Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) humilislupus


humilislupus
tag

Én is kérdezni szeretnék. Egy sima 1G ddr3 ram van a gépben és ha szeretném böviteni akkor jó az ha veszek bele még egyet vagy ezt nem tudom felhasználni és vennem kell egy 2x1 G kitet ?

(#1502) adamssss válasza lampardzal (#1500) üzenetére


adamssss
veterán

Szia!

Ha tervezel tuningot akkor 1600 mhz-et vegyél.
Milyen konfigot szeretnél?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1503) lampardzal válasza adamssss (#1502) üzenetére


lampardzal
csendes tag

Köszi a gyors választ!
Nem hiszem, hogy tuningolom, majd 4 év múlva megint veszek egy új gépet és kész!

A konfig szerintem estére meg lesz!

(#1504) Hexetra


Hexetra
tag

sziasztok srácok!
bocsi h ide írok ilyen témában.. annyi lenne a problémám h 4gb ramom van és néha kevés.. de ugyérzem h elég lenne csak a gép túlspilázza néha és több ramot vesz fel némeik program ami éppen fut.. azt szeretném hogyha ajánlanátok valami memória kezelő, optimalizáló programot! előre is köszönöm, és bocs még1x :)

This song commits a feeling, a subliminal message ; It makes me feel euphoria. Deadmau5 is a true genius. "Strobe"

(#1505) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Már 1 hónapja ramokat hajtok, kevés sikerrel. Eddig G.Skill ramokat próbáltam szerezni, az oldal alapján a magyar disztribútort meg is kerestem. Nem elérhető. Írtam a support-nak, de ők nem tudtak érdemben válaszolni. Gondolkoztam azon, hogy rendelek a környező országok valamelyikéből. Ahol találtam az árlistán, ott hozzánk nem szállítanak, ezt meg is erősítették e-mail-ben.(mit neked EU...bezzeg Bulgáriába szállítanak) Jó lenne valami boltot találni, ahol van is G.Skill az árlistán, és szállítanak is hozzánk. Ha valakinek van tippje, azt szívesen fogadom. :R
Ezeket hajkurásztam eddig:

- G.Skill F3-16000CL6T-6GBPID
(ez lett volna az első számú, de sehol nincs)
- G.Skill F3-16000CL8T-6GBPS
- G.Skill F3-16000CL9T-6GBRH

Mivel úgy látom, lehetetlen kis hazánkban rendes G.Skill -t szerezni, így utána néztem a Corsair Dominator GT-nek. Az se sok van, de találtam egy biztatót:

- Corsair CMT6GX3M3A2000C8

52.500Ft -om bánná, ami olcsóbb mint a G.Skill, viszont a tudásával nem vagyok tisztában. Eddig a Corsair ramokkal tuning terén csak csalódásom volt, igaz egyik sem Dominator GT kategóriájú volt, ez a széria ugye pont az OC-ra van kihegyezve.
Mi a tapasztalat ezekről? Úgy emléxem volt egy hibás széria a GT kittek között, az is visszatart. Szóval ez, vagy hajtsam tovább a G.Skill -t? (Decemberben megyek Bécsbe, ott talán találok boltot, ami hoz, és csak át kell vennem)

Don't Tread On Me

(#1506) MPowerPH válasza MPowerPH (#1505) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ránéztem rambazárra, és ráakadtam az általam hajkurászott kittre.(eddig sose volt :DDD ) De piszok drága(szerintem), nem tom megér e ennyit az a CL6 vs. CL8. :U

Don't Tread On Me

(#1507) adamssss válasza MPowerPH (#1506) üzenetére


adamssss
veterán

Tuningnál neked úgy is a mhz fog számítani, szóval az időzítés másodlagos.
A corsairek szerintem jól mennek. Nekem legalább is.
Overék azt hiszem hyperx-el nyomják, de ha ennyire nagy túlhajtó vagy, szerintem az extrém tuning topikban többet tudnak segíteni.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1508) BalaNce87 válasza Recon666 (#1498) üzenetére


BalaNce87
addikt

Én most vettem a Rambazárban Mushkin RAM-okat 24k-ba került 4Gb 1600-as cl7-es kit. Ráadásul 1.35Von mennek elvileg. Ebben az árkategóriában nagyon jó kitek vannak ott. Crucial, mushkin, gskill, patriot.
Ha jó vásárt akarsz csinálmi mindenképp nézz rá. Arról nem is beszélve, hogy az eladó is nagyon készséges és hozzáértő. ;)

(#1509) MPowerPH válasza adamssss (#1507) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igazából azért kérdeztem rá a Corsair -re, mert kétféle jelölést találtam, ellenben az oldalon hivatalosan csak egy van.
Az egyik a CMT6xxx, ami a hivatalos oldalon is fent van, a másik a CMG6xxx, ami pár tesztben szerepel. Mi a differencia?

mod: Itt találtam választ, bár nem tudom ez mennyire reális.
"The CMT part number has the connector for the Airflow Pro and the CMG is an older part number that does not support the Airflow Pro. The newer part number also has a looser trcd "

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1510) johnny101


johnny101
csendes tag

Sziasztok!

2x2GB RAM-ot szeretnék venni, csak nem tudom, hogy milyet. Ebben kérném a segítségeteket.
A gépem:
Alaplap:MSI P35 Neo
Proci: DualCore Intel Pentium E5200, 2500 MHz (12.5 x 200)
Videó kari: ATI Radeon HD 4850

A választ előre is köszönöm!

(#1511) Jorus válasza johnny101 (#1510) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mire használod a gépet, milyen mértékű tuningban gondolkozol?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1512) johnny101 válasza Jorus (#1511) üzenetére


johnny101
csendes tag

Leginkább játszok vele. Szeretnék majd egy kicsit húzni a gépen, de nem a tűréshatárig...

(#1513) Jorus válasza johnny101 (#1512) üzenetére


Jorus
nagyúr

Akkor a helyedben átnézném a lapoddal foglalkozó topikokat a különféle fórumokon, hogy vannak-e kompatibilitási problémák bizonyos modulokkal, azokat kizárnám, és megvenném a legolcsóbb, PC2-6400 (DDR2 800MHz)-es kit-et. Mivel a CPU-d szorzója magas, nem kell magas (400MHz+) FSB-t elérned a tuning során, ergo 800-as kit elég lesz, akár a legolcsóbb is.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1514) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok mennyivel gyorsabb a 8-8-8-24 időzítés a 9-9-9-27 től? Nem tudom eldönteni hogy Mushkin 3x2gb silver kitet vegyek CL9 (30k) vagy 3x2gb Corsair Dominator CL8-at (35k). Valakinek van tapasztalata a két említett kittel? Annó volt Dominatorom DDR2ből és meg voltam vele elégedve, így hajlok az felé. De szívesen hallanék némi személyes kompetenciát.

(#1515) johnny101 válasza Jorus (#1513) üzenetére


johnny101
csendes tag

Köszi a segítséget!

(#1516) Jorus válasza Fr3eWar (#1514) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én tuti nem adnék ki plusz 5k-t, csak azért, hogy cl9 helyett cl8-as időzítésekkel hajthassam a RAM-jaim...

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1517) Fr3eWar válasza Jorus (#1516) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Hát szerintem megrendelem a cl9-est, mert néztem egy rakat tesztet és maximum 200mb/sec olvasási sebesség különbség van köztük, íz i7-nél szinte csak az órajel számít.

(#1518) MPowerPH válasza Fr3eWar (#1517) üzenetére


MPowerPH
félisten

Főleg ha nem akarsz nagy tuningba kezdeni, teljesen fölösleges. :)

Don't Tread On Me

(#1519) szeruuu


szeruuu
csendes tag

Hali engem az érdekelne,h egy gigabyte g31m es2l laphoz,egy e2200-s procihoz elég-e nekem 2*1GB DDR2 800mhz-s cl6-os kingstone memó?

Üdv.

(#1520) Recon666 válasza BalaNce87 (#1508) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Értem, de egybe akarok vásárolni procit,lapot,memóriát, és nem akarok 2db szállítási költséget fizetni, néztem már a kit-et, valóban jó árú, jó minőségű rammok.

(#1521) Jorus válasza szeruuu (#1519) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mire? Egyébként alapon, normál felhasználásra természetesen elég lesz.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1522) szeruuu válasza Jorus (#1521) üzenetére


szeruuu
csendes tag

Egy-két játék fusson,meg azért a win7is menjen vele rendesen:)

Üdv.

(#1523) Jorus válasza szeruuu (#1522) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az "egy-két játék" elég tág fogalom, de néhány kivételtől eltekintve elég lesz a 2GB RAM.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1524) szeruuu válasza Jorus (#1523) üzenetére


szeruuu
csendes tag

Köszi!:)

Üdv.

(#1525) ph user


ph user
csendes tag

Hali
Mostanában szeretnék gépet építeni, de nem tudom hogyan lehet megállapítani, hogy egy alaplap és egy memória kompatibilis-e vagy sem.
Tervezett alaplap és cpu:
Gigabyte GA-P55A-UD3
Intel Core i5 760

Ezt a két memóriát néztem ki:
Corsair Dominator 2 x 2 GB DDR3 1600 MHz CL8 1,65V
Kingston HyperX T1 2 x 2 GB DDR3 1600 MHz CL8 1,65V

Az alaplap által támogatott memóriák között egyik sem szerepel.

1. Kompatibilis lesz-e vagy sem?
2. Kettő közül melyiket érdemes választani?

(ja és memória tuningot nem tervezek és tudom, h csak 1333-on fognak menni ezzel a procival, de majd később proci cserénél nem akarok memóriát is cserélni)

"I'm not weird. I'm limited edition"

(#1526) Okoschka


Okoschka
csendes tag

Most, hogy lementek a DDR3 árak, fontolgatom bővítsek-e 8GB-ra.

Lényegesebb memóriafaló alkalmazások:
Photoshop komplikált szűrőhasználat (festés szűrőkkel),
DAP,
Kisebb videoklipek összeállítása PremierElements-el

Mindez sokszor egyszerre, egyidőben.

Egyenlőre nincsenek bosszantó memóriagondjaim.
Várjak még, vagy 15k-ért erősítsek
még 1készlet Kingston KVR1333D3N9K2/4G -vel?

(Tudom, a Ph szereti az Intelt-t, de én úgyis csak hobbyként használom...)

(#1527) kpetyke


kpetyke
tag

Új gép vásárlása közepén vagyok, és elvesztem a nagy RAM kínálatban.
A gépem i7-870 vagy i7-880-ra és gigabyte GIGABYTE GA-P55A-UD3 -ra épül.
Hallottam hogy nem minden márkát szeret a gigabyte LAP és hogy a i7-nek 1,5v-s memória kell? :F

Előre is köszönöm segítségeteket, és ha hülyeségeket légyszíves monjátok el az igazságokat ezen a téren.

(#1528) snake1977


snake1977
őstag

Srácok, létezik hogy a Gigabyte P43-ES3G rev1.0-ás lapom nem szereti a geil ramokat?
Vettem kitben 2x1giga geil ultra plus ramot CL4-4-4-12 gyári időzitéssel a legújabb bios a lapon, és auto időzítésen 5-5-5-18-nak detektálja a ramokat. Manuálisan belőve megy a gyári értéken, de néha csinál furcsaságokat a win7 vele. Nem találtam semmit sem, a memória supportról.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#1529) kpetyke válasza snake1977 (#1528) üzenetére


kpetyke
tag

Konkrétan énis ezt hallottam h a gigabyte+geil nem jó választás de csak félfüllel valamelyik topicból szóval, hogy mennyi valóságalapja van, nemtudom.

(#1530) shteer válasza snake1977 (#1528) üzenetére


shteer
titán

memtest-et futtattál?

..szerintem jónak tűnik

(#1531) seederking


seederking
őstag

Üdv légyszi valaki segitsen.Lecserlétem a 2x1Gb GEIL6400 DDR2 800Mhz-s Ramomat

2x2GB http://www.rambazar.com/product.php?id=512

Az első bekapcsolás után becsikózódott a kép és ujraindult a system.
Kb párszor eljátszotta ugyanezt.Átállítottam a feszültséget 1.90 (alap-ról) 2.20ra.A cash "legancy"-t akartam 4-4-4-15re de az alaplapom menüje csak 3.0,4.0.0,5.0,6.0-át engedélyez (más a beállitás).Ha valaki tudja mit kell ilyenkor állitani a BIOSBA légyszi segitsen vagy akár ha alaplap miatt nem megy rendesen:MSI K9N6GM V-series
Előre is köszi a Helpet,,,.(O"_"O)

Vagy ha valakit érdekel a 2 GEIL RAM olyanra amivel nem lenne gond az is írjon....

(#1532) Vîncent


Vîncent
csendes tag

Hali!
Van egy ilyen alaplapom : ASRock 870iCafe
Meg egy Athlon II X4 640 procim.
És érdeklődnék milyen Ram-ot javasolnátok bele?

Válaszotok előre is köszönöm!
üdv.: Vincent

[ Szerkesztve ]

(#1533) snake1977 válasza shteer (#1530) üzenetére


snake1977
őstag

Igen, memtestet is és win alatt orthost is ram stresszel, hibázni nem hibázik több óra után sem. De mégis néha win betöltéskor befagy a rendszer, (hdd 100/100% hd sentinellel) kábelek cserélve, táp megbízható, viszont ugyanezen konfig 1db 1gigás CSX rammal lett tesztelve, és 2nap alatt 1x sem volt gondom vele. :W

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#1534) snake1977 válasza snake1977 (#1533) üzenetére


snake1977
őstag

Ma hoznak 2db kingstone-t, kipróbálom ezekkel is. Hátha csak a dual channellel lesz valami gixer.. :F

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#1535) adamssss válasza Vîncent (#1532) üzenetére


adamssss
veterán

Hello!

Mehet bele kingston hyperx, corsair, adata. Szerintem 1600-at vegyél.

Üdv

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1536) Qru válasza Vîncent (#1532) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt van mi jó hozzá 100%-ra: Memory QVL list

#nincsbennetarcsi

(#1537) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,
Gyakorlatilag a legolcsóbban szeretnék memóriát bővíteni. Három kritériumnak kell megfelelnie:
-2x2GB
-min 800MHz
-olcsó
Az eddigi legjobb (bolti) ajánlat ez. Nézelődtem sok helyen, de ennél jobb nem volt eddig.
Ha esetleg tud valaki jobbat, ne legyen rest megosztani velem.
Köszi! :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1538) adamssss válasza fi:zi'k (#1537) üzenetére


adamssss
veterán

Itt van egy pár forinttal olcsóbb. Szerintem a geil-t vedd, az jobb ram.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1539) fi:zi'k válasza adamssss (#1538) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hát ez kb tényleg a "lesz@rom" kategória, ha az árkülönbözetet nézzük. :DDD
A geil már csak azért is biztos jobb mer' gémer. :))
Rambazárban találtam még mushkint (17E) és corsair? (18,5E).Árban ugye -/+ 700, szóval nem tétel, ha esetleg a jobbat ajánlanátok, csakhát megnéztem a szállítási feltételeket és mivel nekem max 1 napon belül kell, így stornó.
Amúgy az az oldal csak nekem működik olyan "érdekesen"?!

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1540) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#1539) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

ocz és nem corsair :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1541) adamssss válasza fi:zi'k (#1540) üzenetére


adamssss
veterán

Haveromnak döglött már meg reaper-je. Nem ajánlom.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1542) fi:zi'k válasza adamssss (#1541) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor már 3 tényező szól ellene. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1543) kisduna


kisduna
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérem. Régebben aktívabban foglalkoztam asztali gépekkel, de mára kicsit belevesztem a részletekben. - Régebben, ha az ember jól választott alaplap márkát - pl. ASUS TUSL2-C, akkor az ~minden RAM-mal elment.

Most vettem egy asus p5g41t-m-le alaplapot, egy 2,8Ghz Dualcore procival (800Mhz), és egy DDR3 GEIL 4GB PC3-10660, CL9-9-9-24 KIT (1,5V) memóriát.

Feltünt összeszereléskor, hogy a két rammal együtt a gép nem akart monitort kapcsolni. Aztán az egyikkel ment simán, de egy újra próba után már mind a kettővel bekapcsolt a gép, windows 7 is sima ügy volt. A gond az, hogy win7 indításakor, néha újraindul a gép. MEMTEST-ben az egyik Ram elvérzett, míg a másik átment, ugyanakkor nem tudom elhinni, hogy az örök garanciás Geil-lel ennyi gond lenne. KB 4-gépet szereltem össze GEIL dobozos, csicsás RAM-okkal, és ebből kettőnél Memória gond volt. Most már ez a harmadik. Szerintetek ez is kuka, vagy én nem tudok valamit?

Ha hagyom az SPD-re a beállítást, akkor a KIT nem működik, a CL és társai beállítási lehetőségekből a BIOS-ban pedig a memóriára írt 4 számhoz képest (9-9-9-24) sokkal több van. Azt hiszem bent vagyok az erdőben...

Egy másik gépnél is hasonló gondom van, ugyan, nem GEIL ramokkal, de 1 GB-volt benne gyárilag és 2-re szeretném bővíteni, vettem is egyet, ami volt a boltban, ugyanakkor pont olyan RAM modult már nem találtam, de nem is izgatott a dolog, hiszen jó emlékeim voltak régről, amikor 3 gyártó 3 különböző méretű ram-ja is elketyeget a gépekben. Mennek még ma is. Szóval, 1+1GB és néha 1-2 naponta kékhalállal elszáll.

Szerintetek, a Geil a kuka, vagy valami beállítás lesz csak. Mivel próbálkozzak?
Köszönöm,R

(#1544) adamssss válasza kisduna (#1543) üzenetére


adamssss
veterán

Helo!
Először is ha van én ellenőrizném a kompatibilítási litást, hogy azon rajta van e a ram.
Sajnos ma már olyan időket élünk hogy nem hogy három különböző modul nem megy együt sokszor még az egyféle ramok sem hajlandóak dolgozni, egy bizonyos lapban.
Én azt a modult ami nem ment át a memteszten, ha van rá mód kipróbálnám másik gépben is. Ha ott sem jó akkor egy garis kört meg lehet futni.
Egyébként a geil-ek nagyon jók, de kényes ramok.
Esetleg próbálj az órajelen/időzítésen lazítani, feszt emelni!
A dual channel működik?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1545) kisduna válasza adamssss (#1544) üzenetére


kisduna
csendes tag

Szia!

Először is köszönöm, hogy foglalkozol a kérdéssel. Sajnos alaplap vásárláskor megnéztem a listát a neten, de mivel semmi hasonlót nem tartottak a boltban, maradt a Geil a jó ára és a marketingje miatt. Magyarra fordítva, nincs rajta a kompatibilitási listán.

Nem sokára kipróbálom egy másik gépben. Szerinted az, lehet, ha abból kiveszem a szintén 2GB-os modult, és cserélünk, feltéve, ha jó a geil ram, menni fog a két idegen ram? Az talán Samsung.

A Dual Channel megy-e? Na ez a másik. Ha beteszem a gépbe a két ramot, megy a 4Gb, és kiírja induláskor, hogy Dual Ch., de azt hol lehet kikapcsolni?
Gondolom Single módban, lazábban működik ez az egész kompatibilitási dolog.

Sajnálom, hogy ez az egész ilyen macerás. A régebben összerakott gépeim, a mai napig mennek, ezekkel a DDR2-DDR3-as dolgokokkal, meg csak a szívás van. AMD és intel fronton is.

Esetleg tudsz tanácsot adni, milyen alaplap, és ram márkák a kevésbé macerások?
Alaplapból is van már 8eFt+áfás, régen, meg 20 alatt nem adtak csak Tomato-t...

Köszi,Robi

(#1546) Halaszg


Halaszg
csendes tag

Sziasztok!
Nekem olyan kérdésem lenne h van egy asrock p4i945gc alaplapom hozzá egy celeron procival 533fsb-s. Az alaplapnál az van leirva h 533nál csak a ddr2 400, és ddr2 533 ramokat támogatja. Akkor ddr2 667 mhz-es rammal nem is fog müködni egyáltalán?

Előre is köszi a válaszokat

(#1547) Jorus válasza Halaszg (#1546) üzenetére


Jorus
nagyúr

De, csak - tuning nélkül - 533MHz-en.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1548) Halaszg válasza Jorus (#1547) üzenetére


Halaszg
csendes tag

Köszi.
És azt hol tudom beállítani? Vagy nem kell semmit állítani hanem alapbol csak 533 Mhz-en fog menni?

(#1549) Jorus válasza Halaszg (#1548) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, a lapod - egészen pontosan a memóriavezérlő - magától beállítja 533-ra.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1550) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

AMD PII X6 1075T proci + Aus M4A88TD-V EVO/USB3 alaplap mellé keresek ramot. Első kérdésem, hogy a proci leírásánál láttam olyat, hogy 1333+, ez mit szeretne jelenteni?
Illetve hogy 1333 vagy 1600-as ramot vegyek-e hozzá? Találtam Kingston HyperX DDR3 ramot, ami 1333 és 1600-as sebességen is kb ugyanannyiba kerül. Jobb-e nekem bármilyen szempontból, ha 1600-ast veszek? Egyáltalán menne a fenti konfiggal?

Köszi

Laci

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.