Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!

GSkill F2-8500CL5D-4GBTD - Trident Series
Spec.: 2x2GB 1066MHz CL5-5-5-15 1.8v

GSkill F2-9600CL6D-4GBRH - Ripjaws
Spec.: 2x2GB 1200MHz CL6-6-6-18 1.9-2.0v

Arban 2.5k kulonbseg van a ketto kozt, melyiket erdemes megvenni?

Alaplap Asus P5Q-E, E8500, Ati48701gb
Majd vennek bele, ha kelloen olcso lesz (tehat nem mostanaban) csucs Q procit es erosebb VGA-t.
Nem igazan tuningolok, igaz a procimbol siman kihajtottam 20% nyi tobbletet feszemeles nelkul, de nem lattam ertelmet, mivel nem ereztem a jatekokban a hatasat.

(#52) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Ram vásárlásával érdemes várni pár hónapot, vagyis várható jelentős áresés a tavasz vége, nyár eleje felé a DDR3 memóriák piacán, a jelenlegi árakhoz képest (pl. 11-12.000.-Ft -ról-8-9.000.-Ft-ra)?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#53) dudasj válasza xrvman (#51) üzenetére


dudasj
tag

Ha jól látom ez lap tudja az 1200s memókat is, így talán megéri ennyit ráfizetni a sebességkülönbség miatt.
Ez eléggé tuning ram, majd figyelj oda hogy nem elég neki az alap 1,8 volt, 1,9--nél fog csak jól működni.

(#54) tom_77


tom_77
tag

Sziasztok,

Melyik RAM-ot ajanljatok?
GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL7 KIT vagy
PATRIOT 4096Mb DDR3 1333Mhz Viper II Sector 5 KIT
Mind a ketto CL7-es es egyarban vannak, viszont a GEIL-re 5 ev a PATRIOT-ra meg csak 2 ev gari van. ASROCK lapba menne majd.

Koszonom elore is a segitseget.

(#55) D1Rect válasza tom_77 (#54) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor a GEIL.
Csak +3 év gari ingyen.

(#56) Seikai


Seikai
aktív tag

Én is feltenném a "mágikus" kérdést :D

lga 1156 rendszert építek ezért oda kell figyelnem az alacsony memó feszre is!!!

a cél majd a proci tuning meg a stabilitás :K

Gigabyte p55a-ud6-os lapba melyik a legjobb memo szerintetek ami elfut vele ( max 2x 38-39 k pénzem van rá ) állítólag bírja a 2600+ -os frekit is a gyártó szerint

GEIL Evo One 4096Mb DDR3 1600Mhz CL8 KIT ( a ph-s tesztből nem sok jót hallani róla )

PATRIOT 4096Mb DDR3 1600Mhz Viper II Sector 5 KIT (állítólag p55 optimalizált alacsonyabb fesszel)

KINGMAX Hercules 4096Mb DDR3 2200Mhz KIT ( állítólag p55 optimalizált ez is és varázslatosan 1.65v-on viszi a 2200-at 0o ) ő lenne a favoritom de, hogy 8gb dualchnnelbe elvinne-e ez a lap azt nemtom :(

ebben kéne több hozzáértő segítsége amit előre meg is köszönök :R

[ Szerkesztve ]

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#57) D1Rect válasza Seikai (#56) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha tényleg csak a procituning melletti stabilitás a cél, akár egy 1333 cl7 is megteszi.
Ha leginkább játszol ~0 értelme van a tuningmemóriának.

Persze egy jó választás lehet valami 1600 cl7 is, meg a csillagos égig bármi. ;)

(#58) Seikai válasza D1Rect (#57) üzenetére


Seikai
aktív tag

Köszönöm :R végül x58-as alaplapnál tettem le a voksom Ocz-s gold ramok mellett :)

[ Szerkesztve ]

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#59) Ventur@


Ventur@
senior tag

Üdv!

Egy kisebb ram vásárlást tervezek és egy kicsi segítség kellene. Nos jelenleg 2 x 1 Gb Kingston (típuszám: KVR800D2E5K2/2G) csücsül a gépben és ehhez szeretnék még 1 Gb-ot (többre nincs és nem is nagyon lesz belátható időn belül nagyobb keret rá) de olyan gondom van hogy lakhelyemen (Miskolc) nem találok pont ilyen típusú ramot. Amit találtam az ez: KVR800D2N5. Nekem meg ugye E5 (E = ECC, N = Non ECC) van. Kérdés: lesz-e valami gondom hogy ha mégis ilyet szerzek a gépbe (N-es. Időzítésük és minden egyéb adat megegyezik ahogy néztem mind az E és N között.)? Sajnos ebben egyáltalán nem vagyok otthon ezért kérem a segítségetek :B . Válasz ráér rágódjatok rajta nyugodtan mert csak a jövőhéten tudok menni "bevásárolni" :D .

Előre is köszöntem a segítséget :R !

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#60) MZsoltee válasza Ventur@ (#59) üzenetére


MZsoltee
veterán

Hát elvileg megy, főleg ha külön memória csatornára kötöd, de ha ügyes vagy és hajlandó vag yhasználtani is vásárolni akkor 7-8k körül meg lehet venni 2*1GB-ot is és akkor nem lesz gond mert ha megint akarsz venni 1 GB-ot akkor meg csak ugyan olyant vehetsz, hogy menjen dualban.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#61) Ventur@ válasza MZsoltee (#60) üzenetére


Ventur@
senior tag

Fontolóra veszem az ötleted és köszönöm a választ :R .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#62) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Nekem az lenne a kérdésem, hogy 800as vagy 1066-os RAM éri meg jobban? RAM tuninghoz nem értek de olyat is hallottam hogy nem számít annyira a MHZ mert jól be lehet állítani a 800-ast. Ez igaz?

(#63) enemy107 válasza HaZsolt (#62) üzenetére


enemy107
senior tag

Ram vásárlásnál ügyelni kell a volt feszültségre.Érdemes 2v-ost venni.2.2V alapfeszes rammokkal nem minden lap megy.

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#64) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok!

DDR2 es memóriát szeretnék venni, a következő hónapban. A gépem AMD Phenom 9600BE, MSI K9a2 Platinum alaplap. Szerintetek milyen ramot érdemes beültetni ebbe a gépbe? és érdemes -e 6Gb-ot venni. Elképzeléseim szerint 2x2Gb-ot szeretnék 1066Mhz-eseket ~30e ft körül.

Ja és mivel BE a processzor, tervezek némi tuningot is. Csak ahoz nem nagyon értek.

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#65) DrJános


DrJános
aktív tag

Sziasztok!

Gépembe szeretnék ramokat venni és érdekelne hogy hogy lenne gyorsabb a szekér

CL4-es időzítésű 800Mhz
CL5-ös időzítésű 1066Mhz

Illetve 4x1GB vagy 2x2 GB

Nem tudom, hogy számít-e De a Proci az E 7400 2x2.8Ghz és P5Q Deluxe alaplap-ba ketyeg.

Tuningolni nem akarom a gépet, de az a cél, hogy minél stabilabb legyen.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#66) lsc válasza DrJános (#65) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha nem tuningolsz a 800 cl4 is jó, 2x2 gigát általában jobban szeretik a lapok.

Az élet kegyetlen .

(#67) amadeus11


amadeus11
senior tag

Sziasztok . Jelenleg 2 gb ( ddr2 kingston 800 mhz) ram van a gépemben ezt szeretném bővíteni újabb 2 gigával . Kérdésem : vásárláskor muszáj ugyanilyen típusú ramot venni , vagy csak arra figyeljek , hogy ddr2-es legyen és 800 mhz ? . Bocs de láma vok ilyen ügyekben .
Kössz aki segít !

There is a star

(#68) lsc válasza amadeus11 (#67) üzenetére


lsc
nagyúr

Lehetőleg ugyanolyan kellene, de ha közben váltott csipgyártót a kingston akkor úgy is lehetnek gondok, ráadásul 4x1 giga ram már lehet gond egyes lapoknál. A legtisztább a mostani eladása és 2x2 vétele lenne.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#69) DrJános válasza lsc (#66) üzenetére


DrJános
aktív tag

Köszönöm a segítséget.

Lenne még 1 kérdésem, hogy az Asus alaplapok Geil vagy Kingston ramokkal mennek jobban vagy ilyen szinten már olyan a minőség, hogy mindegy melyiket veszem?

Az alaplap 1,8 v - 3,06 v képes kezelni ramokat szóval elvileg mindegyik jöhetne, de nem értek hozzá sajnos így nem tudom melyik a jobb a gépbe.

mert 800MHz CL4

Geil Ultra 2x2GB DDR2

Geil Black Dragon 2x2GB

és 1066MHz CL5

Kingston HyperX 2x2GB DDR2

ramokat tudnék beszerezni és szerintem ezek már jófélék, árban szinte semmi különbség nincs szóval az nem mérvadó.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#70) lsc válasza DrJános (#69) üzenetére


lsc
nagyúr

A lapod topicjában érdeklődj, nálam p35-ös giga lapban a 2x2 geil ultra tökéletes volt, az enyém udc végződésű, 2,0 V-on vitték a 800 cl4-et.

Az élet kegyetlen .

(#71) LackoMester


LackoMester
addikt

Hel,
ezt[link]( Corsair TR3X6G1600C8D ) a fajta memóriát szeretnék, ebbe[link] ( Asus P6X58D Premium )z alplapba, a QVL szerint ok.
Szerintem jó lenne, szerintetek?

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#72) Rasiel válasza LackoMester (#71) üzenetére


Rasiel
senior tag

Igen, jó lesz abba a lapba, úgyhogy nyugodtan megveheted.

(#73) DJGABI


DJGABI
addikt

:U Na, akkor itt is felteszem a kérdést:

Asus P5KPL-AM lapba Celeron E1200 mellé milyen RAM-ot keressek? Gondolom a 667Mhz-esek már felejtősek, 800Mhz-ben milyen márkájút? Samsung, Kingson vagy Kingmax? Vagy ha esetleg egy picit húzva lesz a proci akkor kell a 1066Mhz-es RAM is?

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#74) C64


C64
őstag

hali, ezek az asus 775-ös lapok, egészen pontosan a p5q3 lap viszi, támogatja az 1.65v-os ramokat is? pl g.skill 2000mhz, vagy Ripjaws 1800mhz?

egészen pontosan szólva az új, i3, i5, i7 lapba szánt ramok!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#75) Mytos


Mytos
csendes tag

Sziasztok! A segítségeteket kérem. Van egy 512 DDR400 HIVIE ramom az ABIT NF8-V2 lapban, 2 slot van összvissz. Kérdésem rakhatok-e mellé egy 1gigást, vagy cseréljem 2x1 gigára? Csak DDR400-at tehetek bele? Fogalmam sincs, mennyit számít az időzítés, milyen progival tudom megnézni és milyen legyen az időzítése annak, amit venni fogok? Köszi.

(#76) neetrox


neetrox
csendes tag

Hali

Am3-as rendszerbe szerintetek ez milyen lenne?
[link]
Van jobb cl7es ram ami kevesebb volton duruzsol? (ilyen árba)

n2o

(#77) Rasiel válasza C64 (#74) üzenetére


Rasiel
senior tag

Igen, támogatja ezeket a memóriákat. Én pl. ezt [link] próbáltam ebbe a lapba. 1,65V-on megy, Core i5-hoz ajánlják. De inkább maradtam a jobban bevált DHX-es típusnál (1,8V).
Amúgy ebbe a lapba max. 1800Mhz-es ramokat lehet tenni.

(#78) bozont


bozont
veterán

Sziasztok
Az alábbi három verzió közül melyik lenne a legjobb választás?

OCZ 4096Mb DDR2 1066Mhz Gold KIT
KINGSTON HyperX 4096Mb DDR2 1066Mhz Black Edition KIT
PATRIOT 4096Mb DDR2 1066Mhz Viper II KIT

Árban kevés a különbség. Kevés tuning is lenne. Van rá valami esély , hogy ezek valamelyike képes 920MHz mellett CL4-es időzítésekre 2T mellett?

(#79) Kiki18 válasza bozont (#78) üzenetére


Kiki18
őstag

OCZ és Patriot ramok ajánlottabbak a HyperX-nél. Főleg,ha tuningolni is szeretnéd őket!
Személy szerint kizárom,hogy bármelyikkel is elérnéd a cl4-et(komoly probléma nélkül..) de aztán ki tudja...(még nem próbáltam :D )

(#80) Zufo


Zufo
tag

Szevasztok

DDR2 ramot szeretnék venni eddig egy Corsair Dominatorom volt de rejtélyes körülmények között elhaláloztak :) . De már a megvételkor is voltak gondok újraindításkor sokszór nem indúlt a gép csak ki/be kapcsolás után, olvastam hogy a Maximus Formula alaplap annyira nem komálja ezt a ramot ez igaz? Amúgy a ram mellett egy q6600 menne 3,4 ghz 7*475 fsb-n megy. Ha tényleg igaz ez amit olvastam akkor ajánljatok vmi másik minőségi ramot pls 1066hz persze.

Előre is köszi.

(#81) Tomcy7


Tomcy7
tag

Sziasztok!

Szerintetek milyen memóriát vegyek az alábbi konfighoz?

GigaByte LGA-775 GA-EP45T-UD3LR
Core2 Duo E6500
GF 250 GTS

Húzni fogom a gépet valszeg, így 1600-as ramokat nézegettem, de nem tudom milyen legyen.
Azok a ramok amik 1,65V-on mennek azokat bele tehetem ebbe vagy azokat ne is nézzem?
Használt és új is érdekel.

Köszi a segítséget!

(#82) csokad


csokad
senior tag

sziasztoK! milyen ddr3-as 4gb memóriát ajánlanátok? keret max 30ezer

(#83) Rasiel válasza csokad (#82) üzenetére


Rasiel
senior tag

Milyen alaplap és proci mellé kellene?

(#84) Rasiel válasza Tomcy7 (#81) üzenetére


Rasiel
senior tag

Igen, az 1,65V-on üzemelő RAM-okat lehet használni ebben a lapban.
Itt egy Geil: [link] . Ezt sokan ajánlják, pozitívak róla a visszajelzések, úgyhogy szerintem nem lesz vele gondod.

[ Szerkesztve ]

(#85) csokad válasza Rasiel (#83) üzenetére


csokad
senior tag

GA-770Ta-UD+ lap meg Phenom II 955 be proci mellé

(#86) Rasiel válasza csokad (#85) üzenetére


Rasiel
senior tag

Szerintem erre a lapra gondolsz: [link]
Ha igen, akkor ezt ajánlom: [link]
vagy, ha egy kicsit még rádobsz arra a 30k-ra, akkor inkább ezt: [link]

(#87) Rasiel válasza csokad (#85) üzenetére


Rasiel
senior tag

sőt, szerintem elég egy 1333Mhz CL7-es is [link] , és így még 30k alatt is vagy, és szinte semmi különbség egy ilyen ram és egy 1600Mhz CL8 között.

(#88) Rasiel válasza csokad (#85) üzenetére


Rasiel
senior tag

Még annyit, hogyha esetleg lenne egy kis tuning, akkor én mindenképp a Geil-t venném, mert a Patriot AMD-s konfigba én úgy tudom, hogy nem igazán jól tuningolható, de szerintem egyikkel sem jársz rosszul.

(#89) Tomcy7 válasza Rasiel (#84) üzenetére


Tomcy7
tag

Van szerinted értelme 1600-os vagy 1800-as memót vennem?
Mivel ez a lap tudja a 2000+ -is így lehet jobban járnék hosszú távon ilyen rammal mint egy 1333-al nem?

(#90) Rasiel válasza Tomcy7 (#89) üzenetére


Rasiel
senior tag

Én ehhez a konfighoz 1333, vagy 1600 Mhz-es memóriát vennék, magasabb órajelűt nem érdemes. Ezzel: [link] vagy az 1333-assal szerintem jól jársz, 30 ezer környékén van mindkettő. Ha játszol, akkor meg úgysem fogod érezni a különbséget. BIOS-ban ugye állítanod kell majd pár dolgot, hogy alapórajelen menjenek...

Egyébként már megvan az a gép, amit az előző hozzászólásodba írtál? Mert ennél jobbat is ki lehetne hozni ennyi pénzből.

(#91) Gyick válasza Tomcy7 (#89) üzenetére


Gyick
őstag

Sztem nincs értelme azt a pénzt költsd inkább másra.

(#92) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Gigabyte 785GT-UD3H
AMD Athlon II X4 620 2,6 Ghz ami később húzva lesz 3,5 Ghz ig.
Ehhez milyen RAM-ot vegyek? Elég az 1333-as vagy 1600-as kell? Márkának Kingmax-ot néztem ki.

(#93) Tomcy7 válasza Rasiel (#90) üzenetére


Tomcy7
tag

Proc 17390k
Lap 24000k
Vga(MSI N250GTS Twin Frozr 1GB DDR3 PCIE) 27000k

Még ramot kell vennem meg proc hűtőt.

Mindenképpen intel kellett és p45-ben ez a kombó tűnt a legjobbnak.
A proc úgy is fel lesz majd húzva, remélem bírni fogja, majd a ramokat átállítom.

A mostani gépem egy abit is7e lap, p4 northwood 2,8 húzva, msi 7800GS AGP, 2x1gb a-data 500mhz ddr1.

Azért cserélem le, mert kell egy nagyobb monitor a régi 17-es helyett és a nagyobb felbontásban nem menne el az az 1-2 game amivel játszok(GTR2, GTL, RBR).
Azért sem veszek bele nagyobb procit mert ez is bőven kihajtja ezeket, majd amire cserélnem kell a 4 magosak is már bagóért lesznek.

Bocsi a kicsit offért. :R

(#94) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

DDR2 es memóriát szeretnék venni. A gépem AMD Phenom 9600BE, MSI K9a2 Platinum V2 alaplap. Szerintetek milyen ramot érdemes beültetni ebbe a gépbe? Elképzeléseim szerint 2x2Gb-ot szeretnék 1066Mhz-eseket max. ~35e ft körül.

Amiket néztem :

- PATRIOT 4096Mb DDR2 1066Mhz Viper II KIT (én szívem szerint ezt venném, de semmi tapasztalatom ezzel a márkával)
-CORSAIR Dominator 4096Mb DDR2 1066Mhz FAN KIT (+hűtőt adnak hozzá)
-KINGSTON HyperX 4096Mb DDR2 1066MHz CL5 KIT

(ha mást ajánlanátok természetesen azokat is fontolóra veszem)

Az igazi problémám az, hogy a Volt-témához nem értek, és nem is tudom mire kell odafigyelni ebben a témában. És az időzítést tekintve is vannak hiányosságaim, de gondolom az 5-5-5-15 az jónak számít.

Fontos lenne a segítségetek, Előre is köszi.

Ja és mivel BE a processzor, tervezek némi tuningot is.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#95) Rasiel válasza Zufo (#80) üzenetére


Rasiel
senior tag

A corsair nagyon jó gyártó, nem csak memóriák terén, eddig nekem semmiféle problémám nem volt az ilyen cuccaimmal. Persze elképzelhető, hogy az alaplap nem igazán szerette ezt a típust.
Én egy CSX-et ajánlanék: [link] 1066Mhz, 5-5-5-16, 1.8V

.LnB: Én ezek közül a corsairt javaslom [link]
Tuning terén a CSX is egész jó, úgyhogy ha gondolod még azt is fontolóra veheted, de nyugodtan megveheted a corsairt is. Gyári beállítások mellett 1066Mhz CL5 2,1V-ot tud a ram, ami teljesen oké szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#96) .LnB válasza Rasiel (#95) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen, de attól félek, hogy nem fér, el nekem a hűtő. :S elég rossz kiosztású ez az alaplap :(

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#97) Rasiel válasza Tomcy7 (#93) üzenetére


Rasiel
senior tag

Én is OFF-olok kicsit :) : egyébként nem rossz gép, de ennyi pénzért egy AMD-ATI gép jobban megérte volna, AM3 foglalatú lappal (fejleszthetőség miatt).
RAM-okra visszatérve, ebbe a gépbe 1333-as is bőven elegendő, inkább a mennyiség legyen meg (4GB).

.LnB: Szerintem gond nélkül elférnek, nincs akkora az a hűtő. :) De, ha gondolod kérdezd meg még pár helyen, vagy ha akarod választhatod a CSX ramokat is, amit az előző hsz-be javasoltam...

(#98) G4m3b0y


G4m3b0y
csendes tag

Hello.

Segítséget szeretnék kérni. Ehhez a konfighoz kéne egy jó ram ajánlat. Szeretnék tuningolni is valamennyit.

Tápegység: Corsair CX400
Alaplap: GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H
Processzor: AMD Phenom II 955 3.20Ghz AM3 BOX Black Edition
HDD: WD 500GB 7200rpm 16MB SATA2 WD5000AAKS

[ Szerkesztve ]

(#99) Rasiel válasza mclaren777 (#92) üzenetére


Rasiel
senior tag

Tess, G.Skill ram: [link] A gigabyte honlapján a Memory Support List-ben is benne van, úgyhogy nem hinném, hogy gondod lesz vele. :) Illetve a CL9-es ídőzítését is le lehet szorítani, ha szerencséd van, de ez szinte semmit sem számít. Még ezen az oldalon nézegettem egy Mushkin-t [link], de ezt nem igazán merem ajánlani, mert nem teljesen egyeznek az adatok a hivatalos oldalon lévőkkel, de ez sem lenne egy rossz választás ennyiért, főleg, hogy CL 7-8-7-20-on megy.

(ui.: ez a proci úgy emlékszem, hogy 3,2Ghz-ig bírja a tuningot alapfeszültséggel, afölé már nem érdemes húzni.)

[ Szerkesztve ]

(#100) Krisinto


Krisinto
őstag

Üdv
[Ebbe a lapba]
Szeretnék beletenni egy OCZ 2GB PC6400 Special Ops ilyen memóriát!
Menne ez az én lapomban? :U

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.