Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) adamssss válasza zazahoho (#950) üzenetére


adamssss
veterán

dominátor gt.

leonel: [ocz]

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#952) leonel válasza adamssss (#951) üzenetére


leonel
aktív tag

Köszi! :R :R :R

Nekem is ez volt a favorit. Megrendeltem! :K

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#953) pgergo


pgergo
tag

Hello Mindenki!
Fejlesztem a gépem és nem tom, hogy milyen ramot vegyek.

Alaplap:

http://lambdacomputer.hu/termekek/reszletek/2378_asus_p7p55d-e_lx/

Proci:

Intel I7 860.

4 giga ramot szeretnék, csak nem tudom milyen vegyek, remélem tudtok segíteni.
Köszi!

BFBC2 NICK: Phantom.HUN

(#954) zazahoho válasza adamssss (#951) üzenetére


zazahoho
őstag

köszi valahogy nekem is ez tetszett a legjobban :R

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#955) adamssss válasza pgergo (#953) üzenetére


adamssss
veterán

kingston, corsair, geil, mushkin, 1.65v, dual channel kit.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#956) albert8 válasza pgergo (#953) üzenetére


albert8
addikt

Vedd ezt nagyon jó árban van többen is rendeltünk belöle az elmult napokban
már várom hogy megjöjjön :C

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#957) albert8 válasza zazahoho (#954) üzenetére


albert8
addikt

Plusz egy a dominator gt nek

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#958) deicide


deicide
veterán

Gyors kérdésem lenne:

Kingston Hyperx DDR3 1600MHz 2x2GB kitet vennék, de a gyártó azt írja, hogy 1.7-1.9V-os, az intel pedig 1.65V-nél többet nem javasol, akkor ezeket nem tudom használni egy intel alaplap + i5 760 kombóban? Kell hozzá az xmp-s, amihez 1.65V van írva, vagy az első verzió is elmegy 1.65V-on?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#959) adamssss válasza deicide (#958) üzenetére


adamssss
veterán

Akkor az a kit nem fog menni a lapodban. Nézz olyan hyperx-et ami 1.65-ön üzemel. Az xmp nem szükséges.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#960) deicide válasza adamssss (#959) üzenetére


deicide
veterán

Érdekes, mert a kingston honlapján alaplaptípusra keresve kihozza ezt a memóriát, de azt nem írja, hogy menni fog 1600-on, viszont 1333-on mennie kell, mert ahhoz csak 1.5V-ra van szüksége, de mindegy, kértem XMPset, az biztosan megy 1.65V-on 1600at és ugyanannyiba kerül.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#961) Tubi2


Tubi2
senior tag

i7-860 mellé szeretnék ramot választani. 1600mhz-es Corsairt ajánlottak, ha mondjuk 2000MHz-es, vagy afölöttit vennék, annak lenne értelme? Azok gyorsabbak annyival?

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#962) Qru válasza Tubi2 (#961) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem vennéd észre a többletet, max sebességmérő progikban. 1600-as sztem bőven elég.

#nincsbennetarcsi

(#963) Tubi2 válasza Qru (#962) üzenetére


Tubi2
senior tag

Akkor az marad, köszi a választ. :)

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#964) harry


harry
veterán

Nem tudom, mem.kártyákkal kapcsolatban melyik topic a leginkább érintett, így megkérdezem itt is:

Milyen sdhc mem. kártyát érdemes venni, leginkább csak fotózáshoz (digit.fényképezőbe, nemigazán filmeznénk, ha mégis, az is csak 640*)? Class4 és 6 között mennyire jelentős a különbség? Ez megfelelő lenne? [link] Transcend, Class6, 10 év gari. Megbízható ez a márka?
Mennyiben más ez a kártya? [link] 10 év gari erre is, de csak class4, és mégis 1eFt-tal drágább, miért?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#965) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok!

Nézegettem az alaplapom oldalát: http://www.giga-byte.hu/products/mb/bios/ga-p35-ds3_20.html
S volt ott egy olyan, hogy memória kompatibilitási lista, mivel ugyebár nem rég írtam is, hogy milyen ramot vegyek és még mindig ennél a kérdésnél tartok ezért hát megnéztem és az jött le, hogy vagy nagyon régen volt az a lista megszerkesztve/frissítve, vagy pedig nem jók a lapomba a 2x2gb-os 1066mhz-s ramok.
Mit gondoltok? Lehet túlságosan pepecselőnek tűnök, de szerintem ez jó lap, jövő nyárra meg sok jó videó kártya lesz olcsón amivel sokat dobhatok a gépemen szerintem (mostani vga 8600gt 256mb, passzív) aztán a cpu-m (c2d e4500 2,2ghz) tudom húzni, vagy még mindig tehetek bele jobbat és azt húzom, ramba viszont nem tudok dűlőre jutni, hogy elég-e a mostani (kingmax 2x1gb 800mhz) mellé még 2x1gb-os vagy vegyek inkább előrelátóan 2x2-t...
Nevessetek ki, de olyasmit tervezek, hogy a mostani lapba jövő nyáron veszek egy gxt460-t vagy valami hasonló karit és azt remélem, hogy akkor olyan 20-30e ért meglehet venni, mondom, ha azt nem hasonló jó kártyát annyiért. Szerintem azt a mostani procim ki is tudná használni, vagy ha nem, húzok rajta, vagy már jóval jobbat is tudok venni 10, esetleg 20e-ért akkor. No de a kérdésem, hogy (főleg játékra kéne a gép), hogy az ilyen jobb gpu-t ki tudja e használni 4x1gb ram, vagy inkább a mostani 2x1 mellett üzemeljen még 2x2?
[a lapomba ugyebár 4db ddr2 ram slot van és kettő sárga és kettő piros színű, tehát gondolom különböző fajta ramok mehetne egymás mellett dualban. (pl: mostani a sárgában és az új meg a pirosban)] Azt mondom tehát, hogy nem kell, hogy mind a négy ugyanolyan legyen.
Tényleg röstellem magam, hogy ennyit írok és, hogy így fröcsögök mindennel, de nem vagyok egy gazdag ember és ha bővítem a gépem azt úgy akarom, hogy jó is legyen minél olcsóbban. (játékokhoz még annyit, hogy max 2-4 évig fogok még játszani gépen, ezért akarok úgy bővíteni, hogy kibírja addig...)
Tehát nem akarok olyat, hogy most megveszek valamit aztán egy év múlva eladom megint veszek valamit és így bizniszelek...
Tudnátok pár építő jellegű mondatot intézni hozzám? Nagyon megköszönném!
[sokat dolgozom és nincs sok időm utána nézni a dolgoknak, ezért írok ide]
Bocsi még egyszer és köszönöm a türelmeteket. Mindenkire kíváncsi vagyok! Akár itt akár pü.
További minden jót!

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#966) adamssss válasza AssAssynn (#965) üzenetére


adamssss
veterán

Szia!

A lapodba mehetnek a 2x2 gigás 1066-os modulok. Én nem javaslom, hogy több féle ram legyen a gépben, ugyanis instabillá teheti a rendszert. Személy szerint tiszta lappal indítanék és venné 2x2 gigát ami bőven elegendő mindenre. A játékokban úgysem a ram lesz a szűk keresztmetszet, hanem a vga és a proci. Szóval 2x2 giga hyperx jó választás lenne, és a lapod is támogatja ezeket a modulokat.
Nagyjából ennyi, ha van még kérdésed írj!

Üdv

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#967) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Lehet amatőr kérdés lesz ,de ha gépet rakok össze hogy tudok olyan ramot venni ami elmegy majd az adott alaplapba? Csak mert eddig ez nekem nem jelentett gondot vettem egy modult beleraktam ment (MHZ persze egyezzen az fontos).... De ezek szerint ezse egy járható út...

Esetleg ha majd élesben megy majd a gépem vétele itt leírom milyen az alaplap esetleg valaki majd linkel nekem milyen ramot vegyek bele?

köszi.

[ Szerkesztve ]

(#968) adamssss válasza theboobaq (#967) üzenetére


adamssss
veterán

Majd linkelünk. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#969) theboobaq válasza adamssss (#968) üzenetére


theboobaq
aktív tag

Köszönöm.

(#970) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!

Patriot DDR3 1333MHz 2GB Patriot Signature.

Ez a ram fűtőbordás vagy nincs rajta?

(#971) albert8 válasza torma1981 (#970) üzenetére


albert8
addikt

Fűtőbordás? :D :DD :C

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#972) torma1981 válasza albert8 (#971) üzenetére


torma1981
veterán

:) :C Ja a radiátor helyett. :)

(#973) albert8


albert8
addikt

It s MINE :C
ma jött

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#974) adamssss válasza torma1981 (#970) üzenetére


adamssss
veterán

Van rajta "fűtőborda" :D

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#975) krokett


krokett
csendes tag

Sziasztok!

Egy Asus P5KC alaplapom van NVIDIA 8600 gt videokarival, Intel Core 2 Dou 4500 procival és 2 gb gagyi rammal. Szeretném fejleszteni a gépemet, az alaplapot és a videokarit megtartanám, milyen ramot és processzort javasoltok hozzá? Képszerkesztéshez, videózáshoz, játékhoz egyaránt használnám valamint fontos lenne hogy több feladatot egy időben gyorsan végezzen. Ha nagyon muszáj lehet szó a videokari cseréjéről is, de ha lehet anélkül kéne valami gyors gépet kihozni, ha nem lehet, akkor abból mit ajánlotok?
Előre is köszi a segítséget!

(#976) adamssss válasza krokett (#975) üzenetére


adamssss
veterán

2x2 giga 1066-os ram, mondjuk geil-ből ultra, kingston hyperx, corsair.
Proci: kétmagosból: E8400
négymagosból Q9550.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#977) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Patriot DDR3 1333MHz 2GB Patriot Signature

Erről a ramról valami vélemény? MSI 890gx-g65 + 955BE procihoz lenne. Tuning is lesz majd. Bírja a kiképzést? Jó ram?

(#978) gabor222


gabor222
tag

Hello

Azt szeretném megkérdezni, hogy ti ehhez a géphez milyen memóriát ajánlatok. Szeretném lecserélni a memóriáimat csak nem tudom milyenre. 2x2GB-ra gondoltam.

Gépem:

Intel Core 2 Quad Q8300 2,5 GHz
ASUS P5B
Galaxy Geforce 9800GT 512 MB
2x1GB Kingmax DDR2 800 MHz
2 HDD + 1 külső
(OP rendszer: Win7 32bit, de tervezem az átállást 64bitesre.)

(alaplap leírása szerint 800 MHz-s ramokat bírja max, am mennének benne nagyobbak is ? pl DDR2-es 1066MHz)

Alaplap [link]

A memória support lista elég régi. Bármilyen DDR2-es ram belemenne a lapba ?

Ezeket néztem ki:

1. CORSAIR TwinX 4096Mb DDR2 800Mhz DHX CL4 KIT
2. CORSAIR Dominator 4096Mb DDR2 1066Mhz KIT (ha belemegy az 1066-os a lapba)

Sztetek melyik éri meg jobban, esetleg tudnátok ajánlani jobbat ?

A gépet elsősorban játékra, videó szerkesztésre és 3D modellezésre használom.

Választ előre is köszönöm!

(#979) Qru válasza gabor222 (#978) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 800-as Corsair bőven elég, de ha befér vedd az 1066-osat, a lapod megbírkózik vele.

torma1981: Átlagos ram, nagy tuningpotenciálra ne számíts (ettől függetlenül még kifoghatsz egy jobban sikerült példányt).

#nincsbennetarcsi

(#980) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Ez a kettő jól fog együtt müködni?

MSI 870A-G54 + KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1333Mhz

AMD Athlon II X4 630-al menne.

előre is köszi.

(#981) Qru válasza theboobaq (#980) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen.

#nincsbennetarcsi

(#982) flash-


flash-
veterán

Mennyi memóriát vegyek?És milyet?

Új pc-t szeretnék építeni,de tanácstalan vagyok hogy mennyi memóriát érdemes venni.
fontos szempont hogy a legujabb pc játékokkal akarok játszani lehetőleg minél jobb képi beálliításokkal.
az is szempont, hogy annyi memóriám legyen hogy ne kelljen pát hónap mulva megint ram vásárlásra adni a fejemet.
asrock x58extreme3 lenne az alaplap,i7930 a processzor
nvidia gtx460 lenne a videókártya.

én laikusként úgy gondolom,hogy 4gb nem árt ha van.
úgy tudom hogy a tri chanel megoldás sokat számít.
már pedig 4gb rammal nem lehet ezt megoldani.
akkor inkább vegyek 3gb ramot?melyik a jobb megoldás teljesítmény szempontjából?

vagy azok a szempontok alapján amiket legelőszőr írtam,érdemes 2x3 tri ch memória kit-et venni?

az a baj hogy nekem az drága(kb 37-40e ft)
én inkább 25-30e ftot költenék most ramra.

Milyen megoldást tudtok ajánlani ami a legjobb lenne?
(fontos hogy olyan ram legyen ami 1600mhz és birja az 1.65V-ot,mert hát kapna egy kis tuningot)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#983) adamssss válasza flash- (#982) üzenetére


adamssss
veterán

Teljesen megfelelő a 3x2 gb lenne. A 3x1 gb talán most még elég (bár vannak játékok amikhez már most kevés), de én 3x2-őt ajánlanék. Pl: ami nekem van az is nagyon jó: corsair xms3 extreme, vagy kingston hyperx, esetleg mushkin. Árgéppel tudod a legegyszerűbben csekkolni az árat.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#984) petrovicslas


petrovicslas
csendes tag

Sziasztok

1600Mhz es 2GB-os memóriákat szeretnnék. Kingmax v. Kingston a jobb.
Érdemes hűtőbordásat venni vagy felesleges? Kizárt, hogy tuningoljam...

[ Szerkesztve ]

(#985) adamssss válasza petrovicslas (#984) üzenetére


adamssss
veterán

Kingston. Ha nem lesz tuning nem feltétlenül kell.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#986) Fejlesztő13


Fejlesztő13
tag

Sziasztok!
Core i5 760-as procihoz és MSI GD65-ös alaplaphoz milyen jól tuningolható 2x2GB-os KIT 1333MHz-es memóriát ajánlotok? Ha van akkor lehet 1600Mhz-es is bár szerintem nincs. 26000Ft a legfelső határ. Én EZT néztem ki. Mit szóltok?

(#987) adamssss válasza Fejlesztő13 (#986) üzenetére


adamssss
veterán

Én ezt venném: xms3 extrme
Csak győződj meg róla, hogy 1.65v-os e, de azt hiszem annyi.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#988) theboobaq válasza Qru (#981) üzenetére


theboobaq
aktív tag

köszönöm a választ :)

(#989) Fejlesztő13 válasza adamssss (#987) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Ezen oldal és még sok másik szerint is 1.65 Volton megy a memória vagyis jó lesz. Átlagosan 26 ezerért van a boltokban vagyis pont jólesz. Ha ennyi pénzért tényleg jól tuningolható 1600 Mhz-es memória akkor szinte ajándék. :)

(#990) scream


scream
veterán

Hali!

Keresek 20-25k korul i7 melle tri channel RAMot 3 x 1 GB, esetleg ha van nem kell a tri , eleg a dual es akkor 2 x 2 GB.

Nem vagyok markafob, hasznalttol sem riadok vissza.

(#991) Qru válasza scream (#990) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van ST 3x1GB 1600 CL9 19k-ért az apórban az jó vétel.

mod:

Vagy ha új kell inkább: Corsair Dominator 3x1GB 1600 CL8 28k körül van már.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#992) Viry


Viry
csendes tag

Hello all!

Szerintetek gáz az, ha egy P5BDelux lapban (64bit win7 u) van 2 db 512-es 1 db 1 GB-os és 1 db 2 GB-os Kingmax 800MHz-es memória???? :DDD
mondjuk annyira nem lehet gáz már kb egy éve megy így gond nélkül....
mind kingmax és az időzítése is megegyezik mindnek, mondjuk a 800MHz mellett (400 MHz) van írva ez az összevisszaság miatt van?

:::: Powered By Eizo ::::

(#993) Qru válasza Viry (#992) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem igazán. Bukod a dualchanel-es működést de az nem nagy baj.

Azért ír csak 400-at mert az a valós órajel mivel DDR ram-od van (Double Data Rate), ezért az effektív órajel a duplája (ezt adják meg a gyártók).

#nincsbennetarcsi

(#994) scream válasza Qru (#991) üzenetére


scream
veterán

Esetleg GEiL EVO I 1600 2 x 2 GB CL9 ? annyiba van mint a Corsai Dominator 3 GB KITje es +1 GB ... Vagy sokat szamit a TRI CH-el ? :F

(#995) Qru válasza scream (#994) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az az i7 900 egyik fő előnye. Igaz annyival meghaladja a jelenlegi átlagos teljesítmény elvárásokat egy ilyen proci, hogy nem fog feltűnni ha csak DC-vel nyomod.

#nincsbennetarcsi

(#996) DieselX


DieselX
csendes tag

Sziasztok!

Régi gépbe akarok venni RAM-ot kérdésem az lenne hogy milyen típusút kellene(időzítés stb.)

Ez mellé kéne:
http://i.imagehost.org/0967/1_136.jpg

[ Szerkesztve ]

(#997) adamssss válasza DieselX (#996) üzenetére


adamssss
veterán

ddr1-es ram kéne neked. 200mhz-es. lehetőleg kingmax.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#998) johni86


johni86
tag

Sziasztok!

Van egy maximus extreme alaplapom, jelenleg egy csx ddr3 1600 2gb ram van benn, le akarom cserélni valamilyen kitre. Milyen memot érdemes venni bele?

(#999) adamssss válasza johni86 (#998) üzenetére


adamssss
veterán

Szia!

Hány gb-ot szeretnél? Milyen árban? Mire kell?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1000) DieselX válasza adamssss (#997) üzenetére


DieselX
csendes tag

Szerintem 400-as kell mivel a memória is az van írva ez szerintem csak amennyin megy,amúgy az időzítésre vagyok kíváncsi hogy melyik az 2.5?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.