Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Qru válasza veresp (#650) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesítményben is ott vannak közel egy szinten.

Ha Intel i3/i5/i7 mellé megy azt ved amelyik 1,65V-os (vagy alacsonyabb feszen megy).
Ha esetleg lesz tuning akkor meg a magasabb órajel többet számít mint az alacsonyabb időzítés. Főleg Intelnél ahol nincs ram visszaosztás.

#nincsbennetarcsi

(#652) veresp válasza Qru (#651) üzenetére


veresp
tag

Köszi!

AMD proci mellé lenne, és nem játékra kell. Legalább 6GB RAM-ra lesz szükségem.
Nem tudtok olyan oldalt, ahol tesztelve vannak hasonló RAM-ok? Sok oldalt átnéztem már, de pont ilyen tulajdonságú RAM-okat sehol nem hasonlítottak össze. :(

(#653) stalker1019


stalker1019
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Olyan kérdésem lenne, hogy mi a különbség a CL8 és a CL9 ram között?
Mindkettő DDR3 2gb 1600mhz.
Válaszokat előre kösz.

(#654) Qru válasza stalker1019 (#653) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az az időzítését jelenti (milyen gyorsan hajt végre egy-egy műveletet a ram (írás/olvasás, másolás), minnél kisebb annál gyorsabb a ram értelemszerűen. Bár olyan nagy különbségek nincsenek, kérdés mennyivel drágább a CL8-as a 9-esnél.

#nincsbennetarcsi

(#655) Qru válasza veresp (#652) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor nem kell low-voltage ram, jöhet 1,8-1,9V-os is. 6GB-ot ne, mert két csatornás a memvezérlő, tehát párosan tegyél bele ramot (2x1, 2x2, 4x1, 4x2), mert különben bukod a DC-t.

#nincsbennetarcsi

(#656) veresp válasza Qru (#655) üzenetére


veresp
tag

Van arról valami infó, hogy mennyi a sebességkülönbség DDR3 esetében a dual channel és a single channel között? Ilyen jellegű tesztet nem találtam. Mindenütt a tri channelt tesztelik.
DDR2 esetében ha jól emlékszem max 10% volt a különbség.

(#657) Qru válasza veresp (#656) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Picit több mint a Tri chanelnél, de alig pár %-al. Végülis nem egetverő, tömörítés meg bench-en kívül nem nagyon venni észre.

#nincsbennetarcsi

(#658) Wajk


Wajk
addikt

adott egy E8400 proc Giga P43-as lap, és ehhez kellene
2x2GB DDR2-es RAM. ami mondjuk esetleg bírná ezt a procit meg az esetleges húzást ;)

Amit láttam erre felénk boltban az ezek:

Kingston 4GB/1066MHz DDR-II PC2-8500 HyperX Tall HS
(Kit! 2db 2GB) (KHX8500D2T1K2)
Időzítés : 5-5-5-15

és ezt:

Kingston 4GB/1066MHz DDR-II PC2-8500 HyperX
(Kit! 2db 2GB) (KHX8500D2K2)
Időzítés : 5-5-5-15

(ez utóbbi 3Kval drágább)

1. Érdemes inkább rendelnem netről más RAMokat vagy ezek sem rossz választások?

2. egyeltalán mi a különbség ez a két RAM között, melyik a jobb választás?

köszönet :K

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#659) Qru válasza Wajk (#658) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak a borda más rajtuk (az egyik magasított a másik meg nem), sztem nem ér ekkora különbséget. Elég az olcsóbb.

#nincsbennetarcsi

(#660) Wajk válasza Qru (#659) üzenetére


Wajk
addikt

de a DDR2-es RAM-ok közül ez megfelelő típus, ne keresek mást?
ha ez jó, akkor az jó lenne ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#661) Qru válasza Wajk (#660) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó, nagyon gyakori ram, minden lap szereti.

#nincsbennetarcsi

(#662) Wajk válasza Qru (#661) üzenetére


Wajk
addikt

köszönöm a választ :K

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#663) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok

GIGABYTE GA-X58A-UD3R lapba keresek memót, ezeken gondolkodom:

GEIL Ultra 3072Mb DDR3 1333Mhz CL6 TRIKIT 25.944 Ft
GEIL Evo 3072Mb DDR3 1600Mhz CL9 TRIKIT 26.353 Ft
GEIL Evo 3072Mb DDR3 1333Mhz CL7 TRIKIT 27.513 Ft
APACER 3072Mb DDR3 Giant II 1866Mhz CL9 TRIKIT 30.664 Ft

Meiket válasszam? -vagy ha van más ami jobb 25-30e közt akk osszátok meg velem, kérlek:)

köszönet

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#664) zacsi


zacsi
csendes tag

Giga X58A-UD3R laphoz és i7-980x procihoz milyen memóriát ajánlanátok?

Az ár nem annyira fontos, de nyilván minek kétszer annyiért memóriát venni, ha teljesítményben nagyjából ugyanazt hozzák?

Köszi,
Z

(#665) Qru válasza zacsi (#664) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1600/1866 CL8-as bőven elég, lényeg, hogy 1,65V-os ram legyen. Márkából meg amit szeret az a lap: G.Skill Ripjaws, Corsair Dominator, Mushkin Blackline/Redline.

#nincsbennetarcsi

(#666) Helvir


Helvir
tag

Üdv Mindenkinek!
Egy P55-ös lap, egy i5 750 és egy XFX 5750-nek szeretnék keresni megfelelő társaságot.
Nem nagyon fogok tuningolni, nagyon MEGBÍZHATÓ és STABÍL viszonylag a többi cuccot kiegyensúlyozottan támogató 2x2 GB-s packban gondolkodom!
Segítsetek! Köszi!

(#667) adamssss válasza Helvir (#666) üzenetére


adamssss
veterán

En Geil-t ajanlanek, vagy corsairt. De inkabb geil-t.

Udv

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#668) alibaba78 válasza Helvir (#666) üzenetére


alibaba78
őstag

En meg inkabb G.skill ripjaws-t (kek bordas), Patriot viper, vagy kingmax. Ezekrol eddig nem olvastam, hogy barkinek kompatibilitasi gondjai lettek volna. Mondjuk viper csak nekem van, de ebben a legalja kategorias lapban is megy 2000mhz-et 1.64v-on cl10-ben. :)

(#669) KMT


KMT
addikt

DDR2 árakat figyeli valaki? Mennyire drágultak az elmúlt hónapokban? Esetleg van itt jós, aki megmondja, hogy 3-4 hónap múlva mennyivel lesznek drágábbak, mint most? :))

(#670) adamssss válasza alibaba78 (#668) üzenetére


adamssss
veterán

Az ő hardverei mellé tök fölösleges 2000mhz. Kingmax-ot meg inkább felejtsük...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#671) Qru válasza KMT (#669) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

DDR3 terjedésével fokozatosan fog nőni az áruk. Hogy ez konkrétan mennyit jelent majd 3-4 hónap múlva az árfolyam függő is, ezért én nem vállakoznék ilyen jóslatokba bocsátkozni. De olcsóbb nem igen lesz.

#nincsbennetarcsi

(#672) adamssss válasza KMT (#669) üzenetére


adamssss
veterán

Hello.
Ezt elég nehéz megjósolni, mert a forint nagyon instabil. Szerintem max 2000-et esetleg 3-at de nem hinném.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#673) nanus válasza adamssss (#670) üzenetére


nanus
senior tag

Igen a kingmaxot felejtsd ,vegyél kétszer annyiért megéri ,everestre izgulhatsz a drága ramokkal :DDD

[ Szerkesztve ]

(#674) KMT válasza adamssss (#672) üzenetére


KMT
addikt

Köszi!

Az mondjuk nem világos, hogy milyen mennyiségre írtad az árat.

(#675) adamssss válasza KMT (#674) üzenetére


adamssss
veterán

Ja igen. 4 gigara gondoltam.

Nanus: akkor vegyel kingmaxot es kerdezd meg subarut es a tobbi profit, hogy mit hasznal.
En inkabb maradok a corsairnel vagy a geil-nel...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#676) alibaba78 válasza adamssss (#670) üzenetére


alibaba78
őstag

Azt csak mellekesen irtam. A Kingmaxot miert kene felejteni? :F

(#675) adamssss: Ze-nek egy idoben Kingmax Hercules-ei voltak. Talan meg most is azokat hasznalja.

mod.: Nem mondom, hogy a kingmax jobb, mint a geil, vagy a corsair, de egy kisebb koltsegvetesbol gazdalkodo usernek tokeletes lehet a kingmax. Egyebkent sem olyan szar, csak mert nincs csillivilli hutoborda rajta, meg hangzatos neve.

[ Szerkesztve ]

(#677) alibaba78 válasza alibaba78 (#676) üzenetére


alibaba78
őstag

[link]

Erdemes megnezni az adatlapjat is!

(#678) Gerrryy


Gerrryy
csendes tag

Lenne egy elég alap kérdésem. van egy HP Ze4101 régi laptopom gyár szerint PC-2100 266mhz memó kell bele és max 1Gb. Ha veszek bele PC-2700 333mhz 1Gb azt letudja kezelni ? csak nem 333mhz hanem 266 fog futni a ram vagy egyáltalán nem jó bele ? köszi

(#679) adamssss válasza alibaba78 (#676) üzenetére


adamssss
veterán

Jo... Lehet h kicsit tulzas amit irtam, de eleg sok baratomnak igen rossz tapasztalata volt veluk.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#680) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Új gépbe keresek RAM-ot, Giga GA-880gma-ud2h + Athlon II X4 635 lenne a konfig, csak minimális tuningot tervezek.
Ti mit ajánlanátok? Az alábbi néhány megoldás közül melyik mondható a legjobbnak?

CORSAIR TwinX 4096Mb DDR3 1333Mhz CL9 KIT

KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 KIT

GEIL Evo One 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 KIT

GEIL Black Dragon 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 KIT

A válaszokat előre is köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#681) adamssss válasza AxBattler (#680) üzenetére


adamssss
veterán

Azz osszes nagyon jo ram. Ha jo aron van hyperx akkor azt.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#682) Qru válasza alibaba78 (#676) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég korrektül sikerült az alubordás, zöld-ezüs DDR3-asuk, a főbb gond, hogy többnyire nem 1,65V-osak, szóval i3/i5/i7-ben nem biztos, hogy teljesítik a ráírt sebességet/időzítést. Inkább AMD mellé javalott, ott nem baj, hogy csak 1,8V környékén mennek rendesen.
Ugye ezek az Inteleknél már nem szabad 1,65V fölé tolni a ramfeszt, mert sérül a prociba integrál memvezérlő a túl nagy fesztől. Tehát nem a memót nyírod ki a túlfesszel (1,65V+), hanem magát a procit.

#nincsbennetarcsi

(#683) AxBattler válasza adamssss (#681) üzenetére


AxBattler
félisten

Mi számít jó árnak? Iponban láttam legolcsóbban 28,5k-ért... :F
Egyébként 26-28k-körül mozog az összes.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#684) adamssss válasza AxBattler (#683) üzenetére


adamssss
veterán

28-ert az egy jo vetel lenne.
Udv

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#685) AxBattler válasza adamssss (#684) üzenetére


AxBattler
félisten

Oké, kösz a tanácsot!
:R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#686) vbbb


vbbb
őstag

Hali!

Az Intel i5-ös processzorai melyik DDR3-as ramokat (2x2GB 1333MHz) szeretik leginkább?

Új gépbe szeretnék és ezek a jelöltek:

Kingston
Corsair
Corsair XMS3
G.Skill NQ
OCY Gold
G.Skill Ripjaw

Köszi

(#687) Qru válasza vbbb (#686) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az lap függő is. Milyen lapod lesz/van?

#nincsbennetarcsi

(#688) vbbb válasza Qru (#687) üzenetére


vbbb
őstag

(#689) Qru válasza vbbb (#688) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor nézd meg a kiszemelt lap(ok) gyártói honlapján mik a validitált ramok.
Általában az közkedvelt ramok mind mennek ezekben a lapokban (kingston, Kingmax). A lényeg, hogy mindneképpen 1,65V-os ramot vegyél, mert i5 esetén (is) a max adható ramfesz 1,65V.

#nincsbennetarcsi

(#690) vbbb válasza Qru (#689) üzenetére


vbbb
őstag

Jaja, azt én is olvastam, hogy tönkrevágja az i5-ös CPU-t ha 1,65V-nál többet adnak a ramnak...fura. :)

(#691) Qru válasza vbbb (#690) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Próbálja az Intel a tuning lehetőségek megkurtításával a drágább, gyárilag gyorsabb procik felé terelni a népet. De nem eszik olyan forrón a kását. ;]

#nincsbennetarcsi

(#692) vbbb válasza Qru (#691) üzenetére


vbbb
őstag

OFF

Még nem vetettem el egy AMD Phenom II X4 965 Black Edition rendszer építését sem, ha ennyire nyögve nyelős ez az i3/i5/i7 platform...ott legalább kiélhetném a tuningos énemet. :D

[ Szerkesztve ]

(#693) Qru válasza vbbb (#692) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

I5 is megy veszettül de drágább mint az AMD. Hiába van i7-em, ha most vennék gépet AMD-t vennék, mert ár/érték arányban jobb. Ha meg nem munkára kell, bőven sok egy tuningolt AMD. Nem csak a proci olcsóbb de a ramok is hozzá.

#nincsbennetarcsi

(#694) vbbb válasza Qru (#693) üzenetére


vbbb
őstag

Nem itt kéne megbeszélnünk, de szerinted X4 965 helyett X4 955-ös Phenomot vennék majd tuningolnám az is elég lenne nem? Ha érdekel elküldöm neked a konfigot amit összeválogattam nagyjából, hogy ne itt szemeteljünk.

(#695) Qru válasza vbbb (#694) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lőjj egy pü-t. De bőven elég lesz ha tuningolsz, mert akkor felesleges gyárilag erős cpu-t venni.

#nincsbennetarcsi

(#696) Fix


Fix
tag

Valaki.....
Ha kinéztem egy i7-es memót mondjuk konkrétan ezt de van hozzá egy Gigabyte GA X48T-DQ6-os alaplap akkor ez jó vagy .....???? :F
Mert ebbe az alaplapba elvileg az XMP memóriák valók. Igaz az csak a memória beállítási profilokat ad. De talán ez jobb meg ezen az áron még talán. :K
:R

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#697) adamssss válasza Fix (#696) üzenetére


adamssss
veterán

Igen jók, de max 1,65v-ot adj nekik!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#698) Qru válasza Fix (#696) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, tökéletes. XMP csak egy extra fícsör, ha nem XMP-s a ram attól ugyanolyan jó. Egy chippel kevesebb van rajta (amin a profilok tárolódnak) de semmi más különbség nincs.

Core2 mellé nem kell i7-es ram. Jó mellé a sima magas feszesek is (1,7-1,9V), mert csak az i7/i5/i3 esetén kell betartani a 1,65V-os feszlimitet.

#nincsbennetarcsi

(#699) attiati


attiati
veterán

hova tűntek a piacról a jó kis Kingmax DDR3 2GB / 1600 CL7 (FLGE85F-B8MF7) ramok?

helyettük tudnátok valami olcsót, de megbízhatót ajánlani? (asrock amd-s lapba)

(#700) Geresics


Geresics
addikt

Hali!
A következő RAMok között gondolkozom:
4GB (2x2GB) Corsair Dominator DDR2 1066MHz CL5 KIT
4GB (2x2GB) GeIL ULTRA DDR2 1066MHz CL5 KIT
4GB (2x2GB) GeIL Black Dragon DDR2 1066MHz CL5 KIT
4GB (2x2GB) GeIL EVO DDR2 1066MHz CL5 KIT

Melyikről mit tudtok? Mik a tapasztalatok/vélemények? Mi az, ami kimaradt a listából?
Mint azt látjátok a legfontosabbak számomra, hogy 2x2GB KIT legyen, DDR2 1066MHz, és CL5 legyen.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.