Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- gerner1
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- hcl: Olympus E-PL1 nyomozás
- Graphics: Telefonvásárlási kálváriám....avagy clickbait cím: Horror a hardveraprón
- MasterDeeJay: Asus B150-Plus D3 coffeetime mod! (DDR3)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
-
LOGOUT
Ajánlott ingyenes Windows programok

Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
LonGleY
veterán
válasz
sanyek2
#29893
üzenetére
Nem véletlen halt ki, ugyanis az, hogy szerinted más tészta, nem azt jelenti, hogy kicsit is kevesebb lenne egy beépített, mint egy különálló szoftver. Ma már nincs olyan, hogy csak tűzfalat gyárt egy cég. Az amúgy a legegyszerűbb modul az összes közül egy ilyen internet security csomagban.
-
LonGleY
veterán
válasz
sanyek2
#29893
üzenetére
A két különböző tűzfal keveréséről elég gyorsan le fognak dumálni. A tűzfal a programok nethez jutását szabályozza, nem nyújt megoldást a biztonsági résekre. A komplettebb biztonsági csomagokba épített plusz védelmek (pl. a Comodo esetén a HIPS) azok, amik hatékonyan felléphetnek egy-egy ártó kód ellen. A tűzfalnál elég az, ha legalább olyan módban használod, hogy kérdezzen, ha valami új cucc akar csatlakozni. Ha egy kicsit hozzáértőbb vagy, akkor ezeket a szabályokat szűkebbre veheted (pl. hogy egy FTP programot ne engedj ki http-re - bár a verziófrissítéshez az is kellhet). Két tűzfallal nem lennél előrébb.
Én kiegészítő védelemként amúgy a PeerBlock-ot használom. Az egy rakat IP címet blokkol, ami kifejezetten jó a P2P programokat (pl. uTorrent) szkennelő botok tevékenységének mérséklésére, de ez tiltja nálam azt is, hogy az Opera hazatelefonáljon az általam meglátogatott tartalmakkal. Arra kell odafigyelni, hogy sok ismertebb, de már-már malware kategóriába nyúló oldalt is blokkolhat, ekkor a felületén külön engedélyezni lehet (ideiglenesen vagy véglegesen) a meglátogatni kívánt címet.
Még egy dolgot szoktam alkalmazni géptelepítés után: a Spybot - Search & Destroy-al végigfuttatok frissítés után egy immunizálást, ami a hosts fájlt telenyomja a különféle malware-ek és egyéb ártalmas címek listájával, így ezeknél a címeknél nem lehet adatmozgás. Van belőle portable verzió, a művelet után pedig eltávolítható a program.
Új hozzászólás Aktív témák
- A jövőben nem csak a gazdagok kiváltsága lehet az Intel CPU-k tuningja
- Apple MacBook
- World of Warships
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Tőzsde és gazdaság
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Filmvilág
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Revolut
- További aktív témák...
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- PC Szervizeket, Gépépítőket keresek B2B szoftver partnerségre (E-számlával)
- Microsoft és egyéb dobozos és OEM szoftverek
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad 40AS USB-C Dock Gen2 (akár 3x4K felbontás)
- Keresünk iPhone 15/15 Plus/15 Pro/15 Pro Max
- Lenovo X280 12" - i7 8550U, 16GB RAM, 256-512GB SSD, jó akku - számla, 6 hó gar
- Apple MacBook Pro 13" M2 (2022) 8GB / 256GB asztroszürke
- ÚJ Asus TUF A14 FA401 -14"2.5K 165Hz - Ryzen 7 260 - 32GB - 1TB - Win11-RTX 5060 -2 év gari - MAGYAR
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest






