Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) czundermák válasza Qru (#750) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Igen köszönöm, ezt gondoltam fő célomnak énis, nekem bőven elég 1600-as FSB-n a Q9400, 24/7-re főleg. Szénné tuningolni nemszerteném. A memóriáknak megvan a típusszáma, iponról talán még lehetséges beszerezni ugyanezt, de gyanítom hogy igen. Kösz még 1x hogy dönteni segítettél. :R

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#752) Lacc88


Lacc88
senior tag

Sziasztok !
Ma kéne , hogy ramot vegyek mivel elviszik az enyémet ....
és erre gondoltam 1366-ba - itt

[ Szerkesztve ]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#753) adamssss válasza Lacc88 (#752) üzenetére


adamssss
veterán

Szerintem jó, én a geilekkel nagyon meg voltam elégedve.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#754) Lacc88 válasza adamssss (#753) üzenetére


Lacc88
senior tag

Okés , a lapom úgy is piros fekete ! :R

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#755) szente


szente
addikt

hali

gép vásárlás előtt állok,de meg akadtam a memóriánál...
szóval kinéztem egy gigyabyte ga-880gm-ud2h lapot,meg hozzá geil ultra memókat(amit idő közben kivettek az ipon webshopából :((( ),de azt mondták az okosabbak,hogy a giga nem szereti a a geil ramokat.

szóval akkor mi legyen helyette?2 giga kellene,ha lehet kit,és olyan 15k körülire gondoltam(az iponból).

köszi

(#756) Qru válasza szente (#755) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kingmax, Kingston-t keress.

#nincsbennetarcsi

(#757) szente válasza Qru (#756) üzenetére


szente
addikt

ok,köszi!
még annyit szeretnék kérdezni,hogy ha 2 db 1gb-os modult rendelek,akkor mekkora az esélye,hogy mennek dual channel-ben?
illetve mennyit számít az 1333mhz vs 1600mhz?

(#758) Qru válasza szente (#757) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát ha egy eresztésből van (azonos sebességű / időzítésű) akkor kb 90-95% hogy mennek DC-ben. Szóval nem muszáj kit-be venni.

Ha nem lesz tuning akkor bőven elég az 1333-as is. Köznapi használatban nem érződik az 1600-as előnye (játék, film, net stb), inkább csak mérőprogiknál jön ki a különbség, meg renderelésnél/tömörítésnél.

#nincsbennetarcsi

(#759) Evilangel válasza szente (#755) üzenetére


Evilangel
tag

Giga lapok szeretik a Kingmaxot

(#760) szente


szente
addikt

kösz srácok!ez lett belőle!
KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1333Mhz KIT

(#761) Qru válasza szente (#760) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az tökéletes lesz! :K

#nincsbennetarcsi

(#762) szente válasza Qru (#761) üzenetére


szente
addikt

jobban szerettem volna valami hűtőbordás verziót is,hogy legyen benne egy kis tuning lehetőség,de ebben az árkategóriában nem volt semmi ilyesmi...

(#763) Qru válasza szente (#762) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem vészes, max odateszel egy ventit az sokkal többet ér mint a borda.

#nincsbennetarcsi

(#764) adamssss válasza Qru (#763) üzenetére


adamssss
veterán

Én egyébként azt halottam, h a bordák (leszámítva párat: dominator, reaper), nem is elvezetik, hanem csak eloszlatják a hőt...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#765) Alex123 válasza Qru (#746) üzenetére


Alex123
senior tag

Rendben, köszönöm. :R

(#766) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Érdeklődnék hogy ez a ram [link]
Nem olcsó kicsit? Vagy kifutó széria?

(#767) LBandi


LBandi
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget, megerősítést szeretnék kérni. Két ram közül melyik lenne a legmegfelelőbb választás, azt figyelembe véve, hogy utána jópár (min. 4-5 évig) nem szándékozom fejleszteni, a gép felhasználási területe (játék, videószerkesztés, 3Dmodellezés, tervezés, programozás, stb). i7 930 proci és egy ütős vidkari lenne a társaságában. Tuningolást is tervezek (min. 4ghz). A deszka egy Asus P6X58D Premium. Ja és a teljes rendszer (kivéve a lapot) vizezve lesz.

A két versenyző:

(Nekem inkább felé húz a szívem, kérdés hallgassak-e a szívemre)
- Corsair Dominator 12GB Kit 1600Mhz CL8 (CMD12GX3M6A1600C8)

- Corsair Dominator 6GB Kit 1866Mhz CL9 (TR3X6G1866C9DF)

Az érvelésnél az árkülönbség nem számít, tehát nem az ár miatt nem tudok dönteni.
Várom a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#768) Qru válasza LBandi (#767) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

4-5 évre előre... Ha nagyon magas felbontáson dolgozl akkor esetleg érdemes lehet. A ram árak csökkeni fognak középtávon, szóval elég ha veszel most egy 6GB-os szettet és 1-1,5 év múlva bedobsz mellé még egyet, mert akkor kb féláron megkapod majd mint most.

adamssss: Minden bordának az a lényege, hogy a chip termelte hőt elvezesse, eloszlassa. Ha nem érintkezik a chipppel a borda renddesen akkor se nem vezeti el, se nem oszlatja el a hőt. Ez a két dolog nem válaszható szét élesen itt. De az tény, hogy vannak jobbfajta bordák (hatásosabbak) meg kevésbé jók. Pl az OCZ féle XTC megoldás gyenge de a Dominator DHX-es megoldása meg az egyik legjobb ami most a piacon van.
Nekem volt mind a kettő, és kézrátétel alapján kb +50%-al jobb a Dominator bordájának a hőelvezető képessége mint az OCZ Platinum-omé volt.

#nincsbennetarcsi

(#769) adamssss válasza LBandi (#767) üzenetére


adamssss
veterán

Szia!
Ha tényleg ki fogod használni a 12 gb-ot akkor az elsőt, és azokat is feltudod húzni jó pár mhz-el. Ha nem akkor evidens, h a másik kit. Mondjuk a 3d modellezés eléggé ramzabáló...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#770) LBandi válasza Qru (#768) üzenetére


LBandi
aktív tag

Köszönöm a választ!

A jelenlegi gépemhez sem nyúltam már 4,5 éve szóval a mostaninál 5-6 simán rendben lesz. 6+6gb -vel az a baj lehet nem fognak tökéletesen működni a lapban mivel a fórumján nagyon sokaknak nem akart rendesen menni a 6+6 gb kit. Amúgy a 12gb-t ~90ezerért fogom veni szóval nem egy brutál ár.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#771) Romeo619


Romeo619
senior tag

Hello,
lenne 1 kérdésem...az AMD X2 6000+ proci kitudja rendesen hajtani a 1033Mhz-st memot vagy csak a 800Mhz-t tudja?
Mert ha nem akkor felesleges lecserélnem:P

(#772) adamssss válasza Romeo619 (#771) üzenetére


adamssss
veterán

Játékban semmit nem fogsz érezni úgyhogy fölösleges lenne a csere. Amúgy tuningal kihajtja.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#773) Qru válasza LBandi (#770) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olyan hosszú távra, meg meló mellé olyan áron akkor belefér. Hajrá. :)

#nincsbennetarcsi

(#774) Romeo619 válasza adamssss (#772) üzenetére


Romeo619
senior tag

Akkor elmondom a helyzetet anyu gépébe kéne memo-.- és most dönthetek vagy veszek neki bele 2giga ramot vagy oda adom az enyémet és az enyémbe veszek 1066Mhz-s memot.
Így nézve melyik éri meg jobban szerintem az ha magamnak veszem meg a 2giga 1066Mhz és nem neki a 800Mhz-s memot hanem oda adom az enyémet:D

(#775) adamssss válasza Romeo619 (#774) üzenetére


adamssss
veterán

Akkor evidens, h a tiedbe rakd a gyorsabbat... :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#776) Romeo619 válasza adamssss (#775) üzenetére


Romeo619
senior tag

Így van anyunak nevezésre bőven elég az a 2 giga RAM 800Mhz-s RAM nekem emg jó lesz a nagyobb:D

(#777) Qru válasza Romeo619 (#776) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, sima ügy, támogatom. :K

#nincsbennetarcsi

(#778) peete88


peete88
tag

Üdvözlet

KINGSTON HyperX 6144Mb DDR3 1600Mhz CL9 XMP TRIKIT KHX1600C9D3K3/6GX
KINGSTON HyperX 6144Mb DDR3 1866Mhz CL9 XMP TRIKIT KHX1866C9D3T1K3/6GX
CORSAIR Dominator 6144Mb DDR3 1866Mhz CL9 i7 DHX FAN TRIKIT

A 3 memórai közül egy Gigabyte-X58A-UD3R és i7-930 mellé melyik memóriát ajánlanátok?
A két 1866 memória ugye drágább de annyival többet tudnak leadni teljesítménybe?
Peresze idővel húznám is őket.

Köszönöm

(#779) Shynzon


Shynzon
csendes tag

Sziasztok
szeretnék át állni ddr3-ra és amiket kinéztem
nem vagyok biztos hogy a ram dolgozik e ezzel az alaplappal és procival
ebbe kérném a segitségeteket
elöre is köszönöm

alaplap:Asrock 890GX Extreme 3

proci: AMD Phenom II X4 955 Black Edition processzor

memoria :G.Skill DDR3 1600MHz 4GB RipJaws Kit CL9

06 70 779 28 60

(#780) adamssss válasza peete88 (#778) üzenetére


adamssss
veterán

Én vagy az elsőt venném és azt húznám, vagy ha pénz nem számít akkor a dominatort, de érezhető különbség nem nagyon lesz.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#781) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Üdv!

Lehet hogy ramot fogok váltani, mert a jelenlegi Mushkun ramjaim nem igazán szeretik a lapomat. Kinéztem párat. Tuning bejátszhat(mármint a procimnál). Ezek közül melyiket ajánlanátok?

CORSAIR CMG4GX3M2A1600C7(XMP) 4GB(2 x 2GB) 7-7-7-20 1.65V
G.SKILL F3-12800CL7D-4GBRH(XMP) 4GB(2 x 2GB) 7-7-7-24 1.65V
Patriot PVS34G1600LLKN 4GB(2 x 2GB) 7-7-7-20 2.0V
Patriot PVS34G1600LLK(XMP) 4GB(2 x 2GB) 7-7-7-20 1.9V
A-DATA AX3U1600XB2G7-EF(XMP) 4GB(2 x 2GB) 7-7-7-20 1.75-1.85V

(#782) adamssss válasza Nordic (#781) üzenetére


adamssss
veterán

Én az elsőre szavaznék, ugyanis keveset eszik, és ha jól látom ez egy dominator.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#783) Nordic válasza adamssss (#782) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Így hogy mondtad, hogy Dominator, meg is találtam a hivatalos honlapján :U és sajnos nem jó. Mugen 2 alá nem fér be :((( . Asszem utána nézek az összesnek, melyiken mekkora borda van, de szerintem a patriot is ugrott, mert azokat is csak magas bordával láttam eddig.

(#784) Nordic válasza Nordic (#783) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Megnéztem mind, és sikerült az összes magas-bordás ramot kiválasztanom.... :((( .
Akkor máshogy tenném fel a kérdést...tudnátok valamilyen jó ramot ajánlani, megfizethető árban?(max 40k) Olyan kellene, alacsony bordázattal(ha nincs borda az se gond) rendelkezik.

(#785) lsc válasza Nordic (#784) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt [link] van egy pár.

Az élet kegyetlen .

(#786) adamssss válasza Nordic (#783) üzenetére


adamssss
veterán

Egyébként ha a mugent hosszában rakod fel szerintem beférnek a magas bordájú ramok...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#787) Nordic válasza adamssss (#786) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én úgy tudom, hogy AM+-ra csak úgy tehető fel, ahogy nekem most van(belóg a ramok fölé). Még a leírása se említi, hogy fel lehetne hosszába...

(#788) Nordic válasza Nordic (#787) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Egy félig szakmai kérdésem lenne. Geil Black dragon CL7es és CL8as között mekkora a különbség sebességben? Mert a computerweb.hu-nál elég durván 30k a kettő közti különbség.

ez pl jó is lenne nekem magasságban, és eddig elég jókat halottam erről a típusról.

[ Szerkesztve ]

(#789) adamssss válasza Nordic (#788) üzenetére


adamssss
veterán

Semmi az ég egy adta világon. Szintetikus tesztprogramok talán ki tudják mutatni, de egy átlagfelhasználó semmit nem érezne belőle. Úgyhogy a cl8 bőven elég.
Ja igen, asszem csak az intel lapokra lehet kétféleképpen felrakni.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#790) Nordic válasza adamssss (#789) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Még egy utolsó kérdés. E között a kettő közül szerintetek melyikbe ruházzak be, melyikbe érdemesebb?
Mushkin DDR3 4096MB / 1600 KIT Black
GeIL - GB38GB1600C8QC - Black Dragon

Tudom nem egyforma kit, de ha a Mushkin KIT-ből vennék kettőt akkor egy pár ezressel olcsóbban jönnék ki. Viszont a GEIL, meg ugye előre teszteli a ramokat.

(#791) adamssss válasza Nordic (#790) üzenetére


adamssss
veterán

1.: szerintem bőven elég 4giga ram.
2.: a quad channel nem minden, de sok esetben visszafogja a tuningot.
3.: a geil-re a gyártó élettartam garanciát vállal és tényleg nagyon megbízhatók.
Én a helyedben 2x2 gb geil-t vennék, és később amikor kevés lesz veszel még 2x2-őt.
Amúgy a mushkinról is sok jót halottam, de személyes tapasztalatom nincs vele.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#792) Lacc88 válasza Nordic (#790) üzenetére


Lacc88
senior tag

Nekem is Black Dragon van 3*1gb , és elég jónak tűnik , tök jól világít a ram (Alul , felül - pirosan) :DDD

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#793) Nordic válasza adamssss (#791) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ezt a visszafogja a tuningot, ezt hogy érted? Eddig a max amit kihoztam a procimból 3,9Ghz volt alap-feszen, 4giga rammal. Ha most 8at tennék bele akkor ezt se érném el? :F

lacc88: akkor legalább sötétben nem buksz fel a gépedben ;]

[ Szerkesztve ]

(#794) adamssss válasza Nordic (#793) üzenetére


adamssss
veterán

Állítólag, jobban terheli fesz szabályzókat, és ezért lehet instabil. Meg ugyebár ilyenkor több chip van és így nagyobb is a lehetőség, hogy az egyik nem bírja a tempót és ezáltal a többit is visszafogja.
Mondjuk ez akkor jön ki ha már a ramokat is rendesen izzasztja az ember...
Ha a ram szorzót leveszed akkor nem befolyásol semmit

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#795) haly


haly
őstag

Helló!
Gépvásárlás előtt állok, és ezeket a ramokat néztem ki:Geil value 1333mhz 4gb cl9
A kérdés az lenne, hogy mi a különbség cl7 és cl9 között??? (nem tuningolnám!)

(#796) Nordic válasza haly (#795) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Pár hsz-el feljebb én is hasonlót kérdeztem, és mondták is, hogy semmi. Csak szintetikus tesztekben van előny. Szerintem ha játékra használod, ott még mindig jobban dominál a mennyiség.

adamssss:Kösz a sok helpet, azt hiszem a Black Dragonnál maradok.

[ Szerkesztve ]

(#797) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

A segítségetek kérném.Egy Gigabyte GA-M52L-S3- alaplapom van és sosem használtam előtte Dual Channelt.Most vettem memóriát.Egyik modul 1GB Kingmax ddr2 800MHz,és egy Kingmax 1066.Betettem az 1,3 slotba és maradt single channel.Sakkozok itt vele egy ideje de eredmény semmi.Aztmondták az kül. órajel nem számít mert a gyorsabb mem.lassul be a másikhoz.Állítani kellene valamit ,vagy mi lehet a gond?Kezdő vagyok ezen a téren,köszönöm a segítségeket! :R

XBOX ID: GoTReX #4839

(#798) adamssss válasza GoTReX (#797) üzenetére


adamssss
veterán

Sajnos lehet, h inkompatibilitás. Esetleg egy gép újrarakás... De elvileg fel kéne ismernie. Talán próbáld meg belőni mind két modult azonos órajelre, de nem hiszem h segíteni fog.
Sajnos ez a probléma igen gyakori az ilyen esetekben.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#799) GoTReX válasza adamssss (#798) üzenetére


GoTReX
őstag

De egy márka stb...Minden oké:S Én azthittem anno ezt be kell kapcsolni,de alaplap leírás szerint sem kell,és a neten nézelődve is így írják.Ez vicc ,mert kb külsőleg van némi eltérés a ramok közt...Úgyérted az "ilyen eseteket",hogy nem kitben vettem?Köszönöm a választ.

XBOX ID: GoTReX #4839

(#800) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

A Gigabyte H55N USB3 lapba elmenne a következő Ram modul: KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 XMP KIT - KHX1600C9D3LK2/4GX
(ha jól tudom ez low voltage, a lap meg 2x1,5V-ot ír...??) :F

- Alex -

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.