtudom, hogy megvenné e valaki a 667es ramot...), és 0ról építkezni. Autocad, revit architecture, szép nagy 3d renderek készülnek, és így 2 gigával nem vagyok elégedett... Bár tudom egy 4magos proci se ártana, de az majd a jövő zenéje. Szóval mi lenne a legjobb megoldás? Írhattok konkrét típusokat is, sőt az lenne a legjobb! Köszi :)

(#937) geri306


geri306
tag

Hali

Szeretnék 2x2GB Dual chanelt kiépíteni a következő ramból:
-Kingmax TinyBga 2GB 1333 Mhz, de egyelőre még csak egy modulra lenne pénzem, az nagy baj hogyha később vennék még egy ugyanilyen modult, vagy jobb lenne ha 2x2 es KITbe venném?

UI: Vélemény erről a ramról?

Köszi

(#938) AssAssynn válasza Alex123 (#929) üzenetére


AssAssynn
őstag

Szia!
Köszi a választ, de nem teljesen értem amit mondasz.
Valahol azt olvastad, hogy 4x1gb lassabb mint a 2x2 de utána még is azt ajánlod ,hogy tegyek bele még 2x1gb 800-ast.
A többit értem, tehát inkább vegyek most és ne később. Köszönöm a segítségedet!
De ha lehet inkább a meglévő 2x1 800-s mellé vennék 2x2-t ,hogy többé ne legyen vele gond. Mondom 2x2 slotos a lap is. Tehát működik az dualban meg az új is külön chanelen menne.Nem hiszem, hogy összezavarnák egymást. Vagy mégis?
Azt mondjátok ,hogy ha a meglévő 2x1 800 mellé vennék még 2x2 1066-ot akkor az nem adná magát?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#939) adamssss válasza geri306 (#937) üzenetére


adamssss
veterán

Jobb lenne a 2x2, de ha sikerül majd ugyanolyan ramot venni, elvileg úgy is jó lesz.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#940) albert8 válasza adamssss (#933) üzenetére


albert8
addikt

Tehát geil evohoz képest milyen mert ha nem olyan rossz vagy jobb akkor máris rendelném?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#941) jaddz válasza albert8 (#940) üzenetére


jaddz
csendes tag

Nem vagyok expert, de nem is olyan rég volt egy cikk itt a PH-n ahol pár DDR3-as modult teszteltek, húztak, satöbbi. A konklúzió az volt, hogy ezek a "tuning kiadások" mint black dragon, evo, diablo, miegymás csak arra jók, hogy kedvezzenek a márka negyedéves jelentésének, semmilyen gyakorlati hasznát nem veszed például a jobb időzítésnek attól hogy a nemtommilyen teszten 200 ponttal jobban renderelt a 25.000-ből. Válassz egy megbízható márkát ami nem fél neked jó pár év garanciát nyújtani, de ha nem vagy valami "mindenből a legjobbat/legdrágábbat/legújabbat" hajhász, akkor célszerű a legolcsóbb terméküket beszerezned. GEIL-ből tökéletes szolgálatot teljesít a Value sorozat 1333Mhz-es és CL9-es KIT-je, persze mindenkinek saját dolga mire szeretné elkölteni a pénzét.

De hogy az eredeti kérdésedre is válaszoljak, és amin én is fennakadtam, ha maradt azóta is ez a Corsair árcédulája, természetesen azt válaszd, 10.000FT-al többért nyomták még pár nappal ezelőtt. Én már le is adtam a rendelést. ;) Remélem segíthettem.

(#942) adamssss válasza albert8 (#940) üzenetére


adamssss
veterán

Jó az a ram mehet, bár nem dominátor mint ahogy a képen látszik. Ha pénz nem számít EVO, de én sem javaslom.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#943) albert8 válasza adamssss (#942) üzenetére


albert8
addikt

Akkor lehet inkább megveszem a dominatort vagy inkább ne?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#944) P90


P90
csendes tag

Sziasztok Szerintetek milyen ramokat kéne vennem egy i3 mas proci mellé? Egy Gigabyte GA-P55-US3L lapon foglalnának helyet. Azt hallotam hogy ez a proci csak 1333 Mhz es ramokat kezel (hajt meg) Tehát akkor feleslegesen vennék hozzá mondjuk 1600 Mhz es memóriát??

Azért vagyunk itt a földön,hogy jót tegyünk másokkal.Hogy a többiek mit keresnek itt, nem tudom.

(#945) adamssss válasza albert8 (#943) üzenetére


adamssss
veterán

Ha olyan űber nagy tuningos vagy vegyél dominátort, de egyébként fölösleges. Amit meg linkeltél az nem dominátor...

P90: Mehet bele 1600-is, csak ahhoz kicsit tuningolni kell a procit. Ha nem lesz tuning, elég az 1333 is.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#946) geri306


geri306
tag

Hello

Egy ilyen ram pár van olyan gyors, mint egy kingston 2x2 gb-os, csak mert nem értem a 4000ft-os árkülönbséget..?

Köszi

(#947) P90 válasza adamssss (#945) üzenetére


P90
csendes tag

Értem! Köszi! :R

Azért vagyunk itt a földön,hogy jót tegyünk másokkal.Hogy a többiek mit keresnek itt, nem tudom.

(#948) adamssss válasza geri306 (#946) üzenetére


adamssss
veterán

Igen ugyanolyan gyors, feltéve ha a kingston is 1333-es.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#949) leonel


leonel
aktív tag

Sziasztok. Alacsony ramot kell vennem, mert a dominatorok nem férnek be a mugen alá.
1600-as Cl7-est szeretnék.
Kérdésem az lenne, hogy ha egy ramhoz azt írják, hogy P55-höz (G Skill) vagy azt hogy I5/I7-hez (Corsair XMS) optimalizált: az jelent számomra hátrányt Phenom-os rendszerben?

Ti milyen ramot javasolnátok 1600/CL7 -ben?

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#950) zazahoho


zazahoho
őstag

hali

ezek közül mit javasoltok?,hosszú távra i760 proci,és asrock p55 deluxe lap mellé
corsair 2133 mhz
kington 2000mhz,víz nincs ,de egyszer talán :U ,ezért lehet értelmetlen ,de az ára jó
kinston 2000 mhz
g.skill 2000 mhz
mushkin 2000 mhz
használban is van pár érdekes darab,de inkább boltban vennék

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.