Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) nakamura


nakamura
csendes tag

Sziasztok!

Tudom egy kicsit elcsépelt de még kitartok ddr2 konfigom mellett :)
4*1 gb Kingston ramokat szeretném lecserélni 2*2gb-os kittekre :)
Mit érdemes még igy a kifutó időszakban venni szerintetek?
Kicsit húzva lenne egy q9650 Gigabyte x48-ds4-es lapban.
1066mhz-es ramokban gondolkozom.
Ajánlották az OCZ Reaper és Platinum ramokat...szerintetek milyenek?

Előre is köszönöm a segitséget :R

(#1202) adamssss válasza nakamura (#1201) üzenetére


adamssss
veterán

Nem ajánlom az ocz-t.
Ha lesz tuning akkor én Dominátort vennék bele.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1203) nakamura válasza adamssss (#1202) üzenetére


nakamura
csendes tag

Hello
Kifejtenéd egy kicsit bővebben ?:)
Rossz tapasztalat esetleg?

Üdv,

(#1204) adamssss válasza nakamura (#1203) üzenetére


adamssss
veterán

Az ocz reaper bordája 50%-kal kevesebb hőt vezet el mint a dominátoré.
A barátomnak most ment taccsra egy.

A dominátorról még rosszat nem nagyon hallottam.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1205) Qru válasza nakamura (#1201) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

OCZ Plat nálam is megdöglött anno. Corsair Dominatort ajánlanék inkább.
Vagy G.Skill, Mushkin, SuperTalent.

#nincsbennetarcsi

(#1206) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

Hello,

az lenne a nagy kérésem, hozzátok, hogy Asus P7P55D-E-be milyen modulokat ajánlotok?

Elsőkörben 2Gb menne bele, majd mellé tennék még 2Gb-t (félév múlva). Ár fontos és a megbízhatóság, esetleg sok gari, tuning nem feltétel.

Sima Kingmax/Kingston is megteszi? Mennyire kell odafigyelni arra, hogy milyen proci mellé megy?

1333 és 1600 között nagy a különbség?

Elsőre kicsit sokat kérdeztem, de azért remélem emészthető..

Köszi a választ!

-

(#1207) adamssss válasza Tomi7887 (#1206) üzenetére


adamssss
veterán

Ha van jó áron kingston akkor vedd azt. Ha nem lesz tuning elég az 1333mhz-is. Ha lesz akkor nem árt egy 1600-as modul.
Ha jól tudom a kingstonokra vagy 10 év gari van vagy élettertam.
A proci nem szól bele a kompatibilitásba, hanem a lap.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1208) Tomi7887 válasza adamssss (#1207) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Értem és nagyon köszönöm, megnyugtattál.

Tuningra egyébként a Kingston is ok? Érdemesebb belőlük hűtőbordást venni?

A procit azért kérdeztem, mert az Asus honlapon különböző frekis procikhoz különböző ramokat ajánlanak.. :F

-

(#1209) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Üdv
Haver problémája a kevés ram. Van most neki 2x512 Geil asszem 800 asok. És van még két szabad slot. Kérdésem hogy melyk lenne jobb neki? még 2x512, vagy elég 1db 1gb os 800 as. Intel Core2duo ja van.
Előre is köszönöm!

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#1210) adamssss válasza Tomi7887 (#1208) üzenetére


adamssss
veterán

Ha tudsz venni jó áron hyperx-et azzal nagyon jól jársz mert az tuning memória. Az asus azért ír különböző ramokat mert nem mindegyik cpu-nak azonos a frekije és ehhez igazítják a ramokat, de mondom ez teljesen mind1.

Ice rocket: én eladnám a 2x512-őt és vennék 2x1 gb-ot, mert azt még lehet bővíteni 4-ig.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1211) Tomi7887 válasza adamssss (#1210) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Értem. Mivel kb 2 gb-ot vennék ezért az árkülönbözetet én rászánom, csak légyszi abban segíts, ha még erre kérhetlek, hogy az 1600-as HyperX-nek ha jól tudom, magasabb a működési feszültsége .. ez nem okoz problémát?

A kingston oldal szerint 1.7-1.9V, az intelnél nem 1.65 a max?

-

(#1212) adamssss válasza Tomi7887 (#1211) üzenetére


adamssss
veterán

Van a hyperx-ből 1.65-ös is. Olyant vegyél! www.argep.hu ez segíthet.
Az i-s procikhoz max 1.65-ös ramot szabad venni.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1213) Qru válasza Ł-IceRocK-Ł (#1209) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2x512 azért lenne jó, mert akkor nem bukná a Dual Chanel-es működést.

#nincsbennetarcsi

(#1214) Remiel válasza Qru (#1213) üzenetére


Remiel
őstag

sziasztok

Gigabyte MA770T-UD3 AMD770 AM3 DDR3 PCIE GbE ATX alaplap és AMD X6 mellé ezt a ramot néztem ki:

DDR3 4096/1600MHz Kingston Kit2 KHX1600C9D3K2/4G

jó lesz hozzá?

érdekes módon van egy kicsit drágább is DDR3 4096/1600MHz Kingston Kit2 KHX1600C9D3K2/4GX de ennek 1066MHz PC3-8500 sebességet írnak, míg amit kinéztem az 1600MHz PC3-12800... nem igazán értem miért drágább 2000 Ft-al a második.

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#1215) Qru válasza Remiel (#1214) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az csak elírás lehet, mind a kettő 1600MHz-es a gyári kódolás szerint, csak a drágább low-voltage kit. Tehát alacsonyabb feszen tudja az 1600MHz-et (1,65V vs 1,9V) de ez csak az új Inteles prociknál fontos, mert ott nem nagyon egészséges 1,65V fölé emelni a ramfeszt. AMD nem érzékeny rá, szóval jó az olcsóbb kit is X6 mellé.

#nincsbennetarcsi

(#1216) Ł-IceRocK-Ł válasza Qru (#1213) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Értem. Talán tudnak még ilyet hozni a boltból rendelésre. Átadom a fejleményeket.
Köszönöm! :)

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#1217) Remiel válasza Qru (#1215) üzenetére


Remiel
őstag

köszönöm

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#1218) zodo


zodo
nagyúr

Lehet, hogy nem itt kellene megkérdeznem, mert SO-DIMM memóriák felől érdeklődnék.

ASUS M4A88T-I Deluxe lapba kellene DDR3-asok közül 2 vagy 4GB-ot vennem.
Eddigi konfigot (adatlapon) DDR2 2GB / 800Mhz-el hajtottam, de most beruháznék 4-re is ,ha kicsit is számít a gép teljesítményében.
További kérdés, hogy milyen órajelűt érdemes vásárolni pl. 1066 vagy 1333MHz-est?

Főként játékra ill. filmnézésre használom a gépet.
Egyelőre marad a X2 240-es proci, esetleg később húzva ill. a HD5770-es kártya.

Hirtelen, ezt a kit-et néztem ki.

Szóval, mit ajánlotok és miért?

(#1219) zodo válasza zodo (#1218) üzenetére


zodo
nagyúr

Valamint, ha jól sejtem akkor ezeknél a típusoknál is a jobb időzítésűvel járnék jobban.
Viszont sosem értettem a témához.

pl.: 1066MHz CL7 vagy 1333MHZ CL9 -es a jobb választás alapesetben, ha nem értek az időzítés és egyéb beállításához?

, mert annyit már olvastam, hogy a kisebb órajelűt jobban lehet húzni (már mint kifizetődőbb), de még sosem próbáltam memóriát húzni.
Végül is árban, nincs sok különbség csak kicsit érdekel, ne hogy bénaságot vegyek.

[ Szerkesztve ]

(#1220) kisza25 válasza zodo (#1219) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a memória mennyisége többet fog számítani, mint a sebessége
az 1066Mhz cl7 és 1333Mhz cl9 között nincs sok különbség :N
azt vedd amelyik olcsóbb ;)
a játékok szeretik a sok gyors memóriát(4GB)
filmnézéshez mind1

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1221) zodo válasza kisza25 (#1220) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm. :)

Konkrétan még nem néztem árakat, de 2GB-os 1066 Mhz CL7-est Kingstone-t olcsobban tudnék venni egy adott helyen, mint 2x2GB 1333Mhz CL9-est Geil Kit-et.

Az is jó nekem ugye (már mit két egyforma, szóló modult vennem), nem kötelező kit-et vennem?

[ Szerkesztve ]

(#1222) kisza25 válasza zodo (#1221) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem kötelező kit-et venni, teljesen azonos memóriáknál nem lehet gond(persze mindig ott van Murphy)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1223) zodo válasza kisza25 (#1222) üzenetére


zodo
nagyúr

Rendben, köszi. :R
Meglátjuk mi lesz a végén és jelentkezem a topikban.

(#1224) Tomi7887 válasza adamssss (#1212) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Igen én is ezt gyanítottam és látom nagyon meg kell nézni, hogy pontosan mit is vegyek.
Köszi a segítséget!

-

(#1225) whabaky


whabaky
tag

Sziasztok :)

A topic címét idézném: Milyen RAM-ot vegyek? :DDD
Alaplap: Asus Maximus III Formula
Proci: Intel i5-650
Videókari: Geforce Inno3d 9600GT Armor
Táp: Corsair VX450

Remélem ennyi adat elég hozzá, és tudtok ajánlani valami jó kis memóriát. Ezen felül annyi külömbséggel is kérnék ajánlást, hogy a proci: Intel i5-750 és a videókártya: 460GTX :) (mert valószínűleg ez a konfig lesz rövid időn belül).

Szívem szerint 6gigát vennék, de ugyebár a Tri-channel itt ebben az esetben nem "támogatott" :( Azt olvastam az Intel oldalán, hogy mindkét proci 1333Mhz-ig kezeli a memót. Ez valóban így van? Szeretnék legalább 1600Mhz-es minimum 4giga memót (lehetőleg olyat amihez sok gari van és az asus alaplap is szeresse :DDD )
Nem mondom, hogy a pénzügyi engedélyezés korlátlan, de lehetőleg legyen meg 30-35 ezerből (itt PH-n). Esetleg a procin kéne húzni, hogy elkezelje?
Bocsi, ha kicsit bután fogalmazok, de nem igazán értek még az ilyen tuning dolgokhoz, de szeretnék majd kicsit jobban belemélyedni :B

A válaszokat előre is köszönöm :R
whabaky

szerk.: még valami, esetleg mennyire látjátok értelmét hosszabb távra most venni 8giga memóriát? :)

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#1226) Qru válasza whabaky (#1225) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

8 GB felesleges még. Később meg csak olcsóbb lesz a ram mint most. Szóval egyelőre 4GB bőven elég.

Hivatalosan 1333MHz-ig támogatja, csak ha tuningolsz akkor érdemes ettől gyorsabb ramot venned, mert csak így tudod kihasználni a gyorsabb ramot.

Ramból olyat kell venned ami 1,65V-os, mert az i5 csak ilyet "eszik". Ami jó, az G.Skill, Mushkin, Corsair pl... Aprón nézz szét, találsz ott jó ramokat emberi áron.

#nincsbennetarcsi

(#1227) draco31


draco31
veterán

Le kellett cserélnem régi jó P3-as gépemet a BIOS elszállása miatt, és jelenleg egy AMD 3000+-os konfigom van. Az alaplap DDR1-es ramokkal szuperál, és max 400Mhz-est bír el. Jelenleg egy 512-es van benne ami 200Mhz-n megy. És ez bizony elég kevés. (a p3-asban 1 GB volt) A kérdésem a következő:
Melyik változat a gyorsabb: 1 Gb ram 400Mhz-n, vagy 1,5Gb ram 200Mhz-en, mert ha 400-ast is veszek, a 200-as visszahúzza ha jól tudom.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1228) Qru válasza draco31 (#1227) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na de effektív vagy valós órajel a 200MHz? Nyilván utóbbi, vagyis mivel DDR ram (Duble Data Rate) duplázódik a valós órajel. Tehát most is 400-as ram van benne val'szeg.

mod:

1,5GB-ot tolj bele, AMD nem gyorsul sokat a DC-től.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1229) draco31 válasza Qru (#1228) üzenetére


draco31
veterán

Everest ezt mondja róla: [link]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1230) kisza25 válasza draco31 (#1229) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

pc3200(200)
egyszerű a képlet 3200/8=400Mhz tehát most is 400Mhz-es ramjaid vannak, 1GB felett nem fogsz jelentős gyorsulást észlelni, csak ha játszol, de azt nem hiszem :)
ennek oka, hogy a procid is elég gyengusz
azért vennék egy 1GB-os modult pluszban ártani nem árt :P
arra azért figyelj, hogy amit veszel az is tudja a 400Mhz 3-3-3-8-at

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1231) draco31 válasza kisza25 (#1230) üzenetére


draco31
veterán

Köszönöm, majd figyelek rá.
Tény hogy gyengus a proci, de ha azt nézzük, hogy 15500Ft-ért vettem a fent említett ramot, a fent említett alaplapot (még garis) a procit, és egy fél éves 400w-os tápot, akkor szerintem nem volt olyan rossz vétel, vagy mégis?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1232) Qru válasza draco31 (#1231) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég korrekt.

#nincsbennetarcsi

(#1233) whabaky válasza Qru (#1226) üzenetére


whabaky
tag

Köszönöm szépen az infót és a tanácsokat :R

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#1234) QG


QG
tag

Helló!

Van most 2 GB ramom, KINGMAX TinyBGA DDR3 1333Mhz. Szeretnék neki venni egy kispajtást, ezzel kapcsolatban lenne két kérdésem.
- Elég ha az újnak ezek a tulajdonságai megyegyeznek, vagy a jó párosításhoz kell szériaszámot meg ilyeneket nézni?
- Mennyit veszítek teljesítményben, ha megveszem az első hasonlót szériaszámnézegetés nélkül?
Tunningolni nem fogok, mindennapi használat.

QG

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#1235) j0zsef


j0zsef
tag

Üdv!

Az alaplapos topikba írtam korábban, de úgy lehet inkább ide illő kérdés: [link]

Szóval nézegettem a listát, és szerepel benne a GV32GB1333C7DC cikkszám, ami egyezik ezzel: [link].

Na most a problémám csak annyi, hogy a lista 1 gigás modult említ, itt meg 2*2-es van, ráadásul oda van írva hogy AMD chipsetes alaplappal nem kompatibilis.

Megválaszoltam a saját kérdésem, miszerint ez nem jó nekem?

Légyszíves segítsetek egy kompatibilis RAM-ot találni a 870 Extreme3 lapba.

j0zsef

I will not buy this record, it is scratched!

(#1236) ViZion


ViZion
félisten

Helló!
Jelenleg egy Giga alaplapom van 780-as AMD chipset, 4 GB RAM.
Ha veszek bele még 4 GB-ot (ugyan olyant), akkor a bios-ban mit kell átállítanom?
Van egy olyan h ram mode vagy ilyesmi, unganged-en, ami elvileg 2×single chanelt jelent (lehet ezt gangedre kellett volna 2×2 GB kitnél?).
Most lenne 3 × 2 GB, valamit kell ezeknél babrálnom, vagy majd a W7 megoldja?
Köszönöm :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1237) nakamura válasza Qru (#1205) üzenetére


nakamura
csendes tag

Köszi a segitséget:)

Megfogadom a jótanácsokat:)

(#1238) Qru válasza QG (#1234) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elvileg ha a sebesség meg az időzítés egyezik akkor meni fog DC-ben. Ha hasonló szériaszámú, azzal még növeled az esélyét annk, hogy menjen DC-ben a gyakolraltban is.
De ha még sem menne akkor sincs vész, mert kb 5-7%-al lesz csak lassabb. Azt meg köznapi használat mellett észre sem veszed.

ViZion: Semmit nem kell állítanod. Illetve a biosban a HPET módot 64bit-re ha 64bit-es W7-ed (gondolom ennyi ram miatt már az) van/lesz.

A unganged meg a ganged között az különbség, hogy az unganged 1x128bit-en vagy ganged esetén 2x64bit-en kommunikál a ram meg a proci. Előbbi előnye akkor jön ki, ha inkább egy szálon terheled a cuccot utóbbi meg ha több szálon. A valóságban persze nem érzel különbséget de elméletben, meg teszt progikban azért van vmi különbség.

3x2GB a meglévő 2x2 mellé menne? Az bajos, mert elég nehéz 4 ram slotba 5 modul bepasszintani. :) Ráadásul csak az új i7 900-asoknak van 3 csatornás memvezérlője, tehát maradj a páros felállásnál. Ha csak a 3x2GB-t tolod be akkor meg bukod a DC (mivel ugye az AMD nem támogatja a TriChanel-t). Szóval 4x2GB lenne a nyerő.
Azt meg sem kérdem minek neked ennyi ram, de gondolom magas felbontású render + 3D modellezésre használod meg ilyenek azért kell. Mert amúgy tök felesleges ennyi ramot tolni a vasba (még).

#nincsbennetarcsi

(#1239) QG válasza Qru (#1238) üzenetére


QG
tag

Köszönöm. Akkor megveszem a legolcsóbbat :)

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#1240) ViZion válasza Qru (#1238) üzenetére


ViZion
félisten

köszi a segítséget!
Nem-nem :N jelenlegi 2×2 mellé jönne még 1 db, így lenne 3× 2 GB (nem veszek 2×2 kit-et, ez is elég lesz szerintem), így egy slot meg maradna még, ha kell :)

Igen, W7 643 bit van, főleg Photoshop és 3D, no meg játék. Játékok azért több szálon futnak, meg szerintem már ezek a progik is, mert "díjazzák" a sok magot.
Hagyom unganged-en, HPET szerintem azon van most is, anno be lett állítva minden a biosban.
Köszönöm szépen!
Most már egy jóáras 40-80 GB rendszer SSD kellene, és huss :)

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1241) ViZion válasza ViZion (#1240) üzenetére


ViZion
félisten

Természetesen W7 64 bit van, a 643 bites gépet elvitte Marty a dokihoz, pedig ígérte, h tegnapra hozza :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1242) hekkerman válasza ViZion (#1241) üzenetére


hekkerman
tag

Csáó

Gigabyte H55-UD3H at párosítanám valamivel:)

Ezeket néztem ki:

Geil Black Dragon spd:9
Geil Evo SPD:9
Geil Value Plus Kit SPD:7

Esetleg csx de inkább az olcsóbbak közül választanék.

Megéri a kevés ráfizetéssel az spd:7? Vagy inkább a bleki? :)

(#1243) ViZion válasza hekkerman (#1242) üzenetére


ViZion
félisten

háát, én nem vok szakértő, szerintem nem engem kérdeztél igazán :)
Én véleményem szerint ezekkel az időzítésekkel kevesebb nyerhető, mint amivel többe kerül, de a szakik majd megmondják. Teszteken kívül nem hinném, h érezni a jobb időzítést.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1244) adamssss válasza hekkerman (#1242) üzenetére


adamssss
veterán

HA a "bleki" a legolcsóbb akkor azt! :K

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1245) hekkerman válasza adamssss (#1244) üzenetére


hekkerman
tag

Köszi, olcsóbb, mint a spd7-es value plus, de ezen nincs alumínyium hűtés :DDD
Bár azt olvastam, hogy máshogy készül, mint a sima ramok, szóval, lehet azt kellene választanom.

ViZion: bocsi, egyel mellé ment, de remélem nem gond:)

(#1246) adamssss válasza hekkerman (#1245) üzenetére


adamssss
veterán

Az alu bordák semmit sem hűtenek, hanem csak egyenletesen osztják el a hőt. Ha esetleg a tuning miatt még is meleg lenne, veszel rá egy cyclone hűtőt.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1247) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.

Kellenne egy kis segitség ram vásárlással kapcsolatban.
3 alternativa van,persze ajálhattok mást is,kb35-40k között.Köszönöm a választ.

CORSAIR TwinX 6144Mb DDR3 1333Mhz CL9 TRIKIT
CORSAIR TwinX 6144Mb DDR3 1600Mhz CL9 TRIKIT
OCZ 6144Mb DDR3 1600Mhz Gold TRIKIT

Üdv.Lajos.

(#1248) adamssss válasza lajosx (#1247) üzenetére


adamssss
veterán

Ocz ddr3-at ne vegyél. Sokan befürödtek vele. Corsairből szerintem egy 1600-as xms3 jó lenne.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1249) Directors066


Directors066
tag

Sziasztok!

Van 4GB memória a gépembe és ezt írj a Sajátgép tulajdonságába a Win7.

Telepített memória 4Gb (3,5GB használható)

Ezt nem értem. Akkor 521MB csak úgy elveszett? Miért csak ennyit használ?

(#1250) lajosx válasza adamssss (#1248) üzenetére


lajosx
őstag

Egyre gondoltunk:):R

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.